reed gisteren Pieter de Jongh de voorste gelederen (9e) in Fransman Bergaud nog leider in alg. klassement Belgen domineerden in Reinaert-rallye te Hulst Beker-finale te Rotterdam Team Axel '57 voetbalde tegen journalistenelftal Int. atletiekdag was sportief te Hulst succes Belg Rik van Looy eerste in zware Ronde van Axel Welke renners vormen Ned. ploeg in Tour de France? TV hoogst interessant Dauphiné Liberé Mont Yentoux scherprechter Rubbersmokkel op Sumatra Zeeuws school- voetbaltoernooi v. d. Pluym J7e te Belsele-Waas Koningschieting te Graauw over k nog vaar tloos 'tuig btmarkt O juni SPORTUTt KORT Het geschil in de Ned. biljartwereld Notabelen (ondeskundig) ingemaakt Sterke Gerrit Voorting alleen tegen 3 Belgen Tragische dood fameus voetballer Jubileumtoernooi RKVY ..Robur" AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 12 JUNI 1957 JDDING lenise Man- weg Koe aangereden n de firma are hersen- rwondingen ïaar het r.- ergebracht. van de Ge- d heeft aan dragen een gen uit het ien, die de zal over de als industri- Drie Eilan- ouw Koldijk eerste pink- ij een onge- rgen-Leur en stand in het Breda werd tot tevreden- ïsgevaar nog 1959 111 M. Smits is die uit louter len met de an een zoge- 'leugel", het fvliegtuig, dat fabriekmatige ruik is, maar in de zomer zal kiezen. weefvliegtuig. ummum aan een bouwtijd Huim de helft Smits, die de uren verricht, jn medeleden ro Club, reeds lange vleugel n diepte* van t met plastic el ingebouwd, len snelheden worden ge- landingssnel- kilometer per lard een groot reageert de eeds op zeer zodat de ge- :er groot zijn. rdigd kost de lizend gulden, egrepen levert eatie af voor jeen wonder, :weefvliegtuig- rige construe- rkt zal dit jaar dag 29 ert zon- ;de traditie in tandbeeld van e de Bossche aars, grafici, fikkers, schrij den ook enkele nstenaars aan n, zodat er in [en zijn die er an trachten te alle ernst naar istieke niveau kunstmarkt zo en. unstmarkt wor- lon-, pierement- k. De officiële ien door Jan ibeek op zater- De markt blijft eopend. 's Zon- van 2 uur tot n Steen r Kongo de Missionaris- eft Br. Simon benoemd voor 'h Kongo. n deed in 1954 ten en was de -procurator in te Soesterberg. 1- en technische spoedig naar runnen vertrek- ngetwijfeld een e taak wachten, lied, dat pas in donarissen SVD n het begin van teling staat. :n zal in dit ge- v. d Boom en treffen, beiden lie er reeds en- zijn. in d« zon. tro: Het mysterie nen. uur: High society ympia 8 uur: Het zonde. 8 uur: De schat ibra: Wereld zon- Paso. i. Vlaamse 0P«r* li. AVIGNON, dinsdagavond. De grote man van de vierde etappe was de Fransman Rostol- lan, die als eerste over de Mont Ventoux ging met meer dan een minuut voorsprong op zijn naaste concurrent en ook als eerste te Avignon arriveerde, ruim drie minuten vóór de Belg Close die tweede werd, maar een goede twee minuten vóór Pieter de Jongh, die vandaag de beste Nederlander was. De etappe werd voorts gekenmerkt door een vinnig duel tussen Bergaud de drager van de leiderstrui en Privat nummer twee in de algemene rang schikking, die zijn best deed zijn ach terstand van vier seconden goed te maken. Het lukte niet, want wél wist Privat beslag te leggen op de derde plaats in deze etappe, maar Bergaud werd vierde, in dezelfde tijd, zodat het geringe verschil gehandhaafd bleef. Privat behoorde tot het groepje, dat achter Fernandez aan ging die nog vóór Ruoms (29 km) aan de haal was gegaan. De achtervolging mis lukte, maar na de 50e kilometer pro beerde Privat het nog eens, samen met Schmitz. Tijdens de klim van Remeze kregen zij Fernandez te pak ken en wat later voegden zich ook Hoorelbeke, Kosec, Sabbadini, Gerus- si en Forestier, gevolgd door Pipelin, Ramangeon en Polo, zich bij de kop groep. Het verschil met het grote peloton bedroeg bij de bevoorrading van Cairanne (104 km) 3% min. 25 km verder, te Malaucere aan de voet van de steile Mont Ventoux, was de voorsprong echter geslonken tot 45 seconden. Uit de hoofdgroep waren namelijk tal van tegenaanval len gedaan, met het gevolg dat het veld uiteen was gevallen in verschei dene moten. Rostollan, van Aerde, Close, Dotto en Brankart joegen het dichtst achter de koplopers aan. Ber gaud zat in een derde groepje, dat bijna 2 minuten achterstand had. de Jonghgoed gedaan! Tijdens de afdaling van de Mont Ventoux wist Rostollan zijn voor sprong nog te vergroteh en na 175 ki lometer leidde hij met 2 minuten op een groepje, bestaande 'uit De Dissez, Schmitz, Dotto, Privat, Brankart, Bergaud, Close en Gerussi. Nog weer twee minuten later volg de een groepje met o.m. Piet dë Jongh, Hoorelbeke, Gouget en Robic. Er werd verwoed jacht gemaakt, wat Rostollan niet belette het ver schil geleidelijk groter te maken. Hij werd ook niet meer bedreigd en be haalde een verdiende etappezege. De zeven overgebleven Nederlan ders hebben deze zware etappe allen uitgereden, ook Adri Voorting, die 40 minuten na de winnaar over de Gecorrigeerde stand De stand, die wij gisteren van de promotie-degradatie- competitie voor de tweede klas gaven, was onvolle dig. Wij laten hier de juiste stand volgen: streep ging. Hij was overigens niet de laatste, want na hem arriveerden nog de Zwitser Zeiler en de Belg Bral met onderscheidenlijk 42 en 52 minuten achterstand. De beste Nederlandse presta tie kwam voor rekening van Piet de Jongh, die een prachtige ne gende plaatc bezette, slechts 5,5 minuut achter de winnaar en zijn positie in het algemeen klassement aanmerkelijk verbe terde. Ook de anderen hebben gereden vooi wat ze waard wa ren en hun kansen zo goed mo gelijk verdedigd. Met nog zeven man in de koers heeft ploeglei der Buchli geen reden tot onte vredenheid. Etappe-resultaat Vierde etappe van Aubenas naar Avignon (212 km) 1. Rostollan (Fr.) in 6 uur 3 min. 49 sec.; 2. Close 6.07.01; 3. Privat 6.07.53; 4. Bergaud z.t.5. Brankart z.t.6. Gerussi z.t.; 7. Dotto z.t.; 8. Schmitz z.t.; 9. P de Jongh 6.09.19; 10. Hoorelbeke z.t.; 11. Faure z.t.; 12. Couget 6.09.43; 13. Rohrbach z.t.; 14. Denys z.t.; 18. Bergmans 6.12.19; 21. Piet van Ést 6.13.22; 44. van den Broek 6.18.51; 49. Leo Stevens 6.21.16; 67. van den Brand 6.29.00; 78. Adri Voorting 6.42.00. Niet gestart waren de Fransen Rivière en Groussard. Tijdens deze etappe staakten de volgende renners de strijd: van Avermaet (B), Blusson Remangeon, Tonello, Kosec, Deledda (allen Frankrijk) en Santoux (Zwits.) Alg. klassement 1. Bergaud 24.05.53; 2. Privat 24.05. 57; 3. Rostollan 24.07.36; 4. Dotto 24.08.05; 5. Close 24.09.02; 6. Gouget 24.10.44; 7. Denys 24.11.44; 8. ex aequo Hoorelbeke en de Jongh 24.12.49; 10. Rohrbach 24.13.13; 11. Schmitz 24.13.25; 12. van Aerde 24.14.17. De overige Nederlanders bezetten de volgende plaatsen: 32. van den Broek 24.20.59; 38. Bergmans 24.23.12; 46. Piet van Est 24.26.01; 47. Leo Ste vens 24.26.48; 62. van den Brand 24.34.32; 79. Adri Vo rting 25.42.49. In het ploegenklassement leidt de Franse ploeg Liberia met 72.27.54. Nederland bezet met 72.45.34 de zesde plaats. Toutenhoofd nationaal zweef vliegkainpioen De nationale zweefkampioenschap- pen 1957 van de KNVVL zijn na een recordaantal van negen wedstrijdda gen afgesloten. Het klassement voor de open klas se met tussen haakjes de plaats in de kampioenschapsklasse luidt als volgt: 1. Lacheny (Fr.) 7498 punten. 2. (een) Toutenhoofd, 7195 punten. 3. Kaay, 0261 punten. 4. (twee) Koch, 5611 punten. 5. Driel de Boer, 5541 punten, 6. (vier) Andreae, 5478 pun ten, 7. (vijf) Seyffert, 5467 punten. 8. (zes) Selen, 5443 punten, 9. (zeven) Ordelman, 5259 punten, 10 Sanders, 5074 punten, 11. (acht) Eikelenboom, 4568 punten, 12. (negen) Dèkkers, 4405 punten, 13. Blankenzee, open klasse 4313 punten, kampioens klasse 302 puuten (12e) 14 open klasse Rikkengaa 4230 punten. 15. (tien) Slagman, 4108 punten, 16. Bee- ke, 4061 punten, 17. Smits 4042 pun ten. 18. (elf) Lucassen, 3772 punten, 19 (dertien) Graafmans, 2437 punten, 20. Kenemans 1695 punten, 21. (veer tien) Mercus. 811 punten. Heer Taxandria Boxtel Sportclub Irene 7 10—5 4 5—5 3 7—10 2 2—4 DE VOETBALWEDSTRIJD Zweden- Hongarije op 16 juni as. te Solna (een plaatsje in de buurt van Stockholm), wordt geleid door Klaas Schipper uit Groningen. DE HEER J.E.LIONI, gouverneur voor Nederland van Lions Inter national, is officieel benoemd tot sportadviseur van de Ver.Naties. OP HET LAATST gehouden congres van de Europese Judo Unie te Pa rijs is besloten, Nederland de or ganisatie op te dragen van de Europese judokampioenschappen in 1957. Het ligt in de bedoeling deze in de maand november te houden. EEN ESTAFETTEPLOEG van LZO (Leeuwarden) is er dinsdagavond in geslaagd het Ned. record 4 x 100 m vrije slag heren te verbeteren en te brengen op 3 min. 56.3 sec. IN VERBAND met een besmettelijke leverziekte, waaraan verscheidene 'eden van de Milan FC lijden, zijn alle spelers geisoleerd en onder me disch toezicht geplaatst. Vijf hun ner moeten het bed houden, bij wie Cucchiaroni, Sqhiaffino en Berga- maschi. militaire commandant in Noord-Sumatra. overste Djamin Gin- tings, heeft medegedeeld, dat op gro te schaal rubber wordt gesmokkeld van Noord-Sumatra naar het opstan dige midden-Sumatra. Volgens hem zijn er aanwijzingen, dat een goed georganiseerde smokkelbende de rub ber naar midden-Sumatra vervoert, vanwaar ruilhandel wordt bedreven met Singapore, fn midden-Sumatra wordt het bestuur uitgeoefend door do ïx lutionaire ,,Banteng-raad", die gekeerd611 05 centrale rege"ng heeft rf.Jw ui{.voeJ Vjn ondernemingspro- dukten in Noord-Sumatra is voortdu- Drff Sedaald sinds drie maanden ge in i8 j van oorlo§ en beleg digd Indonesië werd afgekon- Dg Reinaert-rallye is wederom een eclatant succes geworden en het feit, dat er dit keer e~n record-aantal rij ders aan deze rallye deelnamen be wijst, dat er steeds meer belangstel ling voor deze sport komt. Niet min der dan 147 wagens waren op het Marktplein tesamen gekomen en wer den met tussenpauzen van een minuut op pad gestuurd. Al gauw bleek, dat er vele moei lijkheden moesten worden overwon nen, want op verschillende plaatsen zagen wij vijf zes wagens als het ware ,,op een hoop" staan, terwijl de kaartlezers druk gesticuleerden en uiteindelijk toch huns weegs gingen. Over'Tièt algemeen War'en de deel nemers van mening, dat de rit zwaar is geweest, maar men was vol lof over de organisatie. De -uitslag was als volgt: 1. Pieters-Pieters. Gent met 35 strafpunten; 2. Remaal-Remaal. Ant werpen. 57 strafpunten, 3. Meeuw- son-Meeuwson. Antwerpen, 58 straf punten, 4. van Weesenbeek-Diele, Ekeren (B.) 96 strafpunten. 5. de Smedt-Seghers, Ekeren, 100 straf punten, 6. van Dijk-Meulle. Merxem, 109 strafpunten, 7. Gabriëls-P. Re- maal, Ekeren, 121 strafpunten, 8. de Wagter-Robrechts. Antwerpen, 129 strafpunten, 9. Meeuse - Seghers, Terneuzen, 139 strafpunten, 10. v. d. Snissen-F. Nemaal. Antwerpen. 189 strafpunten, 11. van Waas-van Waas, Westdorpe, 204 strafpunten, 12. van Remortel-Taalman, Hulst, 266 straf punten. 13. Haak-Smout, Bergen op Zoom, 288 strafpunten. De eerste prijs dames was voor de eauipe Fricot-de Rijcke, 2. de Zeeuw- Blom, 3. Willems-Blommaert, 4. Adriaansens-Adriaansens. De Ford-prijs was voor van Re mortel-Taalman, terwijl de Citroen- Enthousiaste juichkreten en uitroe pen van bittere ontgoocheling schal den gisteren over de drie Vlissingse voetbalvelden waar de finales van het Zeeuwse schoolvoetbaltoernooi plaats vonden. Met vuur en fanatisme hebben schoolelftallen uit Walcheren, oost en west-Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid- Beveland en Schouwen-Duiveland ge vochten om de hoogste voetbaleer. die een school te beurt kan vallen: de fraaie wisselbeker voor een jaar in het bezit te hebben. Het werd tenslotte in de afdeling A (lagere scholen) de St. Bernardus- school te Clinge. die deze eer te beurt viel. ïn de afdelingen B en C (mid delbare scholen en technische scho len) zegevierden respectievelijk de techn. school Hulst en de Nijverheids dagschool te Vlissingen. Politie-kampioens- plftallen naar B. o. Zoom Het nieuwe voetbalveld van de Kon. Marechaussee te Bergen op Zoom zal op donderdag 20 juni in gebruik wor den genomen. En meteen goed. Op het keurige veld zal dan slag worden ge leverd door de kampioenselftallen van oost, zuid en west, met als inzet de landstitel. Aan de wedstrijden zal worden deel genomen door het elftal van de ge meentepolitie uit Amsterdam, dat in de afdeling west de titel in de wacht heeft gesleept. Oost wordt vertegen woordigd door het elftal van de Kon. Marechausse uit Arnhem, terwijl zuid het elftal van de Kon. Marechaussee Ge divisie) in het veld brengt. Op een nog nader te bepalen datum zal de Kon. Marechausse le divisie zuid, naar Arnhem gaan voor de returnmatch tegen de Kon. Mare chausse uit die plaats. Tevens zullen zij dan ontmoeten de kampioenen van de afdeling noord. De derde ronde vindt plaats in Am sterdam. Hier komen in het veld de Amsterdamse gemeentepolitie contra de le divisie van de Kon. Marechaus see (Bergen op Zoom). Tevens zullen dan de politiemannen van de le di visie voor de tweede maal ontmoeten het kampioenselftal van noord. prijs terecht kwam bij Merose-Mero- se, Antwerpen. De extra prijs voor de 3 best-ge plaatsten van één club was voor de Polderrijders met 383 strafpunten. De club ,,De Zeebank" uit Antwer pen kwam met de meeste deelnemers aan de start nl. 24. Voor de finale van dè K.N.V.B.- beker, tussen Feyenoord en Fortuna '54, zondag 16 juni in het Feyênoord- stadion, is als scheidsrechter aange wezen de heer J.Bronkhorst, Velp. Grensrechters zijn de heren A.Aal- brecht, Hoek van Holland en H.'J. Gennissen, Utrecht. Zoals men weet wordt de wedstrijd bij gelijke stand 4 maal 7,5 min. verlengd en indien dan nog geen be slissing is gevallen, wordt de wed strijd beslist door het nemen van 5 strafschoppen per elftal door 5 ver schillende spelers. Te Belsele-Waas <B.) is gisteren een wielerwedstrijd voor profs gehouden over een afstand van 178 km. Winnaar werd de Belg Sterckx in 4 uur 19 min. Zijn landgenoot Debaere eindigde met 1 lengte achterstand op de tweede plaats. Stolker, van der Pluym en Mahn eindigden respectievelijk op de 7e, 15e en 17e plaats; zij noteerden allen dezelfde tijd als de winnaar. Het bestuur van de Kon. Ned. Bil jartbond heeft aan mr. J. Knecht, voorzitter van het district Eindhoven een in hoge mate onloyale houding verweten naar aanleiding_ van zijn bemoeiingen met de oprichting van de Nieuwe Ned. Biljartbond. Mr. Knecht heeft thans een open brief aan het hoofdbestuur van de KNBB gericht, waarin hij zijn optre den toelicht en de beschuldiging van onloyaliteit van de hand wijst. Hij stelt vast dat de NNBB niet door hem persoonlijk is opgericht, maar door' enige los van de KNBB staande per sonen èn het voltallige voormalige bestuur, waarvan hij deel uitmaakte, van het district Eindhoven van de KNBB. Hij verzekert verder, dat het inter nationaal beleid van'd"e. KNBB volko men gefaald heeft en dat deze bond, op sleeptouw genomen door de heren Troffaes (België) en Krienen (Did.) de revolutionaire Federation Interna tionale de Billard heeft opgericht, zonder de districten of de spelers te raadplegen, waarmee een scheuring in de UIFAB is gemaakt. Het Belgisch-Zeeuwse journalistenelftal heeft, geheel volgens de ver wachtingen, (van de journalisten) het team gevormd door de notabel en van Axel en de organisatoren van de tentoonstelling Axel '57 (hetgeen ongeveer synoniemen zijn) een klinkende nederlaag toegebracht. De krantenjongens behoefden niet eens de tevoren grondig ingestudeerde valse grepen toe te passen want al konden zij voor het merendeel niet voetballen, de Axelaren konden er nog minder van. Dat bleek al uit de wijze waarop zij zich in hun shortjes en shirtjes gehe sen hadden: zowel om de kleuren als om de pasvorm moesten de journa listen even hartelijk lachen. Hoewel een kwartier na het tijdstip van de aanvang nog vier journalisten ont braken (juist een stel tactische Bel gen) liet men de wedstrijd toch maar beginnen, ondanks het feit dat de persmensen er de tegenstanders ern stig van verdachten een spelertje te veel in het veld te hebben ge bracht. Doch zo nauw keken ze niet: ze waren toch ernstig van plan om te winnen, al zouden de gemeentebe stuurders en tentoonstellingsmannen zware mitrailleurs bij zich gehad heb- ben. Er is wel eens een ogenblikje op de journalistieke helft von het ter rein gespeeld, voornamelijk door de persmensen. Men had die helft even wel ook gerust kunnen afsluiten; men zou dit stuk veld niet ernstig hebben gemist. Aan tde andere kant was des te meer drukte: doelman-bur gemeester van Oeveren heeft zelfs in de zwaarste begrotingsdebatten zo veel aanvallen niet te verduren ge had als hier. In zijn onschuld hield hij enkele schoten prima tegen: als ze toevallig naast of over gingen, of als de bal zo vriendelijk was juist tegen zijn knie te komen. De r.-k. Hulsterse Atletiekvereni ging heeft in het verleden wel bewe zen een internationale atletiekdag te kunnen organiseren. Door de succes sen in voorgaande jaren werd door het bestuur het plan opgevat om op tweede Pinksterdag grote internatio nale wedstrijden te houden, waarbij het er vooral om ging propaganda te maken voor de damesnummers. De r.-k. H.A.V. is hierin dan ook ten volle, geslaagd en het is een sportmiddag geworden, welke zeer zeker belangstelling heeft opgewekt van vele atletiekliefhebbers, die maar zelden gelegenheid krijgen deze oud ste en mooiste aller sporten in eigen home te zien. Bovendien werd door de veelbelo vende van Hijfte het record hinkstap- sprong verbeterd met een sprong van 13.27 m.. Het oude stond op 13.13 m. 'Zeer spannend was ook het treffen in het nummer 3000 m voor jongens A.,. waar de strijd hoofdzakelijk ging tussen de eeuwige rivalen R. Mon- deel van E.M.M. en W. Biesbroeck van r.,-k. H.A.V. Na eep zeer span nende strijd klopte de Ylissinger zijn tegenstander met ruim verschil, waarbij nog dient te worden aange tekend,. idat Biesbroeck nog werd ge diskwalificeerd wegens het buiten de baan treden. Veje nummers werden door het vrij talrijke publiek met spanning ge volgd. waarvan speciaal vermeld dienen te worden het discuswerpen darries, 60 en 100 m dames. Resultaten 100 meter heren: 1 D. Regter. Duf fel, 11.8. 2 L. Thijsse, Excels., 12.4. 3 G. Woudstra, EMM, 12.4. (Van onze" speciale verslaggever) Gerrit Voorting, in weelderige vorm, was niet in staat echt mee te sprinten om de dagprijs van het feestende Axel. Hij was wél de enige Nederlander die overeind bleef in de door de Belgen gevoerde blitzkrieg". Toen de zon achter de Zeeuwsch-Vlaairise dijken wegkroop, demarreerde Rik van Looy, de parel van Herenthals, voor de laatste maal. In zijn kielzog wierpen zich twee ploeggenoten, Rik Luyten en Roger Verplaetse. Daarmee was de weg naar de zege voor Gerrit Voorting figuurlijk, maar ook letterlijk versperd. Over het smalle stationsempiacement daverden drie rode truien. Voorting richtte zich op. Wat kon hij meer doen De Haarlemse Roosendaler, bruin gebrand teruggekeerd uit de Giro d'Italia, had reeds voor de start be grepen, dat het een zware dag zou worden. Slechts in een verrassend offensief lag de weg naar succes. Daarom demarreerde Gerrit direct nadat er honderd meter gefietst was. Vijf renners doorzagen zijn manoeu vre. Theo van Wychen, Arie van Wet ten, Jan Rol, Jan Westdorp en Harm Smits gingen met Voorting mee. Er scheen voldoende kwaliteit in dit sex tet te schuilen, maar toen Gerrit nog wat harder op de pedalen duwde bo gen enkele renners het hoofd. Het had geen zin met twee of drie man tegen de sterke wind te rijden en tegen de grote groep, aangevoerd door de Belgen. v. Rreeneit prima Enkele ronden (er waren er achttien te rijden van 7 kilometer) gebeurde er niet veel, ofschoon de zwakke broeders werden gezift. Daarna werd door de Belgen een kort maar hevig offensief geopend. De Duitser Mattias Löder bleef met twaalf Nederlanders mee vooraan. Gerrit Voorting. Arie van Wetten. Theo van Wychen, Jan Westdorp, Wies van Dongen. Arie van Sluis, Jaap Bruggenkamp, Jan Plan- taz, Hein van Breenen, Kees van der Zande, Harm Smits en Toon van Oers hielden stand. Dertig kilometer aan een stuk handhaafde zich deze (grote) groep. Toen begon, met nog dertig kilometer te rijden een nieuw offen sief. De helft van de groep werd te ruggeslagen. Nogmaals moesten er daarna drie man lossen, zodat met van Looy, Verplaetse en Luyten al len Voorting en Plantaz serieuze aege- kandidaten bleven. De slotattaque van de Belgen maak te de twee oranjemannen kansloos. Jan Plantaz werd gelost, Gerrit. Voor ting kon het alleen niet klaren. Sprin ter van Looy moest het wel halen 1 Was Gerrit Voorting de man bij de Nederlanders, ook Hein van Breenen Arie van Wetten en Jan Westdorp reden een sterke wedstrijd. De Duit sers Heinz Muller, Wil'ly Hochge- schurtz en Hans Brinkman presteer den weinig. De uitslag De uitslag: 1. Rik van Looy de 136 km in 3 uur 7 min. 12 .sec.; 2. Rik Luyten België, 3. Roger Verplaetse België, 4. Gerrit Voorting Roosendaal, 5. op 13 sec. Jan Plantaz Eindhoven, 6. op 26 sec. Arie van Wetten Noord: wijkerhout, 7. op 35 sec, Hein van Brenen Amsterdam, 8. op 46 sec. Jaap Bruggenkamp. IJmuiden. 9. op 1.10 min. Jan Westdorp 's Heeren- hoek, 10. op 2.20 min Harm Smits Antwerpen, 11. Wies van Dongen, Meulebeke, 12. Mattias Löder Duits: land. 13. Toon van Oers Langeweg. 14. Kees van der Zande, Halsteren] 15. Theo van Wychen Goes. 16. op 7 min. Henk van Glerum Sint Wille- brord, 17. Piet van As Roosendaal. 800 meter heren: 1 M. de Witte, 2.02.6. 2 D. Janse, 2.03.1. 3 P. v. Loon, 2.03.4, allen THOR. 3000 meter jongens A: IR. Mon- deel, EMM, 9.28.5 N.Z.R. 2 P. Pica- vet, 10.01.8. 3 R. Meeuws 10.07.1. Verspringen heren: 1 A. Brosens, DJA. 6.31 m. 2 Stevens, Hulst, 5.57 m. 3 M. Passieux, AV '56, 5.50 m. Discuswerpen dames: 1 W. Aarts, THOR, 32.30 m. 2 R. Aarts, THOR, 30.57 m. 3 R. Baeten, Duffel. 26.61 m. Kogelstoten heren: 1 Schatteman, Rieme, 11.50 m. 2 H. Theunisse, Sta broek, 11.08 m. 3 P. Everaart, Hulst, 9.78 m. 100 meter jongens A: 1 C. de Munck, AV '56, 11.7. 2 H. Fruijtier, Marathon, 12.1. 3 G. van Vooren, Hulst, 12.5. Verspringen dames: 1 B. v. d. Weijde, Marathon, 5.09 m. 2 D. v. d. Broeck, Duffel, 5.09 m. 3 f. v. d. Zundert, THOR, 4.69 m. Verspringen meisjes A: 1 C. de Jong, THOR, 4.98 m. 2 C. Groskot, Duffel, 3.64 m. Verspringen meisjes B: 1 S. Faas, 't Zwin, 4.70 m. 2 T. Bril, 't Zwin, 4.55 m. 3 L. Oudenaart, Marathon, 4.36 m. Hoogspringen meisjes A: 1 C. de Jong, THOR, 1.40 m. 2 J. Faas, 't Zwin, 1.35 m. 3 A. Donkers, Mara thon, 1.35 m. Kogelstoten jongens B: 1 P. v, d. Kruijssen, THOR. 12.51 m. 2 P. Ver- sluijs, EMM. 12.46 m. 3 J. v. Merode, THOR, 11.69 m. Kogelstoten jongens A: 1 P. Hop mans, THOR, 11.03 m. 2 C. Tijen, Sta broek, 10.42 m. 3 L. Kil, Excelsior, 9.83 m. 80 meter jongens B: 1 Janse. MOC, 10.-. 2 Mathijsse. THOR, 10.3. 3 Man- naert, Hulst, 10.5, 300 meter jongens B: 1 Matthijsse, 39.7. 2 v. d. Kruijsse, 40.-. 3 Noten boom, 42.2, allen THOR, 600 meter jongens B: IC. Mulder, EMM. 1.33.8. 2 H. Maliepaard, THOR I.34.8. 3 W. Rikken, Excelsior 1.37.1. 5000 meter heren: 1 D. de Bruin, THOR, 15.43.-. 2 H. Bostelaar, EMM, 15.50.2. 3 P. Zwartepoorte, EMM, 16.07.6. Kogelstoten dames: 1 J. Aarts, TH OR, 12.18. 2 B. v. d. Weijde, Mara thon, 10.09. 3 M. Kourvel, Duffel, 7.90. Kogelstoten meisjes A: 1 Y. Roeken THOR, 13.65. 2 M. Aarts. THOR, II.10. 3 R. v. Lopik, Marathon. 9.61. Kogelstoten meisjes B: 1 R. van Lopik, Marathon, 9.76. 2 F. la Gasse, 't Zwin, 7.96. 3 S. Bril, 't Zwin, 7.73. 100 meter dames: 1 D. v. d. Broeck, Duffel, 13.6. 2 N. va» Bruggen, EMM 13.8. 3 W. v. Zundert, THOR, 14.1. 200 meter dames: 1 N. van Brug gen. EMM, 27.8. 2 T. Rosseel, Mara thon, 30.2. 3 R. Boersma, Marathon, 32.2. Hoogspringen jongens A: 1 Hop mans, MOC, 1.65. 2 Vlamings, 't Zwin, 1.55. 3 v. Solingen, 't Zwin, 1.50. Hoogspringen heren: 1 Brosens. DJ A, 1.63. 2 van Hijfte, Marathon. 1.63. 3 Stevens. Hulst. 1.58. Verspringen jongens A: 1 H. Fruij tier, Marathon, 5.89. 2 H, Vlamings, Diamedon, 5.88. 3 L. Ligtenberg, Diamedon, 5.65. Aanstaande donderdag over veertien dagen wordt de zoveel ste Tour-karavaan op route ge zonden voor haar jaarlijkse rondrit door Frankrijk. Terwijl de meeste pioegen reeds bekend werden gemaakt, weet Neder land nog altijd niet precies hoe onze vaderlandse equipe er uit zal zien. Niet precies, want na afloop van de Ronde van Italië heeft Kees Pel- lenaars blijkens een bericht in het Vrije Volk verteld, dat hij wel het grootste deel van de tien renners kon noemen, maar over een paar nog in het onzekere verkeerde. Zeven namen stonden intussen defi nitief op zijn „lijstje", dat overigens nog voor overleg naar de KNWU moet. Het zijn: Wout Wagtmans, Wim van Est, Gerrit Voorting, Daan de Groot, Mies Stolker, Leo van der Pluym en Jaap Kersten. Definitief niet mee gaan Jan Nol ten en Appie Donker; zij hebben in de Giro nogal teleurgesteld. Welke drie coureurs de equipe dan zuilen completeren Pellenaars heeft het oog laten val len op Jan Westdorp en Kees van der Borst en wellicht wordt ook Hein van Breenen weer in genade opgenomen. Een kern van oude bekenden dus, met enige belovende nieuwelingen daar rondom gegroepeerd. Aangezien het kort dag is en de organisatoren van de Tour nu spoe dig zullen moeten weten hoe de Ne derlandse equipe er uit ziet, behoe ven wij niet lang meer op de defini tieve samenstelling te wachten. Op de duur werden de journalis ten overmand door een zielsdiep me delijden met hun slachtoffers, vooral loen de Belgische versterking geko men was, waaronder een Beerschot mannetje de oud-internationaal Huys- mans, een elrtal in z'n eentje. Spon taan gingen toen enkelen hunner waarachtig onder aanvoering van hun bloedeigen captain, aan de andere kant voetbaiien, hetgeen wel even bevreemding wekte onder de toe schouwers die nog nimmer tevoren een derlijke sportieve geste aan schouwd hadden. Niettemin werd de uitslag van het bloedig treffen 10-2, waarbij opgemerkt dient te worden dat Slechts oprecht medelijden de journalisten ervan weerhield een zestig- a zeventigtal doelpunten meer te maken. Het was overigens een spannende wedstrijd, waarin vooral de burge meester van Axel uitblonk. Zijn grootste prestatie was dat hij nog tijd wist te vinden zijn ondermijnde zelf vertrouwen met een ijsje bij te wer ken Op een spoorlijn bij Gateshead is het door een trein verminkte lichaam gevonden van Hugh Callacher, een van Schotlands grootste voetballers van alle tijden. Hij had vandaag moe ten terechtstaan op aanklacht van mishandeling en verwaarlozing van zijn zoontje. Hugh Callacher is jarenlang als middenvoor de schrik geweest van alle verdedigingen, in weerwil van zijn kleine gestalte. Hij was in technisch opzicht een artiest en hij beschikte over een dodelijk schot. Achtereen volgens heeft hij voor New Castle United Chelsea, Derby County, Notts County, Grimsby en Gateshead ge speeld. Het bedrag, dat in 1930 voor zijn transfer van New Castle naar Chelsea werd betaald, namelijk 10.000 pond sterling, was voor die tijd een record. Callacher is 54 jaar geworden. In het kader van haar 25-jarig be staan organiseert de r.-k. v.v. Robur te Goes zondag a.s. voor de eerste maal haar prestatie-wisselbeke.r toer nooi. Aan dit toernooi zullen de vol gende verenigingen deelnemen: Luc tor, Heinkenszand; Renesse, 'sHeer Arendskerke en de organiserende ver eniging zelf. Alle verenigingen zullen deelnemen met hun eerste en tweede elftal. De elftallen zijn ingedeeld in twee poules, terwijl er op twee velden te gelijk zal worden gespeeld. Gespeeld zal worden volgens het halve compe titie systeem, waarbij alle elftallen in een poule elkaar 1 maal ontmoeten. De vereniging, welke met haar beide elftallen het beste eindresultaat be haalt, komt voor één jaar in het bezit van de prestatie-wisselbeker, geschon ken door de hoogeerw. heer deken R. M. A. Nieveen van Dijkum. Bedoeling is dit toernooi tot een jaarlijks terug kerend evenement te maken. De wed strijden beginnen reeds in de morgen, uren, terwijl de laatste wedstrijden om 4 uur 's middags aanvangen. Ge. zien de krachtsverhoudingen de.r deel nemende verenigingen, beloven het spannende wedstrijden te worden, waarbij niet valt te voorspellen wie uiteindelijk winnaar van het toernooi zal worden. De vereniging ,,De Liggende Wip, gevestigd bij Frans de Bakker te Graauw, hield zijn jaarlijkse koning schieting. De heer Joossens van Lams- waarde, lid der vereniging, wist de koningsvogel te schieten en daarmee beslag te leggen op de titel voor dit jaar. WATERPOLOCOMPE- TITIE INGEDEELD Voor de Zeeuwse waterpoloeompeti- tie zijn de volgende zeventallen in gedeeld: Dames: SZV (Souburg), Luctor (Middelburg), Zeehond (Vlis singen) en Ganze (Goes). Heren: Bruinvis II (Sas van Gent), Schelde- stroom (Breskens), SZV II, Zee hond: Luctor II en Ganze. Het competitieprogramma luidt als volgt Heren: 12 juni: SZV 2—Zeehond; ZeehondLuctor 2. 15 juni: Luctor 2 Ganze, 17 juni: ZeehondGanze. 18 juni: Luctor 2—Zeehond; 21 juni: Zeehond—Scheldestroom; 22 juni: Bruinvis 2—Ganze; Scheldestroom— Ganze; ZeehondBruinvis 2: 24 juni: SZV 2—Scheldestroom; 26 juni: ScheldestroomLuctor 2: 27 juni: ScheldestroomBruinvis 2; 28 juni: ZeehondSZV 2; 29 juni: Bruinvis 2- SVZ 2. 3 juli: Luctor 2—Schelde stroom 2; 5 juli: Scheldestroom Zeehond; 6 juli: GanzeBruinvis 2: 9 juli: Luctor 2—SZV 2; 12 juli: Scheldestroom—SZV 2: 18 juli SZV 2 —Luctor 2: 20 juli: Bruinvis 2—Zee hond: SZV 2—Ganze; 22 juli: Ganze— SZV 2: 3 augustus: Ganze—Luctor 2' SZV 2—Bruinvis 2: 8 augustus: Bruin vis 2Scheldestroom; 17 augustus: Bruinvis 2Luctor 2; GanzeZee hond: 24 augustus: Luctor 2—Bruin vis 2; GanzeScheldestroom Dames; 12 juni; SZV—Zeehond; 18 juni: LuctorZeehond; 22 juni: Ganze—Zeehond; 25 juni: Luctor— SZV; 29 juni: GanzeLuctor; 1 juli Zeehond—SZV; 10 juli: Zeehond— Luctor; 18 juli: SZV—Luctor; 20 juli: GanzeSZV; 3 augustus Luctor Ganze; 17 augustus: Zeehond Ganze; 24 augustus: SZV—Ganze. HEDEN TE SAS VAN GENT. B. en W. van Sas van Gent heb ben aanóesteed het uitvoeren van grond-, riolerings- en bestratings werkzaamheden in de Plantaanstraat. Eikenstraat. Westdam, Stations straat en Kerhoflaan. De aanbeste ding gaf de volgende uitslag: K. Lucasse en Zn. te Walsoorden, 165.000.Fa. Gebr. de Bockx te Terneuzen. 162.200.P. Mollet te Hoofdplaat, 147.000.N.V. Aanne mersbedrijf Elk te Geleen-Schoondii- ke. 146.000.—; J. en K.F. De Oude te Biervliet, 145.800.N.V. Aan nemersbedrijf M. P. Hol te Hulst, 141.890.—; Fa. C.D. de Ruijsscher en Zn. te Biervliet, 139.980.De raming bedroeg 115.000.Het werk werd nog niet gegund. GOES, 11 juni. Hooi. Lucerne- hooi ongeperst verkocht voor 110-110 per ton. Vlas. Vlas te velde 1250-1500 per ha, alle verdere werkzaamheden voor rekening van de koper. Eieren. Eieren noteerden 1.78 per kg. GOES. 11 juni. Exportveiling: kruisbessen 52.10-63.80, Aardbeien veiling: aardbeien per doos van 2 ons 1 23-39, 2 16-27, per kg. 2 110-330. afw. 60-110. Groenten: kropsla A2 9-15, BI 8. afw. 11, bloemkool Al 36-41. A2 21- 32. BI 20-21, B2 18, afw. 13-28. kom kommers Al 41-50, Bi 36. Cl 30. ra barber 21-29. gr. sav. kool 20. poste lein 34-41, oude aardappelen 9-13, vr. aardappelen grote 29-35, drielingen 27- 30. kriel 13-22. spinazie 8.50-10. ueu- len 170, wortelen 24-61, radijs 6-7. 's-HERTOGENBOSCH. 8 juni Op de pluimveemarkt van heden werden aangevoerd 21,300 stuks. Prij zen: Kippen (witte) van f 1,85-1.90 kippen (gekleurd 1,701.75 slacht- kuikens 1.701,80 per kg levend ge wicht. oude hanen 2,753.75 p. st. lamme konijnen 5.00—10.00 p. st. Mededelingen: Minder aanbod van kippen, handel redelijk, de prijzen bleven ongeveer op gelijk niveau. De liandel in slachtkuikens verliep traag, prijzen lager. Oude hanen wer den kalm en prijshoudend verhan deld. De hande iin tamme konijnen was rustig met weinig verandering in prijzen. KAPELLE, 11 juni. Kruisbessen voor export, aanvoer 14 ton levering dinsdag 65.20-75.30, levering woensdag 55.60-56.60, aardbeien per doos van 2 ons: Regina 1 20-38, 2 12-22, Mach. Fruhernte I 22-41, 2 10-25, Deugen Evern 1 26-41, 2 14-24, Madame Le- febre 1 19-29, 2 13-17, Bowa 1 33-39, 2 17. Climax 1 23-31, 2 14, Sengana 2 27, Madame Moutot 1 19-21. 2 10. Roem van Maalstede 1 31. aardbeien per kg 1 75-104, 2 62-89, afw. 45-60. ROTTERDAM, 11 jjini. Klei- aardappelen 35 mm opwaarts: Bint jes 1314. Alpha's 1113. Furore 17 21. Voeraardappelen f 2.50—3.00, prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumDtie-aardap- pelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAM, veemarkt, II juni. Aanvoer in totaal 4030; vette koeien en ossen 850, gebruiksvee 725, vette kalveren 327, graskalveren 50,. nuch tere kalveren 603, varkens 670, biggen 56, paarden 67, schapen of lammeren 43, weide-zuiglammeren 619, bokken of geiten 20. Vette koeien le kw. 3,10 —3.35, 2e kw 2.75—3.00, 3e kw. 2.60 —2.70, vette kalveren 2.70—2.90 2.50 2.60, 2.202,30; graskalveren 525, 425, 300. nuchtere kalveren 70. 62 52, varkens (lev. gew.) 1,78, 1,75, 1,72; biggen 55, 48, 43, slachtpaarden 2.40, 2.20, 2.10, schapen 120, 110, 90; weide-zuiglammeren 75, 65, 55; kalf- koeien 1190. 990 790. melkkoeien 1190, 990, 790. vare koeien 900. 800, 670, vaarzen 875. 775. 575, pinken 625, 525, 400. Overzicht: Vette koeien aan voer groter dan vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd; vette kal veren: aanvoer kleiner, handel vlot, prijzen ietj^hoger; graskalveren; aan voer als vorige week, handel tame lijk. prijzen als vorige week. nuch tere kalveren: aanvoer kleiner, han del vlot, prijzen ruim prijshoudend; varkens (lev. gew.) aanvoer als vo rige week, handel lui, prijzen als vo rige week, afloop minder; biggen: aanvoer kleiner, handel stil, prijzen iets lager; slachtpaarden: aanvoer kleiner, handel lui, prijzen als vo rige week. schapen; aanvoer kleiner, handel traag, prijzen als vorige week, weide-zuiglammeren: aanvoer klei ner, handel stil, prijzen als vorige week; kalfkoeien: aanvoer ais vorige week, handel tamelijk, prijzen als vorige week; melkkoeien: aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen als vorige week. yare koeien: aan voer iets kleiner, handel stil, prijzen als vorige week; vaarzen; aanvoer iets kleiner, handel stil, prijzen on veranderd: pinken: aanvoer iets kleiner, handel stil, prijzen onver anderd. TERNEUZEN. 11 juni. Sla 4.60- 11.50, bloemkool A 22-30, A2 13-31. A afw. 10-18. B2 11-14. B afw. 10-11, witte komkommers A 41, kroten 40, radijs 9. sjalotten 3-7, Eerstelingen 1 31-35, 2 25-30, kriel 20-21, andijvie 31- 35. sav. kool 13-21, uien 6-9. peulen 1.43-1.48, spitskool 10-19, aardbeien p. doosje 1 26-41, 2 16-34, afw. 15-19. Konstanz 358 3) Rheinfelden 280 13) Breisach 209 2) Straats burg 313 15) Maxau 468 11) Mannheim 296 (-1- 11) Mainz (onver anderd, Bingen 185 1) Kaub 198 (- 1) Trier 118 3) Koblenz 199 2) Keulen 162 (4- 8) Ruhrort 348 17) Lobith 939 f4- 24) Nijmegen 711 20) Sluis te Weert 663 12) Arnhem 748 (->- 20) Eefde IJssel 252 f+ 14) Deventer 162 11) Monsin 5540 I- 10) Vise^966 6) Borgha ren 3889 1) Belfeld 1088 (- 5) Grave beneden de sluis 481 20). De gepeilde minste waterdiepten, welke heden worden vermeld on de waarschuwingsboren. zijn in centime ters: Pannerden—IJsselkop 270, IJssel- kop—Heveadorp 225. Heveadorp- AmsterdamRijnkanaal 200, Amster dam—Rijnkanaal—Lekkanaal 210, IJs selkop—Doesburg 190, Doesburg— Zutphen 215, ZutphenEefde 225. Eef. de—SpoorbrugDeventer 225. Spoor brug Deventer—Katerveer 250. Toegelaten grootste diepgang van Millingen tot St. Andries 290 cm. De scheepvaart op de Waal boven Nijmegen is in de komende nacht niet gestremd.

de Stem | 1957 | | pagina 3