De kortste étappe (121 km) bracht Privat (F) op kop De Jongh en van Est verbeterden posities De biljart „rebellen" in actie Kanaaltunnel en Zeeland Nu tóch nog zweetvoetbal Zwitserland iVORÖL De Tand pasta van standing»!» Ziet hier de Spaanse tien Die verraderlijke Daupliiné Liberé DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 15 JUNI 1957 Douane Wemhout dag en nacht geopend In beslagname van 900 K.g. boter Jeugddag C.J.V.F. te Aardenburg Van Benthem en Jutting Tekeningen van Hokusai Ir. J. Geerards promoveert tot doctor Omzetstijging bij Kwatta Dividend 8 procent Schat van een miljoen gevonden Mosselseizoen op 24 juni open laatste nieuws BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Mihaly Kiss ter dood veroordeeld wegens moord in 1919 Weer doden in Algerije Brits-Amerikaanse besprekingen over Midden-Oosten UNRWA verwonderd over uitwijziging mej. Coenegracht Genootschap geleerden V.S. willen staking grote kernproeven Kermisschieting te IJzendijke Beverwijkse zege in IJzendijke Vandaag voor laatste étappe MARKTEN Jan Derksen hadhooikoorts De verhoging der Nu Italiaan politieke pensioenen jjQ y DE LAATSTE BESLISSINGEN Axel-Internos te B. o. Zoom De Canades* verkiezingen Nationaal NNBB biljarttoernooi SPORTin't KORT WATERSTANDEN Het Nederlandse Ministerie van Financiën en het Belgische Bestuur der Douanen en Accijnzen hebben na overleg, aanleiding gevonden om het internationale douanekantoor Wern- hout-Wuustwezel dag en nacht open te doen stellen als douane-kantoor van doorgang voor het internationaal vervoer van goederen onder dekking van een speciaal Carnet T.I.R. De Koninklijke Nederlandse Ver eniging van Transport Ondernemin gen (K.N.V.T.O.), de Nationale Or ganisatie Beroepsgoederenvervoer Wegtransport, (N.O.B.) en de Alge mene Verladers, en Eigen Vervoer ders Organisatie (E.V.O.) hebben reeds jaren lang gewezen op de grote noodzaak voor het internationale weg vervoer, om buiten de normale open stellingsuren van de douanekantoren goederenvervoer over de weg te kunnen verrichten. Het grenskantoor Wernhout-Wuust- wezel is nu het eerste kantoor in Europa dat op werkdagen dag en nacht geopend zal zijn voor het ver voer onder douane-versluiting. Kosten voor de douanebehandeling na de normale sluitingsuren van het kantoor voor het handelsverkeer, zul len niet worden geheven. Op patrouille zijnde marechaussees van de brigade Hulst ontdekten vrij dagmorgen op de Zeildijk (gem. Hon- tenisse) een verdacht uitziende zwa re personenauto met Belgische num merplaten. De inzittende nam de be nen bij het zien van de marechaus sees en liet een auto met 900 kg bo ter achter, welke door de mare chaussees in beslag werd genomen en naar Hulst werd genomen en naar Hulst werd overgebracht, Door het Meisjesverbond van de Christelijke Jonge Vrouwen Federa tie werd dit jaar de Zeeuwse Pro vinciale Jeugddag gehouden te Aar denburg. Een 200-tal meisjes uit de diverse delen van Zeeland nam aan deze jeugddag deel. De opening geschiedde in de Ned. Hervormde Sint Baafskerk waar na een godsdienstige oefening, samen zang en opvoering van het spel ,,De Kabouters" door de afd. Middelburg, de inlevering van capsules, zilverpa pier en postzegels plaats vond voor oen liefdadige actie. In optocht ging het in uniform naar het gemeente lijk sportpark en De Elderschans, waar na een gezamenlijke koffiemaal tijd verder de middag werd doorge bracht met reidansen, samenzang en een fancy fair. •(Advertentie) Bij boekhandel van Benthem en Jutting te Middelburg zal van 6 juli t.m. 7 september een tentoonstelling worden georganiseerd van tekenin gen en aquarellen van Hokusai, een der grootste onder de Japanse mees ters, die wel ooit de Japanse Rem brandt is genoemd. Het materiaal voor de expositie is afkomstig van de verzameling Tikotin te Wassenaar. Aanvankelijk had van Benthem een Picasso-tentoonstelling willen brengen doch de plannen daartoe zijn uitge steld, aangezien er in Museum Boy mans te Rotterdam binnenkort een grote expositie van deze schilder zal worden gehouden. Woensdag 3 juli a.s. zal ir. J.J. Th.M. Geerards, scheikundig inge nieur, geboren te Breda, aan de tech nische hogeschool te Delft een proef schrift verdedigen ter verkrijging van de graad van doctor in de technische wetenschap. Het proefschrift is getiteld: De in werking van waterstof op steenkool, aramaten en koolhydraten onder in vloed van jodium. Ir. J. Geerards zal daarbij twaalf stellingen verdedigen, waaronder er twee interessant zijn voor de stad Breda en westelijk noord-Brabant. In de tiende stelling zegt de pro movendus namelijk, dat bij de aflei ding van de naam Breda, zoals ge geven is door Houwens Post, ten on rechte geen rekening is gehouden met de geografische factoren. De elfde stelling luidt: „Door zijn geografische ligging en sterke groei van de bevolking is westelijk Noord- Brabant geschikt voor de vestiging van nieuwe industrieeën, waardoor tevens de „Randstad Holland" ont last kan worden. Daarom is het noodzakelijk, dat de verbetering van het wegennet en van de verbindin gen te water met kracht wordt aan gepakt. De N.V.Chocolade- en Cacaofabriek Kwatta te Breda heeft na afschrij vingen over 1956 een winst behaald van J' 430.767 (in 1955 werd een ver lies geleden van 165.426) Zoals bekend wordt voorgesteld een dividend van 8 procent (v.j. 5 pet) op de gewone aandelen. Voor het eerst sedert jaren gaf het verloop der caeaobonenprijzen weinig sensationele schommelingen te zien. Dit is een stabilisatie, waaraan grote behoefte bestond, zo zegt het verslag. Zoals in de meeste andere industrie- en zijn de lonen en kosten sterk ge stegen en het staat wel vast, dat deze in 1957 nog meer zullen stijgen. De invloed kan maar nauwelijks worden gecompenseerd door invoering van meer efficiënte werkmethoden en verdere automation". Een voortge zette omzetstijging zal dus uitkomst moeten brengen, waarbij de directie steunt op een voortduren van het huidige conjunctuurpeil. De fabriek te Breda en de Belgische dochter onderneming hebben met winst ge werkt. In Frankrijk werd geen ver lies geleden. De omzetstijging in 1956 heeft zich geconsolideerd in de eer ste maanden van '57. Verwacht wordt dat de omzetten zullen blijven stij gen. Aan het verslag is toegevoegd een samenvatting van de balansen van alle tot het concern Kwatta be horende ondernemingen. In een sombere kamer op de tweede verdieping boven een winkel op het Stateneiland, een deel van New York, is een schat van 274.980 dollar gevonden, ongeveer één miljoen gulden. Het gelddat in 'n houten doos was opgeborgen, behoorde aan een weduwe, die drie weken geleden op 90-jarige leeftijd overleed. De vrouw, die gehuwd was geweest met de sleepbootkapi tein Samuel de Hart, had geen kinderen. Haar bloedverwanten, die niet wisten dat zij zoveel geld bezat, konden op de kamer geen testament vinden. 22 juni a.s. van 18.3022.00 uur voor alle verkeer gesloten zal zijn. Het ligt in de bedoeling het mos selseizoen onvoorziene omstandig heden voorbehouden op 24 juni a.s. te openen. Volgende week moeten de kwekers monsters, welke naar hun oordeel van leverbare partijen zijn, bij de agenten van het produktschap ter controle aanbieden vnoS !?0Se,ijkheid, dat de plannen hp?r v bouw van een tunnel onder Fra ?.naal tussen Engeland en _.f" nJk worden uitgevoerd, kan rie h gewicht in de schaal leggen bij een "''deling van het vraagstuk van cn vaste oeververbinding met uwsch-Vlaanderen. Minister Al- T ,ra vindt dan ook geen aanleiding opzichte van dit vraagstuk een ander standpunt dan tot dusver in te icmen. De minister deelt dit mee in ant- T°°/<i0P,schrift?iyke vragen van het Peijl 6 er^M, de heer van der In zijn antwoord zegt de minister me"en; <lat het gedeelte van het door de tunnel gaande wegverkeer, J' f1.^ naar de randstad HoUand zou willen begeven over een verbin- Kla de Zeeuwse eilanden, gesteld groot zal 'z^jn.10 er Z0U zijn' niet Gisteravond was de 18-jarige A. Kuyten uit de Oude Baan te Don gen met een "Vriend gaan vissen in het Wilhelminakanaal. Hoewel hij niet kon zwemmen, is hij toch te water gegaan. Toen inmiddels een boot gepasseerd was, miste zijn vriend hem. Enkele naburige zwem mers werden te hulp geroepen, maar ook deze konden de jongeman niet vinden. Daarna ging men over tot dreggen en- na enige tijd kon het levenloze lichaam q.p h^t droge ge trokken worden. Kunstmatige adem haling mocht helaas niet meer ba ten. -tr; Een rechtbank van Boedapest heeft gisteren de 69-jarige Hongaarse boer Mihaly Kiss ter dood veroordeeld op beschuldiging van het, in 1919. ver moorden van communisten en joden tijdens de z.g. „witte terreur", na dat het communistische bewind, on der Bela Kun, dat korte tijd de macht in handen had gehad, omver was geworpen. Volgens de openbare aanklager was Kiss in die tijd onderofficier en hij zou actief aan de „witte terreur" hebben deelgenomen. Kiss, die onder een aangenomen naam leefde, was in 1947 bij verstek ter dood veroordeeld. Hij is enkele maanden geleden gearresteerd. Vol gens het Hongaarse recht moet in dergelijke gevallen een nieuw proces worden gevoerd. Kiss verklaarde niet schuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde. Hij gaf wel toe een vals identiteits bewijs te hebben gebruikt en wapens en ammunitie te hebben verborgen. Bij Franse militaire operaties in het gebied van Algiers zijn 71 verzetstrij- oers gedood en drie krijgsgevangen gemaakt. In het gebied van Constantine wer den twintig verzetstrijders gedood. Gisteren zijn drie mensen overle den aan verwondingen, die zij had den opgelopen bij de ontploffing van een bom in een Casino bij Algiers. Hierdoor is het aanta. slachtoffers van de aanslag van zondag tot elf gestegen. Nog steeds worden tachtig gewon den in het ziekenhuis te Algiers ver pleegd. De Franse autoriteiten in Algiers hebben de verzetstrijders beschuldigd van een massamoord op 35 Moham medanen nabi; het dorp Wagram in zuidwest-Algerië. De moord zou zijn bedreven door strijders van het nati onale bevrijdingsfront (FLN). Een woordvoerder van deze organisatie in Cairo beschuldigde juist de Fransen van deze moord-partij. De woensdag in Londen begonnen Brits-Amerikaanse besprekingen over het Midden-Oosten zijn gisteren be ëindigd. De voornaamste onderwerpen die behandeld zijn. zijn de mogelijk heid van financiële en technische hulp aan Jordanië, een mogelijke hervat ting van de diplomatieke betrekkingen tussen Londen en Cairo en tussen Londen en Riad (Saoedi-Arabië). Met betrekking tot Egypte schijnt de Britse regering niet bereid, aldus meent men in bevoegde kringen, de onderhandelingen met Cairo te be spoedigen, tenzij genoegdoening wordt verkregen over de kwestie van de door de Egyptische autoriteiten in be slag genomen Britse eigendommen. De U.N.R.W.A., de organisatie der Verenigde Naties voor hulp aan vluchtelingen in het nabije Oosten, heeft zich in verbinding gesteld met de Jordaanse autoriteiten, die, zoals bekend, een Nederlandse medewerk ster van de organisatie, mej. Coene gracht. uit Jordanië hebben gewezen. Mej. Coenegracht werkt reeds drie jaar in het nabije Oosten. Haar uit wijzing en de daarvoor door de Jor daanse autoriteiten opgegeven rede nen hebben bij 't hoofdkwartier van de U.N.R.W.A. te Beiroeth enige ver wondering verwekt, zo heeft een woordvoerder van de organisatie meegedeeld. Het genootschap van Amerikaanse geleerden, dat 2.200 leden telt, heeft de Amerikaanse regering verzocht, de proeven met kernwapens van groot formaat te staken. De organisatie verklaart in een resolutie, dat de vei ligheid van de V.S. hierdoor geen ge vaar zal lopen, daar de Amerikanen reeds over een voldoende aantal su- perbommen beschikken om elke even tuele aanvaller af te schrikken. Twee dagen achter elkaar werd te IJzendijke een kermisschieting ge houden bij de heer A. Groosman. Aan de eerste schieting namen 42 schutters deel. De hoogvogel werd geschoten door F. Claerijs. Beide zijvogels konden niet naar bene den gehaald worden, zodat die na afloop verloot werden. De heer La- noye te Bentille was de schutter met het hoogste aantal vogels. Aan de tweede schieting namen 32 schutters deel. De heer E. Buijsse te Biervliet wist de hoogvogel naar be neden te halen. Ie zijvogel G. Jan sen te Biervliet, 2e zijvogel C. Mus- sche te IJzendijke. Het grootste aantal vogels werd geschoten door L. Groosman te IJzendijke. In IJzendijke werd tijdens de kermis de 21ste wielerronde voor amateurs verreden. De strijd ging over 100 km. Langs het ruim vier km lange par cours waren talrijke sportliefhebbers uit IJzendijke en omstreken, die on afgebroken geboeid werden door de werkelijk sportieve strijd door het 28 man sterke rennersveld. Reeds in de tweede ronde spron gen E. Verstraeten. A. van den Hout en C. de Paepe weg. Onmid dellijk echter zette het peloton de achtervolging in, zodat het drieman schap spoedig tot de orde terugge roepen was. Er kwam tekening in de strijd, toen in de achtste ronde een zevental ren ners zich losmaakte van de groep en de vlucht nam. Een groep van vijf, die de achtervolging inzette wist zich na enkele ronden bij de kop aan te sluiten. In de laatste ronde wisten Niesten uit Beverwijk en C. van Amsterdam een kleine voorsprong te verkrijgen. De eindsprint werd met een lengte gewonnen door Niesten uit Bever wijk. winnaar van de ronde van Noordholland, vóór de Oosterhouter. De 100 km. werden door hem afge legd in 3 uur en 58 min. De verdere uitslag: 3. Zwanenveld, Dordrecht. 4. C. de Niis. Beverwijk. 5. L. Timmermans, Roosendaal, 6. Jos. Heeren. Sprundel, 7. A. v. d. Hout, 8. C. Broekmans, 9. J. Stolk, Zwijndrecht; 10. E. Verstraeten, Eede. Tijdens de koers die onder ideaal rennersweer verreden werd, loofde men veel premies uit. Er wa ren slechts 3 uitvallers. (Van een speciale verslaggever) ST. GERVAIS, vrijdagavond. De kortste etappe van de Dauphiné Liberé, van Le Bour- get du Lac naar Le Bettex, over 121 km, heeft evenals zijn voor gangers van het eerste moment af volop strijd gebracht. Nu werd Schmitz, de gele trui-dra ger, het slachtoffer van de jach ten. Privat is de nieuwe man, die bij het stuivertje wisselen aan bod is gekomen na een rit van onophoudelijk aanvallen. De etappe werd gewonnen door cfe Fransman Dejouhannet, Privat werd derde achter Dotto. In hoog tempo joeg de meute van de startlijn weg en al dadelijk was er een renner, die een voorsprong nam: de Belg Verhelst. die een vijftal kilometers ongeveer 200 meter vóór het peloton uitreed. Agut en Klimek waren de eersten, die reageerden. Later sprongen ook Le Dissez en Picot weg. Steeds wisselde het beeld op kop. zonder dat van een serieuze uitlooppoging sprake was. Op de hel ling van de Bielle (15 km) werd het ernst. Privat, Queheille en Dotto trokken er tussenuit, weldra verge zeld van Bisiliat en Scribante en la ter ook door Le Dissez en Gerussi. Een tegenaanval van de leider Schmitz liep op niets uit. Bij Annecy 41 km) bedroeg de voorsprong van het kopgroepje twee minuten 15 seconden. Schmitz en zijn helpers gingen opnieuw in de achter volging en na een kleine 20 kilometer hard zwoegen, slaagde hij erin zijn achterstand tot 1.40 te reduceren. Bij Ugine (78 km) kwam het einde voor de Fransman Bergaud, een der kanshebbers. Hij kwam te vallen en staakte, na overleg met de Konde dokter, de strijd. Nieuwe veranderingen Op de helling naar Hery verdwe nen Scribante en Queheille uit de kopgroep, terwijl Walkowiak en Rohr- bach uit het peloton ontsnapten. Na 84 km was de situatie als volgt: Aan kop Privat en Dotto, op 25 sec. Le Dissez, op 1 min. Rohrbach, op 1.20 Bisilliat, Walkowiak en Dejou hannet, op 1.40 Verhelst, op 2 min. Rostollan, van Aerde, Thomin, Piet van Est en Queheille. Het peloton lag op dat moment op 3 min. 10 sec. Dotto weigerde kop te nemen en dit drukken van het tempo stelde Walkowiak, Dejouhannet en Rohr bach in staat in de omgeving van Flumet (95 km) zich bij de kopgroep te voegen. Piet van Est lag op 2 min. en Pie- ter de Jongh met nog enkele ande ren op 2 min. 50 sec. Schmitz had toen een achterstand van 4.40, maar de achterstand van de gele trui groei de nog meer. Bij de bestijging van de grimmige helling naar Bettex verloor Walko wiak kostbare tijd door kramp. Ook Privat kon zich niet aan de kop hand haven, al werd zijn achterstand niet groter dan een dertiental seconden achter Dejouhannet, die met 8 sec. voorsprong op Dotto over de streep kwam. Etappe-resultaat Zevende etappe van Le Bourget-du- Lac naar Saint Gervais <121 km): 1 Dejouhannet (Fr.) in 3 uur 29 min. 11 sec. 2 Rohrbach (Fr.) 3.29.16. 3 Dotto (Fr.) 3.29.24. 4 Privat (Fr.) 3.29.29. 5 Walkowiak (Fr.) 3.31.30. 6 Thonin (Fr.) 3.31.36. 7 Van Aerde (B.) z.t. 8 P. van Est 3.31.38. 9 Le Dissez (Fr.) 3.32.34. 10 Ponzini (Fr.) 3.32.49. 11 Gay (Fr.) 3.33.19. 12 Pieter de Jongh 3.33.22. 13 Gouget 3.34.12. 14 Dupuy (F<\) 3.34.37. 15 Tarri (Fr.) 3.34.57. 18 Bergmans 3.35.10. 40 Van den Brand 3.41.03, Alg. klassement 1 Privat 40.44.16. 2 Rohrbach 40.46.39. 3 Schmitz (Lux.) 40.50.00. 4 Dotto 40.50.21. 5 ex aequo Rostollan (Fr.) en van Aerde (B.) elk 40.53.46. 7 De Jongh 41.00.48. 8 Gouget (Fr.) 41.01.21. 9 Thomin (Fr.) 41.03.48. 10 Van Est 41.07.11. 25 Bergmans (Ned.) 41.24.20. 52 Van der Brand (Ned.) 42.40.25. Eindklassement bergprijs 1 Rostollan 60 pnt. 2 Bergaud 53 pnt. 3 ex aequo Schmitz en Privat 45 pnt. 5 Dotto 37 pnt. 6 Le Dissez 16 pnt. 9 Gay 12 pnt. 8 Faure 11 pnt. 9 ex aequo Queheille, Lampre en Gouget, 10 pnt. De val van Jan Derksen op de wielerbaan van Ordrup heeft heel andere en veel minder ernstige gevolgen gehad dan aanvankelijk werd gemeld. Toen hij .van de grasmat,, waar hij terecht was gekomen, werd .opgenomen," leek hij ernstig te zijn gewond. Hij ademaè moei lijk; en zijn gezicht vertoonde vreemde zwellingen. Men sprak van inwendige kneu zingen en men sprak van een armbreuk. Maar het onderzoek in het ziekenhuis wees uit, dat Derksen het slachtoffer was geworden van... hooikoorts. Hij bleek overgevoelig te zijn voor het verse gras van het pas ge maaide middenterrein. Na een injectie was Derksen spoedig opgeknapt en vrijdagmorgen vertrok hij fit en monter naar huis. De Tweede Kamer heeft in haar voorlopig verslag over het desbetref fende wetsontwerp algemeen instem ming betuigd met de grondgedachte van de voorgestelde verhoging van de pensioenen van gewezen ministers, gewezen staatssecretarissen en gewe zen Tweede—Kamerleden, zomede van de pensioenen van hun weduwen en wezen met een algemene toeslag. Men was van oordeel, dat een aan passing van de pensioenen aan de al gemene ouderdomswet alleen aan vaardbaar is, als tegelijkertijd die pensioenen tot een redelijk niveau afgestemd op de thans geldende be- zoldigingspeilen worden opgetrok ken. Verschillende leden vroegen zich echter af, of deze in de memorie van toelichting aangegeven gedragslijn in het wetsontwerp wel voldoende tot haar recht is gekomen. (Advertentie) Het resultaat van de derde etappe van de Ronde van Zwitserland, van Bazel naar Chaux de Fonds, over een afstand van 196 km, luidt: 1 Gaggero (ItA 5 uur 35 min. 53 sec. 2 Friedrich (D.) z.t. 3 Sorgeloos <B.) z.t. 4 Fornara (It.) z.t. 5 Jun- kermann (D.) z.t. 6 Moresi (Zwits.) z.t. 7 Clerici (Zwits.) 5 uur 36 min. 53 sec. 8 ChVistian (Oostenr.) 5 uur 37 min. 42 sec. 9 Traxel (Zwits.) 5 uur 37 min. 56 sec. 10 Geminiani (Fr.) z.t. Algemeen klassement: 1 Fornara 17 uur 28 min. 33 sec. 2 en 3 Sorgeloos en Moresi 17 uur 29 min. 54 sec. 4 Schellemberg 17.30.06. 5 Friedrich 17.30.17. 6 Junkermann 17.30.32. 7 Couvreur 17.31.04. 8 Traxel 17.31.35. 9 Geminiani 17.31.57. 10 As- sirelli 17.35.48. Dat wordt morgen, bij het scheiden van de „markt" hoogst waarschijnlijk èn onverwacht toch nog zw-eetvoetbal. Zoals-het er vandaag uit ziet, zal het ove rigens aangenamer te water dan te land zijn. Het wordt dus nog even door een zure appel bijten. De in Rotterdam te spelen KNVB- bekerfinale tussen Feyenoord en For- tuna '54 zien de meesten van ons in een overwinning voor de thuisclub uitdraaien. Maar wie zal weten of de Limburgers desondanks het Bonds- kleinood meenemen! Het is mogelijk, dat Velox (Utrecht) zijn papieren nog iets verbetert in^ de strijd om de landelijke amateurstitel tegen het bezoekende Maurits. Eerder is echter aan te nemen, dat de Lim burgers winnen. In de promotiecompetitie naar de eerste klas worden zondag de voor laatste wedstrijden gespeeld en er is gerede kans, dat de twee nieuwe le klassers meteen bekend zijn. Daartoe behoeft Heer slechts te winnen bij Sportclub Irene en Taxandria thuis hetzelfde te doen contra Boxtel, 't Wil ons voorkomen dat het morgen die kant uit gaat. Groot zal ook de interesse zijn naar het resultaat van de beslissingswed strijd in 2 B tussen Axel en Internos. Op het gemeentelijk sportpark „Ro- zenoord" te Bergen op Zoom wordt morgen de belangrijke wedstrijd Axel-Internos gespeeld voor de 2e klasse KNVB. Deze belissiBgswed- strijd zal ongetwijfeld in de belang stelling staan van velen. Beide elf tallen komen volledig in het veld. De Canadese premier, St. Lauren heelt gisteren gezegd, dat hij vcv maandag niet bekend zal maken. zijn regering af zal treden dan w in functie zal blijven. Als grootste partijen na de v kiezingen zijn uit de bus gekom de progressief conservatieven met 1 zetels en de liberalen met 103 zetel Daarna volgen de coöperatieve r menebestfederatie met 25 en de so ciale kredietpartij met 19 zetels. Dc resterende acht zetels zijn verdeeld over vijf splinterpartijen. De ontmoeting wordt op neutraal ter rein, op Rozenoord te Bergen op Zoom gespeeld. Niemand kan voorspellen hoe dat afloopt. Te Sas van Gent zal beslist wor den, of Corn. Boys dan wel Veerse Boys de tweede klasse mag binnen gaan. Het is daar, dat de twee ge noemde clubs dit uitermate belang rijke duel gaan uitvechten. Ook hier .is het ondoenlijk een voorspelling te doen, die steek houdt.'De andere ont moeting overigens van geen belang meer is GudokWapasplse. Boys. De Boys, inmiddels gepromoveerd, zullen wel winnen. De twee promotiewedstrijden naar de 3e klasse: Vlijmense BoysSCO en ClingeHalsteren spelen evenmin nog een rol, omdat zowel Vlijmense Boys als SCO reeds promoverden. Dp Spaanse ploeg voor de Ronde van Frankrijk bestaat uit de volgende renners: Aizfuru, Bahamontes, Bar- rutia, Ferraz, Lorono, Morales, Po- blet, Ruiz, Suares en Trobat. Een sterke ploeg! Vrijdagmiddag is te Eindhoven het biljarttornooi groot biljart libre van de N.N.B.B. voortgezet met de eer ste twee partijen van de tweede ron de. De resultaten waren: De Ruyter 500 4 486 125 Jansen 62 4 39 15,50 Jacobs Mol Scholte van Oosterhout 500 30 500 420 i 343 55,55 i 20 3,33 2 500 250 2 417 210 Stand na twee ronde: 1. Scholte 4 2. De Ruyter 4 3. Jacobs 4 4 v. Oosterhout 0 0. Mol 0 6. Jansen 0 Jacobs Jansen 1000 7 500 142,35 1000 11 486 90.90 1000 12 348 83.33 426 5 417 "85.20 188 16 20 11.75 98 9 39 10.88 500 96 387 85 125,00 24.00 Heden, zaterdag, voorzetting. GOES, 14 juni. Exportveiling. Kruisbessen 46.50-47.10. Aardbeien veiling: aardbeien per doos 1 41-60, 2 25-44, afw. 20-21, per kg 2 110-1.50. afw. 65-100, rode bessen per doos 100. Aanvoerder van de rode bessen was de heer Jac. de Keijzer te 's H.H. Kin deren, koper de. heer Jac. deWitte te Goes. Groenten: kropsla A2 4-10, BI 5-8, afw. 3-5. bloemkool Al 26-37, A2 15-24, BI 14. B2 11-18, afw. 10-21, komkommers Al 40-50, A2 41, BI 33- 38, Cl 25-29. wortelen 53-55, afw. 14- 39, selderij 15—18, rabarber 26-41, pos telein 28-32, kroten 20-34, waspeen 54, peulen 140-150, doperwten 68-69, lams oren 7-12, zeekraal 44-51, tuinbonen 50-52, oude aardappelen 4-7, vr. aard appelen grote 29-31, drielingen 21-27, kriel 15-17. KAPELLE, 14 juni. Kruisbessen 48.20-48.60, aardbeien zonder dop voor de industrie Mad. Moutot 93-108, Re- gina 2 95-107, Mach. Fruhernte 2 9.5- 108, Jucunda 1 108, afw. aardbeien zonder dop 82. Aanvoerveiling. Ker sen: Earley Rivers per doos 1 48-59, per kg 1 197. 2 152-180, frambozen per doos 1 56-91, 2 41-48, aardbeien in chips per kg 1 166-183. 2 122-173, afw. 50-105, per doos van 2 ons Regina 1 40-68. 2 28-46, Mach. Fruhernte 1 43- 59, 2 30-43. Deutsch Evern 1 39-61, 2 24-40, Mad. Lefebre 1 36-43. 2 28-35, Mad. Moutot 1 26-41, 2 21-35, Bowa 1 46-51, 2 25, Climax 1 42-54, 2 28-42, Senga Sengana 1 45, Roem van Maal stede 1 51, Ydun 1 51, 2 36. Groenten en aardappelen: oude aardappelen 1 11-14, Eerstelingen 1 25-31, drielingen 15-22, kriel 9-14. bosselderie 9-12, kropsla 5-6,5. rabarber 43-47, sjalotten 9, bloemkool 20-26. KOEWACHT. 13 juni. vlasmarkt. Gezwingeld vlaslint WR 130-150. Dft 125-140, bobbers 80-95, bleekvlas 60- 75. ruwe lokken 6-15, gezwingelde lokken 17,5-45, lijnzaad voor de slag 35 ct. Vrijwel geen notering. LEEUWARDEN, 14 juni. Aanvoer en notering: 100 stieren 2.90-3.42 per kg slachtgewicht, 230 vette koeien le kw. 2.90-3.43, 2e kw. 2.70-2.89, 3e kw. 2.20-2.69, 568 melk- en kalfkoeien 600- 985, 120 pinken 250-525, 386 vette en graskalveren 200-385, 497 nuchtere kalveren 38-60. 319 vette en weide- schapen 100-125, 641 lammeren .55-72, 219 vette varkens, oude varkens 145- 1.60. vette biggen 1.65-1.70, zouters 1.72-1.75, 189 biggen en lopers, biggen 35-54, lopers 55-90, 26 bokken en gei ten geen notering. 75 paarden 500-975. Totale aanvoer 3368 stuks. Overzicht :stieren aanvoer kort, stemming willig, prijshoudend. Melk en kalfkoeien aanvoer kort, stemming rustiger, prijzen gedrukt. Pinken aan voer kort. stemming rustig, prijzen gelijk. Vette en graskalveren aanvoer minder, stemming rustig, prijzen ge lijk. Nuchtere kalveren aanvoer klei ner, stemming beter, prijzen iets ho ger. Varkens aanvoer matig, stem ming rustig, prijzen gelijk. Biggen en lopers aanvoer kort, stemming rustig, prijzen gelijk. Schapen aanvoer ruim, stemming kalm. prijzen gedrukt. Lam meren aanvoer ruim. stemming kalm. prijzen gedrukt. Paarden aanvoer ruim, stemming goed, prijshoudend. TERNEUZEN, 14 juni. Sla 3-13.90, bloemkool A 20-29, A2 11-27. B2 10- 17. B afw. 10-15, witte komkommers A 41-42. B 39, peen 2 44-57, kroten 32- 34, uien 7, sjalotten 5, Eerstelingen bonken 52, 1 31-42. 2 24-38, kriel 17- 32, andijvie 7-8, princ. bonen 246-2-50, peulen 135-148, sav. kool 7-10. spits kool 8, asperges BI 220-256. B2 122- 198. B afw. 82-138. tuinbonen 39. aard beien per doosje 1 33-42, 2 18-35, afw. 17-25. Eindhoven is op het ogenblik en toernooi groot biljart libre van de onlangs opgerichte nieuwe Ne derlandse Biljart Bond aan de gang. Deze foto werd gemaakt toen Keesnieuwe bond; Kees van Oosterhout de Ruyter aan stoot was. V.l.n.r. Kees de Ruyter, achter hem Toon Henk Scholte, secretaris van de Mol, A. Jacobs en Jan Jansen. DE RONDE VAN DUITSLAND, wel ke deze gomer zou worden gehou den, gaat niet door wegens gebrek aan fondsen, zo heeft een official van de Duitse Wielerbond te Frankfort verklaard. )E RONDE VAN HELCHTEREN (B.) een wedstrijd over 205 km, is gewonnen door de Belg Vranc- ken in 5 uur 2 min. 35 sec. gevolgd door Vannitsen met 12 sec. achter stand. Mies Stolker werd veer- 'iende en onze landgenoten Lahaye en Keuleers eindigden Lahaye op de twintigste plaats. 1 DE INTERNATIONALE atle- iekwedsti ijden woensdag 19 juni 'e Brussel, zal Nederland worden vertegenwoordigd door Aret, Blan- kenstein. Parlevliet, Eoovers en Nummerdor. DE FINALE van een internatio naal voetbaltournooi, te Parijs ge- houden, heeft de Braziliaanse club scheepvaart op de Waal boven Nijme- Vasco di Gama met 4-3 gewonnen gen is in de komende nacht gestremd van Real Madrid. van 20 tot 6 uur. Konstanz geen opgave, Rheinfelden 316 (-35), Breisach 262 (-27), Straats burg 373 (-19), Maxau 536 (+46), Mannheim 350 (+27), Mainz 306 (+10) Bmgen 205 (+4), Kaub 223 (+7), Trier 155 (-32), Koblenz 219 (+5), Keulen 179 (+5). Ruhrort 372 (+10), Lobith 963 (15), Nijmegen 739 (+8), Arnhem 771 (+5). Eefde IJssel 281 (+2), De venter 190 O 3). Monsin 5540 (-10), Visé 4966 (-14), Borgharen 3890 (-20), Belfeld 1094 (-10), Grave beneden de sluis 470 (-7). De gepeilde waterdiepten, welke heden worden vermeld op de waar schuwingsborden, zijn in centimeters: IJsselkop-Heveadorp 245, Heveadorp- Amsterdam-Rijnkanaal 210, Amster- dam-Rijnkanaal-Lekkanaal 225. IJs- selkop-Doesburg 220, Doesburg-Zut- phen 240, Zutphen-Eefde 245, Eefde- Spoorbrug Deventer 245, Spoorbrug Deventer-Katerveer 260. Toegelaten grootste diepgang van Millingen tot St. Andries 320 cm. De

de Stem | 1957 | | pagina 15