NVV WEER BEREID TOT SAMENWERKING L DE prijsvraag van 't jaar, georganiseerd door het Dagblad De Stem Politieke rel tegen Fens Vrachtauto rijdt trottoir op, twee kinderen op slag gedood Eerste voor salk-vaccin Enschede Na verhelderend gesprek met mgr. Alfrink: Wederzijdse standpunten blijven onveranderd KAB beraadt zich maandag Verzet tegen de partij in Tsjecho-Slowakije Cycloon teisterde stadje Metaalstaking gelast België in HELIKOPTER- PILOTEN IN STAKING Fanfani niet geslaagd LEIDEN IS BEDUCHT VOOR BRITSE LAST In Ooievaarstraat te Rotterdam: Onprettig begin voor Manoury WOEDENDE VLAMMEN DAGBLAD VOOR ZEELAND Vanavond radiotoespraak Middelhuis In V?r. Staten Koel weer VAN DER ZWAARD geeft Uw tuin water Bij Sabena „STONY POINT" IN FALMOUTII Nieuw plan voor Palestijnse vluchtelingen Schitterende expositie in Amsterdam Tweede schrik voor de ouders van Benny..... 97e JAARGANG No. 22484 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 1 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm 15 ct Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland Z A T E R D A G 22 J U N I 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 014 pei mm (Ingezonden Mede delingen f 0.35 pei mm i Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariei en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen at te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. tel. 2601 - OOSTmiRG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35^ Het N.V.Y. wil de samenwerking met (le andere vakorganisaties in de Raad van Vakcentrales herstel len. Het verbondsbestunr heeft gisteren een verkla ring goedgekeurd, waarin bet herstel van de samen werking zo belangrijk wordt genoemd, „dat indien enigszins mogelijk, bet N.V.V. daartoe geen beletsel kan en wil vormen". In de vergadering van het verbondsbestuur heeft de tweede voorzitter van het N.V.V., de heer Roemers, verslag uitgebracht van enige besprekingen, die de heer Oosterhuis en hijzelf met mgr. Alfrink hebben gevoerd. Met de formulering van dit ver slag, aldus het verbondsbestuur, kon de aartbisschop zich ver enigen. In de verklaring wordt gezegd, dat mgr. Alfrink de beëindiging van de samenwerking in de Raad van Vakcentrales betreurde en dat hij bereid was om, met behoud van het door zijn episcopaat principieel in genomen standpunt, te overwegen wat zijnerzijds zou kunnen worden gedaan, om het herstel van de samenwerking te bevorderen. Zoals men weet besloot het N.V.V. in 1954 de band met de K.A.B. te verbreken, op grond van passages in het mandement van de bisschoppen, die aan het N.V.V. waren gewijd. Het dagelijks bestuur van de KAB zal zich reeds aanstaande maandag in eerste instantie beraden over de ver schillende mogelijkheden van het thans geboden perspectief. DE FRANSE Nationale Vergadering hééft gisteren besloten, op 2 juli te beginnen met het debat over de be krachtiging van de verdragen betref fende Gemeenschappelijke Markt en Euratom. WEST-DUITSLAND heeft gisteren be sloten, de invoer toe te staan van verse boter uit 13 landen, waaronder ook Nederland. PRINS S1HANOEK, de premier van Cambodja, is om gezondheidsredenen afgetreden. IN TILBURG houdt op 29 en 30 juni het nationaal verbond der V.K.A.J. een studieweekeinde voor districts- en kringleidsters. JOHN DIEFENBAKER, leider van de Cadanese gematigd-conservatieve par tij, heeft een nieuw kabinet gevormd, dat uitsluitend is samengesteld uit le den van zijn partij. „HOLLANDS GLORIE", de scbeeps- roman van Jan de Hartog, zal dit jaar nog verfilmd worden onder de En gelse titel „Captain Jan". De verfil ming is een Britse onderneming. IN HET KANAAL Almelo-Nordhorn is gisteren de 20-jarige D. Lenderink uit Almelo bij het zwemmen verdron ken. Tegen het advies van een vriend in, had hij getracht het kanaal over te zwemmen. GRIEKENLAND heeft verklaard, dat de Britse autoriteiten op Cyprus hun toevlucht hebben genomen „tot poli tiepraktijken en folteringen, die een veel ontstellender omvang hebben dan die, welke in het rapport der V.N. over Hongarije zijn onthuld". DE TREINRAMP in Brazilië blijkt minder ernstige gevolgen te hebben gehad dan men vermoedde. Eén per soon werd gedood en 55 mensen kre gen verwondingen. JEMEN heeft bij Engeland geprotes teerd tegen aanvallen, die Blitse mi litaire vliegtuigen op Jemenitisch grondgebied zouden hebben uitge voerd. SELWYN LLOYD. de Britse minister van Buitenlandse Zaken, is gisteren van zijn vrouw gescheiden. Van de zijde van het Christelijk Nationaal Vakverbond kon men nog geen commentaar op de verklaring van het N.V.V. geven. Voorzitter en secretaris van het C.N.V. vertoeven namelijk momenteel in Genève. „De aartsbisschop", zo wordt in de N.V.V.-verklaring gezegd, „heeft er geen twijfel aan laten bestaan, dat het voor liet episcopaat in de gegeven si tuatie van ons volk uit overwegingen van zielszorg niet mogelijk is, terug le komen op zijn beslissing, die hot lid maatschap van hel N.V.V. voor katho lieken verbiedt. Het bestuur van liet N.V.V. stelt zieh daarentegen op het standpunt, dat er, gezien zijn beginsel verklaring en zijn gedragingen in de praktijk, geen gronden aanwezig zijn voor handhaving van het verbod. Onder handhaving van zijn eigen standpunt kan het N.V.V. echter niet anders dan de beslissing van het opis copaat op grond van een primaire verantwoordelijkheid van de kerke lijke overheden voor het geestelijk heil der gelovigen, erkennen. Het hoopt echter, dat over en weer de moeilijkheden zich niet opstapelen, op dat in de toekomst nieuwe mogelijk heden openblijven. Hiernaast is in de gesprekken met mgr. Alfrink uitvoerig van gedachten gewisseld over een aantal formulerin gen, die in het mandement ten aan zien van het N.V.V. zijn gebruikt Met name. dal het streven naar sociale rechtvaardigheid in het N.V.V. niet zou voortvloeien „uit een zuiver be ginsel", het indelen van het N.V.V. bij de „onchristelijke" stromingen en het noemen van het N.V.V. als oorzaak van de „toenemende onkerkelijkheid, godsdienstloosheid en als gevolg daar van verzwakking en verval van zede lijke .normen". Opheldering „Mgr. Alfrink erkende,, aldus de verklaring, „dat bepaalde formulerin gen uit het mandement een ander ac cent hadden gekregen dan was be doeld, naar zijn mening vooral gevolg van het feit, dat het mandement onverwachts ook buiten de katholieke kring zoveel belangstelling en reac ties iiad verwekt. Zo zou de formule ring „uit een zuiver beginsel" moe ten worden verstaan als „uit een naar katholieke opvatting objectief juist beginsel". En waar het N.V..V wordt genoemd als één van de „onchriste lijke stromingen", zou dit primair de betekenis hebben, dat het N.V.V. niet op christelijke grondslag berust, zon der dat hiermede een ongunstig oor deel bedoeld wordt over alle strevin gen en individuële leden van het N.V.V." Middelhuis waardering In een onderhoud met het A.N.P. zei de voorzitter van de Katholieke Arbeidersbeweging, de heer J. Mid delhuis, verheugd te zijn over de thans door het N.V.V. gepubliceerde ver klaring. De heer Middelhuis, die nog geen overleg met zijn bestuur heeft gehad, gaf als zijn persoonlijk commentaar te kennen, dat het besluit van het N.V.V. als zeer belangrijk moet worden be schouwd. Van dit besluit, aldus de K.A.B.-voor zitter, heb ik als voorzitter van de K.A.B. met grote waardering en te vens met vreugde kennis genomen. De K.A.B. heeft het uittreden van het N.V.V. uit de Raad van Vakcentrales in 1954 ernstig betreurd en zich reeds toen bereid verklaard om, met behoud van eigen zelfstandigheid, open te blij ven staan voor samenwerking met allen die werken voor het welzijn van de gemeenschap. Voor de vraagstuk Ken liggende op het terrein van de vakcentrales en van de vakbonden schijnt die moge lijkheid thans weer dichterbij en be reikbaar te zijn, aldus de heer Mid delhuis. De bondsvoorzitter van het N.V.V., de heer Van Wingerden, zei gisteren avond voor de radio: „Bij alle teleur stelling die blijft is er toch de vreugde om het feit van de waardering, die voor ieders standpunt kon worden vastgesteld De Verbondsvoorzitter van K.A.B., de heer J. A. Mid delhuis, zal hedenavond om half negen voor de K.R.O.- microfoon een verklaring afleggen over het herstel van de samenwerking in de raad van vakcentrales. In Tsjecho-Slowakye doen zich steeds meer gevallen van ordeversto ring voor, die gericht zijn tegen com munistische functionarissen. Dit blijkt uit een vrijdag gepubliceerde rede van de Tsjechoslowaakse openbare aanklager Jan Bartuska. Bartuska beklaagde zich ook over „ernstige liberale neigingen" van aanklagers, verdedigers en rechters. Leden van het centrale comité van de communistische partij hebben kri tiek geoefend op de ..liberale en re visionistische neigingen onder studen ten, artiesten, schrijvers en ambtena ren". Waarnemers in Praag ver wachten een krachtiger houding van de Tsjechische partij, die uiterst on derdanig aan Moskou is, tegenover alle manifestaties van ..nationaal communisme". Volgens het Weense blad Informations Danubiennes" zijn in de Hongaarse hoofdstad vlug schriften verspreid, waarin de arbei ders worden opgeroepen de produktie te saboteren. Het lijdelijke verzet te gen Kadar zou steeds meer toene men. E>c arbeidersmilitic in Boeda pest, aldus het blad. wordt door Rus sische officieren opgeleid voor straat gevechten en de politiebureaus van de hoofdstad worden in vestingen her schapen. Uit een gemeenschappelijke verkla ring, die Gomulka en Ulbricht na be sprekingen in Oost-Berlijn hebben uit gegeven. blijkt, dat de twee staats leiders tot een geforceerd akkoord zijn gekomen, dat niet eens gedetail- De plaats Fargo, in de Ame rikaanse staat Noord-Dakota, is in de nacht van donderdag op vrijdag door een wervelstorm geteisterd. Tien personen, waar onder zes kinderen van één fa milie, zijn om het leven geko men, terwijl er 85 gewond zijn. Vijfhonderd huizen, vier kerken en een schoolgebouw zijn door het ge weld van de windhoos vernield, ter wijl talrijke andere gebouwen en au to's beschadigd werden. De aangerichte schade wordt op 15.000.000 dollar geschat. De burgemeester van Fargo heeft de Amerikaanse federale autoriteiten verzocht te helpen bij het onder dak brengen van tweeduizend daklozen. De Oostenrijkse provincie Salzburg is vrijdag voor de tweede maal in een week tijds door overstromingen ge teisterd. Een groot gedeelte van het dorpje Kaprun staat onder water. Een tachtig huizen moesten worden ontruimd. leerde kwesties van wederzijds be lang raakt. Opvallend is het, dat in het communiqué de Sovjet-Unie en China steeds samen worden genoemd. Voorheen kreeg Moskou alléén de eer van het communistische leiderschap. Verwachting van het K.N.M.I. tot hedenavond, opgemaakt vrijdagavond 23.15 uur: S Veranderlijke bewolking, maar l J geen regen van betekenis. Over- J wegend matige wind tussen noord en west. Weinig verandering in temperatuur. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Zwakke tot matige wind uit veranderlijke richtingen, vooral uit het noorden. S S Over het algemeen zwaar bewolkt, i J met enkele regenvlagen. Plaatse- 5 lijk onweer, zacht tot vrij warm. J J Vandaag: zon onder 21.03 uur, J maan onder 15.10 uur. J Morgen: zon op 4.20 uur; zon onder 21.03 uur; maan op 1.19 uur, maan onder 16.18 uur. Maandag: zon op 4.21 uur; maan op 1.49 uur. De Belgische bond van metaal arbeiders heeft vrijdag een al gemene staking gelast met in gang van 1 juli. In Luik hebben vrijdag al 15.000 metaalarbeiders het werk neergelegd. De staking van de Belgische bouwvakken heeft zich nu uit gebreid tot het tentoonstellings terrein in Brussel. Een Zuidslavische woordvoerder heeft gisteren gezegd, dat de aanval len in de Russische pers op het be wind van Tito, ondanks alle beloften van Kroestjev c.s., nog altijd door gaan. Otauoa-iaADV 1 VRAAGT NOGMAALS Door een staking van de helikopter piloten van de Sabena zijn de dien sten op alle lijnen, die met hef- schroefvliegtuigen worden gevlogen, stilgelegd. De bestuurders van de Sa- bena-hefschroefvliegtuigen hebben medegedeeld, dat de staking voor on bepaalde tijd geldt. De stakende vliegtuigbestuurders zijn hun actie begonnen, omdat zij niet akkoord konden gaan met de lange duur van de onderhandelingen over verbetering van de arbeidsvoor waarden. Fanfani. de leider xan de Italiaan se Christen-Democratische partij, heeft zijn poging om een nieuwe Ita liaanse regering te vormen, opgege ven. Hij heeft president Gronchi meege deeld. dat onoverkomelijke moeilijk heden" bij de opstelling van een rege ringsprogram het herstel van de cen- trumcoalitie onmogelijk gemaakt heb- ben. Verwacht wordt, dat de president Gronchi een andere leider van de Christen-Democratische partij zal be lasten met de taak. een minderheids regering samen te stellen. Als dit niet lukt, zullen er vervroegde verkiezin gen moeten komen. Het Kamerlid Fens heeft zich met zijn vragen aan onze rege ring over het Belgische besluit de diensttijd van achttien tot vijftien maanden terug te bren gen de toorn op de hals gehaald van de Antwerpse „Volksgazet". Kolonel Fens, die nog onlangs te Straatsburg als rapporteur voor de- fensieaangelegeniioden in de West- Europesc Unie de verontrusting had vertolkt over de vermindering dei- Britse strijdkrachten op het Europese vasteland, heeft in de verkorting van de diensttijd in België een gevolg ge zien van een slecht Brits voorbeeld. Hij heeft zich bezorgd gemaakt over een verdere verzwakking van de Euro pese defensie, waarvoor Nederland naast België en de andere bondge noten in de N.A.V.O., zijn bijdrage moet leveren. Vandaar zijn vragen aan onze regering. De „Volksgazet" gaat echter geheel aan de samenhang van de N.A.V.O. en de Europese defensie voorbij en noemt het een „internationaal politiek schan daal", dat een Nederlands katholiek Kamerlid de Nederlandse regering vraagt bij de N.A.V.O. er op aan te dringen de verkorting van de Belgi sche legerdienst te doen verbieden. Het socialistisch orgaan spreekt van „een staaltje van brutale inmenging van Nederlandse katholieke zijde in Belgische aangelegenheden", waarbij te berde wordt gebracht, dat de voor zitter van de Belgische C.V.P., Le- fèvre, de heer Fens is gaan bewegen „tegen de Belgische regering een sme rige streek uit te halen". Dit laatste is bepaald absurd, om dat de Belgische C.V.P. zelfs een dienstverkorting tot twaalf in plaats van tot vijftien maanden lieeft ge propageert!, wat de heer Fens verder ongevoelig moest maken voor de ver meende C.V.P.-inblazingen. Kolonel Fens behoeft zich van deze politieke rel overigens niets aan te trekken, te minder omdat-de Antwerp se „Volksgazet" onder leiding staat van het Kamerlid Jos van Eynden, die zich in de illegaliteit de bijnaam verwierf van „de polderbaron" en zich aan deze naam verplicht schijnt te voelen, grof van leer te trekken. Zie verder elders in dit nummer Het Amerikaanse tankschip .Stony Point", beschadigd bij een aanvaring voor de Franse kust met het Griekse schip ,,Ioannis", is vrijdag achter de Nederlandse sleepboot Thames" op de Tede van Falmouth aangekomen. Volgens het Libanese blad Orient" zou een Amerikaans plan voor de vestiging van Palestijnse vluchtelin gen binnenkort aan de regering van Syrië voorgelegd worden. Dit plan, dat reeds aan koning Saoed van Sa- oedi-Arabië is getoond, zou de defi nitieve vestiging beogen van Pales tijnse vluchtelingen in Irak en in Sy rië, de twee minst bevolkte Arabische landen, die over een groot econo misch potentieel beschikken. Moeilijke tijden breken aan voor de handhavers der openbare orde van de universiteitsstad Leiden. Onder de studenten van Cambridge, die thans popelen van verlangen om het kanaal over te steken, teneinde met hun Ne derlandse coliegae te komen tot ver sterking der vriendschapsbanden, zit een groep die zich heilig heeft voor genomen alles in het werk te stellen om tijdens de Cambridgeweek de or de te verstoren. 55 Minister Zijlstra lieeft vrijdagoch tend de internationale diamantten- toonstelling 1957 in de Apollohal te Amsterdam geopend. Het is de groot ste expositie die ooit op dit gebied gehouden is. In en rondom de Apollohal zijn de meest uitgebreide veiligheidsmaatre gelen getroffen, want in de hal liggen diamanten en juwelen voor een waar de van niet minder dan dertig miljoen gulden, waarbij dan nog niet eens de beroemde Hope-diamant van de New Yorkse juwelier Harry Winston be grepen is. Dit kostbare kleinood (het weegt 44 1/2 karaat) is alleen al voor óén miljoen dollar, dus bijna vier mil joen gulden, verzekerd. Uit Londen is er een collectie van diamanten ter waarde van' ruim honderdduizend Pond Sterling. In de Ooievaarstraat te Rot- was deze avond aan het rijden ge- kleine reparatie verrichtte aan zijn tprHam ic vriiHacmvnnH ppn ern- ^e?st.met de eigenlijke chauffeur, de motor met zijspan. Om hem heen terdam IS vrijaagavona 33-jarige C. Kint. *Toen deze laatste stonden drie kinderen toe te kijken, Stig ongeluk gebeurd, waarbij zich van sigaretten wilde voorzien, waaronder het 12-jarige zoontje Bob twpp kinHprpn nr> sla0 werden zei ,hl-* zi-in leerlin£ de wagen wat van de portier, dat op slag werd ge- twee Kinaeren op siag weraen verder te rijdcn omdat langg hct dood Het tweede sla(&toffer was z^jn gedood en drie personen werden trottoir reeds auto's stonden. De bij- 13-jarige vriendje W. G. Wolf. gewond, van wie twee ernstig. Een vrachtauto met open laadbak botste tegen een bestelauto, waardoor de chauffeur, die aan het oefenen was om zijn rijbewijs te halen, op een groepje mensen inreed met het nood lottige gevolg. Doordat de fatale vrachtauto tegen de gevel van een huis botste en daarna als het ware langs de gevel voortschoof, kon het voertuig eindelijk tot stilstand komen. De vrachtauto werd bestuurd dooi de bijrijder G. G., 20 jaar oud. Hij rijder reed toen met een snelheid van 25 a 30 km de Ooievaarstraat in. Om dat ook daar auto's geparkeerd ston den, moest hij de bocht wat ruim nemen. Hij moest ook een daarachter staande bestelauto ontwijken. Zijn nog weinig geoefende hand haalde dit niet meer, waardoor hij tegen de bestelauto botste en zodoende de macht over het stuur kwijt raakte. Met onverminderde vaart reed de vrachtauto het trottoir op, juist daar waar de 37-jarige portier van het ha venziekenhuis A. J. van Veen een De portier van Veen moest met een linker kniefractuur, een grote hoofd wond en een gescheurd linkeroor tiaar het ziekenhuis Bergweg worden vervoerd. Een ander vriendje, de 11- jarige J. K. Hardon, had een grote scheurwond in de onderlip en moest in het ziekenhuis Coolsingel worden opgenomen. De 8-jarige R. Kreef, die op het trottoir liep, kreeg een hiel- fractuur. De ongelukkige leerling-chauffeur moest zich wegens een shock onder geneeskundige behandeling stellen. Dit, naar het persbureau Reuter weet mee te delen, met het oogmerk een weinig bij te komen van de cultu rele manifestaties en de recepties, die in deze week onvermijdelijk zul len zijn. Leider van deze ontspanningsactie zal zijn een zekere heer Jonathan Routh, die inmiddels de collegeban ken heeft verlaten, met achterlating van de faam van zijn wilde feesten en voor-de-gek-houderijen. Nog on langs bestond deze heer het, aan hon derd gasten een feest aan te bieden in een ondergrondse trein te Londen. De Leidenaren zijn dus gewaar schuwd, en mochten zij in de komen de dagen wrakke rijwielen, platboom de vaartuigen of een van duizenden handtekeningen voorziene Londense taxi ontmoeten, waarin of waarop Engels sprekende lieden zich voort bewegen, dan dienen zij ernstig reke ning te houden met de mogelijkheid dat zij met de keurtroepen van de heer Routh te doen hebben. De nieuwe Franse regering heeft ai een nederlaag moeten slikken, voor dat zij goed en wel aan het werk is gegaan. De financiële commissie van de Franse Nationale Vergadering heeft namelijk vrijdagochtend de meeste voorstellen voor nieuwe belastingen van de nieuwe regering-Manoury ver worpen. De commissie adviseerde de Nationale Vergadering, die later op de dag bijeenkwam om het rege ringsprogram te bespreken, om slechts 36 miljard franc aan nieuwe ontvangsten goed te keuren, inplaats van de door de regering gevraagde 129,5 miljard. Vijftien afgevaardigden stemden voor deze aanbeveling, veer tien tegen en er waren veertien ont houdingen. Gistermiddag rond half vier is brand uitgebroken in een magazijn van de lederhandel A. v. Helvoirt de Nijs te Waalwijk. Het vier ver diepingen hoge gebouw kon niet worden gered. In het gebouw was mede ondergebracht het atelier van de bekende kunstschilder Theo van Delft. Ook dit atelier werd een prooi der vlammen, samen met de veie daarin aanwezige kunstschatten, die de schilder in een verzameling bij een had gebracht. Ook een aantal reisimpressies en verscheidene voor de kunstenaar waardevolle boeken, gingen verloren. Men schat de schade voor de le derhandel voorlopig op enkele ton nen. De oorzaak van de brand is nog niet ontdekt. De lederhandel was tegen brandschade verzekerd. Links op de foto ziet men. hoe de bedrijfsbrandweer van Timtur welke schoenfabriek aan het maga zijn grenst, haar eigen gebouwen voor overslaand vuur behoedt. Het Amerikaanse echtpaar Hooper, dat vorige maand een vreselijk et maal heeft doorgemaakt toen hun ze venjarig zoontje Benny in een smal le put bekneld zat, kreeg gisteren een nieuwe schok: de doktersrekening van vijftienhonderd dollar. De dokter verklaarde zelfs gerechtigd te zijn het dubbele bedrag te declareren, daar hij in totaal honderd uren bij Benny heeft doorgebracht, eerst tij dens de reddingswerkzaamheden bij de put, en later in het ziekenhuis, waar de jongen van zijn angstig avontuur bekwam. Zijn tarief is der tig dollar per uur, zei hij. De ouders van Benny zeggen deze som niet te kunnen opbrengen. De dokter beschouwt de betaling van zijn honorarium als een beginsel- kwestie. Hij zegt geen vrijwilliger bij de redding te zijn geweest, maar door de politie te zijn ontboden. Met een vliegtuig van de K.L.M. zijn vrijdagmorgen uit New- York 1780 flesjes met Salk-vaccin voor de poliobestrijding op Schiphol aangekomen. Het gewicht van de zending bedroeg 82V£ kg, de waarde is 9131 dollar. Het betreft hier de eerste officiële zending van het vaccin. Zij is bestemd voor Enschede, waar dins dag a.s. met de inenting van kinderen wordt begonnen. In september a.s. worden grotere zendingen van het vaccin uit Amerika in ons land verwacht.

de Stem | 1957 | | pagina 1