Huissoon veroverde leiderstrui van Roks bij na Wim v. Est zat rit-winnaar in Giro weer op de hielen Zomerdieo stregeling AMZ biedt tijdwinst Inleiding en discussie over het geloof Rallye-rijder j i veroordeeld I Keesje v. d. Zande enige Middelkamp-afgezant in Ossendrecht SLS-rallye donderdag van start sportu, 't kort Vlucht van de Groot mislukt Italiaanse club betaalt een miljoen voor Sivori Bewogen étappe-helft naar Wassenaar Hengelwed strijd te Overslag Blijf meester Zaterdag koers te Nieuw-Hulst KCVL-Zeeland 13 Grote voorsprong MOC-er van Gaans ook in amateur-team Auto-oudjes naar W. Z.-V laanderen De Roo deed moedige poging, maar. Corn. Boys vierde 25-jarig bestaan Rik van Steenbergen eerste in merkwaardige spurt SIEF verloor thuis Nederlanders naar Dauphine Libéré W. Z.-V/aamse K.A.-jongeren bijeen Hoogwaterstanden MARKTEN WATERSTANDEN 13 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 29 MEI 1957 DEN HAAG, dinsdagavond. (Van een speciale verslaggever) Het heeft een haar gescheeld of de prachtige positie, die Si mons' Baronie-rijders zich door fanatieke strijd hadden opge bouwd, zou in het tweede deel van de etappe naar Den Haag zijn verspeeld. De man, die zowat op z'n eentje deze sensatie veroorzaakte, was de Zeeuw Huissoon, die op 11 seconden na oranjetrui-drager Maaike Roks wist te benaderen. Roks raakte zijn eerste plaats in het puntenklassement kwijt, maar of hij met de steun van al zijn strijdbeluste maten ook in het algemeen klassement nog kan worden verdrongen is de vraag. Hoe dan ook: De slotdag (woensdag) zal het beslissende gevecht te zien geven tussen de drie ploegen, die deze Olympia- toer relief hebben gegeven. Dat zijn de Zeeuwen, de militairen en de Baronnen. Halverwege de etappe had de kop groep, waarin Huissoon zich bevond, een voorsprong van acht minuten op oranjetruidrager Roks maar in de laatste 50 km slonk de voorsprong van Huissoon zoveel, dat hij op de eind streep nog maar 4 min 51 sec voor was op de Brabander. Dit was het einde van een veelbe wogen dag, waarin de renners na eerst 135 km van Den Bosch naar de leger plaats te hebben afgelegd, laat in de middag nog eens van start moesten voör de rit naar Wassenaar over 169 km, in totaal dus ruim 300 km en dit was werkelijk te veel voor amateurs. In het donker reden nog diverse deel nemers, die achter waren geraakt, door Den Haag en slechts met grote moeite konden zij de wielerbaan Duin horst vinden. Strijd om de trui Het resultaat was er dan ook naar. Elf renners zochten de beschutting van de brokkenwagen op en omdat Gijs de Jager, die met een gebroken sleutelbeen de laatste 70 km had af gelegd, woensdag wel niet zal kunnen starten, zijn er nog 43 deelnemers overgebleven van de 93, die vijf dagen geleden uit Amsterdam vertrokken. De strijd om de onranjetrui heeft de tweede halve etappe naar Wasse naar geheel beheerst. Na diverse schermutselingen was na 47 km een kopgroep ontstaan met de Zeeuw Huissoon als grote figuur. In het pe loton beloerden de militairen en de leden van de Baronie elkaar en het gevolg was, dat de kopgroep in Rot terdam een voorsprong van negen mi nuten had op net peloton. De kop slonk voortdurend. Zo kwam een vermoeid vijftal onder de rook van Den Haag. Op dit moment sloeg Wim Kebach zijn slag. Hij de marreerde en nam zonder moeite tien tallen meters voorsprong, die aangroei den tot ruim drie minuten op de fi nish. Etappeuitslag le deel: 1. Kooyman (Olympia), 135 km in 2.58.13 (met 'bonificatie 2.57.13). 2. van der Zande (Theo Middelkamp) z.t. (met bon. 2.57.43), 3. Bravenboer (Rotterdamse Leeuw z.t. (met bon. 2.57.58), 4. Roks (Baronie) zt„ 5. Verhoef (Militaire ploeg z.t., 6. Wuyst (Baronie) z.t., 7. Kool (Spartaan) z.t., 8. de Jager (Feijenoord) z.t., 9. van Vliet (Rot- terd. Leeuw) z.t., 10. Moolenijzer (Olympia), 2,58.30: 11. van der Ruit (Olympia) 3.00.32; 12. Hermes (Rot- terd. Leeuw) z.t.; 13. Bestebreurtje (Feyenoord) z.t.; 14. Snijder (De Ba taaf) z.t.; 15. Termoshuyzen (Rotterd. Leeuw z.t. Etappeuitslag 2e deel: 1. Klebach (Olympia) 4.40.35 met bonificatie 4.39.35. 2. Steen voorden (Kampioen) 4.43.39 met bonificatie 4.43.09 3. van Egmond (Spartaan) z.t. met bonifica tie 4.43.24. 4. van de Berg (Spartaan) 4.43.43. 5. Huissoon (Theo Middel kamp! 4.43.53. 6. Kooyman (Olympia) 4.47.11. 7. van der Ruit (Olympia) 4.47.13. 8 van Steenselen(Kampioen) 4.47.56. 9. Snijder (De Bataaf) 4.48.10. 10. Kool (Spartaan) z.t,; 11. de Vree -(Baronie) 4.48.18: 12. Hofmans (Ba ronie) 4.48.44. 13. Hermes (Rotter damse Leeuw) z.t.; 14. Lotz (Midden Nederland) z.t. 15. van Vliet (Rotter damse Leeuw) z.t. Algemene rangschikking: 1. Roks (Baronie) 27.26.15. 2. Huissoon (Mid delkamp) 27.26.26. 3. Verhoef (Mili taire ploeg) 27.26.37. 4. Kooyman (Olympia) 27.27.38. 5. van Vliet (Rot terdamse Leeuw) 27.30.22. 6. de Roo (Middelkamp) 27.30.53. 7. Theunisse (Militaire Ploeg) 27.31.18. 8. van Sluys (Middelkamp) 27.33.37. 9. de Jager (Feyenoord) 27.34.24. 10. Hof- mans (Baronie) 27.35.36. 11. Verwey (Midden-Nederland) 27.38.17; 12. van Steenselen (Kampioen) 27.38.46. 13 v. Egmond (Spartaan) 27.39.14. 14 Kool (Spartaan) 27.40.00. 15. Steenvoorden (Kampioen) 27.40.26. Ploegenklassement: 1. ,,Theo Mid delkamp" 82.13.52; 2. Olympia 82.22.20 3. Baronie 82.34.43. 4. Militaire Ploeg 82.42.20 5. Kampioen 82.53.31. 6. ZwarteSchapen 82.59.44. Begerig naar winst en naar roem ijlen hier de amateurs en onafhan- kelijken in de Olympia-toer voorbij. Onze fotograaf knipte de grote groep op de Putseweg te Hooger- heide. Daar was de karavaan juist aan het tweede deel van de etappe van dinsdag begonnen. Z Een rechtbank te Immenstadt heeft J dezer dagen de Britse rallye-rijder J Dennis Abrams tot een voorwaar- delijke gevangenisstraf van zes 1 maanden veroordeeld op beschul- j diging van dood door schuld. Abrams zat aan het stuur van Z de Hillman Minx, die bij Sont- Z hofen vlak voor de STEM-ploeg J in de Tulpenrallye een botsing Z veroorzaakte, waarbij een Duitse Z auto werd betrokken. De Duitse J bestuurder, die uit de tegenover- Z gestelde richting kwam kreeg de Britse auto frontaal tegen zich 2 aan. Hij werd daarbij gedood. 2 Twee van Abrams passagiers lie- pen ernstige verwondingen op, Z terwijl hij zelf liclit werd gekwetst. 2 5 Ter zitting vertelde Abrams (een 2 24-jarige kapper uit Luton), dat 2 Z hij zich alleen herinnerde geslipt 2 te zijn. Deze oorzaak ligt het 2 me> t voor de hand, al verklaarde 2 2 een deskundige, dat Abrams mis- 2 schien vermoeid geraakt kon zijn 2 en volgens Britse gewoonte zijn 2 auto naar he* linkergedeelte van 2 de weg had gestuurd. In het Nederlands amateur-voetbal elftal, dat hedenavond te Nijmegen tegen de Franse amateurs speelt, zijn enkele wijzigingen aangebracht. Linkshalf ten Braak (HRC) is niet beschikbaar. Rechtsbinnen van Ham (Zeeburgia) neemt nu zijn plaats in. Als rechtsbinnen werd aangewezen van Gaans van MOC. West Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt in juli bezoek van een aantal oud gedienden onder de auto's. De vereniging van Fordmodel A-bezitters (nog beste beestjes van 1928 tot 1931) houdt namelijk op 13 en 14 juli een week endtrip naar Groede en Cadzand. Het gemeentebestuur van Groede en de plaatselijke VVV werken eraan mee om deze „optocht" van voorhistorische wagens (in onze moderne ogen althans) tot een gezellig feest te maken. 's Zondags wordt een tocht door het west-Zeeuwsch-Vlaamse land geor ganiseerd, zodat men hier en daar de gelegenheid krijgt, te zien hoe best die oudjes het nog- doen. De club heeft als leden in Zeeuwsch-Vlaanderen de heer en mevrouw W. M. Risseeuw te Groede, die als enigen in deze streek nog zo'n voertuig in de garage hebben staan, door onderduiking tegen mili taire vordering beschermd en aan de sloper ontsnapt. OSSENDRECHT, dinsdagmiddag-. (Van een speciale verslag-gever) De Zeeuwen kregen in het eerste gedeelte van de vjjfde etappe van Den b®k° i naar de legerplaats Ossendrecht 5 km) opnieuw een klap. In deze legerplaats, waar 3000 militairen voor een passende omlijsting van de aan komst zorgden, probeerde van der Zande, de enige Zeeuwse afgevaar digde in de kopgroep nog wel de mi nuut bonificatie voor de eerste plaats veroveren, maar hij moest het af- eggen tegen de winnaar van 1955, iet Kooyman, die fel spurtend als eerste over de streep ging. Do°r dit resultaat klom Kooyman i0,11 de achtste naar de derde plaats het algemeen klassement. De irlaS i rui bleef in het bezit van Maai- ïuo die met banddikte de vierde P aats bereikte voor Verhoef. Roks wam tfvens °P de eerste plaats in ne* Puntenklassement, epnil* alleen in het algemeen ploe- iptfv tment moesten de Zeeuwen -/ii wi«n voorsprong prijsgeven ook in hot °P^e- ?erste Plaats' ma» lovpn mdividuele klassement ver- en KnïS plaatsen- Na Roks, Verhoef van vS)mai\kwamen de Jager en tie Rnn en 1 pas °P de zesde plaats ^nuten en 39®" acllterstand, van 5 jetrui. seconden op de oran- Zeeuivse tegenactie beertl 'u'n'l^d overigens wel gepro- was de eerste as™8 te uinnen' HÜ Bosch vlucht).' na de start in Den teruggehaald maar hd werd sP°edi« 5 had h< In Sprang n van r Bestebreurtje^d58 TWuyts' 'e Grand, unje, de Jager, Bravenboer, van Vliet, Kool Moolenijzer en Kooy man. Van der Zande, die de tactiek in de Belgische coursen heeft geleerd, was voortdurend op de laatste plaats te vinden en alle pogingen om hem „los" te krijgen mislukten. Steeds lieten de anderen een „gat" vallen om hem in de wind te zetten, maar de sterke coureur liet zich niet bedotten en spurtte aldoor weer op tijd bij. Dit spel kostte twee leden van de kopgroep hun positie. Vlak voor Ze venbergen, na 74 km, kon le Grand niet meer bijkomen en in Oud-Gastel,, na 94 km, onderging Bestebreurtje hetzelfde lot. Van de tien overgebleven leiders moest Moolenijzer vlak bij de ingang van de legerplaats ook lossen. Op hun tocht door de Langstraat en de Wouw- se Plantage had de kopgroep 2 minu ten en 19 seconden gewonnen op een groep van elf renners, waarvan van de Ruit de spurt won en 3 minuten en 40 seconden op de derde groep met Jo de Roo. Niet minder dan 240 wagens zullen donderdag 30 mei in de namiddag en avond bij de pompstationsweg te Scheveningen starten voor de zesde Scheveningen-Luxemburg-Schevenin- genrit. Deze 24 uurs rit verheugt zich in een stijgende belangstelling. De er varen rijders, zoals Tak-Hilarius, Barendregt-Langestraat. Koks-Gor- ris zijn met een honderdtal andere equipes ingedeeld in de superklasse. Ongeveer 140 combinaties starten in de sportklasse. Voor het eerst rijden 12 Luxemburgse teams de gehele tocht mee. Daar ook een drietal Belgische equipes is inge schreven krijgt deze 6e SLS-rit een Benelux-tintje. Vrijdag in de avond worden de rij ders, na een ruim .1100 km lange tocht, in Scheveningen terug ver wacht. Zondag werd op het viswater bij de heer R. Smollenaer te Overslag een internationale hengelwedstrijd gehouden welke plaats vond in club verband. Het ontstuimige weer was de oorzaak, dat de deelname niet zo groot was als werd verwacht. De vissersbootjes konden bijna de lig plaatsen niet bereiken door storm wind en stroming. Ondanks dit alles waren er toch nog 24 vissers die de storm trotseerden en er op uitgingen om een visje te verschalken. De vangst bleef echter beneden peil, waarbij de Grensvissers van de Oude Burgse Sluis de beker in beslag na men. DE EINDSTRIJD van het toernooi om het kampioenschap van Nederland hoofdklasse klein biljart libre zal op 1 en 2 juni te Apeldoorn worden ge houden. J. APERS heeft de koningstitel van de schuttersvereniging Willem Teil te Nieuw-Namen veroverd. TE HEINKENSZAND werd gestreden om de kampioenschappen staande wip. Kampioen klepper werd C. D. Raas en kampioen vogels A. de Jonge Ax. NIET MINDER dan 70 korfbaltwaalf tallen zullen morgen in totaal 120 wedstrijden spelen op de Nadorst te Middelburg in het jaarlijkse mas sale toernooi van Swift. OP 10 JUNI wordt de derde Reinaart Rallye gehouden. De Zeeuwsch- Vlaamse Automobiel Club (Zevac) organiseert dit evenement. ,,Dit is de mooiste dag van mijn Vervolgens sprak de heer J. Bakker, leven geweest". Deze woorden wer- voorzitter van de ZVB. den gesproken door de voorzitter van de voetbalvereniging Corn. Boys, de heer J. Möring, aan het slot van de viering van het 25-jarig bestaan van de Boys. Het illustreerde duidelijk was cie eerste VT"U'1C,11, hoe groots de hulde was geweest. Bosch vluchtte m na, de start ln Den Namens het hoofdbestuur van de '"uggehaald 0 werd sP°edi« aM3eo'kmCinSshDrd het twaalftal- dat renners waren SI wegsPron8- hoef,leidér Roks11 &L Za,"deA A"' K.N.V.B. kwam de heer Luchtenberg de felicitaties overbrengen. Hij reikte aan de heren A. Kalle, A. Kieboom en J. Möring het zilveren bondsinsig- ne uit voor het feit. dat deze heren sinds de oprichting onafgebroken zit ting hebben gehad in het bestuur.1 Deputaties van de verschillende sportverenigingen boden gelukwensen cn geschenken aan. Na de druk bezochte receptie werd de leden en genodigden een koffie tafel aangeboden. Dat de vereniging niet vergeten wordt getuigt een felicitatie-telegram uit Montreal, afkomstig van het oud lid Lammens, 's Avonds trad. onder leiding van de heer E. van Assche, het cabaret-ensemble „Humoreske" op. MONTECATINI TERME, dinsdagavond. (Van een speciale verslaggever) Storm en regenvlagen sloegen de renners in de elfde Giro etappe, van Sienna naar Montecatini Terme (230 km) in het ge zicht. Bij stromen viel het water neer en soms was er sprake van wolkbreuken. Daan de Groot en de Italiaan Zamboni trokken zich van de abominabele weersomstandigheden echter weinig aan en doordat de hooggeplaatsten in het algemeen klassement zich in deze laatste etappe voor de eerste rustdag aanvankelijk in een soort stilzwijgende wapenstilstand opvallend rustig hiel den. kon de voorsprong groeien. Maar toen het hippodroom van Mon tecatini na bijna zes uur was be reikt, was het noch de blonde Amster dammer, noch de donkere, pezige Italiaan, die als eerste over de streep kwam. Het was Rik van Steen bergen, die ineens uit de aanstor mende groep van 66 renners naar voren schoot om de zoveelste buiten landse ritzege te behalen. Nauwelijks was de karavaan uit Sienna vertrokken toen de laaghan gende grauwe wolken zich begonnen te ontladen en vrijwel tegelijkertijd nam Daan de Groot de benen met Zamboni aan zijn wiel. Hautain liet het peloton deze aanval over zijn kant gaan en niemand vond het nodig een tegen-actie te ontketenen. Zo kon het gebeuren, dat het vluch tende tweetal al na 12 km een voor sprong van 2 min. 15 sec. had. Fatale val Toen Defilippis, de leider van het algemeen klassement, er vandoor ging, reageerde de hoofdmacht on middellijk. Wout Wagtmans organi seerde met Poblet, Baldini, Modena en de Zwitser Moresi de eerste ach tervolging. Defilippis werd ingehaald. Dit alles had zich afgespeeld in de buurt van Arezzo (65 km) waar de Groot en zijn medstrijder Zam boni 4 min. 10 sec. voorsprong had den. Toen kwam de grote pech voor de Nederlander. Hij raakte met zijn achterwiel in een tramrails en op het volgende ogenblik rolde Daan over het drijfnatte plaveisel. Hij was onmiddellijk weer op de been maar zijn achterband was onbruik baar en de Groot moest een nieuwe omleggen. Pellenaars was niet in de buurt. Hij volgde Wagtmans, Voor- ting en van Est en toen de Amster damse pechvogel eenmaal weer in het zadel zat, had de grote groep hem al gauw te pakken. (Tenniscompetitie) In de 4e klasse zuid verloor S.J.E.F. I (Aardenburg) met3-5 thuis tegen Hulster Ambacht I. De uitslagen waren: Heren-enkelspel: M. Bral - J. Goos- sens 9-7 6-4; J.M. Paridaen - H. Taal man 6-4 10-8; dames-enkelspel: Mej. I. Trapman - Mej. M. de Boy 1-6 0-6; Mej. J. Trapman - Mej. E. Colsen 3-6 6-3 7-9, gemengd dubbel spel: Mej. I. Trapman en J.M. Pa ridaen Mej. M. de Boy en J. Goos- sens 5-7 6-2 5-7, Mej. J. Trapman en R. Wylleman Mej. E. Colsen en H. Taalman 0-6 5-7; Heren dub belspel: J.M. Paridaen en~R. Wylle man J. Goossens en H. Taalman 2-6 4-6; Dames-dubbelspel: Mej. I. en J. Trapman Mej. E. de Boy en Mej. E. Colsen 4-6 6-1 6-4. De Nederlandse ploeg die aan de etappe-wedstrijd van de Dauphine Libéré (8 t.m. 16 juni) zal deelnemen, is thans compleet. Ze bestaat uit: P. van Est, A. Voorting, L. Stevens, L. van den Brand, H. van den Broek, A. van 't Hof, T. Bergmans en P. de Jong. Leider van de ploeg is Klaas Buchly. te pakken, zodat de beslissing "in'een Nieuwe hoplieden Zamboni trachtte de vlucht alleen voort te zetten, maar dit gelukte niet. Kort na Florence (154 km) waar naar schatting 300.000 toeschouwers langs de route stonden om de karavaan te zien voorbijtrekken werd Zamboni in gehaald door Carlesi en Fantini. In hoog tempo, joeg dit tweetal hem voorbij en even later flitste ook To- sato langs hem. Intussen werd het rumoerig in het peloton en nu de regen begon te min deren trokken ook Nencini, Boni, Fab- bri en Benedetti er tussenuit. Na de stijging van de 348 meter hoge San Baronto (196 km) lagen de zeven renners in één groep aan de kop, maar op 30 seconden reeds volgde een sterke groep van 59 man met alle Nederlanders op de vermoeide van den Brekel na. Drie kilometer voor de eindstreep kreeg deze groep de zeven weglopers Uit de zojuist verschenen zo merdienstregeling der Automij. Zeeland te Goes 'blijkt, dat er weer heel wat verbeteringen voor de reizigers zijn tot stand gebracht. Grotendeels is dit te danken aan de aansluitingen, welke worden gegeven op de expres- treinen, die de N.S. zullen laten rijden. Vail N.-Beveland, Wolfaartsdijk, Hoedekenskerke-veer en Kruiningen- haven zijn verbindingen mogelijk ge maakt, welke voor een reis naar Rot terdam tijdwinsten geven welke va riëren van 32 tot 52 minuten. Van Noord-Beveland, Wolfaartsdijk en Hoedekenskerke-veer kan alleen op de expres-trein, die om 7.31 uit Goes vertrekt, worden aangesloten, terwijl op het traject Kruiningen-ha- ven-Kruiningen-station op alle ver trekkende en aankomende expres- treinen snelle aansluitingen worden gegeven. Op de vertrekkende exprestreinen bestaat een tijdwinst, gerekend vanaf Brandiveer Middelburg redde boerderij te Gapinge De nieuwgebouwde boerderij van de heer J. Joosse aan de Scheïlagse- weg te Gapinge is ternauwernood aan verwoesting door het vuur ontgaan. 's Avonds om tien uur toen de vrouw des huizes nog even een rond gang maakte, zag zij rook komen uit de landbouwschuur, waar o.m. de machines stonden en even later bleek haar, dat een stapel van honderden lege zakken aan het branden was. Op het geroep van de vrouw kwam de man aanzetten en belde de brand weercommandant op. Daar Gapinge zelf, vreemd genoeg, geen spuit heeft, moest de Middelburgse brandweer gealarmeerd worden. Wachtend op' de komst van de brandweer heeft het echtpaar Joosse de meeste landbouwwerktuigen nog uit de schuur weten te halen. Opmerkelijk snel waren de Middel burgse blussers aanwezig en zij wis ten de vuurhaard te doven eer de brand groot onheil had kunnen aan richten. Kruiningen-haven van ruim een half uur, terwijl op de aankomende ex prestreinen een tijdwinst, berekend van de grote steden in het westen van het land tot Kruiningen-haven, ont staat van niet minder dan één uur. De overige diensten geven voor zover mogelijk eveneens aanslui ting op de exprestreinen. Voorts zijn er o.a. de volgende klei nere verbeteringen: De dienst van 20.00 uur uit Goes in de richting Driewegen-Ellewoutsdijk gaat niet meer via 's-Heer Abtskerke en Nisse, zodat deze verbinding voor de dorpen in de zak van Zuid-Beve land wordt versneld. Hansweert-oost krijgt bij wijze van proef op werkdagen twee rechtstreekse verbindingen in beide richtingen met Goes. Het dorp Kats krijgt vier verbin dingen in beide richtingen per dag, in plaats van twee tot heden toe. Advertentie) over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten y,7Ti"yïil-'*-''1 massale sprint moest vallen. Op de asbaan, die door de enorme water massa's volledig was doorweekt, werd de strijd gestreden. De banden zakten centimeters diep in de bodem weg en de snelheid bedroeg niet meer dan 30 km. Rik van Steenbergen bleek in deze merkwaardige finish de sterkste. Vit stagen Etappeuitslag;: De elfde etappe van Sienna naar Montecatini Terme (220 km) is gewonnen door de Belg van Steenbergen in 5 uur 55 min. 43 sec. met een gemiddelde van 38.794 km per uur. 2. Albani (It.) z.t.; 3. Baldini (It.) z.t. 4. van Est z.t.; 5. Filippi (It.) z.t.; 6. Nencini (It.) z.t.; 7. Cassano (It.) z.t.; 8. Padovan (It.) z.t.; 9. Sabbadin (It.) z.t.; 10. Grassi (It.) z.t.; 11. Uliana (It.) z.t.; 12. Bene detti (It.) z.t.; 13. Carlesi (It.) z.t.; 14. Fabbri (It.) z.t.; 15. Ciampi (It.) z.t. 19. ex eaquo een groep met de Groot Nolten, Donker, Kersten, Voorting en Wagtmans, allen in 5.55.43. 93. van den Brekel 6.09.37. Algemeen klassement: 1. Defilippis (It.) 55.03.00; 2. Louison Bobet (Fr.) 55.03.13; 3. Poblet (Sp.) 55.03.30; 4. Gaul (Lux.) 55.03.42; 5. Fornara (It.) 55.04.02; 6. Nencini (It.) 55.04.03; 7. Fabbri (It.) 55.04.11; 8. Impanis (B.) 55 04.21; 9. Geminiam (It.) 55.04.47; 10. Rolland (Fr.) 55.05.02; 11. Baldini (It.) 55.05.05; 12. Fantini (It.) 55.05.19 13. Fallarini (It.) 55.05.32; 14. Boni ilt.) 55.05.36; 15. Wagtmans 55.05.43; 17. van Est 55.08.51; 20. Nolten 55.10.34; 22. Voorting 55.11.24; 39. de Groot 55.22.44; 50. Kersten 55.28.17; 61. Donker 55.35.32; 94. van den Bre kel 56.21.54. Ploegenklassement: De Italiaanse ploeg, waarvan Fabbri kopman is, staat in het algemeen ploegenklas sement met 450 pnt. op de eerste plaats. Nederland is zesde met 601 pt. Voor de wielerkoers voor amateurs en onafhankelijken, die. zaterdag (ker. mis-zaterdag) te Nieuw-Hulst wordt verreden zijn momenteel reeds een kleine dertig renners ingeschreven. Bij de inschrijvingen zijn de sterke spurter Bram van Sluijs uit Vlissin- gen, Maaike Roks uit Sprundel. Jo de Roo uit Schore, Piet van Est uit Fijnaart, van As uit Roosendaal, ter wijl eveneens enkele Belgen aan de start zullen verschijnen. Hiertoe be hoort onder meer K. Passemiers, een oud-Hulstenaar. Clubkampioenschap van de Bromvlieg" De Goese „Bromvlieg" hield de 2e rit voor het clubkampioenschap-1957. Ditmaal was het een pijlenrit. De uit slag was: 1 N. Eversdijk, Kloetinge; 2 M. Tilroe, Goes; 3 P. Temmerman, id.4 mejuf. R. Wezepoel, Katten- dijke; 5 J. Otte, id. De districtsbijeenkomsten van de K. A. jongeren in west-Zeeuwsch- Vlaanderen mogen zich verheugen in een steeds grotere belangstelling. Het is zelfs zo, dat de leiding van de bijeenkomsten zich genoodzaakt heeft gezien, de leeftijdsgrens te ver hogen, aangezien de grote zaal van de katholieke kring, zelfs te klein dreigt te worden om alle belangstel lenden te kunnen herbergen. Deze maal was het de bekende pater Eug. van Acker van het Ma- ristenklooster uit Hulst, die na de gezamelijke H. Mis in de kapel van het ziekenhuis een conferentie hield in de katholieke kring over het on derwerp geloof". In een boeiend betoog behandelde de inleider het verschil tussen het zonder meer aannemen van een serie waarheden en het werkelijk geloven en het leven naar en overkomstig dit geloof in deze moderne wereld. Hier bij kwam ter sprake het mandement van de bisschoppen, het verschijnsel van de geloofsafval in de grote ste den en de opzienbarende bekéringen van enkele bekende andersdenkenden in de laatste tijd. Tenslotte vond weer een discus sie plaats over enige problemen die op de inleiding betrekking hadden en waarop de jeugd weer de gelegen- Nieuw aangeschafte hoeken 1. K. Clifford, Galgenaas. 2. T. van Houte, Krijgstocht van Pater Ber nard; 3. E. Bronte, Wilde hoogten; 4. L. Boudier-Bakker, Goud uit stro. 5. L. de Bourbon, De verdrevene; 6. J. Meester, De Wijze van Dordrecht; 7. M. Jurgens, Loekie onder de men sen; 8. M. Jurgens, idem. 9. Jac. Roe- lofs, Met de Hollands Diep op avon tuur. 10. C. Collodi, De avonturen van Pinokkio; 11. R. Pereboom Een hondenleven de baas toegeblaft. 12. G. Plantema, In het land van de diepte. 13. H. Jansonus, Til dringt naar de hoofdprijs. 14. H. Jansonus, De bochtige weg. 15. R. Lentick, Er gens wacht het geluk. 16. P. Wesse- ling. Mijn eeuwige stad. 17. P. O. Malleij, Carol krijgt vleugels. 18. P. O'Malleij Van verre velden. 19. F. Stroh, Wakker worden in Hollywood. 20 Hopron De afvallige. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, donderdag 30 mei, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 3.24 en 15.58 uur; te Ter- neuzen om 2.46 en 15.14 uur en te Vlissingen om 2.16 en 14.44 uur. Vrij dag zijn de hoogwaterstanden: te Hansweert om 4.11 en 16.43 uur; te Terneuzen om 3.26 en 15.53 uur en te Vlissingen om 2.56 en 15.23 uur. De Italiaanse club Juventus heeft de rechtsbinnen van de Argentijnse club „River Plate", Enrique Omar Sivori, gecontrac teerd voor het hoogste bedrag, dat ooit ter wereld voor een trans fer werd betaald: 10 miljoen pesos (ca 1 miljoen gulden). Sivori is 21 jaar. Hij ontvangt van het transfer-bedrag 200.000 gulden en voorts een maandsalaris van 2500 gulden. Kort geleden had Juventus John Charles, de middenvoor van Leeds United en van het nationale elftal van Wales, gekocht voor 650.000 gulden. Tot dusverre was het record transferbedrag 720.000 gulden. Milaan betaalde dit in 1954 aan de Uruguese club „Penerol" voor linksbinnen Juan Schiaffino. De hoogst-gesalarieerde speler ter wereld blijft evenwel Real Ma- (lrids middenvoor Alfredo di Stefano, die aanvankelijk ook voor „River Plate" heeft gespeeld. Voor zijn voortreffelijke spel ontvangt hij weke lijks ca 2600 gulden. heid werd gegeven een eigen visie naar voren te brengen. Alvorens de bijeenkomst te sluiten en de aanwezigen voor de prachtige opkomst te bedanken deelde de dis trictsaalmoezenier der K.A, nog mee dat hij pater van Acker bereid had gevonden om in de tweedej helft van oktober een cursus te 'komen geven voor de verloofden, hetgeen door de aanwezigen met veel instem ming werd begroet. GOES, 28 mei. Eierenprijzen. Be richt van handelaren. Kippeëieren 9, ganzeëieren 20, eendeëieren 8. GOES, 28 mei. Kruisbessen 93.30- 108,60, aardbeien per doos 2 84, afw. 44-50, perziken per stuk 30. Groenten: kropsla Al 12, A2 7-16, bloemkool Al 66, A2 65-68, afw. 19-46, komkom mers B 40-42, rabarber 58, wortelen 64-74, lamsoren 52, zeekraal 88-92. GOES, 28 mei. Aardappelen. De klei-aardappelen noteerden heden: Bintje 12-12.50, Alpha 10. Deze prijzen gelden per 100 kg. 35 mm opw., bin nen!. sortering, geleverd aan de sor- teerinrichting, sorteerkosten voor re kening v. koper. De prijs van voeder aardappelen bedroeg 2,50 per 100 kg. Stroprijzen: tarwestro 40, gerstestro 30, haverstro 25, erwtenstro erwten 60, schokkers 50. Vlas. Vlas wordt te velde verkocht voor 1250-1400 per ha, alle meerdere werkzaamheden voor rekening van koper. Eieren. Eieren noteerden 1,83 p. kg. Voor aardappelen van oogst 1956 worden ditmaal de laatste noteringen gegeven. KAPELLE, 28 mei. Exportveiling: kruisbessen 115,80-143,10 p. 100 kg. Aanbod ruim 4 ton, aflopende markt. ROTTERDAM, veemarkt, 28 mei, Aanvoer in totaal 3998, weektotaal 5804, vette koeien en ossen 400, ge- bruiksvee 918, vette kalveren 475, graskalveren 60. nuchtere kalveren 1140, varkens 110, biggen 164, paarden 112, veulens 6, schapen of lammeren 87, weide-zuiglammeren 499, bokken, of geiten 27. Vette koeien le kw. 3.20-3.45, 2e kw. 2.85-3.15. 3e kw. 2.70-2.80, Vette kalveren 310-3.15, 2.70-2.80, 2.10-2.60. Graskalveren 525 425 300. Nuchtere kalveren 63 57 50, Biggen 60 52 45. Slachtpaarden 2.40 2.20 2.10. Schapen 140 125 100. Weide-zuiglammeren 80 70 60. Kalfkoeien 1190 990 790. Melk koeien 1190 990 790. Vare. koeien 900 800 670. Vaarzen 875 775 575. Pinken 625 525 400. Vette koeien, aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen als gisteren. Vette kalveren, groter, rustig, iets la ger. Graskalveren, kleiner, lui, onver anderd. Nuchtere kalveren, kleiner, vlot. iets hoger. Biggen, als vorige week. zeer kalm, als vorige week. Slachtpaarden, iets groter, kalm, iets lager. Schapen, iets groter, heel kalm, als vorige week. Weide-zuiglammeren kleiner, kalm, als vorige week. Kalf koeien, als vorige week, stil, als vo rige week. Melkkoeien, als vorige week, stil, als vor. week. Vare koeien, als vor. week, kalm, onveranderd. Vaarzen, als vor. wee.k, kalm, als vor. week. Pinken, als vor. week, kalm, als vorige week. Konstanz 318 (onv.), Rheinfelden 234 (+4), Breisach 157 (+2), Straatsburg 231 (4-5), Maxau 404 (-2), Mannheim 238 (-7), Mainz 247 (-7), Bingen 162 (-7), Kaub 169 (-11). Trier 120 (-2), Koblenz 178 (-10), Keulen 139 (-12), Ruhrort 344 (-8), Lobith 949 (-11), Nijmegen 730 (-6), Arnhem 762 (-6), Eefde IJssel 284 (-7), Deventer 195 (-3), Monsin 5530 (-20). Visé 4970 (-14), Borgharen 3881 (-29), Belfeld 1130 (-20), Grave beneden de sluis 479 (-10).

de Stem | 1957 | | pagina 3