Twee Nederlandse overwinningen Interland-polo ie Sas van Gent Wimbledon aandacht vraagt volle tenniswereld Uitslagen Bredanaar A. van Tilburg won Ronde van Souburg Goed en vrij snelwaterpolo Nog niet op volle toeren Geen gedurfde nouveauté s Kap. Sam (Vlissingen) districts voorzitter Ned. Handbal Verbond Franse heren namen revanche op Nederlandse atleten Vier nieuwe wegkampioenen „buitengaats BIER, Borussia kampioen Zeeuwse ringrijders kampten fel om het kampioenschap C.N.A. voetbal te Sluiskil SPORTuVt KORT TENNIS Vlotte vergadering te Roosendaal Nederlandse dames wonnen Korfbalwedstrijd P.S.V.-Westerkwartier Avondvierdaagse op Walcheren: géén uitvallers Swift II aan top Zeeuwse korfbal Ned. handbalteam voor a.s. zaterdag DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 24 JUNI 1957 In het gezellige bad van Sas van Gent hebben ongeveer 1500 toeschouwers twee Nederlandse waterpolo-overwinningen tot stand zien komen. Zowel het Nederlands zevental als de jeudploeg won van de respectieve Belgische tegenstanders met 4-1. (Van onze speciale verslaggever) Hoewel aan het spel van de Nederlandse ploeg, die over 1,5 maand naar Zagreb in Zuidslavië vertrekt om aan het tournooi om de Trofeo Italia te gaan deelnemen, nog wel wat aan te merken viel en coach Frans Kuyper zijn kritiek niet onder stoelen of banken stak, is de overwinning toch zonder twijfel behaald met een goede en tamelijk snelle partij waterpolo. i Het Nederlands zevental is sedert de hervatting van de training in het voorjaar nog niet op volle toeren en hier en daar klopte het niet bijster in het combinatiespel. Ook dient men .niet te vergeten, dat een overwinning op België geen wapenfeit van de al lereerste orde is. Maar er waren in deze wedstrijd toch momenten, waar in de kracht van de ploeg duidelijk naar voren trad. Dat was vooral het geval in de vrij langdurige periode, dat Nederland een numerieke minderheid had. Toen toonde de defensie zich sterk gis een vesting, met uitstekend positiespel en formidabel doelverdedigen van Ben Kniest. Vanaf het begin was er spra ke van een Nederlands overwicht. Al in de- eerste minuten nam Ne derland de leiding, toen Smol een vrije worp mocht nemen. Hans Mul ler had de bal op het moment, dat de Duitse arbiter Rullf de straf uitdeelde, in zijn bezit. Hij plaatste de bal naar Smol, kreeg het leer van korte af stand weer terug en schoot toen hard langs Maesschalck. (1-0). Het duurde slechts enkele minuten toen Korevaar de stand op 2-0 bracht. Muller werd onder water in de „tang" genomen door Pescher, die voor dat vergrijp het water moest verlaten. De vrije worp van Muller ging naar Luchs, die vervolgens de naar voren gekomen Nijs Korevaar in de gelegenheid stel de Maesschalck opnieuw te passeren. Spanning terug Het zag er naar uit, dat Nederland Sp een gemakkelijke zege afging, maar l dezelfde minuut brachten de Bel gen de spanning terug. Een afgeme ten pass van van Steen op de hand van de vrijliggende Sierens gaf daar op Kniest met een fraai achterwaarts schot nakijken. Nog vóór rust werd het 2-1. Harry Lamme werd op zijn mid- achterplaats te zwaar aangevallen door Laurent. Lamme plaatste de bal voor zijn al op volle snelheid liggende clubgenoot Luchs. De Nederlandse aanvorder rukte in zijn snelle rush de Belgische verdediging uiteen en toen Fred van Dorp door die manoeuvre vrij kwam te liggen, ging de bal snel naar de Amersfoorter, die in dezelfde beweging ineens inschoot. Met zes man Twee minuten voor rust moest Smol wegens een zware overtreding tegen Smits de kant opzoeken en België had dus één man meer. Zo werd aan de tweede helft begonnen en een ware belegering van het Nederlandse doel werd georganiseerd. Maar het zwak ke Belgische aanvalsspel werd keer op keer door voortreffelijk positie kiezen en tijdig overnemen opgevan gen en nadat Lamme er samen met de Belg Laurent was uitgestuurd, kon van Dorp bij een flitsende uitval van Smol er 4-1 van maken. Wéér moest Harry Lamme daarna het water verlaten en wéér hadden de Belgen een speler meer in het veld. Maar dank zij de snelle racties van Kniest bleef het Nederlandse doel als het ware „dichtgespijkerd". Jeugd schoot slecht Het jeugd-zevental, dat dus met de zelfde cyfers won, speelde geen beste wedstrijd. Er zat weinig bewegelijk heid in de ploeg en er werd slecht ge schoten. De Belgische jeugdspelers namen zelfs de leiding, toen Joop Buys de Over de kleding van de deelneem sters aan het Wimbledon-toernooi zul len dit jaar geen sensationele verha len geschreven worden. Noch gedurfde nieuwigheden noch fantastische op schik komen aan de orde. De mode dictator voor Wimbledon, kolonel Teddy Tinling, die sinds jaar en dag de toiletten voor de meeste speelsters ontwerpt en daarin zijn reden van bestaan vindt, heeft ditmaal terug gegrepen naar de klassieke, koele Griekse stijl. (Amateurs) Om 't kampioenschap van Nederland Maurits-Be uick (Z.) 4-0 (Maurits kampioen) ZUID I. Promotie 2e klas: Taxan- dria-Heer 2-1, Boxtel-SC Irene 4-2 (Boxtel promoveert). Om 't kampioenschap van Nederland Wordt Kwiek-ZKC 8-5, PSV-Wester- kwartier 4-11 (Westerkwartier voor 11e maal kampioen). ZUID. Tweede klasse A: PSV 2- ODI 7-1, Sportlust 2-Stormvogels 2-2, Stormvogels-PSV 2 4-6, ODI-Sport- lust 2 2-5. Hoofdklasse A: Leimonias 1-DDV1 5-6, NMC 1-THOR RW 1 2-9 (THOR kampioen). Promotie naar [hoofdklasse B: Fes- tina 1-Philharmonie 1 4-7, De Met selaars 1-Toeg Hillegersberg 1 2-6. De tennistenue van Wimbledon 1957 is van jersey met zeer korte rokjes in soepel neerhangende plooien. De kolonel-couturier heeft zich laten in spireren door de opvattingen en de smaak van de bekende tennissterren, en ook door hun leeftijd en hun lengte. „De meeste zijn achter in de twintig," zegt hij, „en eerder groot dan klein van postuur". Zijn nieuwste creaties houden rekening met al deze eigenaardigheden. Als Lew Hoad er in slaagt zijn titel voor het enkelspel te prolonge ren, zal hij de vierde speler sinds 1900 zijn die twee jaar achter elkaar deze meest begeerde Wimbledon trofee wist te winnen. De laatste, aan wie dit gelukte, was Donald Budge, 19 jaar geleden. Hoad is thans, evenals in 1956, fa voriet voor de titel. Dit jaar zijn de voorspellingen gebaseerd op zijn po tentiële kracht. Hoad werd in het be gin van het jaar sterk gehandicapt door een oude rugblessure en pas kort geleden speelde hij in een vorm die herinnerde aan 1956, toen hij on betwistbaar nummer 1 was op de wereldranglijst. Kan hij die vorm handhaven dan is het vrijwel zeker dat de titel in zijn bezit blijft. Acht spelers zijn geplaatst en als zij allen doen wat van hen verwacht wordt, dan zouden de paringen voor de kwartfinales er als volgt uitzien Cooper Austr.)-Flam (V.S.); Richard son (V.S.)-Fraser (Austr.); Seixas (V.S.)-Davidson (Zweden); Mervyn Rose (Austr.)-Hoad (Austr.). Snel gegroeid De 20-jarige Cooper is de speler die in de afgelopen 12 maanden het snelst naar voren is gekomen. Richardson wordt als de leidende Amerikaanse afgezant beschouwd. Davidson heeft dit jaar de Franse en de Scandinavi sche titel gewonnen. Bij de dames is Althéa Gibson, die dit seizoen nog geen nederlaag heeft geleden, verdiend nr. 1 geplaatst. Zij is een speelster van het aanvallende type, die een goed gebruik maakt van haar lengte en van haar grote reach, De 34-jarige Louise Brough is zó ge plaatst, dat zjj als beiden alle partijen winnen, Althéa Gibson in de finale zal ontmoeten. Zij heeft sinds de oor log zeven maal de eindstrijd bereikt en vier maal de titel gewonnen. In zilver spattend water wordt hier een duel uitgevochten tijdens de waterpolo-interland te Sas v. Gent. In hotel Goderie te Roosendaal vond een algemene vergadering plaats van het in verband met de fusie met het N.K.S. nieuw gevorm de district Zuid B van het Neder landse Handbal Verbond. Na de ope ning door de heer F. Naerebout uit Vlissingen sprak bondsvoorzitter Max Rykenberg. De agenda werd hierna vlot afge werkt. Kapelaan G. A. J. Sam uit Vlissingen werd tot districtsvoorzit ter gekozen. Het bestuur zal verder bestaan uit de heren J. Jansen (Ois- terwijk), vice-voorzitter, A. Heyens (Goes)secretaris-penningmeester, J. Geerts (Bergen op Zoom) districts technische aangelegenheden, M. Trommelen (Breda) competitielei der, H. A. Rijnen (Breda) scheids- rechterswezen, en mevrouw Schrei- ner (Breda) jeugdwerk. In de districts-technische commis sie werden benoemd de heren J. Geerts, voorzitter, C. Milhous (Goes) secretaris. M. de Lang (Breda), P. Bergs (Vlissingen), van der Ven (Kaatsheuvel), H. A. Rijnen en Goedschalk (Bergen op Zoom). De scheidsrechterscommissie zal bestaan uit H. A. Rijnen, voorzitter; (Advertentie) kant moest opzoeken en Grontenrath doelman Hermsen het nakijken gaf. Nuys maakte zijn fout vrijwel onmid dellijk goed, door na vlot samenspel met Aalbers en Schlieder met een prachtig schot gelijk te maken. De Nederlandse ploeg nam het spel meer en meer in handen en de mo menten, dat de Belgen gevaarlijk voor de kooi van de Robben-doelman kwamen, warer zeldzaam. Ook na rust bleef dit spel van aanvallen en verdedigen het wedstrijdbeeld beheer sen, maar het schieten was zwak en het positiespel door de geringe be wegelijkheid verre van sluitend. De Belgische jongens speelden te zwaar en dat leverde na uitsluiting van eerst de Wilde, daarna van Jeukens twee doelpunten op van Harry Vriend. Toen was de tegenstand gebroken en kort vóór het einde maakte An ton de Boer uit een vrije worp van Hans Aalbers er 4-1 van. (Van een speciale verslaggever) Na de drukke atletiekmiddag en -avond te Ryssel (Fr.), waarby het programma wel enigszins overladen was, konden de Nederlandse dames tevreden huiswaarts keren. Zij had den een ruime overwinning behaald op de Franse en de Belgische dames. De Nederlandse heren leden echter een zware nederlaag. Na het hoop volle resultaat, de vorige week tegen België, bleek nu weer overduidelijk hoeveel Nederland toch nog achter blijft bij het internationale peil. De vorige wedstrijd tegen Frankrijk werd gewonnen, maar toen was de Franse ploeg niet in haar sterkste formatie uitgekomen. Nu waren de tegenstanders op revanche belust. Zij kwamen met de officiële landenploeg uit, die het dit seizoen ook tegen En geland en Duitsland moet opnemen. Een ruime overwinning van 128 te gen 84 punten was het resultaat. Negen dubbele nederlagen Van de twintig herennummers wer den er zes door Nederland gewon nen, waarbij één dubbele overwin ning. De Fransen daarentegen bezet ten op negen nummers de beste twee plaatsen, terwijl onze landgenoten zich met de derde en de vierde plaats tevreden moesten stellen. De zwaarste verliezen werden geleden op de sprint en bij de technische nummers. Op de 100 en de 200 meter werden van Hardeveld, Visser, Aret en van den Burg met ruim verschil versla gen. Hetzelfde lot onderging de es tafetteploeg op de 4 x 100 meter. Overeenkomstig de verwachtingen brachten het hoogspringen, hinkstap- springen en kogelslingeren het mini mum aantal punten voor ons land. Een teleurstelling was daarbij dat bij het kogelstoten Koch niet mee kon doen. Daartegenover stond evenwel de zege bij het discuswerpen, waarbij zowel Koch als Rebel met respectievelijk 50.10 en 49.12 meter boven de Franse prestaties bleven. Een sprong van Henk Visser van 7.23 meter zorgde voor een tweede technische overwinning, terwijl bij het polsstokhoogspringen van Praagh met 3.80 meter nog een tweede plaats ver overde vóór de Fransman Ramadier. Jammer was, dat Fikkert beneden zijn kunnen bleef en de speer niet verder wierp dan 64.82 meter. Meer succes op midden afstanden Een verrassing vormde de 400 me ter, welke door Moerman op uitste kende wijze werd gewonnen. In de Franse ploeg was Degats vervangen door Mordelet, zodat de favoriet ver dwenen was. Toch waren Mordelet en Di Bonda van een kracht, die onze landgenoten tot felle strijd noopten. Snel werd van start af vertrokken met Di Bonda op kop en Moerman en Mordelet vechtend om de tweede plaats. Mordelet zakte af en vlak voor de finish wist onze landgenoot Di Bon da te kloppen. Op de 800 meter moesten Blanke- stein en Koudijs het opgeven tegen Jazy en Durand. Evenals Blankenstein op de 800 me ter, bood Delnoye taaie tegenstand op de 1500 meter. Maar ook Bernard bleek tenslotte de sterkste en Delnoye moest zich tevreden stellen met de tweede plaats. Op de 5 km bleef het viertal lang bij elkaar tot drie ronden voor het einde. Toen zakte Simonet af. terwijl Vail- lant op kop direct gevolgd werd door Viset en Rooversj In de daarop vol gende ronde wisselden Vaillant en Vi set elkaar af, .totdat bij het luiden van de bel Viset de leiding nam én uitliep op Vaillant. Roovers eindigde op de derde plaats. Voor de helft van de 10.000 meter voorbij was, was de beslissing reeds gevallen. Frans Künen, nog steeds niet hersteld van zijn blessure, zakte spoedig af en toen er nog geen 5 km was afgelegd, bedroeg de voorsprong van de beide Fransen op Verra reeds zoveel dat zij verder niet meer be dreigd werden. Een gemakkelijke overwinning van Parlevliet tenslotte op de 400 meter horden en een onverwachte mooie ze ge van Vergeer op de 3000 m steeple deden de Nederlandse achterstand wat verminderen. 5? Zondag zijn in België, Frankrijk, Zwitserland en Luxemburg de natio nale wegkampioenschappen gehou den: André Vlayen won de Belgische ti tel. Hij legde de 290 km af in 7 uur 44 min. 41 sec. Verplaetse werd twee de en Clerckx derde, beiden in dezelf de tijd als de winnaar. Charley Gaul veroverde het Luxem burgs kampioenschap. Hij deed over de 142 km 4 uur 18 min. 46 sec., twee de werd Ernzer en derde Kemp; bei den noteerden dezelfde tijd als Gaul. De Franse wegtitel was 1. Valentin Huot, 289.5 km, in 7 uur 36 min. 46 sec. Tweede was Rohrbach op 18 sec. 3e Forestier op 48 sec. Hollestein heeft het wegkampioen- schap van Zwitserland gewonnen. Hij reed het parcours van 224 km. (zeven maal een ronde van 32 km' in 5 uur 36 ,min. 16 sec. Tweede werd Schellenberg in 5.38.22, derde Toni Graeser in dezelfde tijd, vierde Attilio Maresi in 5.42.58 en vijfde Traxel. Renesse en Soliooiidijke in bekerfinale In de halve finale van de beker competitie van de afdeling Zeeland van de KNVB kreeg Renesse bezoek van Vlissingen 4. De roodwitten kre gen een verpletterende 11-1 neder laag te incasseren en werden dus uit geschakeld. De finale gaat nu tussen Renesse en Schoondijke. Deze wordt zondag gespeeld op het terrein van Lewe- dorpse Boys. G. Luwens, Vlissingen, secretaris en Goedschalk. J. Jansen uit Oisterwijk werd voorzitter van de jeugdcommis sie, die verder nog zal bestaan uit mevrouw Schreiner en mevrouw Hese-Boone (Middelburg), de heer J. Broos (Bergen op Zoom) secreta ris en mej. Aarts (Bergen op Zoom). De straf- en protestcommissie ten slotte werd samengesteld uit de he ren F. Naerebout (Vlissingen), voor zitter, J. Poerstamper (Vlissingen) secretaris en G. Luwema. Plaatsver vangende leden zijn J. Lijken (Bre da), M. Hoogesteger (Goes) en Ra telband (Oisterwijk). Voor bijna 80.000 toeschouwers is te Hannover de finale van de Duitse kampioenscompetitie ge speeld, waarvoor zich de titelhou der Borussia (Dortmund) en Ham burger S V. hadden geplaatst. Borussia behield de titel door een 4-1 zëge. De inwoners van Dortmund be leefden. behalve de vreugde van het kampioenschap, nog een ander plezier van formaat. De plaatselij ke brouwerijen hadden namelijk be loofd, dat in alle café's gratis bier getapt zou worden, indien Borussia de titel zou behouden. De Dortmun- ders hebben zich deze belofte ter dege herinnerd Het Zeeuwse ringrijderskampioen- schap, dat zaterdag: te Veere werd betwist, is gewonnen door C. Abra- hamse uit St. Laurens, die 24 van de 30 ringen wist te steken. Het gemeentelijk kampioenschap voor drietallen ging naar Veere, dat hiervoor echter moest kampen met Domburg, omdat beide ploegen aan vankelijk met 57 ringen aan de kop waren geëindigd. De Veerse .rijders die in deze tweekamp het eerst aan de beurt waren, misten geen enkele ring. doch van de Domburgers faal de W. Provoost, nadat J. Provoost en J. Maas goed waren begonnen. De uitslagen: Gemeentelijke drietallen: 1 Veere 57 ringen (medaille Prins Bernhard, wisselbeker en 3 medailles); 2 Dom burg 57 (medaille commissaris van de Koningin, wisselbeker en drie medailles)3 Middelburg 56 (wissel beker en drie medailles)4 Aagte- kerke 56 (wisselbeker); 5 St. Lau rent 54 (wisselbeker)6 Oostkapelle 54 (wisselbeker)7 Koudekerke 52 (wisselbeker); 8 Souburg 51 (ere palm); 9 Gapinge 51 (medaille); 10 Biggekerke 49 (medaille). Individueel klassement: 1 C. Abra- hamse, St. Laurent, 24 ringen; '2 J&c. van Wallenburg, Middelburg, 23; 3 L. P. Brasser, Veere 23; 4 J. Mal- De avondvierdaagse 1957 voor Wal cheren, gedurende de afgelopen week georganiseerd door het Middelburgse „Medioburgum", heeft geen enkele uitvaller gekend. Zaterdagavond zijn de tippelaar sters en tippelaars, die uit het groe ne land van Walcheren „weerom kwamen" het slaande trom door het tamboers- en pijperskorps „Juliana" ingehaald. Een alleszins „blijde in- tochte", die vele kijkers naar het Marktplein lokte. Bij deze intocht van de 230 junio res en honderd een en twintig senio res (gedurende de eerste dagen waren 3 juniores en 1 senior, een militair, niet opgekomen) waren ook de vijf heren, die alle elf de op Walcheren georganiseerde avond vlerdaagsen hebben meegelopen. De Middelburgers M. Hoogesteger en Jo Adam en de Vlissingers M. de Bruin, P. J. Weijberg en G. J. Kas, Eén dame, de Middelbrugse mej. N. Bouwense, liep. evenals de heren L. Scheibeler en P. Simonse, voor de tiende keer mee. Dit drietal ontving het gouden insigne. Van het werkelijke aantal gestarte lopers, 355, zijn er zaterdagavond dus 351 „gedecoreerd". Het Middel burgse „Medio" verdient voor de uitstekende organisatie alle hulde. L. Pieterse (Goes) beste snelschaker In Flora te Goes werden de Zeeuw se kampioenschappen snelschaken gehouden. De 21 deelnemers waren voor de voorronde verdeeld in drie groepen van zeven. In groep A won J. Jansen uit Vlissingen met 5 uit 6 voor J. Hofman uit Hulst, eveneens met 5 uit 6. In groep B werd L. Pieterse uit Goes eerste met 4 uit 6, gevolgd door G. Schoof uit Sluis kil met hetzelfde aantal punten. Drs. J. Scheltens bezette met 5 uit 6 in groep C de eerste plaats. Hier werd A. Mast uit Vlissingen tweede met 4' 'i uit 6. De finale had een bijzonder span nend verloop, want alle drie de fina listen behaalden 1 punt uit twee wedstrijden. Er moest dus opnieuw begonnen worden en toen bleek de Goesenaar Pieterse de sterkste, zo dat hij kampioen van Zeeland werd. Jansen werd tweede en Scheltens derde. De jonge Bredanaar A. v. Tilburg had er blijkbaar zin in, want reeds kort na het be-gin koos hij het hazen pad. Als volleerde renners zat men in het peloton te overwegen, wie de ach tervolging zou gaan inzetten, zonder tot een besluit te komen. In een re gelmatig tempo vergrootte v. Tilburg zijn voorsprong tot hij de staart van het peloton weer te pakken had. Vóór de aankomst wisten v. Beers, Tel en Dees nog een kleine voorsprong te nemen. De uitslag: 1 A. v. Tilburg, Breda. 55 km in 1 uur 17 min. 30 sec. 2 J. v. Beers, Zaandam op 1 ronde. 3 F. Tel, Zaandam. 4 A. Does, Terneuzen. 5 C. v. d. Burg, Blieswijk. 6 D. Hee- ren, St. Willebrord. 7 C. Raas, 'sHee- renhoek. 8 J. Linders, Roosendaal. 9 J. Nooten, Oosterhout. 10 S. v. Hoeve, Goes. 11 J. Korstanje, Goes. 12 B. Wieles, Terneuzen. 13 A. Gevaert, Breda. 14 C. de Schipper, Kapelle Biezelinge, 15 A. Letterie. Rotterdam. Adspiranten: 1 J. de Hoog, R'dam, 22 km in 33 min. 2 Riethoven, Leiden. 3 J. Ville. R'dam. 4 J. v. d. Kloot, Zundert. 5 R. Vinckier, Hulst. 6 F. Boonman. Heinkenszand. 7 F. Verbont, Goes. 8 G. Lammers, Kloetinge. 9 A. Wevers, Souburg. 10 P. Moelker, Phi lippine. jers, Aagtekerke 23; 5 S. Reynierse, Koudekerke 23; 6 J. de Klerk, Nieuwland 22; 7 P. Lampert jr., Biggekerke 21: 8 C. Langebeeke, Ga pinge 21; 9 J. Maas, Domburg 20; 10 M. Janse, Souburg 20. Op het sportterrein in het villa park te Sluiskil vond onder grote belangstelling een wedstrijd plaats tussen het technisch en administra tief personeel van de CNA. In het kader van deze ontmoeting was door de directeur, ir. Villa, een beker uit geloofd. Voorafgegaan door de plaatselijke fanfare verschenen beide ploegen op het veld en na zich opgesteld te hebben verrichtte ir. Villa de af trap. Midvoor Bauwens opende na mens de vertegenwoordigers van de afdeling administratie de score. Uit een pass van ir. de Hartog maakte midvoor Willems van de technische dienst een schitterend tegen-doel- pdnt. Hierdoor kreeg de techniek de smaak te pakken en wist voor de thee nog driemaal te scoren. De teohnioiens bleken ook na de rust hun techniek meester en schoten nog driemaal in het net. De admini stratie wist nog twee doelpunten te bewerkstelligen, doch kon niet meer verhinderen dat de einduitslag 3-7 in 't voordeel van hun tegenstanders bleef. Het laatste fluitsignaal was voor de directeur het sein om de be ker aan de overwinnaars te overhan digen, waarna in het Casino in pret tige sfeer deze sportieve ontmoeting werd besloten. Beker-finale voor Colijnsplaatse Boys Op het fraaie sportterrein van de voetbalvereniging Kapelle werd za terdagmiddag de finale gespeeld in de bekerwedstrijden van de afdeling Zeeland KNVB. Deze finale ging tussen Colijnsplaatse Boys en AZW uit Axel en werd door Colijnsplaatse Boys gewonnen met 42, zodat deze vereniging in het bezit kwam van de hiervoor beschikbaar gestelde be ker. De Zeeuwse korfbalcompetitie heeft tot nu toe een vlot, doch in enkele afdelingen helaas een wat onregel matig verloop, waardoor de situatie nog wat onoverzichtelijk is. Toch is er in enkele afdelingen reeds heel duidelijk tekening in de strijd geko men. In de eerste klasse had Togo een vrije dag en daardoor kon Swift 2, dat overigens in Yerseke bij Volhar ding maar net aan de volle winst kwam (23), de leiding overnemen. Het is niet te 'verwachten, dat de overige clubs hier nog een rol van betekenis zullen spelen, al kwam Vios door een 74 overwinning op het bezoekende Tjoba op de derde plaats. In de tweede klasse A heeft Swift 3 geen kans gezien om aan de kop te komen, want de beslissende strijd, op eigen veld tegen TOP, eindigde in een 23 nederlaag. Weliswaar werd het treffen tegen het eigen vierde twaalftal met 48 gewon nen, doch dit was zelfs nog niet voldoende voor de tweede plaats. Deze wordt bezet door Vitesse, dat bij Vios 2 de volle buit opeiste (26) en een beter doelgemiddelde heeft dan de Middelburgers. Swift 4 kreeg in Tholen ook nog de kous op de kop van Eendracht (21) en bleef dus zonder een enkel puntje op de onderste plaats. Elto behield de leiding in de twee de klasse B. Ditmaal moest Vopo met een 73 nederlaag naar huis. De leiders werden bovendien een handje geholpen door Togo 2, dat het bezoe kende Zeelandia 2 een 64 nederlaag bezorgde. Scampolo 2 zag zich door De Poel nog wat steviger op de on derste plaats gedrukt (34). Oriëntatierit per fiets Door 23 paren werd deelgenomen aan de oriëntatierit per rijwiel, die werd georganiseerd door de Terneu- zense Politie Sport Vereniging. •De opgave blee-k dermate moeilijk, dat slechts drie paren de gehele route uitreden, maar er veel langer over deden dan de voorgeschreven tijd (2 uur). De uitslag was: 1 A. de Feyter- P. Baart, gem. pol. 181 strafpunten, 2 M. de Vos-R. Ongenae, id. 190 straf punten. 3 J. Rottier-M. Maas, PTT 192 strafpunten, 4 M. de Feyter-M. Laun- spach, gem. pol. BB, 207 strafpunten, 5 J. JBos-M. Schot, douane, 227 straf punten. Zondagmiddag werd te Eindhoven de korfbalwedstrijd PSV-Wester kwartier om het kampioenschap van Nederland gespeeld. De foto geeft een beeld van een spannend moment voor de PSV-korf. Wester kwartier verlengde zijn titel. Schoolsportdagen te Axel: uitstekend Te Axel werden de schoolsportda gen gehouden onder leiding van de consulent voor lichamelijke opvoeding de heer Klompe. De scholen van Axel, Zaamslag en Zuiddorpe namen aan de wedstrijden deel. De voormiddag werd gevuld met oefeningen voor het behalen van het individuele sportdiploma. Hierbij werd geconstateerd, dat de vereiste proeven beter werden afgelegd dan vorig jaar. Na de middag werden di verse slagbalwedstrijden gehouden. Uitslag slagbal jongens: 1. Kampioen R.-K. School Axel I. 2. Prinses Marijke School Axel II, 3. Prinses Marijke school Axel I. Uitslag meisjes: 1. Kampioen R.-K. School Axel I. 2. R.-K. School Zuiddorpe. Bij de gehouden estafette over een afstand van 6 x 60 m, waarbij deel genomen werd door jongens en meis jes tot en met 12 jaar en jongens en meisjes van 13 tot en met 14 jaar, was de uitslag als volgt: Meisjes tot en met 12 jaar: 360 m: 1. Chr. Nat. School Axel I, 63.4 sec.: 2. Prinses Marijke School Axel I 65 sec.; 3. R.-K. School Axel I, 66.4 sec. Jongens tot en met 12 jaar: 360 m: 1. Chr. Nat. School Axel I. 62.1 sec.; 2. R.-K. School Zuiddorpe I, 62.7 sec. Meisjes 13 tot en met 14 jaar: 360 m: 1. Prinses Marijke School Axel 64 sec.; 2. R.-K. School Axel 67.7 sec. Jongens 13 tot en met 14 jaar: 360 m: 1. Chr. Nat. School Axel 60 sec.; 2. R.-K. School Axel 63 sec.; 3. Prin ses Marijke School Axel 63.1 sec. (Advertentie) Het Nederlands handbalteam (he ren), dat zaterdag 29 juni a.s. te Utrecht tegen Duitsland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Mastenbroek (Olympia-Hen- gelo), wisselkeeper: van Kouwen (U.D. Utrecht). Achter: Tromp (Aalsmeer) en de Rouw (DES, Eindhoven). Midden: Hoens (P.S.V., Eindhoven) van der Sluis (Sittardia) en de Jonge (PSV, Eindhoven). Voor: Vrancken (Hellas, Den Haag) Henk Leupen (Udi, Arnhem), van Duursen (Hellas, Den Haag), van Heil (Hellas, Den Haag) en Zuidema (Hellas, Den Haag). Wisselspeler: Koeleman (DES, Eindhoven) en reserve Scheffer (dy namo, Rotterdam). HfT EERSTE TIENTAL van de schaakvereniging Terneuzen dat dit seizoen kampioen van Zee- land. werd, is gepromoveerd naar de landelijke tweede klasse, IN DE VOORRONDE van het stad- huistoernooi speelde Middelburg tegen Zeeland Sport. De Vlissin gers kregen een 8-1 nederlaag te slikken, zodat RCS, dat vorige week met 6—4 klop kreeg, zich in de eindronde plaatste. HET ELFTAL VAN DE COAK speel de een oefenwedstrijd tegen Patrij zen te 's-Heerenhoek. De militai re administrateurs namen revanche voor de onlangs geleden nederlaag. Ditmaal wonnen zijn, hoewel de ploeg drie invallers telde met 1—2. DE VOOR DE nacht van 13 op 14 juli a.s. vastgestelde nachtwandel tocht waarvan de organisatie in handen is van de Middelburgse gymnastiek- en schermvereniging „Medioburgum" is tot nader te be palen datum uitgesteld.

de Stem | 1957 | | pagina 4