Afgelopen tien jaar was het niet meer zö warm 'tkoït V.N .W .B.-voorzil Ier hekelt houding van overheid NEGEN KLIMMERS VONDEN DE DOOD Algerijnse Caïro in leiders gast te Westbrabanders in kopgroep St. Vincent Aziatische griep in Bussums pensionaat r Alleen het water gaf nog enige koelte AUDREY raasde ook over Canada Bergramp in Engadin Goed en niet goed in de Tour.... Wegdek in Nispen sprong met een knal uiteen Onverschilligheid en geen KORT IN DE KAR DAGBLAD VOOR ZEELAND ONGEKENDE ZWEMDRUKTE Ufi Enige afkoeling Eén alpinist gered V.N.-rapport: Economische situatie minder stabiel V ertegenwoordiger werd uit auto gegooid „Stony Point'* in Antwerpen STASSEN PARIJS IN Auto met vijf Engelsen botste tegen boom Vorming van rebellen bewind? Eerste prijs voor Avro-orkest Woningrel in Poolse stad "N 97e JAARGANG No. 22491 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vadtrtané M A A N D A G 1 JULI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 055 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie J 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tariei en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2235 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaand^en: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 -OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no Voor de Nederlanders, die gisteren zeiden dat dit toch te bar was, mag als enige troost gelden, dat in de Spaanse stad Zamora de thermometer 45 graden wees. Een schrale troost. Temeer omdat er nog altijd geen ingrij. pende weersveranderingen te verwachten zijn. Er kunnen zich vandaag wat plaatselijke onweersbuien ontwikkelen, maar overigens zullen de temperaturen niet veel lager zijn dan gisteren. De „afkoeling", waarvan De Bilt spreekt, zal zeker niet algemeen zijn. Het was weer een van die dagen, waarop De Bilt het record lijstje ter hand neemt. Sinds de roemruchte zomer van 1947 heb ben we in Nederland niet meer zó'n warme dag gehad. Alleen Den Helder noteerde gisteren een maximum van 29 graden. El ders bleven de maxima nergens onder 33 graden Celsius. Het vliegveld Gilze-Pujen spande met 35 graden officieel de kroon. De ongewone hitte ging gepaard met curieuze verschijnselen. De be woners van Nispen werden zondag middag opgeschrikt door een gewel dige knal. Midden in de Dorpsstraat bleek het wegdek geruïneerd te zijn. Twee betonplaten waren eerst in een boog komen te staan door de sterke uitzetting en daarna uiteen gespron gen. Het verkeer naar België werd daardoor even gestagneerd. Oover in den lande zochten duizen den koelte in het water. De zwemba den boekten weer record-aantallen bezoekers. In de Warande bij Oos terhout telde men 22.000 baders, in het bosbad Hoeven waren het er ruim 8000. Surae, bij Dorst, noteerde .een aantal van 10.000 zwemlustigen. Dit bacl werd vroeger gesloten dan anders, omdat het personeel door de grote drukte en de barbaarse tempe ratuur, oververmoeid was geraakt. In Goes zal men tot nadere aan kondiging de lagere scholen en kleu terscholen sluiten. IN JORDANIë is een speciaal tribu naal ingesteld voor de berechting van personen die aan de samenzwe ring tegen Hoessein en de Jordaanse regering hebben deelgenomen. DE BRITTEN Stanley en Pittuck, die bij het spionageproces in Cairo vrijgesproken zijn, zijn zondag per vliegtuig naar Engeland vertrokken. PROF. Dr. J. van der Ploeg van het Albertinum in Nijmegen viert 6 juli a.s. zijn 25-jarig priesterfeest. HET NEDERLANDSE passagiers schip .Bonaire" is zondag bij het ver laten van de haven van Dover op een pier gestoten en zwaar beschadigd. De passagiers zullen nu met een an der schip naar de West reizen. IN ROTTERDAM werd de 57-jarige isoleerder H. van Z. met zijn brom fiets door een personenauto aangere den. Hij overleed enkele uren later in het ziekenhuis. INDIA heeft de uitreiking van invoer vergunningen voor drie maanden stopgezet in verband met de moei lijke deviezenpositie van het land. ZES MENSEN werden gedood en 21 gewond, toen in de Amerikaanse staat Kentucky een passagierstrein en een goederentrein op elkaar in reden. IN BOEDAPEST zou een epidemie van kinderverlamming woeden. In Düsseldorf, aldus het Westduitse blad „Bild", heeft men een telefonische noodkreet ontvangen van een vrouwe lijke arts uit de Hongaarse hoofdstad. HET CARLTONHOTEL in Londen, dat indertijd een verzamelplaats was voor vorsten, miljonairs en vooraan staande kunstenaars, wordt afgebro ken. Vandaag beginnen de slopers hun werk. OOK ROTTERDAM gaat binnenkort beginnen met massale inenting van kinderen tegen polio. Men begint met de kinderen die in 1955 geboren zijn. ZESTIEN SCHOENEN nam een dief mee uit een auto in Amsterdam. Hij had pech. Het waren namelijk alle maal linkerschoenen. Vandaar dat hij het koffertje maar op een geparkeer de vrachtauto achterliet. Verwachting van het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot vanavond, op gemaakt gisteravond 23.15 uur: Meer bewolking met plaatselijk enkele regen- of onweersbuien, gevolgd door enige afkoeling. Zwakke tot matige wind, draai- end naar westelijke richtingen. Vandaag: zon onder 21.03 u., maan onder 22.47 u. Morgen: zon op 4.25 u„ maan op 10.38 u. De ongewone trek naar het water in dit weekeinde heeft, triest genoeg, ook weer tot gevolg gehad dat er een groot aantal mensen verdronken zijn. Twaalf meldingen kwamen er binnen van verdrinkingsgevallen. In het Volkerak bij Dinteloord ver dronk de 23-jarige A. van Langerak, die nog geen volleerd zwemmer was. Een half uur nadat hij in de diepte verdween, werd zijn lijk opgehaald. Zondagmorgen rond tien uur is in het Wilhelminakanaal te Oosterhout een man van naar schatting 20-23 jaar tussen de brug aan de Slotlaan en de Tilburgseweg verdronken. Het slachtoffer had zijn kleren aan de kant gelegd. Omstanders hoorden plotseling hulp roepen, maar dachten dat dit voor de grap was. Toen zij de zwemmer niet meer zagen boven ko men, waarschuwden zij de politie, die na een tijd dreggen het slachtoffer ophaalde. Hoewel alles in het wérk werd gesteld om de identiteit vast te stellen, is dit nog niet gelukt. In de Rijn bij Huizen kwam de 30- 55 55 De orkaan „Audrey", die aan het einde van de afgelopen week veel slachtoffers heeft geëist aan de kust van Louisiana en Texas, heeft zondag het oostelijk deel van Ca nada getroffen en daar een schade van naar schatting een half mil joen dollar aangericht. Vooral de provincie Ontario werd getroffen. Hier werden verscheide ne wegen versperd door omgeval len bomen en door overstromingen, tengevolge van zware regenval. Wat de ramp in Louisiana en Texas betreft: President Eisenho wer heeft de getroffen gebieden tot noodgebied verklaard, dat in aan merking komt voor staatshulp. Een staart van de wervelstorm trok zaterdagochtend over de staat New York, waar vele huizen wer den beschadigd. Minstens drie per sonen, onder wie een straaljager piloot, verloren het leven. Volgens officiële cijfers zijn in Louisiana 275 mensen om het leven gekomen. Veertigduizend mensen zouden have en goed hebben ver loren. In Macedonië en Thracië (noord- Griekenland) zijn ernstige over stromingen ontstaan, doordat de ri vier de Strymon bij de Bulgaarse grens buiten haar oevers is getre den. In het district Se.rrai is de noodtoestand afgekondigd. Veel vee is verdronken en de oogst heeft zwaar geleden. In Bulgarije zouden door de over stromingen van de Strymon spoor- en wegverbindingen verbroken zijn. jarige, ongehuwde B. J. door ver drinking om het leven. Op het strand bij Castricum spoelde het lijk aan van de 31-jarige de Jong uit Tjietjerksteradeel, in Friesland. In de Rijn bij Wageningen is de 20- jarige Hongaarse student Laszlo Hor- vath verdronken. Hij wilde een land genoot redden, die in moelijkheden was geraakt. Zelf was hij echter de zwemkunst nauwelijks machtig. Een vijftienjarige jongen, C. den Hoed uit Schoonhoven, is in de Lek verdronken. In Rotterdam kwam een 17-jarige Duitse matroos door ver drinking om het leven. Een jongetje van zes jaar in Am sterdam, dat zijn vriendjes wilde la ten zien, dat hij goed zwemmen kon, sprong in het IJ en kwam niet meer boven. Eerst enkele uren nadien werd het lijkje opgehaald. In de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland is de soldaat H. de Boer verdronken en in de Waalhaven te Rotterdam kwam de 17-jarige R. van Koolwijk door verdrinking om het leven. Nabij het kampeerterrein „Krui- ningerbos" te Oostvoorne, verdronk de 34-jarige A. Duinker, timmerman te Rotterdam. Het slachtoffer was gehuwd en had geen kinderen. De 14-jarige L. van Hemmen uit Beuningen is in de Waal onder Beu- ningen verdronken. In het strandbad te Kralingen kreeg wat aanvankelijk een drama leek, een blij einde. Men vond er, nadat alle badgasten naar huis wa ren, een bundeltje kleren. Er werd gezocht en gedregd, maar tenslotte bleek, dat de jeugdige eigenaar van de kleren zijn spullen niet had kun nen vinden en een vriendje naar huis had gestuurd om een andere broek en blouse. Hij lag al rustig te slapen toen het bad in rep en roer geraakte. Buiten Nederland krijgt men al even weinig koelte als hier. In Frankrijk, Italië, Duitsland, Oosten rijk en Zwitserland steeg het kwik overal boven de dertig graden. Al leen in de Scandinavische landen was het lekker fris: 21 tot 24 graden Cel sius. Een Italiaanse alpinist heeft in de Zwitserse Alpen als door een wonder een val in een af grond van ongeveer 650 meter diepte overleefd. Negen van zijn metgezellen kwamen om. De tien Italiaanse alpinisten had- den zaterdag de 4.0004 meter hoge Piz di Palue in het, gebied van Engadin be klommen. Vlak bij de top begon een sneeuwlaag, die door de warmte zacht was geworden, te schuiven. Er ontstond een lawine waardoor de groep werd meegesleurd. Aanvankelijk vreesde men, dat al len cm het leven waren gekomen. De piloot van een reddingsvliegtuig, die kort na het ongeluk een onderzoek instelde, nam vijf lijken waar. Gid sen hebben echter zaterdagnacht op ruim 3.000 meter hoogte tussen de lijken van zijn vrienden de overle vende aangetroffen, die zwaar ge wond was. Zij zijn de gehele nacht bezig geweest om hem in veiligheid te brengen. De verongelukte groep was zater dagochtend vroeg uit de Diavolezza- hut, op bijna 3.000 meter hoogte, ver- In een overzicht van de Verenigde Naties omtrent de economische we reldsituatie in 1956, wordt vastge steld, dat de stijging in de wereld- produktie, welke begon na het einde van de vijandelijkheden op Korea, in 1956 werd voortgezet, doch dat vrij wel overal het tempo van de stijging verminderde. Volgens het overzicht lagen de oor zaken hiervoor zowel op het gebied van de regeringspolitiek als bij de particuliere ondernemingen. Hoewel per saldo de vooruitzichten schijnen te wijzen op een lichte verdere stij ging in de komende maanden, aldus het rapport, is de onzekerheidsfactor veel groter dan een jaar geleden. In alle landen bestond toenemende bezorgdheid over de stijgende druk op de prijzen en sommige landen maakten zich zorgen over het toene mende deficit op hun betalingsba lans. trokken naar een van de drie toppen van de Piz di Palue. Onderweg wa ren twee leden van de groep wat achtergebleven. Zij waren, evenals een kleinere groep alpinisten die voor uit getrokken was, getuige van het drama. Tot hun ontzetting zagen zij op een gegeven ogenblik de tien on- gelukkigen, die met touwen aan el kaar gebonden waren, in een wolk van sneeuw in de diepte verdwijnen. Zij haastten zich terug naar de hut waar zij Marm sloegen. De lijken van vier der slachtoffers heeft men nog niet gevonden. Na beroving Naar eerst nu gemeld werd, is in de nacht van 17 op 18 juni een vertegen woordiger uit Rotterdam door twee rangeerders van de Nederlandse Spoorwegen bij voormalig Terbregge op de spoorbaan gevonden, juist toen een trein in aantocht was. Zij slaagden erin dc man, die te voren veel gedronken moest hebben, op het laatste moment van de rails te trekken, maar konden niet verhin deren dat zijn hoofd nog zo ernstig door de trein werd geraakt, dat een schedelbasisfractuur het gevolg was en de vertegenwoordiger in een zie kenhuis moest worden opgenomen. De Rotterdamse recherche is er in tussen ..chter gekomen, dat de verte genwoordiger even tevoren uit een auto was gewipt, nadat hij van zijn geld, vermoedelijk meer dan f 2000.-, was beroofd. Als verdacht hiervan zijn thans aangehouden de 20-jarige autohande laar J. J. van H. en de 21-jarige mi litair J. van L. Overal waar water was (en waar gezwommen mocht worden) zag het er gisteren ongeveer zó uit De Stony Point" is, getrokken door vier Belgische sleepboten, gis terenavond Antwerpen binnengeva ren. Het werd in het Petroleumdok gemeerd, in afwachting van een on derzoek door deskundigen naar de schade en later herstel. De Nederlandse sleepboot ..Tha mes" heeft hot zwaar beschadigde schip naar Vlissingen gesleept, waai de vier Belgische boten de sleep over namen. De Amerikaanse afgevaardigde bij de ontwapeningsbesprekingen te Lon den, Harold Stassen, heeft gisteren te Parijs de jongste ontwapenings voorstellen met de permanente NAVO-raad besproken. Zijn Franse collega Moch woonde de bijeenkomst bij. Gisterenmiddag omstreeks half vijf is te Diever een personenauto tegen een boom gebotst. In de wagen be vonden zich twee vrouwen van En gelse nationaliteit en drie Engelse militairen van de luchtbasis Gelsen- kirchen, die een bezoek aan een hon dententoonstelling te Groningen had den gebracht. Een van de militairen kreeg een schedelbasisfractuur en een van de vrouwen een ingedeukte borstkas. Twee personen werden licht gewond en de bestuurder kwam met de schrik vrij. Voor het leven van de ernstig gewonde militair wordt ge vreesd. De auto werd geheel ver nield. De voornaamste leiders van het Algerijnse Bevrijdingsfront zijn in Caïro aangekomen voor een conferentie, waarop zij „be langrijke besluiten zullen ne- De heer P. F. Zimmerman, voorzitter van de A.N.W.B. heeft in zijn toespraak tijdens de jaarvergadering in het Pa lace Hotel te Scheveningen, ge zegd, dat de officiële onverschil ligheid tegenover het in beslag nemen van recreatieruimte voor vliegvelden, wegenbouw e.d. schrikbarend is. Met belangen van vakantie- en recreatiezoe kenden wordt weinig rekening gehouden, getuige het plan straaljagers op Deelen bij de Hooge Veluwe te stationeren. De heer Zimmerman wenst een ambtelijke instantie op hoog niveau, die over recreatie, en vakantiebelan- gen moet waken. Dit is in het belang van geestelijke en lichamelijke ge zondheid van ons volk. Het werk van het ministerie van Verkeer en Waterstaat en de Rijks waterstaat voor de verkeersbelangen acht de heer Zimmerman in hoge mate teleurstellend. Men loopt rus tig achter de dynamische ontwikke ling van het verkeer aan. Voor 1970 moeten, gezien de prog nose van de verkeersontwikkeling, nog meer dan 550 km rijksweg wor den veranderd in kruisingsvrije auto wegen met dubbele gescheiden rij banen. Bovendien moeten nog 450 km weg van minstens' drie rijstroken worden aangelegd. De heer Zimmer man vroeg zich af of Rijkswaterstaat eigenlijk wel een plan heeft om die 1000 km weg in 12 jaar te verwezen lijken. Hij dringt aan op een meer jarige begroting voor de wegenbouw en eventueel een wegenfonds. Hij hekelde voorts het gebrek aan daadkracht op het gebied van de verkeerswetgeving. Het tempo houdt geen rekening met de dynamiek van het verkeer. Deze nalatigheid kost mensenlevens. Hij noemde in dit ge val de positie der van rechts komen de achteruit rijdende auto's, regelin gen op verkeerspleinen, van filever- keer, de voorrangsregeling, defecte achterverlichting bij nachtelijk par keren, aanduiding van afmeting van vrachtauto's, reflecterende bebakening daarvan enz. Hij noemde het tempo waarin aan verbetering van de wet wordt gewerkt „ontstellend laag". men". Eerder is in Egyptische bladen verklaard, dat er wel licht een Algerijnse regering zal worden gevormd, die door de Arabische landen zal worden erkend. De aanwezigheid van de Algerijnse leiders valt samen met het begin op maandag van de eerste openbare geld inzameling voor „de slachtoffers van de Algerijnse vrijheidsstrijd". Voor dit doel zullen de tarieven van de open bare vervoermiddelen en de toegangs bewijzen voor de bioscopen geduren de twee weken met een toeslag wor den verhoogd. De actie wordt geleid door een comité van ministers onder leiding van president Nasser. Aan het einde van het congres der Franse socialistische partij, dat vier dagen geleden te Toulouse begon, is zondag een resolutie aangenomen, waarin wordt geëist, dat Algerië „onverbrekelijk verbonden blijft" met Frankrijk. Dit is, zo wordt gezegd, een dringende vereiste voor de economi sche ontwikkeling van Algerië en Frankrijk. Mollet zei, dat de tijd van het natio nalisme voorbij was. Het was nu de tijd van grotere integratie, van inter nationalisme! „En toch denken som- migenv dat door deling en het in het leven roepen van nauwe grenzen thans vorderingen kunnen worden gemaakt". Het AVRO-orkest van Jos. Cleber heeft de eerste prijs behaald op het derde internationale festival van het lied, de „Gouden Gondel", dat van 26 tot 29 juni in Venetië is gehouden. Aan het festival hebben de radio-om roepen van vijf landen deelgenomen, t.w. Italië, Engeland, België, Neder land en West-Duitsland. De monsterduivenvlucht van Sint Vincent (nabij Biarritz) is dit jaar even zwaar als de Tour de France. Gelost vrijdagmid dag te 13.00 uur bereikte het eerste renpaard van het lucht ruim, een klepper van de lief hebber Pennings te Rosmalen, zijn hok zaterdagmiddag om 12.50 uur. Hij had een voorsprong van 1V2 uur op de tweede prijswinnaar, een duif van Gevers te Vught. De derde prijs wordt gewonnen door P. Prop te Hoogerheide, geklokt te 14.23 uur. Wij hadden laatstgenoemde melker nog even aan de telefoon. Een beste, zei Piet, hij vliegt voor heel de stad Brussel. Op de poolbrief kan er ner gens een kruis meer bij. Officieus, want de documenten moeten nog wor den gecontroleerd (en wie weet komt er ergens anders nog een vroege duif voor den dag) zouden Pennings en Prop uit de zilvervloot van prijzen ieder een auto hebben gewonnen en Gevers en de Ron te Steenbergen ieder een televisieapparaat. Het con cours is nog in volle gang. Naar schatting hadden op de avond van de tweede dag 150 duiven de thuishaven weten te bereiken, waarvan 5 of 6 in Breda. Het centrum Steenbergen speelt sterk. Volgens de Dikken Bruine braait het er. Hij noemt het geen kattendrek met die hitte.. Het Naar het orgaan van de Poolse communistische partij, „Trybuna Ludu", meldt, hebben zich zaterdag te Siedlce, 65 km ten westen van de Russisch-Poolse grens, ongeregeldhe den voorgedaan, toen met hulp van de militie een aantal gezinnen op straat werd gezet, die eigenmachtig nieuwe flats hadden betrokken. De betrokken gezinnen waren tot hun actie overgegaan, nadat een ma chinist, die zeer slecht was gehuis vest, niet als bewoner van een der flats was aangewezen. Tezamen met nog acht teleurgestelde gezinnen nam hij het recht in eigen hand en trok in het nieuwe huizenblok. concours kc?n volgens deze grote des kundige bést een week open staan. Negen duizend en zoveel vogels han gen nog in de lucht. Let op, zei hij, er zuilen nog duiven in de prijzen vallen, die er evenveel tijd over doen dan waarin opa Klijzing de afstand te voet had kunnen afleggen. Nadere gegevens in onze duivenkroniek van a.s. zaterdag. Het Tour-weekeinde ïieeft hoogte punten en geweldige dieptepunten op. geleverd voor de Nederlandse équipe. I Een succes van H belang was zater- I dag de derde i plaats, die de Oranje-rijders in I de ploegen-tijdrit j behaalden. In het I tweede deel van I de etappe verlo ren wij echter Leo v. d. Pluym. Als' pleister op de i wonde arriveerde de jonge Limbur ger Kersten in een kopgroep te iiwuiiiui »i Rouaan. KERSTEN De volgende dag moesten de ere- plaatsen, die de gebroeders van Est behaalden, troos tend werk doen voor een groot verlies van onze nationale équipe i Na ongeveer tachtig kilometer stapte Wout Wagtmans, groot favoriet tot nu toe, van de fiets om in de bezem- wagen te stap- pen. .Voor uitgebrei de verslagen, in- tervieuws en wedstrijdfoto's WAGTMANS mogen wij U ver wijzen naar onze Tour-pagina's. Het virologisch laboratorium van het Academisch Ziekenhuis te Leiden heeft op klinische gronden in een pensionaat te Bussum influenza vast gesteld, waarvan het oorzakelijke vi rus volgens prof. dr. J. Mulder, zeer waarschijnlijk gelijk is aan dat, het welk in Azië grote epidemieën heeft verwekt. In het betrokken pensionaat verblij ven 100 jonge meisjes tussen 8 en i7 jaar, van wie er thans 30 ziek zijn. Het ziekteverloop is zeer goedaardig. Bij nadere informatie bleek, dat de ziekte vermoedelijk reeds sinds 16 juni in Bussum heerst. Het is niet duidelijk langs welke weg de besmet ting is gelopen. Waarschijnlijk juist als bij de geïsoleerd gebleven patiënt van enkele weken geleden in Den Haag is het virus met een vliegtuigtransport uit Azië ons land binnengedrongen. Op het ogenblik wordt in het Leidse ziekenhuis gepoogd de verwekker van de influenza vast te stellen. Ge. zien echter het feit, dat het ziekte, beeld typisch is voor influenza en men bovendien gewone influenza vrij wel nimmer in de zomermaanden waarneemt, acht prof. Mulder het zo goed als zeker, dat in Bussum spra ke is van de Aziatische griep. In verband met de studie van d« epidemiologie van deze ziekte, dia blijkbaar een grote besmettings kracht heeft, doet prof. Mulder een dringend beroep op alle artsen in Nederland gedurende de eerstkomen de weken nieuwe soortgelijke ziekte gevallen te melden aan de afdeling inwendige geneeskunde van het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden. Een jonge dokter in een auto, .gekleed als cowboy en uitge rust met twee revolvers en een patronengordel, begon zater dag in Parijs te schieten toen een politie-agent hem som meerde te stoppen omdat hij te hard reed. De agent schoot te rug en trof een band van 's dok ters auto. Deze sprong er, met een revolver in de vuist, uit. Hij werd, na een worsteling waarbij hij werd gewond, ge arresteerd en naar het zieken huis gebracht. De politie heeft twee dozen munitie en een dolk in zijn auto gevonden. „Ik begrijp eenvoudig niet, hoe mijn man zoiets heeft kunnen doen", al dus heeft de vrouw van de dok ter tegen de politie gezegd. „Hij is alleen een romantische jon gen en is dol op cowboyfilms".

de Stem | 1957 | | pagina 1