Daan de furieus Groot tweede in gereden Giro-rit Voorlopige plannen inpoldering Saeftinge Concours hippique Bergen op Zoom r ij dilg' -prijzen VROOM A OKlIStl VVV Voor drie hoofdbeklaagden in proces Montesi vrijspraak geëist School voor toeristen Nolten het meest actief 13 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 23 MEI 1957 13 Memorie van antwoord Deltawet Geen Japans schip naar Christmas-eiland Wervelstormen teisteren Missouri Sla-arbitrage in Benelux-geschil Om de schat van Dongo Rijvers weer in St. Etiënne? 30 Mei in Breda handbal toernooi Bekervoetbal te Bergen op Zoom 8 Belgen voor de Tour SPORTmt KORT Junioren-voetbal in Vlissingen Zomeravondvoetbal Nederlanders in hel offensief Ook dressuur op 2e Pinksterdag EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN S&17* 95 per 2 5,uk' 495 Verschenen is de memorie van antwoord op de Deltawet. Juist voor het sluiten van deze editie konden wij hieruit nog een aan tal opmerkingen van de minis ter opnemen. De minister >s van oordeel, dat het openlaten vau de Rotterdamse waterweg en de Westerschelde niet als een bewijs mag worden gezien, dat de veiligheid de sluiting van de andere zeegaten evenmin zal vorderen. Tot zijn spijt kan de minister nog geen mededelingen doen over de resultaten van het overleg met de Belgische rege ring. Dit overleg is daarvoor nog niet voldoende gevorderd. Wel kan de mi nister meedelen, dat de Belgische re gering volledig begrip heeft voor het Nederlandse streven naar de beveili ging tegen het zeewater. De Belgische regering lieeft er ech ter ook nog niet toe kunnen besluiten, te verklaren dat tegen de inpoldering van het verdronken land van Saef tinge evenmin bezwaar by haar be staat. Voorlopige plannen voor die inpolderingen zijn reeds opgemaakt. Voor zover bekend heeft België te gen deze plannen alleen bezwaar, om dat het bevreesd is voor verhoging van de hoogwaterstanden van de Schelde op Belgisch gebied als ge volg van het door bedijking uitscha kelen van de schorren van de Saef tinge als vloedbergend gebied. De Nederlandse regering meent echter de vraag, of voor België enige vermindering van veiligheid of aan tasting van enig ander reëel belang door de uitvoering van de Deltawer ken gevreesd zou moeten worden, op grond van de reeds verrichte studies ontkennend te kunnen antwoorden. Het vraagstuk van de visserij en de daarmee verwante bedrijven in de Zuid-Hollandse en Zeeuwse wateren vraagt volgens de minister zeer bij zondere aandacht en de nadelige ge volgen van het Deltaplan dienen, in dien zulks redelijkerwijs mogelijk is, te worden ondervangen. Oestercultuur niet te redden De minister is echter van oordeel dat de bouw van een kunstwerk met zodanige doorstroomopeningen dat met name de oestercultuur in de Ooster-Schelde zou kunnen worden voortgezet, zoal mogelijk dan toch zo- De Japanse bond tegen de proeven met kernwapens heeft besloten terug te komen van zijn besluit om een schip naar het eiland Christmas te zenden. Een woordvoerder van de bond .zei. dat de bond de verantwoordelijkheid voor het zenden van mensen naar een reeds gevaarlijk geworden gebied niet or zich kan nemen. danig kostbaar is dat hieraan niet te denken valt, indien een dergelijk kunstwerk tevens aan de primaire eisen van een zo groot mogelijke vei ligheid moet voldoen. Bovendien zouden door 't gedeeltelijk openhouden van de Ooster-Schelde de grote voordelen voor de landbouw wegvallen. Iets meer mogelijkheden ziet de minister in een verplaatsing van de oestercultuur naar het Brou- wershavense Gat, Het staat echter nog geenszins vast of de situatie daar bruikbaar zal zijn. Volgens een zeer voorlopige raming zouden de kosten voor de extra werken in een derge lijk geval lopen tussen een bedrag van 50 tot 125 miljoen gulden. Opnieuw zijn gisteren enige plaat sen in Missouri en de noordelijker ge legen staten Iowa, Minnesota en Illi nois getroffen door wervelstormen, waardoor het aantal doden tot naar schatting 53 is gestegen. Deze nieuwe wervelstormen, die volgens voorlopige berichten aan zes tien personen het leven hebben ge kost, terwijl er omstreeks zeventig verwondingen opliepen, volgden op de tornado die dinsdagochtend de voorsteden van Kansas City teister de, waarbij 37 mensen werden gedood en ruim tweehonderd gewond. De zwaarstgetroffen plaats was gis terochtend het dorp Fremont in Mis souri, waar acht van de ruim twee honderd inwoners om het leven kwa men en ongeveer vijftig werden ge wond. Slechts vijf huizen stonden er nog overeind, toen de storm was ge passeerd. Ter oplossing van een geschil tussen Nederland en België over de minimumprijzen van tomaten, sla e.d. voor het jaar 1957 zal, voor het eerst in de geschiedenis van de Benelux, de in het landbouw- protocol opgenomen arbitrageclau sule worden toegepast, in de desbetreffende ambtelijke com missie heeft men over een voorstel van de Belgische delegatie, de ge noemde minimumprijzen aanzienlijk te verhogen, geen overeenstemming kunnen bereiken. Overeenkomstig de daarvoor vast gestelde procedure zijn daarop de meest daarbij betrokken ministers, na melijk de ministers van landbouw, op 21 mei te Brussel bijeengekomen om deze kwestie nader te bezien. Dit overleg heeft niet tot overeen stemming kunnen leiden, omdat naar de mening van dr. S. L. Mansholt de Belgische voorstellen niet in overeen stemming zijn met de geest van de Benelux-overeenkomsten, terwijl de Belgische minister van landbouw, de beer R. Lefèbvre, meende het inge diende voorstel te moeten handhaven. Arbitrage is daardoor nodig geworden. De vaststelling van minimumprijzen ir. hel kader van de Benelux-over eenkomsten heeft met name voor de tuinbouwprodukten reeds veie jaren moeilijkheden in de daarvoor aange wezen ambtelijke commissies met zich gebracht. Voor de rechtbank in Padua, waar het proces om de schat van Dongo wordt gevoerd, heeft een getuige gis teren verklaard, dat de communisti sche partizanenlider Walter Audi- sio, die thans voor de communistische partij zitting heeft in het Italiaanse parlement, Mussolini en zijn fascisti sche ministers in Dongo heeft gefu silleerd en hiervoor bij het commu nistische hoofdkwartier in Milaan een „onkostennota" van ongeveer 2900 gulden heeft ingediend. Dit geld werd hem betaald tegen overhandiging van een getekende kwi tantie, aldus de getuige. AT Ook dit jaar zal er weer een J invasie van Amerikaanse toeris- ten komen. In de „States" wil J men er vooruit voor zorgen, dat i de bewoners van het wolkenkrab- t berparauijs zich in de „Oude t Wereld" onberispelijk zullen ge- dragen. t In Arizona is nu een school I opgericht, waar jonge echtparen t J les krijgen in „goed gedrag in J het buitenland". Het onderwijs is gericht op de zeden, gebruiken en levensverhoudingen in de ver- schillende landen. De jonge vrou- i wen leren bovendien hoe men in J andere landen kookt, eet en ser- t J veert. Als één van de moeilijkste l problemen bij dit onderwijs geldt i het kledingvraagstuk. Niet iedere dame weet bijvoorbeeld, dat men t in Milaan, zelfs bij een hitte van i 30 graden C in de schaduw. J niet met een diep decolleté uit J wandelen kan gaan. Men tracht t de leerlingen bij te brengen, dat zij zich in het buitenland decen- J ter moeten kleden en kappen, dan J men thuis gewend is. t De school in Arizona heeft, t zoals de stichters zeggen, ten J doel de volkeren dichter bij el- kaar te brengen en meer sympa- t thie te kweken voor toeristen. De openbare aanklager, Cesare Palminteri, in het proces-Mon- tesi, heeft gisteren voor de recht bank van Venetië de rechter verzocht de drie hoofdbeklaag- den Piero Piccioni. markies Lgo Montagna en het voormalige hoofd van de Romeinse politie, Saverio Polito niet schuldig te verklaren aan het hun ten Taste gelegde. Hij verzocht om vrijspraak voor de drie hooftfhpklaagden. "omdat zij de daden, waarvan zij beschuldigd wor den, niet hebben begaan" hetgeen de formule is, waarmede volgens de Italiaanse wet algehele vrijspraak wordt gevraagd. De meineden Palminteri vroeg ook algehele vrij spraak voor de van meineed be schuldigde jachtopzieners Anastasio Lilli, Terzo Guerrini, en Venanzio de Felice, en voor de vrouw van een hunner. Palmira Ottaviani. De drie jachtopzieners waren te werk gesteld op een jachtterrein in de buurt van het strand nabij Rome, waar 11 april 1953 het stoffelijk over schot van Wilma Montesi werd aan getroffen. Dc openbare aanklager vroeg voorts vrijspraak voor de eveneens van meineed beschuldigde beklaag den Francesco Tannoia en Pasquele Venuti. Hij stelde dezelfde eis posthuum tegen de beklaagden Pieri- no Pierotti en Maddalene Caramello, die tijdens het vooronderzoek waren overleden. Verder vroeg hij vrijspraak voor een andere beklaagde van het tweede plan, Mercedes Borgatti. Hij wilde de minimumstraf zien op gelegd aan de eveneens van meineed beschuldigde Michele Simola en aan Adriana Bisaccia. die werd beschul digd van „Nabootsing van een mis drijf." De president van de rechtbank ver daagde, nadat de openbare aankla ger zijn requisitoir had voltooid, de zitting tot vandaag. Het is dan de beurt van de verdediging, de open bare aanklager is twee dagen aan het woord geweest. Vier soorten getuigen Palminteri herhaalde gisteren er van overtuigd te zijn» dat Wilma Montesi het leven als gevolg van een misdrijf heeft verloren. Er was echter geen schijn van be wijs tegen de drie hoófdbeklaag- den Piccioni, Montagna en Polito aangevoerd. ,,Ik ben tot mijn conclusie geko men, door de getuigen in vier cate gorieën in te delen, namelijk: 1. Betrouwbare getuigen, die ech ter niet in staat waren nauwkeurig geformuleerde en onaanvechtbare fei ten tegen deze drie beklaagden naar voren te brengen. 2. Totaal onbetrouwbare getuigen, wier getuigenissen door de rechtbank in haar vonnis als vals dienen te worden aangemerkt. 3. Getuigen, die niet wilden praten de gehele familie Montesi. 4. Getuigen, die hun verbeeldings kracht de vrije loop hebben gelaten", aldus de openbare aanklager. In St. Etienne loopt het gerucht, dat Kees Rijvers, die na zijn laatste wedstrijd geschenken van supporters en zijn medespelers heeft ontvangen, wellicht nog een jaar In Frankrijk zal blijven. Een Destuurslid van St. Etiënne verklaarde in dit verband dat nog geen officiële beslissing is gevallen, maar dat de club hem zal laten gaan als hij bij zijn besluit blijft, en dan niet het grote transferbe drag zal eisen, dat met zijn waar de voor de ploeg zou stroken. „Hoe zouden we anders kunnen hande len". aldus dit bestuurslid, „ten opzichte van Rijvers, die ons zoveel diensten heeft bewezen en die zich altijd heeft doen kennen als een voortreffelijk spelleider, ëen voor beeldige ploegmaat en een vol maakt gentleman?" Op 30 mei organiseert de handbal vereniging E.B.H.V. een zevenhand- baltoernooi op het nieuwe terrein aan het Kadijkje. In totaal doen 16 teams mee. Bij de heren nemen twee buitenlandse verenigingen deel. nl. Lyra H.A.C. uit Lier en A T B. Burt- scheider Turner Bund uit Aken. Verdere deelnemende ploegen zijn in poule A (dames) SOA, Em Be Be Fair en EBHV uit Breda en Ta- chos uit Waalwijk en Tonido uit Goes. In poule 2 (heren) spelen SOA II, Be Fair, en EBHV II (alle Breda i en Tachos, Waalwijk, SIOS, Bergen op Zoom en Tonido II, Goes. In poule 3 komen uit: A.T.B. uit Aken, Lyra, Lier, Tonido uit Goes, Hellas uit Vlissingen en SOA en de organiserende vereniging EBHV uit Breda. Voor de wedstrijden om de Wee- kenstroobeker (zaterdag-voetbal) en de Moormanbeker (zondagvoetbal) voor afdelingselftallen zijn landelijk vier poules gevormd, waarbij Zee land en Noordbrabant zowel voor de zaterdag- als voor de zondagvoetbal samen zijn ingedeeld in één poule. Op 30 mei a.s. (Hemelvaartsdag) zullen beide wedstrijden worden ge speeld op het Meto-terrein aan de Huybergsestraat te Bergen op Zoom. De zaterdagvoetballers van Zeeland en Brabant beginnen hun wedstrijd om 1 uur, terwijl de zondagelftallen van deze afdelingen om drie uur in het veld komen. De winnaars der vier poules gaan over naar de landelijke demi-finale. Voor de Belgische wielerploeg, wel ke aan de Tour de France zal deel nemen, zijn 8 renners aangewezen. De overige twee zullen later worden ge kozen. Aangewezen zijn: Jan Ardiaenssens. Joseph Cerami, Alfred de Bruyne, Marcel Janssens, Norbert Kerckhove, Desire Keteleer, Joseph mankaert en Frans Schoubben. Zondag staat Vlissingen in het te ken van het jeugdvoetbal. Dan wordt namelijk op vier velden aan de Iris laan en de Baskenburg een groot ju- niorentoernooi gehouden, dat door de voetbalclubs Vlissingen, Middelburg en Goes gezamenlijk wordt georgani seerd. De A-junioren spelen aan de Irislaan. de B-junioren op Baskenburg De uitslagen van de voor de zomer avondcompetitie in Zeeland gespeelde voetbalwedstrijden luiden: Rayon Middelburg: ZCF-Stavast 0-5. VSV-Pingelaars. 0-3, Brandweer-Broek Boys 4-3, Blauw? Wit-Focus 0-2. Rayon Sas van Gent: ONA-SAS 0-6, CBS-Sasse Boys 1-8. Rayon Hulst: Sportclub Cliten-Du- kra 8-4, TFC-PTT 9-1, ZTC-THC 3-5. Rayon Vlissingen: groep I: Uiterton PZEM 1-2. PVS 1-SBLV 6-3, GBC- VAW 7-1, Gebr. v.d. Berg-Coal 3-4; groep IT: Coal 2-PVS 2 4-2, MWK- BVV 6-2, VA W 2-WVV 2-2. Rayon Zierikzee: Herverkaveling- Prov. Waterstaat 1-3, Rijkswaterstaat -Grontmij 0-5, Heidemij-PZEM 7-2. EEN VOETBALWEDSTRIJD lussen de ploegen van West-Duitsland en Schotland, voor 77.000 toeschouwers te Stuttgart gespeeld, is geëindigd in een 3-1 zege voor de Schotten. OP DE jaarlijkse koningschieting te Zuiddorpe schoot zich ditmaal bur- gemeester Puylaert koning. Eerste minister werd R. de Munek en tweede A. van Waes. DE handboogmaatschappij St. Sebas- tiaan te Westdorpe hield de jaar lijkse koningschieting. Het was J. Bruggeman, die de hoge titel be haalde. (Van een speciale verslaggever) Jan Nolten is een van de grote animators geweest in de vijfde étappe van de Giro, die de karavaan van Cattolica over 235 km naar Loreto voerde. Hij was de aanvoerder van het groepje, dat na 120 km een aanval op touw zette, waaruit op een gegeven moment een voorsprong van ongeveer 3 minuten op het grote peloton ontstond. Maar niet Nolten zou ten slotte in het étappeklassement de beste plaats onder de Nederlanders bezetten. De lange Lim burger kon het tempo van de vluchtelingen niet volgen en hij viel terug tot de groep, die als 40ste binnenkwam. De Nederlander, die het eerst na de winnaar van deze rit vol strijd achter de winnaar, de Italiaan Fantini, over de streep kwam, was Daan de Groot. De Amsterdammer eindigde op de tweede plaats. Voorting had pech De Nederlandse renners zijn in deze etappe, die meer en afwisselender strijd te zien heeft gegeven dan de voorgaande ritten, zeer actief en me nigmaal in het offensief geweest. Al leen Wagtmans en van Est hielden zich op de achtergrond. Wout Wagt mans vertelde na afloop van de etap pe, dat er in de komende dagen nog tijd genoeg zal zijn om wat te laten zien. „Kijk maar eens naar het al gemeen klassement," zei hij, „daar staan nog acht man in dezelfde mi nuut". LouUon Bobel heeft zijn rose lei derstrui behouden, maar het heeft er niet altijd naar uitgezien, dat de Fransman dit kledingstuk ook in de zesde etappe nog zou mogen dragen. Er Is een periode in deze etappe ge weest, dat Pierlno Baffi een voor sprong van 5 min. 18 sec. op Bobet had. Regenhui De etappe begon met een fikse re genbui, maar nog vóór de karavaan van de weg langs de Adriatische kust afboog om het binnenland in te trek ken, brak de zon weer door. Intus sen, waren de eerste schermutselingen al achter de rug. Er waren nog geen tien kilomeier onder de wielen weg gedraaid, of de Italianen Monti, To- sato en Cainero trokken er met een Spanjaard Bobella tussenuit en on geveer 80 km lang hebben zij hun vlucht weten door te zetten. Na 50 km bereikte dit viertal een voor sprong van 3 min 38 sec, maar daar na begon de cadans te verslappen en langzaam maar zeker werd het ver schil kleiner. Bij kilometerpaai 70 zette de hoofdmacht de serieuze ach tervolging in en weldra werden de drieste vluchtelingen door de grote groep opgeslokt. Hoog tempo Het tempo was enorm hoog en voortdurend waren er felle Jachten te noteren. Jan Nolten voelde zieli kenneljik In vorm en toen hij bij Scheggia (100 km) een vette premie in de wacht had gesleept ging hü aan de haal. Het peloton reageerde onmiddellijk, maar in Sigillo (120 km) demarreerde Nolten opnieuw en nu slaagde de aanval. De Fransman ie Ber, de Spanjaard Galdeano en de Italianen Baffi en Fantini gingen mee en bij het begin van de stijging van de Fos- sato Passé hadden ook Tognaccini en een tweede Nederlander Daan de Groot zich losgemaakt. Op het hoogtepunt van de Fossato (123 km) 740 meter hoog, kwam Gal deano met 20 sec. voorsprong op ie Ber door, Baffi, Nolten en de Groot lagen op 35 sec, Fantini op 50 sec, Tognaccini op 1 min. 10 sec en het peloton tenslotte volgde op 2 min 15 sec. Bij de afdaling herenigden de ze ven vluchtelingen zich tot een groep en om beurten kop nemend konden zij hun uitloop op de grote groep ver groten tot 3 min. 20 sec. Intussen had Ap Donker in het pe loton een lekke band opgelopen, maar samen met Piet van den Brekel, die op hem had gewacht, kreeg hij korte tijd later weer aansluiting. Gerrit Voorting had minder geluk, toen hij anderhalve km voor de ra vitaillering in Camponocecchio di Genga (157,5 km) met een lekke band langs de kant kwam te staan. De wagen van Pellenaars was al vooruit naar de ravitaillering gere den en in plaats dat Gerrit een kant en klaar wieltje van zijn ploeglei der kon overnemen, moest hij de band zelf repareren. Van den Brekel en Donker wachtten op hem. Wagtmans en van Est zetten de strijd in de grote groep voort. Toen de zeven vluchtelingen door kwamen in Camponocecchio lag het peloton op 4 minuten en de andere vier Nederlanders met Voorting op 5 min. 20 see. In een felle, afmattende jacht, die 15 km duurde en waarin tenslotte ook van Est nog de helpen de hand kwam bieden, slaagden de Nederlanders er in zich weer bij de grote groep te voegen. Inmiddels was er weinig verande ring in de situatie gekomen. De ze ven aan kop hadden bij Iesi (178 km) nog altijd een voorsprong van 5 min 18 sec en op dat moment reed Bafli theoretisch in de rose trui. ISolten terug In Chiaravalla (190 km) lag het peloton op 6 min 41 sec en in Fal- conara worn Baffi de vliegende sprint en steeds hoger werd het tempo op gevoerd, zo hoog dat Nolten bij An cona. de havenplaats aan de Adri atische Zee, waar het parcours de kustroute weer ging volgen, de zes anderen moest laten gaan. Weldra had Noiten ruim een minuut op de vluchtelingen verloren en in de laat ste fase van de strijd werd hij in het peloton opgenomen. Dat peloton re duceerde de achterstand intussen tot 2,5 minuut, zodat Bobet weer zeker kon zijn van het leiderstricot. De kopgroep ging de stijd beslis sen op de twee lange helling van Lo reto. In de schaduw van de beroem de basiliek nam Fantini tenslotte de finitief de kop en kon Daan de Groot zich van de tweede plaats verzekeren. Uitslagen Etappeuitslag De vijfde etappe over een afstand van 235 km is ge wonnen door de Italiaan Fantini in 5 uur 58 min 41 sec. 2 de Groot, Ned. 5.58.44, 3 ie Ber, Fr. 5.58.50. 4 Baffi, It. 5.59.03, 5 Tognaccini, It. 5.59.08, 6 Galdeano, Sp. 5.59.40, 7 Poblet. Sp 6.03.07, 8 Gaui, Lux. 6.03.09, 9 Fal- larini, It. 6.03.10, 10 Iturat. Sp. 6.03.17, 11 Astrua, It. z.t., 12 Sabbadin, It. z.t. 13 Nencini, It. z.t. 14 Fabbri, It. z.t. 15 Bobet, Fr. z.t. 21 Wagtmans z.t. 36 Voorting z.t. 40 ex aequo een groep renners, waarbij de Nederlanders Don ker, van Est, Kersten en Nolten, al len 6.03.17, 108 van den Brekel 6.05.40. Algemeen klassement lBobet, Fr. 19.31.27. 2 Defilippis. It. 19.32.05. 3 Poblet, Sp. 19.32.14. 4 Baifi, It. 19.32.18 5 Gaul. Lux. 19.32.26, 6 Fornara. It. 19.32.46, 7 Nencini. It. 19.32.47, 8 Fab bri, It. 19.32.55, 9 Impanis, B. 19.33.05, 10 Carlesi, It. 19.33.15. II Voorting 19.33.20, 12 Geminiani, Fr. 19.33.31, 13 Baldini, It. 19.33.49. 14 Fantini, It. 19.34.03. 15 Rolland. Fr. 19.34.13. 22 de Groot 19.34.39, 44 Wagtmans 19.37.01. 49 van Est 19.37.35, 53 Kersten 19.37.53. 65 Nolten 19.39.06, 89 van den Brekel 19.43.00. 96 Donker 19.47.27. Ploegenklassement In het ploegen- klassement heeft de ploeg van Carlesi (It.) de leiding met 224 punten. Ne derland bezet de 10e plaats met 331 punten. POLITIE DIPLOM A B Te Rotterdam slaagde de heer Ro ger Baert voor het politie-diploma B. KADERDIPLOMA E.H.B.O. Het kaderdiploma E.H.B.O. werd te Den Haag behaald door de heren J.B. Goeman en P. Uijl, beiden van de afd. Middelburg van de E.H.B.O. Op 10 Juni (Tweede Pinksterdag) wordt te Bergen op Zoom weer een nationaal concours hippique gehouden. Het wordt door de west-Brabantse Harddraverij en Concours Hippique Vereniging te Bergen op Zoom georgani seerd op het middenterrein van de renbaan „Kijk in de pot". Voor het eerst biedt Bergen op Zoom een dressuurwedstrijd, die in samen werking met de vereniging van dressuurruiters is samengesteld. Het programma, dat nu al is vast gesteld, belooft heel wat. Het is be kend, dat al sinds enkele jaren de Bergse concoursen én aan kwaliteit èn aan belangstelling winnen. Als bijzonderheid kan worden opgemerkt dat dit jaar het barrière-springen vervangen wordt door een spectacu lairder nummer: een Parijs-spring concours, dat bestaat uit vijf hinder nissen in opklimmende hoogte en of breedte en waarbij de tijd geen rol speelt, zolang de ruiter binnen de vastgestelde toegestane tijd blijft. In de morgenuren vinden het springconcours L. en de dressuur wedstrijd plaats. Bovendien is een rubriek voor de jeugd ingelast. Voor de eerste prijswinnaar van 't springconcours L. is een medaille aangeboden door Z.K.II. Prins Bern- hard. In de middaguren wordt het spring concours gehouden, het concours voor het elegantste rijpaard door amazo nes en het Parijs-springconcours. Het concours hippique sluit met een jacht- i'it met eindloop in flying start. Na afloop zullen de bekroonden, getooid met de door de jury uitge reikte strikken, eenmaal de ring rondrijden. GOES, 22 mei Groenten: kropsla A2 8. Bi 4-6, bi.kool Al 71-87, A2 36- 49, Bi 35-41, B2 33, afw. 20-32, rabar ber 39-59, spin. 21-44, komkommers A 40, B 35, C 19-27, prei 10, wortelen 53-58, aardappelen 13, aardbeien per doos 74-83, per doos afw. 37. 's HERTOGENBOSCH, 22 mei Op de markt van heden werden aan gevoerd: 6221 -stuks vee, zijnde 171 runderen, 204 graskalveren, 953 vette kalveren, 633 nuchtere kalveren, 144 schapen, 16 geiten, 66 fokzeugen, 352 slachtvarkens, 26 lopers, 1595 biggen, 515 lammeren. De prijzen waren, be houdens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 7501160. guiste koeien 675980, kalfvaarzen 740i-970, klamvaarzen 650875, guiste vaarzen 675850, pinken 475—660, graskalve ren 350540, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 95210, weideschapen 80100. lammeren 60—85, drachtige zeugen 275380, lopers 6587, biggen 3859, ooien met lammeren 155—230, alles per stuk; slachtrunderen: aan voer 702 stuks; extra kwal. 3.553.70, le kw. 3.353.50, 2e kw. 33.25, 3e kw. 2.852.95, vette stieren 2.903.20, worstkoeien 2.702.85, per kg gesl. gew.vette kalveren le kw. 2.70 2.90, 2e kw. 2.302.60, 3e kw. 1.90 2.20, nuchtere slachtkalveren 1.20 1.50, slachtvarkens 1.561.60, slacht- zeugen le kw. 1.471.52, 2e kw. 1.38 1.45, per kg lev. gew.; vette schapen 95125, vette lammeren 90110, nuchtere slachtkalveren 4570 per st. Verdere mededelingen; Melk- en kalfkoeien; aanvoer minder, handel stroef, prijzen moeilijk te handhaven. Guiste koeien: aanvoer minder, han del kalm, niet prijshoudend. Jongvee: aanvoer normaal, handel stug, prijzen gelijk niveau. Vette kalveren: aan voer zeer groot, handel gedrukt, prij zen lager. Nuchtere slachtkalveren: aanvoer ruimer, handel redelijk goed, prijshoudend. Schapen en lammeren: aanvoer groter, handel redelijk goed, prijzen vast. Fokzeugen: aanvoer rui mer, handel matig, prijzen gehand haafd. Lopers en biggen: aanvoer normaal, handel redelijk, prijzen wei nig verandering. Slachtvee: aanvoer normaal, handel rustig, prijzen onge veer gehandhaafd. Slachtzeugen: aan. voer minder, handel stroef, niet ge heel prijshoudend. TERNEUZEN, 22 mei Sla A2 4-9. B2 4, bl.kool A2 55-71, B2 34-40, C2 16-23, B afw. 20-34, witte komkommers C 30-41, peen 2 46-54, radijs 20-22, sjalotten 2-5, asperges B 1.82-2.20, B afw. 1.30-1.52. Cl 1.00-1.22. sav.kool 27-41, spin. 8,5-22. postelein 45-47, aardbeien per doosje 1 65-70, 2 36-47. De eerste aardbeien van de koude grond werden heden aangevoerd door de heer L. Verburg te Hoek. Konstanz 318 1); Rheinfelden 251 24)Breisach 168 42)Straats burg 265 (onveranderd); Maxau 449 (+32); Mannheim 272 (+45); Mainz 246 (+7); Bingen 158 (+3); Kaub 164 1); Trier 130 (—3); Koblenz 169 (+1); Keulen 128 (+7); Ruhrort 318 (-t7); Lobith 917 (+3); Nijmegen 693 (onveranderd)Sluis te Weert 658 2); Arnhem 733 1); Eefde IJs- sel 259 3); Deventer 172 5); Monsin 5550 (onveranderd); Visé 4980 12): Borgharen 3902 31); Bel- f"ld 1115 (+7); Grave beneden de sluis 477 (—8). ALLEEN GELDIG VRIJDAG 24 MEI A.S. Schriftelijke bestellingen welke ZATERDAG in ons bezit zijn worden SNEL EN ZORGVULDIG tegen deze PRIJZEN uitgevoerd l WEEFSTOF TAFELKLEED pracht wollen kwaliteit, in de kleuren: terra, bruin, groen, maïsgeel en crème, effen fond met schitterend rand- motief, deze partijaanbie ding brengen wij tegen nog geen 7/z van de normale Bijpassend divankleed 25. Schoorsteenloper 4.95 Dressoirloper3.95 (Deze zijn ook afzonderlijk verkrijgbaar). 1 DEKSERVET, hagelwit pa pier met damast persing, 50 SERVETJES in wit of pasteltinten, 50 PLASTIC DRINKRIETJES, assort! kleu ren, 5 PAPIEREN BEKERS voor koude en warme dranken. Samen THEEDOEKEN zeer sterke keperdoek, grote maat 66 x 66 cm. In diverse fris gekleurde ruitdessins. Nu 175 KLAPSTOELTJE Ideaal voor de hengelsport, picnic en kampeerders. Ste vig beukenhout, O60 glad geschuurd COCOS BANKET een overheerlijk koekje U 250 gram CHOCOLADE KOFFIEBOONTJES melkchocolade CE 150 gram LUCHTKUSSEN zeer solide plostic, 4 boons, prima slui ting. Neemt geen ruimte in en weegt hoost niets. Ideaal voor op reis - aon strand of 100 in bos SPEELBROEKJE voor de kleuters von 1 en 2 jaar. Een sterk katoenen broekje, in wasechte kinder- potroontjes, een leuk model letje met grote zak en 195 stevige bretels DAMES PETTICOAT procht kwaliteit witte ka toen, met 20 cm brede bro deriekant Praktisch in de wos Kookecht Ideoal in het dragen IJzersterk Luxe uitvoering (Ook in bakvis maten) NO-IRON OVERHEMDEN het ideale overhemd, snel drogend, strijken overbodig, keurige pasvorm, modern boord model, paarlmoer kno pen, dubbele of en- "1(575 kele manchetten DOUCHE. OF BADMUTS voor moeder en dochter, van solide plastic, In diverse des sins of effen tintem, keurig afgewerkt. De elastische slui ting voorkomt beslist CJj natte haren BREDA BERGEN OP ZOOM

de Stem | 1957 | | pagina 13