Ontwateringsgemaal te Walsoorden in gebruik IPéAmAAUW Wel paraat, niet geschikt ZUID-BEVELAND Over busverbinding IJzendijke-Gent Diamanten bruiloft te lJzendijke Jubileum-onderwijzersdag te Goes belooft veel Raad Sas van Gent over subsidie muziekfestival Steunpilaren DAGBLAD DE STEM VAN DONDERD AG 16 MEI 1957 Jhr. de Casembroot had goede neus Kap. J. F. de Jong 25 jaar priester Mooi programma Hoogwaterstanden \Over ontembaarj enthousiasme i gesproken Walcheren Mosselzaadvisserij op Groninger Wad ZEEUWiX H- VLAANDEREN LEGER- EN LUCHTMACHTTENTOONSTELLING 1957 U kunt fotograferen, als U de juiste AGFA film kiest AGENDA Vandaag In het bevlagde Walsoorden werd woensdagmiddag officieel het nieuw gestichte ontwateringsgemaal van het Calamiteuze Waterschap Walsoorden in gebruik gesteld. Voorafgegaan door het muziekgezelschap van Klooster- zande gingen de vele genodigden, waarbij o.a. aanwezig waren het ge meentebestuur van Kloosterzande, ir. Dikötter, ir. Masure, verschillende le den van de Cultuurtechnische Dienst, Rijks- en Waterstaat, naar het be vlagde gebouw dat gebouwd is en kele tientallen meters van het haven tje van Walsoorden vandaan. Namens het bestuur van het Water schap sprak de ontvanger-griffier H. A. A. baron Collot d'Escury een wel komstwoord en memoreerde de vele vergaderingen, besprekingen en bij eenkomsten die uiteindelijk nodig waren om dit gemaal te stichten. Een speciaal woord van dank richtte hij tot ir. Appelman van de Cultuur technische Dienst voor datgene wat hij als een der grote steunpilaren voor de totstandkoming hiervoor gedaan heeft. Hij stelde het dan ook zeer op Kapelaan J.F.de Jong (50) van de parochie van de H.Joh.Maria Bap tist Vianney aan de Liesboschlaan te Breda hoopt dinsdag 21 mei zijn 25-jarig priesterjubileum te gedenken. Na zijn priesterwijding in 1932 was hij voor de oorlog kapelaan in Ter- neuzen en Dinteloord. De oorlog was een heel moeilijke en angstige tijd voor kapelaan De Jong. Als gijze laar was hij enkele jaren gedetineerd in de kampen Haaren en St.Michiels gestel. Voorts bracht hij een maand door in de gevangenis te Utrecht. Weer vrijgelaten dook hij tot het einde van de oorlog onder. Begin 1945 werd hij aangesteld als kapelaan te Steenbergen. Hij had daar de speciale zorg voor de poli tieke delinquenten en trad als aal moezenier op voor de in Steenber gen gelegerde troepen. In 1948 werd kapelaan De Jong overgeplaatst naar Bergen op Zoom, naar de parochie van O.L.Vr.van Lourdes ('t Fort). Na aldus overal met het diocees kennis gemaakt te hebben, kwam hij in augustus van het vorige jaar naar zijn geboorteplaats Breda, waar hem, door de narigheden in de oorlog blij vend aangetast, in de parochie bij het Liesbosch een wat rustiger werk terrein wachtte. Zondag 26 mfci viert de parochie feest. Om tien uur zal de jubilaris een plechtige H.Mis van dankbaar heid opdragen. Het parochiekoor. ver sterkt met het fraterskoor van het seminarie Liesbosch, zal onder lei ding van pater van Haperen F.J.C., de gezangen verzorgen. Feestpredikant is de broer van de jubilaris, de weleerw. heer B.J.de Jong, godsdienstleraar aan de am bachtsschool te Breda. 's Avonds is er een buitenkerke lijk feest in ,,De Blokhut" voor de parochianen. prijs dat ir. Appelman, alhoewel hij de provincie Zeeland verlaten heeft, hier toch aanwezig wilde zijn. Spreker zei vervolgens, dat dit ge maal, hetwelk een capaciteit heeft van plm. 100 m3 water per minuut en het water rechtstreeks loost in de Wes- terschelde, in een behoefte voorziet. Rootwater Hierna verzocht hij de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, het gemaal in gebruik te stellen. Op een korte, geestige ma nier sprak de commissaris enkele woorden en alhoewel ondeskundig op het gebied van deze gemalen (hier stelt hij iets in gebruik om water te lozen, een 20 km verder iets om goed drinkwater te krijgen en 50 km ver der iets om water te verzamelen) heeft zijn reukorgaan hem niet in de steek gelaten om te bemerken dat hier ook in Walsoorden rootwater is en dat dit door dit gemaal gemakke lijk in de Schelde afgevoerd kan worden. W elvaart Hij complimenteerde het bestuur van het waterschap met dit gemaal en hij hoopte dat de ingebruikneming zou mogen leiden tot grote welvaart van landbouw en veeteelt. Hierna stelde de commissaris het gemaal in werking. Via zeer brede sloten wordt het water naar dit ge maal gebracht, en reeds direct na de ingebruikneming werd het water met grote kracht aangezogen en via het gemaal in de Schelde afgevoerd. Na afloop van de ingebruikstelling werd door het bestuur aan de geno digden een eenvoudige maaltijd aam geboden. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, vrijdag 17 mei, de vol gende hoogwaterstanden: te Hansweert om 5.14 en 17.41 uur; te Terneuzen om 4.32 en 16.57 uur en te Vlissingen om 4.02 en 16.27 uur. Onder voorzitterschap van de heer J.Ch. Cornells zullen op woensdag 22 mei as. de katholieke onderwij zers van Zeeland op de 25ste ka tholieke onderwtfzersdag bijeenko men te Goes. Door dit jubileumfeit zal er aan de bijeenkomst een bij zonder feestelijk cachet gegeven wor den. De plechtige H.Mis in de Parochie kerk van Goes tot intentie van de levende en overleden leden der drie afdelingen in de provincie Zeeland, zal opgedragen worden door de gees telijk adviseur van de afdeling Oost burg, deken A.Lievegoed, daarbij ge assisteerd door de adviseurs M.H. Kuiper en H. van Loon. De gezan gen zullen verzorgd worden door het Goese Knapenkoor onder leiding van de heer E.Heijblok. Hierna zal de voorzitter de ten toonstelling van leermiddelen openen. Door de grote ruimte voor de ten toonstelling van schoolartikelen, die het Schuttershof biedt, is de exposi tie belangrijker geworden dan ooit. Op het programma is dan ook voor de aanwezigen ruim tijd over gela ten om de tentoonstelling te bezoe ken en rustig zaken te kunnen doen. Om half twaalf zal de voorzitter de Jubileum-Onderwijzersdag openen, waarna de oud-voorzitter, de heer P.A.Eggermont, inspecteur van de inspectie Breda, een lezing zal hou den over het onderwerp: ,,De Nieuwe School". Na de middag-pauze zal het gezelschap van Johan Kaart de vro lijkheid, die bij het feest past, voor zijn rekening nemen met het bekende toneelstuk: Potasch en Perlemoer. Zoals altijd zal de dag weer beslo ten worden met een gezellig samen zijn, deze keer in de grote zaal van het Schuttershof. Het programma geeft dus wel een opmerkelijk verschil te zien met dat van 1926, toen voor de eerste keer de katholieke onderwijzers van de afdelingen Hulst en Oostburg een onderwijzersdag organiseerden. Die start was in Hulst. Het was nog niet direct een groots opgezet evenement, zoals uit de archiefstuk ken blijkt, maar een spontane be langstelling voor de jaarlijkse con tact- en studiedag was er van het begin af. Er groeide een vriend schappelijk contact tussen de colle ga's uit het zg. .Vierde" en .Vijfde" district, dat meer betekende dan een gewone collegialiteit. Vooral toen de Braakman nog een duidelijke grens trok tussen het Land van Hulst en Cadzand was dit van grote betekenis. Sinds 1949 kon er geen beletsel meer gevonden worden voor de samenkomst van het katho lieke onderwijzerscorps uit de hele provincie. Nog wijder werd de kinrg van de belangstellenden, toen de Belgische collega's, staatkundige grenzen en Benelux-barrières doorbrekend de on- derwijzersdagen kwamen bezoeken. Tijdens de donkere oorlogsjaren werden de tot dan toe regelmatig elk jaar terugkerende dagen niet ge houden, zodat men pas in 1952 de twintigste dag kon vieren. Dit werd 'n prachtig geslaagd feest, gehouden in Gent. Ook het tweede lustrum van 1936 vierde men ten dele op Vlaamse bodem en wel te Brugge. i Even anekdotisch als historisch is het verhaal van het bezoek 2 dat de burgemeester van St. Jansteen aan de tentoonstelling „Paraat" in Middelburg bracht. De burgemeester was enthou- siast over alles wat hij hier te I zien kreeg en stelde spontaan aan de eerste militair deibeste. die hij ontwaarde, de vraag: Kan deze tentoonstelling ook 2 naar St. Jansteen komen? Deze S i militair, een soldaat, antwoord- 5 de zo iets in de trant van: Ja, zeker, dat zal wel lukken. De burgemeester, die zich hierover al verheugde, schreef J I een officiële brief naar de le- J g er autoriteiten in Den Haag, die op hun beurt de tentoon- j stellingsleiding vroegen, wat zij J claar in Middelburg nu eigen- i 5 lijk wel voor onuitvoerbare toe- I zeggingen deden. Wat er voor 5 de militaire zegsman heeft ge- zwaaid. zal wel niet mals zijn geweest. Desondanks bleek uit J deze korte geschiedenis het 1 l Zeeuwsch-Vlaamse enthousias- j me voor de tentoonstelling en het is waar, dat vanwege de J legerleiding er ernstige pogin- J gen zijn gedaan om de tentoon- stelling ook in Zeeuwsch-Vlaan- j deren te houden. Het is echter. jammer genoeg, afgesprongen op het gebrek aan zaalruimte, De raadsleden van de gemeente Sas van Gent moesten gisteren vroeg uit de veren. Om kwart voor acht opende burgemeester den Boer de vergadering die om kwart over acht reeds was afgelopen. Het nieuw benoemde raadslid, de heer J. J. van Waterschoot werd be ëdigd en geïnstalleerd. Er waren slechts twee ingekomen stukken. Het eerste was een interes- „Ik zou er beslist niet geschikt voor zijn," sprak Zeelands commis saris van de koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot gistermorgen eerlijk, toen hij op de tentoonstel ling Paraatin het Middelburgse Schuttershof na een „vliegtochtje" de linktrainer van onze luchtmacht verliet. Blijkbaar had jhr. de Ca sembroot het uitgebreide „dash board" met excuses aan de lucht macht van de linktrainer, een verzameling va» klokken, metertjes en andere registratie-apparaatjes, toch wat overschat, want toen de instructeurs hem wezen op de fraaie, aan de controletafel aflees bare bocht, die hij had beschreven moest de commissaris beamen ,,'t Valt toch nog mee." Jhr. de Casembroot bracht woens dagmorgen in gezelschap van de inspecteur van de mobiele colonnes van de B.B., de generaal-majoor G. Warringa, een bezoek aan de ten toonstelling van leger en lucht macht. De commissaris liet zich aan alle stands uitvoerig inlichten en had zowel belangstelling voor het binnengedeeltevan de tentoon stelling, in de zalen van het Schut tershof, als voor het vliegende en rollende materieel, dat voor en ach ter het stadhuis is opgesteld. Maar de commissaris zei een grote tank toch per se boven een vliegtuig te prefereren... VLISSINGEN IJdelheid leidde tot diefstal Vier jongelui, uit onze stad 15, 16, 17 en 18 jaar oud, waren gezamenlijk in het bezit van twee oude boten, die men graag het uiterlijk wilde geven van ..luxe zeiljachten". Helaas ont brak hen het benodigde geld en het opgekomen plan, de benodigde goe deren maar ..ergens" weg te nemen, bracht hen in aanraking met de po litie. Reeds enige weken werd herhaal delijk aangifte gedaan van alle mo gelijke goederen cn voorwerpen, die in nauw verband stonden met een schip. Stukken van zeilen, touwen, staaldraad, onderdelen van een kom pas, patrijspoorten, helmstokken, vormden de zaken, die bij de politie werden aangegeven als zijnde ..ver mist". De recherche kreeg een spoor in handen en arresteerde dc vier knapen, die een bekentenis aflegden. De goederen, ten dele verwerkt in hun twee boten, werden aan de eige naars terug gegeven. Wat niet weg nam, dat deze knapen in totaal voor ruim f 700.schade aanrichtten. Baldadige jongeren Een matroos der Kon. Marine, woonachtig te Den Helder, heeft zich tijdens zijn verlof, dat hij hier door bracht, ergerlijk misdragen. Evenals de leerling der HBS die voor zijn eindexamen zit en de matroos bij zijn baldadigheid trouw assisteerde. Banken werden van hun plaatsen verwijderd, naambordjes afgerukt, particuliere eigendommen bescha digd, kortom het was één droeve lijst van baldadigheid. Voor meer dan vijfhonderd gulden schade richtten de beide knapen in enkele uren tijds aan. De ouders hebben zich bereid verklaard de schade te betalen, wat niet wegneemt, dat zij zich binnen kort „voor het hekje" 'te verantwoor den hebben. GOES Vernieuwing cellen politie-bureau De cellen in het politiebureau, waar over in de raad al eens gemopperd is omdat ze al heel sober waren in gericht en soms niet al te fris roken, worden aan een grondige restauratie onderworpen. Uiteraard blijft de in richting sober en er behoeft geen vrees te bestaan, dat de schrik voor het verblijf in dergelijke gelegenhe den er door verminderen zal. VERKEERSLES Voor de leden van ,.de Bromvlieg" werd in ..de Landbouw" wederom een verkeersles gegeven door briga dier Borrie van de gemeente-politie. Gesproken werd over de wegenver keerswet, de verkeerstekens en de wijze van rijden. Na het vragen- halfuurtje besprak de heer Borrie nog het boekje van inspecteur Drais- ma: „Veilig brommen in de prak tijk". 's-Heer Arendskerke SPOORWEGBEVEILIGING Op zondag 19 mei zullen bij de overweg, gelegen in de nieuwe Kraaijertsedijk alhier in de spoor- lijn Roosendaal - Vlissingen, automa tische halve overwegbomen met wis selende rode lichten in dienst worden gesteld. sant krantenartikel over het culturele leven in Zeeland en het tweede stuk was nu eens geen brief of iets der gelijks maar een mooie ,,sierschaal", geschonken door het gemeentebestuur van St. Niklaas, dat onlangs een be zoek bracht aan Sas van Gent. Overeenkomstig artikel 36. 4e lid. der woningwet werd bepaald dat de vaststelling van een plan van uit breiding voor de kom der gemeente wordt voorbereid. Op een desbetref fende vraag deelde voorzitter mede, dat het ontwerp van het plan van uit breiding reeds in een vergevorderd stadium is. De heer J. J. Waterschoot werd in de vacature wijlen P. de Ridder, be noemd tot lid van de commissie van onderzoek der rekeningen en begro tingen 1957. Het verzoek van het harmoniegezel schap ..De Verenigde Vrienden" om een subsidie van plm. f 1000.- voor het organiseren van een muziekfesti val op 16 juni a.s. ter gelegenheid van de viering van het 60-jarig be staan van de vereniging, bracht de tongen los. B. en w. stelden voor een subsidie te verlenen van f 650.-. De onkosten van het festival worden na melijk geraamd op f 1250.-. De ver eniging zou door collectes en even tueel op andere wijze een bedrag bij elkaar proberen te brengen van f 250.-. B. en w. meenden echter dat met de nodige activiteit laatstge noemd bedrag nog zou kunnen wor den opgevoerd en kwamen zo tot hun voorstel. De heer de Groff was het hier echter niet mee eens. Hij hield een uitgebreid pleidooi, waarin hij stelde, dat de inwoners van Sas van Gent al genoeg worden lastig geval len met collectes. De heer de Groff stelde voor toch f 1000.. subsidie te verlenen. De heer de Maaijer bracht toen een tussen voorstel ter tafel dat voor alle par tijen aanvaardbaar bleek. Besloten werd tot het verlenen van een subsi die tot een 1 'drag dat gelijk is aan het verschil tussen de geraamde kos ten van het festival en hetgeen de harmonie zelf zal ophalen uit collec tes enz., echter tot een maximum be drag van f 1000.-. Vervolgens besloot de raad aan de Stichting Protestantse Ziekenzorg ..Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen een subsidie toe te kennen in het te kort op de exploitatierekening van het ziekenhuis aldaar, berekend naar f 0.75 per verpleegdag en met een maximum van f 750.- per jaar. Ge vraagd was f 1.50 per verpleegdag. Met het genomen besluit is de subsi dieverlening aan het ziekenhuis te Terneuzen op dezelfde leest geschoeid als de subsidieregeling die geldt voor het ziekenhuis te Sluiskil. Het verzoek van de r.-k. Jongens school voor aanschaffing van nieuw meubilair werd ingewilligd. De echtelieden August de Pauw en Stejanie Siemoenswonende Gou den Polder te lJzendijke, vierden de zestigste verjaring van hun hu welijk. Zij hadden 4 kinderen15 kleinkinderen en 7 achterklein kinderen. Om te komen tot een busverbin ding van lJzendijke naar de Bel gische grens werd door Burgemees ter van Bonninghausen tot Herinck- haven en de heer A.Dellaert een be spreking gevoerd met de Belgische busondernemer Dauwe uit Eeklo. Twee jaar geleden werd deze lijn IJzendijke-Watervliet, die toen werd onderhouden door de Z.V.T.M. en de Belgische maatschappij, door beide maatschappijen opgeheven. Reeds spoedig bleek, dat de ophef fing een gemis voor lJzendijke zou zijn, zodat hiervoor naar een oplos sing gezocht moest worden. Aanvankelijk werd het plan ge maakt, de verbinding met de Bel gische grens, een afstand van ruim 3 km te herstellen door enkele ma len per dag een taxi te laten rij den. Dit bleek echter op verschil lende moeilijkheden te stuiten. Bij een vorige onderhandeling had de Belgische busonderneming toegezegd de onrendabele lijn IJzendijke-Water vliet te heropenen, indien door de ge meente, lJzendijke een garantieprijs gegeven zou worden. Bij de nu ge houden bespreking bleek uit de cij fers die de heer Dauwe voor kon leggen, .dat het. met die garantie' wel mee zou vallen, daar het duide lijk werd, dat bij drie ritten per dag men in totaal 36 passagiers zou kun nen vervoeren. Bij het bekijken van het aantal vervoerde passagiers in de periode november 1954 tot september 1955, bleek dat dit aantal bereikt kan wor den, vooral nu men dan een recht streekse verbinding met Gent zal hebben. Dit is niet meer een plaat selijk belang maar een streekbelang, zodat de meest ideale verbinding voor west-Zeeuwsch-Vlaandercn met Gent hierdoor tot stand zal komen. Wel dient men dan voor een goede aansluiting te zorgen voor de dien sten van Breskens en Oostburg. Zo wel van de kant der gemeente als van de Belgische busonderneming, bleek men aan eikaars eisen tege moet te willen komen, zodat ver wacht mag worden dat spoedig een definitieve regeling hieromtrent zal gereed komen. De mosselzaadvisserij op het Frie se Wad zal deze week gesloten wor den. Vooral de eerste 2 dagen der openstelling werd veel klein zaad gevist, maar door het groot aantal vaartuigen, dat aan de visserij deel neemt, was de vlucht er spoedig af. Wel werden daarna nog veel halfwas en grote mossels gevist. De schepen blijven alle in het noorden om vol gende week dinsdag op het Gronin ger Wad mosselzaad te vissen. Dit zaad mag naar Zeeland vervoerd worden om uitgezaaid-te worden. Door een combinatie van mossel kwekers is het recht gepacht om van de hoofden en palen aan het Noord zeestrand. lopende van Hoek van Hol land tot Den Helder, het aanwezige mosselzaad te verzamelen. Met schoppen wordt dit zaad losgemaakt en per auto naar het N. Hollandsch Kanaal of naar Den Helder ver voerd, waar de aanwezige kotters het overnemen en vervolgens op de gronden in het noorden of in Zee land uitzaaien. (Advertentie) In DE RAADSAGENDA de gemeenteraadsvergadering die woensdag a.s. gehouden wordt, komt o.a. een subsidieverzoek aan de orde van de Zeeuwen te 's-Graven hage. B en w stellen voor hierop afwijzend te beschikken. Eveneens is ingekomen een verzoek van de regelingscommissie Zuidbevelandse rundveefokdag. Op dit verzoek willen b en w reageren door het beschik baar stellen van een zilveren me daille, zoals ook in 1956 is gebeurd, De agenda vermeldt voorts de be noeming tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand van de heer F.J. Burger, commies ter secretarie. De heer Burger zal eveneens be ëdigd worden als waarnemend ge meente-secretaris en waarnemend ontvanger. B. en w. stellen de raad o.a. nog voor garantie te verlenen voor de jaarlijkse rente en aflossing van een geldlening ter grootte van 750.000, die het interparochieel sociaal chari tatief centrum Zuid-Beveland wil aan gaan voor het kopen van grond en het bouwen van een tehuis voor be jaarden te Lewedorp. Op het stuk van straatverlichting stellen b en w voor om 8 stalen masten van 6 meter met t.l.-ver lichting te plaatsen in het uitbrei dingsplan 's-Heer Hendrikskinderen. Daar zijn aanwezig twee masten van 4,5 meter met gloeilicht. Over eenkomstig het advies van de PZEM stellen b en w voor deze masten te verplaatsen naar de Veluweweg. De kosten worden geraamd op maxi maal 4000. WONINGBOUW IN DE RAAD In een vorige raadsvergadering be sloot de raad in 1957 nog 20 woning wetwoningen te bouwen, verdeeld als volgt: 's-Heer Hendrikskinderen 8, Lewedorp 6, Nieuwdorp 4 en 's-Heer Arendskerke 2. Thans stellen b en w voor te 's-Heer Hendrikskinderen 10 woningen te bouwen. Wanneer het bij 8 zou blijven, dan zou er een kleine ruimte overblijven, die later nog slechts geschikt zou zijn voor één woning, die bezwaarlijk in het geheel zou passen. T.a.v. Lewedorp blijft het voorstel van b en w ongewijzigd. Wat Nieuw dorp betreft wijzen zij erop, dat zij bij nader inzien tot de conclusie zijn gekomen, dat de twee gezinnen, die een krotwoning bewonen en die bij de laatste toewijzing van woningen buiten beschouwing zijn gelaten, in aanmerking dienen te komen voor een gemeentewoning. Op grond hier van stellen zij voor te Nieuwdorp 6 woningwetwoningen te bouwen. Wat betreft 's-Heer Arendskerke moeten b en w voorstellen voorlopig geen woningwetwoningen te bouwen, aangezien het type totaal verschil lend is van de bestaande bouw. In plaats daarvan hebben zij een voor stel in overweging voor de bouw van twee middenstandswoningen. Dit is thans in studie. In een volgende ver gadering hopen zij erop terug te ko men. Yerseke RAADSVERGADERING. Hedenavond komt de gemeente raad bijeen om een korte agenda af te werken. O.m. zal behandeld worden: verhuur grond haventerrein, aanvraag art. 72 L.O. wet door de Chr. Ulo. enkele wijzigingen gemeen te-begroting en vaststelling verorde ning vakantieregeling voor winke liers en bakkers. Rilland BRANDWEREN OEFENDEN In onze gemeente werd een brand weeroefening gehouden, waaraan de vrijwillige brandweer uit Yerseke, Kruiningen, Waarde en Rilland deel namen. Een leegstaande woning, recht te genover het gemeentehuis, stond zg. in brand en er bleken ook nog enkele personen in het gebouw te zijn, die bewusteloos lagen. Behalve het dagelijks bestuur der gemeente, was o.m. de Goese brand weercommandant, de heer H.Pilaar, aanwezig. Van de zijde van het pu bliek was er vanzelfsprekend veel belangstelling. JFestdorpe VERGADERING E.H.B.O. De plaatselijke afdeling van de E. H.p.Q. hield een vergadering waar in tot nieuwe voorzitter werd geko zen de heer Ph. de Guchteneire. In ,de overige bestuursfuncties k^vamen geen wijzigingen. Mej. L. van Him- schoot bleef secretaresse en de heer W. Gillissen bleef penningmeester. Sas van Gent OFFICIëLE OPENING Op woensdag 29 mei des middags om 2 uur zal de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A.F. C. de Casembroot de officiële opening verrichten van de bedrijfsgebouwen van de Coöperatieve Handelsvereni ging van de N.C.B. te Sas van Gent. le Middelburg in het Schuttershof wordt 18 mei onherroepelijk gesloten Ver zuimt niet alsnog van de gelegenheid gebruik te maken deze interessante tentoonstelling te bezoeken Geopend van 11-22 u. Doorlopende filmvoorstellingen. Uw leger en Uw luchtmacht vragen Uw aandacht! TOEGANG GRATIS St.-Jansteen RAADSVERGADERING Vrijdag 17 mei te 17 uur zal de Raad in openbare vergadering bij eenkomen. Kloosterzande RAADSVERGADERING Op vrijdag 17 mei te 14 uur zal de Raad in openbare vergadering bij een komen. Koetvacht BOTER IN DUBBELE BODEM Door ambtenaren van I. en A. werd aan de douanepost een auto met aan hangwagen v. v. W. die reiziger is voor een snoepfabriek, aan een streng on derzoek onderworpen. Men ontdekte in het aanhangwagentje een dubbele bodem waar zich 150 kg boter bevond. Auto en boter werden in beslag geno men. Schoondijke GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Vandaag viert het echtpaar Augus- tinus de Poorter-Naeyaert te Sas- put zijn gouden huwelijksfeest. De Poorter, die evenals zijn vrouw 73 jaar oud is, heeft een werkzaam le ven achter de rug. Verandering van werkkring heeft de Poorter niet veel gekend, wat blijkt uit de ko ninklijke onderscheiding, die hem in 1953 werd verleend wegens jaren lange trouwe dienst op de hofstede van de familie Cammaert te Schoon dijke. Uit het huwelijk werden vijf kinderen geboren, drie dochters en twee zonen, die weer 16 kinderen hebben. Het gouden paar mag zich ook overgrootvader en overgrootmoe der noemen over twee achterklein kinderen. De Poorter en vrouw vestigden zich op 23 april 1912 te Sasput op het huidige adres, komende uit de ge meente Hoofdplaat. Om half tien wordt in de kerk te Slijkplaat een H. Mis uit dankbaar heid opgedragen, waarna de gehele familie in intieme kring het heuglijk feit zal vieren. lJzendijke ONVOORZICHTIGHEID LUCHTBUKSEN MET Dat het spelen met geweren, ook al zijn het dan maar luchtbuksen, toch gevaarlijk blijft, blijkt uit het feit dat dokter Rozemeijer er aan te pas moest komen om een loden kogeltje, dat in het harde been bo ven het oog van de jongeman R.V. geschoten was, er uit te halen. Bij dezelfde schietpartij werd de jonge man G.A. in zijn hand geschoten. (Advertentie) GOES Grand: Mogambo MIDDELBURG Electro: Count three and pray. VLISSINGEN Luxor: De hemel bestormer.

de Stem | 1957 | | pagina 2