Slasblad PeSïctu De van gecompliceerde figuur ds. Martin Niemöller ONZE PUZZEL 11 i~y*n V SASSEND... Franse hoogovenslakken goed voor Z.-Vlaamse wegen Ctfcw HAND EN MACHINE KWATTA Catalogus Voor Triënnale in Milaan Mogelijkheden voor gebruik in Deltawerken GOEDENACHT ZATERDAG 11 MEI 1957 „DUITSLAND SCHULDIG manchester is Doe mee aan de KWATTA -Limerickwedstrijd. en... win GRATIS zo'n leuk Kwatta-soldaatje als popje... de grote attractie voor uw kinderen is weer Grote interesse Expositie werkstukken van gebonden kunsten Waar is het zuiden Protestschip naar Christmas Island Nest van nylon Tot de beroemdste gevangenen van het Hit- Ier-regiem behoorde de predikant Martin Nie möller. Tijdens de eerste wereldoorlog was Niemöller onderzeeboot-commandant, daarna ging hij theologie studeren en werd in 1931 pre dikant te Berlijn. Lange rust werd hem in zijn pastoraat niet gegund, want reeds in 1937 werd hij wegens „kanselmisbruik" gearresteerd om tot het einde van de oorlog „persoonlijk gevan gene van de Führer" te blijven. Deze twijfel achtige onderscheiding en de bekendheid die ze meebracht tot ver buiten de duitse grenzen is later van grote betekenis geweest voor het her stel van de betrekkingen van Duitsland met de rest van de wereld. 55 Niemöller niet gewend een blad voor de mond te nemen, geestelijk erna ebroken' na een zevenjarig verblijf in de concentratiekampen van Dachau en Sachsenhausen, verklaarde openlijk dat Duitsland schuldig stond aan de misdaden, door het nazi-regiem bedreven. En het zijn deze moedige ivoorden geweest, die het na-oorlogse contact van de Duitse protestantse kerken met de internationale oecumenische bewe ging aanzienlijk vergemakkelijkt hebben. Toch is Martin Niemöller door zijn politiek standpunt in Duitsland en daarbuiten momenteel een zeer om streden figuur geworden. Met zijn medestanders streeft hij naar een verenigd neutraal Duitsland. De poli: tiek van Adenauer om aansluiting bij het westen te zoeken wijst hij af. Het is o.m. de groep Niemöller die het bisschop Otto Dibelius, voorzitter van de raad (het dagelijks bestuur) van de Evangelische Kerk van Duits land, de EKD, op de onlangs gehou den jaarlijkse generale synode bij zonder moeilijk heeft gemaakt. Op de agenda van de synode stond een uiterst belangrijke kwestie, de beslis sing over de aanvaarding of de af wijzing van het conceptverdrag tus sen de EKD en de bondsrepubliek be treffende de geestelijke verzorging der protestantse militairen in het nieuwe Westduitse leger. De bijeen komst begon al onder bijzonder moei lijke omstandigheden. Tot dusver was het de gewoonte geweest de synoden afwisselend in West- en in Oost-Duits- land te laten samenkomen, en zo was ditmaal Oost-Duitsland aan de beurt. In Halle zou men vergaderen. Maar. de Oostduitse regering weigerde toe- (Advertentie) CORDUROY FLUWEEL iedere meier is gestempeld met het Schuttersveldmerk stemming, omdat de synode niet toe gaf aan haar eis het verdrag over de militaire zielzorg van de agenda af te voeren! De synode werd toen ver plaatst naar Berlijn, hoewel men daardoor nog niet af was van de chantage- en intimidatie-pogingen van de Oostduitse regering. Onder druk Om te beginnen werden de Oost duitse afgevaardigden door aanvallen in de pers onder druk gezet om aldus te bewerken, dat het verdrag de ver eiste tweederde meerderheid niet zou halen. Daarbij werden de gebruike lijke argumenten gebruikt: de EKD zou de NATO en de Duitse herbewa pening steunen; ze wilde nogmaals de wapens zegenen en dat op een ogenblik waarop de ..Bundeswehr" met atoomwapens uitgerust werd. De pressie waaronder de synode op deze wijze werd gezet werd nog vergroot door de omstandigheid, dat de rege- ring-Pankow sinds enige tijd een bij zonder infaam middel hanteert om de steun van de Westduitse christenen aan hun broeders in Oost-Duitsland te saboteren. Bij het overmaken van geld vereist ze namelijk in deze ge vallen een wisselkoers van 1 DM te gen 1 Ostmark in plaats van de ge bruikelijke koers! Beseffend dat ze voor de materiële vernietiging van hun kerkelijk leven staan hebben de kerken uit de „Ostzóne" niettemin moedig en vastberaden deze eis van de hand gewezen. Men kan zich voor stellen hoe moeilijk het voor de 44 oostelijke afgevaardigden was hun stem te geven aan het legerzielzorg- verdrag, omdat dit de lopende onder handelingen met de Oostduitse rege ring over andere vormen van onmis bare financiële hulp uit het westen ernstig in gevaar zou kunnen bren gen. In communistische kaart Kort geleden hebben we geschreven over de dubbelzinnige en verwarring stichtende houding van Karl Barth te genover het communisme. Het is niet gewaagd te veronderstellen, dat Barth's invloed niet vreemd is aan de houding die Martin Niemöller te genover het zielzorgverdrag heeft in genomen. Niemöller ziet in het aan vaarden van het verdrag een accepte ren van de Duitse herbewapening, die hij volstrekt afwijst. Daarbij vreest hij voor het ontstaan van een ver- ambtelijkte „militaire kerk" naast de Horizontaal: 1. plaats in Zeeland, 4. familielid; 8. wapen; 11. vreemde munt; 12. deel van een kan; 14. ge wicht; 16. win tervoertuig; 17.' bii- woord; 18. dubbelklank; 19. eenheid van kracht (afk.); 21. karakter; 23. vlek; 25. bestaat; 26. uiting van pie tier; 28. vogeleigenschap; 30. boord sel van goud of zilver; 32. wederke rend voornaamw.; 33. jongensnaam; an mk' 37. voorzetsel; 38. vat; alpenweide; 42. ambtshalve (Lat. a:V,;43. bang; 44. schrede; 45. lia! dSna5fe <Lat- afk-L 47familie- wtodrinV,^mmaatschappij (afk->; 51. ct!?=f B (a:Ek->: 52- ijzeren spoor staaf, 54 kleur; 57. bloem; 59. eter; biiwnorH!eS01gen; 62' vaartuig; 63. een voet-' 68 buig::aar?H 66-.deel van 70 ®8-, romeins imperium (afk) ™'HSbzij Jof (Lat. afk.); 71. soort niiïlm™ A maanstand (afk.); 74. n Indische winkel; 78. eemlanfi ri ,79-,exPlosie; 80. slin gerplant, 81. verkorting van sociëteit. 3 Vhln?„aal: loUetie: 2. voorzetsel; 5 Fno5i9 4- bep. telwoord; ht oiS)V0Srzetsel; 6- ambtshalve riafo t n s' I' zuiverprodukt; 8. de wier n 'd ,23ngnoot; 10' Indisch 20 roti in' deel der V-S- 15- luizeëi; spoedig- 23Zen bep' telwöord; 22. 24 vervnpri^Si 1S pers* voornaamw. Donau- 27 S zijrivier van de afk het lopende jaar (Lat. b«woord-' V«rnHllg Ned. eiland; 31. gen- 34 .IaarSetijde; 33. jon gen, 34. schoeisel; 36. reusachtig T' officiële kerken (men moet weten dat de EKD niet één kerkgenootschap is, zoals b.v. de N.H. Kerk in ons land, maar een soort federatie van lands- kerken). Het is wel duidelijk dat Nie- möllers houding, evenals die van Barth tegenover de gebeurtenissen in Hongarije, in de kaart speelt van het communisme, al is ze dan ook niet als zodanig bedoeld. Ondanks deze van twee kanten be narde situatie is bisschop Dibelius er in geslaagd de synode te overtuigen van het belang der legerzielzorg. Met 91 stemmen vóór en 19 stemmen te gen bij 5 onthoudingen, werd het ontwerpverdrag aangenomen. „De Evangelische Kerk staat met alles wat zij is en heeft de vrede voor. Wanneer ze voor de soldaten een eigen zielzorg inricht, dan doet ze dat uitsluitend om ook deze mensen het evangelie te brengen". J.v.d.M. pr. (Advertentie) (Advertentie) Ter kennismaking stelt Kwatta 1.000 Kwatta soldaatjes als popje beschikbaar voor de 1.000 beste inzenders van deze Limerick-wedstrijd. Doe mee... en bedenk de 5c regel voor on derstaande Limerick Een pientere jongen uit Laren Wou Kwatta-soldaatjes vergaren Hij had het begrepen Op Kwatta Repen Zend de Limerick met 5 wikkels ran nieuwe Kwatta Manoeuvre Repen vóór 24 mei a.s. aan Kwatta, Breda. Op dc envelop links boven ver melden: Kwatta-Soldaat. Dui delijk Uw naam en adres opgeven. Een jury beoordeelt alle inzendingen. Het Kwatta-soldaatje is een bijzonder mooi beweegbaar popje van plastic in prachtige kleuren. Exclusief. Geestig. Buigbaar in alle standen. Iets geheel nieuws voor Nederland. ssstititilliHtKSSSSiSSSSHl die plotselinge -zekerheid dat verder zoeken - 5-' overbodig maakt - •:;4 - - "•*-i V, v;/'! - - Crème en poeder meesterlijk gecombineerd - voor een feilloos verzorgd uiterlijk... altijd... overal! Max Factor's Creme Puff is de meest verblijdende vinding die ooit in make-up is gedaan. Eén doosje één donsje: ziedaar uw complete make-up. Heilzame lanolinerijke crèmes samengebracht met het fijn ste, luchtigste gelaatspoeder - de moderne bron van betoverende, natuurlijke schoonheid. Creme Puff vraagt niets - geen tijd, geen moeite - maar geeft alles; een feilloos verzorgd uiterlijk, waar u ook bent, wat u ook doet. Secon den krijgen waarde voor uren, want Creme Puff houdt zo lang, blijft zo mooi. Gun uzelf de zeker heid van een volmaakte make-up... ga over op Creme Puff, nu I van max Factor HOLLYWOOD Creme Puff handelsmerkbetekent Max Factor Hollywood creamy powder make-up Max Factor Hollywood - Imp. Marfac N.V., Huddestraat 5, Amsterdam De nieuwe weg Terneuzen-Hoek, in de in uitvoering zijnde oost-westverbinding in Zeeuwsch-Vlaanderen, is de eerste in Nederland welke een fundering krijgt van Franse hoog ovenslakken. Op zich is dit een feit dat weinig betekenis lijkt te hebben, doch er zit toch nog al het een en ander aan vast; het kan het begin zijn van een nieuwe, belangrijke bedrijvigheid die vooral voor Zeeuwsch-Vlaanderen van gro te betekenis kan zijn. Franse hoogovenslakken zijn nooit gebruikt in ons land. De hoge transportkosten maakten dit n.l. onmogelijk. Dit probleem is thans even wel opgelost en daarom is er een goede kans dat de overslagbedrijvigheid van slakken naar Terneuzen terugkeert: voor de oorlog sloeg men daar n.l. Belgische slakken over. In dit geval zijn de kansen zelfs veel groter dan destijds. Men gebruikt thans voor de wegen bouw enz. Nederlandse, Belgische en Duitse hoogovenslakken. De Franse slakken, nu beschikbaar voor de Ne derlandse markt, voldoen aan letter lijk alle eisen die Rijkswaterstaat stelt: iets dat b.v. met betrekking tot de Duitse slakken niet altijd kan wor den gezegd. Het Franse materiaal heeft een druksterkte van 1200 kg per cm2, ter wijl die van de Duitse niet gegaran deerd wordt. Het soortgelijk gewicht is 265 (volumegewicht) en het schud gewicht ca. 1450 kg per m3. Het s.g. komt dus overeen met dat van por fier. Het heeft speciale kwaliteiten die het bestand maken tegen zeewater, hetgeen van grote betekenis kan zijn bij bepaalde waterbouwkundige wer ken, en tenslotte zijn de Franse slak ken „van de verse produktie", het geen blijkens de ervaring der we genbouwers van b.v. de Duitse slak ken niet kan worden gezegd: deze worden geleverd van storthopen die enkele decennia geleden werden op gebouwd. Al deze omstandigheden maken de interesse voor het Franse materiaal bijzonder groot. FiU"krijk heeft een overschot van ca. 40 pet van zijn slakkenproduktie, en daaruit zijn de naar schatting 300.000 ton die de Nederlandse markt jaarlijks tekort komt, te putten. Gezien de kwaliteiten is dit mate riaal van grote betekenis voor b.v. de bouw van vliegvelden, voor de cementindustrie, voor waterbouwkun dige betonwerken, voor de vervaardi ging van bimstenen, voor de massa- woningbouw en voor talrijke andere doeleinden. Transport mogelijkheden Dagelijks kan men de auto's van de fa. de Oude aan de losplaats langs het kanaal hun vrachtje slakken zien laden, waarna het materiaal in het wegbed, onder de gemeente Hoek, wordt uitgestort. De wals rijdt de zaak er stevig in en na enkele be werkingen gaat dan de deklaag er overheen, waarna de weg gereed zal zijn. De slakkenlaag zal zich in de loop der eerstvolgende jaren vast aan een hechten, zodat ze een homoge ne, ijzersterke en drukvaste funde ring voor de weg vormt. Waarom is thans de mogelijkheid tot afname van de Franse slakken ontstaan? Speciale wagons In Frankrijk heeft men speciale spoorwagons met automatische zijla- (Advertentie) Slaapt U slecht door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togal baat! Zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40, f 8.88. In het Amsterdamse stedellijk Museum is op de twaalfde verjaardag van de bevrijding een tentoonstelling geopend van werken der beoefenaars van „Gebonden Kunsten" (G.K.f.) die zijn aangesloten bij de federatie van beroepsverenigingen van kunstenaars. De titel van deze expositie luidt: „Hand en machine". Het is bedoeld als een voorproef, omdat de gehele inzending met medewerking van het ministerie van O. K. en W. gaat naar de Triënnale te Milaan. worpen door moderne kunste naars. Een vrouwelijk idool uit Cyprus, een prae-columbiaans fi guurtje, een ivoren crucifix uit de elfde eeuw en andere voor werpen pogen dit verband duide lijk te mafcen. Hoe dat ook zij, het zijn stuk voor stuk interes sante exemplaren, die het aan schouwen meer dan waard zijn. Grote sprong beeld; 39. boom; 41. luchtstrijdkrach ten (afk.); 46. edelknaap; 47. plaats in Overijsel; 48. deel van een huis; 50. plaats in Afrika; 51. Europeaan; 53. dierengeluid; 55. liefkozing; 56. bedorven; 58. voorvoegsel; 60. mag nesiumpoeder; 62. deel van 'n bloem; 63. bloem; 65. stand der edelen; 67. Engelse universiteitsplaats; 69. klein beetje; 73. inhoudsmaat (afk.); 74. klaar; 75. romeins imperium (afk.); 76. zoals de akten getuigen (Lat. afk.) herkauwer; 78. soort onderwijs. OPLOSSING Horizontaal: 1. lepe 5. al 7. b.l. 'i?' U'iieeg 12' re 13- ieP 15. iet 16. k.r.o. 17 n.n 18. lorgnet 19. mot 20. a.k.o. 21. soda 22. alle 25. u.l.o. 26. r.o. 28. ton 29. slak 33. panter 34. steur 35. kogel 37. komma 41 straat 46. lila 47. eel 49. ka 50. lat 51. kind 54. laks 55. ome 58. rok 60. riskant 62. o.a. 63. aan 65. alt 66. roi 67. es 68. taai 70. n.t. 71. re 72. n.e. 73. erts. Verticaal: 1, 1.1. 2. eek 3. persoon 4. ego 5. arno 6. lente 7. bilbao 8 leo 9. leek 10. otto 14. prul 15. ina 19. mare 21. sla 23. l.n. 24. est 25. up 27. ork 28. tegel 30. Ie 31. au 32. kr 36. l.s.k. 37. k.l. 38. o.i. 39 ml 40. mak 42. talk 43. alkmaar 44. aas 45. 11 47. en 48. editie 52. isar 53. groen 55. oran 56. milt 57. est 59. oase 61 nor 63. ate 64. nat 69. is. Om u maar dadelijk een indruk te geven van wat de tentoonstel ling biedt: er werken edelsmeden pottenbakkers, leerbewerkers, boekbinders,textielkunstenaars, grafici, binnenhuisarchitecten en fotografen aan mee. Voldoende verscheidenheid dus en dank zij een strenge selectie ook over het algemeen voldoende kwaliteit. Ook al kan men het jammer vinden, dat het zuiden van ons 'and vrijwel niet vertegenwoor digd is, ontkend kan beslist niet worden dat we met deze door architect G. Rietveld ont worpen expositie op de Triën nale geen slecht figuur zullen slaan. Het geheel is verant woord opgebouwd, de in deze hedendaagse verzameling op genomen stukken zijn ook ieder op zichzelf belangrijk. De gedachte dat juist de aan strenge normen gebonden kunsten alleen in volle vrijheid tot waar achtige bloei kunnen komen, is het gelukkige beginsel dat aan „Hand en machine" ten grond slag ligt. Wanneer we hebben ge zien, hoe het kind spelend de dingen vindt en (om met de sa mensteller van de catalogus, Bert Schierbeek, te spreken) „met zijn handen aanspreekt", dan komen we niet alleen voor het kind maar ook voor de volwassen mens en, strenger begrensd, ook voor de volwassen kunstenaar snel tot de bevinding dat .alles bruikbaar is'. Geen materiaal of geen speling van vormen, geen ruimte en zelfs niet de afwezigheid van ruimte blijft onbenut. Natuurlijke groei anneer we de zonder meer kinderlijke uitingen in het toege paste beeldende vlak (een bootje, een tekening e.d.) hebben gezien, dan komen we als vanzelfspre kend bij werk van het onder lei ding positief in dat vlak verder werkende kind. Wat door het kind is gezien moet uiteraard bij 't groeien naar de volwassen heid onder goede leiding worden uitgewerkt. Het kind moet leren dat eerbied voor het schone en besef van het nut der voorwer pen heel wel kunnen samengaan. In die zin kijken we naar werk stukken uit het voorbereidend leerjaar van een kunstschool (plastiek en schilderwerk). Weer gaan we letterlijk en fi guurlijk een paar stappen verder. Als goed materiaal tot vergelij king wordt ons getoond wat de opvatting van de „primitieven" is. In hun gebruiksvoorwerpen immers zien we over het alge meen een zeer sterke eenheid tussen nuttig en schoon. Hun mes sen en pijlen, hun urnen en mas kers geven bovendien blijk van een zekere angst, een heilige vrees voor het onzienlijke: „door alles huiverde de adem der go den." In zeer ver verwijderd ver band zouden we een dergelijke instelling van „heilige vrees voor het onzienlijke" ook kunnen ont dekken in vele voorwerpen, ont- De overgang van deze primi tieve uitingen naar het vervoer te land, over het water en door de lucht vergt een vrij grote gedachtensprong. Als hulpmiddel voor de eenvoudige toeschouwer om te komen tot het denken aan de „spelende mens" die de ma chines vond, is deze overgang echter wel aanvaardbaar. Ook hier weer een sterke binding tussen het materiaal van de man der gebonden kunsten en zijn creaties. De vorm is immers vrucht van denken en aanvoe len, van inspiratie en van trans piratie evenzeer als van de goe de en vakkundig te hanteren werktuigen. De machine tenslotte staat in dienst van de scheppende mens om de schone vorm te vermenigvuldigen om aldus te worden een lust voor alle ogen. Schierbeek omschrijft het als volgt: „Dit is de vreugde der dingen, het hart in de hand van de mens". Terug naar de ambachtelijke sfeer verdiepen we ons vrij ge makkelijk en als van nature in de gereedschappen van de schep pende kunstenaar, in zijn werk plaats ook. Daar immers komen de gedachten tot gestalte: in kleur of in lijn, in hout of steen, in textiel of in drukinkt. Alles wat de beschaving aan de mens en in het bijzonder aan de kun stenaar heeft overgeleverd kris- taliseert als het ware in deze door de artiest uit het „niet op geroepen" gestalte. Zo komen wc tot fraaie beelden of boeiende schilderstukken, tot edel gevorm de gebruiksvoorwerpen in aarde werk of glas, in hout of staal. Zo komen we tenslotte ook tot een verantwoord geheel, gelijk de begaafde Bij gelegenheid van het eerste bezoek van de pers aan de ex positie „Hand en machine" werd een catalogus uitgereikt van de bibliotheek van het stedelijk mu seum te A'dam. Dit is hoogst waarschijnlijk de eerste gedrukte systematische catalogus van een bibliotheek van moderne kunst. Hij is samengesteld door het hoofd van de bibliotheek, de heer Kloet. In deze maand nog zal de uitgebreide en welverzorgde bi bliotheek voor het publiek toe gankelijk worden gesteld. Voor kunstenaars, leraren en belang stellende leken een enorme aan winst. binnenhuisarchitect ons bieden kan. Alles wat ons land op dit zo veelzijdige gebied te presenteren heeft en meent met een „eigen nationaal gezicht" aan het buitenland te moeten en te mogen tonen, vindt u in kort en overzichtelijk bestek in het Amsterdamse stedelijk museum bijeen. De directeur-generaal van de Ja panse raad tegen atoom- en water stofbommen, Jasoei, heeft meege deeld, dat de raad besloten heeft niet onmiddellijk een protestvloot naar het gebied van het Christmas Island te zenden, waar Groot-Brittannië zijn eerste waterstofbom tot ontploffing zal brengen. De raad staat achter het plan tot het zenden van een vissersvaartuig van ongeveer 200 ton naar het ge bied rondom de gevarenzone, aldus Jasoei: Aan boord van dit schip zul len geen buitenlanders zijn, behalve misschien een Brits echtpaar, beiden quakers. Op aandrang van onder meer vrou wenorganisaties heeft de raad beslo ten geen protestvloot te zenden. Van de ervaringen met het protestschip hangt het af of misschien later toch nog een vliot zal worden samenge steld, aldus Jasoei. ding geconstrueerd en in roulatie ge bracht. Vorig jaar is de eerste proef- trein van deze wagons met slakken naar Terneuzen gekomen. Het lorren wordt door deze methode sterk ver eenvoudigd. Dit is uiteraard van gunstige invloed op de transportkos ten. Maar bovendien is er een uitste kende mogelijkheid tot vervoer per schip vanuit Givet, waar eind vol gend jaar, na de kanalisatiewerk zaamheden aan de Maas. schepen tot 1300 ton kunnen komen. De per trein vanuit Longwy (waar een groot hooc- ovenbedrijf is gevestigd) naar Givet aangevoerde slakken kunnen via de goede waterwegen vandaar naar Terneuzen worden gebracht. Zo ko men ook de thans voor de in aanleg zijnde weg gebruikte slakken ter plaatse, zij het dan nog met schepen van rond de 500 ton. Deze transportmogelijkheid krijgt, zodra de weg naar Givet ook voor de grote lichters tot 1300 ton bevaar baar is, ook steeds grotere betekenis voor het vervoer van cokes vanuit Sluiskil naar Frankrijk. Er is dus een zeer voor de hand liggende mogelijkheid „gesloten ver voer" te scheppen. De in Terneuzen arriverende slakken zullen hun be stemming op de Nederlandse markt gemakkelijk vinden. Ruim perspectief Maar er bestaan wellicht nog rui mer perspectieven. De Deltawerken zullen t.z.t. enorme hoeveelheden bal- lastmateriaal vergen. Men heeft al gedacht over het gebruik van mijn- steen, maar alles wijst erop dat slak ken, en dan speciaal de zeewaterbe- stendige Franse slakken, veel gun stiger mogelijkheden bieden. Onvoor stelbaar grote hoeveelheden zullen de werken aan de afsluiting der zeega ten en de kunstwerken kunnen ver zwelgen en wat is eenvoudiger dan dit materiaal, indien Rijkswaterstaat het voor gebruik in het Deltaplan zou accepteren, op de hierboven geschet ste wijze, praktisch van de bron tot aan de bestemming te transporteren? Het zou nieuwe en bijzonder interessante mogelijkheden ope nen. Daarom is het te hopen dat de kansen die het afvalprodukt van de Noordfranse hoogovens voor de Zeeuwse kustverdedi ging scheppen, volledig uitge buit kunnen worden, in het be lang van de veiligheid der be woners van laag en kwetsbaar zuidwest-Nederland. Advei tentie) Het is gebleken, dat niet al leen de dames belangstelling hebben voor nylons, bok een kraai in Hoogeveen heeft daar voor interesse getoond. Een dame uit Hollandsche- veld kocht in maart jl. in Hoo geveen een paar nylons, liet ze keurig verpakken, maar ver loor het pakje op weg naar huis. Hoe ook gezocht werd, het pakje kwam niet te voorschijn ook niet bij de gevonden voor- iverpen op het politiebureau. Toen een mevrouw in Hoo geveen dezer dagen bezig icas met de schoonmaak, kwamen ook de schoorsteenvegers. Er bleek een kraaiennest in de schoorsteen te zitten en dat werd verwijderd. In het nest: de nylons, die dienst hadden gedaan als wandbekleding.

de Stem | 1957 | | pagina 7