Eerste lustrum Braakmanpolder wordt een toeristisch feest Autozwendel voor rechtbank te Breda nog niet tot klaarheid GORDIJN STOFFEN JONGENS WEEK-ENDERS Tropen adel Pastoor Kuipers Yerseke. naar Bergen op Zoom Samenwerking van drie gemeenten VROOM Cr DREESMANN Bezoek van de minister gaat niet door Partij aanbieding 145 Nijverheidsdag te Goes Minister Manshol t naar Zierikzee Recreatieschap is nog een unicum Dorado voor vakantievierders Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding. VELOURS-DAMAST Ir. Horstmann in hoofdbestuur W erkgeversverbond Zeepwsch-Vlaamse jeugd gaat weer zwaluwen tellen Dexe prijzen gelden alléén morgen ZATERDAG 15 juni v. EIST NU NATUUR-MARGARINE Bakt beter! Braadt beter! 6 Bruint beter! Zó uit de Natuur. Lichter verteerbaar. Smeuïger. Smakelijker. Zuid-Beveland Kwestie Scherphuis ZEEUWS( H- VE mmm Als herder van parochie t Fort Groot festival te Sas van Gent winkeljuffrouw naaister TJiótM-KxMzl AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 JUNI 1937 Op 30 juni is het vijf jaar geleden dat de voormalige Braakman werd afgesloten: rond één uur in de middag van die maandag in 1952 gilden tientallen scheepsfluiten de vreugde over deze nieuwe overwinning op de zee uit. En terwijl in Philippine de halfstok gehesen vlaggen uiting gaven van de weemoed om de (nu definitief) verloren mosselwelvaart, rea liseerde Zeeuwsch-Vlaanderen zich de veler lei voordelen van de dijkdichting: de winst van 900 ha lanbouwgrsnd, verbetering van de zeewering (van 27 km bekort tot ca. 2i/2 km!) en de bijzonder belangrijke verbetering van de verbinding tussen oost en west. Bovendien kreeg Zeeuwsch-Vlaanderen de beschikking over een voor alle delen gunstig gelegen recreatiegebied, dat zich thans reeds begint af te tekenen en waarvoor de eerlang op te richten „Stichting Recreatieschap de Braakman" allerlei interessante plannen heeft. De algemene vergadering van de Zeeuwse landbouwmij. wordt don derdag 4 juli te Zierikzee gehouden. Op deze bijeenkomst zal de minister van landbouw, visserij en voedsel voorziening, dr. S Mansholt spreken over „prijspolitiek en structuurpro blemen". Dat is ook het doel van de Stich ting Recreatieschap de Braakman, het eerste „recreatieschap" dat ons land kent. Het zal binnenkort ge grondvest worden: de raden van Phi lippine, Hoek en Biervliet zullen de nodige voorstellen binnen enkele we ken op tafel krijgen en na de goed keuring van Ged. Staten is het „schap" een feit. Dan kan er begon nen worden aan een werk dat voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, voor zijn bevolking èn voor zijn economie, van grote betekenis zal blijken te zjjn. De weemoed om de sluiting van de Braakman, in Philippine nog wel levend in de harten van de oude mosselvissers is in februari 1953 abrupt geconfronteerd met de wer kelijkheid: toen bewees het water- (Advertentie) De nieuwe Braakmanpolder wordt een fantastische streek. De bodem gesteldheid en de aanwezigheid van veel water boden de planologen een stel ideale gegevens, waaruit ze alle voordelen hebben weten te trekken. Het polderlandschap zal geenszins domineren: bos, struikgewas, een meren- en krekengebied zal het beeld van vooral het noordelijke deel van de Braak manpolder bepalen. Een dorado voor de wandelaar, voor de visser, voor de watersportliefhebber, kortom, voor ieder die erop uit is zijn vrije dagei» en zijn vakanties op aangename wijze te besteden. geweld dat de tien miljoen die de indijking gekost hebben, besteed 'wa ren. Indien de dijk die nu de Neu- zenpolder en de Koninginnepolder verbindt, er niet geweest was, zou behalve geheel Philippine een groot deel van midden-Zeeuwsch-Vlaande- ren en van de Belgische streek rond Boekhoute overstroomd geworden zijn. Het programma Daarom is er, in weerwil van alle piëteit, meer dan voldoende reden om het feest dat de drie „Braakman gemeenten", Hoek Philippine en Biervliet op touw gezet hebben, met vreugde te vieren. Op 29 en 30 juni (zaterdag en zondag) wordt dit feest gevierd, in de omgeving van de brug in de middenweg door de Braakman polder, het centrale punt in dit nieu we stukje Zeeuwsch-Vlaanderen, be kend bij duizenden die al vele malen geprofiteerd hebben van de kortere verbinding tussen oost en west. Om half drie, zaterdagmiddag 29 juni, zal burgemeester A. F. Hans- sen van Hoek de feesten openen, waarna ir. Kluytenaar, rentmeester van de Dienst der Domeinen, een in leiding zal houden over de betekenis van de inpoldering. Van 3 tot 6 uur worden er door de Royal Sailing Club te Gent georganiseerde zeilwedstrij den gehouden op het 160 ha grote binnenmeer van de Braakmanpolder, een ideaal water voor velerlei spor ten. Tegelijkertijd houdt men onder auspiciën van de zwem- en poloclub ,.De Bruinvis" te Sas van Gent zwem wedstrijden. De winnaars van beide wedstrijden krijgen om half zeven in de landbouwschuur bij de brug hun prijzen. Zondag 30 juni zijn er eveneens zeilwedstrijden van 11 tot zes uur, alsmede demonstraties in waterskiën. Van 3 tot 6 uur worden er ook inte ressante boogschutterswedstrijden gehouden, voornamelijk met het doel deze folkloristische sport onder de belangstellenden duidelijk te maken. De vier samenwerkende boogschut tersverenigingen van Biervliet en Philippine organiseren deze wed strijden. Om half zeven worden weer de prijzen uitgereikt. Tentoonstelling In een der andere landbouwschu- ren is gedurende beide dagen een tentoonstelling van foto's over de wording van de Braakmanpolder te zien; de Dienst der Domeinen heeft deze expositie ingericht. Verder wordt er gezorgd voor muziek en an der vertier, er zal gelegentheid zijn het-een of ander (of 't een en ander) te drinken en te eten (een gelegen heid die de Braakman tot nog toe mist) en er rijdt wellicht een treintje voor rondritten door Nederlands op zeer vast en foutloos geweven dubbelzijdig decoratieve bloemdessins in 5 kleuren, o.a. groen - terra, beige, goud en lever kleurvast 120 cm breed goed licht afsluitend passend voor ieder interieur De normale prijs voor deze prachtige velours-damast is 6.50 per meter. Maar. morgen, zaterdag 15 juni kunt U van deze partij profiteren voor de sensationele A 50 prijs van Mm Per meter Profiteert hiervan! Zie onze etalage's Haast U, want de voorraad is niet onbeperkt! Breda - Bergen op Zoo,m één na jongste polder. Dat treintje zal de inwoners van Philippine tevens gelegenheid geven naar de feesten te gaan en terug te keren. Kortom, behalve een viering van het eerste Braakmanlustrum is dit feest een preludium op de roem die de nieuwe polder binnen enkele jaren zal krijgen als een der meest boteien- de recreatiecentra die Zeeland bezit. Want dit nieuwe stukje Zeeuwsch- Vlaanderen wordt de moeite waard! Vandaag zou de minster van water staat ir. Algera, een werkbezoek hebben gebracht aan Zeeland, om de werken voor het drie-eilandenplan en het proeflaboratorium voor de oesterteelt të Wemeldinge te bezoe ken. Gisteravond kreeg ir. Hofker, hoofd van de dienst werken drie-eilanden plan te Goes, bericht, dat het be zoek voor onbepaalde tijd is uitge steld. De minister moest nl. vandaag in de Tweede Kamer zijn afwijzend standpunt inzake de IJ-tunnel verde digen. daar men gister met de inter pellatie daarover niet klaar is geko men. Ir. C. A. L. Horstmann, algemeen di recteur van de N.V. Nwe Nederlandse Mij tot vervaardiging van spiegelglas, glazen voorwerpen en chemische pro- dukten te Sas van Gent en voorzitter van de kamer van koophandel en fa brieken te Terneuzen is benoemd tot hoofdbestuurslid van het Verbond van Nederlandse Werkgevers. Onder auspiciën van de Vogelbe- schermingswacht West - Zeeuwsch - Vlaanderen wordt dit jaar de telling van de broedgevallen van de boeren zwaluw en huiszwaluw weer voortge zet. Werd deze telling vorig jaar alleen gehouden in de gemeenten Cadzand en Retranchement, het enthousiasme van de jeugd was zodanig dat dit jaar deze telling ook in andere ge meenten in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren wordt gehouden. Reeds werd medewerking toegezegd uit de ge meenten Breskens, Slijkplaat, Hoofd plaat, Biervliet. IJzendiike. Aarden- burg, Waterlandkerkje en Sluis. Deze telling is mogelijk door de grote medewerking van de hoofdon derwijzers van verschillende scholen alsmede van padvindersverenigingen. Het doel van deze telling is twee erlei. Ten eerste beoogt ze op deze wijze het versterken van de vogel- besehermingsgedachte bij de jeugd en ten tweede het verzamelen van ge gevens inzake de achteruitgang van het aantal broedgevallen van de zwa luwen. De telling zal plaats hebben tus sen 16 juni en 30 juni. (Advertentie) (Advertentie) HET OVERHEMD WAAR IEDERE JONGEN WILD OP IS - zuiver katoen prima wasbaar fantastisch dessin open en gesloten te dragen Kqrs IN- en OVER de pantalon gedragen worden. Voor leeftijd 5 jaar (met kleine stijging per maat) tot leeftijd 14 jaar Profiteer hiervan. Haast U BERGEN OP ZOOM (Vervolg van pag. 1) ,,Ich habe 184 auto's gestolen", blufte hij. Deze werden door hem de grens over gereden en in samen werking met S. werden de auto's aan de man gebracht. Die man was Jacob V., die het grootste deel van de auto's verhandeld bleek te hebben. Om er een beetje uit te komen beperkte de rechtbank zich tot het behandelen van enkele wagens. De geschiedenis werd bepaald ingewikkeld, want beurtelings kwam er een zwarte, een bruine en een wijnrode auto in het spel en om het nog wat moeilijker te maken werden deze auto's in Neder land nog eens van hun oorspronke lijke kleur ontdaan. Jacob V. kon niet ontkennen nooit Volkswagens in zijn bezit gehad te hebben. Hij kocht die echter niet van de Duitser, zo liet hij weten, maar hij kocht ze op de Utrechtse auto markt. Daarop leverde de ingenieur een felle repliek. Weliswaar ver scheen Jacob V. op de bewuste auto markt, maar dit gebeurde slechts om een alibi te krijgen. In werkelijkheid waren de auto's reeds verhandeld voordat zij op de markt verschenen. De Duitser, rad van tong, wist zich een vloed van feiten, drie tot vier jaar geleden, te herinneren. Hij noemde niet alleen de cafés, waarin de auto's verkocht werden, maar hij meldde ook de data, waarop dit ge schiedde. De aanwezigen in de zaai konden slechts respect hebben voor het geheugen van de ingenieur. Maar de verdediger meende toch, dat de feiten niet zo vlot uit de mond van de verdachte kwamen als tijdens het vooronderzoek. Mr. P. Lap vroeg zich af waarom de autodief somtijds aarzelde. De Duitser haalde een kranteknipsel uit de ..Nieuwe Lim burger" te voorschijn. Hij zei: „Kijk, hier staat mijn naam. Ik ben een beetje bang alles te vertellen, Als ik ooit in Duitsland terug kom schie ten ze mij onherroepelijk neer". Heinz werd door de rechter gerust gesteld. Zo lang hij in Nederland ver bleef zou hij onder bescherming staan van de Nederlandse justitie. Hij be gon daardoor nog vlotter te vertellen dan voorheen. Hij legde haarfijn en nogmaals uit waar hij Jacob V. had ontmoet. Dat gebeurde diverse malen en daarbij waren tegenwoordig de Haagse caféhouders J. en van de K., mevrouw J. D., eveneens een Haagse, de Nootdorpse garagehouder C. M. en natuurlijk de grote contactman S. uit Spekholzerheide. „Kom nou", zei de Duitser: „Jij was er toch bij Jacob V." Deze haal de zijn schouders op. Op deze manier kwam de recht bank er niet uit en de volgende ge tuigen werden gehoord. Feilloze aanwijzing Drie opsporingsambtenaren ver schenen kort achter elkaar voor de president en alle drie verklaarden zij. dat de Duitser krasse „bewijzen" had overlegd. Hij reed vanuit Den Haag rechtstreeks naar de woning van V. in Delft. De ingenieur wist het interieur van V.'s woning om standig te b.schrijven. De man wist ook de garage in Nootdorp feilloos aan te wijzen. Ook daar had immers een belangrijke transactie plaats ge had. Hier werd immers een wagen afgeleverd, volgeladen met elektro- .otoren. Dit geval vertegenwoordig de een waarde van een dikke zestig duizend gulden. „Ik kan veel vertellen", bracht Heinz opnieuw in het midden: „maar men staat mij naar het leven als ik alles zeg". De drie opsporingsambtenaren, die maanden met verhoren bezig waren, hadden vrij duidelijke taal gesproken. De Duitser bevestigde zijn verklarin gen, maar de twee cafébazen J. en van de K. zeiden de Duitser niet te kennen. ,,Ik heb er niets aan Jacob V. de hand boven het hoofd te hou den", verklaarde J. Hij heeft na melijk mijn vrouw meegenomen en is daar mee gaan leven. Ik ben er door de Delftenaar ingetip- peld. Ik heb mijn straf gehad. Er is overal mee geknoeid, met auto's en kwitanties". Opnieuw beland op de Utrechtse automarkt merkte de president, mr. A. Bisschop Boele op: „In uw ogen V. is er maar één man, die de waar heid spreekt en dat bent u zelf". Verdachte V.: „Ik dacht, dat u Heinz zou zeggen". De officier van Justitie sprak in het automarktverband over schijnver- koop. ,,U durft nog al wat te beweren", zei Jacob. Heel veel nieuws hadden de vol gende getuigen niet te vertellen. Me vrouw J. D. (de minnares van V.) had de Duitser nooit gezien. De Loos- duinse autohandelaar A. de L., een schriel figuur, kende alleen maar S. uit Spekholzerheide en de Nootdorper C. M. kende de Duitser ook niet. Vijf tot zesmaal wees de officier van justitie op het plegen van meineden. De partijen hieven op hun respectievelijke standpunten staan, zodat de getuigenis van S. onmisbaar werd. De gevolgen waren, zoals gezegd, geen in vrijheidstelling van Jacob V. en verdaging van de zitting. Fijnaartse schakel Voordat de Duitser Heinz V. op het toneel verscheen, kwam M. v. S. uit Fijnaart als verdachte op het matje. Hij was de man, die enkele auto's, verkregen van Jacob V. in het zuiden verkocht. Enkele personen namen auto's af. maar zij konden tot in alle eeuwen der eeuwen wachten op de aflevering van een nationaiiteitsbe- wijs. Zeer moeilijk was het voor de opsporingsambtenaren deze wagens te achterhalen. Chassis- en motor nummers werden vervalst. Dit deed men op 'n handige manier. In Duitse garages werden nummers genoteerd, die later in Nederlandse auto's te vinden waren. Zo gebeurde het, dat in Tholen en Hannover auto's met dezelfde nummers rondreden. M.v.S. had in dit spel van smokkel zijn par tijtje meegeblazen. Hij kon dat moei lijk ontkennen. Het requisitoir tegen hem gaat ook pas 26 september door, Dat was de laatste beslissing van de zittingsdag, die om half tien begon en te kwart over acht eindigde. GOES B. en W. willen in beroep B. en w. schrijven de raad: „Zoals u reeds bekend zal zijn, heeft het ambtenarengerecht te Den Bosch de door dokter G. Scherphuis ingediende klacht tegen het besluit van uw raad van 30 november jl. tot het verlenen van eervol ontslag gegrond en het ontslag als zodanig nietig verklaard. Aangezien uw raad in grote meer derheid op onzes inziens juiste gron den tot bovengenoemd besluit is ge komen. wil het ons voorkomen, dat in de uitspraak niet zonder meer kan worden berust, doch dat van de be staande gelegenheid gebruik dient te worden gemaakt tot het verkrijgen van een beslissing van de hoogste terzake bevoegde rechter. Mitsdien stellen wij u voor van de beschikking van de ambtenarenrech ter te 's-Hertogenbosch beroep in te stellen bij de centrale raad van be roep te Utrecht." eervol ontslag leraar B. en w. stellen de raad voor om aan de heer D. Klootwijk, op diens verzoek, per 1 september a.s. onder dankbetuiging eervol ontslag te ver lenen, als leraar aan het lyceum te Goes. Dit in verband met zijn benoeming tot leraar aan het lyceum te Zeist. nieuwe cursus aan ambachtsschool Het bestuur van de Ambachts school vroeg de medewerking van de raad voor de oprichting van een cur sus voor het examen „bewijs alge mene ontwikkeling." B. en W. schrijven in verband hier mee aan de raad: ..Dit „bewijs algemene ontwikke ling" is nodig voor hen, die examen willen doen voor een nijverheidsakte en niet in het bezit zijn van een ulo- of hbs-diploma. Reeds enkele jaren is er aan de Ambachtsschool een niet-gesubsidieerde cursus ter oplei ding van dit examen verbonden. Thans bestaat de mogelijkheid deze cursus in subsidieverband te geven, waardoor de financiële gevolgen voor de cursisten belangrijk minder zullen worden. Aangezien eé een grote behoefte is aan bevoegde leerkrachten bij het nij verheidsonderwijs en gebleken is, dat voor bovengenoemde opleiding op Zuid-Beveland voldoende belangstel ling bestaat, zijn wij van mening, dat deze opleiding noodzakelijk is te achten." De kosten bedragen 2000.- waar van het rijk 70 pet. vergoedt en van de rest wordt nog twee derde ver haald op de gemeenten van herkomst der leerlingen. opening demonstratie woning. Men deelde ons mede, dat Bre- der's bouwbedrijf er toe zal overgaan om een van zijn in de de Grootstraat gebouwde huizen geheel „bedrijfs klaar" ter bezichtiging open te stel len en wel op maandag a.s. Een en ander geschiedt in samen werking met het adviesbureau wo ninginrichting van de Zeeuwse afde ling van de bond van plattelands vrouwen. Het doel is om de men sen niet alleen een beeld te geven van deze moderne middenstandswo ningen, doch ook hoe zij deze op een goede manier moeten inrichten om er ten volle profijt van te hebben. De inrichting is volgens het ont werp van genoemd advies-bureau verzorgd door enige Goese midden standszaken. Yerseke op 1 juli weer mossels In de week van 17 tot 22 juni zal de mosselkwekers gelegenheid gege ven worden om hun consumptiemos sels te laten keuren door de agenten van het Aan- en Verkoopkantoor. Wanneer de monsters voldoen aan de gestelde eisen zal in de week van 24-30 juni geleverd kunnen worden ter bevoorrading van de handelaars. Maandag 1 juli kunnen de expor teurs dan beginnen met verzenden. Sluiskil Tienjarig bestaan van K.A.V.-afrleling Onder grote belangstelling heeft de plaatselijke afdeling van de ka tholieke arbeidersvrouwen haar 10- jarig bestaan gevierd. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid. Des avonds kwa men zij met hun echtgenoten bijeen ter bijwoning van de feestvergade- ring Mevrouw van Aerde-Wullems onder wier presidium de goed bloeiende en snel groeiende vereni ging staat, opende met 'n woord van welkom Speciaal werden hierin be trokken de geestelijke adviseur, de bondsbestuurder mej. Kessels en het bestuur van de plaatselijke KAB. De pater gardiaan huldigde vier wijkleidsters, die gedurende de af gelopen tien jaar voor de KAV op de bres hebben gestaan. Het waren de dames Jacobs, de Groene, van attentie in ontvangstmochten ne- Aerde en van Male, die een bloem- men. Namens de diocesane KAV sprak mej. Kessels. Zij memoreerde de oprichtingspe- riod'c van de jubilerende afdeling en bracht dank aan de mede-oprich ters, alsmede aan de geestelijk ad viseurs, de jubilerende werkleid- sters en de leden en wijkleidsters, die de plaatselijke afdeling hebben ge steund en mede tot groei gebracht. De heer C. J. Compiet voerde na mens de plaatselijke KAB het woord. Sas van Gent Raadsvergadering Maandag 17 juni komt de raad des namiddags 6.30 uur in openbare ver gadering bijeen. Behandeld zal o.m. worden een voorstel tot verlenging van de ver hoging van het krediet met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten van f 150 000,tot f 250 000.een voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening groot f 300.000,tegen een nader overeen te komen rente voet en een te benaderen geldgever en een voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening ten bedrage van f 28,100.met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tegen een rente van 4 25 pet. per jaar en een looptijd van 30 jaar. Voorts stellen b. en w. voor 3112 m2 en 720 m2 grond te verkopen aan de stichting „r.-k. Huishoud- en In- dustrieonderwi.js" tegen respectieve lijk f 7.85 en f 1.50 per m2. Welpenspel Zaterdag zal Sas van Gent over stroomd worden met welpen-hordes uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Op die dag wordt namelijk ter gelegen heid van de 100e geboortedag van Lord Baden Powell een groot welpen- spel gespeeld. Het spel vangt aan om half drie op het terrein van de glas fabriek, op de zogenaamde „berg". Brandweerdaad Zoals reeds eerder werd gemeld is de oude branspuit geheel gereviseerd en een zo goed als nieuwe spuit moest geprobeerd worden. Dinsdagavond toen men erop uit ging om de vernieuwde brandspuit aan een krachtproef te onderwerpen ontdekte plotseling één van de man nen dat in de sluis een poesje te water lag en dat het beestje jammer lijk zou verdrinken als er geen hulp geboden werd. Dies werd de spuit aan de kant gezet en 12 forse man nen bogen zich over de waterkant om de toestand te verkennen Poeslief ontwaarde dat de reding nabij w>» en liet een klaaglied horen. Énkele tellen later lieten de mannen een ladder langs de kaaimuur zakken. Enkelen hielden dit klimtuig vast en iemand ging naar de waterspiegel om de kat in de nek te grijpen. De oefe ning kon toen voortgang vinden. Westdorpe bliksem ingeslagen. Tijdens een onweersbui sloeg de bliksem in de boerderij van de wed. van H.. waardoor verscheidene pan nen van het dak werden gerukt. In de gehele buurt werd het elektrisch net gestoord, doordat stoppen wa ren stukgeslagen. Met ingang van heden is benoemd tot pastoor van de parochie van O. L. Vrouw van oLurdes ('t Fort) te Ber gen op Zoom, ter vervanging van pas toor van Eekelen, die onlangs over leed, de zeereerwaarde heer M. H. Kuipers, thans pastoor van de parochie te Yerseke. Zoals bekend kwamen de parochies van de Zeeuwse eilanden onder het bisdom Breda, nadat de bisdomgren- zen enige tijd geleden werden gewij zigd. Hierdoor is het thans mogelijk dat een geestelijke van de eilander benoemd wordt in west-Brabant. Pas toor Kuipers is een Zuid-Hollande' Hij werd in 1905 te Bodegraven gebo ren. Zijn lagere studies deed hij te Hageveld en zijp hogere te Freiburg in Zwitserland, daar hij aanvankelijk bestemd was voor de Noorse missie. Na zijn priesterwijding in 1929 te Freiburg, keerde hij naar het bisdom Haarlem terug en werd eerst assistent te Lisse 'Beekburg) cn na korte tijd kapelaan aldaar. In 1936 volgde over plaatsing naar de parochie van O. L. Vr. Rozenkrans en negen jaar later kwam de benoeming tot kapelaan van Mnnou/atprctanrlen de Rozenkranskerk (Obrechtstraat) nOOgWdierildnaen te Amsterdam. Een zijner belangrijke taken was Voor de provincie Zeeland gelden daar de behartiging van het mannelijk voor morgen, zaterdag 15 juni, de vol- jeugdwerk en vooral de verkennerij: gende hoogwaterstanden: te Hans- ook als aalmoezenier van het armbe- weert om 4.58 en 17.10 uur; te Ter- stuur maakte kapelaan Kuipers zich neuzen om 4.17 en 16.30 uur en te verdienstelijk. Eind juli 1953 werd hij Vlissingen om 3.47 en 16.00 uur. pastoor van de H. Anna-parochie te Yerseke. Pastoor Kuipers zal volgende week door de parochie van 't Fort feestelijk worden ingehaald. Eede KOEIEN VERDWENEN. In de wijk Biezen zijn de laatste dagen twee koeien vermist. Bij Cl, Thilleman verdween een rund uit de weide, terwijl dit eveneens het geval was bij de landbouwer O. van de Wynckel. In het eerste geval wees een onderzoek uit, dat het dier in de richting van de Belgische grens zou zijn verdwenen. BALDADIGHEID. Aan het einde van de kermis heb ben onbevoegden, waarschijnlijk kei- misvierders die naar huis togen, zich toegang verschaft tot de loods van de firma Lampaert, een eind buiten het dorp gelegen langs de Graaf Jansdijk op de Nederlands-Belgische grens, door het indrukken van een raam. Daarna zijn ze met de daar- instaande vrachtauto en een trac tor aan het rijden geslagen in de loods waarbij 'materiaal werd ver nield en de loods beschadigd werd. Deze baldadigheid leverde voor de eigenaars, die de volgende morgen de ravage ontdekten een beduiden de schade op. Vrijdag 28 juni organiseert het ..Nive" (afd. Zeeland) wederom een Nijverheidsdag en ditmaal te Goes. Verschillende sprekers zijn aange zocht en een van hen pater Pisters uit Hulst, heeft zijn bereidverklaring al ingestudeerd. 't Ligt in de bedoeling om in de mor gen-vergadering de technische kant van actuele problemen te behande len en in de middag-vergadering de menselijke zijde. Aan dit laatste zal ook een forum worden gewijd, dat onder leiding zal staan van mr. dr. A. Mes uit Heinkenszand. Sas van Gent zal zondag in het te ken van de muziek staan. Op die dag organiseert de harmonie „De Ver enigde Vrienden", die zoals reeds eerder werd gemeld, haar zestig jarig bestaan viert, een groot festi val. Er zullen zeven muziekgezel schappen uit andere gemeenten aan deelnemen, uit Terneuzen, Philippine Westdorpe en Sluiskil en drie gezel schappen uit Zelzate. 's Middags om half drie maken de muziekverenigingen een rondgang door de gemeente. Tijdens de opstel ling van de optocht zullen deputaties van de diverse gezelschappen door het gemeentebestuur ontvangen wor den. Na de rondgang zal iedere be zoekende vereniging op de kiosk een concert geven van een half uur. Het slotconcert wordt gegeven door het gezelschap uit Terneuzen. Zaterdag a.s om acht uur zal een concert door de jubilerende harmonie „De Ver enigde Vrienden", de feestelijkheden inluiden. Industrieveiling aardbeien Kapelle Op de veiling in Kapelle is een be gin gemaakt met het veilen van aard beien voor de industrie. Hoewel de aanvoer nog niet groot is, wensten toch enkele kwekers hiermede te be ginnen. Van het ras Madame Moutot was er een aanvoer van rond 500 kg en hiervoor werd 88 ct. per kg betaald. De andere rassen noteerden van 80 tot 83 ct. per kg maar hier van was het aanbod nog kleiner dan van de Madame Moutot. Deze week zal de aanvoer van aardbeien voor de industrie van geen betekenis meer zijn. Verwacht mag worden dat vol gende week het aanbod echter snel zal gaan toenemen, vooral als het .weer gunstig is. (Advertentie) GEVRAAGD per 1 sept, of eerder 17 jaar of ouder en boven 16 jaar. 440-O Buskosten worden geheel vergoed. AXEL GOES Grand: De hofnar. MIDDELBURG Electro: The swan. Schouwburg: Die man is gevaarlijk. OOSTBURG Lede! 8 uur: Schandaal in Sorrento. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Vrouw van Rome. TERNEUZEN Luxor 8 u.: Battle hymn VI.ISSINGEN Alhambra: Als Parijs ontwaakt. Luxor: Bazooka's en whisky AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Artiesten en modellen. GOES Grand: De hofnap. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 uur: Schaduwen over de sneeuw. GRAAUW 3 u.: Schieting staande wip HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Het eenzame hart. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Arties- tenbloed MIDDELBURG Electro: The. swan. Schouwburg: Die man is gevaarlijk. OOSTBURG Ledel 8 uur: Schandaal in Sorrento. OSSENISSE L. Hermans 7,30 uur: Dan sen en 5 uur: Gaaibollmg. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Vrouw van Rome. J. Maas 4 u.: Schie ting. TERNEUZEN Luxor 8 u.: Battle hymn Concertgebouw 8 uur: Met ruw geweld VLISSINGEN Alhambra: Als Parijs ontwaakt Luxor: Bazooka's en whisky ZUIDDORPE R. Dankaart 3,30 uur: Kermissohieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur: De vogelhandelaar.

de Stem | 1957 | | pagina 2