Bobet (met schijn-voor sprong) weer leider in Giro Adri Roks gaf leiderstrui in Olympia-toer niet meer af Dosko gaat nieuwe koers varen Frans amateur-elftal Nederland overtroefde Boordevol vreugde IN niet beslissend Creme Puff max Factor Zakelijk bestuur ingesteld Strijd om de seconden 10 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 31 MEI 1937 Nederlanders (met van Est) ondanks alles in opmars Oranje-équipe rustte goed uit Twee doden bij auto-race Bedrijfsvoetbal OBVB Geen kampioensvoetbal bij Anisterdam-NOAD VLUG! VLUGÏ VLUG? fc Av: Vleugje CremePufF' en n klaar Rentmeester prima gestart in de Piil van liet Zuiden Vierdaagse weg- koers in Berlijn Rivalen kregen geen enkele kans ONZE ARÏE NOG weer? EENS OP dreef j spoRTiM'tmr l 11 Is in e- I- kt it, io eeft op - Bra- afhaling D-35338) FORTE DEI MARMI, donderdag. (Van een speciale verslaggever) De greep van Louison Bobet naar de rose leiderstrui is gelukt. De drievoudige winnaar van de Ronde van Frankrijk, die een zeer eerzuchtige poging doet om ook eenmaal de „Giro" te winnen, bereikte donderdag opnieuw de eerste plaats in de algemene rangschikking in de tijdrit op het circuit van Forte dei Marmi, gelegen aan de Italiaanse westkust. Toch zal de Fransman niet helemaal tevreden zijn over zijn prestatie; zjjn voorsprong op de Italiaan Ereole Baldini (houder van het wereld record) is namelijk slechts... twee seconden. Opnieuw dus wordt de klasse ring beinvloed door luttele seconden. Want ook de verschillen tussen Bobet en de overige favorieten voor de eindzege zijn zeer gering. Dc Luxemburger Charly Gaul. als vijfde geklasseerd, heeft bijvoorbeeld slechts een achterstand van 55 secon den op Bobet. En dat is nu de (beslissende) berg-etappes nog gere den moeten worden beslist minder dan de Fransman had gehoopt. De verwachting, dat de strijd zich in deze tijdrit beslissend zou ontwik kelen. is dus niet gerealiseerd. Bal dini won de 58.8 km lange rit tegen het uurwerk weliswaar geheel volgens de prognose, maar zijn voorsprong was toch niet zo groot als men had voorspeld. Opmerkelijk was dat Mau- le, die vorig jaar in de tijdrit even eens als tweede eindigde (achter For- nara) en de Fransman Lc Ber de af stand in een snellere tijd reden dan Impanis, Fornara, Nencini, Gaul, van Est, Defilippis e.a. Niet getroffen De renners hebben het in deze etappe niet getroffen. Het regende namelijk vrijwel onophoudellijk en dat maakte de eenzame rit nog moei lijker. De start was bij Forto dei Marmi. De renners gingen eerst in zuidelijke richting en vervolgens, even voorbij Viareggio, naar het noorden. Bij Avenza di Carrara lag het noor delijkste punt. Vandaar was het par cours naar de eindstreep in Forte dei Marmi nog bijna 18 kilometer lang. Na 21.5 km had Baldini een voor sprong van 23 seconden op le Ber rn van 46 seconden op Nencini. De achterstand van Louison Bobet was reeds 1 min. 10 sec. Situatie anders Bij het noordelijkste punt was de situatie enigszins gewijzigd. Baldini had zijn voorsprong verspeeld op de 60 meter hoge heuvel bij Massa en ditmaal stond le Ber het gunstigst geklasseerd. In het laatste gedeelte van deze etappe herstelde Baldini zich echter goed. Hij werkte zijn achterstand op lc Ber. die zelfs nog de tweede plaats verspeelde, geheel weg. Ook Louison Bobet reed de laatste kilometers ..sterk" en kwam daardoor tenslotte weer in de rose trui. De Nederlanders hebben in de tijd rit over het algemeen goede presta ties geleverd. Wim van Est klasseer de zich als tiende met een achter stand van 2 min. en 50 seconden op Baldini en Gerrit Voorting bereikte de veertiende plaats. Omdat ook Wout Wagtmans, geen specialist in wedstrijden tegen het uurwerk, tot een redelijke prestatie kwam. staat Nederland nu in het ploegenklasse- ment op de vierde plaats. Toch was de vreugde niet algemeen: Piet van den Brekel moest de strijd staken, omdat hij de tijdslimiet overschreed. Uitslagen ETAPPE-UITSLAG: Tijdrit over 56 km op het circuit van Forte dei Mar mi: 1 Baldini (It,) 1 uur 19 min 46 sec. (gemiddelde snelheid 44.223 km per uur). 2 Maule (It.) 1.19.54; 3 Le Ber (Fr.) 1.20.33; 4 Nencini (It.) 1.21.01; 5 Loui son Bobet (Fr.) 1.21.36; 6 Impanis (B.) i-21.47; 7 Gaul (Lux.) 1.22.02; 8 For- r.ara (It.) 1.22.15; 9 Defilippis (It.) 122.16; 10 van Est 1.22.36; 11 Moser (It.) 1.22.56; 12 Poblet (Sp.) 1.23.02; 13 Fabbri (It.) 1.23.02; 14 Voorting 1.23.11; 15 Rolland (Fr.) 1.23.13; 24 Wagtmans 1.25.10; 43 de Groot 1.26.58; 51 Donker 1.27.19; 72 Nolten 1.28.56; 77 Kersten 1.29.38; 95 van de Brekel 1.31.56. Algemeen klassement 1 Louison Bobet (Fr.56.24.49; 2 Bal dini Ut.) 56.24.51; 3 Nencini (It.) 56. 25.04; 4 Defilippis (It.) 56.25.16; 5 Gaul (Lux.) 56.25.44; 6 Impanis iB.i 56.26.08; 7 Fornara (It.) 56.26.17; 8 Poblet (Sp.) 56.26.32; 9 Fabbri (It.) 56.27.13; 10 Rolland (Fr.) 56.28.57. 11 Geminiani (Fr.) 56.29.31; 12 Fallarini (It.) 56.30.18; 13 Boni (It.) 56.30.45; 14 Wagtmans 56.30.53; 15 Fantini (It.) 56.31.19; 16 van Est 56.31.23; 19 Voor ting 56.34.35; 22 Nolten 56.39.30; 39 de Groot 56.49.42; 55 Kersten 56.57.55; 62 Donker 57.02.51. Ploegenklassement Na de 12e etappe neemt Nederland in het algemeen ploegenklassement de vierde plaats in met 649 pnt. Eerste is de Italiaanse ploeg met kopman Fabbri (491 pnt.) Weer een voetbal- toeschouwer overleden Donderdagmiddag werd tijdens de voetbalwedstrijd OSVDCV te Oost- zaan een 65-jarige toeschouwer on wel. Een ijlings geroepen geneesheer kon nog slechts de dood, tengevolge van hartverlamming, constateren. De overledene was de schoonvader van ae OSV-achterspeler J. Rp, die tijdens het droevige gebeuren in het veld stond. MONTECATINI TERME, zaterdagavond. (Van een speciale verslaggever) Wanneer we na elf inspannende etappes de balans op de eerste rustadg van de Giro opmaken, blijkt, dat geen enkele ploeg zich in het bijzonder heeft onderscheiden. De Nederlanders hebben overigens hun bekende rol van animators „onruststokers" kan men misschien beter zeggen weer kunnen spelen. Wanneer men in het rennerskwartier vraagt naar de favoriet, dan noe men de Nederlanders, maar ook van Steenbergen, Bobt en Impanis de naam van de Luxemburger Charlie Gaul. Fausto Coppi, na zijn beenbreuk nog altijd met twee stokken lopend, heeft de karavaan in Montecatini een bzoek gebracht. Ook hij achtte Gaul de renner met de beste kansen op een eindzege, met Bobet en Nencini als nummer twee en drie. De Nederlanders hebben de rustdag in de ware zin des woords benut. Er werd niet getraind, maar wel heeft de ploeg het Casino van Montecatini bezocht om er het beroemde bronwater te gebruiken. Markiezin de Portago schonk geldbedrag De markiezin de Portago moeder van de Spaanse coureur, die tijdens de laatstgehouden 2 „Mille Miglia" verongelukte l heeft als een teken van medeleven een bedrag van 1 miljoen lire (ca 6100 gulden) geschonken aan de gemeente en de parochie van Ca- vriana. Voorts heeft de markiezin aan de Spaanse consul-generaal te Mi- l laan verzocht haar de namen en S adressen van de gezinnen van de l slachtoffers van het ongeluk te l verstrekken, alsmede inlichtingen J omtrent hun maatschappelijke J omstandigheden. Zo nodig kan ze dan helpen. De race om de Grote Prijs van St. Etienne heeft aan twee coureurs van de Ferrari-ploeg (de Italiaan Carrini en de Portugees Baretto) het leven gekost. In de bocht van de „Maison Rouge" raakte Carrini de macht over het stuur kwijt en reed over het smal le trottoir, dat de weg in twee ge lijke helften verdeelt. Daardoor kwam hij in botsing met Baretto die in volle vaart uit de tegenovergestelde rich ting aanstormde De twee wagens barstten uiteen in honderden stukken die op de kanten van de weg terecht kwamen doch gelukkig geen toeschou wers raakten. De twee coureurs wer den echter op slag gedood. LindeboomMetalin 32; Volt B Lips Boys 05; HSV '55Madgu 12 (gestaakt wegens regen) MIO Biemans 0—4; ZN ASVs 3—0: Volt AVandra 30 (Vandra terrein) Jamin—Roda 3—3; Hart en Co—BML 2—5. Vanwege het Volt-toernooi werden deze week geen wedstrijden vast gesteld. (Van onze sportcorrespondent) De 5.000 toeschouwers, die ondanks de onbelangrijkheid van de wedstrijd toch nog naar het Ajax-stadion waren gekomen, hebben geen groots voetbal gezien, daar men in beide kampen kalm aan en zonder ambitie speelde. Het was niet groots, wat beide ploe gen lieten zien, want voetballen zon der spanning is precies een maaltijd zonder zout. Met rust was het 0-0 en dat kwam doordat Louers een straf schop uitmuntend gestopt zag door de half fitte Pieters Graafland. Na de hervatting vielen er doelpunten en daaraan was de overigens subliem spelende Walhout schuldig aan. Eerst miste hij een lange uittrap van Pie ters Graafland, waardoor den Edel kon scoren om even later Van Ouder - land de bal voor zijn schietgrage voe ten te plaatsen. Maar Van Mourik wilde niet kinderachtig doen en gaf even later Van Osch de kans, waar door het 2-1 werd. (Advertentie) i?-M immS&KG .i Mooi zijn, betóverend mooi zijn en toch maar enkele seconden per dag aan make-up besteden Dat kan, met Max Factor s Creme Puff. Weldadige lanolinerijke crème en het fijnste poe der zijn in Creme Puff op meesterlijke wijze tot één geheel gemaakt. Een complete make-up brengt u nu in nog geen twintig tellen met een poederdonsje aan. En uw make-up „bijwerken" is met Creme Puff in amper vijf seconden ge beurd! Deze lichte, heerlijk luchtige make-up verkleurt niet, droogt uw huid niet uit. Schaf nu de tijdrovende make-up af - begin vandaag nog met Creme Puff. HOUVWOOD Crème make-up ba«i? en poeder in één Imp. Marfac. N.V., Huddestraat 5, Amsterdam. Creme Puff (handelsmerk) betekent Max Factor Hollywood creamy powder make-up Woensdag 29 mei 1957 zal voor de Bergen op Zoomse voet balvereniging DOSKO een datum van betekenis blijven. Op die dag werd in de Hollandse Tuin aldaar het beleidsroer van de vereniging totaal omgegooid en gezet in.de koers van een zake lijk beleid. Laten we er echter direct op volgen dat dit niet be tekent, dat de Bergen op Zoomse voetbalvereniging uitsluitend een zaak wordt. Integendeel. Men beoogt alleen, door de vereniging een zakelijk beleid mee te geven, Bergen op Zoom beter voetbal voor te kunnen schotelen. Met betere voet ballers. En aangezien betere spelers geld kosten, is de Bergen op Zoomse vereniging er toe overgegaan een nieuwe (zakelijke) koers te varen. J. Trimbos bleef voorzitter De achterzaal van de Hollandse Tuin was uiteraard geheel met leden gevuld, toen voorzitter J. M. A. Trim bos de bijeenkomst opende. Deze deed de leden mededeling van het genomen besluit om de vereniging in meer zakelijke banen te gaan lei den. Het gedegen woord van voor zitter Trimbos werd door de leden met instemming begroet. Zij toonden begrip voor de situaties van heden en van die van morgen. Het nieuwe be stuur, dat een zakelijk karakter draagt, bestaat nu uit zeven deskun digen. Als voorzitter werd de heer Trimbos gehandhaafd. Oud bestuur op andere posten In de vereniging komen nu enkele commissies, die met een speciale taak belast zullen worden. Zo komt voor de jeugd van Dosko een commis sie die zich uitsluitend bezig zal houden met de vraagstukken die rond het jeugdvoetbal zijn geweven. Leider van deze commissie werd de heer E. B. de Groote, directeur van de P.T.T. in Bergen op Zoom. In de zeer belangrijke (zo niet belangrijk ste) financiële commissie namen zit ting de heren Pierre Nijssen. P. G. H. Boekholt en J. Dijkstra. Het ligt in de bedoeling de heer Nijssen als hoofd van deze afdeling te laten op treden, echter in nauwe samenwer king met de overige heren van deze commissie. De heer Th. Caris bleef in het bestuur als secretaris zitting houden. De overige heren van het bestuur zijn daaruit verdwenen, maar Donderdagmiddag is de eerste hal ve etappe gereden van de Pijl van het Zuiden, de vierdaagse Luxemburgse ctappewedstrijd voor amateurs. De rit ging van Esch sur Alzette over 16 kilometer naar Dudelange, waar nog 6 ronden op een circuit van ruim 5 kilometer afgelegd mdesten worden. Winnaar werd dc Luxembur ger Kramp met een tijd van 1 uur 3 min. voor de totale afstand van 47 km. Dc Nederlanders Rentmeester, van Kollenburg en van Eek werden met con groot peloton ex aequo geplaatst in dezelfde tijd als de winnaar. Schol te werd 42e in 1 uur 9 min. 6 sec. Na dc eerste 16 km arriveerden Kramp (Lux.), Le Nohain (Fr.) en T^'Hheine (Did.) oo het cidcuit met f meter voorsprong op een compac- c groep. Vervolgens had een her groepering plaats en in weerwil van enkele uitlooppogingen viel de beslis- S1?? in.°en massasprint. De uitslag: 1 Kramp 47 km in 1 uur 3 min. 2 Ruelle (B.). 3 Mayne (B.). 4 Dumont Lux.), 5 Komes (Lux.). 6 Schreiner (Lux.). 7 Michely (Lux.). 8 ex aequo, een dertigtal renners bij nie Rentmeester, van Kollenburg en van Eek, allen in dezelfde tijd als de winnaar. 42 Scholte 1 uur 9 min. 6 sec. Van start gingen 57 renners, bij wie de vier genoemde Nederlanders. Klassement tweede halve etappe van Dudelange naar Steinfort (102 km) 1. Kramp (Lux.) 2.50.15; 2. Rent meester z.t.3. Wiselet <B.) 2.50.31 zullen ingeschakeld worden op andere belangrijke posten. Dit omdat zij de vereniging van binnen en van buiten kennen. De heer Reuver werd als nieuwkomer belast met de leiding van de technische commissie. Snelle werking Het laat zich verstaan, dat vóór de nieuwe competitie een aanvang neemt er nog heel wat werk verzet moet worden door de diverse commissies, in het bijzonder door de financiële. Op korte termijn zal daarom deze commissie opnieuw bijeenkomen om de plannen, die zij te boek heeft staan, bekendheid te doen geven. Tevens wordt binnenkort een com missie samengesteld, welke zich gaat belasten met de voorbereidingen voor het 50-jarig bestaan van Dosko, dat in de maand maart van 1958 gevierd zal worden. Als de voortekenen niet bedriegen (spelers-aankoop op korte termijn) kan dit 50-jarig bestaan mo gelijk gevierd worden met een puik spelend Dosko-team. Te Berlijn is donderdag een vier daagse wielerwedstrijd voor amateurs begonnen. De eerste etappe, over 123 km, werd gewonnen door de Belg Frans Aerenhouts, die met zijn tijd van 2 uur 52 min. en 30 seconden een voorsprong had van 59 seconden op de Duitser Conrad, die zich als tweede klasseerde. De Zweed Carl Ivar Andersson werd derde. De Nederlander Vergoossen eindig de als negende met een achterstand van 1 min. 21 sec. op de winnaar. Steenbakkers werd twintigste en Knoops 21e. In het ploegenklassement neemt de Nederlandse ploeg na deze eerste etappe met een tijd van 5 uur 49 min en 19 sec. de vijfde plaats in achter België (5.45.21), Zweden (5.47.20), West-Berlijn 1 (5.48.47) en Duitsland 1 (5.49.04). Er nemen elf ploegen aan de wed strijd deel. NIJMEGEN, zaterdagavond. (Van een speciale verslaggever) Te Maubeuge is het-in 1956 al aangetoond: in Nijmegen werd het van avond opnieuw bewezen: er bestaat nog steeds een groot verschil tussen bet spelpeil van het Franse amateurvoetbal en het spelletje, waartoe de Neder landse amateurs in staat zijn. Waren in maart 1956 te Maubeuge de cijfers 51 in bet voordeel van de „Haantjes", op het terrein van Quick werd het een 20 eindscore in bet voordeel van de Fransen. En wéér werd het een regelmatige zege voor de Fransen, wéér waren zij in alle onderdelen van het spel te goed voor de Nederlanders. Ook nu zagen de amper 2500 toeschouwers, die deze vierde officiële interlandwedstrijd van het Nederlands amateurelftal bij woonden een Franse ploeg, die tac tisch en technisch te sterk was voor het Oranjeteam. Dat de nederlaag tot de beschei den cijfers 02 beperkt bleef mag men nie in de eerste instantie wij ten aan het wilskrachtige tegenspel van de Nederlanders. Een belang rijke factor is wellicht dat links buiten Geissmann, invaller voor de oorspronkelijk opgestelde Goujon, tot driemaal toe faalde bij het af werken van een vrije schietkans. Toch verdienden onze verdedigers lof voor de wijze, waarop zij zich te weer hebben gesteld tegen het han dige spel. Drie kansen Het werd in de eerste fase al dui delijk, dat het gevaar bij de gasten van het binnentrio zou komen. In amper drie minuten tijd kreeg de Fransman Geissmann zijn drie kan sen, maar driemaal faalde de man uit AMSTERDAM, zondag. (Van een speciale verslaggever) Maaike Roks uit Sprundel heeft de eindzege in Olympia's toer behaald. Hij liet de oranjetrui, die hij in de vierde etappe naar Den Bosch had veroverd, niet meer schieten en kwam als triomfator in Amsterdam aan. 4. Zago (Lux.) z.t.; 5. Bar <B) 2.50.42, 6. Schreiner (Lux.) z.t.; 7. Schaffer (Saar) z.t.; 8. Ruelle (B.) z.t.; 9. Mey (Lux.) z.t.; 10. ex aequo een groep renners bij wie van Eek in dezelfde tijd; 22. van Kollenburg 2.51.15; 43. Scholte 3.07.10. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Kramp 3.58.49: 2. Rentmeester z.t.; 3. Wiselet 3.59.04; 4. Zago 3.59.05, 5. Bar 3.59.16; 6. Schreiner z.t.; 7. Schaffer z.t.; 8. Ruelle z.t.; 9. Ney z.t.; 10. Debaere z.t.; 16. van Eek z.t. 22. van Kollenburg 3.59.49. De tijd van Kramp voor de eerste halve etappe werd later officieel ge corrigeerd tot 1 uur 8 min. 34 sec. Klassement voor bergprijs: 1. Kramp 5 pt. 2. Rentmeester 4 pt. 3. van Kol lenburg 3 pt. 4. Friedrich 2 pt. 5. Ney 1 pt. In het begin van de tweede halve etappe werden verscheidene uitloop pogingen ondernomen en verijdeld. Als gevolg van een van die vluchten, ondernomen door Zago en Grisius, vormde zich door een tegenaanval van Kramp nochtans een groep van 11 man. bij wie Rentmeester. De Luxemburger en de Nederlan der gingen daarna samen aan de haal en namen een voorsprong die beperkt bleef tot 2 minuten op de hoofd macht en tót enkele tientallen secon den op de naaste achtervolgers, die nooit geheel te niet werd gedaan. Kramp er» Rentmeester betwistten elkaar dus de zege in de eindsprint welke door Kramp met 1 lengte werd gewonnen. De verwachtingen voor de laatste etappe van Wassenaar naar Amster dam waren hoog gespannen. Na vijf dagen immers waren de verschillen tussen de eerste vier in het algemeen klassement zo gering, dat een felle strijd verwacht werd. Adrie Roks had slechts 11 seconden voorsprong op de Zeeuw Huissoon, 22 seconden op de militair Schalk Ver hoef en 1 min 23 sec op de Haagse Olympiaan Kooiman. Roks liet zijn concurrenten geen me ter winst toe. Voortdurend was de dra ger van de oranjetrui in de voorste linie te vinden. Scherp lettend op zijn mededingers. Toen hij met het grote peloton door de Maratonpoort het stadion binnenreed wist hij zich. de grote triomfator van Olympia's toer. Laatste aanval Dat na 36 km in Vogelenzang twee Olympianen de laatste grote aanval op de Zeeuwen in het algemeen klas sement hadden ingezet, deerde hem niet. Moolenijzer en van de Ruit, zijn ploegmaat Wuyts, Bravenboer van de Rotterdamse Leeuw en Kool van de Spartaan, hadden een te grote ach terstand om in het individueel klas sement gevaarlijk te worden. Olympia stond na vijf dagen 8 min 28 sec achter op de ploeg van Theo Middelkamp, die door het uitvallen van Kees van der Zande een van haar beste krachten had verloren en die achterstand wilden Moolenijzer en van de Ruit nog proberen goed te maken. Maar door de voortdurende jachten in de kop van het peloton groeide hun voorsprong niet snel genoeg. Toen de vijf uitlopers het stadion binnenkwamen, snoepte Wil Braven- boer met een banddikte van de Ruit nog eens 30 seconden extra bonificatie af. Maar ook als van de Ruit wel de begeerde overwinning in eigen stad had behaald, zou Olympia toch nog ruim 1 minuut tekort zijn gekomen om de Zeeuwen van de eerste plaats in het ploegenklassement te verdrin gen. Te veel? Deze toer, voor het eerst ook in ploegenverband verreden, heeft ge leerd, dat men niet te hoge eisen moet stellen aan onze amateurs en onafhankelijken. Een totaal afstand van ruim 1300 km in zes dagen is veel te veel en het is dan ook alleen daaraan te wijten, dat er van de 98 gestarte renners slechts 40 in Amster dam aankwamen. Amateurs hebben nu eenmaal een betere mentaliteit dan de profs. Zij beginnen na het eerste start schot te vechten en houden daar mee pas op als de eindstreep be reikt is. Olympia, dat voor een voortreffe lijke organisatie had gezorgd, zou de wielersport nog voortreffelijker kun nen dienen door het volgend jaar het aantal kilometers per etappe in te korten, een strengere selectie toe te passen op de ploegen en sterke buitenlandse clubs uit te nodigen, waardoor de Toer in waarde zou stijgen. Uitslagen ETAPPE-UITSLAG: 1 Bravenboer, (Rotterdamse Leeuw) 3.38.01 (met bo nificatie 3.37.01); 2 van de Ruit (Olym pia) z t. met bonificatie 3.37.31; 3 Wuyts (Baronie) z.t. met bonificatie 3.37.46; 4 Moolenijzer (Olympia) 3.38. 01; 5 Kool (Spartaan) z.t.; 6 Teijse (Zwarte Schapen) 3.41.06; 7 Scholten (Ned. mil. team) z.t.: 8 Wuurman (id.) z.t.; 9 Kooyman «Olympia) z.t.; 10 Klebach (Olympia) z.t.; 11 Roks (Ba ronie) z.t.; 12 ex aequo: van Sluis, de Roo, (Theo Middelkamp), van der Putten. Theunisse, (beiden Ned. mil. team), Hofmans, de Vree (beiden Ba ronie). ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 Roks (Baronie) 31.07.21; 2 Huissoon (Tlieo Middelkamp 31. 07.32; 3 Verhoef (Ned. mil. team) 31.07.43; 4 Kooyman (Olympia) 31.08.44; 5 Van Vliet (R'damse Leeuw) 31. 11.28; 6 de Roo (Theo Middelkamp) 31. 11.59; 7 Tbeuniss' (Ned mil. team) 31. 12.24; 8 van SIu\ I beo Middelkamp) 31. 11.43; 9 Hofmans (Baronie) 31.16.42; 10 Kool (Spartaan) 31.18.01; 11 Verwey (Midden-Nederland) 31. 19.23; 12 van Steenselen (Kampioen) 31. 19.52; 13 van de Ruit (Olympia) 31.20.08; 14 van Egmond (Spartaan) 31.20.20; 15 Bravenboer (R'damse Leeuw) 31.20.29; 16 Klebach (Olympia) 31.22.03; 17 Lotz (Midden-Nederland) 31.23.59; 18 Wuyts (Baronie) 31.25.09; 19 van de Berg "(Spartaan) 31.25.09; 20 Snijder (Bataaf) 31.31.56; 21 de Boer (Zwarte Schapen) 31.32.18; 22 Scholten (Ned. mil. team) 31.33.14;; 23 Groot (Olym pia) 31.33.58; 24 van der Putten (Ned. mil. team) 31.34.26; 25 de Vree (Baro nie) 31.34.31; 26 Wuurman (Ned. mil. team) 31.35.27; 27 Hermes (Rotterd. Solo-rijder beloond De jury wees de prestatieprijs l voor de gehele toer toe aan de J Hengeloër Visser van de Twentse ploeg, die nadat al zijn ploegmaats in de tweede etappe waren afge- stapt, alleen doorreed. Leeuw) 31.36.11; 28 van Selm (Spar taan) 31.39.36; 29 van Dienst (R'damse Leeuw) 31.40.06; 30 Peters (Kampioen) 31.40.58; 31 Termoshuyzen (R'damse Leeuw) 31.41.54; 32 Zwanenveld (Feij- enoord) 31.44.49; 33 Teyse (Zwarte Schapen) 31.46.10; 34 Visser (Twente) 31.46.14; 35 de Boer (Zwarte Schapen) 31.48.32; 36 Moolenijzer (Olympia) 31. 50.56; 37 Verstraete (Theo Middel kamp) 31.53.14; 38 van Smirren «Zwarte Schapen) 31.55.18; 39 Over- veld (Theo Middelkamp) 32.03.48; 40 de Poorter (Theo Middelkamp) 32. 37.00. ALGEMEEN PLOEGENKYASSE- MENT: 1 Theo Middelkamp 93.17.10; 2 Olympia 93.18.56; 3 Baronie 93.28.21; 4 Nederl. militair team 93.45.38; 5 Spar taan 93.56 34; 6 Rotterdamse Leeuw 94.01.54; 7 Zwarte Schapen 94.03.02. Woensdagmiddag vond Olympia's toer een einde in het Olympisch stadion te Amsterdam. Winnaar werd Adrie Roksdie men hier ziet met zijn overgelukkige moeder en de trofee. Mulhouse, en het eerste doelpunt bleef uit tot de 41e minuut. De - inleiding tot dit doelpunt was een hoeschop. Linksbuiten Buron liet een „inswinger" los en doelman Wet- zels sloeg finaal mis. Via de kruising van paal en lat caramboleerde de bal voor Giamarchi, zijn schot werd door de lat gekeerd, doch opnieuw kwam het leer voor de voeten van de Franse aanvalsleider. Wel stopten van Ham en Paule bijna gelijktijdig het tweede schot van de Fransman, maar terecht vlagde de Belgische grensrechter: de bal had het doelvlak gepasseerd. En op zijn advies kende de Belgische scheidsrechter van Nuf fel het doelpunt toe (01). Verrassend agressief begon de Oranjeploeg aan de tweede helft. Even kreeg de strijd een onaangenaam karakter. In het bijzonder stopper Le- long en Verhoeven konden het niet meer met elkaar vinden. Amper was de tweede helft twaalf minuten oud. toen Giamarchi weer eens gevaarlijk in de Nederlandse li nies was doorgedrongen. De Frans man had evenwel een overtreding tegen middenhalf Blom (WW) be gaan. Weer raak In het veld bleven de Fransen ster- kei-, maar toch zou het nog 24 minuten duren voordat Mouchel deze meerder heid in een tweede doelpunt kon uit drukken. In de 36e minuut glipte de Franse linksbinnen, na een knappe combinatie met Giamarchi langs zijn directe tegenstander en van nog geen tien meter voor het doel loste hij een laag schot. Via de rechterpaal beland de de bal in het net (02). In de laatste minuten kwam Neder land nog even terug. Maar verder dan c-en schot van van Gaans (MOC '17) kwamen de Nederlanders niet. Arie van Vliet heeft op Henwtva&rföL' dag te Zürieh de Grote Prijs CarjT Senn gewonnen, een wedstrijd waar* in de elite van de Europese sprinters meedong. Hij versloeg in zijn serie Maspes, Gerard. Trefenthaler en Pfen- ninger en bleef in de halve finales Ar- min von Biiren en Potzejltfielm de baas. *«lv In de finale bevestigde nff ifflrl groot se vorm door Gaignard en von Büren achter zich te laten, een nieuw en prachtig succes van onze 41-jarige landgenoot. Reg Harris werd in zijn serie door Gaignard geklopt en ein digde in zijn herkansingsrit tweede achter von Büren. UIT DE VOORWEDSTRIJDEN voor de Prins Hendrikbeker hebben zich' twee clubs geklasseerd. Het zijn PSV (Eindhoven) en Haarlem. IN DE FINALE van de wedstrijd om de Europese beker heeft Real Ma drid, houder van de beker, met 20 van de Italiaanse ploeg Tiorentina gewonnen. TN HET KADER van het toernooi om het internationaal militair voetbal kampioenschap is te Athene de wedstrijd GriekenlandBelgië ge speeld. Griekenland won met 31. IN PARIJS is een wedstrijd gespeeld tussen de bekerwinnaars van Frank rijk en Engeland, Toulouse en As ton Villa. De Franse ploeg won met 2—1. TE BRUSSEL is een wielerwedstrijd voor profs over 206 km gehouden. Winnaar werd de Belg Schils in 5 uur 29 min. 14 sec. De Nederlan ders Plantaz en Hinsen eindigden met een groot aantal renners ex aequo op de vijftiende plaats. AB GELDERMANS is vierde gewor den in een wielerwedstrijd voor amateurs om de ..Harry Sncll tro fee", een nagedachtenis aan de Zweed Harry Snell, een oud-wereld kampioen. DE MOTORCROS van .Bruulbergen" die donderdag te Oostmalle werd gehouden, is gewonnen door de Belg René Baeten. Dc Nederlan ders van den Oever en Joep Jansen klasseerden zich resp. zesde en ze vende.

de Stem | 1957 | | pagina 7