Beelden langs de ro ute van Tulpenrallye Residentie-orkest speelde De Ruyter-ouverture Kleuterschool Ellewoutsdijk krijgt vloerverwarming Staking door apestreken I LOCOMOTIEF DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 11 MEI 1957 Feestconcert te Vlissingen Wemhout hele nacht voor goederen open en door kogel Jong uit buks gedood Ledenvergadering van katholieke werkgevers 120 Miljoen dollar voor Midden-Oosten STRONTIUM 90 IN MELK Ouwe rotten jong talent Kynologenclub „De Baronie herdacht prof. dr. Donath Kritiek op Nationale Raad van Soekarno Veiligheidscommissie van de E.K.S.G. Slichting zeeliengel- wedstrijd Tholen Beslissing te Steen i a r i e v e n personeel gevr. te koop gevr. te koop aangeb. Zomeravondvöetbal te Sas. van Gent EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN Officiële oublikatie te huur aangeb. huizen verloren gevonden ^huwelijken" diversen In de St Jacobskerk te Vlissingen gaf het Residentie-orkest «nconcert georganiseerd door het comité ae Ruifter-Herdenking in samenwerking met de stichting Zeeuwse Volksuni versiteit. Onder de uitnemende lei ding van Willem van Otterloo heeft het orkest voortreffelijk gemusiceerd en de talrijke luisteraars een onver getelijke avond van kunstgenot be zorgd. Begonnen werd met de ou verture „De Ruyter" van Henk »tam, gecomponeerd in opdracht van het gemeentebestuur van Vlissingen. Van Otterloo liet dit werk zeer helder en fijn afgewogen spelen. Een woord van lof komt de compo nist zeker toe voor het tot stand brengen van dit muziekstuk. Her man Krebbers was solist m het vioolconcert van Mendelssohn-Bar- tholdy. Zijn spel getuigde van een su perieure beheersing en grote muzika liteit. Het orkest begeleidde uitste- kend, 6r werd met geestdiift en zeer slagvaardig gespeeld. Tenslotte een meesterlijke vertolking van de derde Symfonie v. Beethoven. Steeds wordt men weer verrast door de geniali teit, die door deze muziek tot ons Aan de grenspost Wernhout-Wuust- wezel wordt op het ogenblik door de douane een enquete gehouden, waar bij onderzocht wordt, of het gewenst is in de toekomst de doorlaatpost ook 's nachts voor het goederenver voer open te stellen. Indien dit on derzoek inderdaad tot een openstel ling gedurende de nacht zou leiden, dan zou Nederlands belangrijkste grenspost daarmee de eerste zijn, die gedurende 24 uur geopend is. Op het ogenblik is Wernhout nog van 7 uur 'j morgens tot 7 uur 's avonds voor het vrachtvervoer geopend. In Oude Schild op Texel is de 23- jarige C. Ellen dodelijk getroffen door een kogel uit een zware buks. Het slachtoffer overleed enkele ogen blikken na het ongeval. Het schot ging af, toen de jongeman het gedeel telijk gedemonteerde geweer, dat hij in opdracht van zijn vader zou revi seren uit de fietstas, waarin hij het vervoerd had, te voorschijn haalde en de trekker aan de tas bleef haken. Naar de vader verklaarde, zou de jongen niet geweten heben, dat het geweer geladen was. spreekt. Het orkest toonde zich van zijn beste zijde door deze symfonie op de juiste wijze weer te geven. Burgemeester Kolff sprak na afloop woorden van dank en waardering voor het gebodene. Op donderdag 16 en vrijdag 17 mei houdt de Algemene Katholieke Werk gevers Vereniging in het Casino te Den Bosch haar algemene ledenver gadering. Na een toespraak van de algemeen voorzitter L. A. J. M. van Heijst, zal prof. Romme spreken over: „Herstel van den eigendom". De V.S. hebben besloten de landen in het Midden-Oosten met spoed militaire en economi sche hulp ter waarde van 120 miljoen dollar te verstrekken. Dit heeft James Richards verklaard die als speciale afgezant van Eisen hower diens leer voor het Midden- Oosten voor de regeringen in dat ge bied heeft toegelicht. Op een persconferentie verklaarde Richards, dat hij deze landen niet bij name kon noemen, voordat hij het Congres zijn volledige rapport had doen toekomen. Wel zei hij, dat iets meer dan de helft van het genoemde bedrag zal bestaan uit economische hulp. Hij verklaarde aanwijzingen te hebben gezien, dat de Sowjets trachten Jemen binnen te drin gen. Zo had hij Sowjets-technici en Sowjet-wapens waargenomen. Richards weigerde te zeggen, of er behalve kanonnen en tanks ook vlieg tuigen naar het Midden-Oosten zullen worden gezonden. De Zeeuwse primeur van vloerver warming" heeft Ellewoutsd{jk gekre gen. Ze is aangebracht in de nieuwe kleuterschool gift van het Ram penfonds die zo juist geopend werd Burgemeester Ladder, die toen hy nog te Meppel aan de secretarie was verbonden, met dit systeem ken nis maakte, had dit voor het nieu we gebouw aanbevolen en daarop is men toen ingegaan. De Romeinen kenden overigens de vloerverwarming ook al. Via kana len onder de vloer, waarin werd ge stookt of waardoor men warm water liet lopen, hielden zij hun huizen in de winter bewoonbaar. In zeer pri mitieve streken treft men dit sys teem ook aan, o.a. in Korea, zoals bij het internationale conflict, de Amerikanen en Europeanen tot hun verbazing bespeurden. In Ellewoutsdijk is het door de des kundigen natuurlijk geperfectioneerd toegepast. De verwarmingsbuizen werden in de vloer weggewerkt. Het grote voordeel, speciaal voor kleuterscho len is, dat de kinderen, die veel op de grond ofwel in lage bankjes zit ten en spelen, de warmte uit de eerste hand krijgen. Extra brandstof is niet nodig. Men stookt de ketel normaal, waarna in het buizennet het water, dat slechts tot twintig graden verhit behoeft te worden, circuleert. Sinds het begin van de kernproeven in de Ver. Staten zijn er sporen van mogelijk gevaarlijke radio-activiteit gevonden in de voor consumptie be stemde melk, aldus heeft de assistent van de generaal-majoor van de Ame rikaanse geneeskundige dienst dins dag in Louisville meegedeeld. 4 Personeel van de „Aer Lin- gus" op het Ierse vliegveld Shannon is in staking gegaan in verband met een geschil over een vliegtuiglading apen, die een aantal personeelsleden niet heejt willen lossen, omdat de dieren kwalijk riekten. Na dat de „Aer Lingus" de tien employ die hadden geweigerd de apen te lossen, had geschorst en vervangen door zes werklo zen, hebben negentien andere personeelsleden die belast zijn met het laden en lossen van vliegtuigen, het werk neerge legd. .♦Advertentie) WAGTMANS-VAN EST-VOORTING-NOLTEN-DE GROOT-VAN DER PLUYM -w UJ O c z 6 z o; O O Onze beste renners van nü en morgen rijden de RONDE VAN NEDERLAND wéér op hun favoriete merk: LOCOMOTIEF de fiets, die ons land in de TOUR DE FRANCE naarde top bracht! H O z có z o 5 Kies ook zo'n winnende fiets want €or/p6 ALLE LOCOMOTIEF RIJWIELEN ZIJN GEMONTEERD MET (V> VREDESTEIN BANDEN VAN DER PLUYM -VAN DEN BREKEL- STOLKER- KERSTEN - DONKER Tijdens de ledenvergadering van de kynologenclub ,,De Baronie", die in hotel Dennenoord" te Breda werd gehouden, heeft de voorzitter, de heer J. D. Hagens, stü gestaan bij het ver scheiden van prof. dr. W. F. Do nath, die zich zovele verdiensten voor de Nederlandse kynologie heeft weten te verwerven. Ook de Bredase club bewaart aan hem de beste herinne ringen. Een comité van vooraan staande Ned. kynologen heeft het plan opgevat een ,,Prof. dr. Donath- plaquette te doen slaan en deze be schikbaar te stellen aan enige na advies van mevr. Donath-Seeuwen aan te wijzen Nederlandse honden tentoonstellingen en wel aan de eige naar van de beste zelf gefokte hond. Ook de overleden leden mevr. Feber en mej. Sweto werden herdacht. De secretaris, de heer A. Rijsdijk, huldigde hierna de heer Hagens in verband met zijn ontvangen koninklij ke onderscheiding. Dat ,,De Baronie" ook buiten Breda een zeer goede naam heeft bewees wel het feit dat een 16-tal nieuwe le- De afkondiging van de noodwet tot instelling van een Nationale Raad heeft tot kritiek geleid bij de meeste rechtse dagbladen in Djakarta. Zij noemden het besluit tot afkondiging van deze noodwet een schending van de democratische beginselen. Politieke leiders in de hoofdstad onthielden zich tot dusver van com mentaar. Datuk Tumenggung, de voorzitter van de partijraad van de Masjumi voor geheel Sumatra, sprak in de zelfde geest als de aangehaalde bla den in Djakarta. ,,Deze manier van handelen betekent wellicht het begin van het einde der democratie in In donesië", aldus Datuk Tumenggung. den, afkomstig uit Dongen, Vlissingen en Roosendaal, kon worden geno teerd. Mevrouw Cantrijn bracht verslag vit omtrent de door haar en de heer Baeremans gehouden kascontrole. De heer Rijsdijk deed verslag horen omtrent de kort geleden in Amster dam gehouden Winnertentoonstelling, welke voor de Bredase club zo suc cesvol is geweest. De voorzitter spoorde de leden aan met hun honden deel te nemen aan het gehoorzaamheidsexamen dat op 25 mei a.s. in Dongen wordt gehou den. Er wordt tevens een hondenshow gehouden welke zeker de moeite waard zal zijn. De raad van ministers der E.G.K.S., te Luxemburg bijeen, heeft ten aan zien van de veiligheid in de steenko lenmijnen besloten een permanent or gaan in het leven te roepen, dat belast wordt met het uitwerken van de meest doelmatige regelen, welke noodzake lijk zijn teneinde de grootst moge lijke bedrijfsveiligheid in de steenko lenmijnen verder na te streven en in volle omvang te bereiken. Het werk in de rampmijn Marci- nelle is inmiddels hervat. Dezer dagen zal het gevraagde veiligheidsrapport in de Belgische Kamer behandeld worden. De plaat boven karakteriseert de Tulpenrallye 1957: Sneeuw in het bergland, waar de karavaan door heen moest... en de Engelse equipe, die bij Sonthofen verongelukte. De Britten staan onbewust van het einde van hun rallye over de kaar ten gebogen, die hen verder door Europa moeten leiden. Met de neuzen gretig naar de weg gericht, wachten hier de auto's op het startsein van de Tulpenrallye. Het zijn de wagens van de Brussel- starters, die maandag in de Bel gische hoofdstad op weg werden gestuurd voor een avonturen-tocht van 3500 kilomeiers. Links staat gedeeltelijk zichtbaar de Ford Ta.u- nus, die de Stem-ploeg veilig en betrouwbaar rond bracht, zonder de rijders één moment in de steek te laten (foto links). De laatste rust is voorbij. Na de aanlooproutes hebben de ploegen in Stuttgart geslapen. Het is de laatste slaap voor drie dagen. De auto's, die hier vertrekken vanaf café Glemstahl in Stuttgart, hebben bijna 1300 kilometers aan één stuk voor de boeg (foto rechts). Binnenkort is de oprichting: te ver wachten van de „Stichting Zeehen- gelwedstrijd Tholen". Deze stichting zal zich telken ja re bezig houden met het organiseren van een zeehengelconcours op Tholen, dat op Tweede Pinksterdag wordt gehou den. In de stichting zullen behalve de hengelverenigingen „De Strijense Vis sers" en de „Zeebaars" de V.V.V.'s Tholen ett Bergen, op Zoom en de Pro vinciale V.V.V.'s Zeeland en Noord brabant zitting hebben. Voor de zeehengelwedstri.jd, die dit jaar in de nabijheid van St. Anna- land wordt gehouden, hebben zich reeds vele hengelaars uit binnen- en buitenland opgegeven. Op het terrein van ,,Terneuzen" wordt a.s. zondag voorts gespeeld Steen - Biervliet. De verliezer degra deert naar de vierde klas. 0ok daar dus spanning van jewelste Alléén bij vooruitbetaling 3 Regels ot minder 1.10. Iedere regel meer 30 ct Bij plaatsingen m de gehele oplage: 3 Regels of minder f 1.35. Iedere regel meer 35 ct. Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen half geJd berekend 25 letters, cijfers of lees tekens gelden voor 1 regel. Gavr. werkster voor 2 of 3 halve dagen in de week. Tulpstr. 11, Goes, tel. 3992. 22368 Huishoudster gevraagd bij r.-k. weduwnaar werkende stand - liefst boven 60 jaar. Geen zwaar werk. Br. no. 020401 Oostburg. Een huishoudster gevraagd te Klundert, in een gezin van 4 personen. Voor dag en nacht. Een kind geen bezwaar. Brieven onder no. 905 aan adm. ,.De Westhoek'' Klundert. Grote katholieke organisatie biedt bijverdienste aan r.-k. dames en heren voor het ver richten van propagandawerk in de avonduren. Aantrekkelijke vergoeding. Brieven onder no. 40775 bureau van dit blad. Antiek te koop gevr. o.a, meu belen, porselein, kristal,kope ren en tinnen voorwerpen, ou derwetse mah. stoelen en ronde tafels, oud goud en tafelzilver enz. enz. J. Jansen. Veemarktstr. 33, tel. 34249 Breda 40821 Grote keuze Juncker, Union, Vesting Gruno en Locomotief rijwielen. Een mooi sportrijwiel in kleur reeds vanaf f 175. Ge wone uitvoering vanaf f 140. - Het beste kinderrijwiel, frame, en bagagedrager uit één stuk, roestvrije velgen f 75. W. Mahu Kloosterzande, tel. 84. Te koop een goed onderhouden woonhuis direct te aanv. Bevr C. de Cock, Hulsterweg 68 Kuitaart. Ottoman zijden bruidsjapon te koop met zijden onderrok en sluier, plm. m. 40 Gravenstraat 307 Clinge. In het kader van de zomeravond voetbalcompetitie werden deze week weer twee wedstrijden gespeeld. Woensdagavond traden de Coöp. Beetwortelsuikerfabriek en de Sasse Ambtenaren in het strijdperk. Het werd een prettige, sportieve wedstrijd met in de tweede helft een licht over wicht voor de Coöp. Beetwortelsui kerfabriek, die de wedstrijd won met 2-1. De donderdagavond gespeelde wed strijd Gasse Boys—Stijfselfabriek werd door de Stijfselfabriek met 3-0 gewonnen. Het was een gelijk opgaan de strijd waarbij de voorhoede van de Stijfselfabriek zich het produk- tiefst toonde. NAAR WIJ VERNEMEN zal dit jaar de rijwieldriedaagse, die onder auspiciën van V.V.V. Bergen op Zoom wordt gehouden, plaats heb ben op 8, 9 en 10 augustus aan staande. TE ZEEBRUGGE op de bekende Möle, zal zondag 19 mei de 3e grote Internationale Zeehengelwedstrijd worden gehouden. DIPLOMA VOORTURNEN Voor het diploma voorturnster 3e graad slaagden na het volgen van de voorturncursus van het KNGV te Goes de dames R. Deurlo en J. Meesters. Een voor het diploma voorturner le graad de heer R. v.d. Heijden. Al len van de turnvereniging UDI uit Bergen op Zoom. UITBREIDING KOELRUIMTE BERGEN OP ZOOM Geerdink, B.o.Z. f 128.000: L. Hop penbrouwers B.o.Z. 122.000; P de Raadt, St. Philipsland 119.900; Gebr. de Bakker, Wouw 118.000; N.V van Splunder, Ridderkerk 86.380; Gebr. van Sundert. Etten 120.000; G. G. v.d. Logt. Etten 123.800; Adr. de Kok B.o.Z. 122.300; Fa. Adr. van Loon, B.o.Z. 124.850; Joh. Videier, B.o.Z 102.980; Chr. Videier 130.339; A. F. de Kok, B.o.Z. 113.000. GOES, 10 mei Groenten: kropsla Al 12-13, A2 9-12, Bi 7, afw. 7, bl.- kool Al 63-92, A2 59-89, BI 37-41, B2 22-56, afw. 19-50, rabarber 42-51, spi nazie 32-48, prei 11-16, lamsoren 61 66, postelein 67-76, radijs 8-17, uien 28, seld. p. bos 6-11, sjalotten 5-7, aardbeien p st. 9-12, p. doos 70-120. KAPELLE, 10 mei Aardbeienvei ling: aardbeien 1 exp. 92-128, 2 68-75 alles per doos van 2 ons. Groentenvei- ling: kropsla 6, bosseld 8-10, bl.kool 23-85, rabarber 37-50, radijs 11, violen- planten 4,5. KOEWACHT, 9 mei Gezwingeld vlaslint WR 150-165, DR 125-150, ruwe lokken 6-15, gezwingelde lokken 25-50, breekvlas 50-75, gerepeld vlas 10-14, lijnzaad -VSW-de" Slag 40-43, bobbers 90-95. Zeer slechte markt. t LEEUWARDEN, 10 mei 230 stie ren 2.90—3.37 per kg slachtgewicht, 480 vette koeien le kw. 2.903.44, 2e 2.70—2.89, 3e 2.20—2.69. 929 melk- en kalfkoeien 600990, 475 pinken en graskalveren, pinken noteren 250500 en graskalveren 200335, 1042 nuch tere kalveren 3855, 648 vette en weideschapen 100125, 1034 lamme ren 6071, 273 vette varkens, oude varkens noteren 145160, vette big gen 165—170, zouters 167—170, 259 biggen en lopers, biggen noteren 35— 54, lopers 5595, 37 bokken en geiten geen notering, 80 paarden 500950. Totale aanvoer 5487 stuks vee. Over zicht: stieren: aanvoer ruimer, stem ming willig, prijzen stijver, melk- en kalfkoeien: aanvoer ruim, stemming goed, prijshoudend, pinken: aanvoer kart, stemming rustig, prijzen gelijk, graskalveren: aanvoer kort, stem ming willig, prijzen duur, nuchtere kalveren: aanvoer ruim, zware kal veren: stemming willig, andere soor ten is de stemming rustig, voor de zware kalveren werd ver boven de notering betaald en de gewone kalve ren zijn prijshoudend, varkens: aan voer ruimer, stemming lui, zouters hoger, andere gelijk, biggen en lo pers: aanvoer kort, stemming rustig, prijzen gelijk, schapen: aanvoer rui mer, stemming kalm, prijzen lager, lammeren: aanvoer ruimer, stem ming kalm, prijzen lager, paarden: aanvoer ruim, stemming rustiger, prijzen lager. TERNEUZEN, 10 mei Sla A 15.39-16.60, A2 10.20-11.50, B2 5-7.50, bl.kool A2 77-85, B2 62-72. C afw. 37- 51, peen 2 49-65, radijs 15-20, sjalotten 13, asperges 1.92-2.64, sav.kool 31, prei 13-20. rabarber 28. spin. 11, 2 39-48, afw. 21-26, glasaardbeien p. st. 2-5. Konstanz 309 (-1), Rheinfelden 224 (+3), Breisach 142 12), Straatsburg 220 (-8), Maxau 394 (onv.), Mannheim 230 (-4), Mainz 243 (+1), Bingen 160 (+4), Kaub 171 (+3), Trier 134 (+4), Koblenz 176 (+3), Keulen 132 (-1), Ruhrort 323 (-3), Lobith 933 (-4), Nij megen 712 (-5), Arnhem 749 (-2), Eef- de IJssel 276 (-4), Deventer 183 (-3), Monsin 5550 (onv.). Visé 4983 (+6), Borgharen 3923 (+1), Belfeld 1106 (+6), Grave ben. de Sluis 467 (-17). BIJEENKOMST MIDDENSTANDERS De door de Staatssecretaris van Economische Zaken ingestelde Com missie Het Kleine Middenstandsbe- drijf, rekent het tot een belangrijk onderdeel van haar werkzaamheden de middenstanders zelf de gelegenheid te bieden hun opvattingen kenbaar te maken omtrent punten, welke zij voor de commissie vanb elang ach ten. De commissie organiseert daartoe een bijeenkomst op woensdag 22 mei 1957 te 20 uur in Café Hollandse Tuin Huybergsestraat 14 te Bergen op Zoom, waar iedere middenstander, onverschillig of hij al dan niet geor ganiseerd is, welkom is. De commis sie zal in deze vergadering ieder, die dat wenst, gelegenheid geven de vraagstukken van de mid denstand en in het bijzonder die van de kleine middenstanders in be spreking te brengen. De bedoeling is hier een gezamenlijk gesprek over te voeren. Op donderdag 23 mei 1957 bestaat bovendien voor iedere mid denstander gelegenheid tot een in dividueel gesprek met leden van de commissie, waarvan uiteraard het vertrouwelijke karakter blijft ge handhaafd. Voor dit individuele ge sprek, dat eveneens in Café Holland se Tuin te Bergen op Zoom zal wor den gehouden kan men zich op woens dagavond mondeling opgeven; desge wenst kan men zich ook schriftelijk vóór 18 mei a.s. bij de secretaris der commissie, le v.d. Boschstraat 15 in Den Haag aanmelden. De com missie zal het bijzonder op prijs stel len, indien de middenstanders deze mogelijkheid tot contact met haar zullen aangrijpen. Wellicht ten over vloede moge erop worden gewezen, dat de bedoeling van dit contact niet kan zijn de mogelijkheid te geven tot het voorbrengen van zuiver individu ele moeilijkheden en bezwaren, maar uitsluitend de gelegenheid te bieden vraagstukken, die min of meer alge mene belangen van de (kleine) mid denstand raken, te bespreken. Zij ver trouwt, dat deze gesprekken haar in zicht in de vraagstukken van de (klei ne) middenstand zullen verdiepen en haar werkzaamheden ten goede zullen komen. 592-00 's-Gravenhage, 11 mei 1957. Te koop: cultivatoren met ver stelbare werkbreedte voor 25-65 cm, speciaal v. aardbeien. Rol- schoffels voor 12-45 cm. Melk wagen tj es voor 4-6 bussen. Krui wagens voor 80 tot 120 liter. Aardappel-aanaarder met ploe gen en schrepels. 3 Handwied- machientjes met luchtwieltjes. - Gebr. v. d. Brand Hulsdonkse- straat 68, tel. 4159 Roosendaal. Ideaal voor alle zaken, scholen, verenigingen en bedrijven: Mil- cop-stencilmachine, zonder sten cils, zonder inkt, 7 kleuren in één drukgang, 1000 afdrukken van één moedérblad Prijs com pleet 135.-. Vraagt demonstratie van dit stencilwonder aan Int. Import Central, Selterkampweg 14, Bennekom. 40012 Mantelkostuums, jerseypakjest mantels, kindermantels, regen mantels, herenkostuums, regen jassen, combinaties, vanaf f 1,50 p.w. Onze coupeur bezoekt u met collectie aan huis. Br. no. 40777 bur. blad. Zonder rente Bekende grote naaimachinezaak levert alle soorten en modellen naaimachi nes bij betaling in 12 maanden zonder rente en bijkomende kosten tegen sterk concurre rende prijzen Brieven postbus 108 Rotterdam-C. 40776 Geef Moeder een taart van bak kerij Vleugel 's H.H. Kinderen- str. 33, Goes,' tel 3065. 22369 Herencombinaties herenkos tuums, regenjassen, mantelkos tuums, jerseypakjes, lederen jassen en mantels etc. Betaling reeds v.a. f 5 p. m. (Kleur en maat vermelden) Coupeur be zoekt u met collectie aan huis. Br. ond. no. 39857 bur. bl. In elke luiermand S G A plastic- luierbroekjes. Zacht als zijde. Gebruikte schoolboeken onder garantie. Van Dijk's Boekhuis, Oudestr. 26 Kampen 40941 Spoed. Cassette tafelzilver Pleett Nieuw, zeer billijk. Tegen con tante betaling. Br. no. 40931. Voor moederdag sjaals, zakdoek jes. Boenne Hulst.17.01 Onderjurken, nylonkousen voor moeder. Boenne Hulst. 17102 Gebruikte verwarmingsinstalla tie (kachel, leidingen, ketel etc. in prima staat) geschikt voor verwarming broeikassen, serres e. d. en een zinken badkuip. - Adres P. Blommaert, Absdaal- seweg 16 post Hulst. Tel. 79. Grote partij gebruikte metsel stenen in prima staat. Adres: P. Blommaert, Absdaalseweg 16 post Hulst, tel. 79.17104 Voor moederdag truitjes en vesten. Boenne, Hulst. 17100 Boerengerief, partij planken vanaf 4 tot 5 meter lengte, 25 tot 35 cm. breed ad f 4 per m2. Verder balken en alle sloop hout. Sloperij Klaassen en Jan sen, Vaartwijk 20 Axel, tel. 741 en 714. 17107 Te koop: jonge hennen. W. F. v Gilst, Langewg 17, tel. 238 's Gravenpolder. 22370 Eenmaal gedronken, altijd ge schonken: onze fijne cognatt Vieux Sup. p. literfl. f 8,05, pri ma oude genever „Oude Gerrit*' f 8,25. Ruime sortering likeuren advocaat, zoete wijnen, Bor deaux wijnen enz. Fa. Dene vers Lange Delft 90, Middelburg - Tel. 2415. 22371 Mooie zwarte poedels, 9 weken oud (2 teven) met prima stam boom. Kampioen afstamming. A. Musters, Kloosterstraat 24, Bergen op Zoom. Tel 141. Van particulier goed onder houden schrijfmachine. In pri ma staat. Billijke prijs. Wouw- seweg 115, Roosendaal. 5974 Hondonliefhebbers, te koop al le soorten jonge rashondjes w.o. foxterriers, rode dwerg' pinchertjes, zwarte cockerspa- niels en speelhondjes v.a. f 10. Wed. v. Vugt, Beukenstr 84 bij de watertoren, tel. 25804 Tilburg. Hondenliefhebbers! Ter dek king gesteld oranje cocker spa niel, witte dwergkees, en rode dwergpinohertjes. Tevens te koop gevraagd alle soorten jonge rashondjes. Wed. v. Vugt Beukenstr. 86. nabij waterto ren, tel. 25804, Tilburg 40771 Waar zou ik mijn fototoestel kopen? Natuurlijk bij De Soo- mer in de Papegaaistraat, daar Ieren ze u goede foto's maken. Te koop: Agria fraismachines met elk gewenst werktuig. Ge br. v. d. Brand, Hulsdonksestr. 68 tel 4159. Roosendaal. Geef Moeder een taart van bak kerij Vleugel, 's H H. Kinderen- str. 33. Goes tel.'3065 22369 Jonge collies te koop met prima stamboom. M. Schijvens, Nieuw, straat 6. Best. 40943 Bij 't Jantje van Alles koopt u prima tafelzeil, scheurt en kreukt niet, vanaf f 4,50 per m melkwit f 1 per m., damast 2,75 per m. glashelder, ter bescher ming van uw tafelkleed f 1,10 per m. Korte Noordstraat 15, Middelburg, tel. 3733. 22372 Vakantie-oord De Molen, Zoute- lande. In juni kunt u reeds v. f45 p.w. gem. kamers huren v. 8 a 10 pers. Van 29 juni tot 20 juli f 60 p.w Prijs incl. Butagas, elektr., str.water. Inl. bij c! Jonker. Zonnebloemstr. 17 Goes, tel 3104. 22373 Pension Particulier. stromend w., prima keuken en mooie om geving p. p. p. d. 6.75. J. Schreurs Eikerstr 14. Margraten, telef. K 4458-215 (Z.L.) 40942 Voor belegging te koop twee herenhuizen aan grote ver keersweg Bruto-rendement 6 Br. ond. 'no. 40864. Nieuwbouw f 17.000, vrije ves tiging. Makelaars v.d. Berg en co.. Nieuwe Ginnekenstraat 43, Breda. 40897 Te koop een burgerwoonhuis - met flinke tuin. Alb. Hiel, Groenendijk 69 17098 Te koop een woonhuis Groenen dijk 20. Te bevr. A. L. Stallaert Kruisdorp. 17105 Een gouden horloge verloren - (klokje van een armbandhorlo ge) in Hulst of omgeving. Terug te bez. Dagblad De Stem, Hulst. Op weg Kloosterzande-Kruisweg herenhandschoen gevonden. Teg. adv.k. ter. te bek. bij T. Mattens Noordstr. 16. Walsoorden. 17108 Nette r.-k. weduwnaar, oud 26 jaar, zelfstandig beroep, met 2 jeugdige kinderen zoekt langs deze weg kennismaking met nette r.-k. weduwe zonder kin deren of r.-k. meisje, leeftijd 30 -36 jaar. Foto's op erewoord re tour. Br. onder no. 40930. AUTO'S - motoren Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf - Roosendaal. Hoogstraat 75 - tel. 4583 en 4859 Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 5o stuks. Betaling te re gelen. Verkade's Automobiel- en on- derdelenbedr Haven 8 tel. 1358 Bergen op Zoom. Het adres voor alle GMC-onderdelen, o.a. drijfassen, alle maten kroon- en pignonwielen, banjo- en split, GMC-wielen, rembekraohtigers. Pillow bloes, veerstoelen voor- en achter, aohterveren, 'stuur stokken, steekassen - enz. enz. kraanwagen voor alle voorko mende werkzaamheden. GMC- chassis voor banjo en split, le ger jeeps, origineel: GMC drie zijdige kipper met Perkins die sel motor en Chevrolet cardans, moet iets aan gedaan worden. Redelijke prijs. 654 Fiat 500 C bestelwagen, zeer ge schikt voor bakker of kruide nier, laadvermogen 400 kg jaar 1055, km-stand 39.000, in onbe rispelijke staat, benzine 1 t 16, geen olieverbruik, nieuw ken teken, van particulier, tegen zeer interessante prijs, wegen* verandering bedrijf. Te zien Noordstr. 4 Axel, Tel. 727 of brieven onder no. 40657. Nieuwe accu's te koop aangeb. 6 Volt 90 Amp. 37.50 gld. met 15 m, garantie, inlevering oude. Grote partij autobanden, alle maten. J. Tijs, Talmastraat 61. Breda. tel. 37670. 040846 Zondag 26 mei bedevaart Kop- kapel-Oostakker, Kortrijk. Voor deelname opgave bij Jos van Heeke, Hulst. Zondag 12 mei schieting bij Roza Everaard te St. Jansteen op de staande wip. Begin 3 u. Zondag a.s. 12 mei schieting bij J. v. Helsland, Hulst. Begin 3 uur: 2 krentenbroden gratis. Schieting op zondag 12 mei a.s. bij A. de Bakker, Kuitaart. - Begin 3 uur.17090 Op 12 mei a.s. schieting op de liggende wip bij J. Begijn, Café Tragel, St, Jansteen. Begin I u.

de Stem | 1957 | | pagina 15