Huurwetten aanvaard Opheldering over werving arbeiders voor Duitsland Stortbad voor een koningin Bij voorschouw ILSY maakte parachutist dodelijke sprong France Soir geeft bijzonderheden over dood van Stalin Israël stuurt schepen door Suezkanaal Arrestaties in Frankrijk Ook blokkering aangenomen DAGBLAD VOOR ZEELAND Aziatische griep slaat over op andere delen van de wereld Zuidwestelijke wind Zakenpandcn slechts 15 percent omhoog Dili island betaalt V.S. 325 miljoen legering troepen Bankdirecteur in Djakarta in arrest Twee Amerikaanse studenten uit Hongarije terug Socialisten steunen Bourgcs Maunoury Het vertrek staat nog niet vast V oor particuliere bouwwerken België direct bereid tot onderhandelingen over waterwegen Kard. Wyszynski 16 juni terug Woede-uitbarstins na tegenspraak plan deportatie Joden Arbeidsonrust in België 97e JAARGANG No. 22473 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin m Vader la «4 Z A T E R DAG 8 JUNI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie r 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariet en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen tfe hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) De Tweede Kamer heeft beslist, dat op 1 augustus een huurverhoging sal ingaan, die voor vooroorlogse woningen verplicht is en die een kwart van de huidige huur. prijs bedraagt. Voor bedrijfspanden kan de huur verhoogd worden, wanneer par tijen tot elkaar komen en dat maximum slechts met 15van de huidige huurprijs. De helft van de huurverhogingen voor woningen (niet voor bedrijfspandenwordt geblokkeerd en oj> een grootboek bijge schreven, dat 5% rente zal dragen. Tevens wordt aan loontrekkenden een compensatie gegeven voor deze hogere huurlasten van maximum vier gulden per week en variërend naar gemeenteklasse. In een gisteren uitgegeven com muniqué van het hoofdkwartier van de Wereldgezondheidsorga nisatie te Genève wordt ervoor gewaarschuwd, dat de griepepi demie in het Verre Oosten door schepen naar andere delen van de wereld wordt overgebracht. Volgens dit communiqué is op 27 mei melding gemaakt van het uitbreken van griep op een Ne derlands schip, dat op weg was van Djakarta naar Rotterdam. Dertig procent van de passa giers en de bemanning werd door de ziekte aangetast. Het Britse medische tijdschrift „Lan- eet" verklaarde gisteren in een hoofdartikel, dat het onwaarschijnlijk is dat men in Engeland geen last van de Aziatische griep zal krijgen. Tot 29 mei was in de Philippijnen melding gemaakt van ongeveer 153.000 ziektegevallen en 149 sterfgevallen. Naar schatting had ongeveer zestig procent van de bevolking van Manilla griep. De epidemie nam in de provin cie snel in omvang toe, aldus het communiqué. In Nieuw Delhi verspreidde de ziekte zich snel. Bioscopen, scholen en zwembaden zijn gesloten. De Tweede Kamer heeft een week lang over deze voorstellen vergaderd en is bijna in een ministerscrisis terecht gekomen, die ongetwijfeld tot een kabinetscrisis zou zijn uitgegroeid. De storm, die in de nacht van donderdag op vrijdag opstak, toen de kleinere partijen in beweging kwamen en prof. Oud (V.V.D.) met een zwaar politieke rede de moeilijke positie van minister Zijlstra ging uitbuiten, is snel geluwd. De fractie der A.R., waarvan prof. Zijlstra nog voor zijn ministerschap voorzit ter is geweest, had een reeks bezwaren tegen de regeringsvoor stellen, waarvan de blokkering de voornaamste was. VAN DE VIJFLING. die donderdag in Portugees Oost-Afrika geboren is, zijn alle vijf de kinderen gestorven. DE ZUIDKOREAANSE ambassadeur in Washington. Yu Chan Yang, is gis teren door H. M. de Koningin op het paleis Soestdijk ontvangen. Hij brengt een goodwillbezoek aan de Westeuro- pese landen, die Zuid-Korea in de Koreaanse oorlog steun hebben ver leend, TOT RAAD-ADVISEUR van het Huis van H. M. de Koningin is benoemd de heer F. van 't Sas, wonende in Lon den. Hij is geboren in 1883 en was o. m. hoofdcommissaris van politie te Utrecht en in Den Haag. ALBERT HEYN te Zaandam stelt voor over het afgelopen boekjaar een dividend uit te keren van 11 percent (v.j. eveneens 11 percent). CEYLON zal Engeland 22 miljoen roepies (17,5 miljoen gulden) betalen voor de Britse bases, die nog dit jaar door Ceylon zullen worden overge nomen. SPRINKHANEN hebben enorme schade toegebracht in het gebied van Bizerta in Tunesië. Grote zwermen hinderen het verkeer en eten de ge wassen op. PRINS RAINIER cn prinses Gracia hebben onverwacht een tochtje ge maakt aan boord van het Amerikaan se vliegdekschip Forrestal, dat Mona co aandeed. NEGENTIEN DODEN waren te be treuren bij een botsing tussen een vrachtauto met arbeiders cn een trek ker met oplegger nabij Fayettevillc in de Amerikaanse staat Noord-Caro- lina. De vrachtauto met arbeiders ge raakte in brand. BIJ DE BRITSE luchtbasis North Weald (Essex) is gisteren een trein ontspoord door de luchtdruk die ont stond toen een Hunterstraaljager kort na de start ontplofte. Drie passagiers van de trein werden gewond. Weersverwachting van het K.N. Z ML tot vanavond, opgemaakt J vrijdagavond 23.15 uur: Z J~.Ver het algemeen veel bewol- met plaatselijk wat regen. z,wakke tot matige wind in hoofd- Zaif<4 zuidwestelijk Ongeveer de- temPeraturen als gisteren. Weersverwachting van fret Bel- gische Weerkundig Instituut: Zwakke tot matige wind uit zuid Z tot zuidwest. Bewolkt met kans op Z een weinig neerslag en enige on- Z Z weders. Vandaag: zon onder 20.56 uur. 2 Maan op 16.42 uur. J Morgen: zon op 4.21 uur. Zon j J onder 20.57 uur. Maan op 17.55 uur. Maan onder 2.28 uur. S Maandag: zon op 4.21 uur. Zon onder 20.58 uur. Maan op 19.04 u. Maan onder 3.03 uur. S zon OP 4.21 uur. Maan I onder 3.45 uur. Dit onderdeel was irf een apart wetsontwerp geregeld, dat. een ruime meerderheid haalde van 94 tegen 44 stemmen. Daarbij heb ben negen leden van de K.V.P.- fractie met de kleine partijen meegestemd tegen het ontwerp. Het waren de heren Janssen, Rijckevorsel, van der Wcijden, Groen, Lucas, de Vreeze, Weiter, Visch en Duynstee. Voor stemden de P. v. d. A., het grootste deel van de K.V.P. en de C.P.N. Bij de stemming deed zich een incident voor, omdat de griffier ver geten had de bel te laten luiden, zo dat niet alle leden in de vergaderzaal waren. Op verzoek van prof. Romme werd opnieuw begonnen. Haastige bodes liepen het Binnenhof op om enige Kamerleden, die al naar huis wilden gaan, terug te halen. Politieke storm geluwd De politieke storm, door prof. Oud ontketend, bedaarde in het begin van de vergadering, toen minister Zijlstra verklaarde, dat hij in hetgeen zijn partijgenoten hadden opgemerkt toch geen principiële afwijzing van de huurwetten kon zien. Tevens was hij van gevoelen, dat ook de praktische bezwaren die ze had den geopperd grotendeels uit de weg waren geruimd. De fractieleider van de A.R., Bruins Slot. die al lang voor het debat in het dagblad Trouw juist principiële bezwaren had ge maakt. zat met dit geval kenne lijk in de knoop. Hij heeft de wijs te partij gekozen en is op zijn be zwaren maar niet meer terugge komen. nadat hij wel de dag tevo ren. door de socialisten daartoe aangezet, had verklaard, dat hij in dit kabinet geen vertrouwen had, Dit had tot het uittreden van zijn geestverwant in het kabinet, prof. Zijlstra. kunnen leiden. Deze hoogst onaangename situatie zowel voor de A.R. .als voor de beide ministers, is voorkomen door deze tactische ma noeuvre. waartoe de fractie waar schijnlijk na intern beraad had beslo- teh. De socialist Vondeling wees er op, dat de A.R. de Kamer uit een impasse had gered. Winstpunt K.V.P. Trof. Romme heeft de aanval van prof. Oud gepareerd en heeft enkele enormiteiten van de liberale fractie leider rechtgezet. Daartoe behoorde de bewering, dat de K.V.P. onder het socialistisch juk was doorgegaan, ter wijl ze juist voorkomen heeft, dat er een huurbelasting aan het wetsont werp is gekoppeld, zoals de P. v. d. A. steeds heeft gewild. Len woordvoerder van het West- duitsc ministerie van buitenlandse za ken heeft meegedeeld, dat er spoedig een overeenkomst zal worden gete kend, op grond waarvan de Bondsre publiek Amerika 325 miljoen mark zal betalen als bijdrage in de kosten van de Amerikaanse troepen in West- Duitsland. De Bondsrepubliek heeft zich al eerder bereid verklaard uit dien hoof de 588 miljoen mark aan Engeland te betalen, 225 miljoen aan Frankrijk en 1,2 miljoen aan Denemarken. Ook deze overeenkomsten zullen weldra worden getekend. De onderhandelin gen met België en Nederland zijn nog niet geëindigd. De directeur van de Bank Negara in Djakarta, de heer A. Karim, is, vol gens een mededeling van het militaire commando, in de Indonesische hoofd stad aangehouden. De woordvoerder van het comman do weigerde redenen van de arresta tie mede te delen. De debatten over de amendementen hebben voor de socialisten het winst punt opgeleverd, dat hun poging om de huren van bedrijfspanden slechts te doen stijgen met 15 pet. met een flinke meerderheid van 105 tegen 39 werd aangenomen. Ook daarbij heb ben een aantal K.V.P.-ers anders ge stemd dan het grootste deel van de fractie. Het waren de heren Duyn stee. Welter, Fcns, Koersen, Groen, Nolten. J. Peters en Rovink, die met de C.H. dc V.V.D. en de A.R. zich achter de P. v. d. A. schaarden. De heer Koersen heeft de houding van deze dissidenten gemotiveerd. Hij zei, dat er twee bevolkingsgroepen waren met geringe draagkracht, die door de regering bij deze huurmaat- regelen geheel verschillend worden behandeld. De loontrekkenden krijgen compensatie, maar de kleine zelf standigen krijgen nog extra lasten er bij. Om die te beperken wilde hij de huur voor de bedrijfspanden aan een maximum tot 12,5 pet. binden. Het amendement van de C.H., dat de huurverhoging tot 12,5 pet. had willen beperken, werd verworpen, nadat minister Witte had gezegd, dat deze poging het ontwerp in het hart zou hebben getroffen. Een belangrijk amendement, dat het niet gehaald heeft, was dat van de heer Peters, dat de rente van de grootboeksaldi, die 3 pet. zou bedragen, had willen laten oplopen met het disconto van de Nederlandse Bank. De P. v. d. A. bracht 78 tegenstemmen, op, .daar ze werd gesteund door de C.H.de A.R. en C.P.N. Alleen, de heer Schmal voegde zich bij de K.V.P., de Staat kundig Gereformeerden en. de V.V.D. Minister Hofstra meende dat het amendement de huiseigenaren van twee walletjes zou laten eten. De ren te zou n.l. wel mee omhoog kunnen lopen, maar niet beneden 3 pet. kun nen dalen. Ook vond hij de methode te inge wikkeld. De eigenlijke huurwet, waarin de verhoging met 25 pet. werd geregeld, is zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Communisten en Staatkun dig Gereformeerden lieten alleen aan tekenen. dat ze tegen waren. Minister Suurhoff heeft nog meegedeeld dat de kinderbijslag door afronding iets gun stiger zal worden, bij meer dan twee kinderen. De minister liet uitkomen dat dit geen concessie was, een tech nische toevalligheid. „Israël zal schepen onder eigen of buitenlandse vlag naar het Suezkanaal zenden en vechten voor het recht tot vrije door vaart", heeft premier Ben Goe- rion op een persconferentie in Tel Aviv gezegd. Het is niet nodig een beroep op het internationale gerechts hof te doen, zei hij, omdat de vrije doorvaart in internationale verdragen wordt gewaarborgd. Ook houdt Israël vast aan vrije toegang tot de havenstad Eilath door de Golf van Akaba. In verband met het Hoog feest van Pinksteren, zal ons blad op maandag 10 juni niet verschijnen. Dagblad De Stem De Directie Twee Amerikaanse studenten, die 12 dagen geleden door Hongaarse grenswachten wegens illegale grens overschrijding gearresteerd waren, zijn gisterenavond door de Hongaarse auto riteiten bij Nickelsdorf over de Hon gaars-Oostenrijkse grens gezet. Denkt u nietdat de man die we op deze foto met de tuinslang zien ma noeuvreren, in een kwade bui of als een misplaatste grap deze aardige jongedame kletsnat spoot, want zo is het niet. Het stortbad hoorde eenvoudig bij de demonstratie, van een waterafstotend-katoenen japon, welke mij. Angela Smith, de 19-ja rige katoenkoningin uit Coventry op het terrein van het dames-fes tival te Wembley. Londen gaf. Het festival is gisteren begonnen. De razzia's onder Noordafri kanen in Frankrijk zullen voort gezet worden tot „alle gevaar lijke figuren die voor de Alge rijnse opstandelingen :n Frank rijk terreur uitoefenen" zijn op gepakt, zo heeft de Franse mi nister van binnenlandse zaken, Gilbert Jules, in Parijs bekend gemaakt. Alleen al in het laatste etmaal zijn 218 Noordafrikanen aangehouden. In de afgelopen 17 maanden hebben Noordafrikaanse verzetslieden in Frankrijk 208 mensen vermoord en 1951 gewond. Zij pleegden 134 aanval len op bars en hotels. De Franse socialisten hebben besloten deel te nemen aan een regering van Bourges Maunou ry. De stemverhouding was 51 tegen 33. Het besluit werd genomen door het dagelijks bestuur en de socialistische fractie. In politie ke kringen te Parijs werd dit besluit opgevat als de eerste grote stap in de richting van de oplossing van de kabinetscrisis en als een persoonlijke triomf voor Bourges-Maunoury. van alle arbeiders nog gecontroleerd. Van een definitief tekenen van de contracten is dan ook nog geen sprake. Hoe het vervoer naar en van Duits land zal geschieden, hetzij per bus het zij per trein, staat ook in het geheel nog niet vast In jeder geval is vrij reizen en een hoog loon toegezegd. Ook zullen die arbeiders vallen onder de Duitse so ciale wetgeving. Naar de firma ons verzekerde, geldt het hier werk van lange duur. Als de vergunning niet spoedig af komt, is het ook mogelijk, dat de fir- De geheimzinnigheid, hangend om de werving van west- Brabanders voor arbeid in Duitsland, is verdwenen. Het geldt geen militaire werken, maar allerlei particuliere bouwwerken in Rijnland en Westfalen: huizen, bedrijfsgebouwen e.d. De wer ving geschiedt door Franz Welters en Co., een Internationale Baugesellschaft in Bochum, die in dezen samenwerkt met de fa. Huybregtse te Rotterdam. De werving is al verscheidene we ken geleden geschied. De 13e mei had. den de arbeiders eigenlijk moeten ver trekken. Echte.- zijn er nog moeilijk heden en vertragingen in verband met vergunningen, welke het Duitse Ar- beitsamt moet verstrekken. Het staat nog in het geheel niet vast, wanneer cte arbeiders zullen gaan. Ze hebben dan ook nog niet opgezegd bij hun tegenwoordige werkgevers. Pas wan neer de wervende firma daarvoor het sein geeft, zal dit geschieden. Ze heeft van de Duitse autoriteiten al wel een algemene vergunning, om in het ge heel 600 arbeiders te werk te stellen. Echter worden de persoonsgegevens De Belgische minister van buiten landse zaken heeft gisteren het kabi net verslag uitgebracht van de onder handelingen die met Nederland wor den gevoerd over de waterwegen: uit schakeling van de stop van Ternaaien de Schelde-Rijnverbinding en het ka naal Gent-Terneuzen. Wat het eerste betreft, zei hij, wordt dezer dagen een Nederlands antwoord verwacht. Dt andere punten zullen het onderwerp uitmaken van onder handelingen. waartoe België onmid dellijk bereid is. ma de arbeiders hier te lande tewerk stelt. Een en ander betreft een werving, welke naar men ons verzekerde ge heel binnen de wettelijke regelen valt, waarop dus het woord „ronselen" niet van toepassing is.. Wat niet wegneemt, dat de bezwa- len, bestaand tegen de pendel naar Rotterdam en andere plaatsen in Hol land, nog vee' zwaarder wegen voor deze pendel over zulk een grote af stand. Kardinaal Wyszynski, primaat van Polen en aartsbisschop van Gnesen en Warschau, zal 16 juni zijn Romeins verblijf beëindigen en naar Polen te rugkeren. De kardinaal wordt van daag in Rome terug verwacht van zijn reis naar Sicilië, waar hij in het heiligdom van O. L. Vrouw der Tra nen te Syracuse een H. Mis heeft op gedragen. Het Franse dagblad France-Soir heeft van de hand van de journalist Michel Cordey een artikel gepubliceerd, waarin deze nog niet eerder bekende dramatische omstandigheden rond de dood van Stalin verhaalt. Zijn stof heeft hij ontleend aan een recent vertrouwelijk onderhoud van de Russische am bassadeur te Warschau, Pante'eimon Ponomarenko, met een groep Poolse communistische verslaggevers. Ponomarenko maakt volgens de France-Soir deel uit van de besloten kring van personen, die het ..collectief bestuur" van de Sowjet-Unie vormen. O Hij is een van de acht leiders van de Russische communistische partij cn daaraan ontleent hij zijn politieke macht en vrijheid van spreken. Hij was getuige of althans dadelijk op de hoogte gesteld van het buitenge wone tafereel, dat hij de journalis ten in detail beschreef. Dezen durf den en mochten het verhaal niet publiceren, uit angst voor reacties van Moskou. De France-Soir publi ceerde het verhaal met reserve daar er geen mogelijkheid tot verifil catie bestaat. Stalin stierf aan een beroerte veroorzaakt door een woede-uit barstingaldus het artikel. De Russische leider had zich buiten gemeen opgewonden toen maar schalk Worosjilof (de huidige Sowjet-presidcnt) zich verzette tegen zijn plan voor massa-depor tatie van Joden. Bevende Molotof Eind februari 1953 werden bij ho ge uitzondering Stalin nam in het laa' ;t van zijn leven geheel alleen zijn besluiten de 25 leden van het presidium der Opperste Sowjet in het Kremlin samengeroepen om tc beraadslagen over een „samenzwe ring van artsen", die Stalin zouden willen doden. Verscheidene joden werden van medeplichtigheid be ticht. Stalin zette zijn plannen uiteen om grote aantallen Joden naar kam pen aan de Chinese grens over te brengen. Er hing een zware stilte tussen de mannen, die rondom de grote tafel geschaard waren. Nie mand durfde Stalin tegen te spre ken. Zijn woedeuitbarstingen waren geducht. Toch verstoutte na enkele minuten Molotof wiens vrouw van Joodse afkomst is zich op te staan en met bevende stem aan te voeren dat massale deportatie van Joden „in het buitenland een be treurenswaardig resultaat zou kun nen oogsten." Scalpdans van Beria Juist op het ogenblik dat Stalin Molotof terecht wilde wijzen stond Worosjilof, een van de oudste com munistische leiders en wapenbroe der van Stalin tijdens de revolutie, op. „Indien er een dergelijke maat regel wordt genomen", zei hij. „zal ik me schamen nog langer lid van onze partij te blijven, welke volko men onteerd zal zijn". En demon stratief wierp hij zijn lidmaat schapskaart van de communistische partij op de tafel. Stalin ziedde van woede en viel. getroffen door een beroerte, ruggelings op de vloer. Bcria, het beruchte hoofd van de Russische geheime politie die na Stalins dood werd terechtge steld, maakte een „heuse scalp- dans" om Stalins bewegingloze lichaam heen, aldus het verslag en riep: ..Nou zijn we eindelijk vrij. De tiran is dood. Gelukkig". Stalins dochter, Swetlana, kwam binnen en wierp zich schreiende op hnar vader. Stniin opende een oog. Toen Beria dit zag, werd hij dol van angst, knielde naast Sta lin, kuste diens handen en smeek te om vergiffenis. Tenslotte stierf Stalin aan de beroerte, aldus de France-Soir. Het blad giste, dat een van de mogelijke redenen voor de onthul lingen van de Sowjet-ambassadeur het verlangen kan zijn aan te tonen, dat de huidige Sowjet-leiders niet anti-semitisch waren of dat Stalin een natuurlijke dood is gestorven. Gisterenmiddag tegen vier uur is de 37-jarige heer H. de Rooy uit 's-Gravenhage bij het maken van een vrije val van ongeveer 2000 meter hoogte uit een vlieg tuig van de Nationale Lucht- vaartschool verongelukt. Hij kwam, nadat tot ontzetting van de velen, die op het vliegveld Ypenburg verzameld waren om getuigen te zijn van de voor- schouw van de I.L.S.Y. Rijswijk zijn parachutes zich te laat had den geopend, op het gras in de zuidwestelijke hoek van het ter rein terecht. Het was voor de genen, die reeds vaker een vrije val hebben gevolgd, duidelijk, dat hulp niet meer baten zou. Verscheidene toeschouwers van de voorschouw zagen, dat de parachu tist, die van plan was een vrije val te maken gedurende ongeveer 35 tot 40 seconden, met een jeep naar de Ti ger Moth werd gereden. Hij had zijn helm onder de arm, was gekleed in wit springtenue en begaf zich welge moed naar de gereedstaande machi ne. Het duurde geruime tijd, alvorens de kleine Moth de hoogte van onge veer tweeduizend meter had bereikt. Toen het toestel boven de west zijde van de vliegbasis was geko men en hoog genoeg was. zag men. dat zich een steeds langer wordende ijle witte streep van het toestel afboog naar de aarde. De ze streep werd veroorzaakt door krijtpoeder, dat de heer de Rooy bij zich droeg om zijn val aan te geven. Terwijl iedereen na enige tientallen seconden verwacht had, dat de parachute zich wel zou openen, geschiedde dit tot aller ontsteltenis niet. Met een duizelingwekkende snelheid zag men het witte streepje en later ook de parachutist naar de grond toekomen en op-naar schatting slechts vijftig meter hoogte opende zich in eens, wat later bleek de borstpara- chute te zijn, en daarna de grotere rugparachute. De heer de Rooy was evenwel reeds te dicht bij de grond en het zich ontplooiende rugval scherm kon hem niet meer redden. De chronometer De voorzitter van de afdeling pa rachutespringen van de KNVVL, lui tenant-kolonel W. H. Eekhout uit Har derwijk, heeft korte tijd later ver klaard, dat de oorzaak van het onge luk niet bekend is. Men heeft vastgesteld, dat de chronometer, die de heer de Rooy tijdens de val droeg, was afge steld op een tijdsduur van 57 se conden. De heer Eekhout deelde mede, dat de heer De Rooy het plan had om na een vrije val van 35 tot 40 seconden de parachute te openen. De heer Eekhout kon geen verkla ring geven waarom van deze tijds duur was afgeweken. Goede parachutist De om het leven gekomene, die bouwkundig opzichter bij de PTT te 's-Gravenhage was, heeft zijn oplei ding tot parachutist gekregen in het voormalige Nederlands-Indië. Hij heeft daar, naar de heer Eekhout verklaarde, zeer vele sprongen ge maakt en zich later nadat hij terug gekeerd was in het vaderland, bij de Eerste Nederlandse Parachutisten Club aangesloten. Het is voor de eer ste maal. in het negenjarig bestaan van de ENPC, dat zich een dodelijk ongeluk heeft voorgedaan. Bouwvakarbeiders in de pro vincie Antwerpen zullen op 17 juni in staking gaan, indien vóór die datum geen overeenstem ming is bereikt over de voor waarden, die zij stellen en waar in o.m. een loonsverhoging van tien percent wordt geëist. De dreigende staking in de me taalindustrie is voorlopig afge wend, dank zij een akkoord, dat premier Van Acker met de Alge mene Centrale der Metaalbewer kers in België kon bereiken. Deze Centrale had bereids instruc ties gegeven om op dinsdag a.s. het werk neer te leggen. Als gevolg van het overleg met de premier zal een bemiddelingsvergadering tussen werk gevers en vertegenwoordigers van de Centrale worden gehouden, die Van Acker zelf zal voorzitten. De stakings instructies zijn voorlopig ingetrokken. De Mijnwerkerscentrale tenslotte heeft eveneens met enige klem enkele verlangens geuit, onder meer met be- tiekking tot het aantal verlofdagen: 24, zegt de Mijnwerkerscentrale.

de Stem | 1957 | | pagina 1