I Franse equipes voor de Tour Kermis Yzendijke Fout in dagvaarding door vertegenwoordiger benut Autoriteiten van defensie centrum (35) in Zeeland Giro in beslissend stadium Atoomproef Y.S. uit een ballon Slachtoffers mijnbrand Ans gevonden Louison Bobet is er niet bij Zevende Politie Brabant-rit overtekend Verrassing in Epsom-derby Homogeniteit bleef in KNBB hoofdbestuur Italië superieur in M.A.N.-races Willy Cijsouw mee naar Lille Wagtmans tocli in de Tour? Swift-Merwede te Roosendaal PAUL 0UWENEEL IJzendijkse sleuteltjes HAARDEN-KACHELS 6 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 6 JUNI 1957 Schuldig en toch geen boete Toenemende aanvoer van aardbeien in Kapelle Zeeuwsch-Vlaamse U.T.S. schrijft leerlingen in Hoogwaterstanden Brits vloolbezoek in Zwarte Zee Weer Duils record in de E.B.U. Regering Zoli krijgt vertrouwen van Italiaanse senaat 3.5 Miljard dollar voor nieuwe wapens in Amerika Weer drie Zeeuwse alletiekrecords De Bruin (Thor) 2de in Rotterdam Twee de Nooijcr s in Bondsteam spoRTin'tmr EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN een sieraad op Uw tafel I W. DE SCHRIJVER j A. J. TRIOU te. pel te ein- ijk de n ont zien, atoren te sti- 846 De vertegenwoordiger J. A. M. M. A. uit Sluis heeft een overtreding begaan, die voor hem dank zij een lek in de dagvaarding ongestraft is gebleven. Het lek kon in de woens- dagmorgenzittiiig van de kantonrech ter te Middelburg onmogelijk meer worden gestopt en hoewel A. toegaf „fout" te zijn geweest, moest mr. J. Jloolenburgh hem ontslaan van rechtsvervolging! A. hield er in zijn auto een radio toestel op na. Een ontvanginrichting die ook werkelijk als zodanig dienst deed en waarvoor de Sluise vertegenwoordiger geen luisterver- gunning bezat. Aanvankelijk bezat het verweer van de verdachte niet die brillance, die lot ontslag van rechtsvervolging kon leiden. „Ik dacht dat het tweede toestel vrij was", zei hij, wellicht gemeend, maar toch weinig oorspronkelijk.... „Dat meent U toch niet in ernst?" vroeg de kantonrechter A; mr. Moo- lenburgh onderwees hem', dat zelfs voor verschillende toestellen in één huis evenzovele zegels geplakt moe ien worden. „Het geluid, dat uit deze zaken komt, is altijd: ik dacht dat...." zei de wnd. officier van justitie, mr. A. C. van Epenhuijsen; hij vorderde een boete van f 15. A. kreeg het woord weer. Nu stond er in de dagvaarding, dat hij het toestel in zijn auto had ge had, anders dan in opslag of ver voer. Maar het kardinale zinnetje: „Zonder in het bezit te zijn van een geldige luistervergunning" ont brak Dat was niet aan A.'s opmerkzaam heid ontsnapt. Hij veronderstelde zelfs, dat het hem zodoende nimmer beschoren zou zijn. een radiotoestel in zijn auto te houden.... Jurist „U hebt toch iets van een jurist in U", sprak de kantonrechter prijzend. De wnd. officier had de indruk, dat hier een tikfout in het spel was. In ieder geval had A., zoals mr. Moo- lenburgh hem nog meedeelde, de kosten van gen advocaat uitgespaard. Bij toeval was het element van het niet-in-het-bezit-zijn van de luister vergunning achterwege gelaten, een foutje in de dagvaarding, dat de vertegenwoordiger geheel wist te be nutten! Een ander foutje, maar nu in het proces-verbaal van de politieagent, leidde tot opschorting van de zaak van de landbouwer F. de W. uit Biggekerke tot 12 juni a.s. Op 16 mei jl. had De W. zijn auto op het Mid delburgse Noordpoortplein gepar keerd, binnen de verboden tien-me ter-van-de-hoek zóne. In het verbaal nu stond, dat dit om 17.20 uur was geconstateerd. „Dat is onmogelijk", sprak ver dachte met vaste stem, „want het was onder het bezoekuur van het ziekenhuis En dat is tussen zeven en half acht". De overtreding wilde de Biggeker- kenaar wel toegeven. „De auto stond betrekkelijk zeker niet goed", zei hij. Maar om een zuivere bewijsvoering te krijgen, zal de behandeling van deze zaak, met de verbalisant als getuige over een week worden voort gezet. De landbouwer-veehouder Z. S. uit Serooskerke kwam er hij had dan ook te goeder trouw gehandeld ook al met een koopje af. Op 4 april was bij hem een schrikdraad-instal latie geplaatst en op 1 mei, op de morgen van de le mei althans, was hij nog niet in hét bezit van het be wijs, waaruit blijkt, dat de installatie voldoet aan de bepalingen van het veiligheidsbesluit. S. meende, dat de installateur hiervoor zou zorgen en zowaar, de middag van de bekeuringsdag rolde het bewijs in huis. De installatie was door de F.Z.E.M. gekeurd en niet te licht bevonden. Hoewel de officier het wilde zien als een formele overtreding, leek hem een boete van f 15,op zijn plaats, maar de kantonrechter was milder in zijn vonnis: f 3,—. Mild was de kantonrechter niet ge stemd over de verkeersovertreding, die de boomkwekersknecht A. C. uit Wolphaartsdijk in de kom van 's- Heer Arendskerke maakte. Met zijn bromfiets hield hij niet voldoende rechts, zodat hy in een bocht bij de Kerkring een bestelwagen omhelsde. „Het geeft geen pas om zo een bocht om te komen" vond de kanton rechter en vonniste conform, twintig gulden boete. Het is al volop aardbeientijd in Ka- pelle-Biezelinge. Het wordt nu zeer goed merkbaar dat er de laatste ja ren een grote uitbreiding is geweest van de teelt van vroege aardbeien voor verse consumptie. Het is nog maar het begin van de aanvoer van dit produkt maar toch zijn deze week de dagaanvoeren reeds zeer behoor lijk en variëren van 30.000 tot 40.000 doosjes van 2 ons per dag. Dit komt toch neer op 6.000 tot 8.000 kg. van deze vroege aardbeien per dag. Er is naar dit produkt een zeer goe de vraag. Hoofdzakelijk wordt alles gekocht voor het binnenland. De eer- ste dagen van de week werden vele partyen verkocht van plm. 50 ct. per doosje van 2 ons, dat is dus 2.50 per kg. Voor mooie partijen werd zelfs vlot 60 ct. per doosje betaald. Deze prijzen maken de teelt voor de kweker zeer goed lonend. Het is echter nog maar het begin. De hoofd- aanvoer wordt niet verwacht voor na de pinksterdagen. Met grote belang stelling wordt afgewacht hoe dan de prijsontwikkeling zal zijn. Er zijn de laatste jaren namelijk op meer plaat sen vroege aar'dbeien aangeplant. Het binnenland kan echter op het ogenblik zeer behoorlijke kwantums gebruiken. Ook werden de laatste da gen steeds enkele mooie partijen gekocht voor de Belgische markt. Kapelle-Biezelinge wordt door deze grote aanvoer van vroege aardbeien reeds een centrum dat meetelt. Uit alle delen van het land komen de handelaren naar Kapelle om dit ge vraagde produkt te kopen. De kwali teit is overwegend zeer goed. Er wordt door de meeste kwekers veel zorg besteed aan het produkt en de ze meerdere zorgen worden ruim schoots vergoed in hogere prijzen, net plukken van de aardbeien geeft ai aan heel wat handen werk maar ,tock n°ë geen moeilijkheden met zich mee wat betreft de arbeids rechten. Voor de hoofdaanvoer van ue late aardbeien komt zullen we ze er nog veertien dagen tot drie we- Ken verder zijn. De ontwikkeling mervanv er loopt zeer gunstig. Op 2 september begint, .zoals be kend is, de Zeeuwsch-Vlaamse UTS te Terneuzen te „draaien". Voor deze onderwijsinstelling heeft Zeeuwsch- Vlaanderen lang moeten vechten en gelukkig heeft de. minister de nood zaak van een UTS ingezien. Op 20 en 21 juni a.s. worden de toelatingsexamens gehouden. De UTS leidt uiteraard niet op voor handvaar dige vakken, maar verschaft de jon gens, die de Lagere Technische School verlaten hebben, een opleiding die hen in staat stelt leidinggevende func ties in het lager technische kader in te nemen. Zo komen voor functies als werkmeester, baas in een werkplaats en ook als tekenaar afgestudeerden van de UTS in aanmerking. Ook voor de theoretisch opgeleiden (Ulo of 3-jarige HBS)t die in deze riéhting willen, kunnen langs wat an dere weg deze opleiding volgen. Ook al wat oudere jongens kunnen de op leiding ononderbroken volgen, omdat uitstel van militaire dienst mogelijk is tot 22 jaar. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, vrijdag 7 juni de vol gende "hoogwaterstanden: Hansweert 10.29 en 22.50 uur, te Terneuzen om 9.57 en 22.26 uur en te Vlissingen om ".27 en 21.56 uur. In" Amerika is gisteren voor het eerst een atoomwapen uit een ballon tot ontploffing gebracht. Het was een betrekkelijk kleine ont ploffing. Op een afstand van honderd kilometer was de lichtflits nauwelijks z:chtbaar. De volgende ontploffing zal op 10 juni, eveneens onder aan een ballon, teweeg worden gebracht. ..Het Britse vlootbezoek in de Turkse wateren van de Zwarte Zee betekent een provocatie en kan niet bijdragen aan een verbetering van de betrek kingen tussen de Sowj et-Unie en Turkije", aldus schreef de Rode Ster, het orgaan van het Russische minis terie van verdediging, aangehaald door Tass. Het artikel vestigt er de aandacht op. dat het bezoek samen valt met Brits-Turkse vlootmanoeu- vres in NAVO-verband in de nabij heid van de Russische grenzen. Een woordvoerder van de Britse admira liteit verklaarde, dat het hier slechts een routine-bezoek" betreft van de Middellanse Zeevloot en dat het be zoek niet in verband staat met NAVO-manoeuvres. Het eskader, dat op het ogenblik bij Stamboel ligt en ruim een week in de Zwarte Zee zal toeven, bestaat uit twee kruisers, een toi-pedobootjager, drie onderzeebootjagers en een ver bindingsvaartuig. West-Duitsland heeft in mei jl. in de Europese Betalingsunie weer een ï'io'i™ r®por<^ overschot geboekt van 138.6 miljoen dollar tegen 123.2 mil joen dollar in april. Rekening hou- etend met betalingen op grond van consolidatierggelingen met Denemar ken. Frankrijk en Noorwegen bedroeg het totale tegoed van West-Duitsland per einde mei bij de Europese Beta- iingsunie 850.2 miljoen dollar. mi'n'vef t werkelijk niet bij met uitermate h i' 1 00n strategisch zo Zeeland J?e,lan«"jke provincie als heef! 1st, een ga rnizoensplaats marLh" Ja' we hebben bier een lenlinr- 1S1Siln Vbsslngon en een op- vprHo^ ln Middelburg, maar 7p win. niets. Ik hoop. dat u de- einiin Yan .',n'i aan de hogere re gionen zulf willen doorgeven". ri„ Sze boorden sprak de commissa- A Vn in Zeeland, jhr. mr. £■*•0. de Casembroot, in het raad- Vun de ëcmeente Rilland-Bath, het wlTenk£.rt een ?root deel van i il'cbtmachtpersoneel uit Woens- f!'ecï' en. Ossendrecht komt wonen. De commissaris ontving vijf en der tig autoriteiten van het defensie stu diecentrum, o.w. luit-generaal Th. E. E.H. Mathon, res. luit-generaal G. Giebel, vice-admiraal b.d.C.W. Slot en generaal-majoor K.N.I.L. b.d. Th. E. J. de Bie. Het gezelschap is drie dagen te gast in Zeeland, waar het te Hans- weert, Kruiningen, Middelburg, Vlis singen en Zeeuwsch-Vlaanderen de in het N.A.V.O.-verband strategisch belangrijke punten zal bezoeken. Jhr. de Casembroot zei het van groot belang te achten, dat de heren van het defensie studiecentrum na de maandenlange cursussen over Zeeland als Navo-defensieschakel, nu eens persoonlijk met dit belangrijke gewest kennis maken. Vandaag is het gezelschap te gast "bij de commissa ris der koningin. Gisterenochtend vroeg heeft men de lijken bereikt van de drie Italiaanse mijnwerkers, die in de Belgische mijn „Le Vieux Beau j one" te Ans bedol ven waren. De drie slachtoffers zijn gestikt op het ogenblik dat alarm werd geslagen. Aanstonds nadat de lijken waren weggehaald is men begonnen met het dichtmetsélen van de gang, waar nog steeds een brand woedt. De regering-Zoli heeft het vertrou wen van de Italiaanse senaat gekre gen. De uitslag van de, stemming luidde: 132 voor, 93 tegen en 4 onthoudingen. De regering Zoli bestaat uitsluitend uit christen-democraten. Haar pro gramma lijkt veel op dat van de af getreden regering-Segni, maar ver toont een lichte neiging naar links. De stemming had een enigszins pa radoxaal verloop, want de regering- Zoli verkreeg de steun van rechts en uiterst rechts (neo-fascisten)de li beralen, sociaal-democraten, republi keinen. Nenni-socialisten en commu nisten stemden tegen. De Amerikaanse regering wil drie en een half miljard dollar besteden voor nieuwe wapens en nieuwe mili taire uitrusting en in het bijzonder voor de ontwikkeling van ballistische projectielen, aldus heeft de Ameri kaanse onderminister van defensie, Quarles, in een subcommissie voor begroting van de senaat gezegd. Hij verzocht de senatoren zich uit te spreken voor toekenning van de 1.220.000.000 dollar, waarmee het huis van afgevaardigden de defensiebegro ting voor het belastingjaar dat op 1 juli begint, heeft besnoeid. Quarles wees erop, dat de Sowjet- Unie zich grote opofferingen getroost voor het ontwerpen en maken van geleide projectielen en andere, nieu we en krachtiger oorlogswapens. Alle Franse ploegen voor de Tour de France zijn nu in grote lijnen samengesteld. Nadat Mar cel Bidot reeds acht van de tien renners voor de nationale ploeg had aangewezen, hebben nu ook de ploegleiders van de re gionale equipes acht renners geselecteerd. De overige namen zullen worden bekendgemaakt na de „Dauphiné Li- beré" (16 juni) en de wedstrijd om het Franse wegkampioenschap (23 juni. Drie renners, die vorig jaar voor de Franse nationale ploeg reden, zijn ditmaal opgenomen in een der regio nale ploegen: Geminiani, Rolland en Bergaud. De ploegen zijn tot dusverre als volgt samengesteld: Frankrijk nationaal: Jacques An- quetil, Gilbert Bauvin, Albert Bouvet, André Darrigade, Jean Forestier, René Privat, Francois Mahé en de winnaar van 1956 Roger Walkowiak. Ploegleider Marcel Bidot. lie de France: Nicolas Barone, Jean Bellay. Jean Bobet, René Four- De zevende Politie Brabant-rit, ty- dens welke voor het eerst in de ge schiedenis van de politie de televisie als medium in een opsporingsonder zoek zal worden gebruikt, trekt grote belangstelling. 200 teams schreven in. De organisa toren moestün het aantal equipes echter beperken tot 165, hetgeen nog altijd een aanzienlijke recordverbe tering inhoudt ten opzichte van de voorgaande ritten. Op dinsdag 18 juni 's morgens om half acht zullen de eerste teams van start gaan uit Rotterdam. Weert, Cu- lemborg en Nijmegen. Zij zullen hun startopdrachten dan per telex en te lefoon ontvangen, want tijdens deze rit. die eigenlijk een grote manoeuvre voor de Nederlandse opsporingsamb tenaren is. zal rijkelijk gebruik ge maakt worden van de moderne com municatiemiddelen, in samenwerking met de politie verbindingsdienst, de Nederlandse Televisie Stichting en de N.V. Philips. Een apart probleem voor de organi satie-staf vormt het vervoer van de meer dan 40 dagblad-journalisten, ra dio-, tv- en film-reporters, die het parcours moeten kunnen bezoeken zonder dat daardoor het wedstrijd- onderzoek verstoord wordt. De beroemde Epsom derby, over 2400 meter is gewonnen door het Britse paard „Crepello", een hengst, die 6/4 genoteerd stond. De grootste verrassing van de race was de tweede plaats voor outsider „Ballymoss", een Iers paard dat toe behoort aan een zakenman uit Phila delphia (V.S.) Het paard stond 33/1 genoteerd. De overwinning van „Crepello" in deze 178ste derby leverde zijn eige naar de som op van ruim 180.000. Onder de vierhonderdduizend toe schouwers bevond zich onder meer ko ningin Elisabeth, wier paard „Dou- telle" niet geklasseerd werd. De regionale avond-atletiekwedstrij den, welke Marathon te Vlissingen organiseerde, leverden weer drie nieuwe Zeeuwse records op. Twee daarvan kwamen op naam van de jeugdige Goesenaar C. de Munck van AV '56, die de 80 meter voor junioren A in 8.9 liep om vervolgens de 200 meter in 23.2 af te leggen. Dit laatste nummer won hij met uiterst miniem verschil voor de Marathonner Kal, voor wie eveneens 23.2 werd afge drukt. Het derde record was voor de A-junior Rudi Sanderse van Marathon die bij het speerwerpen aan 37.24 me ter kwam. Op de Nenyto-baan te Rotterdam heeft Bleeker van Lycurcus woens dag een 10 km baanwedstrijd gewon nen in 31 min 49.4 sec. Op de tweede plaats eindigde de Bruin van THOR, die enkele weken geleden nog D- klasser was en pas vorige week naar de A-klasse was overgegaan. Hij wees de aanval van Smits (AV '36), die hem op de laatste 600 meter trachtte te passeren, resoluut af. De uitslag luidde: I Bleeker (Lycur- gus, Krommenie) 31 min. 49.4 sec.; 2 De Bruin (THOR, Roosendaal) 32.34; 3 Smits (AV '36, Alphen aan de Rijn) 32.38.8; 4 van Ginkel (GAC, Hilver sum) 33.00; 5 Willkomm (Zwaluwen, Den Haag) 33.38. Laatstgenoemde was winnaar va de B-klasse. De hier en daar gepubliceerde mededeling als zou er in de boezem van het hoofdbestuur van de KNBB geen volkomen homogeniteit bestaan, is van el ke grond ontbloot, aldus een mededeling van dit bestuur. Het optreden van de voorzitter van het district Eindhoven, mr. J. Knecht, is volgens het KNBB-bestuur in hoge mate onloyaal geweest ten opzichte van de KNBB. Genoemde districts voorzitter, in wezen en reglementair medebestuurder van de KNBB, heeft zonder zijn functie als bestuurder te hebben neergelegd, niet geschroomd in het geheim een nieuwe bond op te richten. Deze handelwijze wil het bestuur van de KNBB niet nader kwalificeren. Mr. Knecht slaagde er in enkele prominente spelers tot zijn bond aan te trekken (waarvan er zich reeds één tot de KNBB wendde met de be doeling, het door hem aangegane con tract met de NNBB ongedaan te ma ken). Deze spelers werd door de NNBB toegezegd, dat zij worden vrijgelaten demonstratiewedstrijden te spelen te gen vergoeding, hetgeen bij de KNBB reglementair niet is toegestaan. Wel geeft de KNBB sinds enkele jaren aan al zijn leden, ongeacht hun spel- sterkte, een redelijke tegemoetkoming bij deelneming aan gewestelijke en nationale kampioenschappen. Vanzelfsprekend betreurt het hoofd bestuur van de KNBB het feit, dat van zijn 13.000 leden er 44 hebben ge meend het vaandel van de KNBB on trouw te moeten worden. Van de 760 aangesloten verenigingen bedankten, er twee. Het hoofdbestuur van de KNBB zegt met vertrouwen de toekomst tege moet te gaan en zet haar activiteiten zowel op nationaal als internationaal terrein onverminderd voort. Erkenning een feit Dc voorzitter van de Nieuwe Neder landse Biljart Bond heeft inmiddels meegedeeld, dat het uitvoerend co mité van de Uifab de uitsluitende er kenning van deze bond heeft beves tigd. Mr. Knecht zal als vertegenwoor diger van de NNBB op 25 en 26 juli a.s. de algemene vergadering van de Uifab in Lissabon bijwonen. Ook de races in de 250 cc-klasse en in de 125 cc-klasse, die woensdag, op de tweede dag van de Engelse T.T., op liet eiland Man werden gehouden, hebben aangetoond, dat de hegemonie van dc Italiaanse merken bij dc solo motoren niet is doorbroken. Waren maandag in de race in de 350 cc-klasse de vier snelste motoren van Italiaans fabrikaat, gisteren slaagde slechts één niet-Italiaanse machine een C.Z. die in de 250 cc- klasse vierde werd erin door te dringen tot de eerste zes. DE UITSLAGEN 250 cc-klasse 1 Sandforö: (GB) met Mondial, de 173.61 km in 1 uur 25 min. 25,4 sec., gemiddelde 121,98 km/u, nieuw re cord; 2 Taveri (Zwits.) met MV Agusta 1.27.12.4 gem. 119.4 km/u; 3 Colombo (It) met MV-Agusta 1.27.21.8 gem. 119,2 km/u; 4 Bartos (Tsj. Slow) met CZ gem. 116,7 km/u; 5 Miller (Ierland) met Mondial gem. 114.75 km/u; 6 Chadwick (GB) met MV Agusta gem. 112.6 km/u. 125 ce-klassc: 1 Provini (It) met Mondial, de 173,61 km (10 ronden van 17,36 km) in 1 uur 27 min. 51 sec., ge middelde 118,59 km/u; 2 Ubbialdi (It) met MV Agusta 1.28,25, gem. 117.8 km/u; 3 Taveri (Zwits.) met MV Agusta 1.30.37,8, gcm. 114.9 km/u; 4 Miller (Ierland) met Mondial gcm. 114.7 km/u; 5 Sandford (GB) met Mondial gem. 114,7 km/u; 6 Colombo (D met MV Agusta gem. 114.4 km/u. Fricdrich Hillebrand zorgde voor de vierde maal in successie voor een Duitse overwinning in de zijspan- races. Met BMW legde hij dc 173,61 km (10 ronden van 17,36 km) af in 1 uur 30 min. 3,4 sec., gem. 115,69 km/u. (nieuw record). Willy Cijsouw van Marathon uit Vlissingen is gekozen in de Neder landse dames-atletiekploeg, welke op 23 juni te Lille zal uitkomen tegen Frankrijk en op 30 juni te Enschede tegen Duitsland. Zij zal in beide wed strijden uitkomen op de 80 meter hor den. nier, Raymond Hoorelbeke, de debu tanten Pierre Gouget, Raymond Pla za en Joseph Wasko. Ploegleider Jean Prunier. Frankrijk noord-oost-centraal: Max Cohen. Raphael Geminiani, Roger Hassenforder, Pierre Ruby, Jean Sta- blinski, dc debutanten Jean Claude Annaert, Jean Graezyk en Marcel Rohrbach. Ploegleider S. Ducazeau. Frankrijk west: Claude Le Ber, Job Morvan, Fernand Picot, Joseph To- min. De debutanten Marcel Carpen- tan, Joseph Groussard, Francois Pi- pelin en Pierre Poulinque. Ploegleider Paul Le Drogo. Frankrijk zuid-oost: Jean Dotto, Raymond Elena, Bernard Gauthier, Nelio Lauredi, Raymond Meyzenq; Antonin Rolland, de debutanten Fran cis Anastasi en Henri Angelade. Ploegleider Marius Guiramand. Frankrijk zuid-west: Louis Bergaud Claude Colette, Jacques Dupont, Ro bert Gibanel, Valentin Huot, Mau rice Lampre, Tino Subbadini en de debutant Jacques Bianco. Ploegleider Paul Maye. (Van een speciale verslaggever) Como, woensdagavond De veertigste Ronde van Italië is in het beslissende stadium aangeland. Tijdens de laatste rustdag van de Gi ro, in Como, werden de kansen tegen elkaar afgewogen. Over het algemeen was men van mening, dat de moge lijkheid groot is, dat men aan het einde van de 18e etappe, die deze donderdag van Como naar Trento Al- ta wordt gereden, de naam van de winnaar zal kennen. Charlie Gaul, de gevleugelde Lu xemburgse klimmer, is nog altijd de grote favoriet. Zoals te voorzien was, heeft hij in de etappe Sion-Varese de rose trui overgenomen en wanneer zich niets bijzonders voordoet, zal hij dit kledingstuk tussen Como en Trente zonder twijfel weten te behou den. In de rustende karavaan was de stemming intussen opperbest. Men verheugt zich over de terugkeer van het warme zomerweer en hoopt, dat het de laatste dagen zo zal blijven, want menigeen heeft tijdens de gure regenetappes een stevige verkoudheid opgelopen. De beslissingswedstrijd om het kam pioenschap van de 3de klasse A van de landelijke korfbalcompetitie tus sen Swift uit Middelburg en Merwede uit Dordrecht wordt op 2de Pinkster dag gespeeld in het Red Band Sport park te Roosendaal. De winnaar van deze wedstrijd promoveert automa tisch naar de tweede klasse. Henk de Nooyer en Jan de Nooyer, respectievelijk linksbinnen en midden voor van de VC Vlissingen,. zijn opge steld in het Nederlands amateur- bondselftal. dat op zaterdag 15 juni te Emmerik in Duitsland speelt tegen het vertegenwoordigende elftal van het Landeverband Niederrheirj. DE VOETBALVERENIGING Middel burg brengt zaterdag en zondag met een junioren A- en B-elftal een bezoek aan Amsterdam. Het A-elf- tal zal daar te gast zijn bij NFC en het B-elftal bij AFC. ZATERDAGMORGEN begint het pu- pillentoernooi van de VC Vlissingen, waaraan door 24 elftallen van jeug dige voetballers (10 tot 12 jaar) wordt deelgenomen en dat vier da gen zal. duren. HET EERSTE TIENTAL van de schaakvereniging Terneuzen speel de voor de promotie naar de lan delijke tweede klasse tegen de Lim burgse kampioen Schaesberg. Ter neuzen behaalde een 4-6 overwin ning, waardoor haar promotiekan sen aanzienlijk zijn gestegen. 33 Renners gaven op Het is tot nu toe een vrij zware ronde geweest, In de eerste etappes is fel gestrpden en het uurgemiddelde betekent op dit ogenblik een record. Dat is ook de reden, dat van de 119 renners, die op 18 mei uit Milaan ver trokken, er nog maar 86 over zijn; er is dus reeds een kwart uitgevallen. Wout Wagtmans heeft nog steeds geen definitieve beslis sing genomen omtrent zijn al of niet deelnemen in de Ronde van Frankrijk. In de zwaarste ritten, zoals die met de Sint Bernhard, toonde hij zich steeds de beste Nederlander, al heeft ook Wim van Est zich de laatste da gen van zijn allerbeste zijde laten zien. De overige Nederlanders zijn de afgelopen week niet tot opvallende prestaties gekomen. De grootste concurrenten van Gaul blijven Louison Bobet en de Italiaan Nencini. Zij hopen de Luxemburger in de vlakke delen van de resterende etappes te kunnen bedwingen, maar met veel overtuiging spraken zij deze hoop niet uit. GEMEENTE-ADMINISTRATIE De heer R. Coone, ambtenaar ter secretarie te Sas van Gent, slaagde te 's-Gravenhage voor het .examen ge meente-administratie I. E.V.O.-EXAMEN TE GOES In de Goese ambachtsschool heeft de alg. verladers en eigen vervoer ders-organisatie voor de tiende maal haar jaarlijkse chauffeurs-examens voor het zilveren B-diploma gehouden. De geslaagde kandidaten hebben het recht het EVO-insigne met onder schrift Diploma B te dragen. De na men van de geslaagde kandidaten zijn: J. de Koning, Goes; J. Fossen. Ka pelle; J. Wiskerke, Biezelinge: M. van Liere, Kloetinge; L. Zwartepoorte, Goes. MACHïNESCHRIJVEN Geslaagd zijn: mej. J. Boeije, Axel; de heer J. Gans, Axel; mej. B. Pau wels, Philippine; mej. G. Postma, Sluiskil; mej. J. Hamelink, Terneu zen; mej. A. Kole, Terneuzen; mej. L. van Emmaneel, Terneuzen; de heer J. Dooms, Terneuzen; mej. C. de Put ter, Zaamslag. WONINGEN VOOR ST. JANSTEEN Door de r.-k. Zeeuwsch-Vlaamse woningbouwvereniging te Kloosterzan- de werd in het gemeentehuis van St. Jansteen aanbesteed het bouwen van 18 woningwetwoningen, welke ge bouwd worden in de Puttingstraat te St. Jansteen. De uitslag was: fa. Valke, St. Jan- steen f 268.020; L. Polspoel, St. Jan steen f 259.900: H. Freyser, Terhole f 252.864, Gebr. Krieckaert, Hengst dijk f 249.000: Eng. Verstraeten, St. Jansteen f 247.192; D. Freyser, St. Jansteen f 247.180; L. Lansu, Clinge f 246.150; A. Verstraeten, St. Jansteen f 246.133; J. v.d. Branden, St. Jansteen f 245.430. Het werk is aan de laagste inschrij ver gegund. GOES, 5 juni Kruisbessen 53.50- 65, aardbeien per kg 1 150-190. afw. 85-110, per doos 1 42-59. 2 31-46. Groenten: kropsla Al 17-18, afw. Il ls, BI 7-8, bl.kool Al 34-40, A2 20-31, BI 15-23. afw. 10-30, spin. 8.50-13, peu len 220-230, zeekraal 43-47, rabarber 47-61, ostelein 31, gr. sav.kool 30-33, wortelen 53-57, radijs 15, aardapp. 9- 12, vr. aardapp. grote 37-43, driel. 32- 35, kriel 21-25. 's-HERTOGENBOSCH, 5 juni Op de markt waren aangevoerd 6301 stuks vee, zijnde 1720 runderen, 223 graskalveren, 1021 vette kalveren, 556 nuchtere kalveren,' 144 schapen, 9 gei ten, 505 lammeren, 79 fokzeugen, 334 slachtvarkens, 26 lopers, 1684 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzon deringen voor dieren van buitengewo ne kwaliteit, als volgt: melk- en kalf- koeien 7251160, guistekoeien 660 975, kalfvaarzen 740975. klamvaar- zen 680875, guiste vaarzen 650850, pinken 450675, graskalveren 350 525, nuchtere kalveren voor folf- of mesterij 85210. weideschapen 80 105, lammeren 50—70, drachtige zeu gen 275375, lopers van 63—85, big gen 3758, ooien met lammeren 155 230, alles per stuk; slachtrunderen aanvoer 763 stuks; extra kw. 3.50 3.65, le kw. 3.35—3.45, 2e kw. 3—3.15, 3e kw. 2.752.95, vette stieren 3 3.25, worstkoeien van 2.652.80 per kg gesl. gewicht; vette kalveren le kw. 2.60—2.85, 2e kw. 2.25—2.50, 3e kw. 1.802.10, nuchtere slachtkalve- ren 1,201.45, slachtvarkens 1.58 1.65, slachtzeugen le kw. 1.481.53, 2e kw. 1.371.44, alles per kg levend gewicht, vette schapen 100125, nuch tere slachtkalveren 42.5067.50, alles per stuk. Overzicht: Melk- en kalf- koeien: aanvoer normaal, handel sle pend, prijzen niet gehandhaafd. Guiste koeien: aanvoer minder, han del rustig, prijzen ongeveer prijshou dend. Jongvee: aanvoer groter, han del stroef, prijzen minder. Vette kal veren: aanvoer zeer groot, handel stug, prijzen lager. Nuchtere slacht kalveren: aanvoer minder, handel kalm, prijzen onveranderd. Schapen en lammeren: aanvoer groter, handel gedrukt, prijzen even lager. Fokzeu gen: aanvoer groter, handel stroef, prijzen nauwelijks gehandhaafd of minder. Lopers en biggen: aanvoer groot, handel rustig, prijzen niet prijshoudend. Slachtvee: aanvoer rui mer, handel kalm, prijzen niet ge handhaafd. Slachtzeugen: aanvoer minder, handel willig, prijzen trok ken iets aan. KAPELLE, 5 juni Exportveiling. Kruisbessen 56.10-57.60, kruisbessen voor de industrie 47. Aardbeienveiling per doos van 2 ons: regina 1 44-60. 2 30-44, mach. fruhernte 1 46-71, 2 24- 41, dutch evern 1 45-68, 2 26-37, mad. lefebre 1 39-47, 2 28-34, sengana 1 32, aardbeien per kg 1 138-148, 2 98-143, afw. 75-117, appelen: gold, delicious fabr. 48, goudreinette lc 47, fabr. 42, jonathan fabr. 48. Groentenveiling: oude aardapp. 1 7,5-13, 2 2. eerstelingen 1 35-38, driel. 26, kriel 18,kropsla 5- 8,5, rabarber 51-59, radijs 19, boskro- ten 34, sav.kool 18-19, sjalotten. 1,5. TERNEUZEN, 5 juni Sla A2 12- 14.60, B 4.20-6.10, B afw. 3-5.70, bl.kool A 31-35. A 24-36. A afw. 16-25, B 21- 23, B2 13-24, B afw. 12-18, C2 12, uien 8-11, radijs 12-15, sjalotten 4-10, eer stelingen 1 35-37. 2 31-36, 3 28-34, and. 53, asperges B 2.68, B2 1.84-2.30. 3 afw. 1.52-2.02, C 1.48-1.66, peulen 2.49. 2.79. sav.kool 10-25, rabarber 59, spin. 8,5-9. spitskool 20-27. aardbeien per doosje 1 33-41, 2 25-32, afw. 25. Konstanz 329 (+8), Rheinfelden 241 (+16), Breisach 156 (+5), Straats burg 225 7), Maxau 395 (+3), Mannheim 222 (onv.), Mainz 227 4) Bingen 149 (+2), Kaub 148 (onv.), Trier 105 (—3). Koblenz 156 (—1), Keulen 111 (+2), Ruhrort 303 (—1), Lobith 903 2). Nijmegen 682 3), sluis te Weert 647 4), Arnhem 723 2), Eefde IJssel 242 4), Deven ter 159 1), Monsin 5530 (—5), Vise 4970 (+10), Borgharen 3907 (+14), Belfeld 1100 (+16), Grave beneden de sluis 459 14). HORLOGER JUWELIER Burchtstraat Telefoon OOSTBURG AMEISE FOEBATE KULTUS - GRASMACHINES vanaf f 37.95 Plasticslang - Tuinsproeiers. MARKT TEL. 140 ZUIDZ.STR. TEL. 110 OOSTBURG 00<XX><>0<>00<>0<>0<X><>C<><><X>00C<><><><X><><><>000<><>< O O Voor de Pinksterdagen ons eerste kwaliteit boter- O koekje S f 0.45 per 100 gram. Uw smaak overtevreden met de kwaliteit en sor- g tering gebakjes, taart en taartstukken van O BAKKERIJ MERODE, ORANJESTR., IJZENDIJKE •b<>0000<XKX>Ck>0000000<X>+000'^00000^00<XXXi 5! Dealer voor O. en WZeeuwsch-Vlaanderen Adverteren v doet verkopen De meest uitgebreide sortering in: (ook oliestook) vindt u bij: A. v. LOOT-v. OOTIGHEM TELEFOON 397 IJZENDIJKE Ook .in land- en tuinbouwgereed- schappen, grasmachines, pikken, sik kels, houwelen zijn wij ruim gesor teerd. WASMACHINES DROGERS ALLE HUISHOUDELIJKE LUXE- en GERO-ARTIKELEN ESSOGAS

de Stem | 1957 | | pagina 15