T.T. circuit is veilig, maar door de vele bochten moe ilijk Nee DE Olympische Dag in verzengende hitte trok 25000 mensen int\ Alle bestaande records aan flarden Monstertochters met vijf en dertig in Middelburg Hopman won in Kruiningen Mooie zege van Jo de Roo in sportief Kwadendamme Huissoon sterkste in Goes Marcel Janssens fietste moedige solo-rit naar de zege Nog vijf coureurs ziekenhuis Twee Italiaanse, een Engelse en een Duitse overwinning De Bruijn had bijna gewonnen FANNY BLANKERS ZORGDE VOOR KNAL-EFFECT Diverse atletiek- records omlaag ARAM EN DE HEER DER SLANGEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 JULI 1957 Tegengevallen Theo Middelkamp eerste met ploeg L. M. v. d. Akker secretaris N.K.S. rolt beter, plakt beter, brandt beter Erehoog van waterstralen Duitsland Europees politievoetbal- kampioen 5 7 Talent 2 grc (Z eri is, soi dit vu str ka wa de bli he ze» mc w( bo vl. de de he ge Wé tei he do De vo zo' va w< va m< w t stt he de wt af. wt toi da de ne zij lei de Wi Ie1 al! ap vl be er al bl ge tr Toen zaterdagmiddag het „God save the Queen" voor John Surtees, de winnaar in de 500 cc-klasse had geklon ken, waren de TT-races op het circuit van Drente officieel af gelopen. Uit piëteit tegenover de Duitser Knebel, die vrijdag het slachtoffer werd van zijn keihard beroep, had de organi satie namelijk de feestelijke prijsuitreiking afgelast. Een wijs besluit. Maar men had dan ook beter het vuurwerk kunnen afgelasten, dat zaterdagavond laat de bewoners van de Drentse hoofdstad op zeer luidruchtige wijze herinnerde aan het zojuist afgelopen festijn, dat zulke trieste momenten had gekend. Vijf patiënten heeft Assen voorlopig nog te verzorgen: de Engelsen Lo- mas, Dale en Mclntyre, de Duitser Amfaldern en onze landgenoot Du Pont. Ubbiali kon nl. zaterdag het ziekenhuis verlaten en naar huis terugkeren. Maar het ergst van alles was na tuurlijk de dood van Knebel. Bij deze opsomming rijst de vraag of het cir cuit van Drente ook inderdaad zo veilig is als men beweert. Wie zou op deze vraag beter een antwoord kunnen geven dan een man als John Surtees: ,,Het circuit is vei lig maar moeilijk door de vele boch ten". Waarom er dan juist nu zo veel ongelukken gebeurden? ,,Niet door de steeds hoger geworden snel heden: Zij de slachtoffers heb ben alleen geen geluk gehad", luidde het oordeel van de Engelsman. In alle soloklassen werden de be staande ronderecords aan flarden ge reden. Bij de zijspannen ging het in de wedstrijd niet zo hard als het vo rig jaar, maar tijdens de training was Schneider 0,1 seconde beneden het record van ,Pip' Harris gekomen. De strijd op zichzelf is overigens tegengevallen, in sommige klassen was dat het gevolg van het uitvallen Als een soort monster suist hier de Brit Surteeseerste in de 500 c.c, klasse, langs de volle tribunes te Assen. Ongeveer de helft van de 70 wan delaars, die vrijdagavond opgewekt aan de eerste kilometers begonnen van de 100 km lange tocht naar Middelburg, moesten het hoofd bui gen voor de vermoeidheid, blaren en de hitte. Ernstige moeilijkheden de den zich daarbij gelukkig niet voor. ,,Heel zwaar en eentonig". Dat was het oordeel van hen, die de tocht vol- brachten. Tal van bekende wande laars, die regelmatig aan de tocht Amsterdam-Leeuwarden deelnemen, waren nu naar het zuiden van het land getrokken om daar aan de eer ste monstertocht in dit deel van het land deel te nemen. De lange, blonde Fries Geert Boon stra begon zo dapper, dat hij de eerste pleisterplaats rustig voorbij liep en eerst na 40 km gelopen te hebben aan enige rust dacht. Later wreekte zich dit, want nadat hij lange tijd aan de kop van de groep gelegen had, kwam hij tenslotte met heel veel moeite als een der laatsten in de Zeeuwse hoofdstad aan. De eerste, die in Middelburg aan- oa.T',:vaS de lft-iarikP van Doorn uit nolfaartsdijk, een jongeman, die vorige week voor het eerst niet de wandelsport begon in de avondvier daagse en nu binnen 16 uur de 100 km aflegde. 's Middags om kwart voor zes wa ren de laatste deelnemers aan de finish. De traditionele wielerkoers in Kruiningen, zaterdag verreden, bracht een sterk veld nieuwelingen aan de start. De Zeeuwen hebben in deze koers geen rol van betekenis kunnen spelen omdat zij deels door pech deels door gebrek aan courage vroegtijdig de pijp aan Maarten gaven. Alleen Wie- les uit Terneuzen kon zich vrij goed vooraan handhaven. Deze renner was ook present, toen tien renners aan de haal gingen, die de uiteindelijke beslissing forceerden. Van deze tien viel een goed marche rende Biemans door een valpartij jam merlijk terug. De overige negen ren ners wisten hun verkregen voorsprong tot het einde te handhaven. De kleine, pittige Jos Linders uit Roosendaal, die veel premies in de wacht sleepte, bleek in de eindsprint toch wel te veel van zijn krachten te hebben gevergd. Hij moest nl. in de eindspurt Hopman en Zilverberg laten passeren. Hopman won ook de grote premie voor de renner, die de meeste keren als eerste over de streep ging. De uitslag luidt: 1 J. Hopman (Eg- TE UTRECHT is zaterdag de finale gespeeld van het toernooi om net clubkampioenschap dammen van Nederland. R.D.G. won de titel. ZONDAGMIDDAG is te Kopenhagen een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen de landenteams van Denemar ken en Zweden. De Zweden won nen de ontmoeting met 2X. mond aan de Zee) 70 km in 1 uur 52 min.; 2 A. Zilverberg (Goirle); 3 J. Linders iRoosendaal); 4 A. v. Til burg (Breda); 5 H. de Jong (Delft); 6 P. v.d. Burg (Bleiswijk); 7 J. Noo- ten (Oosterhout); 8 B. Wieles (Ter- neuzen); 9 H. Bor (Den Haag); 10 A. Biemans (Ulvenhout). van de cracks. Wij zijn er namelijk niet zo zeker van, dat Surtees win naar van de 500 cc klasse zou zijn ge worden, als Mclntyre niet bij de Strubben vijf ronden voor het einde zijn kansen door een schuiver had verspeeld. Veelbelovend Het begin van deze race was veel belovend. Weliswaar had Surtees, die het snelst weg was, na de eerste ron de de leiding gnomen, maar vlak op zijn hilen volgden de Gilera's van Mclntyre en Liberatie en de enige overgebleven Guzzi-rijder Keith Cam- pell. Zeiler op BMW reed op de vijf de plaats, maar kwam snelheid te kort om de leiders te kunnen bedrei gen. Toen Mclntyre aan de pits stopte en naar de vijfde plaats zakte, leek de spanning geweken, vooral omdat Campbell na de elfde ronde van het toneel verdween. En zien...... Mc Intyre ginv Zeiler voorbij, liet na twintif ronden ook aan ploeggenoot Lïberati eijn achterwiel zien en lag nog maar 30 seconden achter op Sur tees, die ook niet zonder moeilijkhe den was en steeds maar weer op zijn tank wes als hij langs de pits kwam. In de een-entwintigste ronde werd het ronderecord voor de zoveelste maal in deze race gebroken, nu door Mclntyre, die met een gemiddelde snelheid van ruim 137 km rondtolde en zeven seconde van zijn, achter stand afsnoepte. Waterloo Hij ging te hard en vond in de vol gende omloop zijn Waterloo" bij de Strubben, hetgeen ook het einde van de spanning betekende. De 350 cc klasse leverde een over winning op voor de Australiër Keith Campbell, die na de crash van Dickie Dale geheel alleen, met Bob Mclntyre moest afrekenen. Pas na de dertiende ronde kon Campbell zijn tegenstan der definitief van zich afschudden. De Italiaan Provini was de geluk kigste man van de dag met een dub bele zege in de 125 en 250 cc klasse. Zijn Mondial was zo snel, dat er van spanning geen sprake was. Vooral de 125 cc klasse was bijzonder saai. ,,Het leek wel een bloemencorso" merkte een der toeschouwers op. Naar wereldtitel Bij de zijspannen tenslotte stevent de Duitser Hillebrand regelrecht op het wereldkampioenschap af. Hij be haalde zijn derde zege in successie in dit seizoen en is vrijwel niet meer te benaderen. Alleen Cyril Smith maakte het hem lastig. De Engelsman had zelfs de eerste zes ronden een vrij grote voor sprong op Hillebrand. maakte toen een pirouette in dezelfde bocht, waar vrijdag Knebel verongelukt was en moest Hillebrand in de volgende ronde voorbij laten gaan. Smith, die. als hij niet op de mo tor zit, een uiterst kalm man is, maar uitermate geestdriftig wordt zodra hij op een motor zit, vergde te veel van zijn machine, stopte in de tiende ronde aan de pit en verdween in de voorlaatste ronde helemaal uit de strijd, waardoor Hillebrand onbe dreigd verder kon rijden. De resultaten 500 c.c. KLASSE (27 ronden, 208.02 km). 1 John Surtees (G.B.) MV 93 min. 56.6 sec. gemiddelde 132.806 km. 2. Libero Li- berati (Italië) Gilera 94.27.2 (132.138 km). 3. Walter Zeiler (Duitsland) B. M. W. 94.58.3 (131.536). 4 Jack Brett (G.B.) Norton 96.26.6 (129.419). 5 Ernst Hiller (Did.) B.M.W. 96.48.2 (128.938). 6 Keith Bryen (Australië) Norton ,96.59.6 (128.681), Op twee ronden: Priem Rozenburg. B.M.W. 125 c.c. KLASSE 107.86 km, 14 ronden). 1 Provini (It.) Mondial 52 min. 24.6 sec. gemid deld 123.484 km. 2 Roberto Colombo (It.) M.V. 53.07.1 (121.83-5 km) 3 Luigi Taveri (Zw.) M.V. 54.16 6 (119.237 km) 4. Cecil Sandford (G.B.) Mondial 54.36.2 (118.524 km) 5 For- tunato Libanori (It.) M.V 65.15.4 (117.122 km). 6 S. H. Miller (Ierland) Mondial 55.36.4 (116.385) op 1 ronde: 10 G. van Bockel, Ducati. 1 250 c.c. KLASSE Tarquinio Provini (It.) Mondial 61 min. 23.2 sec. gem. 128.020 km. 2 Cecil Sandford (G.B.) Mondial 62.51.2 (125.032). 3 S. Miller (Ierland) Mon dial 63.06.9 (124.551 km). 4 Fortunato Libanori (It.) MV, 63.52.4 (123.035 km). Op 1 ronde: 5 Frantisek Stasny (Tsjech.) Jawa. 6 Arthur Wheeler (G.B.) 8 Drikus Veer NSU. De sterke en sierlijke Zeeuwse pe- daieur Jo de Roo heeft zondag zijn grote vorm in Kwadendamme nog eens duidelijk onderstreept. Hjj was vanaf het prille begin één der grote animators van deze koers en schudde in de slotfase zjjn naaste rivalen re soluut van zich af. Het wielercomité Sportvrienden" dat voor de eerste maal een wed strijd voor amateurs en onafhankelij- ken van stapel liet lopen, verdient lof voor de prima organisatie. De grote hitte was er kennelijk oorzaak van, dat de toeschouwers niet rijen dik langs het parcours stonden, maar zij die er waren, genoten van een boei ende koers. Er waren nog slechts drie van de zestig te rijden ronden onder de wie len doorgegaan, toen Piet de Bruyn reeds opgaf. De eerste uitlooppoging, gelanceerd door Visser, werd in de kiem ge scoord, maar toen na 13 ronden De Roo en Huissoon een tandem gingen vormen, was er spoedig een bres ge slagen tussen het Zeeuwse duo en de groep. Nog juist op tijd waagden Manders, Swaneveld en Jongejan de sprong naar de leiders en kregen on danks veel moeite aansluiting. Jonge jan viel kort daarop bij de kopgroep weg. Halfweg, toen het kwartet aan de leiding al 50 sec. voorsprong had en Bram van Sluy„ de strijd had ge staakt, evenals vele anderen, waag den Paymans en van Glerum nog een vergeefse poging mede aan de lei ding te komen. Zij vielen zelfs ver terug. Met nog 12 ronden voor de boeg koos de Roo op magistrale wijze al leen het hazenpad. Deze aanval kon niet meer door zijn rivalen worden gepareerd. De Roo werd met grote voorsprong verdiend winnaar en Swaneveld klopte Huissoon in de strijd om de tweede plaats. DE UITSLAG: 1 J. de Roo (Scho- re) 111 km in 2 uur 58 min. 2 Swa neveld (Dordrecht) op 1 min. 20 sec. 3 Huissoon (Heinkenszand). 4 Man ders (Eindhoven). 5 op 1 ronde van Dienst (Oud-Beyerland). 6 Jos Hee- ren (Roosendaal). 7 J. van Wetten (Noordwijk). 8 A. Lachterop (Roo sendaal). 9 F. Stevens (Dussen). 10 J. v. d. Klundert (De Heen). 11 C. Suijkerbuyk (Nispen). 12 J. v. d. Poppel (Tilburg). 13 B. Heeren (Roo sendaal). 14 H. van Glerum (St. Wil- lebrord). 15 P. Muilwijk (Rotter- ZIJ SP AN KL AS SE 1 Friedrich Hillebrand-Manfred Grunwald (Did.) B.M.W. 55 min. 5.6 sec. gemiddelde 117.469 km. 2 Jack Beeton-Antony Partrige (G.B.) Nor ton 57.02.8 (113.448 km). 3 Loni Neussner-Klaus Dieter Hess (Did.) B.M.W. 57.46.8 (112.009 km). 4 Edgard Strub-Kurt Remud (Zwitserl.) Nor ton 58.10.6 (111.245 km). 5 Marcel Beauvais-André Goudert (Fr.) 58.11.8 (111.205 km). 6 Werner Grossmann- Alfred Schmidt (Did.) Norton 59.05.6 (109. 519 km), op een ronde: 8 H. van der Wal-G. Gelder (Ned.) Norton. In de vergadering van het natio naal bestuur van de Nederlandse Katholieke Sportbond, te 's-Herto- genbosch gehouden, is besloten de heer L. M, van den Akker, sinds i augustus 1956 administrateur op het Centraal Bureau te benoemen tot je- cretaris van het Nationaal Bestuur. Na het heengaan van de eerste secretaris, Mr. J. Sprangers, werd drs W. Couwenbergh in deze functie gekozen. Wegens overdrukke werkzaamheden zag hij zich genoodzaakt voor het se cretariaat te bedanken. Hij blijft wel de taak van penningmeester waarne men. In zijn functie van secretaris wordt hij nu opgevolgd door de ad ministrateur. Op zijn vele reizen en contacten door het gehele land zal de heer van den Akker thans beter en officiëler het dagelijks bestuur kunnen representeren. Het nationaal bestuur hoopt door deze centralisatie van correspondentie gesprekken enz., op het centraal bu reau een efficiëntere werkwijze te be reiken. In de veelheid van takken van sport, districten en diocesen, die tesamen de Nederlandse Katholieke Sportbond vormen is een sterkere landelijke binding van het grootste belang. De stijlvolle Zeeuwse flyer Jaap Huissoon mocht zaterdagavond in Goes na een enerverend sprint-duel, waarin Piet de Bruyn zijn grootste concurrent was, de bloemen in ont vangst nemen. Het fraaie parcours in bouwplan- Oost, dat zich bij uitstek leent voor een wielercriterium was omzoomd met zeer vele toeschouwers die wel een boeiende maar toch geen specta culaire strijd kregen voorgeschoteld. De beslissende fase in deze koers brak nl. vroegtijdig aan. De Zeeuwen Huissoon en Rentmeester, die de eer ste schermutselingen hadden inge luid kozen na 10 van de 47 te rijden ronden voorgoed het hazepad. Ze kregen gezelschap van Bram van Sluis, terwijl kort daarop ook De Bruyn en Visser zich bij de leiders wisten te voegen. Van Sluys liet zich na enkele ronden terugvallen in de groep, maar het overige kwartet voerde het tempo hoog op en hun voorsprong groeide langzaam maar zeker uit tot 50 sec. Paymans en Van der Zande gingen weliswaar op jacht naar de leiders, maar hun sprong bleek te kort, even als later die van de tandem Wuyts- Manders. Pas in de slotfase werd een nieuwe actie van de strijdlustige van der Zande en Miel Verstraete, die het pe loton in de steek hadden gelaten, nog enigszins gevaarlijk voor de leiders. De kopgroep verloor enig terrein, maar behield toch een ruime voor sprong om uit te maken wie zich met de bloemen mocht tooien. Zoals boven vermeldt, had Huis soon de grootste moeite om na een nek-aan nek-race met De Bruyn de zege weg te kapen. Het ploegenklassement was voor ..Theo Middelkamp"(Goes) met ,,Het Zuiden" (Eindhoven) op de tweede en ,.D.T.S. Zaandam" op de derde plaats. De uitslag: 1. J. Huissoon (Hein kenszand) 81 km in 1 uur 55 min. 30 sec.; 2. P. de Bruyn (Roosendaal); 3. P. Rentmeester (Yerseke); 4. C. Vis ser (Eindhoven); 5 op 37 sec. E. Ver- strate (Eede)6. C. v. d. Zande (Hal steren) 7 op 1 min. A. v. d. Pop- pel (Tilburg); 8 op 1 min. 30 sec. J. Duinkerke (Borsele); 9. H. Schoen makers (Eindhoven)10. A. Kool (Delft). (Van een speciale verslaggever) ROUBAIX, zondagavond. Donderdag nog voor de start in Nantes, kon men in de prognoses, die met schreeuwende koppen in de Franse pers werden gepubliceerd, de namen van een aantal favorieten aantreffen: Nu haalt men veelal achteloos en geringschattend de schouders op wanneer zij worden uitgesproken. De warmte heeft het wielerlegioen reeds onheilspellend aangetast. Wagtmans als een der mogelijken Maar behalve Gaul was er nog een aantal favorieten. Poblet, de snelle klimmer en rappe sprinter, werd bij voorbeeld als zodanig beschouwd. En Goddet zelf had onze landgenoot Het is zondag in het stadion te Amsterdam een heel warme Olympische dag geweest, maar zelfs de abnormale hitte heeft het succes niet noemenswaard in de weg kunnen staan. Ondanks de brandende zon waren 25.000 toeschouwers naar deze traditio nele wapenschouw van diverse sporten komen kijken en zij heb ben kunnen genieten van een sportfestijn zo kleurig en zo ge varieerd als alleen de Olympische Dag kan schenken. Het begon om half twee direct al met een hartverwarmende vondst: het einde van de 's ochtends om half ne gen voor het NOC-kantoor in Den Haag aangevangen 72-km lange fak kelloop, waarbij als laatste twee van de 30 fakkeldragers Nederlands be kendste atletiek-veteranen Wim Slijk huis en Fanny Blankers-Koen, fun geerden. Slijkhuis zweefde met verende pas onder de marathontribune het stadi on binnen, de brandende fakkel hoog inde opgeheven arm snelde in zijn nog steeds fraaie stijl de sintel- baan op. Na 200 meter gaf hij de fak kel over aan Fanny Blankers, die on der daverend applaus van het opge togen publiek in een snelle sprint voor de ere-tribune langs het vuur naar de zuid-zijde van het veld bracht en daar met de fakkel een lont ont stak. Ze zorgde in letterlijke en figuur lijke zin voor een knaleffect: er ging een olympische vlam branden, doch er echoden onverwacht twee dave rende knallen langs de tribunes. De Olympische dag 1957 was begonnen. Snelle af werking Met bewonderenswaardige snelheid volgden daarna de gehele middag de uiteenlopende sportevenementen el kaar op. Daar was allereerst weer het sierlijke openingsnummer van het KNGV. Bijna 900 in het wit geklede meisjes van 12-17 jaar stroomden in gelid de groene grasmat op en tover den het daarmede om in een soort menselijk korenveld. Intussen eiste de warmte haar tol. Daar was in de eerste plaats de te leurstelling, dat de koninklijke fami lie verstek liet gaan en ten tweede begonnen er vooral op de open zij vakken ritsjes toeschouwers flauw te vallen. Het waren er minstens 150, die be handeld moesten worden en van hen werd er één naar het ziekenhuis ge bracht. Nieuw record 800 meter Eindelijk is het bijna tien jaar oude record van Frits de Ruyter op de 800 meter, door hem in Bazel op 17 augus tus 1947 op 1 min. 51.8 sec gebracht, verbeterd door de Hagenaar Blanken- stein, die nu met een tijd van 1 min 50.7 sec recordhouder is. Niet minder dan vier lopers verbe terden hun persoonlijk record bedui dend. De Engelsman Wrig-hton nam met lange passen de kop en sloeg op de laatste 100 meter een felle aanval van de klauwende Duitser Friedrich af. Zij noteerden resp. 47.2 sec en 47.8 sec en brachten hun persoonlijk record met 0.4 sec omlaag. Jan Par- levliet van V. en L. finishte als der de in 48.4 sec precies anderhalve se conde sneller dan hij ooit was geweest en Piet Yska van A AC haalde 0.7 sec. van zijn persoonlijk record af en kwam met 48.9 sec. op de vierde plaats. Boeiende 5000 meter Een van de meest boeiende der vele atletieknummers was de 5000 me ter, waarbij Delnoye van Kimbria een leidende rol speelde. Delnoye liep sneller dan hij ooit gedaan heeft, al werd hij in de eindsprint door de En gelsman Knight van de overwinning afgehouden. Delnoye eindigde als tweede met 14.42.2 seconden, waarmede hij ruim 5 seconden onder zijn per soonlijk record bleef. De uitslag: 1 Knight 14 rnin. 38.8 sec; 2 Delnoye 14.42.2; 3 Huneke (W. Did.) 14.56.4; 4 Janus (O. Did.) 15.01.6; 5 Roovers 15.12,6; 6 Leenaert (B.) 15.17.2. De 110 meter horden werd gewon nen door de Engelsman Hildreth, die na een goede start op de helft van de afstand naar voren ging en de zege in 14.9 veilig stelde. De uitslag: 1 Hildreth 14.9 sec; 2 Nederhand 15 sec; 3 Eef Kamerbeek 15.1 sec; 4 Boere 15.3 sec; 5 Appel (West Did.) 15.4, 6 Joachim (Ned.) 15.4 sec. Nog een De 4 x 100 meter estafette werd een Nederlandse overwinning. De A- ploeg bestaande uit Dekker (Suumi), Yska (AAC), Moerman (Pro Patria) en Parlevliet (V. en L.) benaderde het Ned. record op 0,3 sec. zij noteerden 3 min. 17.3 sec. Pleidooi De Voetbalwedstrijd Nederlands BodselftalSchalke 04 was 2-1 in het voordeel van onze landgenoten. Van Melis scoorde in de 11e minuut na rust het winnende doelpunt. In de le helft, na 10 minuten, had den de Duitsers een vooj#prong door Kramer genomen, (0-1), doch twee minuten later wist Abe Lenstra de stand op 1-1 te brengen. De wedstrijd was een pleidooi voor een absoluut gesloten voetbalseizoen. Wel was op medisch advies de ont moeting ingekort tot 2 maal 35 mi nuten, maar zelfs dit was nog te veel. Het werd voor de spelers van beide elftallen in de eerste plaats en voor de toeschouwers, een marteling. Zij deden hun best er nog iets van te maken, maar de verzengende hitte verschroeide de laatste restanten strijdlust. Toch heeft het publiek nog even waar voor zijn geld gehad. De keuze van Abe Lenstra werd gerechtvaar digd door het fraaie doelpunt, waar mee hij inde twaalfde minuut de partijen op gelijke voet bracht. genoemd. Beiden werden echter zon dag voor verdere deelneming uitge schakeld. Miguel Poblet voelde zich na dertig kilometer opeens niet goed worden en verloor het contact met het peloton. Drie kilometer worstel de de Spanjaard nog door, vergezeld van zijn trouwe adjudant André Tro- bat, die er ook al slecht aan toe was. Toen gaven beide een seintje aan de bezemwagen, vijftig kilometer verder deed Wagtmans hetzelfde. Variatie Na da vier overwinningen van de Franse nationalen, de etappezeges van Darrigade en Anquetil en de Franse overwinning in de tijdrit, werd deze traditie zondag doorbro ken. Marcel Janssens, de 25-jarige Belg, die zijn tweede Tour rijdt, be zorgde de vele honderden Belgen, die het kleine uitstapje naar Roubaix hadden gemaakt om de ploeg van Silver Maes te zien binnenkomen, grote vreugde met een waarlijk im posante ritzege. Marcelleke was met de Parijzenaar Hoorelbeeke (lie de France) na on geveer 125 km uit het peloton ont snapt en zette meteen zo hard door dat Hoorelbeeke er spoedig de brui aan gaf en zich weer liet terugval len. Niet bang ..Dat haalt hij niet in deze tempe ratuur, op deze weg", was het oor deel van het merendeel der volgers en.... waarschijnlijk hebben ook ve len in het rennersveld er zo over ge dacht. Maar Janssens zag met zijn jonge sterke lichaam en zijn wils kracht niet op tegen de afgezonderde strijd tegen de hitte. En hij was als rechtgeaard Vlaming niet bang voor de kasseien boven Lens. Hij reed in een prachtig constant tempo, dat om en nabij het uurgemiddeld van 36 03 km lag. Hij dronk weinig, maar liet zich wel graag door de toeschouwers van een douche" voorzien. Het werd één lange triomftocht voor Janssens, die bij aankomst in Roubaix wel doof moet zijn geweest van het gejuich en het applaus dat hem onafgebroken heeft gevolgd. De Belg fietste in de Noordfranse steden, onder een ereboog van wa terstralen en de tuinslangen van de geestdriftige bewoners, die zo'n ple zier hadd enin dit natte en frisse spelletje, dat wij in de volgwagens genoodzaakt waren, voortdurend met draaiende ruitenwissers te rijden, terwijl geen wolkje aan de hemel te zien was.... Zaterdag zijn de laatst# wedstrij den gespeeld voor het voetbaltoer nooi om het politiekampioenschap van Europa. De resultaten van de wedstrijden in de finalepoule waren: Nederland Zweden 13; NederlandDuitsland 11. Eindstand finalepoule: 1 Duits land 2119321; 2 Zweden 2 —1—0—1—2—3—2; 3 Nederland 2—0 —1—1—2—4. 21-20. „Houdt Crimo er zulke invallen op na?" vraagt Aram verbaasd, ,hoe meent Ge dat?' Mario laat zich op een stoel vallen en plaatst met een nijdig gebaar de hand onder 't hoofd. ,,Ik weet het niet," mompelt hij wrang. „Hij doet vaak zo vreemd, als had hij een ge heim....en dan zijn aandringen op mijn huwelijk...., hij voert iets in zijn schildiets...ach, vergeet deze woorden maar, Heer Aram Ik ben misschien wat neerslachtig en achter dochtig van natureTer wijl op Barranca dit vreemde gesprek gevoerd wordt, maakt El-Kazar. de Heer der Slangen zijn wagen gereed voor de tocht naar de burcht. Plotseling klinkt achter hem de stem van Samson: „Je gaat dus toch, El-Kazar. ondanks mijn waar schuwing?" „Ja," snauwt de fakir vinnig. ,.Er valt vanavond goud te verdienen, daar op Barranca! Alle kermisklanten gaan, dus waarom El-Kazar niet? En Suleikah zal zwijgen. Ze is doodsbang voor mijn ma gische krachten en voor mijn slangen. En bovendien, wie zou haar onwaarschijnlijke verha len geloven?" De dreigende, vijandige ogen van de Ooster ling kijken Samson strak aan, „maar waar is zij? Ik was in de tent en daar trof ik haar niet! Heb jij het soms ge waagd haar tegen mij op te zetten?" Samson wendt zich schouderophalend af en slen tert weg. Maar met driftige passen komt de fakir hem achterop. „Spreek!" sist hij, naast de ander voortlopend een donker, smal steegje in, „waar is Suleikah! Als ik haar straks niet -vindt, klaag ik je aan bij de schout!" En hij merkt in zijn drift niets van de gedaante die bij hun nadering haastig in de schaduw van een pilaar in- eenduikt.... In en/. l besteed am op het gebt, dat men rfo deze manie tenis,, kan van het gei beten. Dat bleek ons 1 Rotterdam, schouiv hoi Niet alleen dag „erkende in, ook enkele kans en hei r Veelzijdigheid vattingen om technische mc denheid in g( alles bijeen ee heid werk dat vakmanschap veau. Bij dit eens uitsluitei sen, John Rac ner, Fred Ca Charlotte vai Wertheim of Wie zijn ogc „Honkbalspele werker" van j van Raedecke rompstudie ve het bezoek aa te onderbrekel neergestorte i schoonheid n zich een beli plaats te ven schoonheidser\ de zalen weer van de anden verwerpen ov tuigingskracht de ontvankelij moed. 1 Want dit is I meest belangr 23) Op het tel stuk papier lijnen stond' touren van Verder wart sters geteke schrift reed: lozen... Het woon sers, driehc over het b tect moest ben gewerk specteur na gelukte hen te brengen, Hij verwier Wel degelij een schets brand zouc dra de tijd Hij verwi de tekeninj zak. In de av ning zien „Jij bent sterdamme

de Stem | 1957 | | pagina 4