BEKVECHTEN DE MAN MET DE LUCIFER Vraagstuk van financiering moet eerst nog worden opgelost Verhogingen sociale uitkeringen ter compensatie huurverhoging Werken aan rijksweg Roosendaal - Ellen 2hmJeB^e,huid? DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 11 JUNI 1937 De verbeteringen acin Mark en Dintel Belgisch overleg over indijkingen bij iloensdrecht en Ossend1 recht spuitbus van GRGAiü bevat tie 7 absolute insectsndodsrs Verbetering waterwegen W. Brabant Een ongezond leven? n *H55Er=ïi - JSLi -Lui** A. RADIO hè-hèl TELEVISIEPROGRAMMA door Ids. v. d. Ploeg Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid ir. C. van Meel betreffende de waterstaatkundige toestand in diverse landbouwgebieden, heeft minister Algera, mede namens de ministers Mansholt, Luns en Cals o.a. geantwoord, dat de wa terbeheersing in het gebied van het Heemraadschap Mark en Dintel op verschillende plaatsen verbetering behoeft. De mi nister gaat even terug in de historie van deze verbeterings plannen en herinnert aan de stagnatie, die na de oorlog is ontstaan door de plannen voor het Moerdijkkanaal. In het licht van de huidige situatie kan de afwatering van Mark en Dintel opnieuw worden bezien, aldus de ministers. Hoewel onmiddellijk besprekingen daarover met het provinciaal be stuur van Noordbrabant zijn geopend, is het uiteraard niet mogelijk een termijn te noemen, waarbinnen de werken gereed zullen zijn, o.a. niet (Advertentie) li OMYL Eén druk op de knop, en de Omyl-spuitbus verspreidt een fijne onbrandbare nevel, die insecten, larven, eieren en poppen totaal verdelgt! Verfrist de atmosfeer. DE GROOTSTE SPUITBUS VOOR HET MINSTE GELD omdat dit afhankelijk is van de mate van financiering enerzijds door het betrokken waterschap en anderzijds door de hogere overheidsorganen en voorts te minder, omdat het aanvan kelijk opgemaakte plan zal dienen te worden herzien en aangepast aan de toestand, zoals deze na het gereed komen van de deltawerken zal ont staan. Het is nog niet aan te geven, wat thans reeds in uitvoering zou kunnen worden genomen. Ossendrechtse polders Voorts wordt de vraag, oi het de minister bekend is, dat de waterstaat kundige toestand van de poldergebie den bij Woensdrecht en Ossendrecht reeds vele jaren veel te wensen over laat en dat o.a. een rationele bedrijfs voering op circa 2800 ha prima klei gronden niet op gang kan komen, be vestigend beantwoord. Ter verbetering van de niet-bevre- digende waterstaatkundige toestand in de hier bedoelde gebieden, zou de inpoldering van 'n aangrenzend schor- rengebied en de uitvoering van bijko mende afwateringswerken een nuttige invloed kunnen hebben. Dergelijke indijkingen zullen wel licht niet geheel zonder invloed blij ven op de stormvloedstanden op het Belgisch gedeelte van de Schelde. Mede in verband met de uitvoering van de deltaplannen heeft de rege ring van België ter zake een studie in gang gezet, haar daarop gegronde oordeel is echter nog niet bekend. Inderdaad zal alles in het werk moeten worden gesteld om te trach ten ook hier de waterhuishouding te verbeteren, opdat de produktie van de bedrijven zo rationeel mogelijk zal kunnen geschieden, aldus de minis ters. Biesbosch Tenslotte delen de ministers mee, dat de werken in de gebieden van Beneden-Donge. Oude Maasje en Biesbosch moeten worden gesynchro niseerd met de uitvoering van onder delen van het Deltaplan, ten einde aldus gevaarlijke situaties bij storm vloed te voorkomen. Minister Algera is van plan op de rijksbegroting 1958 gel den te doen uittrekken voor werken ten behoeve van de scheepvaart in westelijk Noord brabant Dit heeft hij in antwoord op vragen van het Eerste Kamerlid de Vos van Steenwijk medegedeeld. Er is in de loop van de jaren reeds veel voorbereidend werk voor ver richt. Ten aanzien van de werken ter verbetering van de afwatering deelt de minister mede, dat de werken daar voor wat betreft het oostelijk gedeelte, reeds jaren geleden zijn aangevangen. De meer westelijk ge legen werken zijn reeds in grote trek ken voorbereid en zullen thans even eens kunnen worden aangevat. Deze werken worden door het be trokken heemraadschap met rijkssub sidie uitgevoerd. De plannen voor beide soorten wer ken dienen echter te worden aange past aan de situatie, welke door het inmiddels opgekomen Deltaplan zal worden geschapen, waarover de mi nister overleg pleegt met het provin ciaal bestuur en zich ter plaatse over hetgeen in dit verband wenselijk is, heeft doen voorlichten. In een vijftal bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerpen wordt voorgesteld, ter compensatie van de huurverhoging, met drie procent te ve hogen de uitkeringen ingevolge de Ongevallenwet, de Land- en Tuin- bouwongevallenwet en de Zee-onge vallenwet met de daarop verleende bijslagen, de Invaliditeits- en Wedu- wenrenten ingevolge de Invaliditeits wet met de daarop verleende toesla gen, en de kinderbijslagen ingevolge de Kinderbijslagwet, de Kinderbij slagwet voor invaliditeits-, ouder- doms- en wezenrentetrekkers en de Noodwet kinderbijslag kleine zelf standigen. De kinderbijslagen ingevolge de Kinderbijslagwet worden gebracht: voor het eerste kind van 56 op 58 cent, voor het tweede en derde kind van 63 op 65 cent, voor het vierde en vijfde kind van 88 op SI, voor het zesde en volgende kinderen van 99 op 102 cent per dag. Voorgesteld wordt, de verhoging van deze kinderbijslagen op 1 juli te doen ingaan. Verder wordt voorge steld, met het oog op de loonsverho ging die op 1 augustus zal ingaan en de thans voorgestelde verhoging van de kinderbijslag, het bedrag, dat in een kwartaal gemiddeld per dag moet worden verdiend om de volle kinderbijslag te kunnen ontvangen, te verhogen van f 5.40 op f 5.60. On ge vallen Rente of uitkering wegens ongeval len, gebeurd voor 19 maart 1951: ver hoging bijslag van 29 tot 33 procent. De voorbereidende werkzaamheden voor het leggen van nieuwe rijwiel paden langs de rijksweg Roosendaal-Etten zijn thans in volle gang. Een ste vige telefoonkabel, die onder de kei-strook ligt, wordt thans opgegraven en geheel naast de bestaande weg gelegd. Voorlopig geschiedt dit over een lengte van ongeveer 6 kilometer n.l. van Maple Farm tot Etten. Vanaf de Bremstraat onder St. Willebrord wordt thans het zandbed gereed gemaakt en wordt een nieuwe sloot getrokken. Binnen enkele weken kan worden verwacht, dat het stor ten van beton voor het rijwielpad vanaf de Bremstraat tot aan Maple farm (kruising Rucphen-Bosschen- hoofd) zal beginnen. Direct daarop zal het grondwerk voor het rijwiel- (Advertentie) Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk feven. Gevolgenslappe werking der orga nen. onzuiver bloed, verstopping. Daar door onstaan moeheid, hoofdpijn, puistjes, •ambeien enz. HERBESAN kruidenthee geeft het lichaam zijn natuurlijke werking terug I Verkrijgbaar bij apotheker of drogist a f. I 80 per groot pak. voldoende voor maanden. pad rechts gezien vanaf genoemd kruispunt worden aangepakt. Indien ook deze werkzaamheden een vlot verloop hebben en gezien het vele mechanische werk mag dit wor den verwacht zal vóór het a.s. na jaar deze rijksweg van Maple farm tot Etten van nieuwe rijwielpaden voorzien zijn. Intussen hebben de laatste onder handelingen plaats over de onteige ning van de benodigde gronden van Maple farm richting Roosendaal. Op enkele stukjes na is hier de zaak rond. Gehoopt wordt, dat ook dit res terende gedeelte van het rijwielpaden plan Breda-Roosendaal spoedig ge reed komt. Het uitgraven van de telefoonkabel bezorgt het verkeer gedurende gerui me tijd een flinke stremming, daar ter plaatse van de werkzaamheden slechts van een enkele rijbaan ge bruik kan worden gemaakt. Ongevallen gebeurd tussen 18 maart 1951 en 1 januari 1954: van 22 tot 25' 2 procent. Ongevallen gebeurd tus sen 30 september 1954 en 1 september 1956: van 10 tot 13' 2 procent. Op renten en uitkeringen, berekend naar een verlies van geschiktheid tot werken van meer dan 25 procent door ongevallen, gebeurd tussen 31 augus tus 1956 en 1 augustus 1957. Op renten en uitkeringen aan de nagelaten betrekkingen ter zake van dodelijke ongevallen in deze periode wordt een bijslag van drie procent verleend. In het wetsontwerp betreffende de invaliditeitsrenten wordt voorgesteld, de bijslagen op de invaliditeitsrenten en toeslagen te verhogen van 41 tot 45 procent, terwijl de gezinstoeslag van f 49.50 op f 51 wordt gebracht. De kinderbijslagen ingevolge de Noodwet kinderbijslag kleine zelfstan digen worden gebracht van 35 op 36 cent per dag voor derde kinderen en van 51 op 53 cent per dag voor vierde en volgende kinderen. Verder wordt voorgesteld, de inko mensgrenzen voor déze groep met f 300 te verhogen. Thans gaat het recht op kinderbij slag voor kleine zelfstandigen bij een inkomen van niet meer dan f 3200 per jaar in bij het derde kind. bij een inkomen tussen f 3200 en f 3400 bij het vierde kind, bij een inkomen tus sen f 3400 en f 3600 bij het vijfde kind enz. Aangezien voor het recht op kinder bijslag ingevolge de Noodwet kinder bijslag kleine zelfstandigen beslissend is het inkomen over het jaar, vooraf gaande aan het jaar, waarop de kin- derbijslagaanvrage betrekking heeft, wordt voorgesteld, de verhoging der inkomensgrenzen eerst op 1 januari 1958 in werking te doen treden. (.Advertentie) wS3*; V ■•^4 Lucbüot* Wat waren ze er trots op in Den Haag. En terecht! Een frisse wandeling, een prachtig uitzicht en met uw liefste meisje een consumptie in de zon. Dit alles bood de Pier, en 't behoefde niet veel meer dan wat losse dubbeltjes te kosten! Kom daar nu eens om... Troost u! Steek - net als toen op de Pier - een altijd verse North State op. U betaalt wel wat meer dan het kwartje van vroeger, maar toch blijft North State in kwaliteit en prijs uw allerbeste koop! Een slof verse North State sigaretten gratis Hebt u ook nog andere goede en interessante foto's uit de twintiger jaren Zend ze in Vermeld naam en adres (in blokletters) op de achterzijde van de foto. Adresseer aan: North State, postbus N 300t, Amsterdam. Indien wij de foto geschikt achten en voot publikatie gebruiken, is een slof fabrieksverse North State sigaretten IW deel. Alle foto's, ook de gebruikte, worden teruggezonden. De Engelse komiek Kenn Dodd was het, zoals u ziet, niet helemaal eens met het luipaard Larry, dat hij in de dierentuin te Bristol bezocht en hij wilde het best weten ook. Mocht u soms de vervaarlijke tanden van Larry mooier vinden dan die van meneer Dodd, bedenkt u dan wel dat de laatste 10.000 pond sterling waard zijn. De komiek, die zijn vooruitstekende gebit als zijn for tuin beschouwt, heeft dit nl. voor dat bedrag verzekerd, waarmee de verzekeringsmaatschappij akkoord ging op voorwaarde, dat motor rijden en ruwe sporten voor Kenn taboe blijven... Hoe deze angstige ontmoeting afliep wilt u weten? Troost u zich, er zat een dikke ruil tussen de vechtersbazen. WOENSDAG 12 JUNI HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. 7,10 Gewijde muz. 7,45 Een woord voor de dag 8,00 Nws. en weerber. 8,15 Gram. 9,00 V. d. zieken 9,25 V. d. vrouw 9,30 Veriïuft en techniek, caus. 9,35 Wa- terst. 9,40 Gram. 10,30 Morgendienst 11,00 Bariton en piano 11,25 Gram. 11,35 Omr, ork. 12,05 Pianotrio 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Clavecimbelrecital 12,53 Gr. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad 13.20 Gevar. muz, 13,45 Gram 15,40 Vo caal ens. en sol. 16,00 V. d. jeugd 17,20 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Koor en piano 18.20 Viool en piano 18,45 Spectrum v. h. Chr. org.- en verenigingsleven 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Orgelspel 19,30 Buitenl. overz. 19,50 Gram. 20,00 Radio krant 20,20 Kamerork. en solist 20,45 Muz. 1 uisterwedstr. 21,00 Werk in uitvoering, klankb. 21,45 Lichte muz. 22,05 Reportage 22,15 Samenzang 22,45 Avondoverdenking 23,00 Nws. en SOS-ber. 23,15 Metropole ork. 23,35-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7.00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 7.23 Idem 8,00 Nws. 8.18 Gram. 8,50 V. d. vrouw. VPRO: 10,00 Boekbespr. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 Gram. 10,45 Gevar. progr. 11,30 Gram. 12,00 Orgel en zang 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 V. h. plat teland 12,38 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13,50 Medische kron. 14,00 Gram. 14,30 V. d. jeugd 16,00 V. d. zieken 16.30 PoJitiekapel 17,15 Vakantietips 17,50 Re- geringsuitz Rijksdelen overzee: P. de Buisonjé: De Nederlandse Antillen geolo gisch bekeken, III. 18,00 Nws. en comm. 18,20 Orgelspel 18,35 Act. 18,45 Pari. overz. 19,00 Gram. 19,10 Joods progr. VPRO: 19,30 V. d. jeugd. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Comm. 20,15 Dansmuz. 20,50 Het hoogste offer, hoorsp. 22,05 Instr. kwintet 22,30 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22,45 Gitaarspel 23,00 Nws. 23,15 Gram. 23,50-24,00 Soc. nws. in Esperanto BRUSSEL 324 m: 12.00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Gr. (Advertentie) öabyderm-zeep 14.00 Schoolradio 16,00 Koersen 16,02 Gr. 16,30 Omr. ork. 16,45 Caus. 17,00 Nws. 17.10 Tsjechische kamermuz. 17.50 Boek bespr. 18,00 Alt, altviool en piano 18.30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,40 Volkszang 20,00 Hoorspel 21.00 Gram. 22,00 Nws. 22.11 Kamermuz. 22,55-23,00 Nws, BRUSSEL 484 m12,00 Gevar. muz. 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14.00 Verz. progr. 15.00 Koorzang 15,15 en 15,30 Gram. 16.05 Lichte muz. 1700 Nws. 17,10 Gram. 17.30 Altvioolrecital 17,50 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19.10 Gram. 19,30 Nws. 20.00 Gram. 20.45 Hoorsp. 21,15 Gram. 22,00 Nws. 22,10 Lichte muz. 22,55 Nws. (Advertentie) WOENSDAG 12 JUNI NCRV: 17.00-17,30 V. d. jeugd. KRO: 20,00 Die lustigen Weiber von Windsor, opera. FRANS BELGIë: 19,00 Miroir de Wal lonië 19,30 V. d. jeugd 20,00 Act. 20,30 Jour de fête, film 22,10 Literair progr. 23,00 Wereldnws. VLAAMS BELGIë: 19,00 Feuilleton 19,05 V. d. jeugd 19,30 Nws. 20,00 Relais v.d. NTS: Die lustigen Weiber von Wind sor, opera 22,00 Ballet 22,30 Nws. en journ. 6) In de namiddag bracht de inspec teur een bezoek aan ,,de La", waar nij de gewone bezoekers vond, be halve de jonge bankier. Nonhebei zat achteraf, friemelde met de ene 5^ in zijn zak en stopte met de andere zijn flodderdas weg. Vernim- men declameerde een gedicht, hoe wel niemand luisterde cn Bartels te kende een harem op het menu. Verheugd toonde berkevoort een v 't van bijvoeglijke naamwoorden. dle hij tot nu toe nog niet in brand- versl; gen had gebruikt. III Aan de Singel, dicht bij de Raad huisstraat, hadden Gramshof en Kil jan hun kantoor gebouwd. -,'n Welkome bijdrage tot een fraaie cityvorming," had Berkevoort in. „Vandaag" geschreven, met het ge volg, dat hij de volgende dag een re primande kreeg van zijn hoofdredac teur over de slecht gekozen bijvoeg lijke naamwoorden. Hoog en trots rees het gebouw op tussen de omliggende huizen. De bouwmeester had bijna uitsluitend lichtgrijze natuursteen gebruikt, die harmonieerde met de bezonken kleur van het nabije Polen". ,,Het Huis met de Kluis", zoals het pand in de volksmond heette, ont leende verder zijn betekenis aan de moderne safe-inrichting, die tot diep in cle grond was aangebracht. Maandenlang hadden de Amster dammers, van nature toch al nieuws gierig en met veel belangstelling voor alles wat met bouwen samenhangt, gekeken naai de bouwput, die al die per en dieper werd uitgegraven en naar de heipalen, die met veel ge rucht in de slappe grond werden ge dreven, totdat ze houvast kregen op de zandplaat, die op ongelijke hoogte onder Amsterdam golft. Er kwamen cementmolens en wagens met beton ijzer totdat er een. gigantisch raster werk ontstond van muren en steun punten waarop straks de moderne mammonstempel zou verrijzen. Maar al spoedig onttrok een hoge schutting het bouwwerk aan verdere waarnemingen, totdat op een maan dagmorgen Loes Gramshof, opzichtig gekleed, temidden van een grote kring belangstellenden, "n steen met wat kalk bestreek alsof ze een toastje beboterde. In snel tempo rezen daar na de muren omhoog, totdat tenslotte in de kap de meiboom hing en de aannemer de werklieden een extra glas jenever liet drinken op de Wes- termarkt, daar waar een pezige wil deman staat afgebeeld. Er werden deuren aangevoerd, ko peren deuren, zo massief als de poor ten van Gaza, die Samson de berg opdroeg toen hij ongenoegen had met de Filistijnen. Er kwamen sloten, veiligheidsapparaten en zware gren dels en toen daarna ook nog de heer Mijnarends, een man zo trouw en waakzaam als een Sint Bernhards- hond. tot chef van de kluisinrichting was benoemd, konden allen die iets te verbergen hadden, met hun goud en juwelen afdalen in de catacom ben van Het Huis met de Kluis. Gramshof en Kiljan hebben alleen de parterre in gebruik, maar al zijn de overige verdiepingen verhuurd, het huis blijft hun schepping. Zij on derhandelen met vreemde regeringen over geldleningen, zij schrijven ac cepten en wisselbrieven en hebben besprekingen tot in andere wereldde len toe. Altijd opnieuw weten ze men sen te vinden die haast hebben hun geld ergens in te beleggen en alle inschrijfformulieren dragen het vig net „Het Huis met de Kluis", dat gebouw daar, dicht bij de Dam, dat op edelstenen en goudstaven broedt, als éen kip op de eieren.... De binnenhuis-architect, die het privé-kantoor inrichtte, had aanvan kelijk een breed bureau ontworpen, waaraan plaats was voor beide com pagnons, maar in de loop der jaren hadden de lessenaars een afzonder lijke plaats gekregen, zodat de heren Kiljan en Gramshof elkaar niet meel de gèhele dag behoefden te zien. Er lagen Perzische tapijten, de meubelen waren v. palissanderhout; alles bijeen was het eeh rustig niet overdreven luxueus ingericht vertrek. Op een ochtend trad Gramshof. 'n man van ruim 50 jaar met een dik. wal opgezwollen gelaat, dat bij de geringste aanleiding dadelijk rood op vlamde. het vertrek binnen. Hij maak te enkele brieven open en keek af en toe met 'n stille vijandigheid naai de rug van zijn compagnon, die bezig was met een nieuwe prospectus voor de Argentijnse geldlening. „Gaat het?", vroeg Gramshof. die op dat ogenblik behoefte had aan enig geluid. Kiljans blik dwaalde even naar buiten: langs de Raadhuisstraat raas den trams en auto's - aan de wal kant werd met veel geraas van lie ren en kettingen een schuit gelost. Hij keerde zich 'n kwartslag om, zo dat hij zijn compagnon, die rusteloos met een vouwbeen zat te spelen, kon waarnemen. „Je weet, dat het niét gaat," zei hij korzelig. Hij wreef zich in de handen, alsof hij het koud had, boog zich toen weer over zijn werk. Het was onno dig opnieuw iets te zeggen over die emissie van tien miljoen gulden, waarvoor zij tegenover Argentinië ga rant stonden. '1 Onderwerp was dood- gepraat. Vast stond, dat ze veertien dagen te laat kwamen. Chili, Spanje en enkele binnenlandse industrieën hadden in korte tijd nagenoeg de gehele beleggingsmarkt afgeroomd. Tien miljoen - volgende week al zou den ze de eerste geldzending naar Zuid-Amerika moeten bewerkstelli gen.... Kiljan stond op en begon de ka mer op en neer te lopen, zich er van bewust, dat niets zijn compagnon meer hinderde dan dat. Gramshof opende een brief met het hoofd: ..Amsterdamsche Belangen", van welke vereniging hij voorzitter was. De secretaris schreef, dat over eenkomstig het bestuursbesluit een ledenvergadering was uitgeschreven. Nu moest er nog iemand gevonden worden, die bereid was een causerie te houden over de verbrande pakhui zen. ..Christiaan"peinsde Gramshof. ,,hij heeft er verstand van: als hij niet gedronken heeft, kan hij heel goed zijn woord doen...." Op zijn gezicht verscheen een grimmig lachje, dat dadelijk weer verdween, toen hij er aan dacht, dat hij die vergadering zou moeten pre sideren. Het kwam hem minder gelegen dan ooit - waarom had hij zich in- dertijd die benoeming toch laten aan leunen? IJdelheid - stelde hij vast, maar toch niet geheel, ook Kiljan had het toegejuicht dat hun naam in de open baarheid kwam. Christiaan moet het openingswoord ook maar in elkaar draaien, over woog hij, mijn hoofd staat er niet naar. De komst van een afdelingschef bracht afleiding. ..Veel toezeggingen?" vroeg Grams hof. ,.Als ik alle cijfers van de spaar kassen en de verzekeringsmaatschap pijen optel, kom ik tot twee miljoen, de rest moet komen van de publieke markt." ..Hebt u vertrouwen in deze zaak?" De chef keek bedenkelijk. „Er is weinig goeds op het ogen- b'ik." Hij legde enige papieren op tafel en verdween zo snel mogelijk. Misschien valt het mee." zei Gramshof toen ze weer alleen wa ren. Kiljan streek langs zijn benig ge zicht en keek zonder veel belangstel ling naar de cijfers, die de chef had verzameld. Gramshof speelt va- banque, gonsde het opeens door zijn hoofdhij heeft niets te verliezen. Hij trok een lade van zijn schrijf bureau open, waar hij een krante knipsel vond, dat hij haastig in zijn portefeuille wegborg. Het was een advertentie uit een Frans blad van enige weken geleden, waarin een ven dumeester de veiling aankondigde van de juwelen der overleden Mar kiezin Claire de Rambonnet. „Je zoon is niet op kantoor," zei Gramshof opeens. Kiljan knikte. „Hij is een paar dagen op reis - hij voelde zich overwerkt." De huistelefoon rinkelde. Grams hof nam de hoorn op en hoorde de stem van zijn dochter, die vanuit de portiersloge vroeg of mijnheer Mijn arends mocht komen om haar de safe-inrichting te laten zien. Gramshof herinnerde zich de af spraak, die hij aan het ontbijt met Loes gemaakt had. „Goed", zei hij, „maar kom eerst even hier om mijnheer Kiljan goede- dag te zeggen." „Stoor ik?" vroeg Loes, toen zij het privé-kantoor binnentrad. Vluchtig gaf zij haar vader een kus op het voorhoofd. Kiljan was opgestaan en gaf haar een hand. Hij had haar in lange tijd niet gezien en vroeg zich af hoe diep het gat was, dat zij met haar deelneming aan de sterrit in haar vaders beurs geslagen had Van Frits had hij gehoord, dat zij nu ook aan de vliegerij deed en een eigen vliegtuig had gekocht. (Wordt vervolgd)

de Stem | 1957 | | pagina 3