Honderd km voor de Duitse TT-rijder bij training verongelukt Supporter kan geen contract afsluiten Arbeids-werving in west-Brabant KOERSVERLOOP OP AMSTERDAMSE BEURS Snelle automatisering van telefoonnet Hulst dringt Zweed Ulf Schmidt zorgde voor Wimbledon-sensatie VEZENO" stichting voor Textielzaken verkopen koffie .Zwarte Ruiterr op 7 augustus cassatie in Vandaag wéér Maria Meesters? SPORTKORT Goliath expresse dagblad de stem vain zaterdag 29 JUNI 1957 Landboüwschuur te üostkapelle afgebrand Eerste uitvoering van de De Ruyter cantate Tuberculose verder teruggedrongen MARKTEN Uitspraak Surinamer Kruin VAN MIERLft en ZOON u. W.W.V.-plocg naar Ronde \an Zeeland Veel spanning in Sclieldewedstrijd verwacht EXAMENS WATERSTANDEN p Oorvijg aan kruideniers Ongeveer 6000 zelfstandig p textielwinkeliers, leden van de Mitex, de federatie van midden standsorganisaties in de textiel- detailhandel, gaan met ingang van 20 juli a.s. koffie tegen in koopsprijs verkopen in hun winkels en daarmee „een oor vijg uitdelen aan de kruide niers", die nog steeds via spaar- zegels textielgoederen als ca deau aan het publiek, verstrek ken. Dit deelde de heer B.I. Terheijden, voorzitter van de Mitex gisteren tij dens een persconferentie in Amster dam mede. Men gaat over tot het ver kopen van koffie onder de naam Texaroma-koffie en wel in de prij zen van 1.60 (normale prijs 2.18) en 1.30 1.72) per halfpondspakjé. Ook de circa 1500 aangesloten winke liers bij de centrale van bonden in de huishoudelijke, luxe en speelgoed branche. doen aan deze actie mee. Wanneer de kruideniers besluiten om het geven van cadeaus uit de textiel-, branche te staken, zijn de textielhan delaren direct bereid de verkoop van de kqffie te stoppen. Bij de Mitex zijn aangesloten de christelijke bond C.T.B., de Neder lands^ bond ..Demotex" en de ka tholieke vakbond ,,St. WillebrorduS". Men heeft koffie als verkoopsartikel genomen, omdat hiermee niet de ves tigingswet kruideniersbedrijf wordt overtreden, omdat het voor het pu bliek'een zeer aantrekkelijk produkt is. en omdat de winstmarge op dit artikel niet onaantrekkelijk is. Men kan met ingang van 20 juli a.s. mid den in de uitverkoopperiode, op nor male wijze in de textielwinkels kof fie betrekken, zonder dat men ook textiel koopt. Dit zijn de dappere mannen, die gisterenavond te Breda de eerste schreden zetten voor de 100 kilo meter wandeltocht naar Middels- burg, waar vanmiddag tussen drie en vijf uur hun aankomst wordt verwacht. Dat de onderneming ern stig werd opgevat, bewijst onze foto: er kon zelfs geen glimlach op overschieten! Zullen ze allemaal de triomf in de Zeeuwse hoofdstad beleven? Averechtse bezuiniging Het gemeentebestuur van hulst heeft dezer dagen In een motie aan drang uitgeoefend op snelle automa tisering van het telefoonnet Hulst. Er is alle reden toe. een poging aan te wenden wat meer spoed in deze zaak te betrachten. Het is nl, niet geheel rechtvaardig het land van Hulst (het net Hulst omvat praktisch het gehele industrie gebied in en rond Hulst) de dupe te doen worden van de bestedingsbeper king. .waaraan de afwerking van de automatische Centrale ten offer is ge vallen. j Er is enkele jaren geleden al op gewezen dat de volgorde waarin, het Telefoondfstrict de Zeeuwsch-Vlaam- se netten automatiseerde, niet geheel logisch is gekozen. Hulst kwam ge heel achteraan bengelen, als 'n stuk je land waar 'het niet zo op aan komt. Terwijl de talrijke grote en zeer belangrijke bedrijven, van dit gebied, die toch al gebukt 'gaan on der de lasten van de aan wachttijden zo dure ver.en, zitten te springen op een vlotte^sjflyefgon verbinding. Toen c.g, twee jaar geleden de bouw van*, de centrale werd begon nen, nanj/'men er in en rond Hulst met vreugejjj^kepnis van en de weten schap. dat ffit toch nog wel een klei- De vakantiekamer van de Hoge Raad zal het cassatieberoep van J.J. Gruyters uit Mierlohout. die door het Hof te s-Hertogenbosch is ver oordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf wegens verscheidene misdrijven, be handelen op woensdag 7 augustus. De „Zwarte Ruiter" is enige tijd geleden ontsnapt uit het huis van bewaring te Scheveningen en later in Rotter dam gearresteerd. De vakantiekamer van de Hoge Raad wordt voorgezeten door mr. J. Donner. Te Oostkapelie is gistermiddag, waarschijnlijk door hooibroei, brand ontstaan in de grote landbouwschuur van de heer S. Wondergem aan de Duinweg, die tengevolge daarvan ge heel in vlammen opging. Behalve het opgeslagen hooi, 'werden diverse landbouwwagens en gereedschappen door het vuur vernield. De schade bedraagt ongeveer f 40.000. De brand werd ontdekt door een zoon van de landbouwer, die in een nabij gelegen boomgaard werkte en plotseling dik ke rookwolken uit het dak van de schuur zag opstijgen. Hij alarmeerde de brandweer, doch toen die arri veerde hadden de vlammen de kurk droge houten wanden van de schuur reeds "aangetast en bleek er geen redden meer aan. Wel slaagden de spuitgasten erin om het woonhuis naast de schuur te behouden. Tegen vier uur was men de situatie mees ter. maar tot laat in de avond werd de nablussing voortgezet. ne drie jaar zou duren alvorens men aan de kiesschijf zou kunnen draai en, drukte niet meer zo zwaar, nu men zag dat er aan gewerkt werd. Nu komt de bestedingsbeperking roet in 't eten gooien. De bedoe ling van de vertraging is: bezuini ging. Maar men mag aannemen dat het uitstel extra geld kost, dat de maatregel dus averechts werkt. Een reeds begonnen werk vertra gen is nl. economisch weinig verant woord, en zeker in dit geval, waar men een ruimte heeft gebouwd voor een technische installatie, die voorlo pig nog niet komt doch waarvoor men wel bepaalde voorzieningen moet blij ven treffen. De bezuinigingsmanie kost de „slachtoffers" van de nog steeds geautomatiseerde telefoon in het land van Huist tijd, dus geld. Het ware verstandiger als men het reeds ver gevorderde werk snel voleindigde. In totaal 600 leerlingen van de vijf de klassen van de lagere scholen in Vlissingen, voor het overgrote deel in 17e eeuwse kledij, hebben vrijdag avond tot tweemaal toe in de Oude St. Jacobskerk te Vlissingen "n uit voering gegeven van de ..De Ruyter- cantate". De cantate werd in 1906 ge componeerd door de heer A. Lijsen, destijds leraar voor muziek aan de rijkskweekschool te Middelburg. De tekst is van de heer Hasselbach, des tijds leraar aan diezelfde school. Mu zikale medewerking werd verleend door de Vlissingse orkestvereniging, onder leiding van Jan Kuiler uit Mlid- delburg, die ook de orkestpartituur heeft samengesteld. Deze cantate gaf een overzicht van het leven van de Ruyter vanaf zijn jeugd, tot zijn dood in de slag bij Syracuse. De burgemeester van Vlis singen, mr. B. Kolff. bracht aan het eind van de uitvoering, die door tal van genodigden werd bijgewoond, de dank over namens het gemeentebe stuur voor de gevoelvolle en ontroe rende uitvoering. Hij overhandigde de dirigent Jan Kuiler de bronzen De Ruyterpenning van de stad Vlissin gen. Deze uitvoering van de De Ruy- tercantate vormt als het ware de in leiding tot de feestelijke herdenking van de 350ste geboortedag van deze grote vlootvoogd, die volgende *./eek in Vlissingen wordt gevierd. Het sterftecijfer voor tuberculose is ook in 1956 in Nederland weer be langrijk gedaald en het bedraagt slechts 5.4 per 100.000 inwoners. Dit is een ongekend laag cijfer, lager dan in alle andere landen van de wereld en lager dan men ooit verwacht had toen men in het begin van deze eeuw met de bestrijding der ziekte begon en nog een sterfte kende van ongeveer 200 per 100.000 inwoners. Deze mededelingen deed de voor zitter van de Kon. Ned. Centrale Vereniging tot Bestrijding der Tuber culose, dr. M.R. Heynsius van Berg. op de te Utrecht gehouden algemene vergadering. De specifieke ongevoeligheid, of be ter gezegd de verhoogde weerstand tegen de tuberculose, zoals die blijkt uit de tuberculine-reacties. welke een dertig jaar geleden reeds op jonge leeftijd algemeen positief waren, is zeer snel gedaald en hierin ligt de oorzaak, dat onder jonge lieden een enkele patiënt met te laat ontdekte longtuberculose een hele serie van nieuwe gevallen tot stand brengt. In Den Helder, Arnhem, Doetinchem, Eindhoven, in Zierikzee en in nog meer plaatsen zijn in 1957 dergelijke epidemietjes voorgekomen op middel bare scholen en hebben veel slachtof fers gemaakt. De Asser TT, die vanmiddag: wordt verreden, heeft reeds een dodenlijst... Tijdens de laatste training van de zij spannen vloog de Duitse combinatie Josef Knebel en Rolf Amfaldern bij Manderveen uit de bocht. Hun ma chine sloeg over de kop en kwam pas twintig meter verder tot stilstand. Knebel, die de motor reed, werd met zware verwondingen naar het Wilhel- mina ziekenhuis te Assen overge bracht, waar hij anderhalf uur later overleed. Waarschijnlijk hneft Knebel de bocht te hoog genomen, waardoor hij de berm raakte en de macht over het stuur verloor. Zijn ploegmaat kwam in een droge sloot terecht. Hij liep een shock op. Bill Lomas, die de dag tevoren ge- -- - wond raakte, heeft een rustige nacht ereplaats afstaan aan zijn staigenoot reden de Mondials in de 125 cc klasse de laatste restjes hoop van de con currentie in flarden. Provini. die don derdag al beneden het bestaande ron derecord had gereden, draaide nu een snelste ronde van 3 min. 39,7 sec,, ge middelde 126,244 km per uur. dat is maar liefst 5,9 sec. beneden het re cord van het vorig jaar. In de 250 cc klasse bleef de tijd, die Sandford deze week had gedraaid (3.29.7) onaangetast. In de 350 cc klasse werd vrijdag ochtend nog fel gevochten om zater dag de ereplaatsen bij de start in te mogen nemen. Tenslotte bleek Dickie Dale met een tijd van 3.31.3 gemiddeld 131,263 km per uur toch nog de snel ste te zijn. In de 500 cc klasse moest Dale de van der Kreek. Bergen op Zoom, M. van Loon, Bergen op Zoom, A. van Luijk en A. Moerland. St. Annaland, A van Nieuwenhuijzen, St. Philips- land, A. v.d. Sande. Bergen op Zoom en C. van der Werf, St. Maartens dijk. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Voor het eindexamen van de gym nasiale afdeling van het Goese Ly ceum slaagden de heren J. Eckhardt te Nisse en D. Tazelaar te Kats. gehad. In zijn toestand is echter bijna geen verandering gekomen. Het bul letin luidde dan ook: nog steeds ern stig, maar niet hopeloos. Ubbiali maakt het zeer goed. Er werd op het circuit zelfs al gezegd, dat hij op zeer korte termijn het zie kenhuis zal kunnen verlaten, maar de artsen in het Wilhelmina ziekenhuis drukten zich wat dit betreft iets voor zichtiger uit. Toen vrijdagochtend de zon medo- genloos boven het circuit brandde. Campbell, die vrijdagmorgen een snel ste ronde van 3.26.4 reed, gemiddeld 134,379 km per uur. Op het circuit van de T.T. in Assen is druk geoefend door de renners, die elkaar vanmiddag tijdens de wedstrijden om de Grand Prix zul len ontmoeten. De foto toont Bob Mclntyre in gesprek met een me canicien bij de pits. (vervolg van pag. 1) be- ge- van Wat de „arbeidsbemiddeling" treft, samen met de hierboven noemde A.H., een oude kennis F„ van wie hij rond de 4000 ont ving, zette F. zijn nieuwe bedrijf op. F. had uiteraard geen vergunning om bemiddelend op te treden en daarom richtte hij een bouwonderneming op. Daar werd mede bij betrokken Franz Welters uit Bochum. die samen met H. de zaak voor elkaar bracht. La ter werd nog een opkoper die ergens aan de rivier „De Noord" woont, bij de ondernemmg betrokken. Vol komen te goeder trouw tippelde deze er voor 2.600 in. De firma liet briefpapier ver vaardigen met monumentale brief hoofden. Daarop kwam een adres in Rotterdam voor, dat volkomen vals bleek te zijn. Het was het adres van een particuliere garage, groot genoeg voor één auto. De eigenaar daarvan wist van het be staan van heel het „internationale Baugesellschaft" niets af. Eerste slachtoffers De eerste slachtoffers van de ar beidsbemiddeling waren vier Hongaien. die te Vlissingen in een kamp woonden. Om een goede baan in Duitsland te krijgen moes ten ze eerst 200 vergoeding en daarna nog eens 100 voor een cautie bij de Duitse consul be talen. Bij een hunner kwamen die 100 uit een spaorpotje, waar van de man zijn kind uit Honga rije wilde laten overkomen.... Toen is de poging begonnen om de Westbrabantse arbeiders te ronselen. De politie, die van mening is. dat hier van serieuze arbeidsbemiddeling geen sprake is, kan nog niet over zien, of er ook in west-Brabant nog mensen slachtoffer van F.'s praktij ken zijn geworden. Informaties hier over zijn haar welkom. Kunstbloemen Sinds januari jl„ is de politie voor F. op haar qui-vive geweest. Nadat hij vorig jaar juni uit gevangenschap was ontslagen, ging hij naai- Antwer pen. F., die kundig kunstbloemen weet te maken en zich volgens de politie charmant weet voor te doen, had een caféhoudster in de Antwerp se havenwijk zover gekregen, dat zij hem geld gaf om de fabricage van kunstbloemen ter hand te nemen. Hij kreeg in België een verblijfs- en werkvergunning, doch deze werden nadien ingetrokken. Zijn gezin is zelf ook nog in Antwerpen geweest (op kosten van de caféhoudster) en had den meegeholpen de fabricage op gang te krijgen. Hij richtte zelfs een zaak hiervoor in Brussel op. De vrouw van een banketbakker de laatste volgens de politie een be kend biljarter bezweek eveneens voor zijn charmes en van haar zou hij 22.000 franks hebben weten los te krijgen. Deze zaak eindigde met de plotselinge dood van de banketbak ker. Van het geld kocht hij o.m. een auto. Nadien kwam F. in Rotterdam terug en toen zou het plan voor arbeids bemiddeling naar Duitsland zijn ge rijpt. Als bewijs voor F.'s handigheid ver telde de politie, dat hij zelfs kans had gezien een van de zwaarste jon gens van Rotterdam 200 lichter te maken. De opkoper had hij meé naar Duitsland genomen en hem 'tal van bouwwerken getoond, die door de on derneming in aanbouw zouden zijn, hetgeen uiteraard niet waar was. De Utrechtse rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de civiele procedure, welke de heer J. Karseboom uit Amster dam aa'nhangig heeft gemaakt tegen de Surinamer Michel Kruin, lid van de Utrechtse voetbalvereniging Elinkwijk. De heer Karseboom heeft destijds, met Kruin een contract afge sloten, waarbij de Surinamer zich had verbonden om voor het Amsterdamse Blauw-Wit uit te komen. De Utrechtse recht bank, bij monde van de presi dent mr. J. J. Plugge, wees de vorderingen af die eiser had ge steld, zich daarbij in hoofdzaak baserende op het geringe ver band, dat er tussen de heer Kar seboom en Blauw-Wit bestaat. De heer Karseboom was geen lid van deze club. maar slechts dona teur en de rechtbank was van oor deel dat dit hem niet het recht geeft om een contract met een speler af te sluiten, waarin deze zich ver bindt. voor een bepaalde vereniging uit te komen, terwijl 'achteraf is gebleken, dat Blauw Wit zelf voor deze transactie weinig of geen be langstelling heeft getoond. Eiser had Kruin in verbinding met Blauw Wit kunnen brengen, maar had het afsluiten van het contract aan deze vereniging moeten overlaten. De rechtbank ontzegde de heer Karse boom alle vorderingen en veroordeel- Advertentie) Bankiers Anno 1884 BELEGGINGSADVIEZEN de hem bovendien tot betaling van de kosten ad 419.20. De raadsman van de heer karseboom. mr. A. F. Drilling, was niet bij de uitspraak aanwezig, zodat niet bekend is, of de eiser in csroep gaat. Elinkwijk heeft intussen in afwachtmg van de uit spraak. een contract met de Suri namer afgesloten. De ploeg van Willebrord Wil Voor uit,. »die deelneemt aan de Ronde van Zeeland (6 t.m. 8 juli) zal bestaan uit de volgende renners: C. v.d. Borst, H. v. Glerum, Bram Heeren, Jan Heeren, Adr. Roks, A. v.d. Steen. Reserve is Fr. Hof mans. Ploegleider Jan Rengen- hart. Ulf Schmidt, de vroegere ballen- jongen uit het Zweedse platasje Nac- ka. behaalde vrijdag een zeldzame Wimbledon double". Voor het tweede achtereenvolgende jaar baande hij zich een weg naar de laatste acht van de heren enkelspelen, zonder zelf ge plaatst te zijn. Door zijn enorme kracht bij het serveren en bij zijn volley's schakelde de 23-jarige Zweed de Aus traliër Don Candy uit. Het duel op het centre court, dat twee uur duurde eindigde met de Zweedse overwinning van 6—4, 2—6, 6—2, 11—9. Dit gevecht was een van de drie partijen uit de vierde ronde, welke vrijdag werden gespeeld. In de twee andere partijen zegevierden de Austra liërs, waarbij Ashley Cooper als tweede geplaatst met 62, 63, 9-7 van de 20-jarige Amerikaan uit Mia mi, Mike Green won en Mervyn Rose achtste geplaatst weinig moei- iijkheden ondervond met Pimental uit Venezuela. De vijf resterende kwart finaleplaatsen zullen zaterdag worden beslist. In het kleine damesprogramma van vrijdag plaatsten Althéa Gibson en Louise Brough zich voor de kwart finales. Althéa Gibson versloeg de Engelse Gen Hoahing met groot machtsvertoon <61, 61). De Klein ste deelnemster van Wimbledon, Gen Hoahing, won nog geen puntje tot aan de vierde game. Ondanks het Vanmiddag is het dan weer zo ver. Om kwart over vier zullen, vanaf de „Kop van het Hoofd" twee grote groepen zwemmers en zwemsters zich in het zilte nat van de Ooster- schelde storten, voor het betwisten van de 1200 meter zwemwedstrijd. Dankzij het gemeentebestuur van Bergen op Zoom, zullen de kijklusti- gen de wedstrijd vanaf de havendijk kunnen volgen. De dijk, die anders voor het publiek afgesloten is, zal nu voor het publiek worden opengesteld. Men wordt echter wel dringend ver zocht boven op de dijk te blijven en niet op de taluuds te komen. De heren strijden om de Toine Mazairacbeker, de dames om de Jan van Breemenbeker. In beide catego rieën wordt zeer felle strijd verwacht. Bij de dames zal die wel het felst zijn Maria Meesters, de Bergse kanaal- koers koers laatste tijdvak Alg. Kunstzijde Unie 193 1/2 205 198 1/2 Van Berkels Patent 206 212 207 1/2 Van Gelder Zonen 190 193 1/2 190 Kon. Ned. Hoogovens 302 308 302 Ned. Kabelfabriek 285 288 287 Philips 288 295 3/4 289 3/4 Unilever 454 1/2 479 470 Wilton - Feijenoord 245 1/4 249 3/4 246 Kon. Petroleum 210,50 221 219.95 Holl.-Amerika Lijn 176 1/2 179 1/2 179 1/8 Kon. Ned. Stoomboot Mg 144 148 148 Ned. Scheepvaart Unie 159 1/2 174 1/2 159 5/8 Van Ommeren 262 269 1/2 269 Amsterdam Rubber 75 81 76 1/4 HVA i 24 3/4 133 125 3/8 Ver. Deli Mijen 91 98 1/2 93 13/16 3-3,5 Nederland 1947 86 3/8 87 1/8 86 25/32 3 Invest, cert. Ned. 90 3/16 90 9/16 90 3/16 3 Ned. 1962-64 90 1/16 90 3/8 90 5/32 Hoogste Vrijd. 28-6 Koersverschil t.o.v. vorige week 1/8 1/2 5 1/4 101/2 6 8 3/4 2 4 205 1 1/8 4- i 16 3/8 7 3/8 3 7/8 1 7/8 3 15/16 3/16 11/32 5/16 zwemster, die het vorig jaar de eerste prijs in de wacht sleepte, kan dit jaar op hevige tegenstand rekenen van de dames uit het Krabbenkamp. Buiten Maria Meesters komen nog enkele da mes in het water, die een goede kans op de titel maken. Wij zijn er echter van overtuigd, dat Maria Meesters haar Bergse kroon niet van het hoofd zal laten halen. De deelnemers wor den er op geattendeerd dat zij be slist moeten verschijnen in badjas, mantel of trainingspak, om zich van het gemeentelijk zwembad naar de Havendijk te begeven. Schoolsportdag in Oostburg In aanwezigheid van de consulent voor lichamelijke opvoeding, de heer Klompe uit Goes, werd te Oostburg een schoolsportdag gehouden, waar aan door pl.m. 460 schoolkinderen uit Oostburg, IJzendijke en Waterland- kerkje werd deelgenomen. Om 9 uur werd aangevangen met het diplomawerk, bestaande uit hoog springen, balwerpen. 60 meter hard lopen en een behendigheidsproef. grote overwicht verslapte Althéa Gib son geen moment. Louise Brough, viermaal oud-kam pioene en nog steeds een sterke kan didate, leek de partij in het begin nog al gemakkelijk op te nemen. De eer ste set tegen Heather Brewer i Ber muda) won zij met 75, maar daarna maakte zij koftë metten met hSar tegenstandster en won de set met 6-1. Haar slagen waren bijzonder zuiver geplaatst en voor een speelster van 34 jaar was zij opmerkelijk snel. HET BESTUUR van Sittardia heeft besloten alle contractspelers op- de transferlijst te plaatsen. De Franse voetballer Christian La- balette van Souchaux, een B-interna tionaal, is donderdagavond door on bekenden doodgeschoten, terwijl hij met vrienden op een caféterras in Montmartre te Parys zat te praten. Uit een passerende auto werd met een stengun een salvo gelost In zyn richting. ST. NORBERTUS LYCEUM TE ROOSENDAAL Eindexamen HBS-A, Geslaagd: Jac ques Broos, Roosendaal. Toon de Jongh, Kruisland. Jos van Kaam. Roo sendaal. Ruud Kerckhaerdt, Westdor- pe. Johan Oosterbos, Kees Radema kers, Gerard van Rijswijk, Frans Schrauwen, Wim Vos, Roosendaal. TABAKSARTIKELEN De heer J.Ferhet uit Westdorpe is in Den Bosch geslaagd voor het di ploma vakbekwaamheid Kleinhandel bereide tabak. WERKTUIGKUNDIG ingenieur De heer R.Jobse te Zoutelande is aan de technische hogeschool te Delft geslaagd voor het ingenieursexamen werktuigkundig ingenieur. Voor het kandidaatsexamen natuurkundig in genieur is geslaagd P.Smit te Hon- tenisse. ONDERWIJZERSAKTE. Aan de kweekschool te Dongen (NB) slaagde voor de onderwijzersakte Willy F. van Helden uit Aardenburg. DIPLOMA H.B.S. B. Aan de Rijks H.B.S. te Bergen ,op Zoom slaagden voor het diploma B: de dames Margarethe Dekkers, Ber gen op Zoom en Henriette de Vos, GOES, 28 juni. Export- en industrie- veiling: Jucunda exp. 114.56, 2 94.20- 94.90, Mad. Moutot exp. 93.20-105, 2 89.10, Climax 1 en 2 107. Mach. Frun- ernte 1 en 2 62. aardbeien afw. 48, frambozen in kratten exp. 193-209.50, 2 166, zwarte bessen exp. 210. Aard- beien per doos: Mad. Moutot 1 34. 2 23-30. Climax 1 33-42, 2 28-33. afw. 26, per kg: Mad. Moutot 1 150, 2 110-146. afw. 50-90, Climax I 150. 2 120-150, afw. 55, frambozen per doos 1 37-44, 2 29-40, rode bessen per doos 1 39-57, 2 25-44. per kg: 1 120-200, 2 65-160, Meikersen 1 120, 2 73-104. Early Ri vers 1 172, 2 162, Vr. van Werden 1 161-166, 2 134-142, Hollanders 1 153, 2 131-159, Markiezen 2 146-155, Br. Bruinse 1 166, 2 100, perziken per stuk 11-31, Groenten: kropsla Al 15, A2 8-13, BI 4-6, bloemkool A2 30-31. BI 20-26, afwa 21-25. komkommers Al 40-46. A2 31-41, BI 30-42, Cl 25-36. alles p. stuk, doperwten 26-55, peulen 55-150, ra barber 27-28. dubb. pr. bonen 160-180. tuinbonen 17-24. stamsnijbonen 100- 110, stoksnijbonen 120-130. gr. sav. kool 13, Eerstelingen 26-32, driel. 23- 26. kriel 8-13, alles per kg. wortelen 32-47, kroten 8-19, 2 6, uien 17-19, alles per bos. KAPELLE. 28 juni. Aardbeien zonder dop voor de industrie: Jucun da 1 109.80-120.90. 2 95.60-96.20. Mad. Moutot 1 108.20, 2 96.40-99.10, Climax 1 123.80, 2 120.35. Regina 2 86.90, Mach. Fruhernte 2 86.90. totale aanvoer 24 ton. Frambozen voor de. industrie in tubs (5 ton) 146.10. frambozen in krat ten voor industrie 1 216.70-224, 2 176, totale aanvoer 12 ton. rode bessen per doos 1 41-54, 2 24-42. per kg 1 133. 2 100-130, 3 66-85. frambozen per doos Malling Promise 1 42-52. aardbeien p. doos van 2 ons: Climax 1 36-51, 2 34- 35, Mad. Moutot 1 33. Talisman 1 47, Jucunda 1 33. Silets 1 36, Roem van Maalstede 1 39. aardbeien per kg 1 107-132. 2 85-130, afw. 45-76. kersen per doos: Early Rivers 1 43, 2 81, Markiezen 1 34-38, Meikersen 1 34, Vroege van Werden 1 3.3-39. 2 27. Hol landers 1 31-36, 2 22. Vroege witte 1 28, kersen per kg: Early Rivers 1 147- 189, 3 75, Markiezen 1 145-164, 2 139- 147, Meikersen 1 125-153 2 94-115 3 29-40, Vroege van Werden 1 136-160. 2 135, 3 40-71, Hollanders 1 137-160, 2 137-141, 3 46-53, JMO-kers 1 108, Porcelijnkers 2 57, Suikerkers 2 91, kasperziken per stuk 1 32, 2 24. Aardappelveiling: Eerstelingen bon ken 31, 1 24-30, 2 23, drielingen 12-18, kriel 6-12. Groentenveiling: doperwten 46-48, rabarber 11-30, kropsla 3-19, bos'k'roten 16, dubb. pr.bonen 165-174, bloemkool 14. spitskool 15-21, tuinbo nen 29-31. bosselderie 14, komkom mers 41-61. KOEWACHT. 27 juni. Gezwin geld vlaslint WR 130-150, DR 120-130. bobbers 75-80, breekvlas 60-75, ruwe lokken 6-14, gezwingelde lokken 17.5— 40, lijnzaad voor de slag 35, bolraap 2-3. Zeer kalme markt. LEEUWARDEN. 28 juni. Aange voerd 85 stieren 2.90-3.34. per kg slachtgewicht, 190 vette koeien le kw. 2.90-3.42. 2e kw. 2.70-2.89, 3e kw. 2.20- 2.69, 598 melk- en kalfkoeien 600-975, 70 pinken 250-500. 311 vette en gras kalveren 200-385, 325 nuchtere kalve ren 38-55. 261 vette en weideschapen 80-110. 579 lammeren 55-70. 233 vette varkens, oude varkens noteren 1.5C- 1.65, vette biggen 1.60-1.68, zouters 1.73-1.76, 214 biggen en lopers, biggen noteren 35-54, lopers 55-95, 45 bokken en geiten geen notering, 79 paarden 500-975, totale aanvoer 3004 stuks. Overzicht: stieren aanvoer matig, stemming williger, prijzen iets hoger. Melk- en kalfkoeien aanvoer kort, stemming matig, prijshoudend. Pin ken aanvoer kort, stemming rustig, prijzen gelijk. Vette en graskaiveren aanvoer ruimer, stemming iets beter, prijzen iets hoger. Nuchtere kalveren aanvoer kort, stemming gedrukt, prij zen gelijk. Varkens aanvoer kort, stemming matig, alle soorten duurder. Biggen en lopers aanvoer kort, stem ming rustig, prijzen gelijk. Schapen aanvoer kort. stemming slecht, prij zen lager. Lammeren aanvoer kort, stemming slecht, prijzen lager. Paar den aanvoer matig, stemming goed, prijzen duur. TERNEUZEN, 27 juni i- Sla 3-17, bloemkool A 50, A2 34-47, B2 21-35, B afw. 10-24. witte komkommers A 44- 45, B 41-42, C 29-34, selderi. 18. peen 10-31, kroten 4-6, uien 5-8. sjalotten 4. Eerstelingen bonken 33-3.5. 1 23-29, 2 11-25, kriel 7-16, andijvie 30-31, kas snijbonen 124-125. princ. bonen 189- 192, tuinbonen 14-21, doperwten 13- 40. peulen 49-81, rode kool 28, sav. kool 6,5-10, rabarber 25-29, tomaten j 98-101, B 99-102, spitskool 8-10, aard beien per doosje 1 29-42. 2 16-41, afw. 9-28, per kg 45-134, rode bessen per doosje 1 33-42. 2 22-31, per kg 50-60, kruisbessen per kg 51-56. Het programma werd zeer vlot af-' Bergen op Zoom en de heren: D. Bou- gewerkt. terwijl de kinderen tussen tijds getrakteerd werden op limonade en ijs. Na het diplomawerk werd een slag balwedstrijd gehouden. wense. St. Maartensdijk, A. van Dort, Bergen op Zoom, H. Gaakeer, St. Annaland. N. Knottnerus, Steenber gen, M. de Koster, Rilland-Bath. A. Konstanz 444 (^l), Rheinfelden 338 (-9), Breisach 297 (-7), Straatsburg 336 (-8), Maxau 565 (-7), Mannheim 436 (-1), Mainz 376 (+1), Bingen 276 (+6), Kaub 310 (+8), Trier 174 (-31>, Koblenz 305 (+13), Keulen 283 10), Ruhrort 481 19), Lobith 1077 18), Nijmegen 848 (+16), Arnhem 861 12), Eefde IJssel 358 (+11), Deven ter 260 (+13), Monsin 5540 15), Visé 4959 3), Borgharen 3895 (+18), Belfeld 1090 (+5), Grave beneden de sluis 470 (+3). ZIEKENHUIS-, OPERATIE- DOKTERS- en VPOTHEKERSKOSTËN VERZEKERING Westzijde 212 te Zaandam. liedt U een polis met de navolgende voordelen' Géén opzegging onzerzijds; Géén leeftijdsgrens; Aanvullende verzekering voor hen die bij het algemeen ziekenfonds zijn aangesloten, voor 2de klas-verpleging, tegen zeer lage premie. erzekering is mogelijk ongeacht leeftijd en/of ezondheidstoestand. (/raagt vrijblijvend inlichtingen bij bovenstaand -)dres of bij 't bijkantoor voor Zeeland: Assurantie kantoor KOMEJAN, Domburg, tel. 412, Postbus 5. AANGEBODEN voor Aannemers of Vakantie gangers 8 tot 9 personen, in prima staat, niet veel ge lopen, met keuringsbewijs. RENAULT FREGAT 1954 met keuringsbewijs. GARAGE C. PETERS Sas van Gent. Tel. K 1158—361

de Stem | 1957 | | pagina 15