Katholieke werkgevers vierden achtste lustrum Pastoor J. Oomen werd ridder van Oranje Nassau Veiling „Zuid-Beveland had een voordelig jaar KNAC reikte prijzen uit Poblet won kostbare beker Van Roessel naar B.V.V. BW (met Jan van Roessel) verloor van Nederland B 3-5 Vandaag rustdag in de Giro Derde overwinning van fameus sprintende Rik van Steenbergen DE LAATSTE LOODJES. 9 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 5 JUNI 1957 Mgr. Jos. Baeten sprak vergadering toe Rundveekeuring te Clinge Zomerzitting der Staten geopend Kalveren gedood door vergif Prijsverhoging voor olie uit Midden-Oosten Eier-afdeling gaat naar Breda Noors B-elftal tegen Ned. B Interland-politie- voetbal Sluiskil Puike resultaten van Sjef I en II Van de schutters- fronten Einde in zicht Concours hippique B. op Zoom belooft briljant te worden De hengelaars wilden wel MARKTEN WATERSTANDEN Een van de vele gasten bij de viering van het achtste lustrum van de katholieke werkgeversvereniging in het diocees Breda, dat gisteren is gevierd, was daarheen gekomen met een bijzon dere missie. Het was de burgemeester van Breda mr. dr. C. Kortmann, die na een woord van gelukwens te kennen gaf een bijzondere opdracht te moeten vervullen. Hij richtte zich tot de geestelijk adviseur, pastoor J. Oomen, die even lang als zodanig aan de vereniging verbonden is, als zij jaren telt. het wezen van dit integratieproject lichtte hij uitvoerig toe. De dag was begonnen met een H. Mis in de kerk van de St. Paulus- abdij van de paters Benedictijnen te Oosterhout, waarna een bezoek aan de abdij werd gebracht. Het bezoek aan Oosterhout werd besloten met een koffietafel in Hotel Koppelpaarden. De viering zelf vond haar slot in hotel Mastbos, waar de leden van de vereniging met hun gasten aanzaten aan een diner. „Als zodanig hebt gij groQts werk gepresteerd", gaf de burgemeester te kennen. Hij releveerde tevens de bouw van de Bredase Teresiakerk door pastoor Oomen en diens werk onder de arbeidersjeugd in zijn pa rochie. Die veelheid van arbeidzaam heid had waardering gevonden bij het hoogste Nederlandse gezag: advi seur Oomen werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Pastoor Oomen droeg veel van de hem toegezwaaide lof over op an deren. Hij memoreerde de kentering, die hij in de vereniging gedurende die veertig jaar heeft mogen waarne men in principieel katholieke en so ciale geest. Tevens memoreerde hij. dat de ideeën van de heer Stule- meijer die reeds uit 1917 stammen, in die jaren nog door zeer weinigen werden onderschreven. Het meren deel van zijn collega's doet thans, wat hij toen reeds deed op sociaal gebied, aldus de nieuwe ridder. Mr. P. van Boven, die aan het begin van de bijeenkomst een openingsrede had uitgesproken, waarvoor wij ver wijzen naar pagina 3, had tevoren een groot aantal gasten verwelkomd. Onder hen bevonden zich de minis ter van binnenlandse zaken, mr. A. Struycken, de bisschop van Breda, mgr. Jos Baeten; de vicaris-generaal van het bisdom Breda, mgr. dr. W. Koenraadt. Verder verwelkomde hij het presidium van de AKWV; mr. G. van der Schrieck. voorzitter van de kamer van koophandel voor west- Brabant; de voorzitter van St. Adel- bert, generaal A. van der Kroon; een vertegenwoordiging van Breda's in dustrieel contact en de maatschappij voor nijverheid en handel. Onveranderde gezindheid Mgr. Jos. Baeten heeft deze middag de vergaderde werkgevers toege sproken. Hij releveerde in zijn ge lukwens o.m. de onveranderde ge zindheid van de vereniging ten op zichte van de kerk. De centra van uw vereniging zoals Breda, Ooster hout, Roosendaal, Bergen op Zoom en de Kanaalzone in Zeeuwsch- Vlaanderen staan voortdurend in mijn aandacht bij de diocesane ziel zorg. Gij zijt daar eert steunpunt. Hij was verheugd, dat de.werkne mer door de werkgever tegenwoor dig wordt gezien als kind van God, Dit geldt echter ook voor de werk nemer, die de werkgever moet zien als zijn met een moeilijke taak be laste leider. Aan die wederzijdse waardering ontbreekt nog wel eens wat, misschien zelfs meer bij de werknemer dan bij U. Een woord van hartelijke dank sprak mgr. voor de steun, die hij van de werkgevers ondervindt bij het be drijf sapostolaat. Buitengewoon groot was zijn dank voor de geldelijke steun door handel en industrie aangeboden bij zijn jubileum aan het apostolaat op de fabriek. Dat gij dit zo gedif- ferentiëerd bijeen hebt gebracht, is van buitengewoon grote betekenis. Na de thee heeft prof. mr. H. Ver rijn Stuart voor de aanwezigen enkele aspecten van de Euromarkt belicht, waarvan hij o.a. het ontstaan en wat daaraan voorafging uiteenzette. Ook Voor de eerste maal zal Clinge op donderdag 6 juni a.s. om 10 uur in de voormiddag op het erf van de landbouwer C. Casteels, een rundvee keuring hebben. Er zullen ongeveer 40 stuks vee wor den aangevoerd. Voor de diverse die- rengroepen zijn prijzen beschikbaar gesteld, welke door burgemeester P. Vercauteren zullen worden uitgereikt. Behalve van de jonge kalveren, moe ten van alle dieren bewijzen' worden medegebracht, dat zij zijn ingeënt te gen mond- en klauwzeer. De Rijksveeteeltconsulent ir. W. L. Harmsen zal bij deze keuring aange ven, de eisen, waaraan goede produk- tiedieren moeten voldoen. Het ziet er naar uit, dat deze eer ste veekeuring succes zal oogsten. Deze idee is uitgegaan van de studie club van de r.-k. boerenbond van Clinge. De zomerzitting der Prov. Staten is gistermorgen geopend door de Commissaris der Koningin. Alle voorstellen werden verwezen naar de afdelingen welke daarna apart vergaderden. De openbare behandeling van die voorstellen werd bepaald op 15 juli aanstaande. Op onverklaarbare en onbegrijpe lijke wijze is op het erf van de land bouwer Verrassel aan de Oostdijk te Kloosterzande een zak met zwaar ver gif. vermoedelijk Parijs groen" te rechtgekomen. Deze zak is waar schijnlijk door de koeien kapotgetrapt waarna twee kalveren hiervan gege ten hebben, wat hun dood ten gevolge had. De heer Verrassel had zijn kal veren nog niet verzekerd, zodat dit voor hem een reuzen schadepost be tekent. LAATSTE NIFUWS Het internationaal consortium voor de exploitatie van de olievelden in zuid-Perzië heeft bekendgemaakt, dat de British Petroleum Company en de Koninklijke Shell groep hebben be sloten de prijzen van olie uit het ge bied van de Perzische Golf met 7 a 10 pet. te verhogen. Atletiek van groot formaat te Hulst Tweede Pinksterdag, worden door de r.-k. H.A.V. te Hulst grote inter nationale atletiekwedstrijden georg niseerd, op het programma waarvan voor de eerste maal in de geschie denis van de vereniging ook vrijwel alle Olympische damesnummers te zien zullen zijn. Dit is voor Hulst een unicum, want nog nimmer was er in de Reinaert- stad gelegenheid de dames aan de slag te zien. Het is momenteel reeds zeker, dat verschillende vrouwelijke en manne lijke Belgische en Nederlandse kam pioenen alsmede diverse recordhoud sters en recordhouders op de verschil lende nummers deelnemen. De atletiekvereniging ,,Thor" uit Roosendaal zal een aanval doen op het Nederlands record 4 x 800 m estafette. De algemene vergadering der Vei lingsvereniging ,,Z.-Beveland" werd te Goes gehouden, onder leiding van de heer J. Lenshoek die met vreugde de record-omzet in 19561957 memo reerde, die f 7.411.000 had bedragen. Het nieuwe koelhuis is geheel be zet geweest en de financiële resul taten der veiling waren goed. Dank bracht hij aan directeur Mooteboom, adj. directeur de Valk en overige personeel. Ook in het jaarverslag, uitgebracht door de heer J Kakebeeke, werd de ntle gehuldigd. Bekend werd gemaakt dat de eier- yeihng, die n;et rendeerde, tegen 1 te Bred 0VerSaat naar de eierveiling Het verslag der financiële commis- j d werd uitgebracht door de heer Ja£ de Jonge, rw bn,t°-winst heeft f 363.800 be- gebnhktn die is op f 735'— na Seheel f r- onn V00r afschrijvingen, o.m. u °P de post oude vorderingen, f 42 000 nU 'S teruSgebracht tot „J?euComm'ss'e sprak de hoop uit dat ook het restant zo spoedig mogelijk afgeschreven zal worden, f Se bouwf°d<Js is aangegroeid tot i oZ,200. De nadelige saldi van de sorteer- en pakstations te Colijnsplaat, 's Hee- renhoek en Oudeland zijn niet veront- v" en het is uitgesloten, dat bij een normale oogst een sluiten de rekening verkregen zal kunnen worden. Naar de mening van de di rectie is in 1956 het slecht uitge groeide fruit mede oorzaak, dat de resultaten van de pakstations niet aan de verwachtingen hebben vol daan. De commissie was echter van oor deel, dat indien de sorteer- en pak stations ook in 1957 verlies laten, ta riefsverhoging niet mag uitblijven, opdat een sluitende rekening worde bereikt. Voorts werd besproken de decen tralisatie van de pakstations. Het sorteren en verpakken van fruit op één centraal punt, kan kostenbespa rend werken. De commissie acht 't evenwel niet gewenst te adviseren de bestaande pakstations te Colijnsplaat, 's Hee- renhoek en Oudelande op te heffen. Dit zou ten koste van' grote verlie zen gaan. Het financiëel verslag werd zonder aanmerking goedgekeurd, evenals de balans-, winst- en verliesrekening. Na de vaststelling der veilingsta rieven werden de aftredende be stuursleden, de heren A. v. d. Linde J. Lindenbergh, en ir. J. Minder, houd bij acclamatie herkozen. In plaats van de heer H. Pilaar, die geen herbenoeming wenste, koos men de heei ,T. Krijger uit Driewegen. Bil de bespreking over de bouw der nieuwe veiling, deelde de voor zitter nog mee, dat de Raiffeisenbank eventueel het geld wil lenen. Het Noors B-elftal, dat op woensdag 12 juni te Bergen tegen Nederland B peelt, is als volgt samengesteld: doel: Willy Aronsen; achter: Roar Johansen en Hans Saks- vik; midden: Trygve Andersen, Bjarne Hansen en Arne Pedersen; voor: Arne Hoeivik, Ove Oedegaard, Ragnar Larsen, Tore Nilsen en Odd Wangen. Zaterdag a.s. zal te Sluiskil op het sportveld in het villapark een inter landontmoeting plaats vinden tussen bet politiekorps Terneuzen en dat van een Zuiderbuur-team uit Lokeren. Een geduchte steun voor de Neder landse Hermandad is ongetwijfeld de opstelling van diverse oud-prominente voetballers, waaronder ook de plaatse lijke agent Breepoel, die weliswaar rnet de voetbalschoenen overwegend aan de kapstok, toch nog goed van zich zal kunnen laten horen. Door een ruime 80 overwinning op Smash I uit St. Jansteen wist SJEF 2 (Aardenburg) het kampioen schap te veroveren van de 5e klasse afd. Zuid KNLTB. De overwinning werd in een uitwedstrijd te St. Jan steen behaald. SJEF 2 moet hierdoor promotiewedstrijden spelen om weer in de 4e klasse te geraken. In de 4e klasse won SJEF 1 met 8-0 van Drive 1 uit Sas van Gent. De uit slagen waren: Heren-enkelspel: J. Paridaen-J. Go vaert 60 61; R. Wylleman-A. Ver- haegen 26 60 63; Dames-enkel spel: mej. J. Trapman-mevr. G. van Waes 64 64; mej. N. van der Plas- mej. V. van Waes 64 62; Gemengd dubbelspel: mej. J. Trapman en J. Paridaenmej. V. van Waes en A. Verhaegen 6—8 61; mej. N. van der Plas en R. Wyllemanmevr. en de heer G. van Waes 75 86; Heren dubbelspel: J. Paridaen en R. Wylle manH. en J. Govaert 64 86; Da mes dubbelspel: mej. J. Trapman en N. van der Plasmevr. G. van Waes en mej. V. van Waes 75 46 75. Eindronden Mooi-man- en Weekenstroobeker De halve finale en de finale van het toernooi om de Moormanbeker worden op 2de Pinksterdag te Utrecht gespeeld op het terrein van U.V.V. Hiervoor hebben zich geplaatst de af delingen Amsterdam, Rotterdam, U- trecht en Zeeland met hun vertegen woordigende zondagelftallen. Voor de Zeeuwse ploeg zijn de vol gende 18 spelers uitgenodigd M. Wol- fert (Groede), P. Merk (Hulst), Chr. van Paasschen (Kruiningen) M. Raas (Lewedorpse Boys), W. Huibregtse, D. Pouwelse en H.G. Schotman (al len van Noormannen), J. Baarends (Robur), A.Jonker, A. Kappers en J. Vasseur (allen van Renesse), C. Jan sen, C. v.d. Meulen, J.A. Seen en I. Verkruijsse (allen van Schoondijke), A.J. van Steenbergen (Volharding) en W. Boussen (Walcheren). De halve finale en de finale van het toernooi om de Weekenstroobe ker, zullen op zaterdag 15 juni wor den gespeeld. Hiervoor hebben zich geplaatst de vertegenwoordigende za terdagelftallen van de afdelingen Am sterdam, Utrecht, Zeeland en de nog niet bekende winnaar van poule B. waarin uitkomen Den Haag, Gouda en Rotterdam. Max Euwe speelde simultaan en won Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Vlissingse Schaakclub speelde dr. Max Euwe in het Strand- hotel -simultaan aan 42 borden. De Zeeuwse schakers gaven de groot meester uitstekend partij. Het waren de jeugdspelers Rudi Ruijg en J. van Son, die het, sa men met de niet meer zo jeugdige P. Vijn, het langste volhielden. Van Son capituleerde eerst bij de 42ste zet en de heer Vijn hield het zelfs 48 zetten vol. Dat betekende voor dr Euwe de 39ste overwinning. De drie overige partijen leverden een Zeeuw se zege op. De heren Chr. Schipper, P. de Witte en J. de Witte, allen uit Koudekerke, eisten deze eer voor zich op. Na afloop mocht dr. Euwe uit han den van de voorzitter van de jubile rende vereniging het boek Beste Vaer Michiel" in ontvangst nemen. Ronde van Hansweert wordt clubduel Het wielercomité te Hansweert or ganiseert in genoemde plaats op 2de Pinksterdag een wielerwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken in sa menwerking met de ren en toerclub ,,Theo Middelkamp" uit Goes. Het wordt hoofdzakelijk een duel tussen diverse wielerclubs. Uitgeno digd zijn o.a. de ploegen: ..Liersche Cycle cluo (België); ,,D.T.S.", (Zaan dam „Het Zuiden" (Eindhoven) en „Theo Middelkamp" (Goes). Tevens zullen nog vier Engelse renners van start gaan. De organisatoren verzochten ons voorts mee te delen, dat „Schelde- galm", dat aanvankelijk zijn muzika le medewerking aan dit wielereve- nement zou verlenen verstek moest laten gaan omdat op diezelfde dag het bondsconcours van harmonie en fanfare-afdelingen in Zeeland te Ka- pelle wordt gehouden. In het secretariaatsgebouw van de KNAC te Den Haag zijn dinsdagavond de prijzen uitgereikt, die in 1956 voor deelneming aan internationale en na tionale sportevenementen waren uit geloofd. Sportcommissaris van ITaaren kweet zich van deze taak. Na korte, toepas selijke toespraakjes, overhandigde hij de bekers en medailles. Als eersten kwamen de winnaars van de wedstrij den, geldend voor het betrouwbaar- heidskafnpioenschap (de Drie Provin ciën Rit, de West-Nederland Rit, de Brabant Grensrit en de Pijlenrit), Een bijzonder woord van waardering sprak de sportcommissaris tot de he ren van Dun en Quant, resp. kam pioen bij de bestuurders en bij de kaartlezers. Nadat een lange rij van bekende KNAC-leden, zoals de rijders die de beste prestaties leverden in de 8e Tul. pen-rallye (Langestraat en van der Wansem) in de rit Luik-Rome-Luik (Koks-Gorris) en in de int. Alpen- Rallye (Maus Gatsonides) hun tro feeën in ontvangst hadden genomen, bleven de aanwezigen nog geruime tijd in een ongedwongen sfeer bijeen. De uitslag der koningsschieting van de verenigde handboogsociëteiten te 's-Heerenhoek was: Koning van Eensgezindheid: Janus v. d. Dries; Koning van Concordia: L. Verdonk; Koning van Vrije Schut ters M. Nijs'ten en koning van V.O.S. J. Rentmeester. KWADENDAMME. Op het door „Victoria" uitgeschre ven concours waren 76 schutters aan wezig. De uitslag luidde: Hoofd vogel: A, de Jonge, Soranus, Heinkenszand; zijvogels: H. Driedijk, Doel naar Hoger, Wolfaartsdijk; en A. Rentmeester, Willem Teil, Ove- zande; Bovenkal: J. Smallegange, Zorgvliet, Ellewoutsdijk en J. van Doorn, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; On- derkal: C. Steenbakker, VZOS, Kwa- dendamme en E. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande; le klep: C. Lous, Edele Handboog, Oudelande; 2e klep: P. Verheijst, Zorgvliet, Ellewoutsdijk 3e klep: E. Jeremiasse. Zorgvliet, Ellewoutsdijk, 4e klep P. Rentmeester Willem Teil, Ovezande. Meeste klei ne vogels: M. Allemekinders, Victo ria, Kwadendamme. Bij de door „Willem Teil" te Kwa dendamme gehouden koningsschie ting, werd de titel behaald door de heer P. Rentmeester. Zesde S-L.S.-rit voor Nieuweiihuijzen-Verlaaii De jury d'appèl van de 6e Scheve- ningen-Luxemburg-Scheveningen -rit, van 30 mei tot en met 1 juni gehou den, heeft zich langdurig beraden over de drie protesten, ingediend door de heren W. Hilarius, H. Tak en J. Klein na afloop van deze rit. De wagens van deze drie deelnemers twee snelle Triumph's Tr. II en een Mercedes 300 sl. zouden de con trole te Romsee, bij Visé (België) zijn gepasseerd op een moment, waarop de controleurs nog niet op hun post wa ren. Aangezien de betrokken route-con- troleur in het buitenland vertoefde, kon niet op korte termijn uitspraak in deze kwestie worden gedaan. Nadat de jury deze controleur had gehoord, bleek dat de post reeds vóór het reglementair vereiste tijdstip was geopend. De protesten werden derhal ve afgewezen. Algemeen winnaar in de z.g. „super klasse" werd hierdoor de combinatie J. van Nieuwenhuyzen-C. Verlaan uit Den Haag, die de tocht met een Fiat 600 had gemaakt. (Van een speciale verslaggever). COMO, dinsdagavond. De organisatoren van de Ronde van Italië staan bekend om hun rijke verbeeldingskracht en hun hang naar experimenteren. Dit wil echter niet zeggen, dat elk fantasietje aan de Giro ten goede komt of dat ieder experiment een succes wordt. Maar in elk geval zoeken zij naar nieuwigheden en dit streven moet als zodanig' geapprecieerd worden, ongeacht het resultaat. Vandaag stond er zo'n experiment op het programma voor de zeven tiende etappe, die in twee fracties was verdeeld. Eerst moest een af stand van 82 kilometer gereden worden van Varese naar Como, eindi gend op een circuit van 4250 meter. Belangrijke wijzigingen heeft deze etappe niet gebracht. Dit viel ook niet te verwachten, want het parcours was daarvoor te kort en ook te weinig geaccentueerd. Op het eerste stuk, gereden met een gemiddelde van ruim 44.5 kilo meter per uur, en dit spreekt boek delen, gebeurde eigenlijk niets van belang. Al kreeg men een hele serie demar rages voorgeschoteld. Maar hoe zou den ze succes hebben kunnen opleve ren, waar het peleton met een vaart van tegen de vijftig reed.... Charly Gaul toonde zich zeer paraat en hij was het meestal, die de demarrages deed mislukken, door onmiddellijk achter de uitlopers aan te gaan. Zo gingen door zijn toedoen ook Nencini, Baldini en Defilippis door de knieën toen ze bij Resvaldina 33 kilometer van Varese, op avontuur wilden gaan. Na 68 km viel het peleton nochtans in drie moten uiteen. In de eerste zaten o.m. Gaul, Fantini, van Steen bergen, Voorting, van Est, Donker, Wagtmans, Bobet en Poblet, en het was de snelle Fantini, die als eerste over de streep ging. Voorting en van Est werden onderscheidenlijk achtste en negende. De tweede groep arri veerde een kleine vijftig seconden later en daarbij waren Kersten, de Groot en Nolten. Beher voor Poblet In de tweede helft van deze etappe, gereden over acht ronden van het circuit of 34 kilometer, ging het be halve om de zege, ook om een beker, uitgeloofd door de stad Como en ge doteerd met premies tot een respec tabel bedrag aan lirest. Degene, die de meeste punten behaalde in vijf sprints werd winaar van deze trofee. Reeds in de eerste ronde liepen Poblet, Sabbadin, Moser en Ciampi weg en namen een voorsprong, die na de tweede ronde 35 seconden be droeg. De eerste sprint, gereden in de derde ronde, was voor Poblet, vóór Sabbadin, Ciampi en Moser; de tweede in de vierde ronde, voor Ciampi, met Poblet tweede, Moser derde en Sabbadin vierde. In de vijf de ronde werden de vluchtelingen achterhaald, wat Poblet niet belette ook de derde sprint te winnen, dit maal vóór Maule, Uliana en Cam- pini. De vierde sprint was voor Mau le vóór Voorting, Poblet en Pelle grini, en de vijfde "en laatste sprint bracht Guerrini de eerste plaats, vóór Maule en Tognaccini. In het eind klassement werd Poblet eerste, zodat hij 's avonds met de beker èn 150.009 lire (900 gulden) rijker zijn hotel kon opzoeken. Valpartij In de laatste ronde kwamen Albani en Fantini, beiden kandidaten voor de etappezege, in het zicht van de finish ten val. De massaprint resul teerde voor de zoveelste maal in een Als op 2e Pinksterdag, traditiege trouw om klokslag half elf de eerste ruiter in Bergen op Zoom het con coursterrein zal betreden, dan is er door de Westbrabantse harddraverij en concours hippiquevereniging heel wat werk verricht om het zover te krij gen. Herinneren wij ons het concours vóór 1954, dat gehouden werd op de keiharde ondergrond van het onge zellige terrein bij baan 1 en 2 op Kijk in de Pot, dan is er toch sindsdien een reusachtige vooruitgang begon- *nen toen in dit jaar het terrein, dank bij de medewerking van majoor Hooftman, de eerstaanwezend ingeni eur der genie te B. op Zoom, ver plaatst werd naar de renbaan. Het terrein op deze renbaan, spectaculair gelegen en met een keurige gescho ren soepele grasmat, verwierf de be wondering van alle bezoekers en deel. nemers, zelfs van ver buiten de stad. De dienst van gemeentewerken en de dienst van de genie beijverden zich om elk jaar tegen Pinksteren het terrein er zo verzorgd mogelijk te doen uitzien. Het bezoek aan dit nieuwe con coursterrein is dan ook merkbaar ge stegen. Dit terrein lokt de beste rui ters en amazones van ons land die dag naar Bergen op Zoom. Waar ziet men een concours-hip- pique-terrein met daar omheen ge legen een renbaan van 1 km lengte? Wij voorspellen, dat als 2e Pinkster- De hengelaarsvereniging Lukt het vandaag niet dan lukt het morgen, hield haar clubwedstrijd in de Veste te IJzendijke. 24 vissers namen deel. Doordat reeds enkele keren de vangst bij wedstrijden die in de middaguren gehouden werden erg tegenvielen probeerde men het deze keer in de morgenuren tussen vijf uur en kwart over zeven. Ook nu was het resultaat echter maar pover. De uitslag: le prijs mej. M. de Pier re, IJzendijke, zeelt van 1176 gram. 2e prijs Iz. Keijmel, Breskens, maat- paling; 3e prijs Em. Swartele. IJzen dijke. ondermaatse karper; 4e prijs J. Oosterbaan. Oostburg. maatpaling Een uur werd er gevist in de West- vest en een uur in de Oostvest. dag Karei Hensen met de meute van de zuid-Veluwse jachtvereniging de jachtrit zal voorrijden dit een won derlijk mooi schouwspel zal zijn. Vermelden wij tenslotte, dat door de ervaring van voorafgaande jaren, de tribune-zitgeiegenheid dit jaar aan merkelijk zal worden uitgebreid. Bijna 70 mille voor voor vluchtelingen De enige weken geleden gespeelde voetbalwedstrijd tussen Feijenoord en het Londense Chelsea, georgani seerd door Lyon's international ten behoeven van vluchtelingenhulp, heeft een batig saldo opgeleverd van 69.008.75. duel tussen Poblet en van Steen bergen. Poblet, die het eerste was gaan sprinten, nam een lengte voor sprong. maar werd in de laatste tien meter door zijn razend-snel spurten de rivaal geklopt. Het was de derde etappezege van van Steenbergen. Derde werd Guerrini, vierde Romag- noli en vijfde, als best geplaatste Ne derlander, Ap Donker. Morgen (woensdag) is het rustdag in de Giro en donderdag gaat de laatste fase in, bestaande uit vier etappes, waarvan twee zware berg ritten door de Dolomieten (zie kaartje). Etappe-resultaten Eerste helft 17 etappe, van Varese naar Como (82 km): 1 Fantini, 1 uur 50 min. 7 sec. (gem. snelheid 44.679 km. per uur). 2 Al- bini z.t., 3 Maule z.t„ 4 van Steen bergen z.t., 5 Gilippi z.t., 6 Ciampi z.t., 7 Pellegrini z.t., 8 Voorting z.t.; 9 van Est z.t., 10 Padovan z.t., 11 Po blet z.t., 12 Cassano z.t., 13 Vlaeyen z.t., 14 Sabbadin z.t., 15 Bartolozzi z.t. 16 Dall'agata z.t. 17 ex aequo een grote groep renners waarbij Donker en Wagtmans allen z.t. als Fantini. 40 Nolten X.50.54, 41 Kersten, 49 de Groo t De Italiaan Serena staakte de strijd. Uitslag tweede helft: (8 ronden op het circuit van Como): 1 van Steenbergen 34 km in 51 min. 16 sec. (gem. 39.780 km. per uur); 2 Poblet z.t., 3 Guerrini z.t., 4 Ro- magnoli z.t. 5 Donker z.t., 6 Maule z.t., 7 Baldini z.t., 8 Voorting z.t., 9 Pellegrini z.t. 10 Faverio z.t. Alle overige renners bij wie dus de Groot, Kersten. Nolten, van Est en Wagtmans werden ex aequo op de 11e plaats geklasseerd. Allen hadden dezelfde tijd als de winnaar: 51 min. 16 sec. Alleen de Spanjaard Serra kwam na het grote peleton binnen. Algemeen klassement 1 Gaul 80,26.02; 2 Nencini 80,26.58 (met inbegrip van de 20 seconden straf, welke hij maandag opliep). 3 Louison Bobet 80.27,19: 4 Baldini 80.31.59: 5 Fornara 80,34.51; 6 Gemi- niani 80.34.59; 7 Fabbri 80.36.38; 8 Impanis 80.36.59' 9 Defilippis 80.38.16, 10 Boni 80.39.46: 11 Poblet 80.40,04 12 AVagtmans 80.40.53; 14 van Est 80.42.49; 21 Voorting 80.56.14; 31 Nolten 81.12.49; 32 de Groot 81.13.18; 46 Donker 81.26.11, 55 Kersten 81.34.42. In het algemeen ploegenklassement heeft de ploeg van Albani en Bal dini de leiding met 802 punten, ge volgd door de ploeg van Carlesi met 893 punten, terwijl Nederland de derde plaats bezet met 916 punten. Passo Lugano 1101m Passodi aROII» 34cavalesb \i970m P. Brocon De Willem Il-speler van Roes sel en de DOS-speler Westbroek die beiden dinsdagavond in het BVV-elftal meespeelden tegen het Nederlands B-elftal, hebben met medewerking van hun ver enigingen een contract gesloten om voor BW uit te komen. De betrokken yerenigingen zijn over eengekomen om zich niet uit te laten over de transferbedragen. Zomeravondvoetbal in Zeeland Rayon Middelburg. Z.C.F. - Focus 0-7; Brandweer - Pingelaars 1-2; Stavast - Broek Boys 3 - 0. Rayon Goes. Gem. Werken - Haringman 0-1; V.V.Z.B. - Keuringsdienst 1-4; Comb. N.S. - Typo's 1-0; P.T.T. - De Zon 3-2; Robur Vet. - S.C. Ford 2-5. Hulst. ZTC - P.T.T. 3-3; T.C.H. - Sp. Cli- tex 2-6. Rayon Sas van Gent. S.V.G. - S.A.S. 0 -1; Rayon Vlissingen. Groep I: S.B.L.I. - Coal 1-3; P.V.S. I G.P.C. I 5-0; Uiterton - V.A.W. I 1-10. Groep II: P.V.S. II-V.A.W. III 3-5; V.A.W. II M.W.K. I 4-4; Coal II - B.V.V. '57 2-6. Rayon Zierikzee Herverkaveling - Zierikzee Vet. 2- 3; Rijkswaterstaat - Prov. Water staat 1-1; P.Z.E.M. - Mevo Veteranen 0-2; Drukkerij L O - N.V. Grontmij 0-3. Het Nederlandse B-elftal, dat een trip naar Noorwegen gaat maken, heeft dinsdagavond in Boxtel een oefenwedstrijd gespeeld tegen BW. De Nederlandse reserves wonnen met 5-2, nadat de rust met 3-0 was inge gaan. Aanvankelijk gaf BW de toon aan. (De b-ploeg moest zich nog inspe len). De Bosschenaren konden de hechte verdediging van de bonds- ploeg echter niet tot overgave dwin gen. Nadat Kerssens een schot van middenvoor Tol (Volendam) van rich ting had veranderd, waardoor de stand 1-0 voor Nederland b werd, zette BW een offensief in. Hierbij toonde van Roessel zich een geduchte aanwinst voor BW. Na ruim een half uur gaf Louer (Noad) een goede pass naar Tol, die inschoot (2-0). Voor de rust werd het 3-0. Weer was Kerssens hiervan de oor zaak, weer veranderde de BW-er een schot van Tol van richting. De bal vloog langs keeper van den Burgt. Kort na de rust maakte Tol zich vrij op de vleugel, lanceerde een voorzet, waarna Koopal de bal be heerst in het doel tikte (4-0). Deze stand was evenwel geflatteerd, want BW gaf goed partij. Van Roessel zorgde voor het eerste tegenpunt, door een schuiver in de hoek. (4-1). Enkele minuten plaatste Louer de bal weer voor de voeten van Tol, die de kans niet miste. (5-1). De Bosschenaren werden agressie ver en van Beurden kon de stand op 5-2 brengen. Het Nederlandse b-elftal zal pas in Noorwegen worden samengesteld. De bondsploeg kwam In de volgen de opstelling uit: doel: van Dijk (Sparta); achter: Walhout (NOAD) en Kraay (DOS); midden: Koning (Sparta), Anderiessen (Ajax) en Kruyver (KFC)vóór: Coenen (MW), Dahrs (Blauw Wit), Tol (Volendam), Koopal (Willem II) en Louer (Noad). DE WESTDORPSE voetbalclub R.I.A. speelde een vriendschappelijke wed strijd tegen de Belgische ploeg Boek houte. R.I.A. won met 52. TIJDENS een bijeenkomst van de scheidsrechtersvereniging „Walche ren werd Bram le Due, die 255 jaar „scheidsrechtert", hartelijk gehul digd. HET WIELERCOMITé te 's-Heeren hoek organiseert op 16 juni a.s. een wielerkoers voor profs en onafhan kelijken over 160 km. die ongetwij feld een massale belangstelling zal trekken. Van start gaan o.a. Wim van Est, Gerrit Voorting, Leo v.d. Pluijm, Jan Westdorp e.a. GOES, 4 juni Kruisbessen 55.30- 69.20, aardbeien p. kg 130-180, afw. 91, p. ons 1 40-61, 2 30-48. Groenten: kropsla A2 10-18, BI 9, bLkool A2 31- 42, BI 25, afw. 20-30, komkommers Al 51-55, BI 43-47, spin. 8.50-15, lams oren 34-40, zeekraal 71-81, sjalotten 6-11, wortelen 36-61, radijs 15, peu len 210, vr. aardapp. grote 36, kriel 30, oude aardapp. 11. GOES, 4 juni Hooi. Lucerne-hooi ongeperst f 100 per ton. Vlas. Te vel de wordt vlas verkocht voor f 1250- f 1500 per ha., alle verdere werkzaam, heden voor rekening van koper. Eie ren. De eierprijs bedroeg heden f 1.84 per kg. GOES, 4 juni Eierenprijzen, Be richt van handelaren, kippe-eieren 9, eende-eieren 8 en ganze-eieren 25 ct. KAPELLE, 4 juni Kruisbessen 52,60-74,10, aardbeien per doos van 2 ons regina 1 40-55, 2 28-40, mach. fruh- ernte 1 42-61, 2 28-40, d. evern 1 43- 49, 2 26-37, mad. lefeber 1 35-47, 2 24-31, sengana 1 45, aardbeien per kilo: 1 114-121, 2 98-120, afw. 68-106. ROTTERDAM, 4 juni. Veêmarkt. Aanvoer in totaal 4096, weektotaal 6145, vette koeien en ossen 450, ge- bruiksvee 688, vette kalveren 600, graskalveren 73, nuchtere kalveren 995, varkens 132, biggen 108, paarden 113, veulens 4, schapen of lammeren 116, weide-zuiglammeren 786, bokken of geiten 31. Vette koeien le kw. 3.10, 2e kw. 3.35, 3e kw. 2.75, per kg; le kw. 300, 2e kw. 260. 3e kw. 270. vette kalveren le kw. 2.60, 2e kw. 2.80, 3e kw. 2.40, per kg; le kw. 260, 2e kw. 200, 3e kw. 220 per stuk; graskalve ren le 525, 2e 425, 3e 300, per stuk; nuchtere kalveren le 68, 2e 62, 3e 52, per stuk; biggen le 57, 2e 50, 3e 45, per stuk; slachtpaarden le 2.40, 2e 2.20, 3e 2.10, per kg; schapen le 120, 2e 110, 3e 90, per stuk; weide-zuig lammeren le 80, 2e 70, 3e 60. per stuk; kalfkoeien le 1190, 2e 990, 3e 790, per stuk; melkkoeien le 1190, 2e 990, 3e 790, per stuk; vare koeien le 900, 2e 800, 3e 670, per stuk; vaar zen le 875. 2e 775, 3e 575, per stuk; pinken le 625, 2e 525, 3e 400, per stuk. Overzicht: vette koeien: aanvoer iets groter, handel lui, prijzen iets lager. Vette kalveren: aanvoer groter, han del tamelijk, prijzen lager. Graskal veren: aanvoer als vorige week. han del stil, prijzen onveranderd. Nuch tere kalveren: aanvoer kleiner, han del vlot, prijzen iets hoger. Biggen: aanvoer iets kleiner, handel zeer kalm, prijzen iets lager. Slachtpaar den: aanvoer als vorige week. handel stil, prijzen onveranderd. Schapen: aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen iets lager. Weide-zuiglamme ren: aanvoer groter, handel kalm, prijzen als vorige week. Kalfkoeien: aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen onveranderd. Melkkoeien: aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen onver anderd. Vare koeien: aanvoer iets •kleiner, handel slepend, prijzen als vorige week. Vaarzen: aanvoer klei ner, handel lui, prijzen als vorige week. Pinken: aanvoer kleiner, han del lui, prijzen als vorige week. Konstanz 321 (+2), Rheinfelden 225 (-4), Breisach 151 (+11), Straatsburg !18 (+8), Maxau 392 (-5), Mannheim 122 (+2), Mainz 231 (-2), Kaub 148 -4). Trier 108 (+4), Koblenz 157 (-2), Keulen 109 (-3), Ruhrort 304 (-6), jobith 905 (-8), Nijmegen 685 (-3), luhrort 304 (-6), Arnhem 725 (-4), Kefde IJssel 246 (-2), Deventer 160 -1), Monsin 5535 25), Vise 4960 (+4), Borgharen 3893 51), Belfeid 1084 (-14), Grave beneden de sluis 473, Sluis Weert 651 (-6).

de Stem | 1957 | | pagina 3