De lachende Drie rJ Twintig ministeries in Sowjet opgeruimd Wolvenjongen in India Atoomcentrales met capaciteit van vijftien miljoen kilowatt Zweedse geëindigd romance of niet? Lippert en Dietrich blijven moord op Roehm ontkennen Vandaag pas stemming in W.E.U. Zware eisen moordzaken Heer en Arnhem Oranje-boven in Rallye niet in de Ronde Mr. Teulings neemt ontslag McMillan bij Adenauer Zwarte Ruiter in Italië? DAGBLAD VOOR ZEELANL Iets minder koud Miljoenen mensen straks naar Siberië Gebruikers van Suezkanaal gaan kanaal gebruiken Employé ambassade Y.S. in Djakarta uitgewezen Meer pensioen voor verzetsslach toffers DRIE WIJZEN VAN EURATOM ADVISEREN Enige mogelijkheid om aan de energie-behoeften te voldoen Méér dan Engeland Pri nises Margaretha kreeg aanzoek van jonge Brit Drie verdachten ieder vijftien jaar Acht jaar Gerrit de Stotteraar Roemeense attaché te Londen wordt uiige wezen Amerikaanse acteur in Muenchen beroofd 97e JAARGANG No. 22448 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Düectie, Redactie en Ad ministratie 22341, Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: H. Broeders, Dr. H. M. Houben, Mr. J. H. Ja cobs, F A. J. v. Qers A. J v. Putte, Pastoor M. Vos, Ir. J. W. Wellen. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling ƒ7.- per kwartaal, p. post 7.70, per week (uitsluitend bij niet post bestelling) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse nummers 15 ct. Prijzen buitenl. abon nementen op aanvraag. Postrekening 278841. Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 8 MEI 1957 Advertentieprijs voor ae genele oplage i 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend ln de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOE'3, Westsingei 08. Telefoon 223e - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). ln het kabinet van de Franse pre mier te Parijs hebben v.ln.r. Chris tian Pineau, de Franse minister van buitenlandse zaken; John Foster Dulles, zijn Amerikaanse ambtge noot en de Franse premier Guy Mollet de resultaten nan de minis tersconferentie in Bonn aan een na dere bespreking onderworpen. De heren hadden er plezier in, toen zij ten behoeve van de persfotografen gedrieën op een smalle sofa moesten gaan zitten. De rechtbank te Muenchen heeft gisteren getuigenverklaringen ge hoord over de moord op de S.A.- leider Roehm na „de nacht van de lange messen", 30 juni 1934, in de gevangenis Stadelheim te Muenchen. Volgens een getuige, de toenmalige inspecteur van de Beierse landspolitie Kopp, hebben twee SS-lieden in de cel van Rhoem een revolver en het exemplaar van de „Voelkischer Beobachter" gelegd, waarin een uit voerig verslag was opgenomen over de liquidatie van Roehms kamera den op de vorige dag. Kopp. die thans luitenant-kolonel in het nieuwe Westduitse leger is, zei dat het enige minuten rustig gebleven was in de cel, waarna een van de SS-lieden had gezegd: „De tijd is ver streken." Een cipier had de revolver weer uit de cel genomen. De twee SS-lieden openden de deur van de cel, waarin Roehm met ontblote borst tegenover hen stond. Na een korte woordenwis seling vuurden de SS'ers op Roehm. waarbij één van beiden, waarschijnlijk Eicke, zei: „Lang zaam en rustig richten." Roehms lijk had drie schotwonden. De motie van afkeuring, in gediend in de assemblee van de Westeuropese Unie, tegen de toestemming, die de raad van ministers heeft gegeven aan de Britse regering voor het ver minderen van de Britse troepen sterkte op het Europese conti nent, komt eerst hedenmorgen in stemming. Aanvankelijk zou deze motie giste ren in stemming zijn gebracht, doch de assemblee besloot de motie tot vandaag aan te houden in verband met het grote aantal ingediende amendementen. Dan zal er ook wor den gestemd over het rapport-Fens met de daarin vervatte aanbevelin gen aan de raad van ministers. IN DEN HAAG zijn gisteren de Ne derlands-Duitse besprekingen, die be gin vorige maand in Bonn begonnen zijn, voortgezet. Het zwaartepunt ligt in dit stadium op financiële kwesties. IN BUENA PARK in Californië zijn de 72-jarige Ben Mcallister en de 68- jarige Nina Duden in de echt ver bonden na een verloving van 44 jaar. Deze lange verloving was te wijten aan het feit, dat Ben invalide verwan ten moest onderhouden. "VIERHONDERD Doechobors (zonen van de vrijheid), die in Canada wo nen, hebben van de Russische ambas sade een gunstig antwoord gekregen op hun verzoek naar Rusland te mo gen terugkeren OP ZATERDAG 11 mei zal de minis ter-president, dr. W. Drees, in het pro gramma van de K.R.O. van 20.45 tot 20.50 uur spreken ter opening van de jaarlijkse „landelijke blauwe week- collecte", die op 18 mei wordt ge houden. DE OFFICIER van justitie te Am sterdam heeft een gevangenisstraf van zes jaar geëist tegen een valse mun ter, die tienduizend bankbiljetten van tien gulden hau gedrukt en er daar van circa tweeduizend had uitgege ven. DE BRITSE premier McMillan is gis teren voor een officieel bezoek van drie dagen aan West-Duitsland in Bonn aangekomen. DR. MOHAMMED HATTA, de voor malige Indonesische vice-premier, heeft een uitnodiging ontvangen en aanvaard om een bezoek te brengen aan de Chinese volksrepubliek. IN JUNI aanstaande vertrekt een Indonesische parlementaire missie naar de Verenigde Staten voor een bezoek van drie maanden. t Weersverwachting van het K.N. M.I., geldig tot vanavond, opge- maakt dinsdagavond 23.15 uur: 2 Wisselende bewolking met nog 2 enkele verspreid optredende buien. Zwakke tot matige wind tussen noord en oost. Dezelfde tempera- turen of iet- hogere. Verwachting van het Belgische Weerkundig Instituut: Lichte wind uit veranderlijke richtingen, later draaiend naar zuid-zuidwest. Zwaar bewolkt met opklaringen. 2 Nog enkele regenvlagen. 2 Vandaag: zon onder 20.16 uur. 2 Maan op 13.43 uur. 2 Morgen: zon op 4.57 uur. Maan onder 2.37 uur. De Sowjetrussische partijleider Nikita Kroestjef heeft op een bijeenkomst van de Opperste Sowjet in het Kremlin voor gesteld, spoedig meer dan twintig ministeries af te schaffen als onderdeel van een nationaal plan voor een meer doeltreffende organisatie van de industrie. Overste Kopp zei de rechter niet te kunnen mededelen of de beklaagde Lippert, vroeger kolonel in de Waf- fen SS, één van de mannen was, die op Roehm geschoten hebben. Kopps getuigenverklaring is door een andere getuige, Noetzcl, beves tigd. Hij zei gezien te hebben, dat Eicke en Lippert gezamenlijk Roehm hebben doodgeschoten. Lippert houdt staande, dat hij Roehm slechts dood in diens cel heeft gezien. Koch verklaarde voorts nog. dat het Dietrich was geweest, die de eer ste van de S.A.-leiders, die door het executiepeloton vielen, het dodende schot had gegeven, toen deze SA- man gewond in plaats van dood op de grond lag. Dietrich ontkende ge schoten te hebben. In een brief aan de voorzitter van i de Eerste Kamer, die gisteren be- kend is gemaakt, heeft het katholieke I lid mr. F. G. C. J. M. Teulings mede gedeeld op medisch advies ontslag te moeten nemen als lid van deze Ka mer. De voorzitter, mr. Jonkman, zeide het aftreden van mr. Teulings te be treuren en een groot verlies voor de Kamer te achten, daarmede de ge voelens van de Kamer tot uiting brengend. Naar alle waarschijnlijkheid zal de raad van de vereniging van gebruikers van het Suez kanaal, waarbij vijftien landen zijn aangesloten, vandaag be sluiten zijn leden toe te staan weer gebruik te maken van het Suezkanaal, aldus werd te Lon den van doorgaans welingelich te zijde vernomen. In incidentele gevallen werd reeds van de richtlijnen afgeweken. Zo heeft thans ook de directie van de Rotterdamse Lloyd besloten, dat de Lankoeas, die Indonesische Moham medaanse pelgrims naar Djeddah in de Rode Zee had gebracht» via het Suezkanaal naar Rotterdam kan te rugkeren. Hij verklaarde, dat er 92 nationale economische raden moeien worden in gesteld. die vele functies van de op ie heffen ministeries zouden moeten overnemen en voornamelijk zouden moeten zorgen voor het opstellen van plannen voor en het coördineren van de produktie in de Sowjet-Unie. Zo zouden er b.v. in de republiek Rus land 68 van dergelijke raden moeten komen. De ministeries, die volgens de partijsecretaris nog deze maand of in juni zouden moeten worden opgehe ven, betreffen ruim een derde van allo—Sowjet-instellingen, die met de industrie hebben te maken en die te Moskou zijn gevestigd. Een employé van de Ameri kaanse ambassade in Djakarta, die wordt beschuldigd van het neerhalen van de Russische en Indonesische vlaggen, die in ver band met het bezoek van Wo- rosjilof aan Djakarta waren ge hesen, heeft opdracht gekregen Indonesië zo spoedig mogelijk te verlaten. In een door de Amerikaanse am bassade uitgegeven verklaring wordt medegedeeld, dat de Amerikaanse ambassadeur, John Allison, zijn leed wezen over het 'gebeurde heeft be tuigd aan de minister van buiten landse zaken van Indonesië. Bij dit plan-Kroestjef zijn 30.000 staatsbedrijven en ongeveer veertig miljoen arbeiders middellijk of on middellijk betrokken. De uitvoering van het plan, die 15 jaar vergt, gaat gepaard met een verplaatsing van miljoenen mensen uit Europees Rusland naar de nog on ontgonnen gebieden van Siberië. Adenauer en McMillan heb ben gisteren te Bonn geruime tijd van gedachten gewisseld over de voorgenomen vermin dering der strijdkrachten van het Britse Rijnleger. Volgens sommige welingelichte kringen zou Adenauer er bij McMillan op aangedrongen hebben niet tot vermindering over te gaan, voordat de Bondsrepubliek over een eigen, zelfstandig leger kan beschikken. Andere kringen wisten te melden, dat de stand punten volledig tot elkaar wa ren gebracht. McMillan zou de verzekering gegeven hebben, dat Engeland zich in geen enkel op zicht wil onttrekken aan zijn plichten ten opzichte van de collectieve veiligheid van West- Europa. Op voorstel van de minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. Klom- pé, zullen de pensioenen voor verzets- slachtoffers en hun nabestaanden op nieuw worden verhoogd met een toe slag van 6%. De bewindsvrouwe heeft daartoe een wetsvoorstel bij de Twee de Kamer ingediend. De kosten wor den geraamd op 720.000 per jaar. De „Drie wijzen van Eurotom", de heren Louis Armand. Franz Etzel en prof. Francesco Giordano, geven in hun rap port, dat gisteren is gepubliceerd, als doelstelling voor de zes landen van de gemeenschap aan, dat deze landen elektrische centrales, gedreven met atoomenergie, moeten oprichten met een totale capaciteit van vijftien miljoen kilowatt, welke cen trales aan 't einde van 1967 honderd duizend miljoen kilowatt uur per jaar zouden moeten produceren. In het rapport zeggen de drie wij zen, dat de thans bestaande plannen in alle landen van de gemeenschap tezamen slechts zouden leiden tot een produktiecapaciteit van zes miljoen kilowatt in 1967. Toch geloven de drie wijzen, dat het doel: een capaciteit van vijftien miljoen kilowatt te be reiken, te verwezenlijken is. Ze voe gen hieraan toe, dat hun doelstelling van vijftien miljoen kilowatt twee-en- eenhalf keer groter is dan de Britse plannen, waar men in 1967 tot een capaciteit van zes miljoen kilowatt hoopt te komen. De bevolking van de gemeenschap is echter drie keer gro ter dan die van Groot-Brittannië. De produktie van elektriciteit is ook thans reeds 2.8 keer grooter dan die van Engeland. Daarentegen is de be hoefte aan energie van de zes lan den groter dan die van Engeland. Als deze 15 miljoen kilowatt kunnen worden bereikt, zal dit de Europese energie-importen stabiliseren op een peil van een equivalent aan kolen van ongeveer 165 miljoen ton per jaar, dat de zes landen anders in 1963 zou den bereiken. In de aanvang van het rapport wordt opgemerkt, dat de Europese energie-importen zonder atoomener gie tot ondragelijke hoogten zouden stijgen. Op het ogenblik voeren de zes landen bijna een vierde van hun ener gie-voorraden in, het equivalent van 100 miljoen ton kolen, waarvan het meeste olie uit het Midden-Oosten is. Voor 1967 kan dat op 200 miljoen ton worden gesteld (33 procent van de totale behoeften) en tien jaar later wellicht op 300 miljoen ton (40 pro cent). Een andere, nog ernstigere bedrei ging is het, dat de beschikking over de in te voeren energie onzeker is. In dit verband worden de recente po litieke moeilijkheden en de daaruit voortgekomen tekorten aan olie ge noemd. Men kan niet verwachten de olie van het weste.ijk halfrond te ver krijgen, omdat daar de vraag sneller toeneemt dan de produktie. Het enige gebied ter wereld, dat in staat is deze hoeveelheden te leveren, is het Mid den-Oosten. Zonder atoomenergie zal de afhan kelijkheid van Europa van het Mid den-Oosten toenemen, 'n Overmatige afhankelijkheid van onze hoog ge industrialiseerde landen van een on bestendig gebied kan zelfs leiden tot ernstige politieke moeilijkheden in de wereld. Het is noodzakelijk, dat olie een handelsartikel is en niet een po litiek wapen. De Europese economie moet wor den beschermd tegen een onderbre king van de olie-leveringen, door al ternatieve energiebronnen te vinden, teneinde de verdere verhoging van olie-importe.i te beperken. Samenwerking Euratom zou de wetenschappelijke en industriële bronnen der zes lan den in één pool bijeenbrengen. Een gemeenschappelijke markt voor atoom-uitrusting, binnen een jaar tot stand te brengen, zal de industriële specialisatie bevorderen. Samenwer king met de Ver. Staten, Engeland en Canada moet volgens het comité de grondslag vormen voor de Europese atomische vooruitgang. Daarvoor zullen overeenkomsten van samenwerking moeten worden gesloten met deze landen en Eura tom. onmiddellijk na de oprichting. Tezelfdertijd moet er een nauwe sa menwerking worden ontwikkeld met de buurlanden, in het bijzonder met Zwitserland, Oostenrijk en de Scan dinavische landen. De Britse autoriteiten hebben zich bereid verklaard om de contacten tussen de Britse ondernemingen en die in Europa, welke geïnteresseerd zijn in het bouwen van het Britse type reactor, te vergemakkelijken. Bij Agra in de buurt van de In diase stad Delhi hebben jagers, die op een troep volven jacht maakten, deze wolven-jongen gevonden, die op een troep wolven jacht maakten, meeholde. Een boerenfamilie in de buurt heeft de jongen geindentifi- ceerd als zijn zesjarige zoon Pa-rsoe- ram, die, toen hij sliep door een wolf werd meegenomen toen hij achttien maanden oud was. De jon gen heeft de gewoonten van een wolf, brengt wolf-achtige kreten uit en drinkt terwijl hij op handen en voeten staat. Toen hij gevangen werd kon hij in het geheel niet spreken, maar nu heeft hij reeds enige woorden geleerd. Hij kan evenwel nog steeds niet rechtop staan. De foto toont de jongen op de arm van een bediende van zijn ouders. Heel Zweden spreekt mo menteel over de romance tussen de 22-jarige prinses Margaretha en een Londen- se jazz-pianist, die 25 jaar is, in Eton heeft gestudeerd en na een vrij kortstondige loopbaan als kapitein in het Britse leger, zijn brood ver dient in een reclamebedrijf. Die jongeman is Robin Dou- glas-Home. En om de waar heid geen geweld aan te doen: hij is van goeden huize. Noch tans zou het Zweedse hof te kennen hebben gegeven, dat hij geen partij is voor prinses Margaretha en dat hij er beter aan doet, de zaak zo spoedig mogelijk uit zijn hoofd te zet ten. Douglas-Home, die een neef is van de graaf van Home. minister voor het Britse Gemenebest, toonde zich verontwaardigd over het feit, dat zijn huwelijksaan zoek was afgewezen. Overigens is de kwestie nog niet helemaal dui delijk, want koning Gustaaf zou zich veel minder definitief heb ben uitgesproken over het aan zoek van de jonge Brit. Prinses Margaretha ging in 1956 voor de tweede maal naar Engeland. Volgens de officiële be kendmaking deed zij dit „om haar Engels op te halen", maar minder officiëel heette het, dat de prinses een romance in Zwe den moest vergeten. Hoe dan ook, de Zweedse koningsdochter ging in een Brits ziekenhuis wer ken en in haar vrije tijd ontmoet te ze Robin Douglas-Home. De jongeman bezocht veel partijtjes, waar de Britse jeunesse dorée aanwezig pleegt te zijn. Behalve prinses Margaret, prinses Alexan dra en de jonge hertog van Kent, leerde hij er ook prinses Marga retha kennen. Het duurde niet lang, of er ontstond een zichtbare genegenheid tussen de twee. Mar garetha liet zich niet alleen op de partijtjes zien, waar Douglas- Home verscheen, maar ze toonde eveneens belangstelling voor zijn werk als jazz-pianist. De jonge man, die voor zijn plezier achter de piano gaat zitten, speelde vaak in de foyer van het Berkeley- hotel en daar zag men de laat ste tijd ook Margaretha nogal eens. De kamerheer van haar moe der, prinses Sybille, verklaarde zonder meer, dat deze laatste het aanzoek van Douglas-Home had afgewezen. „De jongen", zei hij, „heeft geen geld en geen po sitie. Hij kan geen prinses trou wen." Baron von Essen voegde hier echter aan toe, dat niemand prmses Margaretha kon tegenhou den, als ze zelf haar zin zou door zetten. Zij heeft voor een huwe lijk geen koninklijke goedkeuring meer nodig. De prinses is enkele weken ge leden naar Zweden vertrokken. Het ziet er niet naar uit, dat zij de wens van haar moeder nege ren zal. Als koning Gustaaf ech ter zoals de laatste berichten willen inderdaad heeft ver klaard. dat hij het huwelijk niet verboden heeft, maar dat hij Margaretha alleen heeft ge vraagd. er ernstig over te willen nadenken, dan zou de romance wel eens een minder abrupt einde kunnen hebben. Zeer groot was gisteren de belang stelling voor de behandeling door de rechtbank te Maastricht van de moordzaak te Heer. In de avond van 25 augustus van het vorige jaar is te Heer de motorhandelaar M. met vier revolverschoten zodanig gewond, dat hij enkele uren later in het zie kenhuis te Maastricht overleed. Reeds enkele uren daarna konden, dank zij de aanwijzingen van de ster vende, aan de adjudant van de rijks politie M. Peters, te Heer de 20-jarige handlanger J. van G. en de 23-jarige garageknecht M. J. S. worden gear resteerd, verdacht van deze moord. Later op die dag werden nog de 20- jarig monteur H. J. N. en de 45-jarige echtgenote van de vermoorde met wie N. een verhouding had gear resteerd. De officier van justitie, mr. A. W. Rosing, heeft tegen J. van G. en M. J. S. ieder 15 jaar gevange nisstraf gevraagd, wegens het pri mair ten laste gelegde, namelijk moord gepleegd in vereniging. Verder werd tegen H. J. N. ter zake het uitlokken van moord 12 jaar gevangenisstraf geëist met terbeschikkingstelling van de re gering en tenslotte tegen de 45- jarige echtgenote van de ver moorde, eveneens wegens het uit lokken van moord, vijftien jaar gevangenisstraf. De officier van justitie bij de recht bank te Arnhem, mr. A. W. Holsteijn heeft wegens doodslag acht jaar ge vangenisstraf met aftrek en onvoor waardelijke terbeschikkingstelling De 37-jarige Amsterdamse chauf feur G. C. B.. bijgenaamd Gerrit de Stotteraar, die had berust in zijn von nis van de rechtbank, t.w. vier jaar gevangenisstraf met aftrek, wegens het plegen van een reeks diefstallen, heeft gisteren voor het gerechtshof te Amsterdam vijf jaar met aftrek tegen zich horen eisen. De officier van jus titie, die acht jaar tegen hem had ge- eist, was tegen het vonnis in appèl gegaan, omdat hij zich met de lage strafmaat van de rechtbank niet kon verenigen. Met een priemende eindspurt, rap als de weerlicht, heeft Rik van Looy bevestigd, dat de Bel gen boze dingen van plan zijn in onze Ronde van Nederland, In het kielzog van Rik flitste een tweede Belg over dc finish te Arnhem: Vandaelen. Wim van Est bleef stoer overeind in het Belgisch geweld: een vijfde plaats, waardoor hij hoge ogen kan blijven gooien. Voorting als zevende en van der Pluym met een achtste plaats zorgden er voor. dat het vaderland niet in dit prille begin reeds alle hoop behoefde te verliezen. In de Ronde derhalve geen Oranje boven. Wel in de Tul- penrallye. Daarvoor zorgde onder meer ook uw Stern- équipe, Zelfs Stuttgart bleek niet in staat onze dappere broe ders binnen zijn poorten te houden. Wij vermoeden, dat zij charmant uitgeleide zijn gedaan waarover ge natuurlijk niets in de reportage leest) en dat zij in Freiburg, vanwaar onze verslaggever gisteravond belde, enthousiaster dan ooit hun strijdkreet hebben doen weer klinken: „Rellekedel, relleke- del". „Zonder straf punten"was de eerste juichende, schorre kreet, die wij te horen kregen. En daarover leest ge natuurlijk toel heel wat wetenswaardigs in onze sportrubriek. kreet, en. En uurlijk van de regering geëist tegen de 58- jarige losse arbeider C. J. uit Arn hem. Verdaci te was ten laste ge legd dat hij op 1 maart 1956 des avonds de 45-jarige A. H. W. K. na een ruzie op een voetbalveld bij Arnhem van het leven had beroofd door hem met een moker een paar slagen op het hoofd toe te brengen. Na enkele dagen zou verdachte het lijk hebben begraven. Een week later heeft de politie, op aanwijzing van een boerenknecht en bestuursleden van de voetbalvereniging, het stoffe lijk overschot in de grond aangetrof fen. In justitiële kringen wordt de mogelijkheid groot geacht, dat de Zwarte Ruiter zich niet meer in Nederland bevindt, doch zich in Italië ophoudt, althans daar heen op weg is. Verscheidene motieven hebben tot deze veronderstelling geleid, zo weet liet dagblad Oost-Brabant te melden. Het is bekend geworden, dat de Zwarte Ruiter in de gevangenis met behulp van Italiaanse lectuur zich enig Italiaans eigen trachtte te ma ken. Uit diverse verklaringen meent men te moeten aannemen, dat hij een min of meer ziekelijke be wondering koesterde voor de Si- ciliaanse bandiet Giuliano, die omstreeks 1950 in een hevig ge vecht met de politie werd gedood. De omgeving van het graf van de bandiet wordt door Italiaanse politie in burger bewaakt, teneinde op een eventuele „pelgrimage" van de voort vluchtige Nederlander geprepareerd te zijn. Een attaché van de Roemeense lega tie te Londen wordt uit Engeland uit gewezen wegens pogingen om spion nen te werven, aldus is door het Britse ministerie van buitenlandse za ken meegedeeld. De attaché, Eugen Perianu, was se dert 1951 aan de legatie verbonden. Hij moet binnen een week het land verlaten. Aan de Roemeense gezant is op het ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld, dat Perianu personen van Roemeense afkomst of degenen die bloedverwanten in Roemenië hebben, onder druk had gezet om hen als spionnen te werven. De politie van Muenchen heeft gis teren op een straatweg buiten de stad de 31-jarige Amerikaanse filmacteur Timothy Carey, die sedert zondag avond jl. uit zijn hotel werd ver mist. teruggevonden. Hij verklaarde tegenover de politie, dat hij zondag door twee onbekende mannen in een auto was ontvoerd die hem voor 24 uur met gebonden han den en 'n prop in de mond in een flat opsloten. Zij hadden hem van 170 mark en zijn papieren beroofd. De aanranders brachten hem vervolgens naar een eenzame weg buiten de stad, waar Carey door een voetgan ger werd opgemerkt.

de Stem | 1957 | | pagina 1