Marty Faye maakt zich graug vijanden Meester Gebrek aan muterfalen Ameriksi bleek in favoriet Poznan Jagbïaïi pp Stem soepen „Techniek van het roken moet veranderd worden Meisje werd slachtoffer van duel in de rij voor cement Uren GEV ap HAUSSE IN POOLSE BRUIDJES Hongaren werden uit de I.L.O.-vergadering gewezen tope* Honds commentaar voor de t.v. In de auto een bioscoopje zo gaat dat in Australië imp* WflstM Mantels en Mantelcostumes VIERDE BLAD VRIJDAG 28 JUNI 1957 meer... meest... A.T.A. protesteert tegen „weggeven" landingsrechten Franse boawbedrijvighci igl stil te vallen Russen kwamen met Kroestjev-korenmaar..... Proefschrift van dr, van Proosdy Ook te weinig zand G EVAE RT Speelgoed Kaderschouw van Jongensgilde voor halve prijzen „Atoomcursus" voor Navo-personeel Telefoon voor U.... De meeste radio- en televi siesterren zullen van oordeel zijn, dat men moeilijk naam kan maken zonder bij het pu bliek in de gunst te komen. Marty Faaye, een 35-jarige Amerikaan, die een tweeweke lijks program verzorgt voor een televisiestation in Chica go, denkt daar anders over. Iedere dag krijgt hij honder den dreigbrieven van kijkers, die onverbloemd te kennen ge ven, dat ze hem 'n r.-tvent vin den, omdat hij hun favorieten genadeloos en op een nogal hondse manier afkraakt. „Marty's Lijkenhuis" heet het programma van Faye. Hij begint zijn causerie met op een lijkenhuis van geperst papier te wijzen. „Kijk", zegt hij dan, „daar breng ik de mensen heen, waar ik niet van houd." En terwijl de inwoners van Chicago geboeid en gramstorig toezien, gaat hij commentaar ge ven op de gedragingen van be kende filmsterren, populaire com ponisten en andere afgodjes van het publiek. Het interesseert hem weinig, of zijn slachtoffers in de studie aanwezig zijn, of niet. Van Eddie Fisher zei hij: Hij zingt met evenveel animo als een iooie vis." Elvis Presley, het idool van miljoenen Amerikaanse jonge ren, kwam er nog slechter af. Faye constateerde laconiek, dat de aan beden jongeling hem denken deed aan een wilde orang-oetang en dat hij in elk geval de incarnatie was van een ontstellende muzikale de generatie. Van zijn eigen zuster, de zangeres Frances Faye, zei hij: „Ze is mijn zuster niet, ik geloof dat ze mijn vader is." MARTY FAYE Afkraker van beroep., Ondanks het feit, dat Faye zich steeds meer vijanden maakt, heeft hij acht „sponsors". Hij weet zijn werkgevers namelijk te overtuigen van het waarneembare feit, dat zijn uitzendingen meer belangstelling trekken dan welk programma ook. De manier, waarop de televisie kijkers hem aanvallen, doet in direct heid nauwelijks onder voor die van zijn eigen „kritieken", In een brief die hij drie weken geleden kreeg, stonden maar drie woorden: „Sterf, sterf, sterf". Een andere briefschrij ver merkte op, dat de uitzendingen van Faye een prachtig bewijs vorm den voor het feit, dat men de vrij heid van meningsuiting nu eernmaal moest betalen met het misbruik, dat idioten ervan maakten. Toen Faye kortelings buiten de studio optrad en vis vis stond met een duizendkop pig publiek, werd hij bekogeld met ijsjes, eieren en tomaten. Slechts en kelen juichten hem toe. Faye trachtte aan het trommelvuur te ontkomen door zich achter een muzieklessenaar te verschuilen, maar in gebukte hou ding greep hij een microfoon en schreeuwde boven het tumult uit: „Jullie mogen gerust weten, dat de gevoelens wederkerig zijn Vuile nagels Faye's aartsvijand en onmiddellijke concurrent, Howard Miller van het televisiestation WIND", merkte on langs op: Marty gedraagt zich als een gier. Hij knaagt aan het gebeente van de weerlozen". Dit laatste is overigens niet hele maal rechtvaardig. Toen hij onlangs Duke Ellington voor de camera in terviewde, vroeg hij botweg: „Is het waar, dat U gebruik maakt van ver dovende middelen?" Ellington stónd perplex. Toen hij op adem gekomen was gaf hij ten antwoord, dat hij géén narcotica gebruikte en dat hij alleen maar sigaretten rookte met een erkend fabrieksmerk. Ook de zangeres Jody Sands liet zich uitnodigen voor een interview. Ze toonde haar charmantste glimlach toen ze voor de camera verscheen. Maar voor ze een woord kon zeggen, maakte Faye haar opmerkzaam op het feit, dat ze vuile nagels had. ,,En bovendien", zei hij, ,,mag U wel eens een nieuwe jurk kopen". Tranen met tuiten en geen woord commentaar.... De beledigde jonge dame holde de studio uit en Faye verontschuldigde zich niet. „Ze moest hoognodig een lesje hebben", zei hy,. ,,ik deed het echt om haar te helpen". Toen kortelings de bandleider Russ Carlyle in de studie verscheen,'rukte Faye hem de pruik van het hoofd. Met een hoofd als een pioen zette (Advertentie) Carlyle de pruik weer op en als een getergde sultan rende hij de deur uit. „Je moet het ding nog recht zet ten", riep Faye hem achterna. Soms kunnen de kijkers zich niet meer inhouden. Woedend bellen ze tijdens de uitzending de studio op en vragen Faye aan de lijn. Onder het oog van de camera beantwoordt hij het gesprek. Frank en vrij kijkt hij de huiskamer in, zodat ook de man iof vrouw) aan de telefoon hem zien kan en het gesprek onder vier ogen verloopt. „Ik geloof dat U een beetje ziekt bent", zegt hij dan, ,,ik zou maar naar bed gaan als ik u was". Eerlijk In een commentaar op zijn eigen uitzendingen en de reacties van het publiek, zei Faye: ,,Je moet voor de camera even eerlijk zijn als in je eigen huiskamer. Onder vrienden zeg je ook niet alleen aangename dingen van anderen. In iedere ont moeting zit een aanleiding tot erger nis. Waarom zou je in de studio al leen zoetsappige dingen zeggen?" De tegenwerping, dat hij zich zoveel vij anden maakt, deert hem niet. „Vijan den of niet", zegt hij, ,,in elk geval worden mijn programma's verkocht. De mensen willen weten wat ik te zeg gen heb. Omdat ze zich willen erge ren? Misschien! Maar. hoe dan ook. het blijkt een veelgevraagde ergernis te zijn. (Advertentie) (Advertentie) Overwin die (Van onze correspondent in Australië) In het land van de auto één op de vijf inwoners ivordt uit dit transportmiddel gehaald wat er eigenlijk niet in zit. Dat wil zeggen, bijzondere gemakken, welke het bezit van een auto in dit land nog aantrekkelijker maken, en tevens aan het be drijfsleven nieuwe mogelijkheden geven. Zonder uit de auto te komen, kan men in Australië bioscoopvoorstellingen bijwonen; bankzaken be handelen en inkopen doen in de winkels. Het ivordt allemaal „akelig" gemakkelijk. ken vele soorten gerechten en vlees Mijn persoonlijke mening over de kunt bekomen. openlucht-bioscoop: die vind ik hele maal niet aantrekkelijk. Maar men fluistert hier, dat het vooral de ..ge mengde jeugd" is, die de intiemheid van de auto prefereert boven de stoel der bioscoopzaal. Die „drive ins" zoals de bioscopen worden genoemd, mogen geen gewel dige ommekeer hebben veroorzaakt in het algemene bioscoopbezoek, voor een bepaalde categorie personen heb ben zij grote voordelen en als zodanig zijn deze nieuwe vindingen der tech niek te waarderen.... Betonnen film,,doek" Men vindt deze openlucht-bioscopen Momenteel m vrijwel heel Australië, uiteraard de meeste rond de grote steden. Sedney ging- voorop o.rn. met een ..tweeling bioscoop", welke negen hectaren beslaat. Hier bevinden zich twee doeken", zodat twee program ma's tegelijk vertoond kunnen wor den; er is plaats voor 1300 auto's. Menige avond is de ruimte uitver kocht. Het „filmdoek" is gebouwd van beton; 24 meter hoog en 35 me ter breed. Uiteraard heeft de opper vlakte een bijzondere bewerking on dergaan, waardoor het niet door de fegen kan worden aangetast of het deeld er minder van wordt. Het ge vaarte kan windsnelheden van 100 krn per uur trotseren. De beelden zijn enorm groot en duidelijk; de klanken Worden in de auto gebracht. Zodra de auto geparkeerd staat, komt. ei een jongedame, die een luid spreker binnenhangt. Daarop bevin den zien knoppen. Met de ene kan men het geluid re- Seien en met de andere kan men een edionde waarschuwen voor spijzen en dranken Op het terrein vindt men een enorm restaurant, waar ge zó uit de keu- Er is zelfs een speeltuin voor de kinderen, indien de film voor hen niet interessant genoeg is. Blijf in de onto Het is dus overbodig om de auto te verlaten hetgeen onder sommige omstandigheden heel prettig kan zijn. De kinderen gaan mee in pyama; de baby kan slapen; invaliden behoe ven zich niet te vermoeien. Bij aankomst rijdt men.langs één van de zes lokalen en koopt een toe gangsbewijs. Dit is iets duurder dan in de gewone bioscopen. Bedienden wijzen een parkeerplaats aan voor de auto. Zes uitgangen geven later aan de 1300 auto's gelegenheid binnen 15 minuten het terrein te verlaten. De meeste van de „drive ins" zijn ge bouwd langs of vlak in de nabijheid van grote verkeerswegen, zodat af voer snel kan plaats vinden. Er is slechts één voorstelling per avond, welke iets Korter duurt dan die in een zaal. Het zou anders beslist al te vermoeiend worden om plm. drie uur in de beperkte autoruimte te zitten. Om het nog gemakkelijker te ma ken heeft men kort geleden zo hier en daar in de steden gelegenheden geopend om bankzaken vanuit de auto te regelen. In Brisbane werd dezer dagen een nieuw winkelcentrum geopend, waar de huismoeder vanuit haar auto alle inkopen kan doen. Op de openingsdag waren 700 auto's in dit centrum bijeen en 20 verkeers agenten zorgden ervoor, dat geen al te grote opstoppingen plaats vonden. Het is allemaal erg gemakkelijk en lui, doch men moet het weten te ap preciëren. Men zegt, dat het gemak de mens dient, maar de mens dient ook wel eens het gemak. g^NAT0G£|| wM bet zenuwsterkend tonicum w Gebruik ODO-RO-NO ge durende enkele seconden en U bent 24 uur per dag vol komen veilig tegen over matig transpireren. Geen vlekken op Uw kleding, geen hinderlijke geur. Zelfs bij de grootste warmte blijft U fris. ODO-RO-NO werd samengesteld door 'n dokter! RO-NO Cream tn pot: f0.75 - 1.10-ƒ1.75 Spray (handige verstuiver) 2.- De organisatie van Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen, de A.T.A., heeft woensdag verklaard, dat er een einde moet komen aan het „wegge ven" van luchtlijnen aan buitenland se luchtvaartmaatschappijen. De organisatie veroordeelde in een resolutie, die door de bestuursraad werd aangenomen, het toekennen van extra-landingsrechten aan Neder land en Australië en het voorne men van het State Departement om dergelijke rechten ook aan andere landen toe te kennen. trekken van schadelijke bestanddelen aan de rook is tot nu toe niét moge lijk gebleken zonder aan de genots- waarde afbreuk te doen. Voorlopig blijft dus alleen het veranderen van de rookgewoonten over. De eerste eis is, aldus dr. van Proosdij, dat het onmatig roken wordt bestreden. Daarnaast is het zeker mogelijk door verandering van de techniek van het roken een deel van de gevaren te ondervangen. Rookhygiënische maatregelen, zoals niet inhaleren en roken in een niet te snel tempo betekenen een stap in de goede richting. Het niet te ver opro ken van de sigaret is eveneens van groot belang. Het vervangen van sigaret door sigaar of pijp is, mits dan niet toch geïnhaleerd wordt, zeker aan te bevelen. Een Franse parachutist bevindt zich in de Franse gevangenis en een Bel gisch meisje, met wie hij wilde trou wen, in een Belgisch ziekenhuis, als gevolg van een duel, waarin hij en de vader van het meisje elkaar over de Frans-Belgische grens beschoten. De Fransman, Claude Desurmont, die met verlof is uit Algerië, vuurde dinsdagavond zes maal vanuit zijn wo ning in Frankrijk op de deur van het café te Wattrelos in België, waarvan de vader van zijn geliefde, eigenaar is. Hij bukte zich toen de heer Mes- sien terugvuurde. Bij een tweede sal vo van Claude werd de 29-jarige Re- née Messien tusen de ogen getroffen. Zij is naar een ziekenhuis vervoerd voor een spoedoperatie. Haar toestand is nog steeds ernstig. Het duel was het hoogtepunt van een vete tussen Claude en de heer Messien, die dateert uit de tijd, dat de geliefden nog heel jong waren. De Belgische caféhouder had zijn doch ter verzekerd, dat zij nooit met „die jonge schavuit" zou trouwen. „Let op mijn woorden, hij zal aan de galg ein digen", zo had hij haar gezegd. (Advertentie) KING SIZE Everest, het rode pakje met de witte ber Tal van kleine Franse baasjes, die ergens met hun één of twee gezellen een huisje metselden, hebben hun werkzaamheden moeten on derbreken wegens gebrek aan cement, zand en stenen. De bouwbedrij- vigheid is namelijk wel gestegen maar men vergat de produktie van cement en stenen aan de grotere behoefte aan te passen. drukken al jaren gereed liggen. De specialisten uit de bouwwereld heb ben dezer dagen een lange vergade ring gehad, waarop onder meer van gedachte werd gewisseld over de le veringen van zand. We noteerden o.a., dat in vele gevallen bij de le verancier vaak twee tot vier uur moet wachten het laden duurt veel te lang voor men na bidden en smeken drie meter zand mag laden. Dit en de tientallen andere aanslagen ROLFh-M De heer C. van Proosdij, specia list voor interne ziekten hij hef Hil- versumse sanatorium ,,Zonnestraal", is gepromoveerd op een proefschrift over het roken. Hoewel ook gewezen wordt op ,,de voordelen, die men al of niet terecht aan roken toeschrijft", Jigt het ac cent van het betoog op die passages welke handelen over de bezwaren van het tabaksverbruik. „Het staat wel vast, dat men door te roken allerlei soms zelfs zeer ern stige aandoeningen kan opdoen. Niet iedereen is bij machte voor zichzelf de grens aan te geven, die de gebie den van gebruik en misbruik van el kander scheidt." Wijziging in arbeidstempo, levens gewoonten en -instelling deed de be hoefte ontstaan aan een dagelijks fre quent te gebruiken genots- en ont snappingsmiddel. De sigaret voorzag hierin in hoge mate. De achtergrond van deze behoefte is aan te duiden als een menselijk tekort. Het streven naar geluk en het vermijden van on lust heeft de mensheid steeds bezig gehouden en nimmer bevredigend op gelost. Reeds eeuwenlang is tegen het roken geopponeerd. Slechts een deel van de talrijke toxische stoffen in tabak en tabaks rook heeft een bekende biologische betekenis. Gebleken is, dat een posi tieve correlatie bestaat tussen onma tig sigarettenroken en longkanker. Ook de invloeden van het roken op het ontstaan van andere ziekten dan kanker wordt in het proefschrift be handeld (ademhalingswegen, hart en bloedvaten, spijsverteringsorganen, zenuwstelsel, geslachtsorganen). Evenzo worden besproken de scha-, delijke gevolgen, die niet van me dische aard zijn, b.v. de hoge kosten, die gemakkelijk een labiel budget verstoren. In de huidige situatie zal het niet mogelijk zijn aan het tabaksgebruik een einde te maken. Al te rigoureuze maatregelen zijn trouwens niet aan te raden, daar het sluiten van deze „deur" doorbraak langs een nog min der gewenste uitweg ten gevolge zou kunnen hebben. Met alle middelen moet er dan ook naar worden ge streefd het roken minder schadelijk te maken dan het thans is. Het ont- Poolse meisjes, die hun land willen verlaten, geven zich in groten getale op voor Australië, waar zich grote kolonies Polen bevinden; zij hopen aldaar met een landsman in het hu welijk te treden. Sinds er in Polen een minder star communistisch bewind is gevestigd, zijn er huwelijksbureaus ontstaan, die onder meer een onderzoek hebben ingesteld naar de bovengenoemde mogelijkheid. Een dergelijk te Poznan gevestigd bureau stelde een advertentie, waar in dertig Poolse meisjes werden ge vraagd. die genegen zouden zijn me' Polen in het buitenland in het huwe lijk te treden. Zestig meisjes reageer i den hierop. De meisjes moeten een zeker ho- j norarium betalen. Verder moeten zij S't Vaar -"-f«""iT" ,T duizenden zich voor sturen. le tentoonstellingshal en ze brachten hun boterham- De meeste meisjes willen naai i lllen mee, om ook 's middags te kunnen blijven. Tegen Frankrijk en Australië emigreren. I bet eind van de week, toen 20.000 mensen per uur in De grote bouwondernemingen wor den in het algemeen wel bevoorraad, hoewel ook hun activiteit wordt af geremd door de schaarste. Maar voor de kleine aannemers begint de toe stand met de dag moeilijker te wor den. Vaak moet men uren in de rij staan om tien zakken cement te kun nen kopen. Niet zelden vallen de bouwwerkzaamheden geheel en al stil. De deskundigen uit de bouwwe reld hebben al enige jaren geleden gewaarschuwd voor een dergelijke ontwikkeling. Parijs en onmiddellijke omgeving vragen momenteel een miljoen ton zand per maand. De omstreken van Parijs zijn uitgeput. Men moet dus verder op hetgeen weer moeilijkheden veroorzaakt, omdat de betreffende ondernemingen hun transportmidde len nog niet aan die iangere afstand hebben aangepast. De schaarste aan kalk en cement heeft andere oorza ken. Ten dele spelen diverse stakin gen een rol van betekenis, terwijl bo vendien enkele grote ovens door tech nische incidenten tijdelijk zijn uitge vallen. Terwijl de vraag met 35 pet. is gestegen steeg de produktie van cement slechts met enkele percenten, in 1956 produceerden de cementfa brieken 11.190.000 ton tegen 10.575.000 ton in 1955. Het dramatische is ech ter, dat hiermee de bestaande fabrie ken hun maximale produktie hebben bereikt. MODERNISERING NODIG. Slechts een algehele modernisering kan een nieuwe produktieverhoging bewerkstelligen, maar de kredieten hiertoe ontbreken, hoewel de blauw- op de produktiviteit van de aanne mers verhoogt de eindprijzen aanzien lijk. Een kleine ondernemer, tien ki- lometer ten zuiden van Versailles werkend, ging dezer dagen met zijn vrachtwagentje naar zijn leverancier in de hoop 15 zakken cement te krijgen. De operatie kostte precies acht uren. De chaos is onbegrijpelijk. Zo is men dezer dagen begonnen aan de uitbreiding van het vliegveld Orly. Hiervoor heeft men een dusdanige hoeveelheid zand nodig, dat de leve ranciers minstens drie jaar tevoren hadden moeten worden gewaarschuwd Do bakkerijen van stenen en pannen kunnen wegens gebrek aan arbeids krachten de enorme vraag van de laatste maanden evenmin bijhouden en temeer omdat in de bevoorrading der klanten de grootste willekeur heerst moeten de kleine aannemers het gelag betalen. (Advertentie) In drie afzonderlijke stemmingen hebben de vergaderden van de veer tigste Internationale Arbeidsconferen- tie, die op het ogenblik te Genève wordt gehouden, de geloofsbrieven van de afgevaardigden der Hongaarse regering, werkgevers en werknemers, ongeldig verklaard. Na de eerste stemming, waarbij men met een geringe meerderheid de Hon gaarse regeringsafgevaardigden de toegang ontzegde (maar waarbij men niet de vereiste tweederde meerder heid bereikte om hen ook uit de ver gadering te wijzen) trok de Hongaarse regering terstond haar afvaardigingen van werkgevers en werknemers te rug om, zoals een der regeringsverte genwoordigers zei „toe te geven, aan de gewettigde verontwaardiging van de vakverenigingsorganisatie en het Hongaarse volk over de laster, waar- an zij blootstonden". Werkgeversafgevaardigden uit de vrije landen hadden de geldigheid van Poznan heeft weer een jaarbeurs gehad Twee jaar geleden zou dit de meeste mensen in West-Europa maar weinig gezegd hebben. Nu echter worden door de simpele mededeling her inneringen opgeroepen aan wat vorig jaar in de Poolse stad is gebeurd. Arbeiders, slechts ge voed met leuzen en beloften, kwamen in op stand tegen de machthebbers in Warschau, die de expositiehallen hadden laten vullen met pro- dukten, door arbeiders gemaakt, maar niet voor arbeidersgezinnen bestemd. Er heeft zich, in Poznan, een opvallende ver andering voltrokken. Was in de afgelopen jaren de beste stand op de jaarbeurs steeds voor de Sovjet- Unie, deze keer moest Moskou met een bescheiden plaatsje genoegen nemen. Het publiek ging boven dien aan de zware machines en het „Kroestjev- koren" voorbij. Duizenden evenwel verdrongen zich voor de Amerikaanse stands, die een hele expositie hal besloegen en waar zaken werden getoond voor dagelijks gebruik. Voor de Polen, die in de afgelopen tien jaar niets anders hebben gekend dan grauwe armoe, was het een droomland. Huisvrouwen keken begerig naar het inte rieur van een moderne. Amerikaanse middenstands woning. dat hier werd getoond: een moderne huiskamer en een keuken die het koken tot een plezier maakt. De gewone man, al heeft hij tien jaar lang poli tieke leuzen moeten aanhoren, verloochent zijn voor keur niet. Misschien dat de communisten het als laak bare zwakheid zullen beschouwen, beïnvloeding door platvloerse bourgeois-verlangens, maar de Polen lieten zich aan de Russische expositie niets gelegen liggen. De huisvrouwen haalden de neus op voor wat de Rus sische mode te bieden had, maar ze verdrongen zich voor de Amerikaanse stands, waar eenvoudige confec- '1e japonnen netjes te koop lagen. En als men ze dan ertelde. dat de Amerikaanse arbeidersvrouw die din gen voor enkele dollars kopen kon, keken ze ongelovig. Het zou toch geen propaganda zijn...!! In enkele dagen tjjds was het nieuws van de I Amerikaanse expositie door Poznan gegaan. Iedere en uit gingen, zagen de Amerikanen zich genoodzaakt de hal te sluiten. De vloer dreigde in te zakken... Produkten van meer dan 300 fabrikanten in de V.S. lagen te kijk in een grote koepel van plastic, vijftig meter hoog en evenredig breed. De Polen liepen te hoop voor een stand, waar charmante Amerikaanse meisjes de nieuwste typen naaimachines demonstreer den; ze lachten breeduit bij een „jukebox", die de nieuwste Amerikaanse schlagers ten gehore bracht en ze lieten zich een elektrische blikopener demonstreren. De mannelijke bezoekers toonden vooral veel be langstelling voor een stand met gereedschappen voor knutselwerk: elektrisch aangedreven boren en allerlei andere kostelijke apparaten, die de moderne Ameri kaan voor plezier-karweitjes in de vrije uren' gebruikt. „Zoiets hebben ze bij ons niet," zeiden de Polen, „en als ze het hebben is het eigendom van de staat." Er was nog meer te zien onder de plastic-koepel. Een selectie bijvoorbeeld van het nieuwste Amerikaanse speelgoed. De communistische machthebbers hadden steeds betoogd dat de Poolse arbeidel-s hun energie niet wilden verspillen op de produktie van zulke frivoli teiten.... Desondanks keken de Polen niet minachtend neer op de uitstalling van elektronische schildpadden en radiografisch bestuurde vliegtuigjes. Integendeel! De jeugd had men, ook in ander opzicht, niet vergeten. Goedgeluimde Amerikanen deelden muntjes uit, waar mee de kinderen uit rijk-voorziene snoepautomaten dat gene konden halen wat van hun gading was. Enkele dikhuidige communisten kwalificeerden de expositie als een typisch voorbeeld van brutale Ameri kaanse propaganda. De directie van de jaarbeurs zei teleurgesteld te zijn, omdat de Amerikanen zo weinig zware machines te bieden hadden. Maar de Polen, die door de tentoonstellingshal wandelden met het hart in de ogen, hadden geen enkele klacht. Sommigen hadden nog meer willen zien. Zelfs de lang niet welluidende muziek van de jukeboxes om zulke muziek in vrijheid te kunnen kiezen, een symptoom van de ware vrijheid. En die hebben we te lang ontbeerd...." de geloofsbrieven der Hongaarse rege ringsvertegenwoordigers en (op voor stel van de Nederlander A. G. Ferrne- ma en een Mexicaan) die der Hon gaarse werkgevers betwist. Met grote meerderheid van stem men weigerde men vervolgens de af gevaardigden van de werkgevers en van de werknemers toe te laten, maar daar in feite beide delegaties reeds sedert het begin aan de conferentie op 5 juni jl. hadden deelgenomen, kwam het besluit om hen niet toe te laten neer op een uitwijzing uit de vergadering. Op 6 en 7 juli a.s. zal in Moor- wijk" te Boxtel de Nationale Kader- schouw 1957 van Gilde Jong Neder» land worden gehouden. Deze landelij» ke bijeenkomst van leidsters en leid sters zal in het teken staan van het tienjarig bestaan van Gilde Jong Ne derland. Het weekend zal zaterdag om 18.00 uur worden geopend, waar na alle deelnemers zich rond een feestelijke dis zullen scharen. 's Avonds zal door een Haagse to neelgroep Thornton Wilder's spel „Met de hakken over de sloot" wor den opgevoerd. Op zondag zullen de leidsters en leiders zich bezig houden met ver schillende activiteiten o.a. sport, spel en handenarbeid, en luisteren naar een toespraak van de Hoofdcommis saris van Gilde Jong Nederland, A, Michels. Na het middagmaal volgt gemeenschappelijke zang en dans. Tot besluit zal Frans Luit een pro gramma van internationale volkslie deren ten gehore brengen. (Advertentie) Een deel van onze collectia Binnenkort zal militair personeel van de NAVO uitgenodigd worden, in Texas een cursus in het gebruik van atoomwapens te volgen, aldus de staf chef van Shape in Parijs, generaal Schuyler. In Amsterdam West is weer eens de bekende telefoontruc toegepast. Een winkelier werd door een buur man aan de telefoon geroepen. Hij liet zijn zaak enkele ogenblikken on gesloten en onbeheerd achter Een onbekende bestelde per telefoon schroeven. Toen de winkelier, die argwaan had gekregen na twee mi nuten terugkwam en zijn colbertjasje controleerde, was zijn portefeuille met circa 5.000 gld. er uit verdwe nen.

de Stem | 1957 | | pagina 13