MEUBELEN PIET VAN TILBURG Morgen, Vrijdag De Kempen enTrappistenbier Inbraak van politieman na zeven jaar ontdekt Recreatie in Nederland Ol VROOM A DKEESMANN Jonge administratieve kracht om 1 uur n.m. Bezichtiging DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 6 JUNI 1957 \oor toeristen ligt de schoonheid vaak naast de deur In W?stmalle klopt een warm hart Veredelde pracht Diefstal met vreemde achtergrond Gebrek aan ruimte telefonisch MEVROUW Betere bediening bij SLAGERIJ FRUYTIER DE GROOTSTE KEUZE IN HEEFT WONINGINRICHTING Lindebaan Hoek Bosstraat - Telef. 405 - BERGEN OP ZOOM Morgen-voormiddag van 10 tot 12 uur lDl ^'-prijzen 525 735 tl Toerisme is een duur ivoord geworden. If ie met de grote mode van het toerisme meedoet, die gaat in ieder geval naar het buitenland, en dan liefst naar een vèr land, omdat het, als je dicht bij huis blijft, lijkt alsof je het niet betalen kunt. En daarom zien we zo veel schoons dat als het ware naast de deur voor het grijpen is, over het hoofd. Weet ge bijvoorbeeld wel hoe mooi de De Kempen zijn niet mooi, omdat ze een indrukwekkend landschap bieden. Er is niets imposants te zien. Maar het is écht' het is het oude hart van het vroegere hertogdom Brabant, dat hier nog altijd leeft. Het is eigenlijk een bar en woest land, dat zandblanke Kempengebied. Het was eens een woestenij van zand en zand alleen, waarop slechts de warrige heistruik wilde groeien en waar de naaldbomen dicht opeen stonden. Kempen zijn? Ze liggen kort bij huis, zowel voor Brabanders als voor Zeeuwen, welke laat sten er een pracht van een tocht van kunnen maken, door via het Waesland en Antwerpen naar de omstreken van Borger, hout en Turnhout te dwalen. Neen, het is helemaal niet ver. Maar je moet het gezien hebben om te weten hoe mooi het er is. De bewoners hebben, met eenzelfde onverzettelijkheid en met een even grote moed als waarmee Hollanders en Zeeuwen hun polders op de zee veroverden, de barre vegetatie ver vangen door gewas, dat hen moest voeden. Ze lieten er hun roodbonte vee grazen en ze dwongen de zand bodem zó veel vrucht af als ze maar kon geven, en nog iets meer. Doch de pracht van de woeste Kempen verdween daardoor niet. In tegendeel, ze veredelde en nam toe. Ze kreeg de ondefinieerbare glans, die noeste en nimmer eindigende ar beid haar verleent: het stempel dat de in deze omgeving passende mens erop drukte. Want de natuur en de karakters der mensen komen sterk met elkaar overeen. En daarom: leer dit land kennen. Het is zichzelf en daarom is het mooi. Fruit en kaas Weet ge wie de beroemdste bewo ners der Kempen zijn? Dat zijn de Paters Trappisten van Westmalle, wier abdij, hallverscholen achter fraaie bomenrijen, het hart schijnt van al die schoonheid. Al ruim an derhalve eeuw werken daar de Trap pisten, trouw aan het zinvolle devies „nooit rust", dat treffend de acti viteit van een Trappistenabdij ver tolkt. De strenge orderegel van de Trappisten, de schilderachtige kledij der paters, de eerbiedwaardige baar den der broeders, ze spreken de mens katholiek en niet-katholiek sterk aan. Men weet dat de abdij gonst van leven en beweeglijkheid en dat er binnen de muren van het uitgestrekte domein heel wat werk wordt gedaan. De Trappisten hebben een eigen drukkerij en een grote boerderij, een echt Kempisch boerenbedrijf, waar een groot aantal beesten gehouden wordt, het roodbonte rundvee dat het merkteken van de Kempen is. Ze winnen er behalve de veldvruchten en hot fruit nok de kaas, die de moeite van het proeven waard is en die bewijst dat de Trappisten behalve goede boeren ook uitstekende zuivel- bereiders zijn. Ge moet er. in zo'n eenvoudig en koel eethuis in de zo merse Kempen, in uw vakantie eens naar vragen. De herbergier zal U de Trappistenkaas met trots opdie nen. Nog beroemder Maar beroemder nog dan de pa ters zelf is hun bier. Het oostelijk deel van het abdijcomplex is een grote en uiterst modern ingerichte brouwerij, waar het smakelijke bier gebrouwen wordt, dat als Trappis tenbier bekend staat. Zo vreemd is het niet: een brou werij in een abdij. In de eerste plaats is de Trappist geen enkel handwerk vreemd: in de loop der tijden hebben Trappisten, waar ook ter wereld, alle vakken uitgeoefend die hun hand vond om te doen. En ze doen het nog. De reden waarom cti vroeger praktisch in elk dorp, hoe klein ook, een bierbrouwerij gevon den werd, is dat men toch een bac- terievrije drank moest hebben, die het meestal onzuivere water moest vervangen. In die tijden was de zegs wijze dat „water een uitstekende drank isals er bier van is ge maakt" alleszins gerechtvaardigd! Zo ontstonden ook in de kloosters destijds kleine brouwerijtjes, waar voor eigen gebruik bier werd ge maakt. Die van de Trappisten werd opgericht in 1836, toen er ingevolge de verzachte kloosterregel van abt de Rancé voor het eerst bier mocht warden gedronken. De brouwerij had toen overigens niets te betekenen: het duurde tot rond de eeuwwisseling, voordat het begrip „Trappistenbier" buiten de abdijmuren inhoud kreeg. Een van <le toenmalige middelen van bestaan was een wijnhandel, die de abdij zekere inkomsten ver schafte. Toen echter buiten de ab- «Ui het Trappistenbier bekendheid kreeg: ontstond een lucratiever zaak: de paters gingen voor de harnici brouucn. Zo veroverde het Trappistenbier de kenners. Diep geheim vuur in tovert, staat bekend als :,een pater". Het lacht U toe in het forse Trappistenglas en het schuimt be scheiden en bros. Het lichte, de „trippel", schittert van goud. Het is een traktatie die de kenner zich bij wordt! uitzondering gunt. „Een abt" noemt hij dit bier. „De wijn der Kempen" zegt de lyrische liefhebber en terecht, want de drank oogt als een lichte speelse wijn. Dat is 't geheim van de Trap pisten, van de broeder-brouw meester in zijn moderne labora torium, van de grote gistings- bakken, waarin het wonder, geluidloos, onzichtbaar onder de stijgende, wollige gistlaag, zich voltrekt. De Trappistenbrouwerij is geen groot concern; men er vaart er de rust van de abdij, de orde en regelmaat van een streng klooster, de blijmoedig heid van het kluizenaarsleven ook. Een levensblijheid, die ge paard gaat aan een bezonken rust: ze komt getrouw overeen met het karakter van het bier dat in de abdij gebrouwen Waarom is het zo gewild? Een van de geheimen (dat overigens zo ge heim niet is; de echte geheimen houdt de broeder-brouwmeester voor zich!) is het feit dat Trappistenbier een bovengistingsbier is. Deze brouw- methode. langzamerhand vrij zeld zaam geworden, komt tegenwoordig meer en meer in zwang. Een andere omstandigheid is de eigen, volle smaak van het Trappisten, de „mond van het bier". Om die te behouden en te verbeteren, brachten de Trap pisten dit jaar een kostbare nieuwe stookinstallatie aan. die de vlam di rect onder de ketel brengt. En dan is er het onnavolgbare geheim van het „gisten op fles" in de enorme kelders van de kloosterbrouwerij, waar de kostelijke drank twee maan den staat alvorens ze op de „ca mion" wordt geladen. Trappistenbier is een begrip. Het donkere, de „dubbele", waar bet zon-/toerekeningsvatbaar was. De officier licht een amber- en purperkleurig vulde zijn dagvaarding echter nog (Van onze speciale verslaggever) De officier van justitie bij de Bred, rechtbank eiste dinsdag' een gevangenisstraf van een jaar waarvan zes maanden voorwaar delijk, met aftrek, een proeftijd van drie jaar en toezicht van de r.-k. reclassering tegen de 60- jarige geschorste hoofdagent van politie te Breda P. M. -,Nog nooit in mijn 15-jarige praktijk heb ik zo iets meegemaakt", al dus de officier. M. stond terecht voor een uitge breide diefstal, die hij zeven jaar ge leden heeft gepleegd en die men nu pas heeft kunnen ontraadselen. In de avond van 21 oktober 1950 drong hij j het huis binnen van de familie A. aan de Driesprongstraat te Breda. De heer A. en zijn vrouw waicn naar de J kermis. M., die zijn nicht, mej. J. I ter assistentie had meegenomen, 1 haalde er een geldkistje neg met f 600,-, een dameshorloge met gou den band en een nikkelen herenhor- loge, gouden ringen, een zilveren halsketting, broches, een zwarte bont jas, een grote hoeveelheid zilveren tafelgerei, tien tweepersoons lakens en een aantal tafellakens, twintig badhanddoeken en ondergoed. By de lang vertraagde oplossing van deze diefstal had men het tafel gerei, samengesteld uit onderdelen van verscheidene cassetten, in Am sterdam aangetroffen, waar de koper te goeder trouw bleek te zyn. De bontmantel was vernietigd en enkele andere spullen waren in bezit van de fam. D., wier naam tijdens de zitting meermalen werd genoemd. Initialen Toen de benadeelde A. als enige getuige voor het hekje kwam, bleek de president erg nieuwsgierig te zijn naar de methode van bezitsvorming, aan de hand waarvan A. zo'n vermo gen aan kostbare spullen bijeen had gekregen. Maar A. voelde er niets voor om zijn geheim prijs te geven. Hij roemde slechts de spaarzaamheid van zijn vrouw en wees het tafelzil ver aan als erfenis van zijn oyerle-1 den ouders. „Hoe komen dan die initialen F. H. en R. in die lepels?" wilde de pre sident weten, en waarom zijn het niet allemaal stukken van één cas sette?" Getuige A. kon daarover geen uitsluitsel geven en hij ver zekerde de officier op diens vraag, dat de herkomst van al die spul len niets met zijn beroep van ver huizer te maken had. De president las enkele passages voor uit het psychiatrisch rapport, dat over verdachte M. was uitge bracht. De psychiater was tot de be vinding gekomen, dat M. verminderd aan met de mededeling, dat M. ge durende de afgelopen anderhalf jaar nog tal van diefstallen had gepleegd van bouwwerken, waar hij hout, dor pels, lipsslolen e.d. had gestolen. lilunin op korps In zijn requisitoir schetste de offi cier de gang van zaken zeven jaar geleden. M. had zich nauwkeurig la ten inlichten over de situatie ten huize van A. en over de afwezigheid van A. op die bewuste kermisavond. Zekerheid over het eigendomsrecht van de gestolen goederen had hij niet kunnen krijgen, maar wel stond vast, dat ze niet aan M. toebehoorden. De officier wees op het misbruik van vertrouwen, dat M. gemaakt had. ..Hij die juist moest waken tegen diefstal, paste deze praktijken zelf toe." Hij wierp er een blaam mee op het Bredase politiekorps, zo zei de of ficier. Als verzachtende omstandigheden voerde hij aan. dat M. niet volle dig toerekeningsvatbaar werd ge acht en dat hem bovendien de dreiging wacht, niet eervol ge pensioneerd te worden óf zelfs geen pensioen te krijgen. Bij zijn eis, die hierboven reeds ge meld is, vorderde de officier terug gave van de gestolen goederen aan de personen, op wie ze in beslag zijn genomen. Domme goedigheid De verdediging voor M. werd ge voerd door mej. rar. v. Wijmem Haar pleidooi was er vooral op ge richt om de rechtbank ervan te over tuigen, dat deze man, die thans snikkend het pleidooi zat te aanhoren, gemakkelijker kon ontsporén dan zijn collega's om dat hij als restant van het oude veld wachterstype nooit zozeer Vatbaar geweest is voor de orde en de disci pline, die het Bredase politiekorps eigen zijm Naast zijn ruwe omgangsvormen, aldus de pleitster, had de man goedhartigheid en goedigheid als kenmerk en degenen, die hem, vol gens zijn verklaringen,tot zijn dadan hebben aangezet, hebben, zo bena drukte mr. v. Wijmen, juist gespe culeerd op zijn domme goedigheid. Ze hadden hem meegedeeld, waar de spullen die hij nadien gestolen heeft, vandaan kwamen en dat al les zorgde ervoor, dat M. zich tegen het beroep op zijn goedigheid niet voldoende kon verzetten. Mr. v. Wijmen had overigens respect voor de milde eis van de officier en verzocht de rechtbank te letten op de consequenties die aan het vonnis kunnen vastzitten en die wellicht het zwaarste deel van de straf zullen gaan uitmaken. Toen de president van de recht bank de uitspraak bepaalde op over 14 dagen en de verdachte weer werd weggeleid, was er weinig meer over van de correctheid, waarmee hij de rechtszaal was binnengestapt. Ge bukt en met betraande ogen liet hij zich door de parketwachter wegvoe ren. In Nederland is per hoofd der be volking 480 m2 aan recreatie aanwe zig, in België 900 m2, in Duitsland 2100 m2, in Frankrijk 4300 m2 en in Zwitserland 4500 m2. Aldus berekende ir. R. van de Waal, hoofd van het bureau recreatie en natuurbescherming van de rijks dienst voor het Nationale Plan, in een redt voor het congres voor openbare gezondheidsregeling. Recente waarnemingen hebben aan getoond, dat op dagen met gunstig weer 1/4 a 1/3 van de bevolking de stad verlaat. Voor zo grote aantallen biedt de omgeving van Amsterdam en Rotterdam echter onvoldoende mo gelijkheden. Voor de overige steden is de situa tie gunstiger, echter mag vooral voor Den Haag niet over het hoofd worden gezien, daar ock hier de verminderde aantrekkingskracht van het strand op een wat minder zomerse dag zich ter dege doet gevoelen. Grote recreatiemogelijkheden, die echter, volgens ir. van de Waal nog slechts zeer ten dele worden ge bruikt. bieden de talrijke plassen en meren en vele andere binnenwate ren. De watersport, zo zei hij, heeft in ons land nog lang niet die popu lariteit, die men bij de zo bij uitstek gunstige mogelijkheden zou verwach ten. Het kanovaren, dat voor de oorlog zeer in opkomst was. is nadien zelfs achteruitgegaan, mogelijk door de concurrentie met de bromfiets. Het strand, zo deelde ir. van de Waal mede, blijkt voor de vakantie gangers het meest aantrekkelijk te zijn. Niet minder dan 828.000 mensen brachten in 1954 hun vakantie in de badplaatsen dopr. Als tweede in po pulariteit volgt de Veluwe met 504.000 gasten, de overige vakantiegebieden hadden een veel geringer bezoek (zuid-Limburg 186.000, Utrechtse heu velrug 166.000. Salland en Twenthe 165.000, westelijk Noordbrabant 115.000, Achterhoek 111.000). Op dit congres heeft de heer H. J. Dijkhuis, directeur van de volksge- heid. o.a. gesproken over de mana gerziekte, hart- en vaatstoornissen bij de mens. die in voortdurende spanning zichzelf overbelast en dag en nacht met zijn werk bezig moet zijn. Het vrije weekend in eigen woning, in eigen gezin, bestaat voor vele in tellectuelen nagenoeg niet. Het is wat men in Amerika noemt de weekeind- neuroticus, die zich voorneemt niets te doen, maar telkens nog even met zijn werk bezig is, nog even iets af maakt, nog even opbelt of zich laat opbellen of'zich aan de andere kant erover verheugt, dat hij nu thuis in hweekend eens rustig kan werken. En besluit hij dan toch. op aandrang van zijn gezin, eens helemaal er uit te gaan vooral niet te lang, want dit laat het werk niet toe dan wordt ook dit in de puntjes georga niseerd en wordt een v^st plan op gesteld om de vrije tijd zo efficient mogelijk te besteden. Het is erg. al dus de heer Dijkhuis, wanneer de mens in zijn werk geen bevrediging meer kan vinden en van weekeind tot weekeind leeft en van vakantie tot vakantie. Maar het is, volgens spr„ even erg om over het weekeind heen te leven om in gedachten reeds met de volgende week bezig te zijn. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladeni Geboren Anna. dr. van ir W. Mantel-v. Capellen. Breda. Getrouwd Noud van den Assem en Ria Kreymborg, Amsterdam. OverledenDokter Berend Brouwers, 61 jaar. Emmen. Pater Charles Luttenbaeher C.S.Sp., 81 jaar, Gemert. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij, mede namens wederzijdse familie onze oprechte dank voor de vele blijken van belangstel ling bij ons huwelijk onder vonden. Th. De Hulsters L. De Hulsters van Bambost Westdorpe, juni 1957. DANKBETUIGING Langs deze weg brengen wij, ook namens wederzijdse fa milie. hartelijke dank voor de vele bloemen, cadeaus en blijken van belangstelling die wij bij ons huwelijk mochten ontvangen, A. Luycks-de Keyser Clinge, juni 1957. NOTARIS S.P te GOES zal ten verzoeke van de heer J. van de Velde te Kloetinge bij inschrijving a contant verkopen: DE KERSEN wasssncle in de boomgaard tegenover de bolstede in Ab- bekinderen. Reserve 125 kg naar verkie zing le soort. Inschrijvingen worden inge wacht tot dinsdag 11 juni '57 des namiddags 3 uur ten kantore van de notaris. Oproeping Cocp. Boerenleenbank Stoppeldijk. Voor wijziging Statuten en Huish. Reglement is een tweede alg. vergadering no dig, welke zal worden gehou den op 21 juni 1957 des nam. 4 uur. Ontwerpen ter inzaae kantoor. 115-0 De VoorzitterW STAAL. Alléén bil vooruit bet nhnq Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage. 3 regels ot minder f 0.8U: Iedere regel meer 15 et Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen hall geid berekend Bil plaatsing in de gehele op lage 3 regels ol minder f 1.35; iedere regel meer 35 ct 25 letters cijfers of lees tekens gelden voor 1 regel PKKSONKKI. GKVR. Lcvcnsmiddelenbedrijf te Breda vraagt: een actieve le bediende ter opleiding tot winkelchef. be kend met etaleren etc. Voor goede kracht hoog salaris. Te vens gevraagd hulpverkoopster voor woensdag-. donderdag-, vrijdag- en zaterdagmiddag van 2 tot 6 uur. Goed kunnende re kenen en schrijven Br. no.42254 Gevraagd jonggehuwden zonder kinderen, man als chauffeur en de vrouw voor de huishouding. Hoog loon met kost en Inwoning Vóór 15 juni te schrijven aan: Kroonstraat 21 Borgerhout Antwerpen. 725 Voor direct gevr. r.-k. huishoud ster pjm. 40 j., in gezin m. 3 schoolg. kinderen te Goes. Br. onder no. 22406 bur. De Stem, Goes 22406 Gevraagd jong gehuwden zonder kinderen, man Patissier en vr. voor huishouding, met kost en inwoning. Te schrijven vóór 15 juni: Kroonstr. 21, Borghout, Antwerpen. 726 TE KOOP AAXGEB. Bij aankoop van een nieuw rij- i wiel kunt u het oude rijwiel inleveren. Ook bij aankoop van 2cie hands heren- dames- sport en kinderrijwielen kunt u het oude rijwiel inleveren 2e hands rijwielen. 6 mnd. garantie, mof felen vanaf f 20. C. L. Vonck, Oude Drijdijk St. Jansteen, tel. 644. 17141 Mantelkostuums. ;erseypakjes I mantels, kindermantels, regen- mantels, heren kostuums, regen- j lassen, combinaties vanaf f 1,50 j p.w, Onze coupeur bezoekt u met collectie aan huis. Br. no 40777 bur blad. Cirkelzaagmachine te koop, zon der motor, z.g.a.n. Te bevr. bij Gebrs. Vonck. Klompenmakerij 35 Kapellebrug. Wasmachinefabriek heeft was machines met lichte ema&lebe- schadiging. gloednieuw, met ga rantie f 145 centrifuges f 150. Desgewenst'afbetaling. - Depot: Loopschansstraat 20, Breda, tel. 38989. Hoogstraat 116 Roosendaal tel. 4121. Nieuwstraat 28 - Ter- neuzen, tel. 24110. 42357 die gemaakt worden in opgegeveij advertenties kunnen wl) geen enkele verantwoordelijkheid aanvaarden. DIRECTIE ..DAGBLAD DE STEM". 2 accordeons te koop, 120 bassen. Prettige betalingsvoorwaarden. P. Mannaert, Polderweg 40 Pau luspolder.' Prima jonge hennen W.L. - KIR en RIxWL. Tevens zware slacht- hanen; aanbev. V. de Buck, B40, Zuiddorpe. I.z.g.st.z. kinderwagen, Mutsaert te koop. compleet bedje enz Bill, prijs. Te bevr, no. 17167 De Stem, Hulst. Schenk wijn van de Fa. Moer dijk Zuiddorpe. Dat is goede wijn. En voordeliger! Ook uw port. Prima jonge hennen te koop bij J A. M. de Buck de Deckare. Pluim veebedrijf, Absdale 57 post Hulst, tel. 367. Nwe. babybox m. losse vlonder 17,75, boxkleed 7,95. Emmastr. la bij station Breda, tel 30880. TE HUUR AANGEB. Vakantieoord I)e Molen Zoute- lande. Gem. woningen 6-10 pers. te huur v.v.: Butagas, elektr., str w., radio, speeltuin. Tot 6 juli 45.- p. wk. (geen verdere kosten). Voorts nog vrij 6-13 juli, 20-27 juli en na 17 aug. C Jonker, Zonnebloemstraat 17. Goes. tel. 3104 22407 Te huur mnd. juni en ged. juli mooie 4 6 en 10 pers. kampeer wagens, st. kust bij Zoutelande. Te bevr. Willemse's Woningkan toor, tel. 3294 Middelburg. 42306 Te huur vanaf heden t.m. sep tember mooie gemeub. kamers, inger. voor 4 of 6 pers. op gun stige stand te Vlissingen. Te be vr. Willemse's Woningkantoor, tel 3294 Middelburg. 42307 Te huur maanden juni, juli, september, gedeelte van villa, gemeubil. Prachtig gelegen aan bos en strand. Dombuvgseweg 51, Villa Rozenhof. Oostkapelle. Vakantie westen schouwen. Te h. v. 29 juni-13 juli ruime bun galow in westen Schouwen gem. Burgh. Vlak bij strand en bos, 6-7 slaapplaatsen. Br. ond. no. 22408 bur. Dagbl. De Stem, Goes of tel. aanvr. tel. 3272 Goes. HUIZEN Uit de hand te koop woonhuis met stalling en tuin. Te bevr.: Molenboek A 63, Zuiddorpe. AUTO'S - MOTOKEN Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf - Roosendaal. Hoogstraat 75 tel. 4583 en 4859 Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks. Betaling te re gelen. Ten kantore van (te INSTELLING v. MAATSCH. ZORG te GOES, Singelstraat 13, wordt gevraagd: met enige kantoorervaring, o.a. machineschryven. Leeftijd tot 20 jaar. Salaris enz, volgens regeling gemeente Goes. Goede gelegenheid voor iemahd die zich wil bekwamen voor diploma maatschappelijk werker. Sollicitaties aan genoemd adres. Als U gaat winkelen, vergeet dan vooral niet even bij SLAGER FRUYTIER aan te lopen. Wij bieden U tijdens de a.s. feestdagen weer een rijke keus van de fijnste kwaliteiten Rund-, Kalfsen Varkensvlees Ook in FIJNE VLESWAREN zijn wij ruim gesorteerd met als BIJZONDERE RECLAME Boterhamworst 30 ct Gevul spek 40 ct Ontbijtspek50 ct Droge varkensworst 50 ct ALLES PER 100 GRAM. Samen 200 gram Bacon z. zw. voor Lunchworst 85 cent SAS VAN GENT OOSTDAM 7 ESES BUI t.o.v. deurw. Schalken, de belangrijke veiling voor H.H. Aannemers van grote partij solide aannemers- hulpmaterialen afk. v. faill. H. J. v. Wijck, op en bij bouwterrein te Breda (oud- Ginr.eken) eind Overakker- str., begin Bavelse laan, na bij café „De Handpaal", A. Bastiaansen, Bavelselaan 256. - In genoemd café zijn specifieke goederenlijsten v. d. veiling gratis verkrijg baar. Herlees nog eens vroeger geplaatste uitgebreider ad vertenties en de strooi biljetten. Nadere inl. ten kantore van Deurw. Schalken, Roosen daal, tel. 01650-4687. gestaaf Harder ring v; drijven plaatse 190 var verval! Dit a niet. De voor he' van het onderga wel kunnl verbitterd door de Er besta schadeloi voor op schade. De reu verouderd derzeeste mogen d en de jor zij zichzi Hierteil dat er ee dingsrege voor het broodwin niet naar den. Er is tr den door een aa: ontworpe, er in het het gevo. burg tot en er hoe de regeri 't Lr voor ■m Schriftelijke bestellingen welke ZATERDAG in ons bezit zijn worden SNEL EN ZORGVULDIG tegen deze PRIJZEN uitgevoerd I overalls in marine of khoki, extra zware kwaliteit. Gesanfori- seerd, dus krimpvrij. Met verdekte sluiting. Diverse zakken, solide afwerking, goed possend model. 11)85 Alle maten KOP MET SCHOTEL aardewerk, In de kleuren rood, geel, groen en zwert, wit van binnen. Hoog of loog model. OK Extra lage prijs BREDA DAMESKAPJE van zeer aardig jersey stro, met tule garnering en leuke kleine corsage, in diverse nieuwe mode-tinten Zeer speciale r«"ijs, slechts 495 CORSET met zijsluiting zonder veter, kort model, met elastische zijpanden. Pracht kwaliteit broché, 2 paar solide jarre telles, maten 66 tot Q0O en met 80 LAKENS van zeer solide graslinnen, met brede bovenzoom -oyale 2 - pers maat A7Q I80x220cmi* ZACHTE ENGELSE CARAMELS Onze zeer bekende, vanille en chocolade smaak 200 gram 250 gram CAROLIENTJES Een overheerlijk koekje 49 WASHANDJES prima badstof, met volle sterke lussen, royale maat In diverse gekleurde streep dessins. OC Nu per 3 stuks THEEBEURS cretonne met doorzichtig blastic overtrokken en met gouddraad bestikt. Primo <apokvulling, nikkelen Q75 Teugel en sluiting GEVULD MATRASDEK stevig jute overtrek, gevuld, 80 x 190 cm 120 x 190 cm moderne boodschappentas geheel van iizersterk plastic. In alle kleuren. Extra grote maat. Ideaal om het zelf van een voering te 138 voorzien BERGEN OP ZOOM De gouvernl Afrika, dr. zijn echtgel vakantiever\ gekomen tci het Nederlal het paleis

de Stem | 1957 | | pagina 4