Eisenhower: Y.S. willen de proeven tijdelijk staken Keuze Tour-renners gaf maar weinig problemen Over prijsvraag gesproken Zeven en geëist Anjumse vijf jaar in de moordzaak Scheepsbotsing voor de Franse kust Derde Britse H-bom ontplofte Engelsen martelden Cyprioten Benzine in Frankrijk weer vrij Stassen maakt vandaag zijn voorstellen bekend 28 juni Poolse Primaat in Warschau teruggekeerd Bellenaars presenteerde zijn ploeg Opneming Nolten was niet verantwoord geweest Po-delta door water bedreigd ZON KOMT TERUG. MAAR MINDER FEL' DAGBLAD VOOR ZEELAND Geen berisping.... Opklaringen opening Makarios Woonhuis door brand verwoest Slaking in België nog uitgebreid Elf doden en Waglmans is in prima conditie tien vermisten Maar.,,14 frank duurder 97e JAARGANG No. 22482 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bü vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bU niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin tn Vaderland DONDERDAG 20 JUNI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 pei mm). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit levers om redenen te hunner beoordeling ,'iiet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2239 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN^Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) Aan de vooravond van belangrijke oiitwapeniiigsbespre. kingeii in Londen is boven de Stille Oceaan de derde Britse waterstofbom tol ontploffing gebracht. Volgens een rege- ringsverklaring in Londen moet deze explosie beschouwd worden als de laatste in «1e huidige serie van Britse proeven. Vandaag zal Harold Stassen, de Amerikaanse afgevaardigde naar de Londense ontwapeningsbesprekingen, de Amerikaanse voorstellen indienen voor een gedeeltelijk ontwapeningsprogram. Een voorbehoud wordt gemaakt voor die punten, waarover de westelijken het nog niet eens zijn. President Eisenhower heeft woensdag op zijn persconferentie verklaard, dat de V.S. bereid zijn, een bevredigende regeling voor een tijdelijk staken van de kernproeven te treffen. Die periode zou men kunnen gebruiken voor het sluiten van een permanent akkoord. De jongste ontwa peningsvoorstellen noemde Eisenhower hoopvol. Met klem ontkende de president, dat hij de Amerikaanse afgevaardigde bij de ontwapeningsbesprekingen te Lon den, Harold Stassen, zou hebben be rispt, omdat deze met passering van de andere westelijke afgevaardigden con tact zou hebben opgenomen met de Russische vertegenwoordiger. Stassen was alleen voor overleg, zoals bij in ternationale besprekingen gebruikelijk is, onlangs naar Washington terugge keerd. Wel gaf Eisenhower toe, dat er mensen zijn, die vinden dat Stassen te hard van stapel loopt. Hij bracht hem hulde als iemand, die hard werkt en zijn taak met nauwgezetheid vervult. Op de vraag naar de positie van com munistisch China ten aanzien van ont wapeningsvraagstukken antwoordde de president, dat dit land niet zo'n belangrijke factor vormt, als de an dere grote landen akkoorden sluiten, waarvan een ieder weet dat zij nage- Een Tsjechische partijbons heeft verklaard, dat het „revisionisme" het grootste gevaar inhoudt voor de inter nationale communistische beweging. Hij verdedigde nog eens „de grote revolutionaire verdiensten" van Sta lin. Volgens de New York-Times, zou den belangrijke gedeelten uit Mao's rede, die scherpe kritiek op Stalin en het voormalige Hongaarse bewind in hielden, uit de gepubliceerde tekst zijn weggevallen. De opening van het Nationale Volks congres, het Chinese wetgevende li chaam, die op vandaag was vastge steld, is uitgesteld. Er is geen reden opgegeven voor dit besluit. Frankrijk en West-Duitsland hebben nu beiden besloten, de handel met communistisch-China te verruimen. Engeland was hen hierin al voorge gaan. (Advertentie) HET FRANSE kabinet heeft woens dag premier Bourges-Manoury ge machtigd, zonodig de vertrouwens kwestie te stellen tijdens het econo mische debat, dat morgen in de Na tionale Vergadering begint. PREMIER KISJI van Japan is woensdag in Washington aangekomen voor besprekingen van drie dagen met president Eisenhower en andere Amerikaanse autoriteiten. IN TIEL zijn de eerste meikersen aangevoerd. Ze deden 2.50 per kilo. De kersenoogst zal dit jaar zeer ma- I tig zijn. I FREEMAN MATTHEWS, de zojuist afgetreden Amerikaanse ambassa deur in Den Haag, is benoemd tot ambassadeur in Oostenrijk. EEN KOSTBARE zending paramen ten zijn door het Nederlandse r.-k. Huisvestingscomité naar Hongarije verstuurd, ten dienste van de katho lieke priesters in dit land. ALI DJAWAT. de Iraakse formateur, heeft zijn kabinet gereed. Behalve premier is hij zelf ook minister van Buitenlandse Zaken. JORDANIë gaat een bijzondere recht bank instellen voor de berechting van de aanzetters tot en medeplichtigen aan het komplot van april j.l. KRUPP gaat een fabriek in de Sov jet-Unie bouwen voor de vervaardi ging van materiaal, benodigd voor de produktie van synthetische vezels. KONING SAOED heeft blokkering van de Syrische tegoeden in Saoedie- Arabië geëist. Eerst moet Syrië zijn lening van zes miljoen dollar aflos sen, zegt hij. MINISTER STAF is in Nederland te ruggekeerd van zijn bezoek aan Ne derlands Nieuw-Guinea. DE 26-JARIGE student G. Visser, af komstig uit Rotterdam, is in zijn ka mer te Leiden door gasverstikking om het leven gekomen. Verwachting van het KNMI j lot vanavond, opgemaakt woens- dagavond 23.15 uur. Droog weer met op de meeste J Plaatsen zonnige perioden, maar J aa"vankelijk nog hier en daar 2 wolkenvelden. J 2 Matige en vooral langs de kust njdelijk vrij krachtige noordelyke wind. Maximumtemperaturen van jjrca 18 graden langs de kust tot '-3 graden in het zuiden van het 1 land. 2 Verwachting van het Belgisch 2 weerkundig instituut: zwakke tot j J matige wind uit noord tot west; 1 bewolkt tot mooi. Frisser. Afne- mende onweersneiging. Vandaag: zon onder 21.03 uur, maan onder 12.57 uur. Mn°ïpn: zon op 4.19 uur, maan op 0.31 uur. komen moeten worden. Bovendien achtte Eisenhower de in dustriële macht van China niet van dien aard, dat hierdoor een internatio nale ontwapeningsovereenkomst in belangrijke mate kan worden ver stoord. Tijdens een interview dat hij toe stond aan de directeur van het Japan se blad „Asahi", heeft de Russische partij chef Kroestjev verklaard, voor stander te zijn van een verenigd ont wapeningsfront van de Sovjet-Unie, China en de andere communistische landen, 'alsmede India en Japan. Dat Moskou bereid is, rekening te houden met het Chinese standpunt in zaken van binnen- en buitenlandse po litiek mag niet alleen blijken uit de ze suggestie van de Russische partij secretaris, maar ook uit het feit, dat de jongste, nogal opzienbarende rede van Mao Tse Toeng, in de Sovjet- Unie uitvoerig is gepubliceerd. Ook in China zelf heeft de toe spraak van Mao reacties gewekt. Een bomaanslag, gepleegd op het bureau van de communistische partij in de universiteit van Peking, vstaat vrij wel zeker met Mao's uitlatingen in verband. De campagne, die de president oni- ketende met zyn opmerking, dat men „honderd filosofische scholen moet la ten discuteren en duizend bloemen moet laten bloeien", heeft volgens waarnemers een golf van kritiek op de partij en de regering teweegge bracht. Men gelooft, dat de campagne spoedig zal worden afgeremd. JhtteMationale '■'Itm/conj/Mnif AMSTERDAM SCHIPHOL dagelijks van 10-22 uur 's zondags van 12-22 uur o entree 50 cent (t'oegang tttchthaven inbegrepen) Aartsbisschop Makarios van Cyprus heeft gisteren op een persconferentie in Athene ver klaard, een lijst te hebben van 370 gevallen van „marteling", door de veiligheidsdienst en militaire instanties op Cyprus gepleegd om bekentenissen af te dwingen. Volgens de aartsbisschop waren geen maatregelen genomen tegen degenen die verantwoordelijk waren voor dergelijke „onmenselijke wreed heden", nadat hiervan mededeling was gedaan aan gouverneur Har ding. Tenminste twee Cyprioten wa ren als gevolg van marteling om üet leven gekomen. Makarios zei dat van priesters de baarden in brand waren gestoken. Een ander had een kuil moeten gra ven, waarin hij uren lang tot de nek was begraven. Andere slachtoffers waren met gloeiende ijzers bewerkt. De wreedheden van de Britten op Cyprus zijn afgrijselijker dan die onder het regime van de Nazi's, al dus de aartsbisschop, die de benoe ming van een neutrale internatio Gisterenmorgen is te Apeldoorn een dubbel woonhuis, eigendom van de gemeente Apeldoorn, door brand verwoest. Het ene deel van het huis was tijdelijk onbewoond, in het ande re gedeelte woonde de familie B. Van de inboedel die verzekerd was, kon slechts weinig gered worden. Naar de oorzaak van de brand wordt nog een onderzoek ingesteld. Onder grote belangstelling is de rechtbank te Leeuwarden gisteren be gonnen met de behandeling van de zaak tegen vier inwoners van Anjum, die op de avond van 22 september 1956 de 47-jarige ongehuwde slik- werker P. Steegstra zouden hebben vermoord. De vier verdachten zijn de 43-jarige landarbeider A. D., zijn 37- jarige echtgenote Folkje D., hun 20- jarige zoon Johannes en de 25jarige timmerman Alle S. Johannes en Alle werden ervan ver dacht, op de genoemde avond op een stuk bouwland aan de oude dijk te nung van een neuiraie i.uernauu- Anjum h t slachtoffer met de vuisten nale commissie van onderzoek eist. j enJmet een schop zodanig te hebben Het rappoit ls aan de Raad van mjshandeld dat de man met tal van Europa toegezonden. schedelbreuken en hersenkneuzingen ineenzeeg. Vervolgens zouden zij hem j met het hoofd onder water hebben gehouden tot de dood intrad. Na het plegen van hun daad heb ben Johannes en Alle op een eenzaam I stuk land een diepe kuil gegraven, waarin zij het lichaam van de gedode neerlegden. Dat de misdaad spoedig J werd opgemerkt is bloot toeval ge- weest. Steegstra had na een bioscoop- f bezoek aan een jeugdige loonwerker, een zekere Douma, verteld dat er op hem werd geloerd. Toen Douma de maandag na de moord met zijn tractor in rulle grond wegzakte en hij tevens bloedsporen zag, kwam hem dit gesprek in herinnering. Met De staking van Belgische arbei ders in het bouwbedrijf, in de hout verwerkende bedrijven en in de me taalbedrijven heeft zich tot het ar rondissement Brugge uitgebreid. Te Brugge hebben ook de arbei ders, die het podium aan het timme ren waren voor het Heilig-Bloedspel, het werk neergelegd. Zij werden ver vangen door brandweerlieden. In de haven van Brugge 4igt alles stil. zijn broer stelde hij later op een avond een onderzoek in. Zij vonden het lichaam van S. De geneesheer-directeur van de psychiatrische inrichting te Frane- ker, P. van der Burg, was tot de con clusie gekomen dat beide verdachten niet toerekeningsvatbaar voor hun daad moeten worden geacht, waarom hij tot terbeschikkingstelling van de regering adviseerde. De officier van justitie heeft 's mid dags aan het einde van zijn requisi toir, dat ongeveer een uur duurde, te gen de beide verdachten terbeschik kingstelling van de regering gevor derd, voorts tegen Johannes D. zeven jaar gevangenisstraf met aftrek en tenslotte tegen Alle S. vijf jaar ge vangenisstraf, eveneens met aftrek. De zaak tegen de ouders van Jo hannes, die beschuldigd zijn van uit lokking van dit misdrijf, zal vanoch tend worden behandeld. Kardinaal Wyszynski, de Poolse primaat, die een bezoek van zes weken aan Rome heeft ge bracht, is woensdagochtend op het centraal station te Warschau aangekomen. Een grote menigte bereidde hem een hartelijk wel kom. Mannen en vrouwen, kennelijk ont roerd, vielen op de knieën en kusten de handen van de kardinaal, die ver zekerde: ,Ik zal u nooit verladen". Duizenden mensen volgden ingeto gen een auto, waarop temidden van bloemen de afbeelding van de „Maagd van Czestochowa" stond. De kardinaal celebreerde in de ka thedraal van Warschau een plechtige H. Mis. In zijn preek bracht hij dank aan God voor het feit dat de Poolse bisschoppen zich thans naar het Vati- caan kunnen begeven. (Van onze sportredacteur) BREDA, woensdag. Het was vandaag weer zover. De traditie wil nu al enige jaren en zolang Kees Pellenaars ploegleider is van de Nederlandse equipe voor de Ronde van Frankrijk, dat de renners, met hun chef en de KNWU-vertrouwensman Piet van Ierlant, zich in de Baroniestad in het „Wapen van Breda" komen „presenteren" aan de vaderlandse sportpers. Wij waren dit keer met velen, maar erg veel nieuws hebben wij met z'n allen niet te horen gekregen. Vroeger heeft Pellenaars zich wel eens laten verleiden, om mededelingen te verstrekken over de tactiek en zo, die hij dacht te zullen volgen, maar de ervaring leerde, dat daarmede in de kaart van de concurrentie werd gespeeld. Het was dus volkomen aannemelijk, toen hij vandaag zei, over die dingen maar het zwijgen toe te zullen doen. Om te weten, wie straks als kopman van onze ploeg fungeren zal en welke van de tien als uitgesproken helpers gaan fietsen, zullen wy dienen te wachten tot het tijdstip, dat de Tour volop draait en de onderlinge krachten tegenover elkaar zijn afgewogen. Pellenaars was overigens niet zo erg in conditie. Hij tobt op het ogenblik met een keelaandoening, welke naar Piet van Ierlant. die nu de welbe spraakte persconferentieleider was veronderstelde, vermoedelijk eisen zal, dat die aandoening met enige kunst grepen te lijf zal moeten worden gegaan. Van Ierlant kon ten aanzien van de inmiddels gepubliceerde ploeg op merken, dat bij de samenstelling er van zich niet veel problemen hebben voorgedaan. Mocht er kritiek zijn bij de aanwezige journalisten, dan zou hij die graag vernemen. Die kritiek bleef intussen uit. Opvallend noemde hij het. dat de KNWU dezelfde namen op pa pier had gezet als Pellenaars. Dat de oude kern gehandhaafd bleef werd algemeen als volkomen aanne melijk beschouwd. Zij is daarbij on misbaar om de jonge generatie bij te staan met haar ervaring, inzicht en kennis, zodat zij later op hun beurt een sterk hart van de ploeg kunnen vormen. Kwestie Jan TSolten Pellenaars heeft daarna de niet- verkiezing van Jan Nolten aan geroerd. De Limburger, hij wil de het benadrukken, is wat de factor ploeggeest betreft, een uitstekende man geweest, maar op ander terrein is Nolten te kort geschoten. Reeds in het begin van het jaar heeft Pellenaars de Limburger aan het verstand trachten te brengen, dat hij zich opofferingen diende te ge troosten, wilde hij naar de Tour '57 worden afgevaardigd. In de Ronde van Duinkerken gaf Nolten zonder vorm van proces op. Via Nolten's vrouw heeft de Pel toen getracht Nolten te bewegen, de zaken serieuzer aan te gaan pakken. Maar noch in de Ronde van Nederland, noch in de Giro heeft hij er blijk van gegeven goed mee te kunnen. Het is zo, concludeerde Pel lenaars, dat het met Nolten ieder jaar minder is geworden en hij achtte zich niet verantwoord hem dit keer in de Tourploeg op te nemen. De Pel vond het jammer, dat het zo is gelopen, „want ik had hem best kunnen gebruiken". Nolten heeft er kennelijk niets voor willen laten cn zijn indruk is, dat fietsen voor de Limburger bijzaak is geworden. Zinspelend op liet meerijden van Pieter de Jongh en Piet van Est in de Dauphiné Liberé, verklaarde de chef d'éijuipe liiver te hebben gezien, dat zij daarin niet waren gestart. In dit verband was het volgens Piet van Ierlant. iTTe de Dauphiné als een aan loop voor de Tout wilde zien, te ho pen, dat niet te veel van hun krach ten was gevergd. Stiel begin Over de aard van de Tour '57 sprekend, meende van Ierlant, dat het begin daarvan niet zo heel moeilijk lijkt, maar het zul len wèl snelle etappes worden. Stolker en van der Pluym had Pel lenaars opzettelijk niet mee naar de Ronde van Italië genomen. Nederland gaat beslist niet kansloos naar Frank rijk, maar wel moet gerekend worden Iemand moet iets heel lolligs gezegd hebbenDe Tour-ploeg netjes opgesteld voor een soort staatsiefoto barstte op het moment, dat onze fotograaf knipte, in uitvoerig gelach uit. Het maakt de plaat trouwens meteen opgewekt. Staande v.l.n.r. Mies Stolker, Wim van Est, Leo v.d. Pluym, Piet van Est, Piet de Jongh en van Wetten. Zittend v.l.n.r. Wout Wagtmans, ploegleider Kees Pellenaars, Gerrit Voorting, Joop Kersten en Daan de Groot. Vijftien kilometer ten westen van Ouessant is gisterenmorgen bij dikke mist het Griekse schip Ioannis (9345 ton) in aanvaring gekomen met de nog iets grotere Amerikaanse tanker Stony Point. Beide schepen vlogen in brand. De ramp heeft aan min stens elf mensen het leven ge- I kost. Tien van de opvarenden I worden nog altijd vermist en een even groot aantal liep ern- stige verwondingen op. Twee Duitse schepen, die op het moment van de botsing in de buurt waren, wisten een aantal manschap pen van de Ioannis en de Stony Point aan boord te nemen. Onmiddellijk schoten ook andere schepen te hulp. waaronder de Nederlandse torpedo jager „Rotterdam". Watervliegtuigen namen eveneens aan het reddings werk deel. Doordat op de Stony Point een he vige brand woedde, was het moeilijk een overzicht te krijgen van het aan tal slachtoffers. Ook op het Griekse schip kon men aanvankelijk niets uit richten. Eerst in de namiddag slaag de een deel van de bemanning erin, terug aan boord te gaan voor het blussen van de branden. Een ploeg van de Nederlandse sleepboot „Tha mes" betrad enkele uren later de Stony Point, om ook op dit schip met het blussingswerk te beginnen. met een poging tot algehele overrom peling van de Nederlandse ploeg in het eerste gedeelte van de Tour. Voor het overige kon de verwachting wor den uitgesproken, dat de ploegen, die volgende week donderdag (27 juni) in Nantes aan de start komen, alle ongeveer tegen elkaar zullen op wegen. Verrassing Een verrassing was de mededeling van Pellenaars, dat Charlie Gaul, de fameuze Luxemburger, hem de wens te kennen had gegeven deel te willen uitmaken van de Nederlandse ploeg (eenzelfde wens had destijds ook de overleden Stan Ockers gedaan). Wij zouden de waarde van wieier-Necf.er- land verzwakt hebben, als ik Gaul eventueel zou hebben opgenomen. Over Wout Wagtmans, die er bui tengewoon goed uitziet, wist Pel nog mede te delen, dat Wout zich in de Ronde van Italië eigenlyk niet één keer écht moe had gemaakt. Wij con cludeerden hieruit, dat straks het een en ander van Woutje mag worden ver wacht. Als verzorgers gaan mee Gerlache en Thomas (Breda). Kees Joosen en Piet Gommans zullen opnieuw als mecaniciens optreden, tezamen met de uitstekende Fransman Montillot. Aanstaande maandag (24 juni) met de trein van 12 uur 11 ver trekt de ploeg uit Roosendaal naar Parijs, waar rond zes uur de aankomst is. Daags daarna reizen de jongens naar de start plaats Nantes. De Franse regering heeft beslaten de benzinerantsoenering op 1 juli a.s. af te schaffen. Op dezelfde datum zal de prijs van de gewone kwaliteit ben zine worden verhoogd van 76.60 tot 90 frank per liter. Deze prijsverho ging moet nog door het parlement worden goedgekeurd. Blijkens mededeling van een woord voerder der regering zal er een spe ciaal stelsel van verlaagde benzine prijzen voor buitenlandse toeristen komen. De regeling moet nog in bij zonderheden worden uitgewerkt, maar waarschijnlijk zal het Italiaan se stelsel van speciale benzinecou pons voor toeristen worden toegepast. Aan boord van de schepen, die op varenden van de brandende tanker en het Griekse schip hadden opge pikt, overleden in de loop van de dag enkelen van de slachtoffers. De Ioan nis. begeleid door een Franse sleep boot, ging tegen de avond op weg naar Brest. L. Smit en Co's internationale sleep dienst te Rotterdam heeft met de re derij van de Stony Point een contract gesloten om te trachten het tankschip te bergen. In het grootste deel van Europa hield de hittegolf woensdag nog aan, ook al zak te het kwik plaatselijk aan zienlijk als gevolg van on weersbuien. In noord-Noor- wegen heeft men echter met een koudegolf te kampen en in noordoost-Italië dreigen overstromingen. Bij Rovigo is de Po op twee plaat sen buiten haar oevers getreden. Overstromingen bedreigen 32.000 mensen op het vruchtbare eiland Ariano in de Po-delta. Duizenden mensen kamperen met b.un vee op de hoge dijken. In het gebied van Bordeaux is door zware onweersbuien schade aan gericht aan wijngaarden, boomgaar* den en te velde staande gewassen. In de Zwitserse Alpen is de toe stand, na de ^overstromingen van vorige week, w°eer vrijwel normaal. De spoorlijn van Visp naar Zermatt is hersteld. In Wenen heerst een „catastrofaal watergebrek". Ondanks waarschu wingen van de autoriteiten gebrui ken de Weners om de hitte te ver slaan meer water dan ooit. Aan de hittegolf in Engeland is woensdag door zware onweersbuien een einde gemaakt. Plaatselijk deden zich, in het zuiden van het land overstromingen voor. Joraanse leider beschuldigt Egyptenaren Mohammed Kalifeh, leider der ..Mohammedaanse Broederschap" in Jordanië, heeft verklaard dat leden der Egyptische veiligheidsstrijdkrach ten begin juni in de gevangenis van Turah. in Egypte, op gevangen ge zette leden der broederschap hebben geschoten. Hierbij werden 43 gevan genen gedood en 35 gewond, beweer de hij. Volgens Kalifeh geschiedde het neerschieten der gevangenen op last van president Nasser. De onweershaard die dinsdagavond en woensdagnacht tot over een groot deel van Nederland reikte, verplaatste zich gisteren naar Duitsland en Polen, waar in de namiddag talrijke buien vielen. Inmid dels bevindt zich tussen IJsland en Noorwegen nog steeds het zwaarte punt van een krachtig hogedrukgebied dat een uitloper heeft in zui delijke richting. Als gevolg hiervan bevinden wij ons in een noordelijke stroming, waarmee droge en koelere lucht wordt aange voerd. De bewolking wordt geleidelijk minder en de zon nige perioden krijgen de overhand. Toch zullen de temperaturen niet zo hoog meer oplopen. Maxima van 19 graden langs de kust en 23 graden landinwaarts lijken het meest waarschijnlijk, waarbij de noordelijke wind vooral langs de kust tijde lijk vrij krachtig zal zijn.

de Stem | 1957 | | pagina 1