KAB te Aardenburg vierde volop feest Cortgene kampioen speciale week Dorpshuiskwestie werd in Schoondijke niet opgelost Terneuzense sportvissers hielden jaarvergadering B. en W. Goes adviseren tot medewerking verpleeghuis Gunstige geluiden van de veiling te Krabbendijke Prof-voetbal in Heikant AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN WINKELJUFFROUW 1 meisje voor de huishouding 10 VAKBEKWAME SCHILDERS gevr. Hoog loon GROTE MATEN Een ongezond leven? SPORT in 't KORT DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 14 MEI 1957 Sorteermachine doodt arbeider te Lewedorp Jazz-concert te Oostburg matig bezocht J-AATSTE NIEUWS Nieuwe bespreking huurcompensatie Oriëntatierit voor Rode Kruis Bondswandeltocht op Walcheren Tennis in Zeeland EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN Aanmelden èxtra voordelige prijzen I In de raad van Schoondyke deelde geven voor de totstandkoming 11,1«an f- c rl .„Uimp Xr»r»Vi nnPmrio hf de voorzitter mede, dat er van Ged. Staten toestemming ontvangen was voor de aanstelling van een derde gemeentewerkman in vaste dienst. Aan de r.-k. Maatschappelijke Ge zinszorg te IJzendijke werd een sub sidie over 1956 verleend van f 57,78. Ten behoeve van de heer J. Hu- bregtse, die door de bouw van een garage of bedrijfsruimte van de heer Bruijnooge, voor het bereiken van zijn schuur maar een doorgang meer zou hebben van 40 cm, werd in prin cipe besloten een strookje grond te verkopen ter breedte van ongeveer tXJ cm van de ten z.o. van zijn perceel liggende grond over iets meer dan de lengte van zijn pakhuis. Het verzoek van het Juliana-zie- kenhuis te Terneuzen om een subsidie van f 192.zijnde het tekort op de over 1956 van de gemeente Schoondij ke vepleegde patiënten werd afgewe ken verzoek van de fa. Iz. de Bliek te Schoondijke om overdracht van twee door de gemeente gekochte be stedingsplichten werd afgewezen. De heer Dekker stelde zich op het stand punt dat wanneer de particulieren woningen willen bouwen de gemeen te dit niet aan zich behoeft te trek ken cn toonde zich een voorstander voor overdracht. Discussie Een tweede verzoek van de fa. de Bliek tot beschikbaarstelling van grond op de hoek van der Slikke- straatPrinses Beatrixstraat tot de stenen woning van de heer P. de Kraker vormde een punt van vrij lange discussie. De heer Risseeuw- Manneke was van mening dat ver schillende ingezetenen wier namen hem bekend waren gaarne met de N.V. Bouwkas Ned. Gemeenten zou den bouwen. De voorzitter vond het jammer dat deze mensen nimmer te voren hiervan kennis hadden gege ven en kon zich een en ander moei lijk indenken omdat van de zijde van het gemeentebestuur herhaaldelijk getracht is om met de Bouwkas meer dere woningen te bouwen, wat niet is gelukt. Tenslotte werd besloten om de grond besehikbaar te stellen onder voorwaarde dat binnen drie maanden na de afbraak van de ter plaatse staande houten noodwoningen met de bouw moet worden aangevangen. Het verzoek van een aantal w.-Z. Vlaamse architecten om geen op dracht tot het ontwerpen van bouw werken meer te geven aan de Cen trale Dienst voor het Bouw- en Wo ningtoezicht werd voor kennisgeving aangenomen. V ercnigingsgebouw Het verzoek van een 9-tal vereni gingen om de tegenwoordige gerefor meerde kerk, zodra de nieuwe kerk in gebruik genomen is te bestemmen voor verenigingsgebouw werd na stemming voor kennisgeving aange nomen. Op het verzoek werd niet in gegaan omdat de oude kerk geen eigendom is van de gemeente en bo vendien inwilliging van het verzoek in strijd zou zijn met het gewijzigde herbouwplan. B. en w. toonden zich bereid even tueel tezamen met de verzoekers te streven naar een spoedige oplossing van het gestelde probleem. Schandaal De heer Neele vroeg aan welke spoedige oplossing b. en w. wel ge dacht hadden. De voorzitter moest tot zijn spijt bekennen dat hij dit niet wist, wat de heer Neele de op merking ontlokte dat het er dus dik bovenop lag, dat er niets anders zou komen. Spreker noemde het een schandaal dat in een tijd van beste dingsbeperking een kapitaal geobuw tegen de vlakte zal worden gegooid, terwijl 't verenigingsleven schreeuwt om ruimte. De heer de Feijter zei bereid te zijn om zijn volle medewerking te een dorpshuis, doch noemde het een onrechtvaardige daad om, terwijl de ene bevolkingsgroep 'n gebouw wordt uitgedreven en gedwongen wordt om ten behoeve van het herbouwplan een nieuwe kerk te bouwen, het oude gebouw, terwijl de nieuwe kerk nog niet onder de kap is, reeds te willen bestemmen tot dorpshuis. Hij ver klaarde uitdrukkelijk dat nooit iemand een voet in het gebouw zou zetten en deed een krachtig beroep op de gemeenteraad het verzoek tot gebruik van de kerk niet te steunen. De heer Neele bestreed de onrecht vaardigheid van 't verzoek en meen de dat reeds vijf jaar lang om een dorpshuis wordt geschreeuwd zonder dat er maar iets in die richting is gedaan. Het voorstel Neele tot inwilliging van het verzoek werd gesteund door de heer Risseeuw-Manneke. Voor het voorstel van b. en w. stemden: de heren de Feijter, Toesseint, Dekker, Risseeuw-Provoost en de Badts. Te gen stemden de lieren neele en Ris- seeuw-TJanneke. De heer Dekker had zich tevoren uitgesproken voor af braak, maar tevens voor beschikbaar stelling van het gebouw aan de ver enigingen totdat het definitieve dorpshuis zou worden betrokken. De ouden van dagen te Schoondij ke kregen voor 1957 een subsidie van f 50.—. De bouw van 3 woningen zal open baar worden aanbesteed. Aan b. en w. werd machtiging verleend om de voormalige r.-k. noodkerk te doen ombouwen en te gebruiken als tijde lijk nood-gymnastieklokaal ten be hoeve van de diverse scholen. Het plan werd geopperd om het gebouw neer te zetten aan de Nijverheids straat. De Terneuzense hengelaarsvereni ging Ontspanning na Inspanning" blijkt over een groot aantal zeer spor tieve leden te beschikken, die niet kunnen gedogen, dat door sommige elementen (en dit blijken dan buiten landers te zijn) onsportief wordt ge vist. Dit bestaat hierin dat zij op de drukbezette viswaters geen plaats willen maken voor andere leden en veel te veel vis vangen en nog mee naar huis nemen ook. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat men met voldoening op het afgelopen jaar kan terugzien. Aan de zeehengelwedstrijd op Tholen na men 19 leden van O.N.I. deel. Elf prijzen, waaronder de eerste, werden in de wacht gesleept. De visuitzet op het ,,Gat van Pinten" is uitstekend geslaagd. De heren C. J. v. d. Broek, voorzit ter, D. van Hecke, J. Kaan en E. XJsebaert, leden, waren aan de beurt Gistermorgen gebeurde er op het bedryf van de landbouwer M.Ver meer te Lewedorp een tragisch on geval. Toen men een aardappelsorteerma chine uit de schuur wilde rijden is het gevaarte omgeklapt. De 48-ja- rige arbeider L.Magnus geraakte er onder en was bijna op slag dood. Pastoor Wolff, die spoedig ter plaatse was, heeft het slachtoffer nog het H.Oliesel toegediend. De ontsteltenis op het bedrijf was zeer groot en veel deelneming is er met de weduwe van het slachtoffer, die met zeven kinderen achterblijft. B. en W. van Goes adviseren de raad om in principe medewerking te verlenen aan de oprichting van een verpleeghuis voor chronische zieken op de Bevelanden en het college te machtigen mee te werken aan de samenstelling van het bestuur ener toekomstige stichting voor Midden- Zeeland. In hun toelichting schrijven b. en w., dat in de loop van 1956 de ver eniging van burgerlijke armbesturen samenwerking met de stichting Zeeland een onderzoek heeft inge steld met betrekking tot de voorzie ning in de behoefte aan verpleeg huizen. Mede na gepleegd overleg met de geneeskundig inspecteur der volks gezondheid kwam men reeds spoe dig tot de slotsom, dat de belangen van de langdurige zieken het beste zouden zijn gediend door een optre den in een zo breed mogelijk ver band op dit terrein. Met het oog hierop is in eerste instantie aan een bundeling van krachten gedacht in Midden-Zeeland, hetgeen aanleiding vormde tot het opnemen van con tact met de reeds in dit gebied werk zame stichting verpleeg- en rusthui zen Walcheren. Genoemde stichting heeft zich tot samenwerking bereid verklaard. Ook (Advertentie) Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk «Ven. Gevolgen: slappe werking der orga- «en. onzuiver bloed, verstopping. Daar door onstaan moeheid, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz. HERBESAN kruidenthee fleeft het lichaam zijn natuurlijke werkinfl terug 1 Verkrijgbaar bij apotheker of drogist f. 1.80 per groot pak. voldoende voor maanden. Het was jammer, dat het initia tief van de Plaatselijke Gemeen- scnap Oostburg om West Zeeuwsch- Vlaanderen kennis te laten maken met Peter Schilperoort en zijn kwar- IH emet het jongste Dixieland- orkest van Europa ,,The stork Town iJixie Kids niet meer succes heeft gehad. t ?rwure? veel open Plaatsen in het Ledel-theater toen de burgemeester van Oostburg, mr. K.Hoekzema de avond opende. Natuurlijk waren de echte liefheb bers wel opgekomen en deze hebben ten volle kunnen genieten van het geen ten gehore werd gebracht. Zij waren na afloop dan ook zeer en thousiast, zowel over de jazz-num- mers van het kwartet, als over het optreden van de jonge band. n hoogtepunt van de avond was SP. optreden van de beide ensem- wr,Jlez.lmenliik 1,1 het slotnummer w.iv Saint go marching in", oogstteUmmer ee" lanSduriS applaus sluiting bood Mr. K.Hoekze- wHl =n versnaperingen aan. ter- ,JfTledewerkenden een Een- danïï=P^Je, cadeau kreëen- Voorts hen uf *7 e musici voor de door te ren, euwsch-Vlaanderen gemaak- reclame voor goede jazz. de commissie gevormd uit afgevaar digden van de stichting en de ver eniging van burgerlijke armbesturen kwam tot de conclusie, hierboven vermeld. Op grond hiervan heeft de commissie uit haar midden een com missie gevormd, welke o.m. als op dracht kreeg het ontwerpen van een statuut voor een nieuw te vormen stichting, welke formeel zal moe ten ontstaan door uitbouw van de thans reeds bestaande stichting ver pleeg- en rusthuizen Walcheren. Een exemplaar van het ontwerp-statuut ligt bij de stukken ter inzage. Deze werkgroep heeft eveneens de vraag besproken of men langdurige zieken zou kunnen doen opnemen in de bestaande of nieuw te bouwen ziekenhuizen op de Bevelanden. Op grond van verkregen inlichtingen bij terzake competente personen en or ganisaties heeft men deze vraag be slist ontkennend beantwoord. Voorts heeft de werkgroep onder zocht of eerlang verwacht moet wor den, dat er op de Bevelanden even eens een verpleeghuis dient te wor den gesticht. Lettende op de alge mene ontwikkeling en rekenende met de vergrijzing ook van de Zeeuwse bevolking meent de werkgroep zeker, dat binnen zeer afzienbare tijd een verpleeghuis op de Bevelanden tot stand zal moeten worden gebracht. Morgen woensdag zullen de rege- nni en "?e st:chtlr'g van de Arbeid ■pnieuw oesprekingen voeren over de Kwestie var, de compensaties voor de huurverhoging. Gisteren is deze kwes tie in de Ministerraad besproken. Op feestelijke wij/r werd in de zaal van De Roode Leeuw te Aar denburg het 30-jarig bestaan van de K.A.B. en de r.k.Landarbeidersbond tezamen met het feest van de ar beid gevierd. Een 165-tal leden en genodigden vulden dc zaal toen voor zitter L. van Bellegem de feestver- gadcring opende. Een ry sprekers kwam gelukwensen voor de jubile- rende vereniging aanbieden. Van de K.A.V. was een gelukwens- telegram binnengekomen, terwijl door de voorzitter van de r.k.Bouw- vakarbeiders, W.Claus, aan de jubi lerende kassier L. van Bellegem een vulpen werd aangeboden namens de Centrale volksbank wegens diens 12,5 jarig jubileum. Als eerste spreker wenste de kring bestuurder van de Landarbeiders- bond P.Vink het bestuur geluk. Hij wierp vooral een terugblik op het verleden, en prees degenen die in het begin doorgezet hebben. Namens het hoofdbestuur wenste hij de jubi larissen J.Rijckaert, die 30 jaar be stuurslid is en L. van Bellegem, die 12,5 jaar voorzitter is en diverse functies bekleedt geluk en overhan digde hen een geschenk. De dames werden bedacht met een bloemetje. Ook voor de jubilerende Landarbei- dersbond had hij een surprise. Ge zien de omvang van de afdeling leek het 't hoofdbestuur gewenst de af deling te voorzien van een geldkistje. Aan 6 leden kon het zilveren in signe worden uitgereikt wegens 25- jarig lidmaatschap. Dat waren Ri chard Blaeke, Victor de Rooze, Al- bert de Vrieze, Richard Galle, Wil lem de Rooze en Leonard van Belle gem Kringbestuurder Vink speldde hen het insigne op de borst. j voorzitter van de Diocesane Bond J.Jacobs richtte zich na een gelukwens meer op het feest van de arbeid, zoals dit tevens werd ge vierd. Hij lichtte de betekenis toe van dit feest, dat enkele jaren gele den werd ingevoerd. Pastoor Dierick bracht hulde en dank voor hetgeen de K.A.B. tot wel zijn van de arbeiders in de parochie tot stand had gebracht. Hij bracht lof voor het streven een gelukkige en gezonde arbeidersstand op te bou wen. die trouw is aan de Katholieke beginselen in de geest van de Pause lijke cncyklieken. Waarderende woor den had pastoor Dierick voor de ju bilarissen Rijckaert en van Bellegem die zich moeite en opofferingen heb ben getroost voor de beweging Ook burgemeester J. van Dongen wees op het grote belang van de organisatie. Door eendracht is men sterk aldus de burgemeester en daar- om kan men alleen door samenwer king iets bereiken. Hij wees op de punten die thans voor de K.A B op liet programma staan, zoals het op peil brengen van het loon voor de landarbeiders, de bezitsvorming, het weduwen- en wezenpensioen en voor al ook onderwijs voor de arbeiders en de gelegenheid voor de arbeiders kinderen om verder onderwijs te kun nen genieten. Alle sprekers vonden een aandach tig gehoor en met een kort slotwoord van voorzitter v. Bellegem werd van het officiële gedeelte overgegaan op de vrolijke feestviering. Na een koffiemaaltijd en een ver loting die behoorlijk wat voor de feestviering in het laatje bracht, werd de avond besloten met een gezellig bal. van aftreden, Zij werden bij acclama tie herkozen. Oj 8 juni en 6 juli zal een viscon- cours voor de leden worden gehouden op de Leiding. Het derde concours zal plaats hebben op 14 september op de Westvest. Voor ouden van dagen en junioren zal men zich nog moeten beraden. Een voorstel om in het vervolg Bel gen, die zich als nieuw lid melden, te weigeren, werd vlot aangenomen. Men ging zelfs nog verder. Er zullen controleurs worden benoemd, die be voegd zijn de visvergunning van on sportieve elementen af te nemen, hiervan schriftelijk kennis te geven aan het bestuur, terwijl dit de macht kreeg maatregelen tegen deze over treders te nemen. Sommige leden van de Rijkspolitie zijn controleur voor een of andere vereniging. Als politie kunnen zij vaak weinig uitrichten, maar als controleur kunnen zij er voor zorgen dat onsportieve hande lingen toch gestraft worden. Met de competitie in de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. is het nog niet gedaan. In 2B viel echter de beslissing. Cortgene kwam zelf niet in het veld. maar werd toch kampioen, want de enige nog overgebleven concurrent, Philippine, trok bij Vogelwaarde 2 aan het kortste eind (3—2). Sluiskil 2 stelde zich weer wat veiliger door met dezelfde cijfers baas te blijven over het bezoekei.de Kwadendamme. In 2C besloot SVOWK de competitie met een 43 nederlaag tegen Zierik- zee 3. Er moet hier nu nog een wed strijd worden gespeeld en deze kan de beslissing brengen voor de onder ste plaats. Indien Zonnemaire ook maar één puntje verspeelt aan Zie- rikzee 3, eindigt het op de onderste plaats. Weet het echter de beide pun ten te veroveren, dan moet nog een beslissingswedstrijd tegen Dreischor 2 worden gespeeld. In 3A tenslotte besloot kampioen 's Heer Arendskerke 2 de competitie met een 02 zege op Lewedorpse Boys 2. Zeeland Sport 5 had niet de minste moeite met hekkesluiter Zuid- zande, dat met een 7—0 nederlaag over de Schelde terug moest. In de eerste ronde van de beker competitie werd Terneuzen 3 uitge schakeld door Noormannen uit West- kapelle, dat de roodzwarten op eigen veld een stevige 1—6 nederlaag be zorgde. Niet minder dan 53 wagens hebben deelgenomen aan de Roode Kruis- oriëntatierit, die onder auspiciën van de Zeeuwsch-Vlaamse Automobiel club werd gereden. Het parcours, 71 kilometer lang, lag geheel in west Zeeuwsch-Vlaanderen. Als overwinnaars in de A-klasse (geroutineerden) kwam uit de strijd de equipe P. Riemens-A. Schijve uit Nieuwvliet met 20 strafpunten, die daardoor in het bezit kwamen van de wisselbeker van het Roode Kruis en van de wisselbeker van de Z.E.V.A.C. Bij de B-klasse ging de overwin ning naar J. Verduyn en F. Vroom uit Breskens. die de wisselbeker kre gen, geschonken door het gemeente bestuur van Zuidzande. Op Walcheren werden voor de ne gende maal de bondswandeltochten van het K.N.G.V. gehouden. Het Mid delburgse Achilles had voor een pui ke organisatie gezorgd en dat mocht ook wel. want er verschenen maar liefst 503 deelnemers aan de start. Groepsmedailles gingen voor de 10 km naar: Achilles (Middelburg), Me. dioburgum (Middelburg), Wilhelmina (Middelburg), Jong Leven (Vlissin- gen), De Arend ('s Heer Arendsker ke), het Middelburgs jeugdorkest Me- lodia, voor de 15 km naar: Achilles, Wilhelmina, Medioburgum, De Arend en Tuni (Nieuwdorp); voor de 25 km naar: Achilles. Astron (Souburg), Vi- trite Works (Middelburg), en een de tachement van de vliegbasis Woens- drecht. Het jaar 1956 is een zeer gunstig jaar geweest voor de veiling „Krab bendijke en Omstreken" te Krabben dijke. Dit is meegedeeld op de alge mene vergadering van deze veiling. De omzet in 1955 f 1.857.116,13 en in 1956 was dit niet minder dan f 2.439.217,60. Dc leiding op deze algemene ver gadering berustte bü de voorzitter, de A' v.' d- Werff uit Rilland- Batn. Deze richtte zich in zijn wel komstwoord speciaal tot de Zeeuwse Hijkstuinbouwconsulent ir J J van Hennik. In zijn openingsrede gaf de voorzit, ter een overzicht van het jaar 1956 dat voor de telers en voor de veiling in Zeeland niet onbevredigend was De groei van de veiling in Krabben dijke en de middenprjjs der produk- ten waren in het afgelopen jaar gun stig. Verder gaf de voorzitter een overzicht van de verwachtingen in dc komende jaren, met name afkom stig uit de nieuwe aanplantingen in liet gebied van de veiling Krabben dijke. Deze nieuwe aanplantingen be dragen niet minder dan 100 ha. De samenwerking met de telers uit Tholen zal naar het zich laat aan zien in de toekomst op dezelfde wijze werking met de leden van de veiling worden georganiseerd als de samen werking met de leden van de veiling in Terneuzen Dit houdt verband met de bouw van een sorteer- en paksta- tion door de veiling „De Eendracht" te Tholen. Verder dankte de heer v. d. Werff de veiling Terneuzen voor de zeer prettige manier waarop in het afge lopen jaar kon worden samenge werkt. De balans en exploitatierekening werden goedgekeurd. Nadat een be drag van f 69.642.12 werd aangewend voor afschrijvingen, was er een batig saldo van f 3360.55. Dit zal worden toegevoegd aan de reserve. De secrPtaris. de heer I. Ph. F. v. d. Plassche te Goes, bracht vervolgens verslag uit over het afgelopen ver enigingsjaar, dat ook het 40e ver- enigingsjaar, was. Het kenschetste deze 40 jaar als een tijdperk van strijd en overwinning. Zeer gedetailleerd was het verslag van de directeur, de heer S. G. Noo- teboom. Hieruit bleek o.m. dat in 1956 niet minder dan 1453 ton appelen en peren, of wel 36 pet. van de tota le aanvoer, werd verwerkt via het sorteer- en pakstation van de veiling. Bij de totale aanvoer nemen de ap pelen de voornaamste plaats in, na melijk in 1956 in totaal 2.596.033 kg. welke werden verkocht voor f 1.116.343,04. De totale perenaanvoer bedroeg 1.455.033 met een opbrengst van f 627.546,17. Het belangrijkste ras bij de appels is de Jonathan. Op de tweede plaats komt de Cox's Orange Pippin, de Goudreinette neemt de derde plaats in en op de vierde plaats staat de Golden Delieous. Op weinig veilingen in ons land zullen de verhoudingen ten opzichte van de aanvoer van de moderne appelrassen zo gunstig liggen. De heer Nooteboom sprak ook over de niet bijzonder overtuigend gemoti veerde verlaging van de maten vor export-fruit. Ten aanzien van de aan- voerdata zal voor het nieuwe sei zoen nog nader overleg wor den gepleegd met de andere Zeeuwse veilingen. De veilingprovisie voor 1957 werd ongewijzigd vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren J, C. Engelse; J. J. van Gorsel. M. Weststrate en J.' D. Wouterse. De vacature in de com missie van Toezicht, ontstaan door het aftreden van de heer B. M. Blok, werd aangevuld door verkie zing van de heer H. van Gorsel te Krabbendijke. In de rondvraag werd o.m. gespro ken over het geven van bestemming aan het tweede gedeelte van de oude fustloods. Gedacht wordt aan de in richting van een gascel. De belang stel hiervoor is echter niet groot. Gasbewaring is in ieder geval duur, waarbij nog komt het risico van te leurstellingen. Door enkele personen uit Heikant worden op het ogenblik pogingen in het werk gesteld om te komen tot het oprichten van een voetbalclub. Zo worden ook de leden van de voetbal club Steen bewerkt om zich aan te sluiten bij deze vereniging. De bedoeling zou zijn als „semi- profclub" te gaan voetballen in de Belgische K.V.S. Voor de tenniscompetitie speelde het Middelburgse MLTC op eigen ba nen tegen Domburg en won met 53. Het tweede team van MLTC kreeg bezoek van CV 2, dat na een stevige 08 overwinning de beide punten mee naar huis nam. MLTC 3 was te gast bij DOS in Vlissingen en trok daar eveneens met 80 aan het kort ste eind. MLTC 4 (het jeugdteam) slaagde er in om 't Halve Maentje in Goes een 44 gelijk spel af te dwingen. TER GELEGENHEID van de open stelling van het zwembad „De Ven nen" te Dongen, zullen op 18 mei zwemwedstrijden worden georgani seerd, DE MOTORCLUB De Zeeuwen uit Middelburg organiseerde een pijlen- oriënteringsrit door Zuid - Beveland die gewonnen werd door W. Flipse uit Nieuwland. ELEKTROTECHNISCH OPZICHTER Voor het examen elektrotechnisch opzichter (zwakstroom) P.B.N.A. slaagde de heer H. Hofman te Middel burg. DAMESKAPPER Te Breda slaagde voor het diplo ma dameskapper de heer J.Rent meester jr. te 's-Heerenhoek. POLITIEDIPLOMA Te Rotterdam is geslaagd voor het politiediploma B. de wachtmeester der le klasse C. van Nieuwenhuij- sen, gestationneerd te Aardenburg. E.H.B.O.-DIPLOMA Door dokter Ramselaar werd te Terneuzen het examen afgenomen voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. Hiervoor slaagden de dames M. v.d. Peyl, N. den Exter-Oppeneer, M. van Overdulve en de heer C. de Smet. Voor het toelatingsexamen slaag den de dames M.Leeuw-de Reus, M.J. van Swaal-Weststraete en de heren J.A.Loof, J.Harte, J.Doolage en M. van Troost. GOES, 13 mei. Groenten: krop sla Al 14-15, BI 8-10, bloemkool Al 66-86, A2 49-69. BI 37-32, afw. 43-61, radijs 10-17, rabarber 53-57, spinazie 14-45. prei 14. postelein 78-82, rams>- nas 19, aardbeien p. stuk 8-9, 60-100 per doos. ROTTERDAM. 13 mei Binnen landse granen, ochtendbeurs. officieu. ze noteringen per 100 kg franco Rot- tedam. Tarwe, rode op vochtconditie tot 27.75, voedergranen prijshoudend, zomergerst naar kwaliteit 21.50-22.75, haver naar kleur, droogte en kwaliteit 18.50-21, extra blanke 21.75, gedroogde 21.25. bakrogge geBchoond 22.50, peul vruchten. groene erwten 28-40, schok kers 35-58. bruine bonen blanke dro ge tot 58. ROTTERDAM, 13 mei. Aanvoe1- in totaal 1937, vette koeien en ossen 1168. varkens 769 Vette koeien le kv. 325-350. 2e kw. 290-320. 3e kw. 275- 285. varkens (lev. gew.) 177 175 172. Vette koeien, aanvoer korter, handel kalm, prijzen onveranderd, prima's boven notering. Varkens (lev. gew.), aanvoer iets meer. handel zeer kalm, dalende prijs, enkele prima's boven notering. TERNEUZEN. 13 mei. Sla A2 5- 15. 40, B 5-8. 20. bloemkool A2 63-68, B2 47-50. Bafw. 30-34. C afw. 18-30, per bos: peen 2 40-52. radijs 16-20, sjalotten 6. sav. kool 36. prei 10-15, spinazie 2 8.5-38. afw 8,5-11, glas aardbeien per doosje 1 41-66, 2 31-41. Konstanz 310, Rheinfelden 223 (-2), Breisach 146. Straatsburg 205 (-5), Maxau 390 (-2), Mannheim 234 (+7), Mainz 240 (J2), Bingen 155, Kaub 163 (-2). Trier 134 (4-1), Koblenz 173 (-2), Keulen 130 (-6). Ruhrort 326, Lobith 936, Nijmegen 711 (-21, Arnhem 748, Eefde IJssel 268, Deventer 179. Monsin 550, Visé 4980. Bogharen 3905 (-4), Belfeld 1110 (+2), Grave beneden de sluis 467 (-4). R.-K. HUISHOUDSCHOOL en L AND BOU W-HUISHOUD SCHOOL ST.-MARTHA Internaat HULST Externaat voor SEPTEMBER 1957 van 15 MEI—1 JUNI Spreekuur: maandag, donderdag, zaterdag van 14-16 uur; dinsdag, donderdag van 1921 uur bij de direc trice Paardenmarkt 2, Hulst. 2 jarige primaire opleiding, meisjes die 6 klassen van de lagere school hebben doorlopen. 2 jarige primaire opleiding LANDBOUWHUIS- HOUDSCHOOL na de 6e klas v. d. lagere school. Assistenten in de huishouding, meisjes die 2 jaar ULO, VGLO of primaire opleiding hebben ge volgd. Kostuumklas, 2 jaar na de primaire opleiding. Middagcursus, niet meer leerplichtige meisjes, 14 jaar en ouder, 16 uur per week, VORMINGSKLAS, jongedames met ULO diploma 3 jarig HBS of gelijkstaand onderwijs. Verder CURSUSSEN: burger- en fijne keuken, naaien en handenarbeid. Mater Amabilisschool. meisjes boven 17 jaar, 2 avonden per week. Landbouwhuis- houdcursus, 2 dagen per week. Inlichtingen bij de Directrice. i Het bestuur. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding: Aanmelden (ook des avonds)-.of schriftelijke sol licitaties aan: Reigerstraat 30 te Breda. (Tel. 36782) GEVR7 GEVRAAGD: leeftijd 23-17 jaar. in r.k. gezin met 4 kinderen (4-12 jaar), waar huisvrouw door zaken altijd afwezig is. Moet geheel zelfstandig met hulp van dagmeisje en werkster gezin kunnen leiden. Voor zelfstandige en actieve kracht een prettige werkkring met goede vakantieregeling en zeer hoog loon. Brieven onder no. 24837-oo bureau v. d. blad. Schildersuitvoerder op het werk „Excelsior" te Oosterhout bij Breda. C <c A staat deze week In 't teken van de grote maat' Op de Damesmode-afdeling vindt U dan ook talloze modellen voor de grote maten: blouses, vesten en rokken In prachtige kwaliteiten en tegen Georgette blouse in wit en écru. Fijne kantgarnering en Maten 44 t/m 56 'l2 mouw. Zuiver wollen wevenit vestjasje (slankkledende lengtestreep). AIS In 5 tinten. Maten 46 t/m 54 JLs Elegant en slankmakend, maar ook met voldoende loopruimte door de royale plooigroepen, Is deze rayon serge rok voor de maten 48 t/m 54. Zwart, grijs, antraciet, beige en bruin ,473

de Stem | 1957 | | pagina 7