Nehroe: Suezkanaal open voor ieder land Nieuwe in Italië regering Oranje-elftal voor Wenen is gereed Feest in Roosendaal: RBC kampioen Jongeman uit Bergen op Zoom stak zijn meisje dood nieuws Overeenstemming tussen Irak en Saoedi-Arabië Jongen gered die etmaal in een put zat ..Boei" niet van duikboot maar van vliegtuig Moordenaars mevr. Carroll uitgeleverd Verkiezingen in Egypte Ajax kampioen DAGBLAD VOOR ZEELAND Vandaag Franse resolutie in de Veiligheidsraad Mille Miglia wordt niet meer verreden Rode Hoed voor Kurd. Wyszynski Lord Halifax schrijft: Duitsers wilden koning George VI ontvoeren Wisselende bewolking Moord gepleegd met beitel Grieks-Cyprische burgemeesters klagen Motorrijder gedood, zijn twee zoontjes gewond Ook feest bij RBC Praktisch ongewijzigd naar Oostenrijk 97e JAARGANG No. 22458 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 V««r 6cKonmgm m Valeriané MAANDAG 20 MEI Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. liureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) Premier Nehroe van India heeft in Colombo verklaard, dat naar zijn persoonlijke mening elk land het recht moet hebben van het Suezkanaal gebruik te maken. De premiers van India en Ceylon hebben in een uitgegeven gemeenschappeiijke verklaring de grote mogendheden verzocht de proeven met kernwapens te staken. Nehroe zei op een pérsconferentie niet in te zien, waarom iemand de economische toepassing van de Eisenhowerleer voor het Midden-Oosten niet zou toejuichen. Militaire hulp was naar zijn mening van geen nut en bedierf soms de economische kant van de zaak. Uit gewoonlijk betrouwbare bron in Parijs is zaterdag vernomen dat de Franse minister van buitenlandse za ken, Pineau, vandaag op de eerste zit ting van de Veiligheidsraad een ont werpresolutie zal indienen, waarin ge vraagd wordt om het aanknopen van onderhandelingen tussen Egypte en de gebruikers van het Suezkanaal tenein de de status van het kanaal vast te leggen. Deze onderhandelingen zouden in tegenstelling tot het Egyptische me morandum over de exploitatie van het kanaal, dat een eenzijdig document is aan de status van het Kanaal een contractueel karakter geven. Eteun van Amerika In welingelichte Amerikaanse kringen in Washington is men van mening, dat de Amerikaanse rege ring bereid is het Franse stand punt in de Veiligheidsraad te steunen, mits de Franse eisen de hervatting van de onderhande lingen zullen toestaan tussen Egyp te en de gebruikers van het Suez kanaal ter verzekering van de noodzakelijke samenwerking bij de functionering van de interna tionale waterweg. Volgens een te Parijs uitgegeven verklaring van de „oude" Suezkanaal- maatschappij beschouwt deze zich nog steeds als het enige lichaam, dat ge rechtigd is de tolgelden te innen. Israël wacht af Israël zal zijn plan om een schip door het Suezkanaal te zenden niet laten beïnvloeden door Egyptische ver klaringen, die een onrëchtmatige daad op het oog hebben, aldus heeft het hoofd van de Israëlische voorlichtings dienst bij de V.N., dr. Yapou, zaterdag verklaard. Graaf Aymo Maggi, een der organisatoren van de Mille Mig lia. heeft zaterdag meegedeeld, dat de wedstrijd niet meer zal worden gehouden. Het besluit werd genomen naar aanleiding van de ongelukken in de laat ste race, die de dood van 13 per sonen tot gevolg hadden. De fa milieleden van de slachtoffers hebben allen een uitkering ont vangen van de organisatoren. De „boei" op de Noordzee, naar veler mening afkomstig van een duikboot, is, naar wij van de Koninklijke Marine te Den Helder vernemen, bij on derzoek niets anders gebleken.te zijn dan een z.g. Engelse oefen- smook-ilair met een afmeting van 50 cm. Deze apparaten geven vuur en rook en worden uitgeworpen door vliegtui gen voor plaatsbepaling op zee. De onderzeebootjager „Utrecht", die een onderzoek heeft ingesteld, is in de haven van Den Helder teruggekeerd. OP ADVIES van de jury voor de staatsprijs letterkunde (P. C. Hooft- prijs) 1956 heeft de minister van O. K. en W. besloten deze te verle nen aan de letterkundige Anna Bla- man voor haar gehele oeuvre. BIJ OVERSTROMINGEN in de Ame- nkaanse staat Oklahoma ziin negen =nve?mfstk°men' Ean persoon DIERGAARDE Blijdorp zaterdag recipiërend ter gelegenheid van het eeuwfeest van de diergaarde - heeft het predikaat Koninklijk ontvangen, OP HET KASTEEL te Betzdorf heeft de bisschop van Luxemburg mgr Lommei, zaterdag de prinselijke tweeling van zijn land gedoopt De eerste geborene van de tweeling het prinsje, ontving de namen Jan Felix Maria Willem, waarna het prinsesje Margaretha Antonia Maria Felicitas werd gedoopt. OP HET Amerikaanse vliegveld Fuerstenfeldbrueck is het eerste es cadrille straaljagers van de West- duitse luchtmacht in dienst genomen. Het escadrille bestaat uit 25 thun- derstreaks. IN PORT AU PRINCE, de hoofdstad van de Westindische negerrepubliek Haïti, hebben aanhangers en tegen standers van de regeringsraad, die thans het land bestuurt, slag gele. verd. Een persoon kwam om het le- ven' fwee werden er gewond. De toe stand blijft zeer gespannen. TE MANILLA lijden thans 30.000 mensen aan griep. Van 15 tot 17 mei zijn 19 personen aan deze ziekte over leden, terwijl zich in diezelfde perio de Jneer dan honderd sterfgevallen voordeden van zieken, die aan ne venverschijnselen van de griep over leden. v DE BURGEMEESTER van Amster dam, mr. G. van Hall, is zaterdag geopereerd. Zijn toestand is ,,zeer tevredenstellend." Hij ontkende, dat Egypte het recht tot zelfverdediging mag uitoefenen tegen een dergelijk schip. Dit recht van Egypte werd vrijdag in Cairo naar voren gebracht door kolonel Ab- del Kader Hatem van het Egyptische ministerie van voorlichtingsdienst. Van Israëlische zijde werd voorts meegedeeld, dat Israëls vaste verte genwoordiger bij de V.N., Abba Eban, op het ogenblik niet voornemens is te verzoeken om als belanghebbende partij deel te mogen nemen aan het debat, dat vandaag in de Veiligheids raad over de Suezkwestie zal worden gehouden. Israël zou er de voorkeur aan geven een afwachtende houding aan te nemen. Paus Pius de twaalfde heeft zaterdag aan kardinaal Wys- zynski, de primaat van Polen, de rode kardinaalshoed over handigd. De kardinaal legde de gebruikelijke eed af dat hij bereid is zonodig voor het Rooms-Katholieke geloof te ster ven. De plechtigheid had een besloten karakter. Slechts de leidende prela ten van het pauselijke hof en een der tigtal Poolse geestelijken waren aan wezig. Kardinaal Wyszynski is al in 1953 tot kardinaal verheven, maar de rode hoed kon hem niet eerder worden overhandigd omdat hij Polen niet kon verlaten. In september 1953 werd hij gevangen gezet en pas in oktober van het vorige jaar herkreeg hij zijn vrij heid. In 1951 was de primaat voor het laatst in Rome geweest. (Advertentie) iiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiin In 6 tellen versgemalen koffie met de sensationele nieuwe TOMADO elektrische koffie molen voor de fantastisch lage prijs van f 23,50. Volgende week overal ver krijgbaar. fliuiimiiiiuuuitiiiUfmiiiiiiwiiiiiiwiiimtiumiiHHmwiKiuiiitiiiiiimiiiniiiiuiiiiiiniiiuiii Volgens de mémoires van Lord Halifax, die in 1938-1940 minister van buitenlandse zaken was en la ter Brits ambassadeur te Was hington, hebben de Britse autori teiten in het voorjaar van 1939 voorzorgsmaatregelen genomen met het oog op de mogelijkheid, dat het Duitse vestzakslagschip „Deutsclüand" zou trachten ko ning George de zesde te ontvoe ren, die toen aan boord van de ..Empress of Australia" de Atlan tische Oceaan overstak voor een officieel bezoek aan de V.S. en Canada. Deze maatregelen waren echter overbodig geweest. Voorts wordt in de gedenk schriften onthuld, dat president Roosevelt destijds de suggestie heeft gedaan, dat Engeland zijn kroonkolonie Hongkong aan China zou afstaan om de Chinese legers in hun verzet tegen Japan aan te moedigen. Ook maakt de oud-minister mel ding van een mysterieuze bood schap, die op 21 augustus 1939 kort voor hei uitbreken van de oorlog, uit Duitsland was ontvan gen. Hierin werd te kennen gege ven dat Hitiers minister van luchtvaart, Goering, naar Lon den zou willen komen voor over leg met de Britse premier. Er werd een regeling getroffen vpor een geheim bezoek op de 23ste. Goering zou per vliegtuig komen en landen op een niel-gebruikt vliegveld in de omgeving van Chequers, het buitenverblijf van de premier. Op 24 augustus werd echter uit Duitsland bericht, dat Hitler van mening was, dat het bewuste bezoek niet direct nuttig zou zijn. Na de besprekingen tussen ko ning Saoed van Saoedie-Arabië en koning Feisal van Irak is zaterdag in Bagdad een commu niqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de regeringen van beide landen volkomen overeen stemming hebben bereikt over „de bescherming van de onaf hankelijkheid van beide landen tegen elke buitenlandse inmen- ging". Weersverwachting van het KNMI l j tot vanavond, opgemaakt zondag- l avond 23.15 uur. J 1 i„Pva.n"Sen' maar hoofdzakelijk J '"jet binnenland, ook nog enkele J 7uokü optredende buien. .innrrt matige wind tussen I ïltkl n C" west" In (l° ooste- icts hOROre mid- t dagtemperaturen, eiders weinig l verandering ,n temperatuur. Ver wachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: J Matige tot zwakke wind uit noord- 1 west tot west. Zwaar bewolkt met ^eder wordende opklaringen. Zeldzame neerslagvlagen. Later 5*® dag toenemende bewolking met kans op regen. I\/Tanc'aag: zon onder 20.34 uur. I Maan onder 10.53 uur. Morgen: zon op 4.38 uur. Maan op 1.06 uur. (Van onze verslaggever) „Ik heb zojuist mijn meisje vermoord. Deze lugubere mededeling deed de 23-jarige Bergse arbeiaer P. v.d. B. zaterdagavond, toen hij rond acht uur in het café te Bergen op Zoom, waar hij een kamer had gehuurd, een borrel bestelde. Enkele ogenblikken tevoren had v. d. B. zijn meisje, de 17- jarige Riet Koopman uit Bergen op Zoom, werkster van beroep, op een schietterrein, dat aan de uiterste westrand van Bergen op Zoom ligt, van het leven beroofd. Hij beging zijn vreselijke daad, nadat het meisje hem had verteld dat zij aan de verkering een einde wilde maken, omdat haar ouders er erg tegen gekant waren. Nog dezelfde avond heeft de politie v. d. B. in een café in de binnenstad gearresteerd: 2i/2 uur, nadat de moord gepleegd was. Knap werk van de Bergse recherche, die de gehele stad heeft uitgekamd. Al geruime tijd had v. d. B. ver- met Koopman. De twee ontmoetten elkaar geregeld, óók toen •7„lJjnciS'l,e' na eerst in Bergen op - »m in het ziekenhuis werkzaam te Wee in Breda ging werken, s een maand of acht was v. d, famw Weg' Hil kon het met zijn nlet Roeó vinden. De arbei- afjj' in een Srote industrie in Ber- g n op Zoom als sjouwer werkzaam jfofa' ;"am w°en z«n intrek in een cafe in de binnenstad, waar men hem graag mocht. V d. B„ die enkele malen onenig heid met zijn meisje had gehad, wist ?,at Z'J de verkering wilde verbreken. Hij vatte t°on het plan op haar van het leven te beroven. In de nacht van vrijdag op zaterdag, toen hij nacht dienst had, trof hij de eerste voorbe reidingen. Hij sleep een beitel af, zo dat deze als steekwapen dienst kon doen. Zaterdagavond heeft v. d. B. zijn plan ten uitvoer gebracht, 's Mid dags om kwart over vier haalde hij zijn meisje, dat uit Breda kwam. van de trein af. In een binnenzak bevond zich het dodel ke wapen... V. d. B. nam zijn meisje mee naar ..Kijk in de Pot", een uitgestrekt schietterrein, dat tamelijk achteraf is gelegen. In de buurt van de kogel vangers heeft hij haar met de afge slepen heitel enkele steken in de hals toegebracht, die vrijwel onmiddellijk de dood ten gevolg hadden. Het was toen half zeven. Bebloede handen hDet ca^ waar hij woonde heeft v. d B. over zijn misdaad gerept en daarbij toonde hij zijn bebloede han den, die hij direct ging wassen. De caféhouder, die de woorden van zijn gast opving, waarschuwde onmiddel lijk de politie, die zich ijlings naar de plaats van het misdrijf begaf. Na enig zoeken, waarbij in de nabijheid gelegerde militairen assistentie ver leenden, vond men in een struikge was het deerlijk verminkte lichaam van het meisje. Een door de politie ontboden ge neesheer kon slechts de dood consta teren. Door een pater van het Juve naat werd nog geestelijke bijstand verleend. De rijksspeurhond Lex wees later op de avond het wapen aan, waar mee de vreselijke misdaad was ge pleegd. Vit gekanul Inmiddels hielden politie-patrouilles in de binnenstad van Bergen op Zoom een ware klopjacht om de dader, die tijdens het telefoontje van de café houder kans had gezien weg te glip pen, op te sporen. Geen café, geen kermisvermakelijkheid werd daarbij overgeslagen. Rond tien uur trof men Het slachtoffer.. hem in een café in de Korenbeurs straat aan. Hij stond aan de tapkast een biertje te drinken. V. d. B., die zich niet verzette, werd per politie-auto naar het bureau aan de Wassenaarstraat overge bracht, waar hij in alle kalmte tegen over mr, Grasso, de Officier van Jus titie, die met zijn Parket naar Ber gen op Zoom was gekomen en tegen over commissaris van 't Hof van de Bergse politie een volledige beken tenis aflegde. V. d. B., die zich nog in het politie bureau te Bergen op Zoom in arrest bevindt, zal over enkele dagen voor de Officier van Justitie te Breda ge leid worden. Vandaag wordt op het lijk van het meisje sectie verricht. Vanzelfsprekend heeft deze moord, de vierde na de oorlog in Bergen op Zoom. grote verslagenheid teweegge bracht. In het communiqué wordt voorts gezegd, dat beide landen van mening zijn dat de verderfelijke grondslagen van het Zionisme" en ,,het gevaar van het imperialisme" de Arabische landen bedreigen. De regeringen van beide landen hebben daarom besloten dit gevaar ,,op alle mogelijke manie ren" te bestrijden. Volgens deze waarnemers blijkt uit het communiqué duidelijk, dat de geschillen, die in het verleden tussen Irak en Saoedi-Arabië heb ben bestaan, geregeld zijn en dat de betrekkingen tussen beide lan den thans een nieuw tijdperk van overeenstemming ingaan, hetgeen waarschijnlijk verstrekkende ge volgen voor alle Arabische staten zal hebben. Beide vorsten en him raadgevers hebben volledige overeenstemming bereikt over het vraagstuk van de be strijding van het internationale com munisme. Boven: Bestuur en eerste elftal spelers van kampioen RBC met het bestuur van de actieve supporters club werden door burgemeester A. Th. M. Freyters officieel op het Grieks-Cyprische burgemeesters van de voornaamste steden op Cy prus hebben zaterdag, een telegrgm aan de secretaris-generaal van de V.N., Dag Hammarskjoeld, gezonden, waarin zij er over klagen dat Groot- Brittannië de resolutie van de V.N. over Cyprus niet nakomt en Ham marskjoeld uitnodigen naar Cyprus te komen om zich een oordeel over de toestand aldaar te vormen. De burge meesters zonder een tweede telegram aan gouverneur Harding van Cyprus, waarin zij erover klagen dat Groot- Brittannië een onvoldoend antwoord heeft gegeven op de reactie van de Griekse Cyprioten op de resolutie van de V.N., dank zij welke het normale leven op het eiiand volgens hen is hervat. De gematigd-progressieve christen - democratische se nator Adone Zoli heeft gis teren de samenstelling be kendgemaakt van een homo gene Christen - democrati sche Italiaanse minderheids regering. De voornaamste taak van de nieuwe regering, die 32 zetels te kort komt voor een meerderheid in de tweede kamer van het par- Achttien personen die zouden beho ren tot een bende die in maart in Perzië drie Amerikanen heeft ver moord, zijn zaterdag, volgens radio- Pakistan, aan de grens tussen Pa kistan en Perzië aan de Perzische po litie uitgeleverd. Een van hen is Alhed Sjah, broer van de Perzische bandietonleider Dad Sjah. Hij zou be kend hebben een van de Amerikanen, mevrouw Carroll, te hebben doodge schoten. lement, is handhaving van de po litieke stabiliteit in Italië tot de algemene verkiezingen, die over elf maanden gehouden moeten worden. Zoli heeft medegedeeld, dat hij voor het einde van de maand om het ver trouwen van de beide Kamers van het parlement zal vragen. De nieuwe regering is de zeventien de sinds het einde van de oorlog. De vorige regering, die van Segni, is elf dagen geleden afgetreden. In het nieuwe kabinet hebben onder meer zitting: premier en minister van begroting: Adone Zoli; vice-pre- mier en minister van buitenlandse za ken: Giuseppe Pella; binnenlandse zaken: Fernando Tambroni (onveran derd), defensie: Paolo Emilio Taviani (onverandèrd)financiën: Giulio An- dreotti (onveranderd). De zevenjarige Benjamin Hooper, de te Manorville na een etmaal uit een zeven me ter diepe droge put werd be vrijd, maakt het goed, aldus de laatste berichten uit het ziekenhuis waar hij is opge nomen. De jongen was, met de voeten naar beneden, in de put gevallen die zijn vader, een vrachtautochauffeur, zojuist voor de watervoorziening van zijn huis gegraven had. De vader had eerst geprobeerd met behulp van een touw zijn zoontje uit de nau. we schacht te halen, maar de jon gen kon zich niet vastgrijpen. Hij was met de voeten in water terecht gekomen. Zijn jasje was bij de val over zijn hoofd geschoven, hetgeen hem voor verstikking door het later op hem neervallende zand behoed heeft. Met behulp van een slang werd tijdens het reddingswerk zuur stof toegevoerd tot vlak bij Benja mins gezicht. Vlak naast de put, waarin de jon gen gevangen zat, groef men een andere schacht van dezelfde diepte. Van onder uit deze schacht wilde men een horizontale tunnel naar Benjamin toe graven. Deze pogin gen werden echter telkens weer door instorting teniet gedaan, totdat men van het nabijgelegen atoomlaborato rium te Brookhaven de beschikking kreeg over buisvormige schilden voor bescherming tegen straling waarmee men tenslotte een vei lige horizontale doorgang van de bo dem van de ene put naar de andere wist klaar te krijgen. Kaken klem De kleine Benjamin was verstijfd van kou toen hij boven gebracht werd en zijn kaken zaten klem. La ter in het ziekenhuis kon hij zich echter weer bewegen en praten. Honderden mensen hebben het reddingswerk in grote spanning ge volgd. De vader werkte koortsachtig met de te hulp gekomen brandweer lieden mee totdat hij in onmacht viel. De moeder van Benjamin, die als telefoniste aan het werk was, ver nam van het ongeluk van haar zoon, doordat zij een bericht aan het hoofdbureau van politie opving. raadhuis ontvangen en hartelijk ge complimenteerd met het behaalde kampioenschap. Op het bordes van het raadhuis werd de hulde van het duizendkoppige publiek in ont vangst genomen. Hiernaast: Op de schouders gin gen de elf spelers van HBC, direct nadat de scheidsrechter het einde vail de laatste competitiewedstrijd voor de kampioensclub had gebla zen. Het enthousiasme van de ruim 8000 toeschouwers was zo grootdat de junioren van RBC keurig in het oranjewit zelfs geen ka-ns za gen om het voor elke speler be stemde basje bloemen over te rei ken. Gisterenavond tegen 7 uur is de 45- jarige motorrijder F. Schreurs uit Maastricht op de Rijksweg Maas trichtValkenburg onder Vilt, ge meente Berg en Terblijt, na een aan rijding met een personenauto gedood. Zijn twee zoontjes, die achter bij hem op de motor zaten, werden gewond. De 9-jarige Andreas brak een been en kreeg een hersenschudding, de 4- jarige Maximiliaan liep verwondingen aan het hoofd op. Een passerende personenauto, be stuurd door dc heer J. uit Valken burg. raakte het voorwiel van de mo tor, waardoor deze uit de koers raak te en de bestuurder met zijn hoofd te gen een boom botste. Hij werd op slag gedood. Het slachtoffer en de twee jongens zijn naar het ziekenhuis St.-Annadal te Maastricht overgebracht. Te Cairo is zaterdag het decreet gepubliceerd, waarbij de datum voor de algemene verkiezingen op drie juli wordt gesteld. Op veertien juli zal er opnieuw een stemming worden ge houden in die districten, waar geen der kandidaten de absolute meerder heid heeft behaald. In de ere-divisie zijn de beslissingen gevallen: Ajax behaalde het kam pioenschap en daarmee ook de lands titel, terwijl de degradatie van Wil lem II en Eindhoven definitief werd. Ook RBC behaalde in de tweede divisie B de kampioenstitel- De uitslagen van de ere-divisie zijn: Elinkwijk-Feijenoord 5-1 Rapid JC-Willem II 3-3 MW-BW 3-0 Eindhoven-Spel. Enschede 3-2 GVAV-PSV 1-5 Sparta-Fortuna '54 0-0 NAC-VW 3-1 NOAD-DOS 4-2 Amsterdam-Ajax 1-5 Voor verslagen en actie-foto's mogen wij U verwijzenn naar onze sport pagina's. Het Nederlandse elftal, dat zondag aanstaande te Wenen, voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1958, tegen Oostenrijk zal uitkomen, is als volgt samen gesteld: doel: Pieters Graafland (Ajax); achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); midden: Notermans (Fortuna '54), van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VVV); voor: van der Kuil (Ajax), van Wissen (MVV), van Melis (Rapid JC), Wilkes (VVV) en Car lier (Fortuna '54). Reserves: de Munck (Fortuna '54), Walhout (NOAD), van Geen (SHS). Dit is op Wiersma na, die toen niet beschikbaar was hetzelfde elftal dat dinsdag in het Ajax-stadion te Amsterdam tegen Leeds United speelde. In vergelijking met het team dat op 28 april tegen België Uitkwam is de ploeg op drie plaatsen gewijzigd. In de middenlinie herkreeg de van water pokken herstelde Notermans zijn plaats, van Wissen die tegen België rechts half stond werd rechtsbinnen. In de voorhoede verloren Bosselaar en mid denvoor van der Gijp hun plaats. Voor deze wedstrijd geldt evenals voor alle andere ontmoetingen in het toernooi om het wereldkampioenschap de bepaling dat na het begin- signaai geen spelers mogen worden vervangen. De ploeg vertrekt vrijdagmorgen per vliegtuig naar de Oostenrijkse hoofd stad en keert maandagmiddag, eveneens per vliegtuig, naaNederland terug.

de Stem | 1957 | | pagina 1