Vier Fransen namen hevig wraak in zesde etappe ammeloo- Fontenoy INTERNATIONAL Garage S. DIELEMAN VERSLOOT Dr. Suurenbroek, Goes bij botsing gedood Nederlandse Pieters ver teruggevallen Zeventienjarige Gerritsen amateur-sprintkampioen SCHEERAPPARAAT Vrouw en kind zwaar gewond Koningschieting te Ovezande Lompen en verwrongen zaken op en rond autowrak Zwitser leidt in R. v. Zwitserland Eerste nationaal NNBB-toernooi Explosie in Dauphiné Liberé Nu Luxemburger aan de leiding Voor uw Heren- en Jongens- g Mode-artikelen Speciaal voor Vaderdag 13 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 JUNI 1957 Overtredingen van de hinderwet HULST TERNEUZEN SAS VAN GENT IJZENDIJKE OOSTBURG GOES MIDDELBURG VLISSINGEN Jeugdviswedstrijd te Aarden burg Jeugdig en fris als een meisje, wijs als een vrouw, zó is „Margriet EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN Y De beste benzinetruek Lange levensduur Van 1.7 ton op kenteken. Het enige merk met speciale L.P.G.-MOTOR Telefoon 2036 TERNEUZEN Tevens dealer van SCANIA-VAB'IS diesel. Een pracht geschenk voor Vaderdag van PHILIPS - BR AUN - REMMINGTON DISTLER van 29,75.133,20 DIJKSTRAAT - TERNEUZEN - Telefoon 2056 Bij een botsing tussen de per sonenauto van dr. R. Suuren broek, chirurg te Goes, met een autobus van de Auto Maatschap pij Zeeland, de firma Leender- se, uit Kruiningen, gisteravond om half acht op de Rijksweg tus sen Krabbendijke en Kruiningen is de 38-jarige chirurg om het leven gekomen en werden zijn vrouw en twee kinderen, die in de auto meereden, gewond. De vrouw en het kleinste kind zeer ernstig. Het kind liep een sche- delbasisfractuur op. De echtge note van dr. Suurenbroek is met een gecompliceerde beenbreuk en een zware schedelbasisfrac- tuur in het St. Joannaziekenhuis opgenomen. Het ongeluk geschiedde toen de autobus, komende uit de richting Goes, de auto van dr. Suurenbroek, die kwam uit de richting Krabben dijke, naderde en ter hoogte van de Oostdijk tekenen gat, linksaf te wil len slaan. Dr. Suurenbroek begon op dat ogenblik te remmen, de auto gleed echter met nog vrij grote kracht door naar de linkerzijde van de weg en kwam tegen de bus terecht, die vrij ernstig beschadigd werd. De per sonenauto werd geheel vernield. On der de passagiers van de bus deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Dr. Suurenbroek had zijn schoon ouders naar de Achterhoek gebracht en was op weg naar huis. Hij stond bekend als een bekwaam chirurg en was bijzonder gezien bij zijn patiën ten en collega's. Op het moment van het ongeluk waren drie van de vijf kinderen thuis. Door de sociëteiten Willem Teil, Spes Nostra en Zeelandia te Ove zande werd 'n koningschieting gehou den. De uitslag was als volgt: Willem Teil, koning: Jac. de Baar. Spes Nostra, keizer: J. Kor- stanje en koning: H. Koens. Zee landia, koning: C. Ruk. TOT BESLUIT van het voetbalsei zoen speelde v.v. Aardenburg een tweetal vriendschappelijke wed strijden. De eerste tegen Jong Am- bon Zeeland, het elftal der Ambon- nezen in Zeeland, werd verloren met 85, terwijl een uitwedstrijd tegen het sterke F.C. Turnhout in België een 3-2 nederlaag opleverde. De weliswaar niet aanwezige koop man A.Il. uit de Zeeuwse hoofdstad kwam voor de kantonrechter met een opmerkelijk, schriftelijk vastge legd verweer. Maar deze verklarin gen waren toch niet opgewassen te gen de aanwezigheid van een briga dier van gemeentepolitie, die in kla re taal schetste, hoe de opkoper A.H. een perceel aan de Seissingel (hoek Seisstraat) tot opslagplaats van lom pen en oude metalen had gebombar deerd en daardoor de hinderwet had overtreden. Het verweer van de verdachte was „Het eenzame hart" (A) die in het Bioscoopgebouw draait, is een boeiende film. Het is een fa miliedrama, rond de vader van een verwende en bedorven zoon, wiens aspiraties tenslotte verder gaan dan de toch wel ruime finan ciële middelen van de vader ver oorloven. Dank zij de dochter, een meisje dat intussen tegen de wil van de vader met een eenvoudige man is getrouwd, worden de laat ste dagen van de door zijn zoon volkomen geruïneerde man niet zo somber als het dreigde te zijn. Het werkelijke lot van de wegge lopen zoon houdt ze nl. voor hem geheim. Het is een bijzonder boei ende film, met in de hoofdrol Paul Hörbiger. Verder „Die dag eindigde mijn leven" (Cl) een verhaal rond een vrouw wier leven vergald is door het geheim dat ze steeds voor haar man heeft verborgen. Wan neer deze avances maakt naar een jong meisje, de vriendin van de dochter van zijn vrouw, lijkt het drama (na twintig jaar) naar een hoogtepunt te leiden. AXEL Centrum draait „Artiesten en modellen" (Cl), een amusante film met de bekende komieken Martin en Lewis in de hoofdrollen. Ze zoeken het deze keer in de wereld van de kunst, met als enige resul taat dat men eens hartelijk kan lachen. Verder „Blanke slavin nen" (C2), een spannend verhaal rond een geliefd filmonderwerp. In Luxor gaat deze week Battle Hymn" (B), alweer een oorlogs film, maar een goede. Het is het verhaal van de bekende Dean Hess, die als de „vliegende domi nee" bekend stond. Zijn spannen de belevenissen vormen het ver haal in deze film. Onder de vele oorlogsfilms is dit er vooral een waarin het accent valt op de mens èn op de menselijkheid. Vooral de avontuurlijke belevenissen in Korea maken deze film zo onge woon interessant. Verder in Concertgebouw „Met ruw geweld" (B), een western met de nodige Indianen die het met giftige pijlen voorzien hebben op een stel blanken die ook niet mis zijn. Genoeg avontuur en een beetje romantiek. In Olympia draait de bekende film „Vrouw van Rome" (C2), een eigenlijk gewone geschiedenis rond een meisje dat ondanks haar aan vankelijk hardnekkige tegenstand, op het verkeerde pad terecht komt en tenslotte al haar verzet opgeeft. De rol van dit meisje wordt ech ter door Gina Lollobrigida ver tolkt en dat maakt het toch al pikanterige verhaal nog aanzien lijk pittiger. De historie draait tenslotte uit op een ingewikkeld liefdesdrama dat tot de dood van twee mannen leidt: de een wordt vermoord en de ander pleegt uit wroeging zelfmoord. Wie van een dramatisch liefdesavonturenver haal houdt, moet deze film vast niet overslaan. Ze is vakkundig gemaakt. Verder „Duivelsspel" (B), de ru moerige geschiedenis rond een met bang uitgevallen jongeman die al vechtend door het leven gaat °m zijn onschuld aan een ern- shge misdaad te bewijzen. Dat Jukt na heel veel spannende avon turen. Hofzicht Theater draait „Arties- tenbloed" (A), een vrolijk ver haal met Heinz Rühman, een ras acteur. Hij verstaat als weinig an deren de kunst, om de toeschou wer behalve geamuseerd te doen lachen hem ook een moment van eerlijke ontroering te bezorgen. Ledel Theater geeft „Schandaal in Sorrento" (A), het reeds eer der besproken verhaal (met So phia Loren) over allerlei beleve nissen in een dure omgeving met erg goedkope mensen. Een geesti ge film. Verder „De schat van Afrika (B), de jacht op de mil- joenenschat die Rommel ergens in het hete zand van Afrika ver stopt zou hebben. Grand Theater te Goes draait „De Hofnar" (A), een film van Norman Panama en Melwin Frank waarin de titelrol vervuld wordt door Danny Kaye. De film laat zien hoe in het Engeland van de 12e eeuw een illegale groep alles in het werk stelt om de wettige troonopvolger op de voor hem bestemde zetel te krijgen, waar tegen echter danig wordt geïntri geerd. Danny Kaye trekt op avon tuur in het hof, om zijn moed te bewijzen. De resultaten zijn de moeite waard. Electro draait deze week „The swan" (B). Het is het verhaal van een prinses, die trouwt met een prins, hoewel ze verliefd is op een eenvoudige leraar. „The Swan" is een gave vertolking van Gracy Kelly, tegenwoordig prinses Gracia Patricia van Monaco. De rollen in deze film woeden alle bezet door sterren van naam. de regie was in handen van Charles Vidor. Schouwburg geeft „Die man is gevaarlijk" (Cl), waarin Lemmy Caution, de man die zo bliksem snel met zijn revolvers kan om springen zich weer eens van zijn beste zijde laat zien. Overigens schiet Lemmy nooit aan de zij.de van de wet, doch dit neemt niet weg, dat het verhaal aardige ver pozing vormt. Alhambra vertoont „Als Parijs ontwaakt" (C3). Het is de geschie denis van een gangster met pen sioen, die op een gegeven mo ment de kans meent te zien de inbraak van zijn leven te plegen. Het is zijn beroepseer te na om deze unieke gelegenheid voorbij te laten gaan. Met enkele andere gildebroedrs tracht hij de kluis van een speelbank te forceren. Het loopt echter allemaal mis, om dat vrouwen en jalouzie een woordje gaan meespreken. Luxor draait „Bazooka's en whis ky" (B), waarin voor de zoveelste maal de strijd van de troepen van de V.N. in Korea onder de loep wordt genomen. Een kapi tein moet met zijn compagnie ma riniers terugtrekken, nadat de Chinezen een groot tegenoffensief zijn begonnen. Dankzij zijn talis man echter ziet de toeschouwer in verschillende flash-backs hoe hij behouden blijft. Overigens een rol prent, die boven het gewone genre uitsteekt. Katholieke filmkeuring A is alle leeftijden; B is 14 jaar; C is 18 jaar: Cl is 18 jaar: C2 is 18 jaar met enig voorbehoud; C3 is 18 jaar met ernstig voorbehoud; D is verboden. opgebouwd rond een vrachtauto. Dit vehikel, dat tot in het canvas van banden ook inderdaad de benaming vehikel" verdiende, stond er gela den met lompen. Eigenlijk klaar dus om uit te rijden. De rest van het opgeslagene, aldus de koopman, be stond uit „bruikbare" auto-onderde len. „Inderdaad lagen er balen met lompen op die auto", sprak de ge tuigende brigadier „mijns inziens was het echter een wrak van een auto. Een wrak, dat er een jaar ge leden ook al stond.." De brigadier ging vervolgens over tot de opsomming van het gehele spectrum van afvalstoffen, dat hem in het pakhuis toestormde. Het was een weelderig stilleven van ver wrongen zaken; oude potten en pan nen wisselden af met verbogen auto sturen, ingedeukte koplampen, kromme assen en stukken staal, waarin met veel moeite fittswielen vielen te determineren. Op een zol dertje lag voorts een grote hoeveel heid lompen, evenals in de ruimte bij het autowrak. Terloops deelde de getuige nog mee, dat hij er de ze morgen zojuist weer een bezoek had gebracht: hij moest constateren, dat het schilderachtige geheel nog steeds in dezelfde, haast onaangetas te staat verkeerde. De officier van justitie, mr. T. Le- bret, schilderde H. als een man, die er na een vriendelijk verzoek niet mee zal ophouden. Daarom vroeg hij twee weken voorw. gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en een boete van 50.subs. 10 d. De kantonrechter wilde zover niet gaan en veroordeelde H. tot 40. subs. 10 d. Dure grap Het rijden met een bromfiets (met ingeschakelde „hulpmotor" althans) over de mooie rijwielpaden, die Wal cheren onderlangs zijn mooie duinen kent, begint een dure grap te wor den. Wie liever een tientje in de zak houdt, bediene zich van de rij wielpaden langs de provinciale we gen, bediene zich van de herverka velingswegen of trappel De Biggekerkenaar J.J.S. maakte kennis met dit harde tarief. De of ficier had zelfs 15.geëist. Vrijspraak was er (ook de officier vorderde vrijspraak in deze zaak) voor de Goesenaar C.O.J.H., die op de 6e februari van dit jaar op de Partijnweg in zijn woonplaats bij het met zijn auto linksaf slaan niet zou hebben voorgesorteerd. Maar er was een getuige, de vertegenwoordiger H.B. uit Goes, die verklaarde, dat H. wel had voorgesorteerd. Hoewel het dus in deze zaak tot een vrijspraak kwam. wees de kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, er in het algemeen op, dat afslaan soms „iets dodelijks" kan zijn. Een zekere A. van B. bestuurde op 14 februari jl. op de Middelburgse Blauwedijk in opdracht van de koop man F.M.S. uit Middelburg een vrachtauto met een lading dakspan ten, die aan alle kanten te ver bui ten de auto stak. S. kreeg, als „hou der" van de vrachtauto (conform) zowel voor de lengte als voor de breedte dus tweemaal een tien tje boete. De viswedstrijd voor de jeugd, met medewerking en onder toezicht v/.n de hengelaarsvereniging Aardenburg in de vijver op de Markt georgani seerd, is een groot succes geworden. Niet minder dan 40 jongens en meis jes namen er met groot enthousiasme aan deel. Tijdens de wedstrijd werden de deelnemers vergast op een ijsje, ter wijl als prijzen hengelattributen en versnaperingen beschikbaar werden gesteld. Onder grote publieke belangstel ling werd er door de jeugdige vis sers veel gevangen. Gejuich ging op, wanneer een grote brasem ot een paling naar boven werd gehaald en terstond op de weegschaal van het bestuur werd gewogen. In totaal werd door de Jeugd in twee uur tijds meer dan 2 kg vis opgehaald. De prijswinnaars waren: 1. Jean- not van Tuil, Aardenburg. 420 gram. 2. Johan de Muijnck, Aardenburg 360 gram. 3. Eric Dhondt, Eede 220 gr. 4. Pierre Cauwels, Aardenburg 220 gram. 5. Jacob Kloosterman, Aar- demburg 190 gr. 6. Eddy de Baerde- maker, 150 gr. 7. Rini van Waas, 110 gr. 8. M. Cauwels, 60 gr. allen te Aardenburg. 9. Wilt de Roover, Eede 60 gr. 10. R. de Rooze, Aardenburg 50 gr. 11. Theo Theo van Hoorikx, Heille 50 gr. 12. Johan Daansen, Aardenburg 40 gr. De eerste vis werd drie minuten na de aanvang naar boven gehaald door Eddy de Baerdemaeker, een brasem van 1 1/2 ons. De grootste paling ving Rini van Waas, hij woog- meer dan een ons. De uitslag van de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland, van Thalwil naar Bazel, 215 km luidt: 1. Traxel (Zwits.) 5 uur, 43 min. 23 sec. (gemidd. 37.7 km/u.): 2. Ge- miniani (Fr.); 3. Sorgeloos <B. 4. Friedrich (Did.); 5. Schellenberg (Zw.); 6. Emiliozzi (It.); 7. Cofa- vreur (B.8. Fornara (It.); 9. van Damme <B.l; 10. Andresen (Denem.) 11. Clerici (Zwits.); 12. Moresi (Zw.); 13, Christian (Oostenr.); 14. Graeser (Zwits.); 15. Gismondi (It.) allen in dezelfde tijd als Traxel. Na de tweede etappe luidt het al gemeen klassement: 1. Schellenberg 11 uur 52 min. 10 sec.2. Fornara 11.52.40; 3. Couvreur 11.52.59; 4. Tra xel 11.53.39. Donderdagavond zijn te Eindhoven de eerste wedstrijden gespeeld van het nationaal toernooi groot biljart libre, georganiseerd door de Nieuwe Nederlandse Biljartbond. De uitslagen van de eerste avond partijen luiden: Jacobs 500 3 427 166.66 van Oosterhout 6 3 6 2.00 500 5 194 100.00 36 5 16 7.20 Nederland heeft een nieuwe sprintkampioen bij de ama teurs. De 17-jarige Mees Ger ritsen uit Amsterdam klopte gisterenavond in twee ritten zijn stadgenoot Captein en behaalde de titel. De landstitel achtervolging voor amateurs, werd gewonnen door de Beverwijker Ap Geldermans, die de vier kilometer in de, gezien de vrij krachtige wind bijzonder fraaie, tijd van vijf minuten 8 seconden afleg de. Ook het achtervolgingskampioen schap voor professionals leverde een nieuwe kampioen op. Peter Post won in de finale van titelhouder Daan de Groot in 6 min. 26.6 sec., ook al een bijzonder fraaie tijd. (Daan de Groot 6 min. 30 sec.) Plantaz werd derde, Hijzelendoorn vierde. Het gaat overigens niet goed met de Nederlandse baankampioenschap- pen. Nadat de vorige week slechts zeven prof-sprinters belangstelling toonden voor de titelstrijd, was 't don derdagmorgen bij de series van het profkampioenschap achtervolging al niet veel beter. Slechts negen van de zestien ingeschreven renners vonden het de moeite waard om aan de start te komen en bij de wegblijvers was Wim van Est, voor velen nog altijd een grote trekpleister. Een feit is echter, dat onze profs in de nationale kampioenschappen bijna geen droog brood meer kunnen verdienen en blijven dus maar weg. Zij rijden nl. op recette en de be langstelling van het publiek is even eens tanende, ook al een gevolg van het ontbreken- van de renners met naam, waardoor we dus in de vicieuze cirkel zijn geraakt. De KNWU zal zich dan ook dienen te beraden over te nemen maatrege len willen de baankampioenschappen niet langzaam doodbloeden. De enige verrassing was gisteren morgen, dat Jan Hijzelendoorn erin slaagde, de des avonds te verrijden halve finales te bereiken door Harry van de Kamp uit te schakelen. In deze halve finales kwamen voorts titelhouder Daan de Groot, die met een tijd van 6 min. 41,2 sec. de 5 km het snelste aflegde, Peter Post, die oud-amateur wereldkampioen op de weg Frans Mahn al in de vierde ronde inhaalde en Jan Plantaz. De laatste kreeg na zeven ronden een lekke band, maar lag ver vóóór op v. Grinsven en werd dus winnaar van de rit. (Advertentie) Niet voor niets is .Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland 1 (Van een specialeverslaggever) CHAMBERY, donderdagavond. Bergaud, Privat, Rostollan en Dotto hebben in de zesde etappe van de Dauphine Liberé bloedig wraak genomen voor de ne derlaag, die zij woensdag te slikken kregen. In de rit van Gap naar Chambery over 210 km is het viertal er in geslaagd, de situatie aan de kop van het algemeen klassement vrijwel geheel te herstellen. Merkwaardigerwijze was de bovengenoemde volgorde waarin zij als eerste vier in Chambery binnenkwamen óók de rangschikking in het algemeen klassement na de vierde etappe van dinsdag. De Luxemburger Schmitz, die achter Dotto als vijfde over de eindstreep kwam, is nu de nieuwe leider met een voorsprong van bijna vier minuten op Bergaud. Onmiddellijk na de start, die aan de voet van de Col Bayard plaats vond, zette Rostollan de aanval in en achter hem ontbrandde de strijd vrij wel op hetzelfde moment. Op de top van de Bayard, na 7 km, kwam Ros tollan als eerste door met 45 sec. voor sprong op Bergaud en Schmitz, 1 min 15 sec op Geruzzi en Le Dissez en 2.10 op Dotto, Corbusier, Privat, Close, Forestier, Tarri, Walkowiak en Que- heille. Bergaud en Schmitz haalden Ros tollan'ir, de afdaling in. Bij Chaufayer <25 km) had ook Gay zich bij de vluchtelingen gevoegd. De hoofd macht bleef bij al deze activiteiten niet toekijken. Er werd stevig gejaagd en enkele uit het groepje van Dotto werden weer in de gelederen opge nomen. Bij het meer van Laffray (73 km) nad zich opnieuw een vijftal renners losgemaakt uit het peloton en zo ontstond er tussen de koplo pers en het peloton een groepje, dat op 1,20 achter de leiders lag en een minuut voorsprong noteerde op de grote groep. Helemaal vooraan waren twee klei ne groepjes vluchtelingen samenge smolten en bij de bestijging van de lange, moeilijke helling van de Cham- rousse, waar het peloton op 2.45 lag, ontketende Schmitz een nieuwe aan val. Queheille, Walkowiak en Bertolo werden het eerste gelost. Toen de marreerde Bergaud, Gay sprong ach ter hem aan, gevolgd door Schmitz en Rostollan. Dit viertal had op 10 km van de top een voorsprong van 20 sec op Privalt, 55 sec op Lampre, 1.10 op Gouget en 1.45 op Walkowiak. Op het hoogste punt kwam Rostollan als eerste door, vóór Bergaud en Gay en op 22 sec gevolgd door Schmitz. De gele trui-drager Denijs (B) had op dat moment reeds een achterstand van 6 min. Toen Genoble in zicht kwam, na 146 km, reed Bergaud plat en Gay reed alleen op kop. Knap werk Bergaud repareerde snel en had het verloren terrein weldra weer terug gewonnen. Met Gay, Privat en Schmitz begon hij aan de beklimming van de Col de Porte. Na 154 km, tijdens de bestijging, was Rostollan echter weer naar voren gekomen en terwijl Gay en Schmitz even terugvielen, kwam Rostollan opnieuw als eerste over de top. Bergaud, Dotto en Privat volg den op 5 sec, Schmitz op 1.09, vervol gens met verschillen van 2,5 tot 4 minuten Gouget, Faure, Close, Rohr- bach en Lampre. De rest had grotere achterstand. Opnieuw kwam een hergroepering van de eerste vier tot stand, maar niemand in dit groepje voelde er ken nelijk wat voor om het op een sprint beslissing te laten aankomen en de onderlinge steekpartijtjes hielden aan. Met dat al groeide de achterstand van de grote groep met de gele trui drager Denijs, zijn landgenoot van Aerde en onze landgenoot de Jongh, die derde stond. Op de top van de Cucheron (na 176,5 km) was Bergaud het eerste weg. Hij nam een voorsprong van 30 sec op Rostollan en Dotto en van 37 sec op Privat. Schmit/. kon het tempo niet meer volgen. Hij passeerde op 3.02. Bergaud en Privat gingen door. Dotto kreeg een lekke band en verloor twee kostbare minuten. Samen stoven Bergaud en Privat op de finish af, waar Bergaud de sprint won. Etappe-resultaat Zesde etappe. GapChambery (210 km): 1 BergauH (Fr.) 6.54.25; 2 Privat (Fr.) 6.54.27; 3 Rostollan (Fr.) 6.56.32 4 Dotto (Fr.) 6.58.14; 5 Schmitz (Lux.) 6.58.34; 6 Faure (Fr.) 7.01.19; 7 Lam pre (Fr.) z.t. 8 Gouget (Fr.) 7.01.47; GYMNASIUM. Voor het eindexamen gymnasium slaagde aan het Sint Canisius Colle ge te Nijmegen Max M.L. de Rijcke uit Aardenburg. E.II.B.O. In het medisch centrum te Goes onderwierpen zich 36 deelnemers aan de EHBO-cursus aan het eindexamen en 32 behaalden hun diploma. De geslaagden zijn de heren W. Huysse en F. van Loenhout, beiden te Yerseke; mevr. C. Verstrenge-Hoo- gerheide, mevr. J. Witteveen-Kater- berg, mevr. H. HollesteHe-Kooiman, mevr. J. Mouris-Schenk, mevr. C. v. Schenk-Schippers te 's-H. Hendriks- kinderen; mej. A. de Jager, mevr. M. Murk-v. 't Hof, de heer A. Murk, me vr. J. Smit-Kooman, mej. C. Deurloo, mej.^A. Gunst, mevr. J. Koole-v. Bo ven; mej. R. Ramondt, mej. N. Paau- we, mej. J. Snoep, de heer P. Wiers- ma, de heer J, Goedee, mevr. M. Pik kaart-de Pan, de heer B. Magielse, de heer C. Vercauteren, de heer J. v. Duyn, de heer J. Geuze, mej. M. Wal- rave, mej. M. Polfliet, de heer L. v. d. Berge, de heer J. v. d. Vlist, de heer J. Vos, de heer C. Simonse, mej. G. Walrave, allen te Goes. 9 Rohrbach (Fr.) 7.03.46; 10 Brankart <B) 7.06.06; 11 Le Dissez (Fr.) 7.07.48; 12 Dupuy (Fr.) 7.07.53; 13 Close (B) 7.09.51; 18 Piet van Est 7.10.53; 19 Bergmans 7.11.20; 29 Pieter de Jongh 7.15.58. Van den Broek en Stevens hebben met nog negen andere renners, bij wie o.a. de Belg van Genechten en de Fransman No- vak, de strijd gestaakt. Alg. klassement 1 Schmitz (Lux.) 37.10.38; 2 Ber gaud (Fr.) 37.14.26; 3 Privat (Fr.) 37.14.47; 4 Rohrbach <Fr.) 37.15.38; 5 Rostollan (Fr.) 37.18.46; 6 Dotto (Fr.) 37.20.57; 7 van Aerde (B) 37.22.12; 8 Gouget (Fr.) 37.27.09; 9 de Jongh 37.27.26; 10 Bertolo (Fr.) 37.27.35; 16 P. van Est 37.35.33; 30 Bergmans 37.49.10; 59 van der Brand 38.56.10. (Advertentie) GOES, 13 juni. Exportveiling kruisbessen 44.20-45.30, F 43.40. Aard beienveiling: aardbeien per doos van, 2 ons 1 46-58, 2 25-60, afw. 16-22, per kg 120-170, afw. 80-150, perziken per stuk_ 23-34, frambozen per doos 59. KAPELLE, 13 juni. Export en industrie: kruisbessen grote 44.70-46, kleine 43.10, aardbeien industrie: Mad. Moutot 88. Regina 80, Mach. Fruh- ernte 81, Clim, 83. Aanv.-veiling: ker sen per doos 1 60, per kg 1 1.80. fram bozen per doos 1 59-84, 2 38, aardbeien per kg 1 170-214, 2 121-206, afw. 68- 136, per doos van 2 ons Regina 1 45- 71, 2 26-53, Mach. Fruhernte 1 45-66, 2 29-49, Deutsch Evern 1 47-68, 2 24- 47, Mad, Lefebre 1 34-50, 2 25-40, Cli max 1 48-65, 32-48, Mad. Moutot 1 30- 48, 2 30, Sengana 1 42-55, 2 33, Bowa 1 47-73, 2 46, Talisman 1 61. Konstanz 374 (+8), Rheinfe-lden 351 (461), Breisach 289' (+51), Straatsburg 354 (+30), Maxau 490 (+14), Mann heim 323 10), Mainz 296 (+8), Bin- gen 201 (+7), Kaub 216 (+7), Trier 123 (-2). Koblenz 214 (+8), Keulen 174 (+10), Ruhrort 362 (+2), Lobith 958 (+8), Nijmegen 731 (+9), Arnhem 766 (+7). Eefde IJssel 279 (+9), De venter 187 (+8), Monsin 5550 (onv.)f Visé 4980 (onv.). Borgharen 3910 (-15), Belfeld 1104 (-8), Grave beneden, de sluis 477 18). De gepeilde minste waterdiepten, welke heden worden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centi meters: IJsselkop-Heveadorp 240, He veadorp-Amsterdam-Rijnkanaal 210 Amsterdam-Rijnkanaal-Lekkanaal 220, IJsselkop-Doesburg 220, Doesburg - Zutphen 240, Zutphen-Eefde 245, Eef- de-Spoorbrug-Deventer 245, Spoor- brug-Deventer-Katerveer 260. Toegelaten grootste diepgang van Millingen tot St. Andries 310 cm. De scheepvaart op de Waal boven Nijme gen is in de komende nacht gestremd van 20 tot 6 uur. ^vooo<xxxxxxxxxxx>oo<xxxxxxxx><xxxxxxxx><x>oo<xxxxxxxxx>oooo<x -> s O O EEN MOOIE DAS FIJN OVERHEMD LEUKE SOKKEN naar g NIFA WSTRAAT 32-34 TERNEUZEN TEL. 2618 g oooooooooooooooooc <x>ooooooooooooooooooooooooooo<xxxx>oooo<>o Ook met voortvielaandrijving. Vraagt inlichtingen aan

de Stem | 1957 | | pagina 3