Frans Kabinet gevallen Kamer tegen opheffing Nationale Reserve Het Koninklijk Paar in Stockholm Nog steeds moeilijkheden president Soekarno I voor Philips doet beste zaken Drie vooraanstaande communisten uit Poolse partij gestoten Volledig begrip Dulles-Pineau Motie-Roosjen met grote Wouwse vrouw in wastobbe verdronken Uitbreiding staking Italië Misdadigers zwaar gestraft DAGBLAD VOOR ZEELAND Financieel bankroet dreigt Wervelstorm over Kansas eist 35 doden Akkoord Engeland en Malakka Uri'tfycrty Noordelijke wind mpprr/prhcid UQÏlVClClVCl Andere taken voor N.R. gevraagd Kleine run op banken „Geen bewijzen' in zaak Montesi Opnieuw metingen zwaartekracht aan boord Nederlandse onderzeeboten 97e JAARGANG No. 22460 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter. P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 22 MEI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie i 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per ,mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBITRG, Nieuwstraat 41, tel, no.^35) en heel anders ge- och Gallash steun- somber het hoofd n. Doch plotseling ch met een ruk op dreigend aan. ,En vreemdeling haar iwen!" sprak hij. ig ik hem eigen- et leven!" De Franse regering is gisterenavond, na een dramatisch debat in de Nationale Vergadering, gevallen. Met 213 legen 250 stemmen heeft de nederlaag voor Mollet zich afgetekend, die aan zijn voorstellen met betrekking tot bezuiniging op de Franse uitgaven, de vertrouwenskwestie had gesteld. Enkele keren werd de vergadering, waarin de beslissing zou vallen- geschorst om de fractieleiders der voornaamste partijen en hun adviseurs in staat te stellen in de wandelgangen overleg te plegen over de wijze, waarop gestemd zou worden. Enkele uren voor het moment, waarop Mollet ten val werd gebracht, wist radio-Paiijs reeds te melden, dat het kabinet bijzonder moei lijke uren zou doormaken. Zijn lot was vooral afhankelijk van de volgelingen van Mendes France, die 45 zetels tellen en van de sterke groep der onafhankelijke conservatieven, 102 in getal. In de wandelgangen kwamen deze groeperingen niet tot een eensluidend oordeel. Het geringe verschil in stemming wijst er op, dat het deze groeperingen „der wip-partijen" zijn, die een einde hebben gemaakt aan de regering Mollet. Voor de regering stemden de 100 socialisten, de sociaal-repu blikeinen (voormalige Gaullisten) en gematigde centrumgroepen als de republikeinse volksbeweging (R.K.) Tegen stemden de 150 communisten en hun aanhangers, de rneesten van de 102 conservatieven en 37 Poujadisten. Aan het eind van het onder houd van drie kwartier tussen Dulles en Pineau deelde Pineau aan verslaggevers mee, dat hij en Dulles het er volkomen over eens zijn, dat de huidige Egyp tische voorwaarden voor de ex ploitatie van het Suezkanaal van „voorlopige aard" zijn. ,,Ons onderhoud was hoofdzakelijk gewijd aan het vraagstuk dat thans door de Veiligheidsraad wordt be sproken. Wij waren het op alle be handelde punten volkomen eens." De Franse delegatie bij de Veilig heidsraad zal aan het eind van de bijeenkomst van de raad beslissen of zij wel of niet een resolutie zal in dienen. Dit besluit zal afhangen van nieuwe elementen die in de loop van het debat zouden kunnen ontstaan, aldus Pineau» De Amerikaanse stad Kansas en omgeving zijn in de afgelo pen nacht getroffen door een wervelstorm, waardoor minstens 35 personen het leven hebben verloren en ruim tweehonderd verwondingen hebben opgelo pen. Engeland en Malakka zijn het gisteren eens geworden over de definitieve bijzonderheden van een grondwet voor een onaf hankelijke federatie van Ma lakka, aldus is van gezagheb bende zyde in Londen verklaard. Malakka zou op 31 augustus een onafhankelijk lid van het Britse Gemenebest moeten wor den. DE NEDERLANDSE haringvloot is gisteren in alle vroegte uitgevaren. De eerste jagers worden tegen a.s. vrijdag met Hollandse nieuwe aan de markt verwacht. OP DINSDAG 28 mei zal op initiatief van de provinciale besturen van Friesland en van Noord-Holland het feit worden herdacht, dat het die dag 25 jaar geleden zal zijn, dat de Af sluitdijk werd gesloten. HET BRITSE koningspaar is gisteren voor een officieel bezoek van drie da gen aan Denemarken in Kopenhagen aangekomen. De sjah van Perzië en koningin Soraja zijn gisteren voor een officieel bezoek van vijf dagen aan Spanje gearriveerd. DE JONGSTE Britse geleide projec tielen zullen op de luchtvaarttentoon stelling, die vrijdag op Le Bourget wordt geopend, tentoongesteld en te Koop worden aangeboden. Dit laatste alleen aan landenleden van het At lantisch Pact. O^'DER de GROEP broodbezorgers worden de laatste tijd veel hartpati- 5,5 ongetroffen, zo werd meege deeld op het te Utrecht gehouden congres van de algemene bedrijfs- nond voedings- en genotmiddelen. Men schreef dit toe aan het toene- £en van de hoogbouw, waardoor de klhnrn Z°r^erS V0G^ ^rappen moe^en Mr A. DIEPENBROCK, landelijk se- oi.t van c'c Rath. Actie, vierde z'jn z'lveren priesteifeest te werH C-ou,t' gelegenheid hiervan tnt c i.i' or de H. Vader benoemd t°t Geheim Kamerheer. Voor de regering stemden de 100 socialisten, de sociaal-republikeinen (voormalige Gaullisten) en gematig de centrumgroepen als de republi keinse volksbeweging (R.-K.). Tegen stemden de 150 communisten en hun aanhangers, de meesten van de 102 conservatieven en 37 Pouja- i disten. Om 250 miljard frank De regering wilde de staatsin komsten met 250.000.000.000 frank (de frank is iets meer dan een cent) verhogen. Hiervan wilde zij 150.000.000.000 frank verkrijgen door het heffen van nieuwe be lastingen. Een-derde van dit be drag zou worden verkregen door belastingen, die bij presidentieel besluit zouden worden uitgevaar digd, voor het overblijvende twee. derde gedeelte wilde de regering de goedkeuring der volksverte genwoordiging verwervpn De regering had de afgevaardigden erop gewezen dat zij hun goedkeu ring hadden gehecht aan de Brits- Franse actie tegen Egypte en de Al gerijnse politiek, met de daaruit voortvloeiende strijd tegen de rebel len, zodat zij thans ook de financiële gevolgen hiervan onder ogen moes ten zien. De financiële commissie van de raad der Franse republiek, de Franse senaat, heeft gisteren kennis genomen van een somber rapport over Frankrijks binnen landse en buitenlandse finan ciële positie. De commissie was bijeengekomen voor een eerste studie van het bezuinigingsplan van de regering. De radicale senator Marcel Pellenc deelde de commissie mede, dat de buitenlandse be taalmiddelen van Frankrijk thans uitgeput zijn De omzet van de N.V. Philips' Gloeilampenfabriek te Eindho ven toont een stijging van 28 percent over het eerste kwar taal van dit jaar ten opzichte van de overeenkomstige periode van 1956. Is het aantal werknemers in de we- ïeld toegenomen, in Nederland is dit aantal gedaald. Per 31 maart jl. be droeg dit bij Philips 58.000 tegenover 59.000 aan het einde van 1956. De toeneming van de afzet van tele visietoestellen is belangrijk geweest. Op het ogenblik is de vraag hier naar zelfs groter dan het aanbod. m JVfersverwaehting van het K.N. i M-i. tot vanavond, opgemaakt dins- dagavond 23.15 uur: J Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend 2 matige noordelijke wind. Dezelfde J or iets hogere temperaturen. er,wachting van het Belgische J Weerkundig Instituut: Matige tot zwakke wind uit noord tot noord- oost. Meestal zware bewolking, die 2 geleidelijk zal verminderen. I vandaag: zon onder 20.37 uur. Maan onder 13.02 uur „„M?alen: zon op 436 uur- Maan op 1.47 uur. Somber verslag „Wij leven op in het buitenland ge opende kredieten en als deze niet voor eind juni worden verlengd zul len wij het goud in de kelders van de bank van Frankrijk, ter waarde van 300 miljoen frank, moeten aan spreken." (Van onze parlementaire medewerker). Van zes kanten heeft minister Staf in de Tweede Kamer de wind van voren gekregen over de wijze, waarop hij onlangs onverwacht een besluit heeft genomen tot het opheffen van de Nationale Reserve. „Als deze opheffing doorgaat, betekent dat een knauw aan de weerbaarheid van ons volk'', aldus de heer Roosjen (A.R.), die de minister hierover interpelleerde en zijn methode weinig elegant noemde, zowel ten aanzien van de duizenden vrijwilligers als van het instituut zelf. Het betekent volgens hem verzwakking van de Europese verdediging, waarover onlangs nog in Straatsburg met zorg is gesproken naar aanleiding van het terugtrekken van Engelse troepen, aldus de A.R.-spreker. Hij zag in de Nationale Reserve een betrouwbaar en goed geoefende kern van vrijwilligers, die in een verdedigingsoorlog zeer welkom kan zijn. PRINS BERNHARD heeft het be schermheerschap aanvaard van de tentoonstelling Amsterdam Diamant stad, die van 21 juni tot en met 14 juli in de Apollohal te Amsterdam wordt gehouden. DE BORING Wassenaar V. van de N.V. Ned. Aardolie Mij is met suc ces bekroond. De put aan de Zijde- weg bij Wassenaar is met een bevre digende opbrengst in gebruik geno men. In een motie die met grote meer derheid is aangenomen waarbij natuurlijk de communisten tegen wa ren heeft de Kamer te kennen ge geven, dat de regering moet trachten de vrijwilligers te behouden door de Nationale Reserve andere taken toe te wijzen. De motie spreekt van het verrichten van ordonnance-, verbin- dings- en bewakingsdiensten, het lo pen van patrouilles en het verlenen van steun aan andere strijdkrachten. Minister Staf heeft deze motie over bodig en bovendien te vaag genoemd. Alle fracties hadden een zegsman tegen de minister in het veld ge stuurd, die met onmiskenbare verontwaardiging de methode van opheffen veroordeelden. Alleen de communisten vonden het prach tig, dat hij anti-Sowjet bataljons I wilde opruimen. De heer Visch (KVP) kende wel de gelijk grote militaire waarde toe aan een goed geselecteerde organisatie als deze, die de aanval van de vij and, ook in een wereldoorlog, zou kunnen vertragen, alleen al omdat men rekening moet houden met de aanwezigheid van uitstekend getrain de guerillastrijders. Hij vroeg ernsti ge bezinning op een reorganisatie van de Nationale Reserve. De heer Rit meester (WD) sprak in dit verband over de Engelse Home Guards, die in de afgelopen wereldoorlog op de eerste oproep van Churchill met pri mitieve wapenen klaarstonden om belangrijk werk te verrichten. Zelfs ds. Zandt De heer Evert Vermeer (PvdA) vroeg om een duidelijke opdracht voor deze vrijwilligers, die de mili taire status zouden moeten krijgen. De Indonesische minister van financiën. Sutikno Slamet, heeft gisteren met kracht de in Dja karta lopende geruchten tegen gesproken, als zouden de depo sito's bij de banken worden be vroren of geblokkeerd. Deze ge ruchten hadden maandag tot een kleine run bij de banken geleid. De minister legde zijn verklaring af na een bijzondere bijeenkomst van de monetaire raad, waarin de alar merende financiële positie van het land werd besproken. Na afloop van deze bijeenkomst werd geen verklaring uitgegeven, doch welingelichte kringen achten het mogelijk, dat de monetaire raad ver hoging van de accijnzen op bier, sui ker en sigaretten zou overwegen. De aanhoudende geruchten, dat de regering de bankbiljetten van 1.000 ruptah zou kunnen conliskeren, wer den door bedoelde kringen tegenge sproken. Beroep van Islamieten De vereniging van Islamitische godsdienstleraren heeft een be roep gedaan op president Soekar no om zijn „conceptie", welke onder meer beoogt de vorming van een kabinet, waarin alle par tijen zitting hebben, en de instel ling van een nationale raad van advies, in te trekken. De godsdienstige Islamitische lei ders in Djakarta onderschrijven ten volle de resoluties, welke werden aangenomen op het kortgeleden ge houden congres van godsdienstlera ren van geheel Sumatra, waarin werd aangedrongen op de formatie van 'n kabinet, dat onder leiding van president Soekarno en oud-vice-presi- dent Mohammed Hatta zou moeten staan. Hatta is gisteren in Djakarta terug gekeerd van zijn bezoek aan het op- Alleen de heer Calmeyer, die met de minister lid is van de C.H., spaarde hem zijn kritiek op het punt van de opheffing zelve, maar niet op de wn— waarop dit geschiedt z aif im strfm». c™ 0t°enduuAden slechtge- oefenden bfi van parachu tisten in het geweer komen, dan is volgens hem slechts een chaos te verwachten. Deze mening werd door andere kamerleden bestreden. De minister heeft de Kamer ge zegd, dat hij slechts denkt aan „een soort aansluiting bij de politie" en dat hij niet bereid is de Nationale Reserve tot een volmondig militair apparaat te laten uitgroeien. Zelfs dominee Zandt bestreed de mening van de minister en herinnerde aan het belangrijke werk dat in dit ver band gedaan kan worden tegen een vijfde colonne, die al weer van zich doet horen. Bezwaren minister Minister Staf ontwikkelde nog de theorie, dat een oorlog in onze dagen te beweeglijk is om nog met dit mid del te kunnen werken. De Engelse Home Guard was uit de ergste nood geboren en dus volgens de minister niet vergelijkbaar met de Nationale Reserve. Met alle respect voor de verdiensten van de Nationale Reserve meende de minister toch, dat wij de opofferingen, waarvan de laatste tijd zoveel ophef wordt gemaakt, niet moeten dramatiseren. Tegenover de 200.000 man, die normaal onder de wapenen zijn, vormen de 10.000 vrijwilligers van de N.R. nu niet direct een bewijs dat dit instituut zo sterk in het Nederlandse volk leeft als de laatste tijd wordt voorgesteld. Tenslotte trachtte de minister, toen de motie op de proppen kwam, de wensen van de Kamer naar eigen in zicht te interpreteren: huis en haard verdedigen, ja, maar dan toch slechts in het kader van de plaatselijke or ganisatie van de politie. Hij vond de motie overbodig, omdat hij. zoals ook minister Struycken bevestigde, met het bestuur van Steunt Wettig Ge zag reeds in onderhandelingen was. Ook meende hij, dat de aanduidin gen in de motie te vaag waren. Mi litaire verbindingsdiensten, kon hij wel aanstonds zeggen, zullen onmoge lijk als taak aan de Nationale Reser ve kunnen worden opgedragen. „Maar daarover gaan nu juist de onderhandelingen met Steunt Wettig Gezag interrumpeerde de heer Ver meer. Bij de stemming, die bij zit ten en opstaan geschiedde, bleek, be halve de communisten, ook de heer Roolvink (KVP) het met de minister eens te zijn. Doffe kanonschoten klonken in de vroege morgenuren over een door een warme zomerzon bestraald Stock holm. ten teken, dat koningin Juliana en prins Bernhard de Zweedse terri toriale wateren waren binnengeva ren. Dichte drommen mensen om zoomden reeds uren voor de aan komst de kaden. Een fleurige vlag- gentooi versierde de straten van de Zweedse hoofdstad, waarlangs de ko ninklijke gasten in het middaguur hun intocht in de stad hebben ge houden. Een intocht om nooit tc ver geten. Tweehonderd straaljagers da verden over de stad. waar duizenden op de been waren om ons vorstelijk paar toe te juichen, dat in een rij tuig, dfjBÏ J-'f' paarden getrokken, rmactógs ontvingen koningin '"MuiSVis en prins Bernhard in het koninklijk paleis te Stockholm de hoofden van de diplomatieke missies. Daarna trokken zij zich terug in de gastvertrekken van het paleis, waar zij voor deze dagen hun intrek hebben genomen. Deze vertrekken liggen in de westelijke vleugel van het paleis en zien uit op de Domkerk en het pittoreske oude stadsdeel van Stockholm. De dag werd besloten met een galadiner. Op bovenstaande foto. ziet men hoe H.M. de Koningin bij haar aan komst in Stockholm begroet wordt door haar koninklijke gastheer, ko ning Gustaaf VI Adolf; op de ach tergrond Z.K.H. Prins Bernhard en H.M. Koningin Louise van Zweden. (Telefoto ANP) standige gebied van Midden-Sumatra, waar hij uitbundig was ontvangen. Sociale zaken Gezaghebbende kringen hebben verklaard, dat president Soekarno zou hebben besloten om Muljadi Djo- jomartone (lid van de Masjumi) te benoemen tot minister van sociale za ken, in de plaat? van dr. Leimena, die kortgeleden tot derde vice-pre- mier werd benoemd. Aanvankelijk was de portefeuille aangeboden aan dr. Sjamsuddin, eveneens lid van de Masjumi. die haar echter weigerde. Het enige Masjumi-lid, dat thans in het kabinet zitting heeft is Mo hammad Pangeran Noor, de minister van openbare werken en energie, die in verband hiermee door de Masjumi uit de partij werd gezet. De Masjumi heeft reeds aangekon digd een zelfde maatregel tc zullen treilen tegen Muljadi, als deze de uit nodiging mocht aanvaarden. In Wouw heeft zich gistermor gen een bijzonder tragisch on geval voorgedaan. Toen mevrouw D. Verhelst (26), wonende in de Buikstraat, de was deed, werd zij door toeval len getroffen. Zij viel voorover in de wastobbe en verdronk. Mevrouw Verhelst was moeder van twee kinderen. De stakingsbeweging onder de land arbeiders in de Po-vallei breidt zich nog steeds uit. Op het ogenblik be draagt het aantal stakers 200,000. De voornaamste eis van de vakbon den is een verhoging van het mini mumloon met 10%. Het proces-Montesi heeft gis teren in Venetië zijn hoogtepunt bereikt toen de openbare aan klager, Palminteri, verklaarde, dat er geen „direct of indirect bewijs" is geleverd tegen de voornaamste beklaagden: Piero Piccioni de zoon van een vroegere Italiaanse minister van buitenlandse zaken, die wegens deze geruchtmakende zaak in dertijd is afgetreden tegen markies Montagna en het voor malige hoofd van de Romeinse politie, Saverio Polito. Piero Piccioni, die, sedert het proces op 21 januari begon, alle zittingen heeft bijgewoond, glimlachte tegen zijn verdediger, toen de open bare aanklager dit mededeelde. Het valt voor een openbare aankla ger niet mee, zo zei Palminteri, te moeten toegeven dat er helemaal geen bewijzen zijn, maar ik heb geen enkel bewijs kunnen vinden. Hij he kelde het optreden van Anna Maria Moneta, de Zwarte Zwaan" die als vroegere minnares van Markies Mon tagna de zaak aan het rollen had ge bracht met schokkende onthulllingen over uitspattingen met verdovende middelen, waarbij Montagna en Pic cioni betrokken zouden zijn geweest en waarvan Wilma Montesi het slachtoffer zou zijn geworden. Moord te Heer De Maastrichte rechtbank heeft gis teren de 19-jarige handlanger J. van G. en de 23-jarige garageknecht M. J. S. wegens moord met voorbedachten rade, gepleegd op 25 augustus van het vorige jaar op de 50-jarige mo torhandelaar H. J. Mohnen te Heer, conform de cis veroordeeld tot elk vijftien jaar gevangenisstraf. De 45-jarige vrouw van het slacht offer werd wegens opzettelijk uitlok ken van moord door het verschaffen van gelegenheid en de middelen tot het plegen van het misdrijf (nl. de belofte van f 20.000,- voor het doden van haar man, het kopen van een re volver en het doorgeven van dit wa- oen aan de daders van de aanslag) tot vijfös conform de eis veroordeeld slotte iaa-u straf. Ten- j. N., die relaties met ae vrouw derhield, ook wegens uitlokken van moord (het namens de vrouw belo ven van f 20.000,- beloning, het mede kopen van een revolver en het door geven van de huissleutel der woning van Mohnen) conform de eis veroor deeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. De verdedigers der verdachten zullen overwegen hoger beroep aan te teke nen. Moord te Arnhem De Arnhemse rechtbank veroor deelde de 58-jarige los arbeider C. J. uit Arnhem, die op 1 maart van het vorige jaar de 45-jarige A. Klaassen in een kleedlokaal op een Arnhems voetbalveld had dood geslagen, con form de eis tot acht jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Gerrit de Stotteraar Het gerechtshof te Amsterdam heeft de 37-jarige chauffeur G. C. v. B., (bijgenaamd Gerrit de Stotteraar) conform de eis van de procureur- generaal veroordeeld tot vijf jaar ge vangenisstraf met aftrek. Dat is één jaar meer dan het vonnis van de Amsterdamse rechtbank, waartegen de officier van justitie, die acht jaar tegen de man had geëist, in appèl was gegaan. Twee vroegere leden van het Poolse politieke bureau, Jakob Berman en Stanislaw Radkie- wicz, zijn uit de partij gestoten omdat zij hun partijplicht heb ben verzaakt bij het toezicht op de werkzaamheid van het oude ministerie van Openbare Veilig heid in de jaren 1949 tot 1955. Laatstgenoemde is minister van openbare veiligheid geweest. Ook ge royeerd is een vroegere onderminister van openbare veiligheid, Mieczyslaw Mietkowski. Sedert de laatste voltallige verga dering van het partijbestuur ten tijde van de „oktoberrevolutie" van vorig jaar is oen onderzoek ingesteld naar ongemotiveerde en valse beschuldi gingen, onrechtmatige arrestaties, processen en vonnissen en naar „scha delijke en misdadige methoden bij het onderzoek door de politie". De met dit onderzoek belaste com missie is tot de conclusie gekomen, dat in de bovengenoemde jaren het toenmalige politieke bureau zonder enige twijfel niet werd ingelicht over het werk van de veiligheidsdiensten en geen kennis kon nemen van hun activiteit, zelfs niet als het om poli tieke kwesties van het grootste be lang ging. De commissie heeft getracht vast te stellen of de ongemotiveerde arresta ties en valse beschuldigingen niet ge baseerd waren op weloverwogen uit lokkingen of kwade trouw van de genen, die het toezicht op de veilig heidsdiensten uitoefenden. „De com missie heeft geen bewijzen gevonden, die een dergelijke beschuldiging sta ven." Onder de slachtoffers van deze valse beschuldigingen bevonden zich „ver dienstelijke en toegewijde partijlei ders," aldus het rapport van de com missie, dat door het centrale comité van de Poolse communistische partij werd goedgekeurd. Deze „verdienstelijke en toegewijde partijleiders" waren o.a. Wladyslaw Gomulka, die vorig jaar na lange tijd gevangen te hebben gezeten weer de leiding over de partij kreeg, generaal Marian Spychalski, die thans minister van defensie is. en generaal Waclaw Komar, de commandant van de troe pen voor de binnenlandse veiligheid. Prof .dr. ir. F. A. Vening Mei- nesz heeft gisteren op een hul digingsbijeenkomst in de Rijks universiteit te Utrecht meege deeld, dat er plannen bestaan, die in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeren, om aan boord van onderzeeboten van de Kon. Marine opnieuw zwaartekrachtmetingen te doen en wel in de komende herfst. De mogelijkheid om deze plannen te realiseren moet zeer gunstig worden geacht. Het was bij deze gelegenheid, dat prof. Vening Meinesz bij bevordering tot commandeur in de orde van Oran je Nassau werd benoemd.

de Stem | 1957 | | pagina 1