ZUID-BEVELAND IJzendijkse BB-ploeg nam afscheid van G. Vennix J5b77£sTere huid? Woningbouw- en verkeers problemen in Goese raad DE KLERKeZN NU VAN DER MEER DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 17 MEI 1937 Nieuw blokhoofd geïnstalleerd Misverstand over een misverstand Parkeervakken op Grote Markt Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding BEHANGSEL PARSER LAGE behang plaktafel service Haast U! Profiteer hiervan! Het programma in Zeeland Zó uit de Natuur. Lichter verteerbaar. Smeuïger. Smakelijker. Middelburg kent thans ook zijn jeugdnatuurwachters Hoogwaterstanden Walcheren Romme over herstel van de eigendom Gouden jubileum van C. Duvekot ZEEUWSCH- VLAANDEREN Twee Nederlanders in Brugge veroordeeld AGENDA Vandaag Morgen VROOM DREESMANN In de raadszaal van het gemeen tehuis vond het afscheid plaats van de heer G.F.C. Vennix als blokhoofd der IJzendijkse B.B. Aanwezig waren hierbij de leden van de IJzendijkse B.B. en verschil lende afgevaardigden van de omlig gende plaatsen. Burgemeester van Bonninghausen tot Herinekhaven heette allen wel kom, in het bijzonder de heer VV. Catsman uit Aardenburg als verte genwoordiger der K.N.B.B. In het kort memoreerde spreker de geschie denis der IJzendijkse B.B. Aanvankelijk had men gesukkeld met het vinden van een Blokhoofd, totdat Opperwachtmeester Vennix. als redder in de nood de leiding op zich had willen nemen tot zolang er een ander blokhoofd gevonden zou zijn. Onder zijn leiding werd een pa rate groep gevormd, die om de ge houden oefeningen blijk gaf voor de dag te kunnen komen. Voor zijn ver diensten hiervoor bedankte de burge meester de heer Vennix, waarna hij hem namens het gemeentebestuur een fraaie vaas aanbood. Aan me vrouw Vennix die tijdens de oefenin gen het gezelschap van haar man steeds had moeten missen, werd een boeket bloemen aangeboden. Hierna volgde de installatie van het nieuwe blokhoofd de heer A.E.P. Lammens. De burgemeester belichtte hierbij voor de aanwezigen nog eens het doel van de blokploeg als hulpver leningsdienst bij oorlogsgevaar, na tuurrampen en andere calamiteiten, niet alleen voor de bevolking van IJzendijke maar voor allen waar door de officiële organisatie der B.B. hulp geboden zou worden. Spreker wenste het nieuwe blok hoofd succes in zijn nieuwe functie. De belofte werd uitgesproken bij voorkomende moeilijkheden mede werking te zullen verlenen en bij eventuele verlangens gaarne als voorspreker bij het gemeentebestuur te willen optreden. Tot slot sprak hij de hoop uit dat de IJzendijkse B.B. uit zou groeien tot een voltallige ploeg. Hierna dankte de heer Vennix de burgemeester en de leden van de ploeg voor de steeds prettige samen werking. Hij merkte op dat hij altijd met plezier gewerkt had met de af deling IJzendijke, en meende dat de op zijn hoed gestoken pluim wel wat te groot was geweest. Hij wens te de Blokploeg proficiat met het nieuwe Blokhoofd, omdat hij uit er varing wist dat het met de heer Lam mens prettig werken was en dat hij zeker de capaciteiten bezit voor een goede leiding. Hij sprak de hoop uit dat de leden steeds met genoegen en ambitie de leiding zouden volgen. Namens de Kringraad sprak de heer Catsman uit Aardenburg de er kentelijkheid uit voor de verdiensten van de heer Vennix en dankte hem voor de prettige samenwerking. Hij verheugde zich over de toegezegde medewerking van de burgemeester. Tot slot van de bijeenkomst werd aan de aanwezigen een kop koffie ge presenteerd. (Advertentie' JJtUHEO. Babyderm-zeep De burgemeester van St. Jansteen heeft gisterochtend even raar opge keken, toen hij in ons blad het ver haal zag staan onder de titel ,,0ver ontembaar enthousiasme gesproken". Het bevatte een anekdote betreffen de de tentoonstelling „Paraat" te Middelburg, waarvan de burgemees ter een der hoofdfiguren was. Met de hand op het hart heeft de burgemeester ons bezworen, dat hij niet op de tentoonstelling geweest is en dat het dus ook niet zijn en thousiasme geweest is, dat tot het merkwaardige misverstand heeft ge leid. De „ware dader", zo blijkt ach teraf, is een van de bestuurderen van „Steen Vooruit" geweest. Waar mee het verhaal dus even historisch als anekdotisch blijft. (Advertentie) I" meerdere dessins Imitatie reliëfdruk -A Lengte per rol 6.75 mtr, breedte 57 cm. A Zware kwaliteit papier A Sfeervolle tinten Het is ons gelukt deze partij van 5000 rollen voordelig te kopen. Nu laten wij U mee profiteren van dit buiten kansje, want alleen morgen zaterdag bieden wij U deze aan, niet voor de normale prijs van 1.25 (ofschoon dit nog goedkoop zou zijn) maar voor de EXTRA PRIJS H0t, van per rol Ook bij deze aanbieding kunt U gebruik maken van onze Vraagt inlichtingen hierover op onze afdeling. Ontronden van Uw behang selpapier voor slechts een kleine vergoeding. De woningbouw is een der vaste nummers in de bijeenkomsten van de Goese raad. Zelfs al rept geen enkel voorstel er van, toch kruipt dit probleem door de kiertjes dei- agenda de raadszaal binnen. Ook woensdagavond werden er weer vele woorden over gewisseld en wederom probeerde weth. mr. Bouwman de verontruste gemoede ren met cijfers te sussen. Dat de verontrusting inderdaad groot is, bleek uit de opmerkingen van de heer de Munck, waarin ge waagd werd van ten hemelschrei ende toestanden bij samenwoning. De mededelingen van de wethou der kwamen op het volgende neer: Met het heiwerk voor 52 huizefn in west is begonnen en men hoopt dit be gin 1958 klaar te krijgen. Voor de 120 woningen ten zuidwesten van de spoorlijn is de situatie-schets ge reed en eind 1958 moeten die opge leverd worden, wat ook het geval zal zijn met de 30 woningwetwonin gen ten noorden van de nieuwe fa briek van Wattez in west. Men mag dus rekenen op een 200 nieuwe hui zen tegen eind 1958. Voorts zijn er nog plannen voor 72 huizen in oost en dan staan er nog de 60 „dure" middenstandswoningen op stapel, wel ke in het Valckeslot gebouwd wor den. Ten aanzien daarvan deelde mr. Bouwman mede, dat in de indeling van deze huizen verbetering is aan gebracht: o.m. grotere slaapkamers beneden ten koste van de gangbreed te. De huur zal er niet door ver hoogd worden; een prijs van 95. per maand is trouwens welletjes! Tenslotte zegde de wethouder toe te gen de volgende raadsvergadering met een nota over de woningsitua tie te komen. Hiermee was men nog met de huisvesting niet klaar, want van de raad uit werd aangedrongen om de bewoners in Bouwplan I, wier huizen in de naaste toekomst afge broken worden, tijdig in te lichten, wanneer ze moeten verhuizen; nu zitten ze maar in spanning en we ten niet waar ze aan toe zijn. De wethouder zei, dat dit laatste zonder reden is. De helft er van is al overgegaan naar west en de an dere helft krijgt pas in- het volgen de jaar een vervangingswoning. Dat is in vorige vergaderingen al gezegd. Naar aanleiding van vragen in de vorige zitting door de heer v. Riesen gedaan, deelde de voorzitter bij de rondvraag mede, dat op de Grote Markt een proef zal worden geno men met parkeervakken en parkeer- vrije stroken. De heer v. Riesen had ook nog enige wensen geopperd t.a. v. de bussen aan de Koepoort. Maar tegen het maken van verticale op standen om de staanplaatsen aan te geven waren bezwaren vanwege de afwatering en de A.M.Z. voelde er niets voor om de lijndiensten met borden aan te geven, omdat er af en toe veranderingen in de diensten komen. Nog werd medegedeeld dat het plant soentje in de Couwernestraat des tijds opgeruimd is vanwege de ver nielingen. Het is nu bestraat en dient nergens voor. Daarom vroeg de heer v. Riesen het aan te wenden voor parkeerruimte. Bijzondere voorzieningen Verkeersproblemen in massa wer den, na het beeindigen van de zit ting, nog aangesneden door de di recteur van Gemeente-werken, de heer Oranje, die duidelijk maakte, dat door de razende snelheid waar mee het verkeer vooral op de rijks weg dwars door Goes toeneemt, bij zondere voorzieningen nodig zijn. Al lereerst op het punt Voorstad-Patijn- wcg. bij de eerste overweg, maar fei telijk is de situatie bij de tweede overweg. Dam en Koepoort niet minder beangstigend. Verdwijnen de twee overwegen niet, dan zal, wanneer aan de ande re zijde van de spoorweg de woning bouw op groter schaal zal worden toegepast, aan een tunnel voor fiet sers en voetgangers niet te ontko men zijn. Zoals we reeds meldden zal de situatie-verbetering bij de hoek-Voorstad alleen al 85.000.— vergen, waarin Waterstaat echter flink meebetaalt. Ligt bovenstaande nog in het ver schiet: de overlast, welke het gemo toriseerd verkeer en de fietsers het winkelende publiek op zaterdagvoor middag in de L.Kerkstraat en Klok- straat aandeden, behoort tot het ver leden. Zonder levensgevaar zal men zich er voortaan kunnen bewegen. Het nieuwe raadslid, de heer C. Vervest (K.V.P.) vestigde nog de aandacht van B. en W. op de mo gelijkheid, welke een ministeriële maatregel bieden kan voor gerepa- trieerden, die in materiële zorgen zit ten. Ze kunnen eventueel 750. per hoofd en 2000.— per gezin maxi maal krijgen. Spr. vroeg na te wil len gaan of er termen zijn om de acht gerepatrieerde gezinnen, welke door het B.A. worden gesteund, te gemoet te komen. Onderzoek werd hem toegezegd. Bioscoopgebouw in Hulst draait de ze week ..Am Anfang war es Siinde". Het is het verhaal van een boeren- dienstmaagd, die wanhopig naar haar moeder terugkeert als een avontuur met een knecht niet zonder gevolgen blijkt te zijn en de knecht haar in de steek laat. De boer, die tijdens Rosalie's „vakantie", weduwnaar is geworden, roept haar terug en na enige tijd trouwt hij haar zonder iets van haar zoontje af te weten. Ten slotte echter kan ze de. moed opbren gen het hem te vertellen, waarna ze „hun zoon" gaan halen. Verder „Een stad ging door de hel." Deze stad was Phenix City, die geheel geterroriseerd werd door gangsters, gokkers en meer lieden uit „dergelijke vrije beroepen". Een jong advocaat, die zijn diensttijd in Duitsland heeft doorgebracht keert naar zijn geboorteplaats terug en slaagt er in op de duur zijn vader wordt tijdens schermutselingen ge dood de stad van de misdadige dictatuur te bevrijden. Olympia theater te Sas van Gent draait „Morgen zal ik huilen" (Cl), de beklemmende geschiedenis van het ellendige leven, dat de aan drank ver slaafde zangeres Lilian Roth gedu rende enige tijd leidt. Aanvankelijk zou ze met een advocaat trouwen, maar als deze sterft, gaat Lilian zioh in slaap drinken, welke slechte ge woonte haar tenslotte in de goot brengt. Na een zelfmoordpoging komt ze tot zichzelf en wordt ze met hulp van een vereniging van oud-alcoholis ten op het goede pad terug gebracht. Verder is er te zien „Canaris, de man die alles wist" (B). Het is het relaas van de Duitse kapitein, later admiraal, wiens gevoel voor rechtvaardigheid en juiste verhoudingen zich verzetten tegen de verkeerde praktijken, die onder het regime van Adolf met de snor naar voren kwamen. Als hoofd van de contra-spionage kon hij nog vele mensen helpen, maar op de duur moest ook hij buigen voor de cor rupte overmacht. „High society" (B) is te zien in Luxor te Terneuzen. Het is een vro lijke „pan" rond een society-huwelijk en de komst van Louis Armstrong en zijn band in het luxe vakantieoord Newport. Bekende sterren als Grace Kelly, Frank Sinatra, Bing Crosby en last but not least Louis Armstrong spelen er in mee en dragen bij tot een fris, pretentieloos, geheel. „Anastasia" (A) is te zien in Ledel te Oostburg. Drie wit-Russen onder leiding van generaal Bounine ont moeten in Parijs een vrouw, die een merkwaardige gelijkenis vertoont met de doohter van de Tsaar aller Rus sen Nikolaas. Zij besluiten haar te gebruiken om hun pogingen de erfe nis van de tsaar, die vaststaat op ban ken in Engeland, te innen, beter te doen slagen. Ingrid Bergman speelt Anastasia met de menselijkheid en fierheid een goed actrice eigen. „Zwarte desperado's" (B) zijn te zien in het Concertgebouw te Terneu zen. Het is een wildwest-verhaal, waarin een zoon van een stationschef zijn vader wil 'vrijwaren voor trein- roof. Hij krijgt het daardoor echter aan de stok met de treindieven, waar na de gebruikelijke revolvergevech ten volgen. Centrum te Axel vertoont „Zwij gend heldendom" (B), waarin een jong. egoistisch en onsociaal voelende planter terecht komt op een eenzame post aan het front. Daar voert een overste een onbarmhartig regime, waardoor legio conflicten ontstaan. De jonge planter ruimt ze alle uit de weg. Verder draait er „Geen liefde duurt eeuwig" (CIII). Twee jonge mensen met een verleden ontmoeten elkaar in Parijs. De een wordt er van beschuldigd zijn vrouw vermoord te hebben, terwijl de ander haar man om zeep gebracht zou hebben. Wat de waarheid is wordt in de loop van de prent wel bekend, in ieder geval vormt het een basis om een scenario op te schrijven. Grand te Goes vertoont deze week „De man die te veel wist" (B), een thriller van gehalte door Alfred Hitchcock. Een echtpaar, dat in Eu ropa op vakantie is raakt verzeild in een spionage-complot. Weldra zijn er dan ook verschillende ongure elemen ten, die hen naar het leven staan. Electro Middelburg draait „De witte non" (CIT) het verhaal van een' graaf, die na de dood van zijn vrouw en zijn dochtertje zijn marmergroeven verwaarloost en in een diepe onver schilligheid vervalt. Zijn voorman echter geeft hem zijn werklust weer •terug en als er dan nog een vrouw op het toneel verschijnt lijkt het er op dat alles weer goed zal komen. De tijd leert anders. „The man from Laramie" (B) is te zien in de Schouwburg. Deze dappere cowboy trekt naar een klein stadje om de dood van zijn broer te wre ken. Er vallen echter heel wat do den, voor een oude rancher hem in het oor fluistert waar hij de man kan vinden, die hij zoekt. Alhambra te Vlissingen geeft „Bloed in de zón" (B). Een schrijver heeft zijn talent verloren en komt terecht in een stadje ergens in Mexico. Daar wordt hij opgespoord door een jour naliste, die opdracht heeft een sappig verhaal over hem te schrijven. Het paar raakt verzeild in de jungle en voor het daaruit komt is er heel wat gebeurd. Tenslotte in Luxor „In de sloppen van een wereldstad" (Cl). Katholieke Filmkeuring: A alle leeftijden; B 14 jaar; C 18 jaar; Cl 18 jaar; CII 18 jaar met enig voorbehoud; CIII 18 jaar met ern stig voorbehoud; D verboden. (Advertentie) Men moet de bloem niet afplukken, maar laten staan, opdat iedereen er van zal kunnen genieten. In deze woorden, die burgemeester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg bij de in stallatie van vierhonderd jeugdna tuurwachters in de Burgerzaal van het Stadhuis sprak, is in wezen het doel van de stichting Natuur en Jeugd" versymboliseerd. Burgemees ter Bolkestein, die de installatie ver richtte, was blij, dat er nu weer vierhonderd jongens en meisjes méér in Middelburg wonen, die het mooie van de natuur met rust zullen laten. Hij wees de scholieren meren deels leerlingen van de vijfde klassen van lagere scholen er op, hoe in teressant het is, het mooie in de die ren en planten te ontdekken. Tevoren had hij dank gebracht aan de volwassenen die door hun werk de ze installatie mogelijk maakten. ,,Er wordt helaas nog wel eens wat ver nield in onze stad", aldus mr. Bolke stein, ,,en helaas ook wel eens door oudere kinderen In het vertrouwen, dat de nieuwe jeugdnatuurwachtertjes dit niet meer zullen doen, overhandigde hij aan de vertegenwoordigertjes van elke school het insigne. De overige jon gens en meisjes krijgen het speldje binnenkort toegestuurd. De wethouder van onderwijs (en financiën), de heer J. W. Kögeler. sprak een inleidend woord. ,,Leer lief te hebben alles wat leeft en groeit", zo zei hij, ,,de planten, de bloemen, de dieren en de vogelsHij hoop te, dat Middelburg weer vierhonderd brave kinderen rijker is geworden, die zich er wel voor zullen wachten in de plantsoenen te gaan lopen, want dat wordt leden van de jeugdnatuur- wacht dubbel aangerekend Plicht „Jullie behoren thans tevens tot de jeugdnatuurwacht van Nederland", zei de directeur van de stichting „Na tuur en Jeugd", de heer C. H. Voor hoeve, die na de installatie het woord tot de kinderen richtte, die de grote Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zaterdag 18 mei, de vol gende hoogwaterstanden: te Hansweert cm 5.49 en 18.11 uur; te Terneuzen om 5.13 en 17.34 uur en te Vlissingen om 4.43 en 17.04 uur. Burgerzaal nagenoeg geheel vulden ..Het is een belangrijk ogenblik, om dat jullie eigenlijk geridderd bent dat is iets, wat eigenlijk heel erg duur is dat dure. dat is plicht" Hij wenste de kinderen bij het nako men van die plicht heel veel succes. De nieuwe jeugdnatuurwachters werden vervolgens op een koele dronk getrakteerd: de plechtigheid was voorbij en het hoge gewelf van dc Burgerzaal kreeg een zeldzaam intensief stemmengeroezemoes te verwerken. De cola steeg de nieuwe jeugdnatuurwachtertjes zelfs zo naar het hoofd, dat wethouder Kögeler, die met burgemeester Bolkestein actief deelnam aan de cola-uitreiking, met bevreemding naar de flesjes keek en opmerkte: „Ik geloof dat er alcohol inzit. Tenslotte kregen alle kinderen uit handen van de plantsoenenwachter het mooie blad ..De jeugdnatuur wachter", een maandelijkse uitgave van „Natuur en Jeugd". De hoofdre dactie van dit blad is in handen van Rinke Tolman. De nieuwe jeugdnatuurwachters zijn afkomstig van de scholen: School J 31); School C (19): Rijksleerschool (36)o.l. school 't Zand (37)chr. mulo Olmenlaan (36)chr. burger school (33); herv. scchool Zuidsingel (54); chr. school Herengracht (32); bijz. school Vcrwerijstraat (25); r.-k. school (36); herv. school 't Zand (31); v.g.l.o.-school (1) en meisjesschool (1). (Advertentie) MIDDELBURG AANWIJZING STANDPLAATS WOONWAGENS Burgermeester en Wethouders van Middelburg, gelet op artikel 11a, eerste lid, van de Algemene Politie verordening: besluiten: I. aan te wijzen als standplaats voor woonwagens, het woonwagenter rein bij de voormalige puinplaats aan de Nieuwlandseweg. II. te bepalen, dat dit besluit in werking treedt op de derde dag na die, waarop het is afgekondigd. Middelburg. 15 mei 1957. Burgemeester en Wethouders voor noemd, N. Bolkestein, Burgemeester. J. Ph. Koene, Secretaris. 42-0 pasiff Exclusieve CHROOM STALEN SLAAPKAMER, zeer apart model, te leveren in elke kleurcombinatie, bestaande uit 2 persoons ledikant 120 x 190 met extra versterkte gezond- heidsspiraalmatras (25 jaar garantie), «Al 50 nachtkastje, tafel en 2 stoelen. Bijpassende 2-deurs garderobekast (ty2 '«9» V2 bang), SOTT 50 met chroombeugels. Ivf Het chroomwerk van deze kamer wordt door ons ten volle gegarandeerd. BELLAMY PARK VLISSINGEN (Vervolg van pag. 1) Hij onderkende terdege de gevaren in de huidige maatschappelijke stro mingen, die hij driedelig achtte: 1. het uitgaan van een onchriste lijk beginsel; 2. de technische ontwikkeling, die drijft naar grote ondernemingsagglo meraties; 3. het gevaar van de drang naar collectivisatie. Voor de therapie van elke kwaal is het nodig de oorzaak van de kwaal op te sporen. Oorzaak van de collectivisatie achtte prof. Rom me de massale bezitloosheid. Daar om moet die massale bezitloosheid weggenomen worden. Uitbreiding van de privaateigendom zal aller minst in een handomdraai te ver wezenlijken zijn, maar de vele va riëteiten die openstaan spaar systemen moeten verbreiding van het bezit mogelijk maken. Mgr. Bekkers sprak enkele behar- tenswaardige woorden over het per soonlijk apostolaat en het bedrijfs- apostolaat de schoonste integratie, cue hij kende: nl. christen zijn en ar beider zijn. „Het Christen zijn van u kan niet een simpel kaarske zijn, juist omdat ge op een top staat", zo richtte hij zich tot de vergadering, die hij tevens een inzicht gaf in de moeilijkheden in zijn diocees: 70 tot 80 kerken moe ten tussen nu en 1970 worden .ge bouwd. 's-Hertogenbosch alleen heeft zeven nieuwe parochiekerken nodig in de komende 25 jaar. Staatssecretaris Schmelzer getuigde van zijn ongeschokt vertrouwen en geloof in de mogelijkheden tot bezits vorming, hem tier jaar geleden voor gehouden door prof. Romme. Industrialisatie Dr. Hub van Doorne belichtte ten slotte enkele facetten van de industria lisatie, daarbij niet verhelend dat de overgang ten aanzien van de gemeen schappelijke Europese markt wel eens een zeer moeilijke tijd voor onze na tionale industrie zou kunnen beteke nen. Met voldoening mag de A.K.W.V. op haar algemene ledenvergadering terugzien, die boven de betekenis van een ledenvergadering uitgroeide tot een diepgaande en ernstige bezin ningsdag. GOES Een overdrukke receptie in hotel ,.de Korenbeurs" was hoogtepunt van het gouden zakenjubilee, dat gisteren de heer C. Duvekot, pres.- commissaris der N. V. Duvekots graanhandel alhier vierde. Een onafzienbare rij van autoritei ten, zakenrelaties, vienrden en be kenden schoof de recipiërende, po pulaire zakenman, diens echtgenote en kinderen voorbij, om daarna plaats te vinden in de grote zaal, die overvloedig bezet was met tientallen bloemstukken. Van hun belangstelling gaven o.m. blijkt het college van b. en w„ de kamer van koophandel, vertegen woordigd door de heer de Jonge, het bestuur der Rotterdamse Graanbeurs en de vele organisaties van handel waarvan de jubilaris bestuurslid is. De N.A.K. had zich laten vertegen woordigen, evenals het Produkt- schap landbouwzaden. De heer Balkenende uit Kapelle offreerde namens de Zeeuwse ver eniging van handelaren in granen een platenwisselaar en namens diver se zakenvrienden een monumentale radiokast. Ds. Poort van de NCRV bood mèt ijn felicitatie een fruitmand aan en ook van andere zijden werden er geschenken te over geoffreerd. Ondubbelzinnig kwam op deze re ceptie tot uiting welk een geziene persoon de heer Duvekot is en hoe veel vrienden hij zich in Zeeland en daarbuiten verwierf. Krniningen B. EN W. STELLEN VOOR UITTREDING UIT C.D.B. De gemeenteraad zal woensdag, 22 mei 1957 in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt als voornaam ste punt het voorstel van b. en w. om met ingang van 1 maart 1959 uit de C.D.B. te treden. De bezwa ren tegen deze gemeenschappelijke regeling bestaan voornamelijk in het centraal technisch adviesbureau, waarvan de kosten te duur worden geacht, en welk bureau in strijd met de bedoeling van de regeling is uit gegroeid tot een architecten-bureau. Voor de benoeming van een hulp keurmeester voor de keuring van vee en vlees hebben b. en w. de vol gende aanbeveling opgemaakt. 1. D.H. Volbeda te Hoensbroek en 2. J.W. Blonk te Rotterdam. TERNEUZEN VIERDUIZEND BEJAARDEN BEZOCHTEN DE STAD Met het bezoek van vierduizend be jaarden gisteren aan onze stad ge bracht, zal het record wel gebroken zijn. Het waren de leden van het christelijk verbond van gepensioneer den uit het arrondissement Antwer pen. Zij waren op bedevaart naar Oostakker en maakten van deze gele genheid gebruik om ook Terneuzen te bezoeken. Met meer dan 100 auto's en bussen arriveerden zij in twee groe pen. Zelden heeft onze stad een der gelijke drukte gekend. De winkelstra ten vooral werden druk bezocht en ook de Jachthaven en de Schelde had den grote belangstelling. De winkels en cafés hebben flinke zaken gedaan. Om ongeveer 6 uur vertrokken de bezoekers. Sas van Gent TENTOONSTELLING HUISHOUD SCHOOL. De deze week door de katholieke Ihuishoudschool georganiseerde ten toonstelling, die ten doel had inzicht te geven in het nijverheidsonderwijs, is een groot succes geweest. Het aantal bezoekers bedroeg bijna 500. Vooral op de dag van de opening hebben velen de tentoonstelling met een bezoek vereerd. INSTUIF DANSAVOND. De jongelui die de instuif-avonden •bezoeken, zullen zaterdag eens kun nen genieten van de edele dans kunst. De dansleraar C. Bilderbeek zal namelijk met zijn assistente des avonds in het parochiehuis aan de Noordstraat dansdemonstraties geven. Tussen de demonstraties door is er dansgelegenheid voor alle aanwezi gen. EXCURSIE GEMEENTERAAD. De raad van de gemeente Sas van Gent is woensdag op excursie ge weest naar Heist en Blankenberge. In Heist werd het gezelschap ont vangen door het college van burge meester en schepenen en verschillen de raadsleden. Na de ontvangst wer den het stadhuis, een waterzuive ringsinstallatie, de woningbouw en gemeentelijke sportvelden bezichtigd. Om 12 uur arriveerden de raadsle den in Blankenberge, waar ze wer den ontvangen door een schepene en de stadssecretaris. Hier werd even eens het stadhuis bezichtigd, waar bij vooral de imposante ontvangst zaal opviel. Nadat nog een bezoek was gebracht aan enkele objecten werd de thuisreis via Brugge aan vaard. Westdorpe OP CONCOURS De r.-k. muziekvereniging „Eikels worden Bomen" zal op zondag 26 mei a.s. deelnemen aan het concours van de r.-k. bond va Harmonie- en Fan faregezelschappen in het bisdom Breda, hetwelk te Roosendaal zal worden gehouden. De muziekvereni ging neemt deel in de derde afde ling. Graauw RAADSVERGADERING. Hedenmiddag om 6 uur zal de Raad in openbare zitting op het ge meentehuis bijeenkomen. Sluis J. VAN WINSBERGHE 90 JAAR. Onder' grote belangstelling vierd* onze oude dorpssmid. de heer J. v. Winsberghe, zijn negentigste verjaar dag. Tot voor kort kon men hem nog regelmatig aan het werk zien. Pas geleden is hij erg ziek geweest, maar thans is hij weer zo ver her steld, dat hij zich weer naar zijn smidse kan begeven. Daar voelt Sjef zich het beste thuis. (Advertentie) (Advertentie) is er de grootste sortering in hoogst modieuze modellen Mantelkostuums Mantels Japonnen Blouses Rokken Toppers Collecties uit Nederland België Engeland Duitsland TERNEUZEN De correctionele rechtbank te Brugge heeft de 26-jarige Nederland se landarbeider H. van B. uit Aar denburg wegens het smokkelen van 670 kg boter veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf en een boete van 110.000 frank. Een tweede Nederlander, J.C., eveneens uit Aardenburg, werd we gens medeplichtigheid tot een jaar gevangenisstraf en 110.000 frank boe te veroordeeld. Hij kreeg een zwaar dere straf, omdat hij in 1952 reeds wegens smokkelen was veroordeeld. Belgische decoratie aan de heer Krips uitgereikt De ambassadeur van België in Ne derland. baron van der Straten Wail- let heeft aan de gepensioneerde di recteur van het loodswezen te Vlis singen, de heer E. Krips, de ver sierselen behorende bij de onder scheiding van commandeur in de or de van Leopold de Tweede uitgereikt. Seminarie Ypelaar erkend gymnasium Bij K.B. van 17 mei is het Semi narie Ypelaar aangewezen als er kend gymnasium overeenkomstig art. 157 van de Hoger Onderwijswet. De einexamens zullen dit paar dus in de zin van de wet worden afgenomen en geslaagde kandidaten krijgen recht van toegang tot de universi teiten. GOES Grand: De man die te veel wist MIDDELBURG Electro: De witte non Schouwburg: The man from Laramie. OOSTBURG Ledel 8 uur: Anastasia. SAS VAN GENT Ob'mpia 8 uur: Mor gen zal ik huilen. TERNEUZEN Luxor 8 u.: High society VLISSINGEN Alhambra: Bloed in de zon. Luxor: In de sloppen van een wereldstad. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Zwijgend heldendom. DE KLINGE Kinema van Dijk 7.30 u.: Achter prikkeldraad, als bijfilm De zwarte panter. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Een stad gaat door de hel. OOSTBURG Ledel 8 uur: Anastasia. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Mor gen zal ik huilen. TERNEUZEN Luxor 8 u.: High society Concertgebouw 8 uur: De zwarte des perado. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: Butterfly. Breda - Bergen op Zoom

de Stem | 1957 | | pagina 2