Wegschap W alcheren trekt beroepschrift ten dele in Ir. J. Snepvangers uit de V.S. teruggekeerd Gouden echtpaar te Philippine Leo Bernaards versiert zijn bar met pijpen van andere mensen Goes trok in 1956 nog niet genoeg belangstelling Lijdt niet langer MODELWONING TE GOES Bezuiniging op gesloten wegdekken bedrogen wijsheid Kleuter te Cilze overreden Jonge atoomgeleerde op vakantie Hoogwaterstanden Opklaring aan Reinaert*hemel Doktersdiensten Dienst dierenartsen Wat de marine te Vlissingen op haar programma heeft Walcheren MIDDELBURG Vlam in vetpan VLISSINGEN Z- Vlaanderen TERNEUZEN OOSTBURG Friteskraan verbrand Verkeersdiploma's uitgereikt Zuid-Beveland GOES AGENDA Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 21 JUNI 1957 Op 15 december 1954 besloot het college van beheer van het waterschap Wegschap Walcheren bij de Kroon bezwaren in te dienen tegen het plan van wegen en waterlopen, zoals dit door Ged. Staten op grond van de Herverkavelingswet Walcheren was vastgesteld. Later ingediende beroepschriften, welke betrek king hadden op de onderhoudstoestand van wegen werden door de Kroon niet ontvankelijk verklaard. Het bezwaarschrift van 15 december 1954 is nog niet behandeld. Dit heeft betrekking op een negental wegen. dingsbeperkingen, waardoor de ge meenten aan banden zijn gelegd. Ook het Wegschap zal hiermee in zijn be groting rekening moeten houden, al dus de heer Crommelin. De voorzitter, de heer Drogmans, stipte aan. dat het gevaar bestaat van de zuinigheid, die de wijsheid bedriegt. Voor de gesloten wegdek ken van het Waterschap kan men nu eenmaal niet bezuinigen. Indien men dit wel zou doen, zo zei de heer Dregmans, komt men in de volgende jaren zeker voor hogere kosten te staan. De voorzitter zei tenslotte, dat het dagelijks bestuur wel kans ziet om op verantwoorde wijze het be heer te voeren op basis van de om slag. zoals die in de laatste jaren is vastgesteld. Het bureau van uitvoering van de herverkavelingscommissie" Walcheren heeft dit beroepschrift intussen om advies ontvangen. Van die zijde ls contact opgenomen, teneinde te komen tot een gedeeltelijke intrekking van het beroepschrift, aangezien reeds aan enkele bezwaren is tegemoetgeko men. Het college van beheer van het Wegschap Walcheren, dat don derdagmiddag in de raadszaal van het Middelburgse stadhuis vergader de, heeft zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van het dagelijks bestuur om tot gedeeltelijke intrek king van het beroepschrift van 15 dec. '54 over te gaan. Het was een weinig schokkende agenda, die het college kreeg te ver werken, Voor de periode van zes jaar wer den opnieuw benoemd de collegeleden de heren mr. J.A.Dumon Tak, Mid delburg. mr. W.J.E.Crommelin, Dom burg, A.H.S.Stemerding, Souburg en H.Janse. Middelburg. Omdat deze heren als „nieuw-inkomende" leden tot het college werden toegelaten, leg den zij de eed af. In het dagelijks bestuur werd opnieuw tot lid be noemd mr. P.Loeff te Middelburg. Felicitatie Bij de ingekomen stukken was ook een schrijven van Ged.Staten, waar in de herbenoeming van de voorzit ter, de heer J.L.Dregmans (de bur gemeester van Koudekerke) werd goedgekeurd. Mr. dr. N. Bolkestein. burgemeester van Middelburg en lid Gistermiddag om vijf uur raakte het anderhalf-jarig zoontje van de heer C. van Gils aan de Burgemees ter van Poppelstraat te Gilze onder de wielen van een achteruitrijdende vrachtwagen. Het kind was op slag dood. Het ongeluk gebeurde op het erf van de heer van Gils, toen de knecht de zware vrachtwagen achteruitzette. Het kind moet door een openstaand poortje de afgezette tuin uit zijn ge glipt^ (Advertentie) van het dagelijks bestuur sprak na mens het college van beheer een felicitatie uit. Tevens wenste hij bur gemeester Dregmans geluk met de hem toegekende koninklijke onder scheiding. De heer Bolkestein gaf als zijn mening te kennen, dat het werk van de heer Dregmans voor het Weg schap Walcheren hiertoe ongetwij feld oök heeft bijgedragen. Bij de rondvraag- vestigde mr. W.J. E.Crommelin, de burgemeester van Domburg, de aandacht op de beste- Advertentie) door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt Togal. dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88. 259-0 In het jaarverslag der Goese V.V.V. wordt met spijt geconstateerd dat van de grote vreemdelingenstroom, welke in Nederland vorig jaar f 232.000.000 achterliet, slechts een mager beetje door Goes vloeide. De stad ligt te veel landinwaarts ten opzichte der bezoekers, komende van de Belgische kust. Reclame voor de bloeiende boom gaarden is een der stimulansen voor een bezoek aan de Ganzenstad en hierop moet men blijven hameren. Door de lage inkomsten blijft deze armslag helaas gering en is men niet tot grote dingen in staat. Zoveel mo gelijk wordt steun verleend aan eve nementen, waarin reclame-mogelijk heden schuilen. In 1957 wordt een 40-jarige periode van het V.V.V.-wezen in Goes afge sloten. Het bestuur beraamt plannen om deze gelegenheid dienstig te ma ken. De inkomsten der vereniging beliepen in 1956 maar f 2100,- en de uitgaven ongeveer eenzelfde bedrag, zodat het goede saldo slechts 5,- was. De grootste uitgaaf was die voor 17.000 folders, n.l. 1587,-. Het inlichtingen-kantoor verstrekte 300 schriftelijke en 700 mondelinge inlichtingen. Van de buitenlandse be zoekers waren de Engelsen in de meerderheid. Deze hadden speciaal belangstelling voor de Goese markt dag, terwijl verder'een bezoek aan de Zeeuwse eilanden- op hun programma stond. De Belgen en Fransen hadden voornamelijk interesse voor Yerseke met zijn zeebanket in verschillende vormen. j Ook scholen vroegen vaak inlich- j tingen en vereerden onze plaats met een bezoek. Voor rondleiding wordt een gids zeer op prijs gesteld. Helaas kan daar maar zelden aan worden I voldaan. Wat de evenementen in Goes be treft, heeft de vereniging bescheiden steun verleend aan de ronde om het wereld-kampioenschap dammen en aan het bezoek van buitenlandse bal let- en gymnastiekgroepen. Van de door Bredero's Bouwbedrijf N.V. aan de M. D. de Grootstraat te Goes voor verkoop gebouwde woningen is het pand no. 85 tot en met 13 juli a.s. op alle werkdagen van 14-17.30 en van 19-21 uur ter bezichtiging opengesteld. Deze woning werd volgens ontwerp van het Adviesbureau Woninginrichting van de Zeeuwse Afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen ingericht door de volgende Goese zaken: meubilering en stoffering: huishoudelijke artikelen glas- en aardewerk: verwarming: knutselwerk: sportartikelen: wandversiering: A. J. M. JACOBS. Lange Kerkstraat 11, Fa. VAN WUYCKHUYSE Lange Vorststraat 39, G. M. BROEKSTKA, Koningsstraat 5, J. G. HOLLES TELLE, Noordeinde 16, HOBBYHUIS, Lange Vorststraat 4. VAN STRIEN, Ganzepoortstraa* 2. STURM, Lange Kerkstraat 5. Vrijdagnacht arriveerde ir. J, Snepvangers uit Hoogerheide met een vliegtuig van de K.L.M. op Schiphol. Voor het eerst na tien maanden zette hij voet op Nederlandse bodem. Hij maakte een uitgebreide stuiereis naar Amerika in opdracht van het Neder lands Instituut voor Kernenergie. Ir. J. Snepvangers, nog slachts 23 jaar oud, is de jongste ingenieur ter wereld, die zich uitsluitend bezig houdt met de kernenergie. Zo opval lend was zijn interesse voor dit on derwerp, dat zijn professoren hem de raad gaven, zich geheel aan de kernenergie-ontwikkeling te wijden. Nauwelijks 26 jaar werd de Hooger- heidenaar verbonden aan het ge noemde Nederlandse Instituut. Om dat Nederland inzake de kernener gie samenwerkt met Noorwegen, werd de jonge geleerde naar dit land gezonden. Enkele maanden later werd hij naar Amerika gestuurd. Hij studeerde aan de universiteiten van Ralley en Chicago en vervolgens maakte hij een trip langs de diverse atoomcentra in Amerika. In enkele weken legde hij duizenden kilometers af. In Nederland teruggekeerd gold zijn eerste bezoek Den Haag. Hij bel de zijn ouders op met de mededeling, dat hij zaterdag terug in Hooger heide zou zijn. Na een vakantie ver trekt hij opnieuw naar Noorwegen. Ir. J. Snepvangers Amerikaanse ervaring Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zondag 23 juni, de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 11.08 en 23.28 uur; te Terneuzen om 10.47 en 23.11 en te Vlissingen om 10.17 en 22,41 uur. Maandag is het hoogwater: te Hans- weert om 12.15 uur; te Terneuzen om 11.50 en te Vlissingen om 11.20 en 23.39 uur. Het Reinaertconflict te Hulst schijnt op het ogenblik dichter bij een op lossing dan het ooit heeft geleken. Naar we vernamen is via de heer Chr. Willemstein, die zoals men weet een bemiddelingspoging had gedaan, aan het Reinaert Comité mededeling gedaan, dat een gesprek tussen de burgemeester en de heren J.H.Stolte en W.P.A. Colsen een oplossing zou kunnen brengen. Deze laatsten echter hebben hier op, eveneens via de tussenpersoon, laten weten dat zij door b. en w. zélf wensen te worden uitgenodigd voor een gesprek, dus niet via een derde, gesprek tussen het college van b. en w. in het voltallig Reinaert Comité en niet in een onderhoud tussen de burgemeester en twee comitéleden. Bovendien zien zij alleen heil in Een gesprek tussen de beide vol tallige partijen, aldus het antwoord van de twee betrokken comitéleden, kan leiden tot een volledige ophel dering van wat er nu eigenlijk aan de hand is geweest. Naar zij eveneens hebben doen weten is het onmogelijk nu nog aan een Rcinaertstoet 1957 te gaan werken; de tijd is daartoe veel te kort geworden. Vanaf het moment dat het geschil zou zijn opgelost kan dan met man en macht gewerkt wor den aan de stoet van volgend jaar. opdat deze de eerste Reinaertstoet in voldoende mate kan overtreffen. Het ware te wensen dat de opkla ringen aan de .,Reinaerthemel" vlot doorzetten: beide partijen schijnen nu bereid een oplossing te bewerkstelli gen. Dat men nu de wijze waarop eveneens moge vinden. De zondagsdiensten voor doktoren zijn als volgt geregeld: Goes, dokter v. d. Feen; Middelburg: dokter Fei- kema; Vlissingen: dokter Vader; Heinkenszand, Arendskerke en Wol- faartsdijk: dokter v. Maanen te Hein kenszand en op oost-Z.-Beveland: dokter Arends te Hansweert. Dokter Folmer te Driewegen neemt waar voor dokter Luyckx, dokter Kiviet te Borssele voor dokter Gelderblom en dokter Kole, Hoedekenskerke voor dokter Wöstmann. Voor Axel doet dienst dokter Schill- man. voor Biervliet-IJzendijke dok ter Brouwer te IJzendijke, voor Oost burg-Aardenburg dokter Bruyckere te Oostburg, voor Cadzand-Sluis-Zuid- zande dokter Meyer te Sluis en voor Breskens-Groede-Schoondijke dokter Eggink te Schoondijke. Te Terneuzen doet dienst dokter j. v. d. Groek. Zondagsdienst hebben deze week de heren A. Elzerman te Goes en G. Boneschanser te Kruiningen. Voor Oostburg, Sluis en Groede doet dienst W. H. Kapsenberg te Sluis en voor Biervliet en IJzendijke de heer Westendorp te IJzendijke. De Marine, die te Vlissingen van 2 tot 7 juli a.s. een grote vlootsehouw houdt, grijpt deze gelegenheid aan om het publiek wat nader tot haar te brengen. We berichtten al dat diverse de monstraties met kikvorsmanneii en duikers zullen plaats vinden. Ook burgers (essen) die er iets voor voelen om de bodem van het kanaal te verkennen zullen daartoe ïn de ge legenheid worden gesteld, mits zij zich tevoren opgeven aan de wacht aan boord van .,de Heemskerck", tussen de 21 en 45 jaar zijn en willen tekenen, dat zij op eigen risico dui ken. Alle schepen die aan de vloot sehouw deelnemen mogen door het publiek worden bezocht; toegangs kaarten zijn te bekomen bij het kan toor der Vlissingse V.V.V. Ook de schooljeugd is welkom. De hoofden vari sehoiën ontvingen een „circulaire daardiTH^ent. Voorts' kunnen de jongens deelne men aan {nstn&tie-tochtén op dé' West°rschelde met marine-vaartui gen. Er wordt met drie schepen ge varen. Voor de leerkrachten en de meisjes bestaat gelegenheid om deze tochten van een volgboot af gade te slaan. De volgende oorlogsschepen ne men aan de vlootsehouw deel: De kruiser ,.de Zeven Provinciën", de onderzeebootjager ,.N.-Brabant"; het fregat „Jaguar"; de patrouille vaartuigen ..Balder". ..Bulgia' en ..Hefring"; de nettenlegger „Cer berus" en de Engelse onderzeeboot jager Russell". Aan boord van ,de Zeven pro vinciën" worden 2 juli de feestelijk heden 's morgens elf uur ge opend. Dank zij het kordate optreden van een omwonende, de expeditieur De Klerk, behoefde de brandweer niet meer op te treden bij een in brand geraakte vetpan in het pand Penning- hoekstraat 29. bewoond door de heer A.v.d.Ven. Toen de brandweer - ove rigens zeer spoedig - arriveerde, had de heer De Klerk de pan reeds met een schuimblusser tot bedaren ge bracht. De nieuwe katholieke Uïo-soliool Het r.k. )>erk- en schoolbestuur wendde zich tot de raad met het verzoek om medewerking voor de stichting van een zes- inplaats van een vier-klassige Ulo-school aan de Adriaan Coortelaan. B. en w. schrijven hierover aan de raad, dat de eerste aanvrage was gebaseerd op een vermoedelijk aan tal van 50 leerlingen, waarmede de school zou aanvangen. Dit aantal leerlingen is inmiddels bij de opening der school verzekerd. Aangezien de school als r.k. streek school voor Walcheren is bedoeld, verwacht het schoolbestuur dat in de volgende jaren 't aantal nieuwe leer lingen nog hoger zal zijn en dat de school, na vier jaar 200 leerlingen zal tellen. B. en w. menen dat dit niet "te optimistisch berekend is en advise ren de gevraagde medewerking te vérlenen. Tevens stellen zij de raad voor een bedrag van 13.250 uit te trekken voor het aanschaffen van leermidde len ten behoeve der r.k.Uloschool. GASGEISERS VOOR DE WONINGBOUWVERENIGING Het bestuur van de woningbouw vereniging ..St.Willibrord" heeft zich tot b. en w. gewend met het ver zoek aan haar een lening te ver strekken voor de financiering van de aanschaffing en plaatsing van een aantal gasgeisers in bij die vereni ging in eigendom en beheer zijnde woningen zulks omdat een aantal be woners verzocht heeft in aanmerking te mogen komen voor de plaatsing van een geiser. De totale kosten van aanschaffing en plaatsing van deze geiser wor den geraamd op 4500,-. Het behoeft geen nader betoog, dat het aanbren gen van geisers uit hygiënisch oog punt bezien moet worden toegejuicht, schrijven b. en w. aan de raad. B. en w. stellen daarom voor de lening te verstrekken. (Advertentie) (Van onze verslaggever) De vaste klantjes van Leo Bernaards (31) weten het zo zoetjes aan wel: als je pijp je lief is, deponeer je haar niet in de asbak, want dan ben je „de sigaar". Bij Leo Bernaards in Bergen op Zoom betekent namelijk een pijp in de asbak verbeurdverklaring Bernaards staat nu al weer een jaartje of wat achter de toog in „De Htlit". de knusse bar in de Bergse Steenbergse- straat. Met het gebaar van de geboren kastelein tapt hij zijn biertje, dat vaak met een kwinkslag wordt aangereikt. Een paar maanden geleden begon het. Een van de vaste biljarters liet zijn pijp, die hij in de hitte van de strijd helemaal vergat, in een van de royale asbakken, die Bernaards' Hut rijk is, lig gen. Er ontstond toen een klein verschil van mening. De stam gast kwam enkele dagen later zijn eigendom opeisen, maar de pijp was er echter niet, want die had een plaatsje gekregen in de tas van moeder de vrouw. „Als is 'r vind, hank ik 'r aan een touwtje", moet Ber naards toen gezegd hebben en een dag of wat daarna bungelde het rookwerktuig ook inderdaad nan de toog. En daarmee was het begin ge maakt. Vanaf die dag geldt voor alle bezoekers van „De Hut" de ongeschreven wet: „als je ie pijp in de asbak laat liggen, ben je haar kwijt!" We schrijven nu juni en de toog in de bar begint al aardig vol te raken. 15 sierlijke pijpen, met gebogen en rechte stelen, houden elkaar in alle hoogte gezelschap. Zij leggen getui genis af van de vergeetachtig heid van evenzoveel cafébezoe kers. „Ja, de vaste klanten weten het zo langzamerhand wel", zo vertelde Bernaards ons, maar toch: al pratende belandt er nog wel eens een pijpke in de asbak en dan is het maar een kwestie van minuten of ze prijkt aan de toog". „Mensen zijn vergeetachtig meneer", zegt Leo Bernaards en hij ka a het weten. Natuurlijk, raakt een bijzon der kostbaar exemplaar in de asbak, dan valt er met Ber naards te praten. Zo is het wel gesteld in „De Hut". Maar als men dan zijn kleinood wil mee nemen moet er wel een andere pijp een huis-tuin-en-keuken exemplaar ingeleverd wor den. anders blijft het kostbare rookwerktuig aan de toog han gen. „De klanten vinden het leuk" zo vertrouwde de kastelein ons toe. Zeker, er is er wel eens een die moppert als hij zijn pijpke, dat hem zo goed in de mond lag daar hoog in de bar ziet han gen. maar tot nu toe is er non geen geweest, die de regels vav het spel schond. Leo Bernaards heeft nog ..plek" genoeg voor zijn pijpen. „Als de toog vol is ga ik elders door. net zo lang tot er geen pijpen meer komen, maar dat kan ik me nauwelijks voorstel len". MET MOTOR GEVALLEN Doordat, naar hijzelf verklaarde, plotseling een mankement aan zijn motor ontstond, kwam de heer J. W. te vallen toen hij gistermiddag de brug aan de middensluis over wilde rijden. De man werd gewond en dok' ter van Zanten constateerde een her senschudding. Op last van de dokter werd het slachtoffer per auto naar huis vervoerd. De motor was zwaar beschadigd. Sas van Gent FILMOPNAME POLOWEDSTRIJD Polygoon zal morgen filmopnamen maken van de officiële polowedstrijd Nederland-België die in het zwembad van onze stad wordt gehouden. De opname zal vanaf vrijdag 28 juni in het Olympia theater worden ver toond. Koewacht Ouden van dagen waren weer op reis Onze plaatselijke ouden van dagen maakten weer hun jaarlijks uitstapje. Dit jaar gingen niet minder dan 95 oudjes mee. Met twee bussen ging de reis via Mechelen en Leuven naar Brussel. Hier vooral hebben de oud jes veel kunnen genieten van de ge weldige drukte die er heerste i.v.m. de werkzaamheden voor de wereld tentoonstelling. Van Brussel ging het naar Lokeren, waar het hoogtepunt van de reis was. Daar hebben zij niet minder dan twee uur gedanst en gezongen, dat het een lust was om te zien. Toen zij 's avonds weer in Koewacht aankwamen werden zij afgehaald door honderden inwoners van onze gemeente. Er werd 'n rond rit gemaakt door het dorp, voorafge gaan door de fanfare E.M.M. In Don Bosco werd koffie met gebak aange boden door de B.J.B. onder leiding van mej. van Damme. Jos Wouters, voorzitter van het comité, wees erop, dat dit de tiende reis was, welke de ouden van dagen van Koewacht heb ben gemaakt. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur, voor de royale subsidie ieder jaar. Hij dankte de fanfare en de twee accordeonisten, waaronder een nieuweling, mej. Gon- da de Schepper. Hij sprak de hoop uit, dat alle inwoners van Koewacht het comité zullen blijven steunen. Na mens de fanfare E.M.M. sprak de voorzitter, de heer H.Suij en namens het gemeentebestuur burgemeester Dierick. De burgemeester zei in zijn rede dat nog no©it iemand in staat is geweest hem te doen dansen, doch dat dit de oudjes deze dag is gelukt, in de zaal te Lokeren. Hij hoopte, dat allen in goede gezondheid nog me nige reis zullen mogen meemaken. Als laatste sprak pastoor Lighthart. Volgende week, aldus de pastoor, zal er een gezellige middag worden geor ganiseerd in het patronaat voor de zieke ouden van dagen. Hij nodigde hiervoor ook deze oudjes uit. Als slot van de avond werden er vier taar ten verloot, geschonken door onbe kende gevers. Nabij de oude haven raakte de ka bel, waarmede de friteskraam van de heer G. achter een vrachtauto was gekoppeld, door onbekende oorzaak los. De kraam kwam tegen een boom terecht en vloog in brand, waarbij één van de butagasflessen ontplofte zonder evenwel persoonlijke ongelukken te veroorzaken. De heer G. was niet verzekerd. Schoondijke In de consistoriekamer van de N. H, Kerk werden aan de leerlingen van de lagere scholen de verkeerdi- ploma's uitgereikt. Wachtmeester de Rijke van de rijkspolitie bracht de meisjes en jongens de betekenis van het diploma nader onder de ogen. 'n Drietal verkeersfilms, waarvan 1 over de beschermde overgangsplaat sen voor voetgangers, vielen zeer in de smaak. Na de tweede verkeersfilm werden de diploma's, mouwemblemen en speldjes aan de kinderen uitgereikt door de heer C. J. Musson, waarne mend gemeentesecretaris. Het mouwembleem voor het drie jaar met goed gevolg afgelegd exa men werd uitgereikt aan: Ivonne van het Westeinde, Jannis Tellier en Pe trus van Abel. Het verkeersspeldje voor tweede maal met goed gevolg afgelegd examen werd behaald door: Gerard de Graaf, Hannie Becu, Diny Het echtpaar F. Dhondt te Philip pine vierde gisteren onder flinke belangstelling zijn gouden huwe lijksfeest. Onze fotograaf maakte een plaatje van de feestende familie Lako, Willy de Groote, Lisette Berk moes en Johannes van Overmeire. Het verkeersdiploma werd ter hand gesteld aan: Salomon van Espen, Izaak de Reu. Abraham Haneghem, Jacques Bliek, Corrie Luteijn, Jenny Ocké, Agatha v. d. Waal, Johanna de Rijke, Marina v. d. Lijster, Ria Minnaard, Sjaak Tellier, Johan Provoost, George Cromheecke. Mia Delnad, Anton de Wever. Gerard Bruijnzeel, Antonie Verhage, Magdalena Jansen, Johan na Moggré, Cornelia Marsille. Adri aan Beeke. Benjamin v. d. Ree, Jor hannes Passchier. Jacobus van Hoeve. Na afloop van de zeergeslaagde middag bracht wachtmeester de Rijke dank uit aan het onderwijzend per soneel. De heer de Klerck, hoofd van de lgere school dankte de wachtmeesters de Rijcke rn Picavet voor het zeer vele wat zij in het belang van de jeugd op dit gebied hebben gedaan. Biervliet E.H.B.O.- BRANDWEER- EN B.B.-OEFENING Vanavond om 7 uur zullen de leden der E.H.B.O., brandweer en B.B. een gezamenlijke oefening houden op het terrein van de heer J. Dhondt in de Weststraat. Volksconcert Vanavond geeft de harmonie ,,®?Ln0 phonia" op de Grote Markt een volkï- concert. Behalve de ouverture ..Leich- te Cavallerie" van v.Suppé en de Keizerwals van Strauss worden vier marsen gegeven en de Zeeuwse reien van Jan Morks. VEEL LEERLINGEN VOOR HET ST. WILLIBRORDCOLLEGE. Voor het toelatingsexamen tot de eerste klas van het St. Willibrord- college alhier, slaagden niet minder dan 41 leerlingen. Van hen komen er 13 uit Vlissingen en Middelburg en de rest uit Zuid-Beveland. AXEL Het Centrum: Paris Palace Ho tel. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Koning Richard. GOES Grand: Gervaise. HULST Bioscoopgebouw: De onbe kende soldaat. LAMSWAARDE Muziekfeest door ge zelschappen van Hontenisse. A. v. Dries- sche 4 uur: Kermisschieting. MIDDELBURG Electro: The Eddy Du- chin story. Schouwburg: Puberteit. OOSTBURG Ledel: Battle Hymn. SAS VAN GENT Olympia: Sissi de jonge keizerin. TERNEUZEN Luxor: Koning voetbal; The rose Tatoo. Concertgebouw: De slavin der Minnetarees. VLISSINGEN Alhambra: Morgen zal ik huilen. Luxor: De lont in het kruit. IJZENDIJKE Hofzicht: De zwarte rid der. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, i uur: Peter Grimes. AXEL Het Centrum 3.45 uur: Paris Palace Hotel; 8 uur: Ook de besten kunnen vallen. CLINGE Schieting staande wip. DE KLINGE Kinema v. Dijk 3 en 7.30 uur: Koning Richard. GOES Grand: Gervaise. HULST Bioscoopgebouw 3 en 8.30 uur: Ik zal terugkeren: 6 uur: De onbeken de soldaat. Aug. de Gucht 3 uur: Schie ting. ST. JANSTEEN J. Begijn 3 uur: Sohie- ting. KOEWACHT A. van Remoortere 3 uur Schieting. LAMSWAARDE A. v. Driessche 3 uur: Kermisschieting. MIDDELBURG Electro: The Eddy Du- chin story. Schouwburg: Puberteit. OOSTBURG Ledel 2, 4.30 en 8 uur: Battle Hymn. SAS VAN GENT Olympia 2.30, 5 en uur: Sissi, de jonge keizerin. TERNEUZEN Luxor 4.30 en 8 uur: Ko ning voetbal; 2 uur: De slavin der Min netarees. Concertgebouw 8 uur: De sla vin der Minnetarees. VLISSINGEN Alhambra: Morgen zal ik huilen. Luxor: De lont in het kruit. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: De zwarte ridder. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 3 uur: Cavalleria Rusticana, Paljas. AXEL Het Centrum 8 uur: Ook de besten kunnen vallen. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Koning Richard. GOES Grand: Gervaise. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ik zal terugkeren. LAMSWAARDE A. v. Driessche 3.30 uur: Kermisschieting. MIDDELBURG Electro: The Eddy Duchin story. Schouwburg: Puberteit. OOSTBURG Ledel 8 uur: Battle Hymn SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Sissi dc jonge keizerin. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Koning Voetbal. VLISSINGEN Alhambra: Morgen zal ik huilen. Luxor: De lont in het kruit.

de Stem | 1957 | | pagina 2