Ylissingse raad gaf geen vergoeding aan St.-Jozef school Nota „Zeehondenwerf Vlissingen aanvaard Subsidievoorstellen van GS voor maatschappelijk werk Raad van Biervliet hield een babbeltje over eenrichtingverkeer Dordtse „Zwervers wonnen Bergs korfbaltoernooi Willem-II nog kleine kans 13 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 31 MEI 1957 13 De transfer van Sivori Hulst Terneuzen Sas van Gent Axel Oostburg Goes Middelburg Vlissingen Samenwerking Weer expositie in Groede Voor eest PRIMA BW MV. JAN HENDRIKX Stichting dorpshuis Kruiningen beboet HUISVESTING VOOR PROV. WATERSTAAT TE THOLEN T.H. te Eindhoven Moeder en zoon Brandweermateriaal te Zuiddorpe door commandanten bezichtigd Bekers naar België VerderVoetbal-vriendelijkheden Zomeravondvoetbal in Zeeland Zeeuws voetbal zondag 2 juni De uitslagen KORFBAL EXAMENS MARKTEN 12 Een krediet van f 400.000.- heeft de VJissiiigse raad woensdagmiddag be schikbaar gesteld voor de realisering van de eerste bouwfase van de hou ten lagere technische school. Wie ge meend mocht hebben, dat over dit voorstel ook maar „iets" gezegd werd. vergiste zich. Het voorstel ging er als een hamerstuk door. Het voorstel van b. en w. een geld lening van maximaal f 22.500.- te ver strekken aan de Stichting Ziekenver- voer Vlissingen voor de aanschaffing van een nieuwe ziekenauto werd eveneens een hamerstuk. Een aanvullend krediet van f 25.000 stelde men beschikbaar voor het ont werpen van een uitbreidingsplan (Paauwenburg) en voor het maken van een structuurplan. De heer Krie- temeijer (A.R.) verzocht liet college de raad op de hoogte te stellen van de ontwikkeling dezer plannen, waar op b. en w. toezegden een informa tieve bespreking hierover te zullen beleggen binnen zeer afzienbare tijd. Besloten werd tot het instellen van een zaterdagmarkt en tot het instel len van verordeningen hiervoor, ter wijl besloten werd de aanleg van be strating en riolering ten noorden en ten zuiden van de Pres. Rooscvelt- laan tussen Bloemenlaan en Irislaan door een kredietverlening mogelijk te maken. Eveneens stelde men de benodigde gekten beschikbaar tot het aanleggen van een weg tussen de van der Helstlaan en het bruggetje over de Watergang. Voor hctVycrbre- den van de Oost Souburgsewék nabij de spoorovergang werd een krediet verleend van f 4500.-. Hoewel de heer P. Wanst (K.V.P.) pleitte voor het tegendeel, besloot de raad het standpunt te handhaven, dat men bij besluit van 30 nov. 1956 in nam inzake de vaststelling der ver goeding' voor de St. Jozefschool. De St. Paulusschool, bestemd voor het gewoon lager onderwijs, werd per 1 febr. '55 als zodanig in gebruik ge nomen, terwijl het r.-k. voortgezet lager onderwijs gehuisvest bleef in het voormalige schoolgebouw aan de Glacisstraat. Ingaande 1 oktober 1955 werd in dit voormalig schoolgebouw ondergebracht de nieuw opgerichte St. Jozefschool voor gewoon lager on derwijs. Deze St. Jozefschool kwam tot stand na afsplitsing der St. Pau lusschool. Wethouder Poppe merkte t.a.v. het verzoek van raadslid Wanst op. dat het schoolbestuur verzuimd heeft tij- (Advertentie) dig in beroep te gaan. Uitgezocht naar de letter der wet, zou het school bestuur gelijk hebben kunnen krijgen, doch naar de geest van de wet zou toekenning der vergoeding een „dou ceurtje" hebben betekend, daar voor de leerlingen der nieuwe St. Jozef school reeds een vergoeding was ver leend aan de St. Paulusschool, die deze leerlingen reeds bezocht hebben. De gemeente zou dan voor dezelfde leerlingen tweemaal een vergoeding moeten geven, wat toch nooit de be doeling van de wetgever kan zijn ge weest. Het is mogelijk, dat de transfer van de 21-jarige Argentijn Enrique Omar Sivori van „River Plate" naai de Italiaanse club „Juventus" toch niet tegen een record-bedrag is ge schied. De directie van „Juventus" deelde woensdagavond namelijk me de, dat het bedrag, dat voor Sivori betaald werd hoog was, maar niet zo hoog als veelal werd verondersteld. De Argentijn is voor „Juventus" ge kocht door een groep Italiaanse za kenlieden die in Buenos Aires wo nen. De eerste berichten over de transfer kwamen uit deze stad. In de overeenkost is voorts de be paling opgenomen, dat de vroegere linksachter van Juventus, Juan Car los Vairo die naar Argentinië is teruggekeerd voor „River Plate zal gaan spelen. Hij kwam zondag jl. reeds voor zijn nieuwe club uit. Aan deze Vissershaven te Vlissin gen is sinds eeuwen de „Zeehonden- werf" gevestigd. Enkele jaren gele den kwam dit werfje iets in op komst, een groei die gestaag toe neemt. De heer Couperus uit Hil versum toonde zfjn interesse voor deze werf en de haven en dit heeft ertoe geleid, dat er ontwikkelings plannen in vergevorderd stadium zijn. Voor Vlissingen betekent deze uitbreiding van een bestaande indu strie grote mogelijkheden op econo misch en sociaal gebied, maar ook een uitkomst inzake de problemen rond de Vissershaven, temeer daar deze industrie een belangrijk deel der herstelkosten voor haar rekening zal nemen, hoewel de gemeente wel iets van haar kant moet doen. Over deze industrie-uitbreiding nu hebben b. en w. een nota aan de raad overhandigd en stelden voor, deze ales kennisgeving te aanvaar den. Doch over deze nota kwamen de tongen tijdens de raadszitting van woensdagmiddag zodanig los, dat de industrie-uitbreiding in deze zitting overheersend onderwerp was. Uit de discussie bleek, dat de rechtse fracties weliswaar uitbrei ding der industrie toejuichen, doch overwegende bezwaren hadden tegen de plaats der „vestiging". Men vreesde, dat het „pittoreske" van dit stukje oud-Vlissingen teloor zou gaan. waardoor schade zou worden toegebracht aan het vreemdelingen- bezoek, terwijl de omwonenden over- Bioscoopgebouw Hulst heeft een bijzonder kermisprogramma kun nen samenstellen doordat het de beschikking kreeg over „Sissi, de jonge keizerin", een nogal belangrijk voorrecht omdat het filmverhuurbureau daarmee Hulst de première verleende van de steden beneden de 100.000 inwo ners. In deze film ziet men hoe het verder gaat met de jeugdige keizerin, gemalin van Franz Jo seph. Hoe ze zijn vrouw werd heeft men in de film „Sissi" kunnen zien, hoe ze haar eerste schreden zet op het pad dat een keizerin van Oostenrijk moet gaan kan men in dit vervolg aan schouwen. Ook nu speelt Romy Schneider, het jongste talent van de Duitse filmkunst, haar rol bij zonder charmant en hartverove- rend. Bijzonder boeiend is het Ver haal waar 't de kroning van Sissi uitbeeldt en waar men getuige is van de glorieuze intocht te Boe dapest. Ontroerend is de film als men de jon£e keizerin, impulsief en voortvarend als ze is, ziet vechten om haar eerste kind ge heel voor zichzelf te houden, te gen de sterke wil van haar schoonmoeder in, die het meisje zelf wil opvoeden. Maar altijd en overal is deze film charmant en gezellig. (A.) Wie gewoon en af en toe eens hard wil lachen, kan ook terecht bij „Bonjour Kathrin", een vrolijk verhaal over een stelletje arties ten dat het erg moeilijk heeft, maar er toch komt. (A.) Luxor Theater, Terneuzen, draait »,The Mountain" (Schaduwen over de sneeuw), een al eerder bespro ken verhaal over een verongelukt vliegtuig en twee broers die de ijzige berg beklimmen, de een met het doel de lijken te beroven de ander ouder en invalide met de intentie zijn jongere broer op de gevaarlijke tocht te beschermen. Een bijzonder span nend verhaal. Verder „Het kan allemaal", een leuke film met ping Crosby, vol met nieuwe lied- Des en een vrolijk, amusant ver haal. (B.) Concertgebouw Terneuzen, ver toont ,,De dief van Damascus", de spectaculaire historie rond een avonturier en een schone jonge dame. Het is erg oosters, maar "pk erg vrolijk, want de film is met veel humor doorspekt. (Cl) Pia, Sas van Gent, draait '.High Society", een waHtm met een welis- nKLWel verhaal (een huwe- tkshistone, die tenslotte bijna ge- ,®t volgens plan verloopt, bijna, ,n. or !s alleen sprake van een W'e bruidegom dan aanvan- ipi'h bedoeling was) maar die eis bijzonders geworden is door Ob grote hoeveelheid muziek van ue bovenste jazzplank: Louis Armstrong himself zorgt er met f .Sinatra voor de muzikale omlijsting en dat zal heel wat bewonderaars van de koning van oe jazz naar het theater lokken. (.B) Verder „Many rivers to cross" een verhaal over een paartje dat na? na veel avonturen en na veel >\u erking van de bruidegom ot elkaar komt. Tenslotte „Die dwaze mr. Jones" een prettige komedie over een handelsreiziger die vooruit wil teneinde een lief meisje te kun nen trouwen, hetgeen na een zwaarg evecht op hoog oorlogs niveau tenslotte lukt. Om eens gezellig bij te schateren. In het Centrum te Axel draait „Charley's tante", reeds eerder besproken. (Kolderfilm met Heinz Rühmann, die voor tante speelt om een aardig nichtje te chape ronneren, een verhaal dat ermee eindigt dat de namaaktante met de echte tante trouwt!) (C2). Verder „Zolang je nog een moe der hebt". Het verhaal vane en weduwe, die zich met vier kinde ren door het leven moet slaan en er ook in slaagt. Ook de kinde ren zien we opgroeien en hun eigen weg zoeken in het leven Cl). Voor de kinderen „Sneeuwwitje". Ledel Theater, Oostburg, vertoont Duistere driften", een reeds be handelde film. (Liefdesdrama). (C2). Het Grand Theater te Goes draait High Society, de hierboven reeds besproken film. Te Middelburg kunnen de bio scoopbezoekers in de Schouw burg gaang enieton van een span nende wild-west film. Het verhaal van „De laatste jacht" speelt zich af in de tijd. dat op de bi zons in het wilde westen een grote jacht werd uitgeoefend. De indianen, waarvoor de bizons van groot belang zijn, laten dit niet zo maar toe. Ook de indianenro- mantiek is niet vergeten (Cl). Electro geeft High Society, die we boven reeds besproken heb ben (B). Alhambra te Vlissingen brengt „De Hofnar", de bekende film met Danny Kaye in de hoofdrol. Het verhaal speelt in Engeland in de 12e eeuw. Danny Kaye gaat op avontuur in het hof. Hij biedt zich aan als hofnar en wordt rid der geslagen. In een duel velt hij een tegenstander. Ook de ro mantiek en hekserij heeft men niet vergeten (A). Verder geeft Luxor „Geheim van de zwarte tent". De zwarte tent is het on derdak van de Bedouienen in de Afrikaanse woestijn. En Engels officier, die gewond geraakt is, wordt door de dochter van een sheik verpleegd. De erfenis van de officier, die als verloren is opgegeven, gaat over naar zijn broer. Na een tijd wordt bekend dat de officier later is overleden dan aanvankelijk bekend was en nog huwde met de lieftallige doch ter, die hem een zoon had ge schonken. Dit is dan het „ge heim". (B). Katholieke Filmkeuring: A Alle leeftijden; B 14 jaar; C 18 jaar; Cl 18 jaar; CII 18 jaar met enig voorbehoud; CIII 18 jaar met ernstig vooi-behoud; D verboden, last zouden krijgen van de toene mende activiteiten op deze coaster- werf. De heer J. L. Verhagen (VVD) had „zijn ogen uitgewreven" toen hij de nota van b. en w. had ont vangen. De huidige ontwikkeling van deze kleine werf, waarvoor de vis sersvloot moet ruimen, zag hij met schuwe ogen aan en het gevaar zag spreker aanwezig, dat dit fraaie stadsdeel in de toekomst „gedenatu reerd" wordt. Hij zag gaarne behoud van histo rische plaatsen, desnoods ten koste van minder werkgelegenheid. De fractievoorzitter der C.H., de heer H. van Rooyen, kon ver mee gaan met het betoog van de heer Verhagen, doch zag wel in. dat aan trekken van industrie en werkgele genheid zoveel mogelijk bevorderd moet worden. Het liefst zag deze spreker, dat de „Zeehondenwerf" een andere plaats van vestiging kreeg aangeboden. Raadslid Krietmeijer (A.R. i be tuigde zijn instemming met de nota doch vroeg zich eveneens af, of de werf wel op de juiste plaats ligt. Spreker zag het liefst de Vissersha ven geschikt gemaakt als jachthaven voor zeegaande jachten! Fractievoorzitter der PvdA F. G. Smits zag door de uitbreiding van deze bestaande industrie grotere eco nomische mogelijkheden, terwijl een zeer groot voordeel was, dat het on derhoud van deze haven nu belang rijk minder van de gemeente zal vergen. Uit antwoorden namens b. en w. bleek, dat dit college zich kar; ver enigen met de bestaande uitbrei dingsplannen der „Zeehondenwerf", na gedegen de voor- en nadelen te gen elkaar te hebben afgewogen. Wethouder van Popering vroeg zich ernstig af, wat het aantrekkelijke van dit pittoreske punt in Vlissingen is. Hij kwam tot de conclusie, dat de stoffering der haven, met zijn vissersschepen en visverkoopsters in klederdracht, van overwegende in vloed zijn op dit pittoreske. Hij be toogde, dat deze toestand zich in de toekomst niet zal handhaven. Het belang van de gemeente is gediend met bevordering der plan nen tot handhaving van de Vissersha ven, die anders onherroepelijk1 tot verdwijnen is gedoemd. Na nog veie voordelen aangeroerd te hebben, o.a. de proviandering, weike per schip minstens f 3000 a 4000 bedraagt, merkte wethouder van Popering op, dat in de uitbreiding van deze be staande industrie meer sperspcctief zit dan in de bestaande Vissersha ven. Het rumoer, dat deze werf on getwijfeld met zich meebrengt, kan door allerlei voorschriften zoveel mo gelijk beperkt worden. Meer mogelijkheden Wethouder Post ondersteunde de woorden, van zijn collega en merk te voorts op. dat de eigenaar Cou perus bovendien een dependance zal vestigen van zijn industrie op *het gebied van wasmachines, cen trifuges. stofzuigers en plastics, Voor de vele minder valide arbeids krachten biedt deze nieuwe vesti ging, welke tijdelijk kan worden ondergebracht in het ..Arsenaal", ongekende mogelijkheden. Een levendig werfje zal grote aantrekkingskracht uitoefenen óók op de vreemdelingen aldus wet houder Poppe, „want de mensen zien liever werken, dan dat ze het zelf doen". Na re- en dupliek stelde burge meester Kolff voor, de nota voor kennisgeving te aanvaarden, waartoe werd besloten. In de zitting der Staten van janu ari jl. werd op de begroting een stelpost van f 1.geplaatst voor de subsidiëring der organen voor sa menwerking voor het maatschappe lijk werk. De Staten gaven daarmee te ken nen, dat deze aangelegenheid de vol le aandacht had en zodra de om standigheden gunstig waren ter hand zou worden genomen. Tevens werd door G. S. toegezegd, dat zij zo spoedig mogelijk met een nieuw voorstel zouden komen. Thans schrijven G. S. aan de Sta ten: „Daar het ons gebleken is, dat in voering van een subsidieregeling, waarom in het gezamenlijk verzoek schrift van vier organisaties voor maatschappelijk werk in onze pro vincie werd gevraagd, door vrijwel alle leden van uw Staten wordt ge wenst, hebben wij een dergelijke re geling, aansluitende bij de rijks subsidie-regeling, ontworpen. Wat betreft ons voornemen om in een bespreking met de minister van Maatschappelijk Werk te wijzen op de bijzondere positie die onze pro vincie in enige opzichten inneemt, delen wij u mede dat wij bij nader inzien hebben gemeend van deze be spreking althans vooralsnog te moe ten afzien. Naar onze stellige over- De VW van Groede heeft in nau we samenwerking met het gemeente bestuur enige feestelijkheden gewe ven rond de opening van het nieu we sportveld. Dit complex van sport terreinen (waaronder b.v. een stel bijzonder fraaie tennisbanen) is een pracht van een aanwinst voor toeris tisch Groede. De officiële opening er van zal plaats vinden op 11 augus tus en ter gelegenheid daarvan zal een voetbalwedstrijd gespeeld wor den tussen Oostende en Vlissingen. In Groede wordt dit jaar weer een tentoonstelling gehouden, ditmaal van schilderwerken van de Vughtse kunstenaar Paashuis. Deze expositie die in het gemeentehuis gehouden wordt, is te bezichtigen van 15 juli tot 31 augustus. (Advertentie) tuiging mag, nu er in onze provin cie feitelijk nog slechts één organi satie van samenwerking voor maat schappelijk werk op provinciaal ni veau volledig functioneert, niet wor den verwacht dat de minister bereid zal zijn om de rijkssubsidieregeling speciaal aan de situatie in Zeeland aan te passen." Vorige week werd voor dc econo mische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, de zaak behan deld van het Stichtingsbestuur van het Dorpshuis te Kruiningen. In het Dorpshuis waren, zonder dat daar voor een vergunning was afgegeven, alcoholhoudende dranken geschonken. Thans heeft de econ. politierechter uitspraak gedaan cn het stichtings bestuur een boete opgelegd van 30 gulden. Ged. Staten schrijven aan de Prov. Staten: „De huisvesting van het bureau van de waterstaatkundig hoofd ambtenaar le klasse te Tholen vol doet niet aan miminale eisen. Thans doet zich de mogelijkheid voor al daar een pand te kopen, dat na het aanbrengen van enkele noodzakelij ke voorzieningen zeer geschikt is te achten vour bureau en woning van deze functionaris. Het betreft een vrijstaand huis, staande aan de Postweg, no. 38 te Thlen en thans eigendom toebeho rende aan dn- christelijke ■gerefor meerde kerk aldaar, die bereid is dit pand aan de provincie Zeeland te verkopen voor een bedrag van f 17.000.—" Ged. Staten adviseren hiertoe te besluiten en daarna het pand in te richten. De totale kosten worden op f 25.000 geschat. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot lid van het college van curatoren der technische hogeschool te Eind hoven: ir. S. A. Posthumus. BOSCHSTRAAT 1 BREDA De moeder van de naar Zuid-Slavië uitgeweken Albanese minister Pljaku heeft haar zoon in een open brief aan de kaak gesteld, aldus heeft ra dio-Tirana gemeld. Zij noemde in de brief haar zoon een verrader en „een van die schelmen, die zich aan de Amerikaanse imperialisten hebben verkocht". Mevrouw Pljaku gaf uiting aan haar „eeuwige liefde voor de Sovjet- Unie" aldus de Albanese zender. Behalve de brandweercommandan ten uit de verschillende gemeenten van oost Z.-Vl. waren ook aanwezig inspecteur Kortus. burgemeester Puylaert, beide wethouders cn enkele leden van de raad van Zuiddorpe. Om 7 uur werd door het gezelschap de tentoongestelde nieuwe motor brandspuit met manschappenauto be zichtigd, wat het doel was van de bijeenkomst. Commandant van Don gen gaf daarbij een uiteenzetting van de schitterend mooie bluseenheid, zo als er nog maar één ''is in oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Er werden dan ook niets dan woorden van lof gespro ken over dit nieuwe materiaal door de aanwezige brandweercommandan ten alsook door de heer Kortus. Bij de ondiepe kreek aan het waterhuis, een kwartier buiten het dorp, werd dan een demonstratie gegeven op open water met vier slangen, het geen veel belangstelling trok. En file reden de auto's daarna terug naar Zuiddorpe. In het korpslokaal leidde inspecteur Kortus de vergadering in. Hij complimenteerde burgemeester Puylaert en zijn gemeentebestuur voor het uitstekende inzicht en de goede keuze waarmede dit brand weermateriaal was aangekocht, zodat het ook voor de gemeente Zuiddorpe verantwoord was. Hij dankte de bur gemeester tevens voor de goede sa menwerking .met de inspectie. Bur gemeester Puylaert nam daarop het woord en dankte inspecteur Kortus voor de toegezwaaide lof. Ook de commandanten van de verschillende In een vlot tempo werkte de Bier- vlietse gemeenteraad haar agenda punten af. Zo vlot, dat men het toch maar tot een genoegelijk „babbeltje" liet komen over het al of niet wense lijke van eenrichtingsverkeer. Bij de ingekomen stukken waren enige afwikkelingen van het min. van Financiën, o.a. werd de vergoeding voor de door brand verwoeste inven taris van het vroegere gemeentehuis vastgesteld op f 14.832.15 en de ver goeding voor de verloren gegane brandspuit op f 3572.84. Een serie verzoekjes om medailles en bekers werd in handen van b. en w. gegeven. Van de P.Z.E.M. was een verzoek schrift om medewerking om tot aan sluiting op het net te komen van het onrendabele pand Ameliapolder 35. Ieder was er voor. Aan mevr. A. den Decker-Engels werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als schoonmaakster der o.l. school A. Met algemene stemmen werd als opvolgster benoemd de eni ge sollicitante, mevr. W. Sturm-Wee- da. Ten behoeve van de Braakmanfees ten op 29 en 30 juni, (de Braakman polder bestaat dan 5 jaar), werd f 200.- krediet verleend. Een werkelijk aardig programma wordt in elkaar gezet. Men zoekt het vooral in de watersport. Het verzoek van het bestuur van het Julianaziekenhuis te Terneuzen 'om een subsidie van f 1.50 per ver- pleegdag van elke inwoner uit de ge meente werd afgewezen. Het aantal verpleegdagen in 1956 bedroeg voor onze gemeente 1146. Ook het verzoek van de St. Rad- boudstichting te Nijmegen om f 100.- per uit onze gemeente afkomstige student, werd afgewezen. Aan P. Pladdel werd in principe grond toegewezen aan de nieuwe uit valsweg naast zijn woning. De voor waarde werd gesteld dat binnen één jaar een bouwplan ingediend moet zijn. Nadat de vergadering .geschorst was, gaf de heer Doorns een uitvoe rige toelichting op het ontwerp van het ingenieursbureau van Hasselt en de Koning inzake trottoiraanleg in de Burgemeester Maarleveldstraat cn de wijziging van het plan Markt in het kader van de nieuwe uitvalsweg. De heer van Hoeve bereed met werkelijke animo zijn „stokpaardje" éénrichtingsverkeer.' Hij vond echter geen medestanders, hoewel ieder overtuigd was van het gevaar lijke verkeerspunt nabij het Oude Racdthuys. Éénrichtingsverkeer is echter zeker geen oplossing. De beide plannen, werkelijk radi cale verbeteringen, werden goedge keurd en getracht zal worden ze zo spoedig mogelijk aan te besteden. Van de rondvraag werd weinig ge bruik gemaakt. De putten en gaten in de weg werden nog eens opge somd. zodat men dit keer op een aan merkelijk vroeger uur dan gewoon lijk de vergadering kon sluiten. brandweerkorpsen bedankte hij, zo wel-voor hun aanwezigheid op de bij eenkomst als voor de lof op het zo zeer in de smaak gevallen nieuwe blusmateriaal, waarop hij zelf ook trots was. Verder sprak de burge meester als zijn overtuiging uit dat commandant van Dongen met zijn korps hun nieuw materiaal zouden weten te waarderen, wat ook moest, daar het de gemeente grote kosten had gebracht. Na nog' een slotwoord tot al de aan wezigen, waarop applaus volgde, ging de avond door met de maandelijkse les en bespreking van de brandweer wedstrijd op 22 juni in Sas van Gent, onder leiding van inspecteur Kortus. Door in dc finale de stadgenoten van Blauw Wit te verslaan na een uiterst spannende strijd, werd het eerste twaalftal van Zwervers uit Dordt, winnaar van dit door de B.H. S.V. Olympia '47 goed georganiseerde 4e internationale korfbaltoernooi. In de K.N.K.B.-klasse, waarin Zwervers met twee twaalftallen uit kwam, werd felle strijd geleverd en bijna werd de finale tussen de kam pioenen van de twee afdelingen een Zwervers-aangelegenheid, wat even wel door de 43 zege van Blauw Wit op Zwervers 2 werd voorkomen. De finale tussen de beide Dordtse clubs werd reeds in de eerste helft beslist door een fraai doelpunt van Robbemont (1—0) voor Zwervers. Zwervers mocht na afloop in het paviljoen Rozenoord uit handen van voorzitter van Bekkum de wisselbe ker van de gemeente Bergen op Zoom in ontvangst nemen, terwijl zij tevens de Zilveren Krab van magazijn De Duif mee naar huis kon nemen. De voorzitter van de Bergen op Zoomse V.V.V., de heer Hout, mocht aan de winnaar van de le klasse Er kende Bond, het Belgische Cockerill uit Hoboken de beker overhandigen. Cockerill mocht evenwel nog méér in ontvangst nemen, want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, en Cockerill bewees de beste aspiranten te hebben, zodat ook de fa. Becht- wisselzuil naar de Hobokense prijzen- kast verhuist. In de 2e klasse Erkende Bond liep het krachtsverschil weinig uiteen, want Blauw Wit 2 en Eendracht uit Tholen finishten gelijk, doch straf schoppen beslisten dat Blauw Wit 2 de wisselzuil van J. M. van Coppenol- le in bezit krijgt. In de derde klasse Erkende Bond. die wegens grote deelname in twee afdelingen was gesplitst, toonde het (Advertentie) Gebruik ODO-RO-NO ge- durende enkele seconden en U bent 24 uur per dag vol komen veilig tegen over matig transpireren. Geen vlekken op Uw kleding, geen hinderlijke geur. Zelfs bij de grootste warmte blijft U fris. ODO-RO-NO werd samengesteld door 'n dokter! ODO-RO-NO Cream tnpor:f0.7* - 1.10 -ƒ1.75 Spray handtgt verstuiver2.- De belangrijkste wedstrijd in het laatste rooster van dit sei zoen is Willem II-Elinkwijk. Want al zal iedereen wel moei zaam hebben geslikt, dat de de gradatie van de eens zo trotse Tilburgse formatie een feit is, in theorie is er nog een piete peuterige kans Tegenstander Elinkwijk heeft na melijk nog steeds de „kwestie Kruin" met het gerechfraf te werken en opti mistisch gedacht bestaat de mogelijk heid, dat de wedstrijd tegen BW, waarin Kruin meespeelde, ongeldig zal worden verklaard. Hiervoor hoeft de vlag niet uit, want eerst moet dit allemaal nog zo lopen, vervolgens moet Willem II dan zondag de ontmoeting tegen Elinkwijk winnen, nadien zal BW volgens de regels van het spel de strijd tegen de Utrechters moeten overdoen (en moeten winnen) en ten slotte zal er dan een beslissingswedstrijd nodig zijn, die de Tilburgers nogal gecom- mocten omzetten. Het ziet er allemaal nogal gecom pliceerd en onmogelijk uit, maar mis schien doen de Willem II-ers er toch goed aan zondag alvast maar te ze gevieren. Men weet nooit.... Voor het overige zouden de ploegen uit de eredivisie vermoedelijk het program het liefst program laten en ergens lui in de zon gaan liggen, want verdere beslissingen zijn niet meer te forceren. Het wordt dus het klassieke einde als van een kaars, die uitgaat. Wellicht, dat bij Feijenoord-Amster- dam de steden-rivaliteit een woordje meespreekt en. dat BW thuis alsnog iets voor het eigen publiek wil goed maken door Rapid te kloppen. "C Enschede krijgt MW op bezoek. Het zal wel uitwisselen van voetbal vriendelijkheden worden. Iets anders is het met het duel PSV-Eindhoven, dat stadgenoten tegen elkaar brengt. Fortuna-GVAV zal weinig imposant worden, evenals WV-Sparta. NAC ten slotte gaat op visite bij DOS en tenzij de Bredanaars het „op hun heupen" krijgen, zal ook hier het spel geen grote hoogte bereiken. AMATEURS Bij de amateurs vragen praktisch alleen de promotie-duels nog de aan- klas C nog de competitiewedstrijd WH-Alliance afgewerkt. Verder wacht op het terrein van Steenbergen de beslissingswedstrijd DHV-RSV. In de promotiecompetitie 3e klas A zal het „zilveren" Corn Boys zijn kansen moeten gaan verdedigen bij Gudok, waar de Zeeuwen wel op winst staan. In de promotiecompeti tie 3e klas B wacht SCO met gerecht vaardigde voorzichtigheid op Halste ren, terwijl Vlijmense Boys alle be schikbare energie aan het klaar leg gen is om de belangrijke wedstrijd tegen Clinge tot een goed einde te brengen. Uitslagen 20 t.m. 25 mei. Goes: Gem. WeikenVVZB 32; SC FordBetonlabriek Haringman 4Keuringsdienst ZldPTTGoes 3—1. Hulst: TCH—Dukra 4—1; PTT Hulst—Milock 0—5; Clitex—ZTC 4—4, MiloèkTFC 3—3. Sas van Gent: Sasse BoysONA 7—2, CBS—SVG 0—5. Vlissingen: Groep I: De Uiterton SBLV 23, PZEM VlissingenGPC 32. PVSv. d. Berg 10. Groep II: VAW 3—VAW 2 0—4, Coal 2MWK I 0—1. PVS 2—WW I uitgesteld. Zierikzee: GrontmijProv. Water staat 40. Mevo Vet.Rijkswater staat 02, HerverkavelingDruk kerij L en O. 50; PZEM Zierikzee Fa. Janse 1—9. Ned. Heidemij ZierikzeeVeteranen 38. Middelburg: StavastVSV 44; PingelaarsZFC 110. Promotie le klasse: Cortgene I Yzendijke I. 2e klasse B: Sluiskil II-Hansw. Boys II; Corn. Boys 3Kwaden- damme I. 3e klasse A: Yzendijke 2Lewed. Boys 2. Bekerwedstrijden Robur 1—Schoondijke 1; Vogel- dacht. Alleen wordt voor de eerste waarde 1Renesse 1. Antwerpse Spartacus in de beslis singswedstrijd tegen Trouw uit Deur- ne zich de sterkste en won met 50. Spartacus kreeg hiervoor de Luxor wisselcoupe, terwijl deze vereniging ook de Janus van der Zande-beker verdiende door de minste tegendoel punten, van de Belgische verenigin gen, te moeten incasseren. Olympia 2 zorgde er voor dat er ook een beker in west-Brabant bleef doordat dit twaalftal het best ver dedigend van de west-Brabantse clubs had gespeeld. K.N.K.B.-klasse: 1 Zwervers. Dordt, 2 Blauw Wit, Dordt, 3 Regenboog, Dordt, 4 Zwervers 2. Dordt. le klasse Erk. Bond: 1 Cockerill. Hoboken. 2 VIOS 1. Krabbendijke. 3 Regenboog 2. Dordt, 4 DHJ, Bergen op Zoom, 5 Het Zuiden 2, Rotterdam. 2e klasse Erk. Bond: 1 Blauw Wit Dordt, 2 Eendracht. Tholen, 3 Trouw 1, Deurne. 4 Achilles, Bergen op Zoom. 5 Zwervers 3, Dordt. 3e klasse Erk. Bond: 1 Spartacus. Antwerpen, 2 Trouw 2, Deurne, 3 VIOS 2, Krabbendijke. 4 SVS, Scher- penisse, 5 Olympia 2, Bergen op Zoom. Aspiranten: 1 Cockerill. Hoboken. 2 DHJ. Bergen op Zoom. 3 VIOS, Krab bendijke, 4 Blauw Wit, Dordt, 5 Al liance, Roosendaal. Bekerwedstrijd. Halve finale. ADOFortuna '54 12 Eerste divisie A. XerxesRoda Sport Eerste divisie B. ExcelsiorVitesse VolendamHermes DVS Tweede divisie A. Be QuickHeerenveen ZUID I. Promotie Ze klas. TaxandriaSC Irene Promotie 3e Klas A. Woenselse BoysVeerse Boys 1—0 1—2 1—0 2—1 1—0 2—1 Kampioenschap van Nederland. Wordt KwiekPSV 5—4 ZKCWesterkwartier 512 Eerste Klasse. Noord-Holland. Blauw Wit—SVK AWRohda 1 11—2 2—7 BRANDWACHT. De leden van de vrijwillige brand weer C. Breure, A. Lobbezoo, M. Lobbezoo en W. Menheere te Rilland- Bath behaalden op het examen dat te Ierseke werd gehouden, het di ploma van brandwacht le klasse. Als instructeur trad op de heer C. Hil- lebrand. PSYCHOLOGIE. Mej. G. Basscher uit Aardenburg slaagde aan de Vrije Universiteit van Amsterdam voor het kandidaats-exa men psychologie. GOES, 29 mei. Kruisbessen 94-96.10 Groenten: kropsla A IH 12-14 B I 8-11; bloemkool A I 46-56 A II 40-42 B I 22- 23 B II 17 afw. 10-25; komkommers B 34 C 15-27; rabarber 61; radijs 20, wortelen 59-67; selderij 10; peulen 200- 240; aardbeien per doos 37-73, per kg. 130-180. KAPELLE, 29 mei. Exportveiling: Kruisbessen 98.20, id. kleine maat voor industrie 35; Aardbeien: Regina I 52-70, II 34-46; D. Evern I 49-70, II 42-45; Mach. Frühernte I 56-70, II 36- 45 alles per doos van 2 ons; Aardbeien afw. 71-91 per kilo; Appelen: Golden Delicious h 65-70 80, h 60-65 65, k 55- 69, fabr. 34-60, Jonathan b 70-75 68-74, Ontario k 49, fabr. 34. Groenten: aard appelen I 10-13, II 9; Kropsla 10-13, Rabarber 62, Sjalotten 13, Radijs 19. 's-HERTOGENBOSCH, 29 mei. Op de markt van heden werden aange voerd 5695 stuks vee, zijnde, 1572 run deren, 103 graskalveren, 759 vette kal veren, 660 nuchtere kalveren, 127 scha pen, 10 geiten, 57 fokzeugen, 269 slachtvarkens, 18 lopers, 1622 biggen en 471 lammeren. De prijzen waren, behoudens uitzon deringen voor dieren van buitenge wone kwaliteit, als volgt: melk- en kalikoeien 750-1175 per stuk, guiste koeien 675-975, kallvaarzen 750-975, klamvaarzen 675-870, guiste vaarzen 650-845, pinken 460-650, graskalveren 350-525, nuchtere kalveren voor fok- o£ mesterij 90-205. weideschapen 80- 105, lammeren 55-85, drachtige zeugen 275-375, lopers 66-88, biggen 39-60, ooien met lammeren 165-240. Slacht- runderen: aanvoel- 687 stuks. Extra kwaliteit van f 3.50 tot f 3.70 per kg. gesl. gewicht, le kw. 3.40-3.50, 2e kw. 3._ -3.30, 3e kw. 2.85-3.-, vette stieren 3- -3.30, worstkoeien 2.70-2.85, vette kalveren le kw. 2.65-2.85 per kg. le vend gewicht. Vette kalveren 2e kw. 2.35-2.60, 3e kw. 1.85-2.20, nuchtere slachtkalveren 1.20-1.45, slachtvarkens 1.56-1.62, slachtzeugen le kw. 1.46-1.50 slachtzeugen 2e kw. 1.37-1.43, vette schapen 100-130 per stuk. Verdere me dedelingen: (resp. aanvoer, handel, prijzen). Melk- en kalfkoeien. minder, kalm. prijshoudend, guiste koeien: minder, matig, weinig verandering, jongvee: minder, lustig, bleven ge handhaafd, vette kalveren: normaal, traag, moeilijk te handhaven of min der, nuchtere slachtkalveren: normaal gedrukt, even lager, schapen en lam meren: minder, tamelijk vlot, prijs houdend. fokzeugen: normaal, redelijk goed, gehandhaafd, lopers en biggen: groter, lui, duur, slaohtvee: gewoon, slepend, ongeveer op gelijk niveau, slachtzeugenr minder traag lager. TERNEUZEN, 29 mei. Sla A II 13- 18.10. A afw. 3-8.10; Bloemkool A 36- 41, A II 30-56, B 21-26. B UI 14-23, B afw. 10-30. C II 10-11; Witte komkom mers B 48, C 30; Peen 55-64; Uien 7-10 Sjalotten 6-7; Eerstelingen I 40-41, II 32-37, kriel 32-41; Bintjes I 16,30; Andijvie 62; Asperges B I 2.32-2.80, B II 1.40-2.-, B afw. 1.44-1.54, C 1.42- 1.60: Sav. kool 34-44; Spinazie 9-10: Postelein 47; Aardbeien per doosje I 50-68 II 31-53; De eerste peulen wer den aangevoerd door de heer Jos de Rijk te Walsoorden. Zij noteerden f 2.46 per kg.

de Stem | 1957 | | pagina 9