René Pleven informateur De compensaties huurverhoging Anti-Amerikaan se rel in hoofdstad van Formosa Coty stelt bezoek aan Amerika uit Oranje naar Wenen Handelsbesprekingen Rusland en Duitsland Drie Britse militaire experts naar Bonn Tornado's in Amerika n Het is de St. Pieter niet Niet-rookproef geëindigd Zeer moeilijke situatie Koninklijk paar weer thuis .A m: DAGBLAD VOOR ZEELAND Engeland betaalt geen oorlogsschade voor offensief in Egypte Droog weer Hongaars-Russische besprekingen Pan-Arabië vraagt V.S. stopzetting hulp aan Frankrijk Koene vergissing? Stem-prijsvraag van 25 gulden j VIJF-EN-TWINTIG GULDEN Vrij spraak Yank zinde Chinezen allerminst t mm mm0ï' Ms# L m. i 1 Ij j:;: ssttc i j «j -w# tf m ssu, i: M 1 O» Cf ty. ZZi - Ni at :v£| m 97e JAARGANG No. 22463 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Keigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 25 MEI 1957 QasWaJi Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBIIRG, NieuwM^t^LJ.el^o^J35) De 56-jarige, radicaal-gezinde voormalige premier René Pleven is door president Coty verzocht te pogen een basis voor overeenstemming tussen de politieke partijen te vinden, die zou kunnen dienen als fundament voor een nieuwe regering. Pleven heeft deze opdracht aanvaard. In zijn mededeling hieromtrent zei hij, dat dit volstrekt niet inhield, dat hij, indien hij een basis voor een nieuwe rege ring zou weten te scheppen, ook zelf de taak van kabi netsformateur ter hand zou nemen. Hij verwachtte niet vóór dinsdag of woensdag a.s. verslag bij Coty te kunnen uitbrengen. Coty verklaarde deze stap te hebben gedaan, omdat hem, na zijn besprekingen met de Franse politieke leiders, was gebleken, dat het uiterst moeilijk zou zijn een nieuwe regering te vormen. Deze situatie heeft er tevens toe geleid, dat Coty aan president Eisenhower een telegram heeft gestuurd, waarin hij hem mede deelt, dat hij tot zijn spijt genoodzaakt is zijn voorgenomen offi ciële bezoek aan de Verenigde Staten (dat van drie tot tien juni geduurd zou hebben) uit te stellen. Pleven verklaarde zo snel moge lijk te zullen werken. Gisteren avond nog heeft hij een onder houd gehad met de afgetreden premier Mollet. De algemene opinie in Frankrijk is, dat Mol let zich had kunnen handhaven. Met een iets krachtiger betoog, gepaard aan enkele minimale concessies, had hij de 37 ontbre kende stemmen gemakkelijk ge vonden. Hij heeft zelfmoord ge pleegd, omdat de socialistische partij dit eiste. De socialisten hebben genoeg van de regerings verantwoordelijkheid, die hun duizenden leden heeft gekost. Ook met de demissionaire minister van financiën, Ramadier, en met Pi- neau heeft Pleven nog besprekingen gevoerd. Reeds nu gaf Pleven te kennen, dat een oplossing uiterst moeilijk zal zijn. „Wanneer de partijen althans hun huidige standpunt handhaven. Daar om is een verzoening tussen de uit eenlopende meningen noodzakelijk." DE JAPANSE premier, Kisji, heeft verklaard, dat zijn regering ertegen is, dat de Verenigde Staten atoomwa pens naar Japan overbrengen. TE DORDRECHT, op het kruispunt Zuidendijk-Patersweg, is een autobus gegrepen door een personenauto, die van rechts kwam. De bus, met vijf tien inzittenden, kwam op een vijf meter lager gelegen grasvlakte te recht. Zes personen werden ge wond, van wie één ernstig. DE FINSE president, Urho Kekko nen, heeft V.J. Sukselainen, voorzit ter van het parlement en agrariër, belast met de vorming van een nieu we regering. IN ZUID-CELEBES zijn tijdens mili taire operaties, die deze maand wer den uitgevoerd, 137 opstandelingen van de Darul Islam gedood. KAPITEIN Kittinger van de Ameri kaanse luchtmacht zal in de komende twee weken trachten met een met helium gevulde ballon een hoogte van 27,5 km te bereiken, teneinde na te gaan in hoeverre de mens bestand zal zijn tegen de inspanningen van de ruimtevaart. de wolkbreuk boven Hongkong, waarvan wij in onze editie van giste ren reeds melding maakten, heeft achttien mensenlevens geëist. Der tien personen worden nog vermist. PRINS BERNHARD heeft het erelid maatschap van de Britse Royal Ae ronautical Society aanvaard. DE GRIEP-EPIDEMIE, die reeds verscheidene weken in verschillende landen van zuid-oost-Azië woedt, heeft ook Vietnam bereikt. Te Saigon zijn reeds meer dan duizend gevallen ge registreerd. De algemene prognose is, dat er een overgangsregering zal komen. Vermoedelijk zal ook die ploeg een minderheidsregering worden, die volgens het klassiek geworden recept van Mollet handig tussen links en rechts zal moeten laveren om de par lementaire vakantie te kunnen halen. Men hoopt tegen die tijd dan op een stevige meerderheid te kunnen reke nen. Anders kunnen alleen nieuwe verkiezingen uitkomst brengen. Adenauer in de V. S. Zondag ontmoeting met Eisenhower De Westduitse kanselier, dr. Konrad Adenauer, is gisteren in New York aangekomen voor een bezoek aan de Verenigde Staten. Hij is voornemens morgen een bezoek te brengen aan president Eisenhower op diens boerderij in Gettysburg (Pennsylvania). Adenauer zei ook met de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken, Dulles, en andere vooraanstaan den in Washington alle vraagstukken te zullen bespreken „waarvan de op lossing van zo grote betekenis is voor het bewaren van de vrijheid en de handhaving van de vrede in de we reld." Gisterenochtend is het Nederland se elftal en een aantal KNVB-func- tionarissen met een vliegtuig naar Wenen vertrokken, waar Oranje zondag de strijd zal aanbinden met het nationale Oostenrijks elftal. Zo als de foto laat zien vertrokken de voetbalspelers vol goede moed. Ook bij aankomst in de Oostenrijkse hoofdstad heerste er een opgewekte stemming. Of onze mannen ons morgen in hun zonnig humeur zullen laten delen Financiële deskundigen van de En gelse en Egyptische regeringen zijn gisteren in Rome bijeengekomen voor de eerste officiële onderhandelingen tussen de beide landen sedert de Suez-crisis. Het doel van Egypte is na te gaan of het mogelijk is de han del tussen Egypte en het sterlingge- bied te hervatten. De Engelse delegatie heeft, naar van betrouwbare zijde wordt ver nomen, te kennen gegeven, dat Engeland geen enkele verantwoor delijkheid aanvaardt voor schade, die door het Brits-Franse offen sief is veroorzaakt. Van Egyptische zijde zijn overigens geen bepaalde eisen voor vergoeding oorlogsschade gesteld. Engeland wenst de handel met Egypte alleen dan te hervatten, indien Egypte bereid is de Engelse regering schadeloos te, stel len voor het militaire materieel, dat in de Suez-zone in beslag genomen is en indien Egypte de Engelse onder danen schadeloos wil stellen voor eigendommen, die in Egypte verloren zijn gegaan. Weersverwachting van het K.N. I M.I. tot vanavond, opgemaakt vrij- dagavond 23.15 uur: l Droog en vrij zonnig weer. Ma- 2 "ge tot vrij krachtige wind tus- 1 sen oost en noordoost. Ongeveer 2 dezelfde temperaturen als giste- I ren. Verwachting van het Belgische Weerkundig Instituut: Matige wind uit oost tot noord- i °os'- Zwaar bewolkt met opklarin- gen. Neerslagvlagen. Temperatuur J zo"der grote veranderingen. I l iw-an aag: zon onder 20.42 uur. Maan onder 16.20 uur. 2 zon op 4.32 uur. Zon iv? r uur. Maan op 2.51 uur. 2 M!!?n onder 17.28 uur. zon °P 4-31 uur. Maan op 3.18 uur. - Op hetzelfde moment, dat het Duitse antwoord op de Russische atoom-nota officieel werd be kendgemaakt, heeft de Sowjet- Unie aan West-Duitsland voor gesteld besprekingen te begin nen over handelskwesties, een consulaire conventie en over uitwisseling op cultureel en we tenschappelijk gebied. De besprekingen zouden op 15 juni te Moskou moeten be ginnen. Het voorstel was vervat in een nota, welke aan de Westduitse am bassadeur in Moskou, dr. Haas, werd overhandigd. Bij het overleg zal ook de kwestie van de repatriëring van de Duit sers, die zich nog in de Sowjet- Unie bevinden, een belangrijke plaats innemen. Volgens Westduitse autoriteiten wor den er in Rusland nog drie- tot vijf duizend krijgsgevangenen en onge veer honderdduizend burgers van Duitse herkomst vastgehouden. Am bassadeur Haas heeft een lijst met de namen van ruim vierduizend van der gelijke personen de Russen ter hand gesteld. Verdere nota's De Westduitse ambassade heeft de Sowjct-regcring voorts gisteren een afschrift gegeven van de oproep van de Bondsdag tot staking van de proe ven met kernwapens. Ambassadeur Haas heeft de Rus sische minister van buitenlandse za ken. Gromyko, tevens een memoran dum overhandigd dat betrekking had op het vraagstuk van de hereniging van Duitsland. Hierin geeft de Bonds regering de wens te kennen, dat Rus land de Duitse sociaal-democratische partij weer in Oost-Duitsland toelaat. Zij zou verder, ingeval de Duitse hereniging in vrijheid tot stand komt, bereid zijn contractueel vast te leg gen. dat Duitsland afziet van het ge bruik van geweld tegen de landen van het socialistische blok. Het antwoord van Duitsland op de Russische atoom-nota ver meldden wij reeds in grote trek ken in onze editie van gisteren West-Duitsland heeft inderdaad gesteld, dat het in de macht van de Sowjet-Unie ligt om een al gemene bewapeningswedloop op i het gebied van kernwapens te voorkomen door haar houding bij de ontwapeningsbesprekingen te wijzigen. Een bij voorbaat afwijzen van het stationeren van atoomwapens op Westduits gebied, voordat een alge mene ontwapeningsovereenkomst is bereikt, zou niet bijdragen tot de vei ligheid van de Bondsrepubliek. Tenslotte stelt de Westduitse regering, dat er geen schijn van be wijs is voor de Sowjet-bewering, dat de Bondsrepubliek het centrum zou worden voor atoomwapens van de NAVO. Radio-Boedapest meldt, dat een Russische regeringsdelegatie op het ogenblik in de Hongaar se hoofdstad onderhandelt over „de juridische status van de Rus sische troepen die tijdelijk in Hongarije zijn gestationeerd". Het was niet eerder bekend gemaakt, dat er een Russische delegatie in Boedapest was. De namen van de Russen worden niet genoemd. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dulles, heeft gisteren de hoofden van de di plomatieke vertegenwoordigin gen van elf Arabische landen, t.w. Libanon, Syrië, Egypte, Tu nesië, Marokko. Irak, Soedan, Soeadi- Arabië, Jordanië, Je men en Libië ontboden. De Arabische diplomaten heb ben namens hun regeringen de Franse autoriteiten beschuldigd van schandelijke gruweldaden in Algerije. Zij vroegen om stopzetting van de Amerikaanse hulp aan Frankrijk en een on partijdig internationaal onder zoek naar de toestand in Alge rije. Voorts herhaalden de diplo maten het Arabische standpunt tegen het gebruik van het Suez- kanaal en de Golf van Akaba door Israël. Dulles „wil de op geworpen kwesties nader bestu deren". Te Hoorn maakt de burgerij zich ernstig zorgen over een drukfout, die in de nieuwe Be- neluxgids van Michelin zou zijn geslopen. In deze gids zou voor Hoorn namelijk als grote bij zonderheid genoemd worden: geboorteplaats van de grond legger van het vroegere grote Nederlande koloniale rijk Jan Pieterszoon C oh e n (Van onze parlementaire medewerker) De kleine zelfstandigen in het bedrijfsleven zullen in het alge meen geen compensaties voor de huurverhogingen op prijzen kun nen doorberekenen. Eventuële prijsstijgingen zullen deze groe pen hebben op te vangen in de rentabiliteit van hun bedrijf, bijv. door produktiviteitsverho- ging- Ministei- Zijlstra heeft dit standpunt bevestigd tijdens een overleg dat hij samen met zijn ambtgenoten Witte en Suurhoff heeft gehad met een aan tal vertegenwoordigers uit de Tweede Kamer. Dit wil echter niet zeggen, zo voegde de minister daar aan toe, dat in bepaalde gevallen voor be paalde branches geen uitzonderingen zouden kunnen worden gemaakt, in dien de in 1957 gedragen lasten alle tezamen, d.w.z. niet uitsluitend ten gevolge van de huurverhoging, rede lijke grenzen zouden overschrijden. De comenpensatie voor het over heidspersoneel zal in geen geval minder bedragen dan dat voor het bedrijfsleven. De uitkeringen krachtens de AOW en de andere sociale wetten zullen eveneens worden verhoogd met een com pensatie voor de huurverhoging. Enige vertraging is daarbij echter niet uitgesloten. De regering zal waarschijnlijk geen gevolg geven aan de wens van de vakverenigingen om de compensatie eerder dan 1 juli 1958 in de CAO te verwerken. De econo mische situaties staan deze verdere stijging van de loonsom niet toe. De doorberekening in de CAO's zou een stijging tengevolge hebben omdat dan niet, zoals thans voor de compensa tiebijslag, uitzonderingen worden ge maakt. Kinderbijslag De verhoging van de kinderbijslag is vastgesteld op twee cent per dag voor het eerste, tweede en derde kind en drie cent voor elk volgend kind. Een extra tegemoetkoming aan de grote gezinnen acht minister Suur hoff niet nodig. Elders in dit blad van vandaag vindt de lezer een arti- kei over een reis van dertigduizend jonge arbeiders naar 2 Rome. Bij dit artikel staat een archief-foto van de St. Pieter. Tenminste dat dachten wij, totdat de betrokken pagina van de pers kwam. Toen zagen wij te laat om de fout te her- stellen dat het de Sint Pieter niet was. Het is een ander 2 gebouw. Welk gebouw het is, vragen wij nu onze lezers. Doet U mee aan de beantwoording van deze vraag? Dan willen we 2 ditmaal eens met de verplichte briefkaart van U hebben. 2 We willen U aan het werk zetten. We gaan de beste, de j mooiste en/of meest originele inzending bekronen. U is vol- Komen vrij ten aanzien van de manier, waarop U dat wilt 2 doen. U mag Uw inzending illustreren met foto's en/of teke- 2 ningen, U mag er verzen bij dichten. U mag.U mag alles. Wanneer U bekwaam genoeg bent, wint U Inzendingen moeten uiterlijk vrijdag 30 mei bij ons te Breda of een van de bijkantoren, waarvan U de adressen bovenaan deze pagina vindt, binnen zijn. Een jury beoordeelt de inzendingen; op haar beslissing 2 is geen beroep mogelijk. Personeel van ons blad en hun huisgenoten is deelname niet toegestaan. 2 West-Duitsland en Engeland zijn overeengekomen, een com missie van deskundigen in te stellen voor wetenschappelijke samenwerking op militair ge bied, zo heeft de Westduitse mi nister van defensie, Franz Strauss, na zijn besprekingen met zijn Britse ambtgenoot, Duncan Sandys, te Londen ver klaard. Voor dit doel zouden er binnen kort drie Britse experts naar Bonn komen. De commissie zou zich niet bezig houden met atoomwapens, maar werkzaam zijn op het gebied van b.v. op afstand te besturen projectielen en raketten om vliegtuigen in de lucht te vernietigen. Strauss zei, dat men het er over eens was, dat samenwerking bij onderzoe kingen een aanzienlijke besparing van de kosten kan betekenen. Ook was Strauss van mening, dat de produktie van kernwapens niet moet worden uitgebreid tot andere landen dan de V.S., de Sowjet-Unie en Engeland. Straus verkh.arde, dat het niet zijn taak was geweest, Engeland ertoe te bewegen zijn defensiepolitiek te wijzi gen. De bedoeling was tot overeen stemming te komen over een doel treffend verdedigingsstelsel. Duncan In Taipeh, de hoofdstad van Formosa, hebben Chinese beto gers gisteren de deur van de Amerikaanse ambassade ver nield en de Amerikaanse vlag neergehaald als protest tegen de vrijspraak van een Amerikaanse sergeant, die twee maanden ge leden een regeringsambtenaar van nationalistisch China, Lioe Tsji Jan had doodgeschoten. Van de ambassade sneuvelden talrij ke ruiten en gelijkvloers werd het meubilair vernield. De minister van buitenlandse zaken van Nationalistisch China, George Yeh, ontbood de Amerikaanse zaak gelastigde om hem het misnoegen van zijn regering over deze vrij spraak kenbaar te maken. De Amerikaanse sergeant, Robert Reynolds, had verklaard, dat hij de Chinees uit noodweer had neerge schoten. nadat hij hem er op bad be trapt, dat hij in zijn huis stond te loeren. Lioe was een functionaris van de Kwomingtang-partij. Reynolds heeft inmiddels met vrouw en kind Formosa verlaten. Personeel mishandeld Vijf leden van het Amerikaanse ambassadepersoneel, die een toe vlucht in de kelder hadden ge zocht werden- door woedende be togers mishandeld, toen zij, onder politiegeleide, hun schuilplaats verlieten. Een hunner de persattaché,Alexander Boase, moest met ernstige verwon dingen naar een Amerikaans militair ziekenhuis worden overgebracht. Met machinepistolen bewapende nationalistische troepen betrokken gisterenavond de wacht voor het ge bouw der Amei'ikaanse ambassade, doch niet dan nadat dit was vernield cn geheime stukken hetzij gestolen, hetzij op straat geworpen waren. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft medege deeld, dat de betogers het binnenste van het gebouw der Amerikaanse ambassade te Taipeh „totaal hebben vernield". Ook het gebouw, waarin de Amerikaanse voorlichtingsdienst is ondergebracht, is aan verwoesting prijs gegeven. Hieraan wordt toegevoegd dat de ambassadeur, Karl Ranin, zich in Hongkong bevond, toen de wanorde lijkheden begonnen. Alle auto's van de Amerikaanse ambassade minstens tien zijn vernield. Een terrein, waar zich installaties van het Amerikaanse leger bevonden, is door Chinese nationalistische troe pen afgezet. Staat van beleg Laat op de avond is het tot gevechten gekomen tussen op gewonden betogers en politie. Een schreeuwende menigte van circa 30.000 man trachtte het politiebureau te bestormen, waar enkele studenten in hech tenis genomen waren, die eer der op de dag aan relletjes had den deelgenomen. De politie opende het vuur op dc massa, die vier politiemannen in handen gekregen had en ontwapend. De betogers beantwoordden het vuur met de buitgemaakte pistolen van de door hen intussen danig toegetakelde agenten. Acht betogers kwamen bij dit gevecht om het leven of werden gewond. In totaal liepen zes politie mannen verwondingen op. Dc menigte werd tenslotte verdre ven door militairen van drie divisies, die naar Taipeh ontboden waren. Een dertigtal betogers, die hebben mee gedaan aan de vernielingen eerder op de dag, werd gearresteerd. De staat van beleg is inmiddels in Taipeh afgekondigd. Alle te Taipeh verblijvende Amerikanen is aangera den binnenshuis te blijven. Het leger heeft het gezag over de stad overge- In de Middenamerikaanse staten Kansas en Missouri hebben torna do's gewoed, die zware schade aan richtten en vele huisgezinnen dak loos maakten. Beide foto's geven een beeld van het plaatsje Ruskin Heights. Links de postbode, die de meeste huizen met de grond gelijk gemaakt aantrof en rechts de inwo ners die tussen het verwoeste meu bilair zoeken naar kleine, hopelijk onbeschadigde, herinneringen. Hare Majesteit de Koningin cn ZKH de Prins der Nederlanden zijn gisterenmiddag per regerings-Dakota van hun staatsiebezoek aan Zweden in ons land teruggekeerd. Het toestel, dat bestuurd werd door de prins, landde om 15.07 op het vliegveld Soesterbcrg, waar de auto's gereed stonden die koningin en prins naar Soestdijk brachten. Om 11.10 uur was de Dakota opgestegen van het Stock- holmse vliegveld Bromma. Sandys had hem verzekerd, dat En geland in de toekomst 'n aanzienlijke bijdrage wil leveren tot een even wichtig defensiestelsel in Europa, met inbegrip van landstrijdkrachten. ,,De Britse regering is voor honderd procent trouw aan de NAVO cn haar verdedigingsstelsel", aldus Strauss. Sandys en hij waren het er over eens. dat het „afschrikwekkend vermogen" voor het grootste deel bij de V.S. en ook bij Engeland moet biijven. Daar naast moesten er echter ook strijd krachten zijn en blijven voor een ver- dedigingsschild. In dit opzicht was men het eens met het stand punt van opperbevelhebber Norstad. West-Duitsland heeft in Groot-Brit- tannië wapenbestellingen voor een bedrag van 700 miljoen mark ge plaatst, vooral motoren van Rolls Royce. marinevliegtuigen, torpedo's ên pantserboten. Voorstellen Stassen De zienswijze van Strauss met betrekking tot de produktie van kernwapens, om deze niet uit te breiden tot andere landen dan de V.S., Rusland en Engeland, stemt overeen met de voorstellen, die Harold Stassen - de speciale ad viseur van Eisenhower voor ontwapening op de ontwape ningsconferentie te Londen zal ontvouwen. Een tweede voorstel van Stassen betreft het opslaan van wapens uit de nationale voorraden in een inter nationaal inspectiedepót, waarover de Verenigde Naties het toezicht zul len moeten uitoefenen. Men hoopt tot overeenstemming te kunnen komen, dat de Sowjet-Unie en de Ver. Staten elk hun strijdkrach ten terugbrengen tot 2.500.000 man. Groot-Brittannië en Frankrijk zouden genoegen moeten nemen met een strijdmacht van 750.000 man. Inzake de vermindering van de wa- penvoorraad heeft de Sowjet-Unie een besnoeiing van 15 percent voor gesteld en Amerika een van 10 per cent. De Ver. Staten zullen in Lon den trachten te onderhandelen over een percentage, dat hier ergens tus sen ligt of zelfs een vermindering, uitgedrukt in bepaalde aantallen van elk wapen, voorstellen. De Kanaalgebruikers Organisatie nuttig, zegt regering De omstandigheden met be trekking tot het Suezkanaal zul len voorlopig wel zo blijven, dat een organisatie, die de voor naamste gebruikers-landen ver enigt, dienstig kan blijven voor de behartiging van de belangen van haar leden. Aldus het standpunt van de Neder landse regering, zoals dat blijkt uit een toelichting op de aan de Eerste Kamer voorgelegde tekst van de in september van het vorige jaar te Londen tot stand gekomen verkla ring, waarbij de Vereniging van ge bruikers van het Suezkanaal werd op gericht. De Nederlandse bijdrage in de kos ten voor de organisatie is vastgesteld op 7% van een nader vast te stellen begroting. Een raming van de finan ciële verplichtingen, die aan het lid maatschap verbonden zullen zijn, kan in dit stadium niet worden gegeven. De bekende 30-daagse niet- rookproef, georganiseerd door de Philips Koerier voor de em ploye's van dat bedrijf tussen 15 en 25 jaar heeft als resultaat gehad dat 121 van de 152 jon gelui die zich voor deelneming hadden gemeld inderdaad 30 dagen lang niet-roker zijn ge bleven. Onder de „winnaars" 82 procent van het aantal deelne mers zijn 10 prijzen (boeken) verloot. Niet bekend is het aantal van hen, dat het roken blijft ver foeien.

de Stem | 1957 | | pagina 1