Noodweer met windhoos bracht verkoeling Glimlachoffensief B. en K. in nieuwe stijl IEL il Zo bleef het hoofd tenminste koel De gekapseisde zandbak Chinese hoogleraren beschuldigd van rechtse sympathieën Donkere Nencini won in helse Tour-etappe Kruideniers zich geen maken zorgen Hittegolf wijkt 10 GOES DAGBLAD VOOR ZEELAND j Verspreide buien Weer uitbreiding vaart Suezkanaal Incident tussen Israel en Syrië Verlaging van margarineprijs Masjumi trekt zo nodig ten strijde voor democratie Hongaarse diplomaat uit Y.S. gewezen Vijftig man ontslagen bij weverij Hoe en waarom de machtsgreep kwam Ontluistering Molotof Conflict Argentinië en Venezuela r' Kuikens slachtoffer hittegolf oddel betrokken. Piet 55 de Tour - naar zijn weigerde te drogeren, aist genoeg om te wil- alle ploegleiders hun rende middeltjes laten juist Pellenaars, maar :gt men - is ook vuur. dat men het fenomeen rijden door enkele soig- te zetten. Tegenwoox- een coureur een koud eek binnen te stappen ri'aad verdovende mid- Wanneer dan ook een jac bewusteloos langs vonden, terwijl zijn be- le bewegingen make.n, sch aan te nemen, dat jediend zal hebben. Een ofde van zijn ambt be- met de gevaren van een „juiste" dosis kun- rvan een renner niet al deel ondervindt en die il voor buitenstaanders Hetzelfde geldt voor andere flinke kerels rijs voor de strijdlustig- angst nemen en morgen irten geven (zoals dat si eens opgemerkt hoe ast hebben van stêen- volge daarvan de strijd aande volgt, dat het ge- |:er te onderkennen valt, ïge soigneurs er zich op Hun praktijken ku$- ïet licht treden, indien umas deed in 1955) raz- onder de bidons en on- iproeven zou nemen. %e maatregel wordt op meer toegepast >p een ander belangrijk ling van de staf Goddet dit verband merkt uw recht op, dat de organi- itappe voor iedere ren- Ik (tegengif!) beschik- rdaad blijkt hieruit, dat hebben verzoend met Van hun standpunt be- :rijpelijk, dat ze er niet Wanneer officiëel wordt, dat de renners in de aat het aantal abonnees met sprongen omlaag, men zich door dergelij- laat leiden, maar het liet anders. in verdovende middelen ven, wanneer Jacques mdelijk verbiedt, maar ij ook oprecht zijn best trappen en - ongeacht te diskwalificeren. zo ver is, zal er nog gebeuren. M. v. G. i de M. D. de woningen is ie werkdagen opengesteld. Adviesbureau van de Bond jlgende Goese TCOBS, :straat 11, UYCKHUYSE tstraat 39, )EKSTKA, at 5, LES TELLE, 16. S, tstraat 4, :n. traat 2, straat 5. de somma van; 43. ordenen; 48. vast il. bijbelse naam: 52. 54. bloem; 56. klein te vrouw; 62. groet; iland; 66. titel (afk.)! 69. vogel. OSSING 1. pellen; 6. pilaar; s; 14. rag; 16. sterke; n; 22. verlegen; 25- 28. atm; 29. elanf' 33. sol; 35. staa':'. i.s.o.41. d.d.42. .IJ'' ee; 46. ee; 47. nis; 54 vla; 56. en 57. 3d; 62. one; 63. raar„' 7. k.p.m.69. te; l 74. oreade; 77. en, elkaar. .t.t.2. lire; 4. emelt' b; 7. ia; 8. l.s.k.; 11. Israel; 13. tag', eva; 18. kraan; 21- ms; 24. n.l.; 27. dra- tuindorp; 34. oeral: ge; 39. els; 40. uns; it; 48. iel; 50. ieder; orakel; 54. venten; 61. orgel; 62. ode; 68. mok; 71. ver; 76. de. 97e JAARGANG No. 22497 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 voor God, Kontnptn en Vaderland MAANDAG 8 JULI Advertentieprijs voor de gehele oplage (TSa per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariet en Alge- mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTB1IRG, Nieuwstraat 41, tel. no. bevonden, tot stilstand; de kermis klanten op de kermis in Den Helder hadden grote moeite om hun tenten en spullen overeind te houden. Hier werd wel enige schade aangericht. Slachtoffers Een zware windhoos blies zaterdagavond twee mensen van de pier in Hoek van Holland, die het avontuur over. leefden, zette enkele honderden concertbezoekers in het Scheveningse Kurhaus tijdelijk gevangen, verplichte hon derden badgasten aan liet strand om in hun zwemkleding huiswaarts te keren en joeg een ware woestijnstorm door de straten van Vlissingen, Scheveningen, Zandvoort en Noordwijk. Het strand te Scheveningen was omstreeks half tien nog vol badgasten. Uit zee naderde een zwarte wolk, aan de onderkant duidelijk uitlopend in een „kurketrekker". Niemand dacht aan snel opkomend gevaar, tot dat plotseling met grote kracht een dichte zandwolk opwoei, waarin de meest vreemdsoorti ge voorwerpen werden meege voerd: kleren van badgasten, zeildoeken kleedhokjes, wind schermen van caféterrasjes, kampeertenten en tuinparasols. Iedereen zocht zo snel mogelijk be scherming in gebouwen aan de strandboulevard, maar velen moes ten dit doen in hun zwemkleding, waarin zij naderhand ook huiswaarts moesten keren. Voor de deuren van het Kurhaus hoopte zich het zand op. Het was onmogelijk de deuren te openen, temeer, daar vlak op de windhoos een hevig onweer volgde. Mensen, die op terrasjes hadden ge zeten, namen in allerijl de benen en zagen even later hun glazen bier en porties ijs meters ver door de lucht slingeren. Het tramverkeer stond stil, doordat het zand zich ophoopte tus sen de rails. Op verschillende plaat sen in Den Haag sloeg de bliksem in, o.a. op een mobilofoonantenne van het politiebureau, waardoor de poli tieauto's het directe contact met de hoofdpost verloren. Blijkbaar is de storm langs de gehele Noordzeekust getrokken. In Westkapelle, hoewel er geen schade werd aangericht, sprak de politie van een noodweer; in Den Helder kwamen auto's, die zich op straat Op enkele plaatsen op het platte land sloeg de bliksem in en veroor zaakte branden. Aldus werd de ka pitale boerderij van de heer C. Aan- tjes in Wijngaarden nabij Sliedrecht een prooi der vlammen. Ook in Bei- len brandde een boerderij door blik seminslag tot de grond toe af. Ver schillende zware eikebomen werden daar ontworteld, waardoor het ver keer werd gestagneerd. Het warme weer heeft ook in dit weekend weer slachtoffers geëist on der degenen, die verkwikking in het water zochten. Bij het baden in zee verdronken een drietal personen. In Maastricht verdronken een 12-jarig meisje en een 17-jarige jongen, terwijl gevreesd wordt, dat 'n 27-jarige jongeman, wiens kleren onbeheerd aan de Maas kant werden aangetroffen, even eens verdronken is. Bij Wychen verdronk een 18-jarige jongeman en in het zwembad te Apeldoorn liet ook al een zwemmer het leven. Weer praatje: koeler Een onweersgebied, dat zaterdag avond voor de Belgische kust ont stond, trok snel in noordoostelijke richting over ons land, hevige onwe- ders met zich meebrengend. Na de pasage ervan breidde zich een rug van hoge druk over ons land uit. Deze hield een zuidwestelijke stro ming in stand, waarmee wat minder warme lucht werd aangevoerd. In het binnenland werd het echter in de middag toch nog 25 of meer, in Twente zelfs 31. aan de kust om streeks 23 graden. Inmiddels heeft een lagedruk gebied, dat de vorige week voor de Portugese kust lag, zich naar Schotland verplaatst en daar zich verenigd met een andere de pressie, afkomstig van het zee gebied ten zuiden van IJsland. Dit lagedrukgebied nu heeft een koudefront, dat zondagavond bo ven de ingang van het kanaal was aangekomen. Achter dit front wordt met westelijke win den weer iets koelere lucht aan gevoerd. Het diehterbijkomen of passeren van dit front zal tot verspreide buien aanleiding geven. Tevens wordt het wat minder warm, voornamelijk in het binnenland. TE GENT is een toervliegtuig, on middellijk na het opstijgen, op het vliegveld neergestort. De piloot en twee passagiers kwamen om het le ven. DE AARDBEVING in Perzië heeft, blijkens cijfers van het avondblad Kaihan, 2500 mensenlevens geëist. EEN INBRAAK in een juwelierszaak aan de Heemraadstraat in Den Haag heeft de daders een buit opgeleverd van 15.000.aan sieraden. VOOR DE NAVO zullen er voor het einde van 1959 in West-Duitsland 48 vliegvelden beschikbaar zijn, waar mee bijna drie miljard mark is ge moeid. Er zijn al 19 van deze bases gereed. ZEVEN PERSONEN, allen leden van hetzelfde gezin, zijn om het leven ge komen in de Amerikaanse staat Mi chigan. Hun auto kwam te Copemish in botsing met een vrachtwagen. Slechts één inzittende van de perso nenauto overleefde de botsing. WINKELPERSONEEL mag geduren de de eerste week van de zomerop- ruiming op de vastgestelde vrije halve dag werken, op voorwaarde, dat in de voorafgaande week een extra vrije halve dag wordt gegeven. HET NED. RODE KRUIS heeft 10.000 Zwitserse francs overgemaakt voor de hulpverlening aan de door de aardbe ving zo zwaar getroffen bevolking van Iran. 21.5 MILJOEN DOLLAR hebben een mijnbouw-ingenieur David Wilson Smyth tgestorven in 1949) en zijn vrouw, Millicent Whit Smyth (gestor ven in 1956) nagelaten aan de Colum bia-universiteit. BIJ DE hoogovens te IJmuiden zijn verkiezingen gehouden onder het per soneel voor de instelling van een on dernemingsraad: de 27 zetels zullen worden bezet door 18 vertegenwoordi gers van de arbeiders en negen ver tegenwoordigers van beambten en technici. 4 Weersverwachting van het K.N.M. i tot vanavond, opgemaakt zondag- J i avond 23.15 uur. Wisselend bewolkt met enkele 4 verspreid voorkomende regen- of i onweersbuien. Matige tot zwakke overwegend westelijke wind. De- J zelfde temperaturen als gisteren of 4 iets lagere. 4 Verwachting van het Belgisch J Weerkundig Instituut: Zwakke tot J matige zuidwestenwind. Bewolkt 4 tot mooi, maar meer kans op on- i weders met rukwinden. Daarna J frisser weer. 4 Vandaag: zon onder 21.00 uur. 4 Maan op 17.56 uur. i J Morgen: zon op 4.31 uur. Maan 1 onder 2.28 uur. tt Nadat vrijdag een eerste poging mis lukt was, is zaterdagmiddag de in het Hollandsch Diep omgeslagen zandbak „Merwede", van de N.V. Aannemings maatschappij Oosterwijk te Rotter dam, door de bokken „Kolossus" en „Arend", van W. A. van den Tak's bergingsmaatschappij uit Rotterdam, in de Dordtse zeehaven in haar nor male positie gebracht. Onmiddellijk na dat de „Merwede" weer op zijn vlak in het water lag, dreef uit de roef het stoffelijk overschot van mevr. J. van Dijk-Lentjes, de echtgenote van de schippersknecht K. van Dijk en de moeder van het vrijdagmorgen op het laatste nippertje uit de omgesla gen bak geredde 15-jarige meisje Ur sula. Het stoffelijk overschot van de knecht heeft men tot dusver nog niet gevonden. Binnenkort zullen Britse troepen transportschepen voor het eerst sedert het Suezkanaal weer voor de scheep vaart is geopend, gebruik maken van deze waterweg, aldus heeft een woord voerder van het Britse ministerie van oorlog te Londen meegedeeld. Op 26 juli zal het troepentransport schip „Empire Fowey" bij Port Said het kanaal binnenvaren op weg naar het Verre Oosten. Twee dagen later zal de ..Devonshire" met militairen uit Jordanië in noordelijke richting door het kanaal varen. Volgens de bekendmaking van het ministerie mogen de Britten in Egypte niet van boord. Zaterdag is voor het eerst een Frans schip via de Golf van Akaba in de Israëlische haven Eilath aangekomen, Het vrachtschip Djiboeti. was afkomstig uit Een militaire waarnemer van de Ver. Naties en een Israëlische officier hebben zondag in het gebied van het Hoelehmeer meer dan twee uur in dekking moeten liggen, omdat van Syrisch gebied af met machinegewe ren op hen geschoten werd. De twee officieren konden pas uit hun benar de positie ontsnappen, nadat een Is raëlische patrouille het vuur op de Syrische stellingen had geopend, zo heeft een Israëlische legerwoordvoer- der in Tel Aviv verklaard. Deze foto geeft een beeld van het lichten door twee drijvende bokken van de zandbak „Merwede", welke donderdagavond op het HoUandsch Diep ter hoogte van Strijensas kap seisde en zonk, waarbij twee van de zes opvarenden om het leven kwamen. Binnen zeer korte tijd zal de publieksprijs van het pakje mar garine van 250 gram wederom met één cent worden verlaagd. Aanleiding om tot deze prijs daling over te gaan wordt ge vormd door het gunstig verloop van de wereldmarktprijzen op de grondstoffenmarkt. De prijs verhoging van margarine, welke op 7 februari 1957 van kracht werd, is hiermee ongedaan ge maakt. Inmiddels worden maat regelen genomen, opdat de han del in de gelegenheid zal zijn de prijsverlaging op maandag 15 juli voor de consument te doen ingaan. In verband met het 65e lustrum van de Universiteit te Amsterdam werd zaterdag in de hoofsstad een reünie van het Amsterdams Stu dentencorps gehouden. Zoals deze foto toont waren sommigen onder de reünisten zo verstandig geweest zich met een paraplu te wapenen tegen de broeihitte, welke de in tocht in Amsterdam over het gloei ende asfalt allerminst tot een prettige wandeling maakte. De voorzitter van de islamitische en anti-communistische Masjumi, Mo hammad Natsir, heeft in een verkla ring voor een bijeenkomst van de afdeling Midden-Sumatra van de partij gezegd, dat de Masjumi zo nodig ten strijde zal trekken voor de democra tie. De Verenigde Staten hebben een lid van de Hongaarse afvaardiging bij de Verenigde Naties uitgewezen, omdat hij de grenzen van zijn diplomatieke voorrechten in de Verenigde Staten had overschreden. De diplomaat. Pal Racz, heeft de Verenig'de Staten inmiddels verlaten. Hij was tweede secretaris van de Hon gaarse afvaardiging. Volgens te Hongkong ontvan gen berichten zijn vier vooraan staande Chine hoogleraren van de Foetan-universiteit te Sjang hai, Wang Sjoe Sje, Hoen Ta Joe, Sjen Je Pin en Jang Soe Loeng, heftig gecritiseerd we gens hun „rechtse neigingen". Op een bijeenkomst te Sjanghai was vooral Wang Sjoe Sje aangevallen, omdat hij een belangrijke rol zou spe len in de anti-communistische activi teit en de politiek van een van zijn voormalige studenten, Tsjoe An Ping, die onlangs als hoofdredacteur van het blad Kwang Ming is ontslagen, zou hebben gesteund. Er werd ook felle kritiek geleverd op Lie Pa Sjioe de plaatsvervangende secretaris-gene raal van de „democratische liga", die talrijke anti-communistische bijeen komsten zou hebben georganiseerd. Intussen is in de Chinese pers een .bekentenis" verschenen van een tweede rechtse" minister, Lo Loeng Tsji, die kritiek heeft geleverd op de communistische partij. De afge vaardigden uit het parlement Kiang- si, de provincie waar deze bewinds man woont, hebben de bekentenis echter verre van eerlijk en volle dig" genoemd. Prof. Koe Sjih Sjoeng van de uni versiteit van Peking heeft getracht zelfmoord te plegen, toen zijn col lega's van de democratische partij hem langdurig ondervroegen over zijn activiteit. De hoogleraar wierp zich met het hoofd tegen een pilaar waardoor hij zwaar werd gewond. Onder andere hadden zijn collega's hem verweten, dat hij in 1939 een on derscheiding van Tsjiang Kai Sjek had gekregen, toen hij door een Ja panse spion was gewond. Ook zou hij tweemaal hebben gezucht, terwijl hij keek naar aanplakbiljetten op de muren van het socialische instituut van Peking. Dagelijks worden er door de kleine democratische partijen beschuldi gingsbijeenkomsten" gehouden, waar op partijgenoten die kritiek hebben geleverd op de communisten en de regering aan de kaak worden gesteld. Na verloop van tijd bekent het me rendeel der beschuldigden hetgeen van hen wordt verlangd. Met ingang van vandaag zullen bij de weverij en ververij J. ten Bos N.V. te Almelo vijftig werknemers, voor het grootste deel mannen, uit alle af delingen, op wachtgeld komen. Men is bij dit bedrijf bezig een re organisatie door te voeren. (Van een speciale verslaggever) BRIANgON, zondagavond. Het was de rit door de steen- en modderwoestenij. Het was de 'rit van de lekke banden. Het was, voor het eerst in deze toer, de rit, waarin de beslissende ontvluchting niet al vlak na de start werd ingezet. Gastone Nencini, de Giro-winnaar, die tot nu toe heel weinig had laten zien en die met een achterstand van 25 min. en 41 sec. als vierde Italiaan achter Astrua, de Filippis en Baffi als 25e geklasseerd stond, ging na deze bar re etappe van Thonon-les-Bains naar Briancon over 249 verschrikkelijke ki lometers als eerste over de eind streep, na een felle spurt met Marcel Janssens, die bij hem was gebleven. Briancon, het kleine stadje hoog in de Franse Alpen, bleek door de Ita lianen te zijn ingenomen, want toen lis de donkere Gastone uitgeput maar 111 blij-lachend onder het finishdoek doi - schoot, werd hij bedolven onder de f' kussen en de omhelzingen van wel honderd Italianen, die van de tribu nes kwamen afstormen om de afzet ting te verbreken. De gele trui-drager Forestier verloor in deze etappe negen minuten, maar de Franse nationalen maakten dit weer goed door een vijfde plaats van Jacques Anquetil, op ruim 2 minuten achter Nencini. Dit betekende, dat Anquetil opnieuw de leiderstrui over de schouders mocht trekken en met de zevende plaats van Bauvin ver stevigden de tricolores als winnaars van het ploegenklassement hun positie aan de kop aanmerkelijk. De gehele Neder landse ploeg kwam ïgtt| in uiteenliggende posities over de jv streep. Wim van v Est plaatste zich I 19e met een ach- s terstand van bijna 1 negen minuten, tl Michel Stdlker S werd 24e op ruim H 11.5 minuut, Pie- ter de Jongh en Piet van Est volg den kort daarop. Gerrit Voorting werd 40e op 15.5 m. en Kersten werd als 43e de laatste Nederlander op 16 minuten. De Algemene Nederlandse Kruideniersbond deelt het vol gende mede: „De kruideniers maken zich geen zorgen over de voorgenomen verkoop van kof fie in de textielwinkels en inde winkels van de huishoudelijke branche. De eerste secretaris van de Sowjet-russische communistische partij, Nikita Kroestjef, heeft zaterdag in Leningrad, dat zijn 250-jarig bestaan viert, gesproken over de jongste wijzigingen in de Sow jet-Unie en zijn ontslagen tegenstanders in het Kremlin ervan beschuldigd, dat zij zich hadden verzet tegen maatregelen om de spanning in de wereld te verkleinen. Hij beloofde een krachtiger campagne om een dergelijke ontspanning teweeg te brengen, waaronder pogingen om een einde te maken aan de bewapeningsloop. Een nieuw glimlach-offensief dus. In eer. toespraak in de Elektrosila- fabriek beschuldigde hij in het bijzon der Molotof van verzet tegen maatre gelen ten gunste van de wereldvrede en hij zei, dat diens groep een poli tiek van het aandraaien der schroe ven" had gewenst. Natuurlijk kwam Kroestjef weer met de nodige beloften: „meer hui zen, grotere produktie en meer vrien den in het buitenland". Ook Boelganin voerde te Leningrad het woord. Hoogtepunt van de feeste lijkheid was een betoging, waaraan circa 700.000 inwoners van de stad deelnamen. Zij droegen spandoeken mee met leuzen tegen de groep Ma lenkof. Analyse der stemming Aan deze opmerkelijke machtsgreep waardoor, naar politieke waarne mers geloven, de leiding van het Rus sische leger een grotere rol zal gaan spelen is een spannende stemming voorafgegaan in het presidium van.jef. Het resultaat Was, dat Vier de partij. Hierover geeft Don Dallas voormalig correspondent van Reuter te Moskou een analyse, waarin hij het volgende stelt: „Het ontslag van nog twee der hoogste Sovjetrussische leiders (Sa- boerof en Pervoechin) versterkt de aanwijzing", aldus Don Dallas, ,,dat de verhouding der stemmen, uitge bracht na een hoogst belangrijke bij eenkomst van het presidium der Sov jetrussische communistische partij, vijf tegen vijf was, dat wil zeggen dat er evenveel tegen- als voor-stemmers waren van Kroestjefs politiek. Kroestjef zelf had zijn stem nog niet uitgebracht en natuurlijk had hij de verhouding op 6-5 in zijn voordeel kunnen brengen. Doch Kroestjef wenste een gro tere meerderheid voor zijn poli tiek en hij besloot een beroep te doen op het centrale partij comité. Dit, uit 133 volledige le den en 122 kandidaat-leden be staande comité, steunde Kroest- „Een golf van gramschap waart door de Sovjet-Unie na de be kendmaking over de tegen de partij gerichte activiteit van MalenkovKaganovitsj en Mo- lotov," zo schrijft de Prawda. Die gramschap schijnt wel heel erg te zijn. Want radio-Moskou liet de betiteling „kameraad" zo maar weg, toen over Molo- tov, Kaganovitsj en Malenkov gesproken werd. Voorts heet het gebied van ..Molotov-badski" in de Sovjet republiek Tadjikistan voortaan doodgewoon Tandzski. Ook de de-kaganovitsjisatie" (om het eens met een mode-Sovjet- woord te zeggen) is in stijl. Kaganovitsj-badski heet voor taan Kolchoz-badski. volledige leden van het presi dium werden ontslagen en een teruggezet. Was de stemming in het centrale comité anders uitgevallen, dan zou Kroestjef aan de dijk zijn gezet en de Stalinistische politici zouden het heft weer in handen hebben gekre gen. De gemiddelde leeftijd van de leden van het centrale partijcomité ligt aanmerkelijk lager dan die van de presidiumleden. En deze jongere com munisten zijn meer anti-Stalinistisch dan de „oude garde" heeft moeten ruimen' las. die nu het veld aldus Don Dal- De geschillen De voornaamste geschillen betref fen: 1. De Sovjetrussische politiek t.a. v. het Westen; 2. De Sovjet-politiek in Oost-Europa; 3. De plannen van Kroestjef voor een industriële reor ganisatie; 4. Kroestjefs voorstellen tot aanmoediging van de boeren. Molotof verzette zich o.a. tegen Kroestjefs politiek van het vestigen van betere betrekkingen met de Wes terse landen en Zuid-Slavië, het stand punt dat er „meer dan een weg naar het socialisme leidt", blijkbaar omdat dit z.i. tot nieuwe opstanden in de Oosteuropese landen zou kunnen lei den en Kroestjefs persoonlijke diplo matieke stijl, die gericht is op per soonlijke gesprekken met andere di plomaten en staatslieden", aldus Don Dallas. Zuid-Slavië In Belgrado gelooft men dat pre sident Tito met de machthebbers in het Kremlin correspondeert ter voor bereiding van nieuwe Russisch - Zuid- slavische besprekingen na de val van de groep-Molotof. Tito bestudeert op het ogenblik ver slagen van zijn ambassadeur in Mos kou, Micunovic, die een lang gesprek met Kroestjef heeft gehad Zij zijn er van overtuigd dat de consument, die in de regel een fijn gevoel heeft voor smaak en kwaliteit, het onderscheid zal weten te waar deren tussen het bekende en ver trouwde „merk-pakje koffie" met een gegarandeerde, constante kwaliteit, en het onbekende merk koffie, dat de winkeliers in textiel en huishoude lijke artikelen gaan verkopen. Alleen is er enige ontstemming over de onjuiste voorlichting, die vanuit de textiel- en huishoudelijke branche is gegeven met betrekking tot de inkoop prijs. Het is niet zo, dat de inkoop prijs voor de kruidenier van het pakje koffie van 2.18 slechts 1.60 be draagt, doch 1.92 en voor het pakje koffie van 1.72 bedraagt de inkoojc prijs niet 1.30 doch 1.51. In plsats dus van een „ruime winst" van 24.5 resp. 26% zoals werd bekendgemaakt, bedraagt de kruidenierswinst slechts rond 12%. Dat is minder dan de be drijfskosten die door het Economisch Instituut voor de Middenstand voor het gemiddeld kruideniersbedrijf wordt berekend op 15 a 16%". Aldus de Kruideniersbond. Nadat de Argentijnse ambassadeur te Caracas in Venezuela „persona non grata" was verklaard, heeft Argentinië de diplomatieke betrekkingen met Ve. nezuela verbroken. De ambassadeur, Carlos Toranzo Montero, is naar Bue nos Aires teruggeroepen. Omgekeerd heeft Venezuela zijn ambassade te Buenos Aires gesloten. Aan de ambassadeur en zijn mede werkers is opgedragen naar Venezuela terug te keren. Weer is een grote zending Ne derlandse kuikens naar Italië het slachtoffer van de hitte ge worden. Toen zaterdag de spe ciale wagons waarmee zij ver voerd werden in Milaan ge opend werden, bleek dat meer dan 400.000 kuikens aan de hitte bezweken waren. De 150.000 kuikens die nog leefden, waren er slecht aan toe. De Italiaanse vereniging voor dierenbescherming, die aan het begin van de hittegolf opschor ting van de zendingen had aan bevolen, heeft proces-veroaal tegen de Nederlandse expedi teurs laten opmaken. Het Mi lanese blad „Corriere della Sera" bracht het nieuws onder de kop „Weer een slachting van Nederlandse kuikens".

de Stem | 1957 | | pagina 1