Sluwe ruil kaas mening en commentaar HET SPOOR VAN DE VERRADER bezuiniging op defensie pijnlijk RADIO AT EEN OUDERLIJKE ERELD Nijmegen plots zonder KNP-fractie Israëlische oliebuis Doe méér met Door WILLIAM L. WORDEN Je proeft t iedere dag. Hongaren in V.S. Prijs baconvarkens 5 ct per kg hoger VRAGEN Prinses Beatrix in Rotterdam KING' GROSS Op weg van de gemeente raadszitting naar huis is gister nacht in zijn apto plotseling overleden drs. B. E. Troost, die als lid van de KNP-fractie zit ting had in de Raad. Misschien zou dit bericht aan veler aandacht zijn ontsnapt, ware het niet dat zich in de voorafgaande vergade ring het volgende afspeelde: De heer P. J. A. Mulder, het twee de KNP-lid in de Nijmeegse raad; deed mededeling van het feit dat hij was overgegaan naar de KVP. Hij zou voortaan deel uitmaken van de KVP-fractie. Dit lokte bij zijn frac tie-genoot drs. Troost verbazing en verontwaardiging uit. Vertegenwoor digers van de PvdA, de AR, de WD en de CHU deelden deze verontwaar diging. Door de CHIT en AR-fracties werd een motie ingediend, waarbij de raad zegt van oordeel te zijn dat de heer Mulder zijn zetel ter beschikking dient te stellen van zijn opvolger van de KNP-Iijst. De behandeling van deze motie werd uitgesteld tot de vol gende vergadering. Het Israëlische ministerie voor ont wikkeling heeft besloten, dat er bin nenkort een buisleiding zal worden' gelegd voor het vervoer van geraffi neerde olie van Haifa naar Tel Aviv. De leiding zal 80 km lang zijn en een doorsnee krijgen van 6 duim. Zij zal een half miljoen ton olie per jaar kun nen verwerken. (Advertentie) In Londen is een kist met 600 sta- ven goud ter waarde van 200.000 gulden gestolen. Het goud, dat be stemd U)as roor een bank in Zurich werd vermist toen een vrachtauto van de Britse luchtvaartmaatschap pij BEA, waarmee het transport in Engeland geschiedde, in Londen aankwam. Aangezien ook een vrachtauto van de BEA vermist wordt, vermoedt men, dat de die ven kans gezien hebben de gesto len auto te „ruilen" voor de auto met de kostbare inhoud. „Voor mijn trouwen had ik ook zo'n ding!" ZATERDAG, 18 MEI 1957 HILVERSUM I. 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7.15 Gew. muz. 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nws, en weerber. 8,15 Gram. 8,50 V.d. vrouw (9,35-9,40 Waterst.) 10,00 V.d. kleuters 10.15 Gram. 10,30 Ben je zestig 11,00 V.d. zieken 11,45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok 12,03 Gram. (12,30-12.33 Land en tuinb.meded.) 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13,50 Gram. 14,00 V.d. jeugd 14,20 Eng. les 14,40 Boekbespr. 14,50 Fanfare ork. 15,10 Kron. v. letteren en kunsten 15,35 Gram 16,00 V.d. jeugd 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans 17,20 Musette ork. en sol 17,40 Lichte muz. 17,55 Amus.muz. 18,15 Journ weekoverz. 18,25 Gram. 18,30 Pari. overz. 18.40 Jazzmuz. 19.00 Nws. 19,10 Comm. 19,15 Brabants ork. 20,10 Licht baken, caus. 20.30 Act. 20,45 De gewone man 20,50 Gevar.progr_ 22,10 Cabaret 22,35 Wij luiden de zondag'in. Aansl.: Avond- geb. en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15 Nws. in Esperanto 23,22-24.00 Gram# HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7.20 Gram, 8,00 Nws. 8,18 De ontbijtclub 9,00 V.d. vrouw VPRO: 10.00 Tijd. uitgeschakeld, caus. 10,05 Mor- genw. VARA: 10,20 Wien bleïbt Wien 11,10 Buitenl. weekoverz. 11,25 Pianorec. 12,00 Lichte muz. 12,30 Land. en tuinb. meded. 12,33 Gram. 13,00 Nws. 13.15 VARA-varia 13.20 Mandoline-ork. 13,45 Sportpraatje 14,00 V.d. jeugd 14,35 Koor zang 14,55 Gram. 15.20 Fries progr. 15,45 'tls waar! KAAS bevat letterlijk alle voedings stoffen, die voor het lichaam belangrijk zijn. En U weet hoe lekker KAAS is en hoe voor delig! Profiteer daar elke dag van! TV. Quiz: vandaag 100.000 gulden vraag! Wat is op de boterham het voedzaamste per gram? KAASReuze idee Neem de prijs maar mee! i Hel Nederland* Zuivelbui Kamerork. en sol 16,35 Is de maat vol? caus. 16,50 Dansmuz. 17,15 Weekjourn. 17,45 Lichte muz. 18,00 Nws. en comm. 18,20 Amus.muz. 18.45 Regeringsuitz.: At lantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesl. bij het Atlantisch Pact 19,00 Art. staalkaart VPRO: 19,30 Pas separtout, caus. 19,40 Godsdienst voor been en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Gevar. progr. 22,00 Soc. comm. 22.15 Latijnse klanken 22,40 Politie patrouille, klankb. 23.00 Nws. 23,15 Sport 23,20-24,00 Op sporing verzocht, E'RUSSEL, 324 m. 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,35 Gespr. aperitief 12,45 Gram. 13,00 Nws. 13.11 Radio-Almanak 14,30 Ra- diojourn. 15,00 Gram. 15,15 Accord.ree. 15,30 Gram 15,45 Accord.ree. (verv.) 16,00 Gram. 16,30 Liederen 16,40 Gram. 16,45 Eng. les (plm. 17.0Q wielerrep.) 17,00 Nws. 17,10 Dagklapper 17,20 Lit. zangen 17,30 Gevar.muz. 18,00 Lichte muz. 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,45 Gram. 20.00 Om- roep-Ommeganck 21,00 Gram 21,15 Amus. ork. 22,00 Nws. 22,11 Verz.progr. 23,00 Nws, 23.05 en 23,35-24,00 Gram. BRUSSEL, 484 m. 12,15 Gram. 12,53 Idem 13,00 Nws_ 13,30 Gram. 14,00 Vrije tijd 16,00 Bel canto 17,00 Nws. 17,10 Jazz muz. 18,38 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Gevar, progr. 22,00 Nws. 22.10 Lichte mua, £2,5j Nws_ 23,00 Dansmuz. 23,55 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA ZATERDAG. 18 MEI 1957 NTS: 1-1,30-15,15 Eurovisie: Int, zwem- wedstr. Engeland-Nederland AVRO: 17,00-17,30 V.d. kind NTS: 17,30-18.00 Kinderprogr. v.d. Vlaamse TV NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. VARA: 20,15 Nachttasieltje 20,55 Filmverz, progr. 21,25 Saint Germain des Prés NTS: 22,15-23,45 Eurovisie: Napolitaang zang* festival. VLAAMS BELG.: 14.30-15,15 Eurovisie: Zwemwedstr. Engeland-Nederland te Blackpool 16.30 V.d. jeugd 17,00 Overn. v.d. NTS: Gevar.progr. v.d jeugd 17,30 Vd. jeugd 19,00 Tussen water en wind 19,30 Nws. 19,40 De week in beeld 20,15 Overn. v.d. NTS: Gevar.progr. 22.15-23.45 Eurovisie: Festival v.h. Napolitaanse lied. FRANS BELG.: 19,00 Enquête 19,30 Luchtvaartkron. 20,00 Act. 20,30 Quiz- progr. 21,00 TV-spel 22,10 Rep. uit Can nes 22,30 Eurovisie: Festival v.h. Napo litaanse lied 23.45 Wereldnws. TWEEDE BLAD VRIJDAG 17 MEI 1957 14) Weids ogen gluurden naar de eaat. Jes in de patronen, die Carter hem voorhield en de zenuwen in zijn kaMc begonnen te bewegen, H y, In mijn eigen kantoor! Voo dc. drom mel Carter, ik kan niet geloven tr is meer! We bevinden ons in grote moeilijkheden, Carter Klke dag gebeuren er moorden en' 't ein de is nooit in zicht. Ik kaï niet in zien.. Je gaat toch zeker ni< rnr.cr meug naar Ulu Laong, o£ wel? j[ch Je er genoeg van?" Carter zei: „Meer dan genoeg. Nu ,er ?an. dcnk ma§ 'k misschien wei gebruik maken van je telefoon om meneer Heath te laten weten nat hij voor een tijdj zijn eigen boontjes zal moeten doppen Hij 'odat h§ dn® tijd a,an de miefoon, waarderen".'1 g6Sprek zal wetc" te Het duurde lang voor de verbin ding tot stand kwam en terwijl Car- ™^htte bluee£ Weid aan de ande- e kant van het bureau zitten Zijn SukestU hHiTn bIeVen *een °sen- stl1- Hij nam een presse-pa- pier op om hem dadelijk weer neer te leggen, speelde wat met zijn pen en stak tenslotte een sigaret op. Zijn nervositeit begon zo op Carter in te werken, dat hij noodgedwongen een andere kant op moest kijken om zelf niet nerveus te worden bij het zien van de bijna eindeloos lijkende din gen, die de man tegenover hem met zijn vingers kon doen. Eindelijk kwam de -verbinding met Ulu Laong tot stand, maar aan het andere eind van de lijn klonk niet Ronald Heaths stem maar die van Janet. Ze vroeg: Carter? Wat doe je in Kuala Lumpur? Ron is Hink te keer gegaan.. Nee, hij i-s op i.a ogenblik niet hier. Hij is naar het dorp gegaan". Carter zei: ,,Dan zul je hem een boodschap moeten overbrengen. Ik ben beu van het schijfschieten bij jullie. Ik ben niet van plan om te rug te komen. Zeg hem, dat hij naar een andere assistent moet zoeken. Ik zal de auto terugsturen." Het bleef lange tijd stil en hij dacht, dat de verbinding verbroken was. Maar toen hij „Hallo?" zei, ant woordde het meisje weer. Haar stem klonk heel zacht, toen ze zei: Car ter? Je weet, dat Ron je wanhopig hard nodig heeft. Eén man alleen kan geen leiding geven op deze plan tage". Hij antwoordde: Stuur me maar een emmer waar ik mijn tranen in kwijt kan". „Kijk eens hier", zei ze, ,,als het een kwestie is van meer loon, denk ik wel, dat ik hem kan bewegen.." Hij zei: ,,Het is geen kwestie van geld". Carter", zei ze weer, .hij kan niemand anders krijgen. De laatste keer was het een echte nachtmer rie en je had gelijk wat betreft de maatschappij. Ze zullen hem zeker geen andere assistent meer sturen. Er zijn er in korte tijd al te «veel geweest". Hij zei: .,Ik veronderstel, dat er andere mensen staan te wachten om van de lijn gebruik te maken". Ze antwoordde: ,,Is het vanwege Ron? Ik bedoel, ik weet, dat je hem niet mag, maar h\j zal zich wel verontschuldigen of.." Carter ging verzitten in zijn stoel. „We verbeuzelen onze tijd". ,,Nee", zei ze, „verbreek het ge sprek alsjeblieft niet". De telefoon bleef weer stil tot ze ten laatste sprak: ,,Ik verneder me nu, Car ter. We zijn wanhopig. De laatste twee weken zijn de enige geweest, dat ik enige werkelijke hoop kon koes teren. Zeg me, of er misschien iets is, waardoor je weer van gedachten zult veranderen?" Minuten lang reeds was Carter zich niet meer van Weid bewust geweest. Nu viel het hem op. dat de water achtige ogen hem bleven aanstaren en dat zijn handen rustig waren ge worden. Heel vluchtig vroeg hij zich af wat de kleine man in zijn ge zicht ontdekt mocht hebben wat er tevoren niet was.' Bedachtzaam antwoordde Carter: ,.Ja. Daar zou niet veel voor nodig zijn". Meer wou hij niet zeggen. Janet zei: ,,Wat?" Daarna hield ze op met spreken en de telefoon bleef langer dan tevoren stil.'Toen ze eindelijk weer sprak klonk haar stem vermoeid en het leek of ze huilde. Ze zei: „Kom asjeblieft te* rug. Ron moet hulp hebben." Langzaam legde Carter de hoorn op het toestel en bleef er een ogen blik naar kijker alvorens hij weer zijn blik op Weid richtte. De ogen van de kleine man le ken nu veel groter en ronder. Hij zei: ,,Je bent toch niet van plan van gedachten te veranderen?" Om de een of andere reden was Carter helemaal niet in staat om te lachen, maar hij slaagde er in een beetje te grijnzen. Hij zei: ,,Ik kan me toch moeilijk schrik aan laten jagen door twee hinderlagen". ,,Je lijkt wel gek." De angstige toon in Weids stem verraste hem. ,,Als je er dan ook al twee maal het leven afbrengt, waarom zou je het dan voor een derde maal riskeren? Uiteindelijk heb je met de hele ge schiedenis niets te maken." Carter antwoordde: ,,Ik dacht, dat je er op uit was om werkkrachten voor de plantages aan te werven, en niet om ze voor hun baan vrees aan te jagen". ,,Ik probeer ook om mannen voor dit w^rk te vinden". Weid zweeg en bracht duidelijk zichtbaar zijn zenu wen weer onder controle. ,,Ik heb hier mijn werkkring, maar als de ene assistent na de andere, die via mijn kantoor de rimboe intrekt, wordt vermoordIk zal er niet om liegen en ik zal ook niet trachten om hyn levens te verkopen. Ik wil alleen maar niet verantwoordelijk zijn". Jij hebt toch niet het sprookje van de bandieten uitgevonden wel?" Carter voelde zich gedrongen om de ze angstige kleine man te kalmeren. ..Daar zou ik me geen zorgen over maken. Een man, die hier in de rim boe werk komt zoeken, weet waar hij terecht komt. Controleer in elk geval die geschiedenis met dat ge weer. Het is nogal onbehaaglijk om te ontdekken, dat een wapen waar je op zeker moment afhankelijk van bent. niet werkt. Bepaal je daartoe en maak je niet dik over de rest." Weid zei: ,,Je hebt er geen notie van.... Ik bedoel.... Wel, ik denk, dat ik wel een gekke indruk op je moet maken, Carter, maar ik kan het niet meer aan. Mijn zenuwen... Ik zie al die jonge kerels vol en thousiasme op mijn kantoor verschij nen en de een na de ander...." Carter viel hem in de rede. Blijf kalm. In elke oorlog moet je reke nen op verliezen en wat is dit an ders dan een oorlog. Ik zal maar weer eens vertrekken". ,,Ga je terug naar Ulu Laong?" Carter antwoordde: „Dat zullen we zo spoedig mogelijk moeten doen of anders zal de schemering ons overvallen en ik kan niet zeggen, dat dat goed is voor de gezondheid". Toen hij de deur van het kantoor uitstapte stond Weid nog altijd ach ter zijn bureau me4 een klaarblijke lijk vergeten sigaret tussen zijn vin gers. De Sikh die bij de deur met over elkaar gevouwen armen op wacht stond, staarde naar Ali en Ali staarde terug totdat Carter in de kleine auto had plaatsgenomen. Toen de motor startte tikte een voor bijganger op het trottoir Carter op zijn schouder. Frank Mau zei: „Me neer Carter! Wat een genoegen om U weer eens te ontmoeten. Beleeft U veel plezier aan Uw uitstapje?" Carter beduidde Ali te wachten en stapte uit de wagen op het trottoir om met Mau te praten. De Chinees gaf hem heimelijke tekens om voor de ingang van het kantoor van de maatschappij weg te gaan en de hoek van de straat om te slaan en Carter volgde hem, zich afvragend waar om, maar zeker van zichzelf. „Het spijt me verschrikkelijk", zei Mau, „dat ik u niet vroeger heb getroffen". Carter vroeg „Waarom?" „Oh", zei de Chinees, „ik bedoel er niets bepaalds mee. Het staat me alleen maar vreselijk tegen om een grote ophef te maken van een toeval lige ontmoeting. In Kuala Lumpur wordt aan de gewoonste dingen groot gewicht gehecht." „En wat", vroeg Carter, „bedoel je dan wel met deze gewoonste din gen?" Iets in de houding van Mau deed Carter de noodzaak erkennen, dat hij op zijn hoede diende te zijn. „Ik bedoel er eigenlijk niets bij zonders mee", zei Mau. „Verre van dat. Het spijt me alleen maar. dat u me niet hebt opgezocht. In het Oxford-hotel weet U nog wel Ik kan overal voor zorgen, mencc- Car ter, en ik zal maar al te blij zijn om U...." Carter zei: „Ja, ik herinner het me maar ik had niets nodig... alleen zou een kogelvrij vest aardig van pas zijn gekomen". Mau's ogen leken plotseling min der gespannen. „Amerikanen", zei hij, „zijn de enigen, die over zulke dingen een grapje kunnen maken. De Britten zijn moedig genoeg, maar ze hebben geen tijd voor grapjes"; „Hoe staat het met de Chinezen?" Carter voelde zich feitelijk te ver moeid voor dit woordenspel, maar hij zag geen kans om langs andere weg terzake te komen, indioii er ten minste al kans bestond om zaken te doen. (wordt vervolgd) (Advertentie) Volgens de Amerikaanse procureur- generaal, Brownell, zal de toelating van Hongaarse vluchtelingen tot de V.S. voortaan op beperkte schaal ge schieden. Sinds de opstand in de herfst van het vorige jaar zijn 32.073 Hongaren in de V.S. opgenomen. De krachtmeting was zwaar en spor tief. Beide spelers bewezen hun klasse. Nu 'n verfrissende long-drink en de gouden geurige King's Cross de sigaret waarvan iedereen zegt: In verband met het kortere aanbod van lichte varkens en gezien de ver beterde afzetmogelijkheden op de En gelse baconmarkt, heeft het bestuur van het produktschap voor vee en vlees besloten de prijs van baconvar kens met ingang van maandag 20 mei a.s. met 5 ct. per kg koud geslacht gewicht te verhogen. De prijs voor baconvarkens in het gewicht van 63 t.m. 72 kg zal voor de prijsklassen 1 t.m. 4 respectieve lijk ƒ2.34, ƒ2.30, 2.26 en ƒ2.22 be dragen. VERZOEK Hoog boven het dorpje Hol- lins passeerde een luchtballon. De inwoners zagen op een ge geven moment, dat er iets per parachute werd uitgeworpen. Dut „iets" bleek een ijzeren kistje te zijn, waarin een briefje zat van de volgende inhoud: „Wil mij s.v.p. zo spoedig mogelijk doen toeko men: vier linker-sokken, een bolhoed en een miljoen in bankbiljetten". De politie heeft de zaak in onderzoek, want zij wil wel eens weten hoe het met de geestelijke toestand van de ballonvaarder is. Film In een film, die de Britse televisie dezer dagen vertoonde, gebeurden zonderlinge dingen. Auto's gingen opeens aan de verkeerde kant van de weg rijden en de verklarende tekst verscheen in spiegelschrift. Het bleek, dat bij de montage van de film, enkele meters van liet cellu loid omgekeerd waren aangebracht. Ook het beeld werd daardoor om gekeerd. Buit De politie van Leeds is ver- woedop zoek naar een politie hond, die onverlaten dezer da gen hebben gestolen. Men ver moedt, dat het dier speciaal zal worden afgericht om voor naderende agenten te waar schuwen. Extra Een 32-jarig Brits officier, die naar net politiebureau werd ge bracht. omdat men hem dronken, achter het stuur van een wagen had aangetroffen, beging onmiddellijk daarop wederom een grote overtre ding. Hij probeerde namelijk de vrouwelijke dokter te kussen, terwijl zij het alcoholgehalte in zijn bloed wilde vaststellen. Bedavkt De heer James Gallagher uit Castle had 10.000 gulden op zak, toen een agent hem in zwaar dronken toestand aantrof in een buurtje, waar niet zo erg op het mijn en dijn wordt gelet. De agent nam onze James mee naar het bureau. Hij heeft een hartelijk bedankbriefje ontvangen, dat Gallagher hem schreef nadat hij nuchter was geworden. Kok Het Engelse leger heeft de dienst plichtige soldaat-kok Ian Kennedy van Londen naar Bermuda gezon den, omdat de aldaar gelegerde troe pen klaagden over het slechte eten. „Wij willen wel eens een echte kok", hadden de militairen geschre ven. Dat kon. De reis kostte 1250 gulden, maar de soldaten hebben in middels kip met wijnsoep voorge schoteld gekregen, zoals ze die nog nooit hebben gegeten. v/IET een enkel woord is door mr. A van Doorn tijdens de partij- ladsvergadering van de KVP ook ewaagd van bezuiniging dp onze 'efensie, zonderdat daardoor onze ■eerkracht ook maar iets zal wor- n verminderd. Het is, zonder be- ijzen van het tegendeel, niet aan- ■■melijk, dat op het enorme bedrag an 1550 miljoen gulden per jaar •een behoorlijke bezuiniging mo- •elijk zou zijn. Bij de behandeling van de begro- 'ingen van oorlbg en marine in de verste Kamer heeft de KVP-afge- aardigde, mr. E. Sassen, de sugges- •ie gedaan om het hele apparaat 'orgvuldig te laten uitkammen en te faten testen op zijn efficiency. Dat idee vond weinig weerklank bij minister Staf. Toch lijkt het alleszins redelijk .,m op dit aanbeeld te blijven ha meren, Wanneer men insiders hoort vertellen, welk een lawine van pa nier er over alle bureaus dwarrelt, hoe voorschriften en wijzigingen laarvan elkaar opvolgen in tome loze vaart, dan begint het iemand werkelijk te duizelen. Nu zijn die papierkosten niet zo duizelingwekkend hoog'. Berekent men evenwel, hoeveel betaalde ar beidstijd er gaat steken in het in vullen. nakijken, tekenen, parafe ren. controleren en nog eens con troleren van heel die paperassen- winkel, .dan komt men aan kosten- cijfers met vele nullen. Alleen reeds op dit punt dan spreken we nog niet van materieel- cn organisatiekosten is met wer kelijk goede wil heel wat te verso beren. Het parlement zal er daarom goed aan doen dit onderwerp niet 'os te laten. Men zal het de minis ter zó lang moeten voorhouden, tot dat deze zaak behoorlijk uit de doe ken is gedaan. ven een algemeen gemiddelde van 2 procent uit te komen. Ons dunkt, dat de verschillen toch niet zo ge weldig zijn, om daarvan nu grote conflicten te maken. Veel pijnlijker is het, dat de „ver geten" groepen het maar weer moe ten doen met een betuiging van spijt, dat er aan de verzwaring van hun lot als gevolg van de drastische huurverhoging niets te doen valt. Er is op een mogelijkheid van com pensatie gestudeerd, maar er viel geen enkele methode te bedenken. „De regering is er zich van bewust, dat hier een probleem ligt". Daar moeten de kleine ambachtslieden, de kleine rentetrekkers e.d. zich dan maar mee tevreden stellen, dat aan hen gedacht wordt als aan een on oplosbaar probleem in de maat schappij zoals die thans is opge bouwd. Dat wordt een vergroting van de stille armoede, zonderdat men er iets aan kan doen. Het is beschamend. HEN liberaal Eerste Kamerlid heeft zich de moeite genomen bij mi nister Algera te informeren, hoe het nu staat met het aanvatten van de werken in west-Brabant in verband met de laatste ontwikkeling van 't Schelde-Rijnvraagstuk. Naar het antwoord op die vraag zal men ze ker benieuwd zijn. Onze regering heeft in België laten weten, dat we nu werkelijk niet langer konden wachten, dat de hoogste urgentie aanwezig was. Wat voor figuur zouden we tegenover Brussel slaan, als nu niet heel spoedig de plannen ter tafel komen en een begin van uitvoeringen krijgen! We hebben er nog altijd goed vertrouwen in, dat dit het geval zal zijn. Maar het i an zijn nut hebben, als dit nu ook eens officieel uitgesproken wordt. r)E regering heeft de impasse in de Stichting van de Arbeid met betrekking tot de looncompensatie "ok niet kunnen doorbreken. Haar bemiddelingsvoorstel is door geen "an beide partijen aanvaard. Er zal m toch iets moeten gebeuren en te ■erwachten valt, dat het tussen voorstel nu tegelijk met bet huur- •otwerp bij de Tweede Kamer in 'iscussie wordt gebracht. De drie voorstellen, welke ter ta- '"1 liggen, vermelden de volgende "islagen per week voor de verschil- r,nde gemeenteklassen: werknemers werkgevers regering klasse 3.25 3— 3.— klasse 3.25 2.60 2.50 klasse 2.50 2.20 2.50 klasse 2.50 1.75 2.— klasse 2.50 1.55 2.— Men ziet hier dus, hoe de werk- "emers erop uit waren, zo weinig mogelijk differentiatie aan te bren gen, omdat ze het verouderende telsel van gemeenteclassificatie men nieuwe injectie wilden geven. De regering kwam hier met een "ssenstandpunt. De bedragen lie- on ook wat lager, blijkbaar in het 'reven om zo weinig mogelijk bo- Advertentie) H.K.H. prinses Beatrix heeft dins dag in museum Boymans in Rot terdam de tentoonstelling van de Nederlandse beeldhouwkunst 1957 geopend. Na de opening maakte de prinses een rondgang over de ten toonstelling. Men ziet haar hier bij een borstbeeld van haar moeder, vervaardigd door de beeldhouwer Bertus Sondaar.

de Stem | 1957 | | pagina 3