Tentoonstelling Axel 57 officieel geopend he-he f ASPRO Grootse prestatie van „Streekcentrum Axel Chr. lagere school te Oostburg 75 jaar Landjuweel: spannend duel in de kopgroep "J Wie is wie Zilveren jubileum van de keuringsdienst Zeeland &SPRO- Goese HKW kreeg na vier lustra nieuwe voorzitter Wedstrijden in vlasopmaak Zeeuwsch- Vlaming kamp wen Inschrijving te hoog? Feestelijke bijeenkomst te Goes Waleheren MIDDELBURG VLISSINGEN Mater Amahilisschool zal er komen 7.EEI WS( H-VLAA Dure aardbeien met de Pinksterdagen Braakman-afsluiting wordt herdacht Zuid-Beveland AXEL Doktersdiensten Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen Maandag Dinsdag HE DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 8 JUNI 1957 55 Vrijdagmiddag heeft burgemeester P. L. van Oeveren van Axel de tentoonstelling „Axel '57", die tot a.s. woensdag gehou den wordt, officieel geopend. Dit gebeurde in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden; o.a. leden van het erecomité, burgemeesters der omliggende gemeenten enz. De manifestatie Axel '57 omvat be halve een interessante tentoonstelling van landbouw, industrie, handel en middenstand ook een omvangrijk feestprogramma, dat velerlei attrac ties biedt. Nadat de heer J. C. Vink, voorzit ter van de Stichting „Streekcentrum a::el", dat de feesten organiseert, de vele gasten had welkom geheten, gaf burgemeester van Oeveren uiting aan zijn overtuiging dat deze eerste ten toonstelling Axel '57 niet de laatste zal zijn. Hij benadrukte hoe de Stich ting „Streekcentrum Axel"-' geboren is uit de samenwerking tussen de on derscheidene groepen zakenmensen in de gemeente. Over het recreatiecen trum. in welks hart de tentoonstelling wordt gehouden (op het WZF-ter- rein) zei de burgemeester dat Axel er bijzonder trots op is (en terecht Hij wees erop dat het in het Land van Axel een oude traditie is, tijdens de Uit oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben 15 vlasopmakers deelgenomen aan de landelijke vlasopmaakwed- strijd om het kampioenschap van Ne derland te 's-Gravendeel. In deze spannende wedstrijd is het succes voor Zeeuwsch-Vlaanderen niet ach ter gebleven. Kampioen van Nederland werd L. d'Hooghe van St.-Jansteen; 2e. J. Baert eveneens van St.-Jansteen; 3e. Ivo Calle van St.-Jansteen; 4e. Al. Hamerlinck van Koewacht; 7e. R. Martens van Koewacht; 9e. M. Aerts van St.-Jansteen; 14e. Jos. Janssens van Koewacht. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen won te vens de beker voor de beste groep. Namens G.S. deelt de hoofdingeni eur-directeur van de Provinciale wa terstaat in Zeeland mede, dat het uitvoeren van werken tot inrichting van de aanlegplaats De Val te Zie- rikzee waarvan de aanbesteding op 20 mei 1957 te Middelburg plaats had niet gegund is. Op onze vraag, waarom het werk niet gegund is, kon men ons geen antwoord geven. Evenmin kon men meedelen of een nieuwe aanbesteding al of niet in voorbereiding is. (Advertentie) Pinksterdagen naar- Axel te gaan en zo is de manifestatie Axel '57 tevens een fraaie gelegenheid om deze oude traditie nieuw leven in te blazen, al dus de heer van Oeveren. Terwijl het Wilhelmus werd ge speeld, hees de burgemeester de na tionale vlag. Tevoren had de school jeugd van Axel, massaal vertegen woordigd, honderden gekleurde bal lonnen de lucht doen ingaan. Rondleiding Na de openingsplechtigheid werden de gasten rondgeleid over de ten toonstelling, die veel belangstelling kreeg. Behalve de voornaamste der Axelse en oost Zeeuwsch-Vlaamse za ken zijn er talrijke „landelijke" fir ma's met een stand vertegenwoor digd. Vele stands zijn voorbeelden van moderne en doeltreffende opvat tingen inzake public relations. Onder de vele attracties kreeg ui teraard het befaamde waterorgel gro te bewondering. In de avonduren is een vlot en aardig amusementspro gramma afgewerkt, dat het begin vormde van een (nu nog) vierdaags feest. 55 9? De uitvoering van Driekoningen avond, die het Vlaamse Schouwto neel op 11 juni in het openluchtthea ter te Axel zou geven onder auspi ciën van de Zeeuwse Volksuniversi teit, kan geen doorgang vinden. De Z.V.U. heeft nu na veel moeite kans gezien om beslag te leggen op een uitvoering, die gegeven zal worden door de Amsterdamse toneelgroep „Puck" op woensdag 12 juni, een dag iater dus. Eveneens in het Axelse openluchttheater zal dan worden op gevoerd het vrolijke spel „Wie is Wie" van Cas Baas onder regie van Egbert van Paridon. Het spel telt vijf medespelenden, met name Pim Mallan, Leen Jongewaard, Piet Ro mer, Greet Feldmann en Eric van der Donk. De keuringsdienst Zeeland, welke zijn hoofdkantoor te Goes heeft, heeft zijn zilveren bestaan gevierd met een bijeenkomst in hotel „de Korenbeurs" te Goes, waar ondubbelzinnig tot uitdrukking kwam hoe dit instituut popu lair werd in de beste zin van het woord. Na dit meer officieel gedeelte volg de voor de genodigden een welbereid diner. De feestrede op de middagverga dering werd uitgesproken door de voorzitter, de heer Stola, die in vo gelvlucht de historie der oprichting van 'de keuringsdienst Zeeland schets te, evenals zijn voornaamste lotgeval len in de afgelopen kwarteeuw. Spr. huldigde pioniers als ir. C. Ste vens, ir. Siebenga; I. Groenewege, L. Overbeeke en D. Lindenbergh en memoreerde het prachtige werk van de directeur ir. J. Dorst, ir. J. Ver steeg, W. v. d. Horst en ir. Verhoe ven. Dank bracht hij ook aan de Wilhel- mapolder voor zijn medewerking. Na de oorlog verliep en verloopt het keuringswerk rustig, alles is geconso lideerd en is geheel gericht op de ver volmaking van alles wat tot verbete ring van zaaizaad en pootgoed moge lijk is, dit in samenwerking met de N.A.K. in Wageningen. Jaarlijks zijn ongeveer 12.000 h.a. te keuren en 30.000.000 kg te plombe ren. .Veranderingen en verbeteringen worden steeds doorgevoerd, dit zal altijd zo moeten zijn om bij te blijven en de kwaliteit van zaoi- en pootgoed zo hoog mogelijk op te voeren. In 1954 werd met medewerking van de N.A.K. en de Keuringsdienst N. Brabant de V.A.N.A.K. gesticht die „Vacuna" in Domburg aankocht met als doel het keuringsdienst- en N.A.K. personeel van een niet te dure vakan tie te doen genieten. Ook hier werd getracht aan te pas sen, aan de omstandigheden zoals die de dag van vandaag liggen in een steeds veranderende wereld. Spr. herdacht hierop de employees die met de dienst meejubileren, n.l. de directeur, ir. Dorst en de heren v. Liere en v. Weele. Als blijk van waardering is hun al eerder een gouden polshorloge ge schonken. Het enige doel dank 'cm> i ff Hè-hè, dank zij 'AS PR O' kon ik m.jn opk°menfc verkoudheid onderdrukken. Twee 'ASPRO'-tabletten en verkoudheidhoofd- pijn, kiespijn, zenuwpijn, reumatische pijnen, verdwijnen. I t/y^ •ASPRO' werkt snel zonder de gezondheid te schaden, zonder de maag te irriterea Elk 'ASPRO-tablet is apart, hermetisch gesloten verpakt. Gemakkelijk mee le n gemakkelijk in te nemdn, geeft altijd verlichting. 'ASPRO' houdt me fit tijdens werk en vrije tija. en de pijn verdwijnt! I. In aanwezigheid van mr. K. Hoek- zema, burgemeester van Oostburg en de gemeentesecretaris P.A. Bril, benevens een groot aantal genodig den, vierde de vereniging „Immanu- el" te Oostburg in de gereformeer de kerk het 75-jarig bestaan van haar lagere school. Voor de officiële herdenkingssamen komst bestond gelegenheid het be stuur geluk te wensen waarvan door velen gebruik werd gemaakt. De voorzitter, de heer D. Geuze, opende de bijeenkomst met een dank woord. Tevens deed hij mededeling, dat twee vroegere bestuursleden van de vereniging, nl. de heren de Bruijn en de Hullu, die wegens ziekte af wezig waren, waren benoemd tot ere-lid van de school. Als feestredenaar trad op de heer J.A. van Bennekom, inspecteur van het Christelijk Nationaal Schoolon derwijs te Middelburg. Spreker me moreerde in zijn rede de moeilijke strijd die in het verleden gestreden was om tot de bijzondere school te komen. Enkele markante feiten uit de geschiedenis van Oostburg noem de hij: de stichting van een school vereniging in 1879 bestaande uit 11 leden en 13 contribuanten; de stich ting van een school in 1882; uitbrei ding van het aantal leerkrachten in 1898 met een onderwijzeres en de op richting van een Christelijke Natio nale U.L.O.-school. Tenslotte deed hij een beroep op de gereformeerden en op de her vormden om in schoolzaken te blij ven samenwerken en sprak de hoop uit dat deze samenwerking in school zaken zou mogen uitgroeien tot een kerkelijke en politieke eensgezind heid. Na het ronddelen van een con sumptie tijdens de pauze hield ds. J. Hamers, Vrij-Evangelisch predikant te Wemeldinge en oud-leerling der school tot slot een toespraak. De avond werd opgeluisterd door het Christelijk zangkoor. Het feestprogramma werd de vol gende dag voortgezet met een kin derfeest in het Ledeltheater. Spr. wees op de enorme taak. wel ke de keuringsdienst heeft met als ruggesteun de bindende rassenlijst. de grondslag van het keuringswezen, met. als enig doel, de kwaliteit en opbrengsten der landbouwprodukten zo hoog mogelijk op te voeren. Onderzoek- onderwijs- voorlichting kwaliteitscontrole. het technisch vier kant, dienen hand in hand te gaan. maar daarnaast is nodig een econo misch vierkant van kweker - teler - handelaar - gebruiker. Een goed sa mengaan tussen deze groepen onder ling. zowel als gezamenlijk is nood zakelijk, om uiteindelijk tot het hoog ste rendement te komen voor iedere groep en daarmee ook voor het ge heel. Spp. wilde de afgelopen 25 jaar be schouwen als een goed en stevig fun dament om op verder te bouwen. Naar hij meende zijn die fundamen ten stevig genoeg. De verhouding met de keuringsdienst in zijn ge heel gezien de telers - de handela ren - de Coöperaties - is uitgegroeid tot een verhouding van goed onder ling begrip en vertrouwen. Ten op zichte van het N.A.K.-secretariaat kan men hetzelfde zeggen. Lof en tmnrdering Diverse sprekers traden hierop naar voren om de jubilerende dienst te complimenteren en hun waardering er voor uit te drukken. Namens de landbouworganisatie sprak de heer de Putter; namens de K.I.Z. de heer Wolfert en namens de Brabantse en Z.Hollandse keurings diensten de heer Broos, die onder het motto: „Vriendschap maakt het le ven zoet", de goede verstandhouding onder elkaar loofde. De heer Balkenende voerde voor de handel het woord en vond het voor de keuringsdienst Zeeland ee geluk, dat die een man als ir. Dorst tot di recteur had. De Zeeuwse landbouwconsulent dr. v. Beekom, wees op het prima voor- lichtingswerk, dat de keuringsdienst via zijn proefbedrijf verricht. De heer Veenebos van de Plante- ziektenkundige dienst zag de jubile rende organisatie als compagnon bij het bestrijden van een gemeenschap pelijke vijand. De directeur van de N.A.K., ir. Siebenga. hoopte dat, alle drong naar centralisatie ten spijt, de keuringsdiensten, binnen het alge meen verband, hun zelfstandigheid zouden behouden. Nadat ook ir. Koopman, directeur van het Landbouwproefstation zijn fe licitatie had uitgesproken, trad de heer v. d. Heyden, lid van het dag. bestuur der N.A.K. naar voren en reikte wegens hun grote verdiensten de dr. Oortwijn Botjes-medaille uit aan de heren L. Overbeeke te Wol- faartsdijk, Groenewegen te St. Maar tensdijk, D. Lindenbergh te 's-Arends- kerke en ir. J. Dorst. Tot welke toneelprestaties Zeeuwsch-Vlaanderen in staat is, heeft de uitslag van het Zeeuws Landjuweel '56'57 opnieuw bewezen: de hoofdprijzen in 't provinciale concours vielen alle bezuiden de Wester-Schelde. De eerste prijs, we meldden het reeds, was deze maal een ex- aequo-kwalificatie: het Middelburgse Dilettantentoneel en het Reizend Zeeuws Volkstoneel kwamen beide als eerste uit de bus. Men mag aannemen, dat de jury voor een ietwat pijnlijk di lemma heeft gestaan; zowel het aanwijzen van twee eerste prijswinnaars als het toekennen van een half puntje meer (of minder) aan een der beide clubs had bepaalde consequenties. De afdeling Goes van de H.K.W. heeft haar vierde lustrum gevierd niet een feestavond in „Slot Osten- de", waarbij het opgewekt toeging. Deze viering ging gepaard met het afscheid van de voorzitter en oprich ter, de heer B. de Rechter, die over is gegaan naar de Arka. In zjjn plaats zal nu optreden de heer A. Hoogesteger, die mede van de oprichting af lid is geweest. De heer de Rechter opende de bij eenkomst en memoreerde in het kort het wel en wee der afdeling, die de grootste in Zeeland werd. Hij huldig de een vijftal „veteranen" en be groette de genodigden, vertegenwoor digers van de zuster-afdelingen en van de chr. organisatie. Nadat Nelleke de Rechter op de piano had gemusiceerd, kwamen de andere sprekers aan het woord. De nieuwe voorzitter, de heer A. Hoogesteger, schetste de verdiensten van zijn voorganger, die zowel in 1937 als in 1945 de H.K.W. voor Goes en omstreken leven inblies. Lang heeft de afdeling het moeten stellen met 30 a 40 leden, doch na 1945 kwam de grote opleving en thans is bijna het honderdtal vol Namens de afdeling offreerde hij de scheidende voorzitter een fraaie bureaulamp en mevrouw de Rechter bloemen. De heer Kloosterman feliciteerde namens de chr. organisatie en de heer Heeren complimenteerde na mens de zuster-afdeling Middelburg Vlissingen. De heren L, Polfliet en Melker, voerden als „werkers van het eerste uur" het woord en ten slotte heeft de heer de Rechter een slotwoord gesproken. Van het hoofd bestuur was een schriftelijke geluk wens gekomen. Tussen de nummers door instal leerde „de geestelijk adviseur, kape laan v. Stee, drie nieuwe leden. Cor Bilderbeek, die eerst een cau serie hield over het vraagstuk Jeugddansen", kreeg daarna de lei ding van het gezellig samenzijn. Traktaties hielpen de stemming naar het hoogtepunt. De nieuwe dag was al begonnen, voor het einde kwam van de lus- 1 trumviering. Voor wie liet vaandel Nu men de bekende manier van kwalificeren heeft toegepast, kan het R.Z.V.T. met recht en reden zeg gen: we hadden het vaandel (vorig jaar met Paul Claudel's „Maria Boodschap" verdiend), en we hebben de (een) eerste prijs, we houden- dus het vaandel". H.M.D.T. kan met evenveel recht volhouden: wij heb ben het vaandel verdiend. Dit pro bleem zullen de gezamenlijke win naars zelf hebben op te lossen. Intussen komt beide cluljs een ge lukwens toe. Er is hard voor ge werkt. Voor de Zeeuwsch-Vlamin- gen betekent dit seizoen trouwens een dubbel succes, want in de Haghe- spelen, die rederijkerskamer „Trouw moet blijken" te Haarlem t.g.v. de 200ste sterfdag van -Pieter Langendijk uitschreef, won men, met hetzelfde stuk „De ingebeelde zieke" van Mo lière. een andere onderscheiding. De eerste prijs hoofdrollen-heren werd nl. toegekend aan Jo de Block, die in het stuk de rol van Argan, de inge beelde zieke, vertolkte. Die rol was dan ook voortreffelijk, zoals ook de jury in het Zeeuws Landjuweel in haar rapport constateert. Het juryrapport gewaagt van de nóg grotere moeilijkheid voor toneel amateurs, een stuk van Molière te spelen, boven die met b.v. Maria Boodschap" van Claudel, omdat men daarin immers voor het spreken van de tekst on de uitbeelding der emo ties steun vmdt in de eigen gëloofs- overtuiging. Dat men dit mist in een stuk van Molière betekent een extra zware taak voor de regisseur, aan wie in het rapport dan ook grote lof wordt toegekend. Weer klassiek stuk Naar de regisseur van het R.Z.V.T. drs. L. Loekefeer, ons meedeelde heeft de vereniging het plan ook het volgend seizoen met een klassiek stuk te komen, waarschijnlijk zelfs een Grieks. Men aarzelt nog tussen Antigone van Sophocles en „Dr. Faustus" van Marlowe. Het wordt uiteraard een spannend jaar voor het R.Z.V.T.: indien het erin slagen zou voor de derde achter eenvolgende maal het landjuweel te winnen heeft de club het recht op het definitief bezit van het vaandel. Maar zo ver is het nog niet. De pun tenwaardering in het Landjuweel toont aan, dat er in de kopgroep een felle strijd geleverd wordt, een strijd die in feite tussen vier verenigingen geleverd wordt. Ondertussen moet men ook nog een oplossing zien te vinden voor het toe kennen van de aan de prijzen vast zittende geldsbedragen: de twee eer ste prijswinnaars gelijk laten opdelen is onmogelijk, omdat ze dan beide minder zouden krijgen dan de lager Ken episode uit „De ingebeelde zie ke'' waarmee het RZVT te Hulst het Zeeuws Landjuweel '56-'57 won, tezamen met het Middelburgs. Di lettantentoneel, dat eveneens als eerste eindigde. Van links naar rechts: Jo de Block (hoofdrol), die ook de eerste prijs hoofdrollen-he ren won in de Haghespelen van „Trouw moet blijken" te Haarlem, mevr. M. Boone-Willemstein, Fons Rocfus, Karei Loekefeer en Wim Borgstijn. geklasseerden. Verdeling over de drie hoofdprijzen gaat evenmin op: de winnaars van de tweede en de derde prijs hebben recht op de vol ledige beloning. Er zal dus waar schijnlijk een extra prijs gecreëerd sluiting gemeentelijke kantoren op 3e pinksterdag (11 juni 1957) te middelburg. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend, dat de gemeentelijke diensten en kantoren op 3e pinksterdag gesloten zullen zijn, voorzover de dienst dit toelaat. Het bureau Burgerlijke Stand zal voor het doen van aangiften van ge boorte en overlijden op die dag ge opend zijn van 9-9.30 uur. Burgemeester en wethouders voor noemd, 314-0. demonstratie cursus „de zonnebloem" Onder voorzitsterschap van mevr. M.C.Michielsen-Alma hield de Stich ting Vorming Bedrijfsjeugd „De Zon nebloem" een bestuursvergadering. De deelneemsters aan de cursussen gaven op een zeer aantrekkelijke wij ze een demonstratie van hetgeen in de afgelopeh maanden was gepres teerd. Er werd gezongen, verband leggen gedemonstreerd. gemaakte kledingstukken werden getoond, door de cursisten gebakken koekjes en een slaatje werden aangeboden, terwijl een kleine tentoonstelling een beeld gaf van hetgeen op het gebied van handenarbeid was gedaan. Met grote voldoening kon mevr. Michielsen dan ook constateren, dat het werk van de stichting een succes is geworden. Door de deelneemsters wordt met en thousiasme gewerkt, terwijl de sfeer op de cursussen uitstekend is. Spreek ster dankte allen die daaraan heb ben medegewerkt. De voorzitster deelde mede, dat de thans lopende cursus nog enkele weken wordt voort gezet en in september door een tweede jaars cursus zal worden ge volgd. In september wordt met een nieuwe cursus begonnen. Een bijzon der woord van dank bracht de voor zitster aan de leidster, de leerkrach ten en de directrice der Huishoud school, voor 't vele werk ten behoeve van de stichting verricht. Ook van de zijde der werkgevers bestond voor de ze avond belangstelling. D.e plannen om hier tot een z.g. levensschool" te komen waar meis jes boven de 18 jaar gedurende twee avonden per week een prachtige vor ming krijgen op ruim gebied in ka tholieke geest, hebben vaste vormen aangenomen en zullen wel doorgaan. De school komt tot stand door sa menwerking tussen de parochie al hier en die te Middelburg, waardoor men van een voldoend aantal leerlin gen verzekerd is Het comité heeft een aantrekkelijk moeten worden: eveneens een conse- foldertje uitgegeven om de school te quentie van de ex-aequo-uitslag. propageren. Hoewel er de laatste dagen een toenemende aanvoer is van aard beien, zullen ze tijdens de komende pinksterdagen toch niet goedkoop zijn. Op de veiling in Kapelle-Biezelinge was vrijdag een aanbod van ruim 40.000 doosjes van 2 ons. Dit vrij grote aanbod kon zeer vlot worden afgezet tegen prijzen welke voor alle behoorlijke kwaliteiten lagen tussen 60 cn 70 ct. per doosje. Dat is dus een prijs van f 3,— tot f 3,50 per kg. Praktisch alles werd gekocht voor de binnenlandse markt en dan nog speciaal voor de grote steden in Holland. De gemeenten Philippine, Biervliet en Hoek hebben het plan opgevat om op 29 en 30 juni a.s. met enige feeste lijkheid te herdenken dat het op deze dagen juist 5 jaar geleden zal zijn dat de Braakman werd gesloten. Deze herdenkingsplechtigheid zal plaats vinden nabij de brug in de Middenweg door de nieuwe Braak manpolder. Heinkenszand zomeravondconcert. Voor de tweede maal in dit sei zoen geeft de muziekvereniging Euter pe hedenavond om 19.30 uur een zomeravondconcert op de muziek- kiosk aan de Kerklaan. Het tweede gedeelte van deze mu ziekavond wordt verzorgd door de muziekvereniging Excelsior te Kloe- tinge. Op het programma staat o.m. het verplichte nummer van beide korp sen voor het a.s. pinksterconcours. Westdorpe Afrikaantjes en geraniums De grasperken op het dorp zijn ge reed gemaakt voor het aanplanten van bloemen, waarvoor de gemeente Afrikaantjes en geraniums heeft ge kozen. Hierdoor zal het dorp weer een fraaier aanzien krijgen. thalia naar oostende Onlangs ontving de muziekvereni ging Thalia een uitnodiging van de gemeente Oostende in België om te komen concerteren in het prachtige stadspark aldaar. Nu Thalia is uitgebreid met een drumband van 30 man, mag zoals vroeger zeker op een enorme belang stelling in Oostende worden gerekend Het concert zal doorgaan op 7 juli. bewaring pootaardappelen Door toedoen van de Landbouw- voorlichtingsdienst, werd in ,,het Cen trum" een lezing gehouden over de bewaring van aardappelen en andere landbouwprodukten. Als sprekers traden op ir. Philipse van het droogtechnisch laboratorium uit Wageningen en de heer Murre, hoofdassistent voor Boerderijenbouw bij de Landbouwvoorlichtingsdienst. Het talrijke gehoor maakte na af loop een excursie naar enkele poter bewaarplaatsen in de omgeving. feestelijke verlichting Teneinde ook in de avonduren de bezoekers van ,,Axel '57" de grootst mogelijke service te bieden, werd vanuit het dorp tot aan het feest terrein een sprookjesachtige verlich ting aangebracht, terwijl ook aan de nodige bevlagging de aandacht werd geschonken. Hierdoor werd ook voor de avonduren een feestelijke sfeer geschapen. Boschkapelle dansavond Op Tweede Pinksterdag organiseert de biljartclub „De Treffers" een dansavond in het clublokaal bij dhr. P. Lambert. De biljarters laten hier voor hun edele spel in de steek, maar zij zullen in ruil daarvoor ongetwij feld heel wat dansliefhebbers aan hun zijde vinden. Clinge geldlening voor woningbouw Met uitzondering van dhr. Van den Branden, die wegens ziekte afwezig was. kwamen de raadsleden bijeen voor het behandelen van een zeer korte agenda. De voorzitter deelde mede, dat het mogelijk geworden was om een geld lening aan te gaan voor een bedrag van f 56.200,- tegen 414 voor de tijd van dertig jaar bij de Bank van Nederlandse Gemeenten. Besloten werd om deze geldlening aan te vragen. Graauiv woningen niet gegund Dinsdag 4 juni trachtte de r.k. Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwver eniging de bouw van vier woningen aan tc besteden in onze gemeente. Omdat het bedrag van de laagste inschrijver nog aanmerkelijk hoger was dan de begroting, kon het werk niet worden gegund. Ossenisse koeienkeuring. De uitslag van de jaarlijkse koeien iseuring was ais volgt: Koeien 1 maal gekalfd: Mina. 2e pr eig. Jos Hermans, Ossenisse. Koeien 2 De doktersdiensten werden voor Pinksteren als volgt geregeld: Goes: dr. v. d. Werff; Middelburg: dokto ren Simons en de Ruyter; Vlissingen: doktoren de Greef en Grippeling; Heinkenszand; Arendskerke en Wol- faartsdijk: doktoren Vos en Zonne- vylle; O.Z.-Beveland: dr. Roos, Krab- bendijke. Dr. Folmer te Driewegen neemt waar voor dr. Luyckx en dr. Kiviet te Borssele voor dr. Gelder blom. (Deze twee doktoren alleen voor Eerste Pinksterdag) en dr. Kole te Hoedekenskerke voor dr. Wöst- mann. Te Axel zal Eerste Pinksterdag dokter Boor de dienst waarnemen. Tweede Pinksterdag dokter Kats; te Terneuzen Eerste Pinksterdag: dok ter v. Zanden. Tweede Pinksterdag dokter Bos; te Cadzand, Sluis, Zuid- zande Eerste Pinksterdag dokter de Meyer te Sluis, Tweede Pinksterdag dokter Berk te Zuidzande; te Bres- kens, Groede, Schoondijke Eerste Pinksterdag dokter Ossewaarde te Breskens, Tweede Pinksterdag dokter Jansen te Groede; te Biervliet en IJzendijke dokter Rozemeyer te IJzendijke op Eerste Pinksterdag, dokter Kolkman te Biervliet op Twee de Pinksterdag; voor Oostburg en Aardenburg dokter Rijk te Aarden burg op Eerste Pinksterdag, dokter Looze te Oostburg op Tweede Pink sterdag. Dienst dierenartsen Op Z.-Beveland wordt met de Pink sterdagen dienst gedaan door de he ren J. Klaassen, Heinkenszand en G. Bonenhanser, Kruiningen. Voor Oostburg, Groede en Sluis door dokter W. Kapsenberg te Sluis op Eerste Pinksterdag, door dokter J. Risseeuw te Groede op Tweede Pinksterdag, voor Biervliet en IJzen dijke door dokter H. v. d. Vijver, Biervliet op Eerste Pinksterdag, dok ter G. Westendorp te IJzendijke op Tweede Pinksterdag. Voor de provincie Zeeland gelden voor de volgende dagen de volgende hoogwaterstanden: zondag 9 juni: te Hansweert om 12.35 uur; te Terneuzen om 12.06 uur en te Vlissingen om 11.36 uur. Voor maandag 10 juni te Hansweert om 0.56 en 13.34 uur; te Terneuzen om 0.31 en 13.04 uur en te Vlissingen om 0.01 en 12.34 uur. Voor dinsdag 11 juni te Hansweert om 1.53 en 14.28 uur; te Terneuzen om 1.24 en 13.55 uur en te Vlissingen om 0.54 en 13.25 uur. maal gekalfd: Dora le prijs, eig. Ed de Waal, Ossenisse; Gretha V 1b prijs eig. idem. Koeien 3 maal gekalfd: Mi na la prijs, eig. Ed. de Waal, Ossenis se; Dora lb prijs, eig. Jos. Hermans, Ossenisse. Oudere koeien; Clara la pr. eig. P. Verrassel. Ossenisse; Gretha lb prijs, eig. Ed. de Waal, Ossenisse. Do- ra lc prijs, eig. P. Verrassel, Osse nisse. Stoppeldijk filmavond ten bate van rome-reis-actie Ook uit onze parochie zullen een zestal leden van de VKAJ en KAJ aan de Rome-bedevaart deelnemen. Via diverse acties worden de hier voor benodigde gelden verkregen. Zo staat er voor vandaag weer een filmavond op het programma die door beide verenigingen wordt ge organiseerd. In het Verenigingsge bouw draait dan de prachtige film „Het leven van Richard Tauber" Tweede Pinksterdag wordt de jeugd vergast op een speciale voorstelling Vogelwaarde Raadsvergadering De raad kwam in spoedeisende zit ting bijeen in verband met het aan gaan van een geldlening ten behoeve van de woningbouw met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. B. en W. stelden de raad voor zijn goedkeuring te hechten aan het aan gaan van een lening bij genoemde bank tot een bedrag van f 56.200, De raad besloot zonder hoofdelijke stemming tot het ■aangaan van deze lening. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van Ged. Staten, waarbij werd medegedeeld, dat het niet is toegestaan alle kosten van het a.s. bevolkingsonderzoek op t.b.c. voor rekening van de gemeente te nemen. Alleen in die gevallen, waar het betalen van de kosten bezwaarlijk zou zijn, mag de gemeente het bedrag bijpassen. Een en ander zal aan het oordeel van B. en W. worden over gelaten. Biervliet examen e.h.b.o. Vier nieuwe leden van de plaatse lijke e.h.B.o. legden voor dokter de Jong hun examen af. Drie van de vier kandidaten slaagden: nl. de he ren J.Bracke, A.Maas en J.Jansen. Benoemd. De heer A.Goossen, on derwijzer in tijdelijke dienst aan de plaatselijke lagere school is met in gang van 1 september benoemd aan de r.k, lagere school te Hoofdplaat. Aardenburg Jeugdviswedstrijd Op de Markt ligt een vijver te midden van het plantsoen, waar door diverse visliefhebbers destijds jonge vis werd uitgezet. Deze vis, voorn, brasem en karper, is reeds flink ge groeid en is reeds in zo'n groten ge tale aanwezig, dat het nodig is, het aantal wat te verminderen. Daarom is van gemeentewege met medewer king van de hengelaarsvereniging Aardenburg een viswedstrijd georga niseerd vodr de jeugd in de Markt- vijver op woensdag 12 juni aanstaan de van 2 tot 4 uur in de namiddag. Alle jongelui woonachtig in Aarden burg, Eede, Sint Kruis of Draaibrug, die nog geen 14 jaar zijn mogen deelnemen. Voor de beste vissers worden prijzen beschikbaar gesteld, terwijl de jeugdige vissers vanzelf sprekend hun gevangen vis mee mo gen nemen naar moeder thuis, waar dc pan wellicht reeds klaar zal staan. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Nat. tigheid, DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Bonjour Kathrin, als bijfilm: De le vende woestijn. GOES Grand: Abbot en Castello en de rock and roll. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ko ning voetbal. KEMZEKE-PAAL Dolf de Backer 3 uur: Schieting. MIDDELBURG Electro: Dr. Vlimmen. Schouwburg: Kruispunt Bhowani. MOERBEKE-KOEWACHT A. Wouters 3 uur: Sthieting. OOSTBURG Ledel 8 uur: High So ciety. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ein Herz voll Musik. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Terwille van ons huwelijk. Concertgebouw 8 uur: De gevangene van Mandorra. VLISSINGEN Alhambra: Een stad gaat door de hel. Luxor: Je bent nooit te jong. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Serenade ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: Don Giovanni. AXEL Het Centrum 3.45 uur: Nattig heid: 8 uur: Aasgieren van het vesten. BOSCHKAPELLE A. Stallaert 3 uur: Schieting. DE KLINGE Kinema v. Dijk 3 en 7.30 uur: Bonjour Kathrin. als bijfilm: De levende woestijn. GOES Grand: Abbot en Castello en de HULST Bioscoopgebouw 2.30 uur: Schaduw over de sneeuw; 6 uur: Ko ning voetbal: 8.30 uur: De voddenra pers van Abbé Pierre. S. Blommaert 3 uur: Grote schieting. ST. JANSTEEN R. Everaard: Schie ting staande wip KAPELLEBRUG Cyr, de Kindt 8 uur: Schieting. KEMZEKE-PAAL Dolf de Backer 8 uur: Schieting. KOEWACHT A. van Remoortere 3 uur: Schieting. MIDDELBURG Electro: Dr. Vlimmen. Schouwburg: Kruispunt Bhowani. OOSTBURG Ledel 2, 4.30 en 8 uur: High Society. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Tom en Jerry Festival; 5 en 8 uur: Ein Herz voll Musik. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Gevangene van Mandorra; 4.30 en 8 uur: Terwalle van ons huwelijk. Concertgebouw 8 uur De gevangene van Mandorra. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Se renade. VLISSINGEN Alhambra: Een stad gaat door de hel. Luxor: Je bent nooit te jong. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 14.30 uur: Traviata; 20 uur: De bedel- student. rock and roll. AXEL Het Centrum 7 uur: Groot bal. BOSCHKAPELLE P. Lambert 5 uur: Dansen. DE KLINGE Kinema v. Dijk 3 en 7.30 uur: Ik beken, als bijfilm: De koning van de onderwereld. HULST Bioscoopgebouw 2.30 uur: Ko ning voetbal; 6 en 8.30 uur: Schaduw over de sneeuw. A. de Nijs 3 uur: Schieting. KAPELLEBRUG Cyr. de Kindt 3 uur: Schieting. KEMZEKE-PAAL Dolf de Backer 3 uur: Schieting. KLOOSTF.RZANDE Het Witte Huis 5 uur: Dansen. KOEWACHT A. Verhoeven 3 uur: Schieting. LAMSWAARDE A. v. Driessche 3 uur: Schieting. NIEUW-NAMEN Schieting staande wip OOSTBURG Ledel 2 uur: High So ciety; 4 30 en 8 uur: De avonturen van Qui tin Durward. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Tom en Jerry Festival; 5 en 8 uur*. Het brandmerk der zonde. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Het mon ster van de zeebodem; 4.30 en 8 uur: De schat van Afrika Concertgebouw 8 uur: Het monster van de zeebodem. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Pi- roschka. AXEL Het Centrum 3.45 uur: De ge laarsde kat; 8 uur: Aasgieren van het westen. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De voddenrapers van Abbé Pierre. OOSTBURG Ledel 8 uur: De avon turen van Quintin Durward SAS VAN GENT olympia 8 uur: Het brandmerk der zonde. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De schat van Afrika. Concertgebouw 8 uur- Het monster van de zeebodem. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Pi- roschka. neli.il WCTIH van I op dl gerijil Hel war cl greepl meer, I orde I herst I soldal geerc T" Lacol parif' het I flakk intusl dage], berocl Del hiervl sentel Kingel crisis leidinl terroil Franll wezigB Zoal herha| Algeil plegel gen c ling, I verzcH Algeil Mess; vri j di I He tl nig, cl aldus I vuur I hebbc I kunnl tatie I rebell tijd iil Prei leiding loeza 1 wereli I Frankll die ziil verlaa I 5)

de Stem | 1957 | | pagina 2