ODOBOHD Wliiston Ronde van Italië „op papier Eerste lustrum van Vlissingse „Thuishaven" Oost Zuid-Beveland heeft veel gezonde kinderen Rapport van ZWITSALINE Aarzeling van V S kostte Hongarije zijn vrijheid Werkgeversliefst geen voetbal tijdens werktijd en 85 ct Feestelijke viering ingezet „Steengoed I"] 11 Rundveefokdag op Axel '57 Mijnstaking in de Borinage artsendienst handgelee i bereid Amerikaanse Congrescommissie Eerste ritzege België voor Zilveren priesterfeest van rector Beckers, Huybergen Protest tegen detentie van Lubis Doodstraf voor veertien Hongaren 'ASPRO' sponruct kort Ereklas 47-2 begonnen Hengel concours op Tholen KING SIZE EXAMENS WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 17 MEI 1937 11 De Vlissingse „Thuishaven" het Wh militaire tehuis, bestaat vijf hfar en dit eerste lustrum wordt in dankbaarheid gevierd. Reden daar voor is ®r te over. Onder ontzaglij ke inspanning slaagde men er vijf iaar geleden in een passend home in te richten voor de marine-man nen,' de jongens van de Coak en de zeevaartscholieren. De Thuishaven bleek niet alleen een veilig maar ook een gezellig toe vluchtsoord, dat de laatste tijd zelts een internationaal tintje kreeg, door het bezoek van de Hongaarse vluch telingen. De feestelijkheden zijn ingezet met een plechtige en gezongen Avondmis in de Vlissingse parochiekerk gece lebreerd door aalmoezenier C. Kroon, die de grote steunpilaar der Thuis haven genoemd mag worden, met assistentie van de vloot- en de Coak- aalmoezenier. Daarop had eergisteren de eerste der vier feestavonden plaats in het tehuis zelf. Aalmoezenier Kroon heeft de vele aanwezigen een hartelijk welkom toegeroepen en gememoreerd hoe moeizaam het begin was. Fin nog geen jaar nadat men alles voor el kaar had, stroomde in de ramp nacht het zeewater binnen. Weer stond men voor een chaos en werd nieuwe inspanning vereist Naar wij vernemen overtreffen de inschrijvingen voor de op 12 juni in het kader van Axel '57 te houden rundveefokdag alle verwachtingen, zodat deze dag een unieke show be looft te worden wat betreft het Zeeuwsch Vlaamse vee. Van vele zijden werden reeds prij zen beschikbaar gesteld, medailles, bekers, zuilen, schilden, lauwerkran sen enz. Ook uit het buitenland bestaat gro te belangstelling voor dit evenement. Voorbereidingen worden reeds getrof fen voor de ontvangst van een gezel schap Franse veefokkers, terwijl reeds aanvragen om catalogi binnen kwamen uit Italië. Ook in onze me- de-Beneluxlanden blijkt interesse te bestaan. Het bestuur heeft daarom het voor nemen om in de namiddag een gro te demonstratie te organiseren. Wat betreft het te exposeren vee kan nog worden vermeld dat reeds inschrijving is binnengekomen van produktie van 8 - 9000 kg melkop- brengst, terug lop.end op afstamming tot 10.000 kg melkopbrengst. De kwaliteit van deze fokveedag staat dus op zeer hoog peil. Zoals bekend voert de stichting Streekcentrum Axel sedert enige tijd een zegelactie in samenwerking met de plaatselijke winkeliers, dit ter ver krijging van gratis toegangsbewijzen voor de tentoonstelling Axel '57 en alle op het tentoonstellingsterrein te organiseren attracties en demonstra ties. Deze zegelactie verloopt buiten gewoon vlot, en zo verwacht men in de loop van deze week het 500.000e zegel uit te reiken. Gezien dit succes heeft het bestuur besloten de gelukkige koper of koop ster, die deze bon zal ontvangen, te verrassen met een extra waardebon Het kopen bij de deelnemers aan deze actie wordt op deze manier dus nog weer eens extra beloond! (Advertentie) en ook misschien nieuwe offers. Dank bracht de eerw. spreker aan collectanten en collectrices die tel kens de bus weer opnamen en ook aan de parochianen, op wier hulp nimmer tevergeefs een beroep werd gedaan. Financiële zorgen waren en zijn er genoeg, maar voor dit onge rief wordt men beloond door de we tenschap, dat men zo ontzaggelijk veel mag doen voor de jonge man nen, die ver van huis naar wat ge zelligheid smachten. Alle reden is er daarom om de vlag eens uit te ste ken en op bescheiden wijze de bloe metjes eens buiten te zetten. Z. Eerw. hoopte dat de avonden zouden sla gen en de belangstelling voor de Thuishaven nog meer zouden helpen aanwakkeren. Nu genoten is er woensdag- en gis teravond en heden en zatei'dag zal dit niet minder het geval zijn. De ..Drie musketiers" hebben met me dewerking van mr. Swips, een fan tastische grapjas, de zaal doen schudden van het lachen. Het caba retprogram, dat ze brachten, werd een reuze-succes en de stemming steeg bij de minuut. De organisato ren hadden bovendien voor allerlei verrassingen gezorgd en menigeen zal gedacht hebben: ,,Hoe kan dat allemaal voor niets?" Dit laatste probleem had ook het bestuur bezig gehouden. Het vond er een geestige oplossing voor, door de artiesten met hun feesthoed te laten rondgaan, wat welkome baten bracht. Nog vele jaren Vlissingse Thuisha ven 3-dubbele bescherming voor ieder gezinslid W ereldveteranendag te Kapelle In 22 landen van de wereld zal op 22 juni de Wereldveteranendag worden gehouden. Dan zullen in bij zondere bijeenkomsten allen worden herdacht, die in of door de oorlog het leven hebben verloren. In Zeeland zal op deze dag een herdenkingsplechtigheid zijn op de centrale Franse militaire begraaf plaats te Kapelle. 's Middags om drie uur zullen op het gemeentehuis de genodigden voor deze plechtigheid bijeenkomen. Daarna gaat men te voet naar de begraafplaats. Hier zal o.m. een cre do worden voorgelezen, dat vervol gens overhandigd zal worden aan de hoogste aanwezige autoriteit. Iedereen is bij deze plechtigheid welkom, maar zeker worden ver wacht zij, van wie bloedverwanten zijn gesneuveld in de oorlog. De organisatie van deze bijeen komst berust bij de afdeling Kapelle van de Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatiekruis, in samenwerking met de Ned. Bond van Oorlogsinvaliden, afd. Zeeland. In de mijn nummer vijf van ..Hornu et Wasmes'" in de Borinage, houden 122 mijnwerkers reeds drie dagen een zitstaking, driehonderd meter onder de grond. Zij korten zich de tijd met kaarten.. Zij zijn in staking gegaan, omdat de Hoge Autoriteit van de Ko len- en Staalgemeenschap besloten heeft tot sluiting van de mijn, daar deze oneconomisch is. Een vierdui zend collega's van naburige mijnen ondersteunt de actie van de onder- gronders met een sympathiestaking aan de oppervlakte. Het beredeneerd verslag van de schoolartsendienst oostelijk Z.-Beve land, waartoe ook Goes, Kloetinge en 's-Gravenpolder behoren, is ditmaal zeer beknopt. Mevr. J. den Engelsman-Groenhof, de nieuwe schoolarts, die 1 nov. 1956 in dienst trad, doet dit' in de volgen de bewoordingen: ,,Door het droeve feit, dat dr. A. Looijen in juli van dit verslagjaar plotseling is overleden, kan ik slechts zijn verslag in cijfers hier laten vol gen. De eerste tijd van kennismaking in mijn nieuwe werkkring was reeds erg prettig en ik hoop dan ook dat dit in de toekomst zo zal mogen blijven. Ook de assistente, mej. van der Vliet, die dit jaar in juli met haar werkzaamheden is begonnen, is reeds goed ingewerkt en doet haar werk met groot plezier. Wat mijn werkzaamheden in 1956 betreft, een begin werd gemaakt met het t.b.c.-onderzoek door middel van de reactie van Mantoux op Zuid-Be veland en Walcheren. Voor zover ons district werd onderzocht in 1956, nil. Goes, kwamen er geen nieuwe geval len van t.b.c. voor de dag, hetgeen dus tot tevredenheid stemt. Gaarne besluit ik dit korte verslag (Advertentie) met mijn dank uit te spreken voor het feit, dat ik in staat gesteld ben het schoolartsenwerk te mogen doen en ik hoop dan ook dat dit zoveel mogelijk naar ieders wens mag plaats vinden". Uit de cijfers blijkt dat in 1956 on geveer 2600 kleuters en scholieren zijn onderzocht. In de meeste gevallen was de licha melijke toestand goed; bij ruim 300 kinderen matig; bij 50 liet die iets en bij 1 veel te wensen over. De geconstateerde afwijkingen van de gezichtsscherpte waren veelvul dig, n.l. ongeveer 500 in totaal en ook waren bij een kleine 500 kinderen de amandelen niet in orde. Met de gehoorscherpte was hét be ter gesteld. De meeste aanmerkingen golden het gebit en strumaverschijn- selen vond men bij ruim 200 kinde ren. Aan spraakstoornissen leden 130 scholieren. Hartafwijkingen werden bij 68 kinderen gevonden. B.B.-wedslrijden in Kapelle Op 15 juni zullen in Kapelle re gionale oefenwedstrijden worden ge houden van de B.B. in Zuid- en Noord- Beveland. Er hebben zich voor deze wedstrij den reeds 15 ploegen opgegeven. In totaal verwacht men een deelname van 300 personen. Na afloop van de wedstrijden zal er voor do deelnemers een koffie maaltijd zijn in hotel ,,De Zwaan". beste voor bezige handen Volgens ^Zwitsers receptv w ,,Het feit dat de vrije wereld en de Verenigde Staten nagelaten hebben positief op te treden toen de omwen teling in Hongarije vorig jaar aan de gang was, vormt de gemiste kans van onze generatie", aldus het rapport van een ondercommissie voor bui tenlandse aangelegenheden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den, die een bezoek van twaalf dagen aan Europa heeft gebracht. In het rapport wordt aangedrongen op een nieuwe bestudering en herzie ning van de politiek der Verenigde Staten bij een mogelijke nieuwe gele genheid in de toekomst. Aanbevolen wordt vastberaden tegen de Sovjet- Unie op te treden, zolang deze het standpunt van de Verenigde Naties ten aanzien van Hongarije negeert, en een permanente mobiele groep van V.N.-waarnemers op te richten. James Fulton, een van de twee re publikeinen onder de vijf leden van de subcommissie, is het met sommige conclusies van het meerderheidsrap- port niet eens. Volgens hem hebben president Eisenhower en andere Ame rikaanse functionarissen naar om standigheden zo snel en verstandig mogelijk gehandeld. Volgens het rapport is de huidige Amerikaanse politiek ten aanzien van opstanden in communistische satel lietstaten: geen militaire interventie en verzekering bij voorbaat hierom trent aan de Sovjet-Unie. De subcommissie adviseert opstel ling van voorstellen, die snel bij de Verenigde Naties kunnen worden in gediend. en voorts „maatschappelijke isolering" van de Sovjets door maat regelen als het afbreken van diploma tieke betrekkingen en het afzeggen van sport- en culturele evenementen, alsmede een onderzoek vanwege de V.N. naar de toestand in de landen, die onder Sovjetrussische invloed staan. Advertentie) BRINTA is zo gemakkelijk. \J maakt t aan tajel snel klaar! Medio april hebben het Verbond van Ned. Werkgevers, het Kath. Ver bond van Werkgevers, het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond en het Verbond van Prot. Christelijke Werk gevers in Nederland zich tot de KN VB gericht met een schrijven, waarin de aandacht gevraagd werd voor het feit dat belangrijke sportevenementen vaak worden gehouden tijdens de nor male werktijd, en dan dikwijls via de radio en de televisie worden uitge zonden. De genoemde organisaties wezen er op dat hierdoor in vele ge vallen moeilijkheden in de bedrijven ontstaan, omdat het personeel her haaldelijk vrij vraagt om deze wed strijden bij te wonen, dan wel. de uit zendingen te beluisteren of te zien. (Advertentie) De eerste etappe van de Ronde van België, van Brussel naar Stavelot over 257 km, is gewonnen door de Belg Cerami in 6 uur 56 min. 32 sec. De uitslag luidt verder: 2 Vliegen (B.) dezelfde tijd als de winnaar. 3 Coppens (B.) z.t. 4 Van den Branden (B.) z.t. 5 Tailliau (B.) 6.58.40. De plaatsingen van de Nederlandse deelnemers zijn: 34 Lahaye 7.03.40. 39 Westdorp 7.05.27. 46 De Jong 7.07.25. 47 Roks 7.10.25. 65 Haan 7.11.50. 65 Smeets 7.29.48. Een steile helling, die het sluit stuk vormde van de eerste etappe bracht de beslissing voor een kop groep van tien man die een groot deel van de etappe gezamenlijk had afgelegd. Op de top lag de finish en bij het begin van deze klim moesten reeds vier man lossen. Op de laatste meters waren alleen Pino Cerami en Jean Vliegen nog over. Cerami wist zijn landgenoot te kloppen en ver overde daarmede de blauwe leiders trui en 30 seconden bonificatie. In de ochtenduren waren slechts 82 van de 128 ingeschrevenen vertrok ken. Tot de renners die verstek lie ten gaan behoorden onze landgenoten de Boer, Francken, Gelissen en Ste vens, terwijl ook de belg Rik van Looy zich niet meldde. 1. verdrijft transpiratie onmiddellijk 2. doodt de Qeurverwekkende bacteriën 3. beschermt en koelt de huid. De ODO-RO-NO draaistift is de enige die U vol komen bescherml tegen hinderlijke transpiratie. ODO-RO-NO is niet vet, maakt geen vlekken in Uw kleding en is in enkele seconden aan te brengen. De stift glijdt prettig over de huid. En één maal ODO-RO-NO is absoluut vol doende voor 24 uur bescherming! Woensdag 21 mei zal het 25 jaar ge leden zijn dat rector L. Beckers te Huybergen priester werd gewyd. Vanzelfsprekend zal dit feit op het I Instituut Sle Marie en Noviciaat met juvenaat „Alverno" feestelijk worden herdacht. In de dorpskerk zal de ju- bilaris een plechtige H. Mis opdra- i gen. waarbij pastoor L. de Weert als diaken en de conrector H. Tonino als subdiaken zullen assisteren. De feestpredikatie zal worden ge houden door de kapelaan M. Don kers. Het broederskoor zal de wisselende gezangen uitvoeren, terwijl de leer lingen van pensionaat en juvenaat in twee koren de volksmis van D. Roest zullen zingen, onder leiding van br. Matthias, met br. Martialis als or ganist. Na de plechtige H. Mis zullen de feestvierende familieleden van de ju bilaris met verdere genodigden, op Ste Marie aan het feestontbijt aanzit- draaistift f 3.95 schuifstift f 1.6S Op de laatste dag van het inter nationale congres van hoofdredacteu ren in Amsterdam zijn een drietal re soluties aangenomen. In één ervan, die door de vertegenwoordigers van Ceylon, India, Pakistan en de Philip- pijnen was ingediend, werd er tegen geprotesteerd, dat de vier maanden huisarrest tegen de hoofdredacteur van „Indonesia Raya", Lubis, zijn verstreken, zonder'dat hij voor een gerecht gedaagd is. regeri van Indonesië voert aan, dat de detentie niet het gevolg is van enig pe sdelict. Wat de hoofd redacteur dan wel op zijn geweten heeft, vertelt de regering niet. „De zesde algemene vergadering van het I.P.I. zo wordt gezegd, betreurt deze ernstige inbreuk op de persvrij heid". ten en het verdere feest in het recto raatsgebouw in intieme kring vieren. Deze dag is dus meer speciaal een feest voor de familie van de jubilaris. De leerlingen van pensionaat en ju venaat en de broeders zullen dit jubi- lé in zang, muziek en voordracht vie ren op 13 juni. De jubilaris heeft gewerkt als ka pelaan te St. Willebrord, parochie O. L. Vrouw van Lourdes in de jaren 1932-1933. Daarna werd hij door mgr. Hopmans benoemd tot secretaris, welke functie hij heeft bekleed van 1933 en 1944. Van 1944 tot 1951 was hij kapelaan van de St. Antoniusparochie in Roo sendaal. totdat hij in 1951 benoemd werd in de huidige functie van rector van Ste Marie en Alverno te Huyber gen. Veertien „contra-revolutionairen", die schuldig zijn bevonden aan het doden van zeven politiemannen te Miskolc, tijdens de Hongaarse op stand van vorig jaar, zijn donderdag te Boedapest ter dood veroordeeld. Vier andere verdachten, onder wie een vrouw, kregen levenslange gevan genisstraf. Een minderjarige jongen werd tot 15 jaar veroordeeld. Twee beklaagden werden veroordeeld tot tien en vijf jaar. Het proces heeft meer dan een maand geduurd. Er werden 110 ge tuigen gehoord. Radio-Boedapest meldde gisteren, dat opnieuw een groep Hongaarse contra-revolutionairen" was gear resteerd en ter beschikking van de justitie gesteld voor een spoedige be rechting. De leider van de groep, Lados, en zijn volgelingen, hebben in de herfst een aanval georganiseerd op het hoofdkwartier van de communistische partij te Tatabanya. Bovendien heeft de bende plannen gemaakt voor een nieuwe opstano nadat de eerste was onderdrukt". „He-hé Mams, mijn keelpijn is over! Mag ik weer buiten spelen?" Als de kinderen keelpijn of hoofdpijn krijgen en hiervan koortsig worden, geeft Mama ze meteen een 'ASPRO'-tablet. Ook zij mogen 'ASPRO' zonder enig bezwaar innemen (maximaal één tablet per keer) 'ASPRO' i^erkt snel zonder de gezondheid te schaden. Ook 't kind is blij te kunnen zeggen: „Hè-hè!".en Moeder vult aan: „dank zij ASPRO*'. m jmr, nr» en de pijn verdwijnt Op moutwijnbasis gestookt n jeneverbessen. Geurig, zeldza zacht. f. 7.per literkruik. f. 3.{ per halve literkruik. Zo'n Graauwe Hengst op zn tijd brengt ult en thuis gezelligheid. /\r.DE GRAAUWE HENGST' V" he$" Paard "«"(dl Schiedamse) stal. v OPGERICHT 1714 Rechtzaak tegen Bossche ambtenaar aangebonden De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft de zaak tegen de ambtenaar van de domeinen C.J.H. te 's-Her togenbosch, die op 2 mei terecht stond wegens verduistering van pachtgelden der domeinen, aange houden voor het instellen van een psychiatrisch onderzoek. Verdachte A.P.S. die bij deze ver duistering betrokken was, is con form de eis van de officier van jus titie veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek. De directies van de bedrijven kunnen deze verzoeken dikwijls niet inwilli gen, omdat zulks een te ingrijpende onderbreking van het produktieproces ten gevolge zou hebben. Niet inwilli ging van de verzoeken kan echter weer een nadelige invloed hebben op de sfeer in de betrokken bedrijven. Het bestuur van de KNVB heeft op deze brief geantwoord dat bet spelen van interlandwedstrijden op woens dagen zijn aandacht heeft en dat het, zoveel in zijn vermogen ligt, zal me dewerken om het bedrijfsleven niet te storen in de zin als door de werk geversorganisaties wordt bedoeld. Elek Schwartz trainer bij K.N.Y.B.? Momenteel worden onderhandelingen gevoerd tussen het bestuur van de KNVB en de huidige trainer van Rot- weiss Essen, Elek Schwartz, die een ernstige kandidaat is voor de post van bondscoach. De onderhandelingen verkeren in een vergevorderd stadium en er is grote kans, dat zij in het begin van de volgende week definitief hun be slag zullen krijgen. Het ligt in de be doeling de nieuwe coach een zeer brede taak toe te vertrouwen, met belangrijk grotere bevoegdheden dan ooit in het verleden aan een bonds- trainer zijn verleend. Elek Schwartz, een geboren Hon gaar, die de Franse nationaliteit be zit, is in Nederland geen onbekende.. Hij is een jaar lang in dienst geweest van DFC, waar hij zich als een voor treffelijk trainer heeft doen kennen Men had in Dordrecht grote achting voor zijn kwaliteiten als voetbal expert, voetbalpedagoog en animator van de elftallen die hij onder zijn hoede had. Hij placht voor elke wed strijd, rekening houdende met de speelwijze van de tegenstander, een bepaald systeem te ontwerpen dat dikwijls tot successen leidde. In Frankrijk is Schwartz, die naar de vijftig loopt, enige tijd leider van trainerscursussen geweest. Schwartz' belangstelling beperkt zich niet tot de sport. Hij is ook een verdienstelijk schilder die in het bui tenland vaak geëxposeerd heeft en daar met zijn werken pruzen heeft behaald. Nolten ook naar Giro Als achtste man voor de Neder landse ploeg, die aan de Ronde van Italië deelneemt is Jan Nolten aangewezen. De ploeg zal dus be staan uit Wagtmans, de Groot, Wim van Est, van den Brekel, Donker, Gerrit" Voortingg, Kersten en Nol ten. DE ORGANISATIE van het 25 tom- kampioenschap op de weg is door de KNAU toegewezen aan de Mid delburgse atletiekvereniging EMM. Deze wedstrijd zal worden gehou den op zondag 16 juni. DE EERSTE etappe van de Ronde van het IJsselmeer, van Hoorn naar Bolsward over 157 km. is ge wonnen door Geldersmans (Bever wijk). Napcis Hierboven is het respectabele aan tal cols te zien, dat de renners in de Ronde van Italië te verwerken krij gen. Zij gelden alle voor het berg- klassement. Hiernaast is de volledige route van de Giro te zien. Zoals bekend gaat de karavaan morgen (zaterdag) op pad voor een tocht van totaal 3949 kilo meters. Te Leeuwarden is donderdag een begin gemaakt met de eindstrijd om het kampioenschap van Nederland ereklasse groot biljart anker kader 47/2. De deelnemers zijn: A. Jacobs (Amsterdam), H. de Kleine jr. (Zwolle), H. Metz (Den Haag), L. van Nijnatten (Steenbergen), Piet van de Pol (Rotterdam), G. de" Ruyter (Waalwijk), H. Scholte (Eindhoven) en M. Wijnen (Nijmegen). De uitslagen van de middagpartijen luiden: Onder auspiciën van de Brabantse en Zeeuwse VVV zal op Tweede Pinksterdag de tweede internationale hengelwedstrdijd plaats hebben. Het vorige jaar waren er niet minder dan 626 deelnemers, een aantal, dat dit jaar zeer zeker overtroffen zal worden. Het internationale hengelconcours is de grootste gebeurtenis van het jaar geworden op het eiland. Uit alle delen van het land komen de zeehengelaars. die ditmaal van 11-14 uur hun dobbers in het water zullen mogen neerlaten. De wedstrijd zal gehouden -worden in het Mastgat en de Mosselkreek in de nabijheid van St.-Annaland. In het erecomité, dat voor deze wedstrijd werd gevormd hebben zit ting genomen de directeur van de oestermaatschappij „Bona Fides", de heer J. Bal, de burgemeesters van Tholen, alsmede de directeuren van Zeeuwse en Brabantse WV's. Er zal zowel individueel als in korps- verband gevist gaan worden. Voor de beide afdelingen zijn prijzen be schikbaar.' (Advertentie) SCHEEPS WERKTUIGKUNDE. H. J. Balk van de De Ruijterschool te Vlissingen is geslaagd voor diploma scheepswerktuigkundige. De Ruyter 400 24 86 16.66 Wijnen 345 24 54 14.37 Metz 327 25- 125 13.08 Scholte 400 25 117 16.— Van de Pol 400 10 116 40.— Jacobs 70' 10 31 7.— v. Nijnatten 120 24 26 8.— De Kleine 400 24 123 16.66 Konstanz 309 (onv.), Riheinfelden 221 (onv.), Breisach 142 (-10), Straats burg 208 (-10), Maxau 387 (-4), Mann heim 225 (-8), Mainz 236 (-2), Bingen 154 (-2). Kaub 163 (-3), Trier 125 (-11, Koblenz 174 (-1), Keulen 129 (-7), Ruhrort 226 (+1). Lobith 934 (J'6\ Nijmegen 708 (J l), Arnhem 747 (-3 Eefde IJssel 266 (onv.), Deventer 178 (onv.), Monsin 5330 (onv.), Visé 49P4 115), Borgharen 3940 30), Belfeld 1110 (+5), Grave beneden de sluis 473 (-4). De gepeilde minste waterdiepten, welke heden worden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centi meters: Pannerden-IJsselkop 270, IJs- selkop-Heveadorp 220, Heveadorp-Am sterdam Rijnkanaal 190, Amsterdam Rijnkanaal-Lekkanaal 205, IJsselkop- Doesburg 185, Doesburg-Zutphen 225. Zutphen-Eefde 230. Eefde-spoorbrug Deventer 245, spoorbrug Deventer-Ka- terveer 265. Toegelaten grootste diepgang van Millingen tot St. Andries 290 cm. De scheepvaart op de Waal boven Nij megen is in de komende nacht ge stremd van 20 tot 06.00 uur.

de Stem | 1957 | | pagina 11