voor Grote belangstelling D.E.S.-feestdag te Hulst Oranjeboom kre mlon Vlissingse De Ruyterherdenking hartverwarmend feest Gecombineerde keuringen o hebben hun voordeel Première van „Bestevaer MichieF te Vlissingen Eerste prijs zaaiwedstrijd voor L. Haers, Hoofdplaat Jongen verdronken in Schelphoek Volop actie Z- Vlaanderen Triomfantelijke tocht van Kasporgo door Duitsland - Oostenrijk DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 4 JULI 1957 Minister Mansliolt niet te Zierikzee Spel vol kleurdat het goed deed BRILLANTINE RUSSE 99 cl per flacon Rijkspolitie Halsteren had goede vangst Druk bezoek aan oorlogsbodems Herman Bruggen had auto-ongeluk Oorzaak van brand Z.T.C.-gebouw Hulst onbekend Hoogwaterstanden Goudgeel Oranjeboom Pilsener... onweerstaanbaar voor mensen met „smaak"! Wim Sonneveld als ,.SISILIAAN" voor Radio Luxemburg Zuid-Beveland Moderne kantine voor scheepsbouwmij AGENDA Morgen Een van de dieren, die de reputatie van Zeeuwsch-Vlaan- deren als de bakermat van het trekpaard hooghouden: Elegant van 't Hoogland, eig. A. Serrarens te Ossenisse. Elegant is eerste prijswinnaar 3-jarige hengsten van de laatste nationale tentoonstelling in Den Bosch. De feestdag van de paardenfok kersvereniging ..Door Eendracht Sterk", die op 10 juli haar veertig jarig besttaan viert, belooft iets bij zonders te worden. Naar de secreta ris, de heer Jos. van Wesemael te Groenendijk, ons meedeelde, zullen er meer dan 175 trekpaarden te be wonderen zijn, van groot tot klein, van het jonge veulentje, enkele we ken op de wereld, tot de machtige hengst toe. De fokdag t.g.v. het feest van D.E.S. wordt een demonstratie van de betekenis van oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen als trekpaardenfokgebied, mede door de combinatie met de pro vinciale premiekeuring voor merries welke op die dag gehouden wordt. Caline hoofdprijs Vroeger waren er stamboekkeu ringen en provinciale premiekeurin gen voor merries. De eerste werden te Terneuzen, Axel en Hulst gehou den. Veulenkeuringen vonden plaats in Hulst, Kloosterzande en Axel. Ze trokken steeds minder belangstelling, het werd de fokkers te veel, hun dieren het hele jaar door voor aller lei keuringen, nu deze, dan die,- in conditie te houden. Bovendien kost te het veel tijd en personeelsgebrek werd een derde factor die de animo voor al die keuringèn verkleinde. Daarom werden er met betrekking tot de paardenkeuringen andere we gen ingeslagen. De stamboekkeurin gen in Zeeland worden thans op stal gehouden, zodat de fokkers niet meer met hun paarden naar de keu ringsplaats behoeven te trekken. Een gecombineerde keuring, waar niet alleen de paarden voor de pre miekeuringen verschijnen, maar ook de jeugdige kandidaten voor de veu lenkeuring, biedt de fokker gelegen heid alles in een dag af te doen en daarom verwacht men voor de ge combineerde fokdag te Hulst zoveel belangstelling. T rekvastheids proeven Op 10 juli worden te Hulst ook trekvastheidsproeven gehouden. Daar toe zal er een remwagen aanwezig zijn. Voor deze proeven zijn al heel wat dieren ingeschreven en op de dag zelf zullen ongetwijfeld nog meer De 18-jarige M.Bekenkamp uit Zie- rikzee is verdronken in een der diepe stroomgaten, welke in de Schelphoek ontstonden bij de watersnood. De jongeman zou met zijn werk gever aan boord gaan van een boot. Daarbij viel hij tussen de aanlegstei ger en de boot in het water. Zijn oom, schipper v.d. M., heeft ver schillende malen gedoken. Hij kon hem echter niet redden. Na onge veer een half uur wist men het li chaam op het droge te krijgen, doch kunstmatige ademhaling kon toen niet meer baten. B. was de enige zoon van een weduwe. fokkers de gelegenheid aangrijpen. Het rijk geeft subsidies voor paarden die trekvast zijn; een goed afgelegd examen voor de remwagen is de sleutel tot deze over zes jaar ver deelde rijksbijdrage, welke bedoeld is om de fokker in staat te stellen het dier in conditie te houden. Een goed afgelegde trekvastproef betekent voor de fokker trouwens nog meer: het certificaat dat aan de eigenaar van het dier wordt uitge reikt, heeft bij eventuele verhande ling grote waarde! Het bestuur van DES heeft, om de kosten van de fokdag te bestrij den, een verloting georganiseerd, waarvoor een vorstelijke hoofdprijs beschikbaar is gesteld: op een lotje van een gulden zal het fraaie mer rieveulen Caline van Polderzicht val len. Caline is een best veulen van uitstekende afkomst: ze is de doch ter van de eerste prijswinnaar der driejarige hengsten op de nationale tentoonsteling te Den oBsch, Elegant van 't Hoogland (K 2480) en ze komt uit de goed fokstal van de heer J. S. Dees te Zaamslag. Als de gelukkige winnaar bij de keuring aanwezig is, zal hem na de trekking van de* loterij het veulen officieel worden overgedragen. Dit gebeurt tijdens de demonstratie van de gekroonde paarden. Minister Mansholt. die vandaag naar Zierikzee zou zijn gekomen om op de algemene vergadering der Z.L.M. te spreken over prijspolitiek en structuur-problemen" heeft af la ten weten, omdat hij in de Tweede Kamer aanwezig moet zijn, waar de pachtwet wordt behanleld. In zijn plaats komt nu de directeur van de Cultuur-technische dienst, ir. Herwegen, spreken over structuur problemen in de landbouw. De tweeduizend toeschouwers, die gisteravond op de Oude Markt te Vlissingen de première bijwoonden van Louis Lockefeers openluchtspel „Bes- tevaer Michiel", zullen niet teleurgesteld naar huis zijn gegaan. Ze kregen, wat men noemt „waar voor hun geld", en ongetwijfeld zal het succes van de eerste avond er toe bijdragen, dat ook de volgende drie voorstellingen niet te klagen zullen hebben over belangstelling. Het stuk zit goed in elkaar. Sterk afwisselende taferelen brengen veel levendigheid in het geheel, al komt de eenheid van handeling daardoor wel wat in gevaar. De schrijver heeft zijn fantasie vruchtbaar laten werken en de dialogen lopen lekker en levendig. De monolo- gen in het tweede bedrijf waren iets te gerekt in het begin, zodat het ingelaste wagenspel weldadig werkte. Het eerste bedrijf vertoont al dade lijk volop actie, als .Michiel voor het eerst als kapitein uitvaart op een der schepen .van Lampsins- De burgemeester, goed gebracht door de heer v. Hijfte, sprak de Ruy- ter (notaris Verhagen) met zwier en geestdrift toe en Lampsins (C. Elich) volgde dit goede voorbeeld en Mi chiel, man van weinig worden, ant woordt kort en krachtig. Even laat dit bedrijf de Ruyter in zijn dagelijkse doening zien en haalt vader de Ruyter herinneringen op aan de kwajongensstreken van zijn zoon, ■waar zijn oude schoolmeester dapper aan meedoet. Het tweede bedrijf brengt de luis terrijke ontvangst in beeld, welke de Ruyter in Vlissingen ten deel viel toen hem in' 1652 zijn eerste grote suc cessen als vlootcommandeur ten deel vielen. Dan volgt het wagenspel en ten laatste nog het historische onder houd met Johan de Witt, die de Ruy ter het opperbevel der vloot wilde toevertrouwen. Sterk contrasterend met de voor gaande is het derde bedrijf, waarin het Vlissingse gepeupel het huis van de Ruyters dochter wil plunderen, omdat de vlootvoogd een vriend was van de de Witten. Haatdragend is de Ruyter echter niet. want in het laat ste tafereel van dit bedrijf zien we hoe hij zijn stad en zijn land redt, door onder de Vlissingse kust, bij Schooneveld, de Engelsen en Fransen te kloppen. Na het vierde bedrijf, waarin de doodsklokken voor de Ruyter beieren, wordt hem nog een grootse apotheose gebracht. Uitstekend spel Er werd uitstekend geacteerd door de ruim dertig aangeworven amateur- Reeds veel jaren organiseert de Bond van Gediplomeerde Oud-Leer lingen aan het Landbouwonderwijs in W.Z.V1. voor de leden of hun per soneel een zaaiwedstryd. De laatste 2 jaren geschiedde dit in samenwer king met de vereniging van oud-leer lingen der R.L.W.S. Schoondijke. Van deze zaaiwedstrijd vónd de uitslag en prijsuitreiking te Oostburg plaats. De voorzitter, de heer C.Mabe- soone opende de bijeenkomst en heet te veel deelnemers welkom. Hij deel de reeds mede dat er dit jaar 17 geldprijzen konden worden toegekend. Hierna was het woord aan de jury bestaande uit de heren: P.van Cruij- (Advertentie) Kijk, daar op die andere foto, dattrots als ze erop mag zijn de hoofd- is m'n pappa" zegt Caline van Pol- prijs te vormen in de loterij t.g.v. derzicht. Ze is terecht trots op I het veertigjarig jubileum van DES. haar indrukwekkende vader, even I Sf ningen te 'Zuidzande en J.Risseeuw te Cadzand. De heer van Cruijningen gaf een leerzame en deskundige toe lichting op de behaalde resultaten. De le prijs werd gewonnen door de heer L.Haers te Hoofdplaat. Deze deelnemer ,.had schitterend werk ge leverd en stak ver boven de anderen uit. Op hem- volgden Respectievelijk de heren A. van de Vijver te Oost burg en D.Dekker -te Biervliet, die ook prima-"werk "leverden. Na de prijsuitreiking werd eerst het woord gevoerd door de heer C.Mabesoone, die constateerde dat uit de medede lingen van de jury duidelijk bleek, dat men op de ingeslagen weg moest voortgaan. Daarna werd nog het woord gevoerd door ir. J. Roest, di recteur der R.L.W.S. te Schoondijke. Hij wees op het gezonde concurren- tie-element in dergelijke wedstrijden en stelde voor de le prijs-winnaar van volgend jaar een zilveren beker beschikbaar. Hierna was er nog een kort gezellig samenzijn, waarbij nog druk van gedachten werd gewisseld over de resultaten. Behalve de bovenstaande prijswin naars werden nog prijzen gewonnen door de heren A. van Vooren te IJzendijke, J. van Hijfte te IJzen- dijke, G.Buijsse te Breskens, G. van Rie te Sluis, L.Overmeire te Waterlandkerkje. È.Buijsse te Bres kens, I.Boeije. te Sasput, U. de Clerck te Hoofdplaat, Th. Dusarduijn •te Biervliet, R.Thomaes te Hoofd plaat. J.Haak te Biervliet, J. de Vos te Schoondijke, H.Coens te Zuidzan- de, P. Risseeuw te Cadzand. De rijkspolitie te Halsteren had deze week goede vangst". Bij de rijkspolitie werd aangifte gedaan van diefstal van een bromfiets. Het ge motoriseerde karretje was eigendom van M. uit de Kap. Molstraat in Hal steren. D. uit Berg enop Zoom werd aangehouden en het bleek, dat hij na een feest in Halsteren inderdaad de bromfiets van M. had ontvreemd om daarop huiswaarts te keren. Het bleek echter ook, dat D. in de anna len van de politie gesignaleerd stond, als ontsnapt uit een psychiatrische inrichting te Boekei. De Vlaamse acteur-regisseur Her man Bruggen, sedert enkele jaren ook bekend geworden door zijn regie bij „Crescendo" te Terneuzen en „Sempre Avanti" te Sluiskil en verschillende activiteiten voor het W.K.A., is het slachtoffer geworden van een auto ongeluk. Met de wagen van de „Groep Herman Bruggen" slipte hij op de van Rijswijcklei te Antwerpen en kwam tegen een paal terecht. De heer Brug gen werd uit de wagen geslingerd en met een hersenschudding, hoofdwon den en inwendige kneuzingen opga- nomen. Door dit ongeval heeft de „Groep Herman Bruggen" zich verplicht ge zien voorlopig alle voorstellingen af te zeggen. Even opgewekt als de eerste dag werden gisteren te Vlissingen de Kuyterfeesten voortgezet Het begon op de vloot. Des morgens was „de Zevenprovinciën" door de grote keersluis naar binnen gekomen en meerde af naast de andere oorlogsschepen. Om 9 uur begon met veel ritueel, op een sein van „de Jacobs van Heemskerck", de vlaggenparade. De marinierskapel die zich aan boord bevond van „de Zeven provinciën" luisterde de plechtigheid op. In de morgen werden de schepen opengesteld voor de bezichtiging, waarvan al dadelijk een ruim gebruik gemaakt werd evenals van de ge legenheid welke de jeugd geboden was voor een tocht met patrouille-vaar tuigen. Het spectaculaire schouwspel van de militaire mars door Vlissingen bracht honderden mensen op de been die van het militante, kleurige en stramme vertoon volop genoten. Van de binnenhaven af, met de marinierskapel voorop, marcheerden de krijgshafte mariniers en het op zijn paasbest uitgedoste vlootperso- neel de binnenstad in naar het Bel lamy-park, om vandaar uit via Nieu- wendijk, Walstraat, Aagje Deken straat en Prins Hendrikweg, weer op de vlootbasis terug te trekken. Ten huize van de directeur van het Loodswezen volgde in de namiddag nog een zeer gezellige cocktailparty Jneester, voorzitter van het Natio- voor de genodigden. Wij mogen niet onvermeld laten dat in de morgen uren de Commissaris der Koningin de commandanten der diverse oor logsschepen en de commandant der maritieme zuiddelen officieel heeft ontvangen en later geschiedde dit weer door de burgemeester van Vlis singen ten stadhuize. Een compliment Op een bijeenkomst, welke de pers had met verschillende autoriteiten, waaronder de staatssecretaris voor marine, de heer Moorman en vice- admiraal Pröpper, heeft de heer Rit- naal de Ruyter-comité, zijn compli ment gemaakt aan Vlissingens be volking, voor de wijze waarop het deze de Ruyter-herdenking organi seerde. Een en ander, zo zei de heer Ritmeester, staat wel in scherpe te genstelling met hetgeen men te Am sterdam ondervond. De opzet was geweest om de Nieuwe kerk te Amsterdam, waar de Ruyter begraven ligt en waar de grote nationale gebeurtenissen plaats vinden, tot het middelpunt te ma ken van de de Ruyterfeesten. Op het laatste moment kreeg men evenwel bericht, dat deze kerk ongeveer op invallen staat en daarom niet vrij gegeven kon worden. Spreker vond het op zich al zeer droevig, dat men het met dit natio nale moment, zover heeft laten ko men. Zelfs geen kranslegging by de Ruytersgraf werd toegestaan, hoewel spreker gerust zijn leven daarvoor had willen wagen. Op een suggestie om het Konink lijk paleis voor de plechtigheid te charteren is men te Amsterdam ook niet ingegaan, hoewel men dit, zo men het gevraagd had, wel zou heb ben kunnen krijgen. Tenslotte is het bij een uitreiking gebleven van de de Ruyter-medailles. Hartverwarmend echter is wat men hier in de Schelde-stad pres teerde ter ere van een der grootste mannen, die Nederland heeft gehad. toneelspelers (sters) en ook de hon- derddertig figuranten wisten de plaats te vinden waar zij pasten. De regie van Jan Lemaire verried in alles de meester; tenslotte is het geen klei nigheid om massa-regie zonder hape ring te voeren. De schitterende kos tumering droeg het hare bij tot het succes van de opvoering, evenals de welgekozen sfeerscheppende omgeving aan de voet van de St. Jacobskerk, waar het spel werd gegeven. Groot was de bijval, welke stuk en spelers ten deel viel. Na de opvoering heeft burgemees ter, mr. Kolff, aan vier personen de de Ruyterpenning uitgereikt, nl. aan de schrijver van het stuk, drs. L. Lockefeer. regisseur Jan Lemaire, de hoofdrolvertolker, de heer J. L. Verhagen en aan de vertolker van Johan de Witt, de heer A. Vader. Naar aanleiding van de kapitale brand, die zondagochtend j.l. de ge bouwen, alsmede de daarin opgesla gen goederen van de Zeeuwse Tex tiel Combinatie n.v. te Hulst totaal heeft vernietigd, vernamen wij nog nader, dat door de Brandweer-Inspec tie uit Breda, de Rijkspolitie en de Brandweer-recherche uit den Haag een onderzoek is ingesteld naar de eventuele oorzaak van de brand. In verband echter met de grote hevigheid, waarmede het vuur zich meester gemaakt heeft van gebou wen en goederen, alsmede door de grote vuurbelasting (de brandbaar heid van de opgeslagen goederen, zo als linnen, papier, plastics e.d.) en de constructie van het gebouw is het zelfs niet meer uit te maken waar de brand is begonnen. Men is dan ook niet tot een positieve oorzaak kunnen komen. Nader vernamen wij nog. dat de hitte, welke in het gebouw heeft ge heerst, heeft gevarieerd van 1000- 1500 graden Celsius. De resten van de opgeslagen goe deren smeulen nog steeds na. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, vrijdag 5 juli. de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 8.47 en 21.04 uur; te Ter neuzen om 8.17 en 20.43 uur en te Vlissingen om 7.47 en 20.13 uur. (Advertentie) Oranjeboom brouwt inderdaad een onweer staanbaar glas Pilsener voor U, goudgeel met een royale manchet romig schuim, waarin U kunt happen. Goed brouwen Is een kunst, een *"~kuhst die d' Oranjeboom sinds 1671 betracht én met succes! Het verrukkelijke Pilsener is één'van de drie voortreffelijke bieren waar aan d' Oranjeboom zijn faam te danken heeft. Oud-Bruin, het iets zoetere bier met z'n iets lager alc. gehalte én niet te vergeten, het meer dan voortreffelijke Super Pilsner! Proef ze en overtuig U zelf! super pilsner - pilsener oud bruin «ïnd» 1671 BESTEL ORANJEBOOM EN IET OP DAT U HET 00K KRIJGT! (Advertentie) Ongetwijfeld zullen honderddui zenden naar Wim Sonneveld als ..De SiSiliaan" luisteren. Hij noemt het zelf een parelend programma (voor de parelende Si-Si Vruchtenlimona de)! Om van te waaaatertande Stem 7 juli 11 uur 's morgens af op Radio Luxemburg 208 meter. De volksdansgroep van de Goese kath. gymnastiekvereniging Katporgo is van haar tiendaagse tournee door Duitsland en Oostenrijk behouden terug gekeerd, vermoeid, maar met een massa mooie herinneringen. Als „ambas sadeurs" van de kath. Goese jeugd hebben de leden van de groep de naam van Zeeland hooggehouden en zagen zij hun inspanning beloond met een overtuigend succes. De leider van Kasporgo, de onvermoeide heer Vervest, heeft ons geestdriftig verteld van het wedervaren buitenslands en liet ons een serie trofeeën zien, die, haast nog meer dan zijn woorden, duidelijk maakten hoe hoog de prestaties van Kasporgo werden aangeslagen. Vorigfe week meldden wij reeds een en ander over de triomfen welke de groep te Saarbrücken en te Nürn- berg boekte; niet minder groot waren die te Salzburg, Bischofshofen Bad Hofgastein en te Stuttgart. Zodra Kasporgo te Salzburg arri veerde kreeg de heer Vervest de ge legenheid om een kwartier voor de Salzburger Rundfunk te spreken over het doel van de tournee, wat hij met brio deed. Daags daarop volgde de officiële ontvangst door het stedelijk bestuur van de stad en offreerde hij de Oberburgermeister namens het Goese gemeentebestuur een fraaie ets van het Goese stadhuis. De groep werd royaal en hartelijk onthaald en de heer Vervest ontving een schitte rend gedenkboek van Salzburg. In de grote congreszaal gaf Kasporgo des avonds toen haar eerste opvoering, welke ook werd bijgewoond door de Nederlandse consul en het lid van G.S. van Zeeland, de heer Schout, die met een reisgezelschap te Salz burg verbleef. Het gehele program werd uitgezonden over de radio en de heer Vervest kreeg de vererende uit nodiging om volgend jaar het We reldfestival te Salzburg mee te hel pen organiseren, welke invitatie hij aanvaard heeft. De uitvoeringen te Bischofshofen, Bad Hofgastein en Euchendorf ge schiedden voor stampvolle zalen en in laatstgenoemde plaats werd aan de deken van Euchendorf. diocesaan sportadviseur én baanbreker op dit terrein, namens de Goese kath. jeugd een wandbord geoffreerd. Het laatste optreden had plaats te Stuttgart en het werd een hoogtepunt der zo ge slaagde tournee. Ook hier ontving het stadsbestuur de Goese club. De heer Vervest roemde de overrompelende gastvrijheid, welke men overal ge noot en niet minder prees hij de chauffeurs van de Zeeuwse bus voor de wijze, waarop zy reden en de groep overal op tijd wisten te bren gen. Kloetinge Zilveren jubileum Zoals reads eerder gemeld gaat de „v.v. KldiPsge" in verband met het 25-jarig béstaan op zaterdag 6 juli feestvieren. Een van de hoogtepun ten van het programma vormt de wedstrijd der veteranen van de jubi lerende vereniging w.o. vijf spelers, die de oprichting hebben meegemaakt tegen ..Kloetinge II". Het elftal der oud-spelers is als volgt samenge steld: doel Kees Deurloo; achter v.l. n.r. Siemon Hollestelle en Marien Herrebout; midden Augustijn de Bart Jan Sinke en Wim Minaard; voor Wim Deurloo, Arjaan Hollestelle, Ma rien de Jonge, Ko v.d. Linde en Frans Duynhouwer. De aftrap voor deze wedstrijd wordt verricht door de oud-voorzit ter de heer Piet Hoogstrate. De muziekvereniging „Excelsior" zorgt voor de rrfuzikale omlysting. Koper" uit oud papier De muziekvereniging „Excelsior" gaat op zaterdag 13 juli weer begin nen met de papieractie. Zoals be kend, zijn behalve papier ook aller hande metalen welkom. Het geheel komt ten goede aan het instrumentenfonds der vereniging. TERNEUZEN Directeur J.F. de Klerk, van de Terneuzense Scheepsbouw Mij. heeft in aanwezigheid van genodigden en personeelsleden met hun dames de nieuwe, zeer fraaie kantine en was gelegenheid aan het personeel over gedragen. De directeur wees er op, dat ge durende de laatste dertig jaar een sociale evolutie heeft plaats gevon den welke de verzorging van de werknemer in sterke mate heeft ver beterd. Hij constateerde met voldoe ning, dat het personeel onlangs blijk heeft gegeven van een goede geest van samenwerking. Hierna verklaar de de heer de Klerk de kantine voor officieel geopend en stelde deze met de waslokalen ter beschikking van het personeel. De heer P.H. de Bruijn, voorzitter van de werfkern, sprak zijn dank uit voor de tot standkoming van dit mooie gebouw. Hij herinnerde aan het belangrijke sociale werk, dat vooral tijdens de oorlogsjaren door de heer de Klerk is verricht. Namens het personeel bood de heer de Bruijn een fraaie bloemenmand aan. Jubilarissen Ir. Kemper, secretaris van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, heeft de zilveren erepenning voor vijf en twintig of meer jaren dienst uitge reikt aan de heren J.Stoutjesdijk proc.houder, P. de Blaey, J.L. van Tatenhove, C.J.Vinke, P.H. de Bruijn, G.Schrier, C.Krombeen, M.Dieleman, A.P. Kouwijzer, J.M.Vermaire. F. v. Sikkelerus. M.J.Riemens, R. Blon- del, W.Helmendach, J. van Bunde ren, J.L. de Putter, H.Koch, A. de Blaey, M.Neve en J.Meertens. De wnd. burgemeester, wethouder M. de Vos, sprak namens het gemeentebe stuur en het gewestelijk arbeidsbu reau, de heer de Jong namens de werknemersbonden en tenslotte de heer Stoutjesdijk ijamens de gehul- digden. De heer D.But vertelde tij dens een gezellig samenzijn, aan de hand van mooie kleurendia's, over de scheepswerf en over Zeeuwsch- Vlaanderen. Het architectenbureau de Bruijne heeft een ruime en mo derne kantine ontworpen met daarbij een uitstekend geoutilleerde keuken. Achter de kantine liggen waslokaal en douchecellen. Met behulp van warme lucht wordt voor dë verwar ming gezorgd. Philippine OUDEN VAN DAGEN OP REIS De tiende reis van onze ouden van dagen is wel een bijzondere reis ge weest. 's Morgens vroeg werd reeds gestart om via Perkpolder Zuid Be veland te doorkruisen. Daar werd het een en ander bekeken en een ver frissing gebruikt. Ook werd Walche ren met Veere, Westkapelle, Dom burg en Vlissingen bezocht. Men had er op gerekend dat de oudjes rond 9 uur zouden thuis komen, vandaar dat de muziekvereniging op dit uur al stond opgesteld om de oudjes te ontvangen. Doch het werd ruim 10 uur eer ze allen weer in veilige ha ven waren. De burgemeester wijdde in zijn dankwoord een speciale hulde aan het lange en niet verwachte con cert. dat de muziek gaf. Toch werd bij thuiskomst nog met dezelfde geestdrift menig nummertje gegeven ter ere van de oudjes. HULST J. d'HONDT 80 JAAR Enige tyd geleden kon de varkens- Vereniging „Door Eendracht Sterk" haar gouden bestaansfeest vieren. Thans kunnen wij de 80ste verjaar dag melden van een der pioniers van het „verkensfonds", t.w. de onder voorzitter, de heer J.J. d'Hondt. St.-Jansteen SLAPPE KERMISDAGEN De afgelopen kermisdagen hebben niet die belangstelling mogen trek ken van de voorafgaande jaren. Of dit nu aan de drukkende warmte heeft gelegen of dat de ménsen spa ren voor vakantiereizen, het is in elk geval voor vele middenstanders en kermisexploitanten een tegenvaller geworden. Naast enkele kleine vechtpartytjes is de kermis verder rustig verlopen. Stoppeldijk C.WENTZLER ONDERSCHEIDEN Bij de viering van zijn veertigja rige jubileum als werknemer op de Zeeuwsch Vlaamse Hoefijzerfabriek van de heer P. Kerckhaert, alhier, werd de heer C.Wentzler onderschei den met de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons. Tijdens een gezellige bijeen komst in café Compiet werd dit ere teken door burgemeester Hendrikse van Vogelwaarde aan de feesteling uitgereikt. Bij de uitreiking waren o.m. aanwezig de werkgever, het ge zin van de jubilaris en de overige werknemers, vergezeld van hun echt genoten. De heer Kerckhaert sprak een gelukwens uit aan het adres van de jubilaris, die veertig jaar als be- drijfssmid-voorman zijn dienst trouw heeft vervuld. De werkgever bood als geschenk een fraai slaapkamer, ameublement en een bloemstuk aan. Aardenburg P. KARREMAN NAAR OOSTBURG De assistent der directe belastingen P. Karreman is in gelijke functie overgeplaatst naar Oostburg. In zijn plaats is tot assistent te Aardenburg benoemd J. Schaalje uit Oostburg. WESTDORPE Smetje: Dansen. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ge vangene van de woestijn. OOSTBURG Ledel 8 uur: Hartstocht. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Anastasia. in pess de ver diet goe de staa maa mee wor ope pap wacl gede W pen tege niet zijn, gen gebi er vers gen cus Vi fina rich ontt aanl en crisi nodi mee M vert *no« sted 40,5 en bedi tot it ons gree dan oprr Doo verf gost

de Stem | 1957 | | pagina 2