Kortere diensttijd in België: nu nog vijftien maanden i Het was warmen druk! Gelukkige prinses aan boord van Groene Draeck Zij wil nader beraad over samenwerking met andersdenkenden Soekarno's Nationale Raad goedgekeurd Ministerieel Benelux-comité keurt ontwerpverdrag goed der Economische Unie Hulp op Vaderdag Jordanië sluit ambassade te Cairo Familievete in Libanon Vele doden in Algerije Merzagora informateur in Italië DAGBLAD VOOR ZEELAND Geen vaccin tegen griep Man na twist met broer overleden Warm Min. Klompé over Caritas Catholica Amerikaanse senaat aanvaardt program hulp aan buitenland Verklaring UNWRA over mej. Coenegraeht Redactieleden van Sowjet-blad afgezet Vliegtuigongeluk bij Moskou De overstromingen in Alpengebied Truman bekritiseert Eisenhower en Dulles Records Waranda, Hoeven en Surae ♦I 5 SHI ur Vissersvaartuig na brand gezonken MacMillan geeft Boelganin antwoord 97e JAARGANG No. 22479 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. IB. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd- redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vadertantl MAAND AG 17 JUNI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie l 0.14 pet mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariet en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct.«per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen at te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 De Belgische regering heeft besloten de dienstplicht tot vijf tien maanden te verminderen. De diensttijd was tot dusver bij Jordanië heeft besloten zijn ambassade in Cairo te sluiten als reactie op .,de uitwijzing van de Jordaanse ambassadeur" door Egypte. Dit is gisterenavond bekendge maakt door de Jordaanse minister van buitenlandse zaken, Samir Rifai. Het personeel van de ambassade zal worden teruggeroepen. De minister, die de maatregel be kendmaakte na afloop van een kabi netsvergadering van vier uur, zei, dat de sluiting niet betekent, dat de diplo matieke betrekkingen tussen Jorda nië en Egypte zijn verbroken. Naar aanleiding van berichten over een vaccin tegen de z.g. oosterse griep, dat in Nederland vervaardigd zou zijn, vernemen wij van bevoegde zijde dat dergelijke berichten uit de lucht gegrepen zijn. Een dergelijk nieuw vaccin bestaat ook in het bui tenland niet en vroegere vacccins te gen griep worden als waardeloos be schouwd. De 35-jarige ambtenaar L. M. van L., wonende te 's-Gravenhage, is in zijn woning overleden na een heftige twist en een handgemeen met zijn broer. De politie stelt een onderzoek in naar de doodsoorzaak. Voorlopig wordt aangenomen, dat een hartver lamming de oorzaak van het overlij den is geweest. VIER WOONHUIZEN, waaronder twee grote boerderijen en drie schu ren. zijn te Herpt, in de gemeente Wijk en Aalburg, afgebrand. Vijf ge zinnen werden dakloos. De schade wordt geraamd op f 250.000,-. BIJ EEN JUWELIER in Piccadilly in Londen is een etalage leeggeroofd met diamanten sieraden ter waarde van meer dan 60.000 pond sterling. Enkele honderden zagen de inbraak. In hun haast om weg te komen ver loren de dieven een armband van 4.000 pond sterling. WEENSE DOKTERS hebben 't virus van de epidemische gele koorts met behulp van een elektronisch micros coop ontdekt. BIJ OVERSTROMINGEN in het ge bied van de Amerikaanse stad St.- Louis zijn veertien personen omgeko men. In de Turkse provincie Sivas zijn twaalf personen verdronken bij door zware regenval veroorzaakte overstromingen. TE KASJMIR is radio-actieve regen gevallen. D. MANASSEN, oud-journalist en oud-raadslid van Amsterdam, is on verwacht te Amsterdam overleden. DE SABENA heeft zaterdag haar 100.000ste helikopterpassagier kun nen boeken. Het was de Belgische ambassadeur te Bonn, baron Hervé de Gruben, die van Bonn naar Brus sel boekte. IN DE KOLENMIJN Le Gosson te Jemeppe (bij Luik) is een Nederland se mijnwerker, de 45-jarige J. van de Maele uit Elsloo, verongelukt. DE zigeunerkoning Petulengro is gisteren in Littlehampton in Engeland °P 90-jarige leeftijd overleden. AMERIKA zal vijf Amerikaanse luchtmachtbases in Japan voor 1960 aan Japan teruggeven, alsmede 24 radarstations. Weersverwachting van het KN MI tot vanavond, opgemaakt zon dagavond 23.15 uur: Zonnig en warm met een kans op onweer in het zuiden van het land. Overwegend matige ooste lijke wind. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte wind uit oost tot zuid oost. Mooi, droog en warm. In de middag echter onweersneigin gen. Temperatuur zonder grote verandering. Vandaag: zon onder 21.02 uur. Maan op 23.31 uur. Morgen: zo*, op 4.19 uur. Maan onder 10.47 uur. onze zuiderburen achttien maanden. In mei 1954 had de regering van Van Acker de diensttijd reeds van 24 tot 18 maanden te ruggebracht. Over de nieuwe vermindering van de diensttijd is overleg ge pleegd met de NAVO. De katholieke C.V.P. die in de op positie is, had, naarmate de verkie zingen van 1958 naderen, steeds krachtiger op een verdere verminde ring van de diensttijd aangedrongen. Ter vergelijking diene, dat de dienst tijd in Nederland afhankelijk van het onderdeel, twintig tot 24 maanden be draagt. In de officiële bekendmaking wordt gezegd, dat er speciale maatregelen nodig zijn om er voor te zorgen, dat België toch zijn internationale ver plichtingen kan nakomen. Voor de kandidaat reserve-officieren blijft de diensttijd 18 maanden. Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35)_ In een bergdorp in noord- Libanon zijn gisteren achttien personen om het leven geko men en 25 gewond, toen twee families een reeds lang be staande vetewelke nog was aangewakkerd door politieke tegenstellingen, uitvochten. Het gevecht ging tussen leden van de familie Frangieh, van wie er een voor de verkiezingen op 30 juni kandidaat is voor het pro-Egyptische nationale front, en leden van de familie Doewehi, die de regering steunt. De strijd ontstond bij een be grafenis, die door beide families werd bijgewoond. Na een hand gemeen gingen de partijen over tot het gebruik van geweren en machinegeweren. Gendarmes moesten de orde herstellen. Dergelijke veldslagen tussen fa milies zijn in noord-Libanon niet ongebruikelijk. Elders in het land, waar gisteren werd gestemd, verliepen de verkie zingen over het algemeen rus tig. Alleen bij een vechtpartij in het dorp Bourge El Brajni lie pen drie personen verwondin gen op. Onder grote belanstelling is zaterdagmiddag te Arnhem het centrale gebouw van de Sint Vincentiusvereniging, waarin al le organisaties, werkzaam op so ciaal-caritatief gebied zijn on dergebracht onder de naam van Caritas Catholica, ingezegend door mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht. De officiële opening verrichtte de minister van maatschappelijk werk, mej. dr. Marga Klompé, in het Huis der Provincie. In een toespraak wees mgr. Alfrink er op, dat door de ingebruikneming van dit gebouw een grotere en ef fectievere samenwerking mogelijk wordt. De mens is gediend met gro tere deskundigheid, aldus mgr. Alfrink doch hij wees daarbij op het gevaar van een te ver doorgevoerde techni sche perfectie, die vervalt in veramb- telijking. De caritas moet geperfec tioneerd worden omdat ze niet achter mag blijven. maar men moet steeds blijven bedenken, dat het een mens is die geholpen moet worden. Ongebreideld.... Minister Klompé besprak het vraag stuk der integratie van het maat- De Amerikaanse senaat heeft het wetsontwerp van de regering aan gaande hulpverlening aan het buiten land tot een bedrag van 3.637 miljoen dollar aanvaard. Alle pogingen om het program te besnoeien of tot één jaar te beperken zijn afgestemd. Nu moet het ontwerp nog door het huis van afgevaardigden worden goedgekeurd. Het voorziet in militaire hulp gedurende tenminste twee jaar en in leningen voor de eco nomische ontwikkeling van het bui tenland gedurende minimaal drie jaar. De UNRWA, het bureau van de V.N. voor de vluchtelingen in het Midden-Oosten, heeft in een commu niqué gezegd, geen kennis te dragen van een verklaring van de Jordaanse regering, dat de Nederlandse mejuf frouw Coenegraeht, leidster van de afdeling voedselzaken, door Jordanië persona non grata is verklaard. De UNRWA deelt voorts mee, dat op 10 juni aan mejuffrouw Coene graeht de toegang tot Jordanië is ge weigerd. Het bureau wacht thans het resultaat af van stappen die door zijn vertegenwoordiger in Jordanië zijn gedaan. Tien leden van de redactie van het Russische tijdschrift „Historische Vraagstukken" zijn ontslagen, omdat zij alleen hebben gewezen op ,,de fou ten van Stalin" en niet met kracht ,,de huidige revisionistische tenden ties" hebben afgewezen. Slechts drie leden van de redactie blijven in func tie. Bovendien zal het tijdschrift, dat tot dusver werd uitgegeven door het Historisch Instituut, het orgaan wor den van de afdeling geschiedenis van de Sowjet-academie van wetenschap pen. schappelijk werk, waarbij ze zich be paalde tot de ongebreidelde schepping van instellingen op het terrein van maatschappelijk werk. Mede onder de druk van de eman cipatiestrijd van de katholieke volksgroep zijn er in de historie vele katholieke organisaties tot stand gekomen, waarbij men zich van tevoren niet altijd heeft be zonnen op de vraag of aan de nood wellicht tegemoet gekomen zou kunnen worden door reeds be staande organisaties. Of zijn de bestaande organen zo weinig soepel en modern denkend, dat het invoegen van een dergelijk initiatief in een bestaande organisatie op tegen werking en weerstand stuit?", zo vroeg de minister zich af. Dit is een vraag waarop men zich thans dient te bezinnen. Sprekende over de samenwerking hoopt de minister dat men ook ern stig gaat nadenken over een verant woorde samenwerking met anders denkenden onder het motto: „samen doen waar het kan, alleen doen waar het moet". Bij Moskou is zaterdag, kort voor middernacht, een Pools lijnvliegtuig verongelukt. Negen mensen, o.w. vier leden van de bemanning, zijn om het leven gekomen. Het toestel, van de ,.LOT"-lucht- vaartmaatschappij was met 13 passa giers op een normale lijnvlucht van Warschau naar Moskou. Een gemeng de Pools-Russische commissie stelt een onderzoek in. Onder de omgekomenen bevinden zich twee Amerikanen. De overige in zittenden van het vliegtuig waren Chinezen en Albanezen. Onder hen is de minister va:i buitenlandse handel van Mongolië een der slachtoffers. Drie van de vier overlevenden zijn Amerikanen. Een van hen is evenwel ernstig gewond. Tot dusver zijn bij de overstromin gen in het Alpengebied, waarvan wij zaterdag reeds uitvoerig melding maakten, ten minste dertien mensen om het leven gekomen. Volgens be richten uit Belgrado hebben tot dus ver bij de overstromingen in zuid- oost-Servië vijf mensen de dood ge vonden. Er worden thans levensmiddelen en medicijnen gezonden naar het berg achtige gebied van noordwest-Italië, waar duizenden Italiaanse gezinnen door overstromingen en grondver schuivingen geïsoleerd zijn. Het Italiaanse dorp Robecco Pa- vese in de buurt van Legnano is gis teren door een wervelstorm half ver woest. Vijf personen vonden de dood. Een dertigtal bewoners werd gewond. De rest van de 800 dorpelingen kon zich voor de storm in veiligheid bren gen. De schade in de overstroomde Alpengebieden loopt in de miljoenen. Het Indonesische kabinet heeft de instelling van een Na tionale Raad onder voorzitter schap van president Soekarno goedgekeurd. Soekarno zal de raad samenstellen. De vroegere minister van buitenland se zaken, Roeslan Abdulgani, is be noemd tot vice-voorzitter van de raad. die 45 leden zal tellen. Onder de leden van de raad zijn er tenminste zeven, die beschouwd worden als communistische sympa thisanten. In de raad hebben ook Islamiti sche leiders zitting, evenals Protes tante geestelijken. Voor een katholiek lid is een zetel gereserveerd. Volgens gezaghebbende kringen voorzag het oorspronkelijke ontwerp van president Soekarno in een aan zienlijk meer aantal linkse leden. De samenstelling is echter gewijzigd, na dat de president de lijst aan de mi nisterraad had voorgelegd. De twee politieke partijen met de grootste vertegenwoordiging in de Raad zijn de P.N.I. en de P.K.I. De buitengewesten zijn in de Raad Ex-president Harry Truman heeft president Eisenhower en de minister van buitenlandse zaken Foster Dulles zaterdagavond in een toespraak in de Amerikaanse plaats Milwaukee op nieuw beschuldigd van een te kort schieten in het geven van leiding. „Het schijnt dat Eisenhower en Foster Dulles thans in hun vredes campagne terugwijken, terwijl de communistische krachten in het Mid den en Verre Oosten vorderen en de Verenigde Naties de handen vol heb ben met geschillen en blijk geven van weifelachtigheid. De grondoorzaak van dit alles is, dat het Witte Huis en het State De partment geen leiding geven. als volgt vertegenwoordigd: drie le den uit Sumatra, twee uit Java, twee uit Borneo, twee uit Celebes en twee uit de Kleine Soenda-eilanden met in begrip van Bali en de Molukken. Voorts zijn er twee leden uit „West- Irian": Radja Rumagessang en N. J. Suwames. Bij gevechten in het afgelopen weekend in Algerije zijn aan de zijde der verzetsstrijders ongeveer 300 man gesneuveld. De Fransen verlo ren dertien man en 42 manschappen aan hun kant werden gewond. De vergadering van het comi té van ministers van Benelux heeft zaterdag zijn goedkeuring gehecht aan het ontwerp-ver- drag der Economische Unie. De Belgische minister van buiten- landse zaken, Larock, deelde na af loop, in tegenwoordigheid van de Lu xemburgse minister van staat en mi nister Luns, mee, dat de drie regerin gen zich zeer verheugen thans de tekst te hebben vastgesteld van het verdrag der Economische Unie, van de overgangsconventie en van het uit voeringsprotocol. Het prachtige zomerweer van gisteren heeft tienduizen den mensen op de been ge bracht. In Brabant trokken vooral de natuurbaden veel be zoekers. Wij noteerden record aantallen van de Warande te Oosterhout, Surae te Dorst en het bosbad Hoeven. Het groot ste aantal boekte de Warande. Hier sneuvelde het record van Pinksteren: in twee dagen 20.000. Nu in één dag hetzelfde aantal. Het bosbad Hoeven kwam op een recordaantal van 11.337. Het hoogste aantal was totnogtoe 8000. Ook Surae was gislcren in trek. Hier kwamen rond 8500 gasten ver koeling zoeken. Normaal bedraagt het aantal bezoekers hier 4500. In de Biesbosch was het eveneens on gekend druk. Er was geen bootje meer te krijgen. De eerste huur ders waren reeds 's morgens om zes uur komen opdagen. Eerst laat in de avond vertrokken de laatste bezoekers. Ook de Stok en Zonne land in Roosendaal kregen hun portie. Ook daar records. De hoogste temperatuur werd ge meten op het vliegveld Woens- drecht, nl. dertig graden. Het sprookjesbos ,,De Efteling" te Kaatsheuvel trok niet meer bezoe kers dan op andere zonnige dagen. Het bad was weliswaar druk bezet, doch het bos trok toch niet meer wandelaars dan op meer normale dagen. Iedereen gaf kennelijk de voorkeur aan het zilte nat. Slapen in de auto Aan de stranden werden eveneens grote aantallen bezoekers geno teerd. De afvoer van de tienduizen den, die verpozing hadden gezocht op het strand en de duinen bij Bloe- mendaal en Zandvoort begon 's mid dags tegen half vier. De kampeerterreinen in de Kennemer duinen waren zater dagmiddag reeds vol, zodat tien tallen buitenlandse toeristen ge noodzaakt waren de nacht in hun auto's door te brengen, die zij langs de Zeeweg tussen Overveen 'm 'J en het Bloemendaalse strand hadden geparkeerd. Aan de kop van de Zeeweg ston den duizenden fietsen in de rijwiel stalling en bij gebrek aan parkeer ruimte moesten honderden automo bilisten zondag hun wagens in de berm zetten. De auto's vormden een rij, die tot op grote afstand van het strand reikte. De spoorwegen hadden gisteren een slechte dag. Zij, die enigszins anders konden, bleven buiten de stations. Kan men gewoonlijk op het traject Utrecht-Zwolle geen zit plaats bemachtigen, gisteren was er ruimte te over. Anders was het met het vervoer in de contreien van het strand. De Noord-Zuid-Hollandse Vervoermij. had een groot aantal extra bussen ingelegd, zodat de bad gasten vlot konden worden afge voerd. De hitte was zo boven-nor- maal, dat het ANP-telexnet af en toe moest worden stilgezet, omdat de telexapparaten heet liepen. Bos- en heidebranden Helaas werd gisteren ook weel een groot aantal bos-, heide- en duinbranden en -brandjes ge meld. Op de rijksweg Roosendaal-Etten onder Bosschenhoofd kon het rij wielpad de enorme hitte niet ver dragen. Het beton kwam gistermid dag om vier uur veertig centimeter hoger te liggen. Twee blokken wer den tegen elkaar omhoog gedrukt, zoals bovenstaande foto laat zien. Omstreeks vier uur woedde er na bij het parkeerterrein te Rockanje een duinbrand, welke de brandweer echter in een haif uur kon blussen. Even tevoren brak brand uit vermoedelijk tengevolge van een achteloos weggeworpen brandende sigaret in de duinen nabij het voormalige vliegveld te Oostvoorne. Eerst vier uur later slaagde de brandweer erin het vuur te blussen. Omstreeks half vier werd een brand gemeld in het bos- en heide gebied „Eijkelenburg". dat eigen dom is van de gemeente Rosmalen. Vermoedelijke oorzaak ook al een achteloos weggeworpen sigaretten eindje. Het vuur werd bestreden door de onlangs opgerichte brand weer van Rosmalen en die van Den Bosch. Grote branden met ernstige schade deden zich gelukkig niet voor. Men verwacht, dat het verdrag nog vóór het ingaan van het zomerreces zal kunnen worden geparafeerd. De plechtige ondertekening van het ver drag zal in Den Haag geschieden. Die ondertekening zal, naar wordt aange nomen, eerst na het zomerreces plaats vinden. 5 Jaar overgang Ten aanzien van de overgangsrege lingen kan nog worden gezegd, dat elke sector op andere wijze is behan deld. Deze zaak is behoorlijk gere geld, aldus minister Luns. Aangeno men wordt, dat voor de overgangsre gelingen een periode van vijf jaar is aangehouden. De zaak der Rijnvaartpremies, waarbij de Belgen niet bereid zijn af te zien van de clausule, die be paalt, dat deze premie gehand haafd blijft, totdat het vraagstuk van de waterwegen geregeld is, wordt niet beinvloed door het ver drag. De kwestie der waterwe gen is nooit een kwestie geweest in de Unie, zo zei minister Larock. Over die kwestie zal door de re geringen, los van het Unie-verdrag van gedachten worden gewisseld. De zaak der Rijnvaartpremies komt dan ook niet in het verdrag voor. Men heeft zich o.m. ook bezig ge houden met de landbouw (minister Mansholt woonde dit deel van de ver gadering bij), de beschermende bepa lingen en de ontsnappingsclausules. Na besprekingen van anderhalf uur werden de artikelen van het verdrag over landbouwaangelegenheden onge wijzigd goedgekeurd. Aan boord van het vissersvaartuig Prinses Beatrix, een motorkotter Katwijk, is zaterdagmiddag, toen het schip ten noorden van de oostpunt van Ameland was, brand uitgebro ken. Enkele uren nadien seinde het schip, dat de brand bedwongen was. Later bleek echter, dat de Prinses Beatrix toch op sleeptouw was geno men en wel door het Nederlandse schip Jokurma. T^dens die sleepreis, met als doel IJmuiden, is de Kat- wijkse motorkotter plotseling gezon ken. De opvarenden konden zich, zij het met grote moeite, in veiligheid brengen. Vermoed wordt, dat het schip water heeft gemaakt toen de brandhaard het pek tussen de naden heeft doen smelten en er een water dicht schot bezweek. Zaterdagmiddag is te Muiden het Lemsteraakjacht „Groene Draeck", het geschenk van het comité „Va rend Nederland" aan H.K.H. Prin ses Beatrix t.g.v. haar achttiende verjaardag, officieel aan de kroon prinses overgedragen. De foto toont een overgelukkige Prinses Beatrix aan boord van haar trotse bezit in de vrolijke zomerzon, bp de achtergrond het Muiderslot en een deel van de feestelijk gepavoi- seerde jachtjesvloot, welke later deelnam aan de vlootschouw voor Muiden. •••t President Gronchi heeft zaterdag de voorzitter van de Italiaanse se naat, Merzagora, belast met een „in formatieve opdracht" om na te gaan hoe een nieuwe regering gevormd kan worden. Merzagora verklaarde, na een be spreking met Gronchi, dat hij zal nagaan of een centrumregering ge vormd kan worden. Hij heeft de op dracht aanvaard op voorwaarde, dat hij in geen geval met de vorming van een nieuwe regering belast zal worden. Hij hoopt vandaag of mor gen verslag aan de president te kun nen uitbrengen. De Britse premier, Harold MacMil lan, heeft premier Boelganin van de Sowjet-Unie op diens brief van 20 april geantwoord, dat, hoewel Enge land en de Sowjet-Unie van mening verschillen over veel kwesties, dit toch een ontwikkeling naar een prak tischer verhouding tussen de twee landen niet mag belemmeren. De Britse premier zegt o.m. dat in de eerste plaats vorderingen gemaakt dienen te worden op het gebied van de ontwapening, zowel wat betreft gewone als atoomwapens, als men tot een betere verstandhouding wil komen. Sow jet-voorstellen voor een collec tief veiligheidspact gebaseerd op de verdeeldheid van Duitsland blijven voor Engeland onaanvaardbaar. Het Britse volk is diep geschokt door het onderdrukken van de op stand in Hongarije door Russische troepen, aldus MacMillan, die voorts klachten over de uitrusting van NA- VO-strijdkrachten met kernwapens misplaatst achtte. Frankrijk noemde deze brief „zeer realistisch". De 49-jarige heer Scholten op de Kamperfoelieweg in Amster dam-noord wilde met zijn auto wegrijden, doch deze wilde niet starten. Hij vroeg zijn 46-jarige echtgenote, die geen rijbewijs heeft, even achter het stuur te gaan zitten, opdat hij de 10a- gen kon aanduwen. Zij deed dit, waarop de heer Scholten uitstapte. Hij duwde en de mo tor sloeg inderdaad aan. Ze nuwachtig geworden, drukte zijn vrouiv het paspedaal in en verloor de macht over het stuur, zodat de naast de auto lopende heer Scholten onder de wagen terecht kwam. De auto slingerde verder over de weg, raakte aan de linkerzijde 'n lichtmast die afknapte. Hier op schoot de wagen, de afge knapte lichtmast meeslepende, naar de andere zijde van de weg, waar hij tot stilstand kwam tegen een tweede licht mast. die geheel werd verbo gen. De man is met diverse verwondingen naar het bin nengasthuis vervoerd. De vrouw kon, na in het zieken huis behandeld te zijn, naar huis worden gebracht.

de Stem | 1957 | | pagina 1