BELGEN BEGONNEN MET EEN KLINKENDE ZEGE IN HEERLEN „STEM"-EQUIPE BEHOUDEN EN ZONDER STRAFPUNTEN IN STUTTGART Wim van Est (in voorste rijen) eindigde op vierde plaats Koude velde Wagtmans OOK BREDAAS TEAM MULDERS-PONT IS PUIK GESTART Pechduiveltje-Keesje direct in (pijnlijke) actie WOUTER WAGTMANS e.a. REEDS SNEL NAAR HUIS Koude Ronde van Nederland SPORT'm't KORT Afdelingsvoetbal in Zeeland Beestachtig weer in Tulpenrallye DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 7 MEI 1957 Libre-titel hoofdklasse klein te Tilburg Sportvlieger A. Bruijs zevende in Frankrijk Biljarten in Hengstdijk Faillissementen Volharding laatst Reinaertstoet te Hulst Nieuw initiatief 68284 Woningen in 1956 EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN HEERLEN, maandagavond. (Van onze verslaggever). De Belg De Cock heeft de eerste etappe van de negende ronde van Nederland Luik. Heerlen op zijn naam gebracht. Een bijxon- der indrukwekkende prestatie, omdat deze etappe een lange en bittere beproeving voor de renners is geweest. Toen ze maandag, middag na het spelen van de volksliederen Gedurende de gehele tocht van Luik naar Heerlen is het niet anders geweest. Zo af en toe kwam het mei-zonnetje om de hoek kijken om direct door een regen-, hagel- of sneeuwbui verdreven te worden. Daar, door de Ardennen en door het heu velland van zuid-Limburg fietste een verkleumd peloton, dat maar één wens kende: van de nachtmerrie van de ijskoude wind, die uit de noordwestelijke hoek blies, verlost te worden. Het bleef een vrome wens. Tot het bittere einde hebben zij moeten ploeteren onder een plastic-regenjasje, dat nauwelijks bescherming kon bieden. van de Place du Marché in Luik vertrokken viel er een ijskoude regen en toen we na 177 barre kilometers op het groene Boord te Heerlen arriveerden, vielen er uit een loodgrijze hemel natte, dikke sneeuwvlok, ken als leefden we in januari. Z* zaten met hum verkleumde han den aan het stuur, tenlaatste inkoud tot op hun botten en onherkenbaar vuil. Het zuid-Limburgse heuvelland kwam de laatste krachten uit hun boddies werken en toch moesten ze voort, tenzij ze niet door de kou be vangen raakten en van opgeven wil den weten. Er vielen slachtoffers. Het kon niets anders, en daaronder was Woutje Wagtmans, die nog geen 24 uur gele den de warme Italiaanse zon op zijn kop had gevoeld. De klimaatwisseling was voor Woutje niet te dragen ge weest. Daar was verder Frans Mahn, de oud-wereldkampioen van de amateurs op de weg, die al evenmin prettige gedachten aan deze eerste rit zal be waren. En er was ook Stolker, die al zijn dapperheid ten spijt zijn benen niet meer rond kon krijgen van de kou. „Mooi weer-fietsers", zult U zeggen. Doch dan doet U hen on recht. Ze konden niet meer. De kou rad hen verslagen. Men spreke in deze etappe dan ook niet meer van de Ronde van Nederland, maar van de „elfstedentocht op de fiets". De overwinning kon dan ook alleen voor de sterkste zijn. En dat was die stevige De Cock. Het was niet zo vreemd, dat zeer kort in zijn na bijheid ijzeren Wim van Est zich be vond, die Heerlen mogelijk als over winnaar zou hebben bejubeld, als hij niet tegenover een sterke Belgische samenwerking was geplaatst ge weest. Hij had tegen een numme- rieke Belgische meerderheid te vech ten, want op die laatste vijf kilometer te Heerle waren van Daele en Foré van de Belgische A.N.B.-ploeg meegesprongen. Drie tegen één dus, en daar was voor van Est geen be ginnen aan. Allemaal simpel Zijn ploeggenoot Leo van der Pluym kwam in de laatste moordende kilo meters door een stukje mijnstreek nèt in soepelheid en adem te kort, om van Est tegenover de nummerieke Belgische meerderheid van dienst te kunnen zijn. De drie Belgen behoefden geen listig spel te spelen, het was alle maal zo simpel. Wim van Est in sluiten en een hunner de kans te ge ven op zijn gemak de overwinning te bemachtigen. En de overwinnaar was zoals reeds gezegd de Cock, ter wijl van Daele en Foré de 2e en 3e plaats voor zich opeisten. Wim van Est werd vierde. De grote verdiensten van van Est ziin vierde en van der Pluym zijn rijfde plaats ligt hierin, dat de Bel gische overwinning geen rampzalige gevolgen voor de Nederlandse kansen en met name voor die van v. Est en zijn maat inhouden, al verloor h(j dan een Wagtmans, een hoog geno teerde troef. U zult vragen, of er in deze ver rukkelijke etappe iets gebeurd is. Praktisch niets. Het van kou rillende peloton voelde, zolang de koeltorens van de Limburgse mijnen niet in zicht waren, niets voor een oorlog. De ren ners zochten bij elkaar beschutting tegen de zeer scherpe koude wind, die kon zich er eigenlijk over bekomme ren We geraakten bij Wolfhaag op vaderlandse bodem en het weerzien van het vaderland scheen Arie van 't Hof zoveel vreugde te verschaffen, dat hij de moed kon opbrengen om op avontuur te trekken. Een voorbeeld dat door Rol werd gevolgd, ondanks het feit, dat in het weer geen enkel teken van verbetering viel te bespeu ren. In het Krijtland had iedereen de warme huiskamer verlaten om de door de kou geplaagde en beproefde karavaan zijn beste wensen mee te geven. Druk langs de weg Het was druk langs de wegen in onze mooie zuid-Limburgse dorpjes en tot aan de finish in Heerlen gaf Zuid-Limburg royale blijken van zijn belangstelling. Van enig touristisch genot kon niet worden gesproken. Er kwamen weer hagel- en sneeuwbuien en die waren intussen voor de Duitser Junkermann, die nog geen 24 uur geleden het kam pioenschap van Zürich op de weg had gewonnen, geen beletsel om jacht op van 't Hof en Rol te maken. Op de slingerwegen van Slenaken kreeg hij beiden te pakken en bij Eckelrade na 125 km rijden lag de Duitser zo soepel als een goed geoliede machine draaiend alleen op kop, terwijl Rol en van 't Hof tussen hem en een moeizaam vooruitkomend peleton inzweefden. Het verschil tus sen Junkermann en het peleton be droeg toen 2.15 min. Intussen was de Belg van Looy er gens in een greppel geduikeld om daarna weer heelhuids op zijn fiets te stappen, een nieuwe tegenslag te- De grootste teleurstelling in deze onder onmenselijke omstandighe den gereden rit van Luik naar Heerlen was wel het uitvallen van Wout Wagtmans, op wie velen na zijn uitstekend rijden in Rome- Napels-Rome hun hoop hadden gevestigd om de Belgische hege monie van het vorige jaar te breken. Maar juist die wedstrijd heeft hem de das omgedaan, want Wagt mans, die zich enkele dagen gele den nog gekoesterd had in de hitte van de Italiaanse zon, kon nu, tot op het bot versteend van de koude, niet op tegen de sneeuw, hagel en regen, de onaangename surprises van de wel slecht be gonnen meimaand. Toen Wagtmans na 73 km in de buurt van het Ardennendorp Bat- tise de strijd tegen de elementen staakte, kon hij werkelijk niet meer en moest hij zelfs in een ambulancewagen gedragen wor den om zo Heerlen te bereiken. Op 17, 18 en 19 mei a.i. wordt te Tilburg gespeeld om_ het gewestelijk kampioenschap hoofdklasse libre, klein biljart. Deelnemers zijn: 1 G. Amus, Hei- mond; 2 F. Berkelmans, Vught; 3 J. Eggermont, Ovezande (Z.); 4 F. van llooff, Valkenswaard; 5 P. Huberts, Beers; 6 J- van Kaam, Zevenbergen; 7 J. van Tuijn, Tilburg; 8 A. van Wanrooy, Kaatsheuvel. Het toernooi begint op vrijdagavond. De Bergse sportvlieger, de heer A. Bruijs, die gedurende het weekend deelnam aan de grote bekende Fran se rally, de Coupe d'Avranches, is als zevende geëindigd. De heer Bruijs vloog met zijn piper-cub. Gisteren was de nationale titelhouder nog niet thuis „van de reis*', omdat de forse wind hem ongeveer 50 km. achter de Belgische grens verhinderde door te vliegen. De heer Bruijs is de enige Nederlander, die aan deze rally deel nam. gemoet fietseüd want enkele kilome ters later reed hij plat. Allerwegen ging de bewondering naar Junkermann uit. Zou hij het vol houden Er waren nog een dikke 50 km te rijden. De Duitser kon het niet houden. Hij was niet sterk genoeg voor een huzarenstuk. Tussen de be schermende huizen van Gronsveld en Heer kreeg het peleton ineens soepe ler pedaalslag en bij Meerssen liep het avontuur voor Junkermann af. Hij zou later een van de laatsten in Heerlen zijn. Cauberg geen scherprechter De verwachting, dat onze Cauberg de scherprechter in deze strijd zou zijn ging niet in vervulling. En masse kroop het peleton tegen de Cauberg op, vermoeid en met stijve spieren. Voorop ontdekte men de Belg de Cock, in gezelschap van zijn ploegge noot Luyten, toén al positie kiezend voor zijn aanval op de overwinning, waarvan hij durfde dromen, terwijl het gros van de renners tevreden zou zijn, Heerlen te kunnen halen. Zes km van de finish zag de Cock, bijgestaan door van Daele en Foré, zijn kans schoon om zich van het bijna apa thisch geworden peleton los te scheu ren, maarmet v. Est en v. d. Pluym in zijn kielzog. Hoe te Heerlen de ontknoping was, vertelden wij reeds. Etappe-residtaat 1 de Cock, (B.) 4.53,18 met bonifi- catie 4,52,18; 2 van Daele (B.) 4,53,23 met bonificatie 4.52,53; 3 Foré iB.), 4 Wim van Est, beiden zelfde tijd als de Cock- 5 Van der Pluym 4.53,32; 6 Bergmans 4,53,59 7 Scholl (D.) 4..54.03 8 Luyten (B.) 9 Verplaetse, 10 Rus man, 11 van Meenen (B.)t 12 Adri Voorting, 13 Maenen, 14 van der Sluys, 15 Post, 16 Gerrit Voorting, allen zelfde tijd als Scholl; 17 van Breenen 4.54.03, 18 Backat (Dd) 19 v. Looy (B.) 20 van den Broek, allen zelfde tijd als van Breenen. Er *jjn nog 48 renners In de strijd. In verband met de zeer ongunstige weersomstandigheden hebben de jury- leden de tijdslimiet voor de etappe gesteld op 15 procent. Ploegenklassement 1 België (de Cock, van Daele en Luyten) 14.39,14 2 Nederland (geel) 14.40.58; 3 Nederland zwart) 14.43.05 4 Nederland (rood bfauw) 14.42.09 5 Nederland (rood) 14,48.51; 7 België (wit) 14.53.15; 8 Nederland (rose) 15.11,55. De prestatieprijs werd gewonnen door Junkermann (Duitsland). Uitgevallen zijn: Stolker, Wagt mans, Denijs, Mahn, Schoenmakers, Hochgeschurz (Duitsland), van Oers, en Maas. Militaire trui 1 Junkermann, 5 punten, 2 van t Hof, 3 punten, 3 van Daele, 1 put. De onlangs te Hengstdijk opgerichte biljartclub Eensgezind Wint trad voor de eerste maal in haar bestaan in het strijdperk tegen biljartclub Steen Ca rambole van St.-Jansteen. De biljart club Steen Carambole won deze eer ste ontmoeting met een verschil van 89 caramboles (428-339). De grote Nederlandse krachtmeting op de fiets, de Ronde van Neder land, is begonnen. Maandagmiddag heeft de burgemeester van Luik hel startschot gelost; hier zien we de renners aan het begin van de achtdaagse tocht. OP DE VLISSINGSE SINTELBAAN kwam de Zeeuwse atletiekploeg uit in een trialmeet tegen DOS uit Rot terdam en het Belgische AS Rieme. De Rotterdammers toonden zich de sterksten, want zij wonnen met 122 punten voor Zeeland met 107 pun ten. De Belgen kwamen slechts aan 58 punten. IN DE DERDE KLASSE van de ten- niscompetitie ging MLTC uit Mid delburg in Bergen op Zoom op be zoek bij SBOZ. De Middelburgers behaalden een stevige 1-7 overwin ning. DE VOETBALWEDSTRIJD tussen de amateurteams van Nederland en Ierland, op 15 mei a.s te Leeuwar den, zal geleid worden door de Duitse scheidsrechter Asmussen. VOOR DE centrale training van het betaald voetbal, op 7 en 21 mei te Boxtel, is nog een vijftiende speler uitgenodigd: Noud van Melis van Rapid JC. DE TIENDE ETAPPE van de Ronde van Spanje, van Valencia naar Tor- tosa over 177 km is gewonnen door Tornaccini (Italië). In het algemeen klassement nam Lorono de leiding van Bahamontes over. VOLGENS het blad Les Sports be staat er grote kans dat de Grote Prijs van België, die voor 2 juni was vastgesteld op het circuit van Francorchamps, niet door zal gaan. DE VENLOSE voetbalclub Quick Boys, die speelde in de vierde klas se F en in deze afdeling kampioen is geworden, scoorde in de 22 wed strijden van het afgelopen seizoen 117 doelpunten. Dit is waarschijnlijk het grootste aantal doelpunten in de competitie 1956-1957 in Nederland gemaakt. Uitgesproken is het faillissement van A. Klap, expediteur te N. en St. Joosland. R.C. is mr. B. Sieperda, curator mr. P. Adriaanse, Middel burg. In de eerste klasse A van de af deling Zeeland KNVB, viel nu ook de beslissing voor de onderste plaats. Volharding was op eigen veld niet op gewassen tegen Walcheren, dat na een 1-5 overwinning de volle buit mee naar Vlissingen nam en Volhar ding daarmede op de onderste plaats nagelde. In de eerste klasse B werd de laat ste wedstrijd gespeeld. Brouwersha ven stuurde Zierikzee 2 met een 5-1 nederlaag naar huis en voegde dus nog twee punten aan haar totaal toe. Overigens bracht dit in de standen- lijst geen wijziging. In 2A werd slechts één wedstrijd gespeeld Hekkesluiter RCS 3 besloot de competitie met een 3-0 zege op Zuidzande. In 2 B behaalde Sluiskil 2 een verrassende 4-1 zege op het be zoekende Patrijzen. Rapenburg zag zich op eigen veld met dezelfde cij fers geklopt door Vogelwaarde 2. In 2 C zorgde Dreischor 2 voor een verrassing, want het stuurde SVOWK met een 3-2 nederlaag naar Ouwer- kerk terug. In 3 A tenslotte besloot Vlissingen 5 de competitie met een 3-6 nederlaag tegen IJzendijke 2, waardoor de roodwitten op de vijfde plaats eindigden met een iets slech- Te Hulst heeft zich een nieuw initiatief inzake de Reinaertstoet ontwikkeld. Het raadsld de heer Ghr. Willemstein heeft de bestuurders van de buurten uitgenodigd voor een vrij dagavond in hotel Terminus te hou den vergadering om het probleem van de Reinaertstoet te bespreken. De initiatiefnemer zegt in zijn invi tatie dat er om de Reinaertstoet voor' Hulst te behouden, maar één weg openstaat en dat is „Een nieuw comité in het leven roepen, buiten het huidige comité en het college van B. en W. om." Deze nieuwe wending in de zaak motiveert de initiatiefnemer door te wijzen op de onmogelijkheid van een compromis tussen B. en W. en het Reinaertcomité. ter doelgemiddelde dan Walcheren 2, dat overigens tegen Zeeland Sport 5 met een 1-1 gelijk spel genoegen, moest nemen. Zuidzande 2 trok in 'sHeeren. hoek bij Patrijzen 2 aan het kortste eind (2-0) en kwam daardoor defini tief op de onderste plaats. Bekercompetitie Voor de bekercompetitie van de afdeling Zeeland KNVB plaatsten Vlissingen 4 en Robur zich in de vol gende ronde. De Vlissingers bleven op eigen veld met 3-1 baas over 's Heer Arendskerke 2 en Robur be zorgde Groede een 3-4 nederlaag. Vo gelwaarde kwam zonder te spelen in de volgende ronde, doordat Domburg zich terugtrok. De wedstrijd Temeu- zen 3Noormannen werd uitgesteld. Volgens het jaarverslag van de Na tionale Woningraad zijn in ons land in 1956 68.284 woningen gereed geko men. Deze produktie bleef nog rond 200 woningen beneden het record van 1943. De verwachte oogst van 70.000 woningen kon niet geheel worden be reikt. Er werd evenwel een „winst" van 7.500 woningen geboekt ten op zichte van 1955. De bouw door woningcorporaties was in het verslagjaar omvangrijker dan die door gemeenten. Het aandeel van de zgn. particuliere woningbouw in de totale produktie steeg met enige procenten. Op 1 januari 1956 waren in aanbouw 76.122 woningen. Op 31 de cember van dat jaar 94.000. De gemiddelde prijs voor de wonin. gen, alleen traditionele bouw, waar voor in 1956 in totaal 66.377 bouw vergunningen zijn verleend bedroeg 15.840 (v.j. 14.550). door merg en been ging. Zwaar be zwangerd was de lucht van regen, sneeuw en hagelbuien boven de Ar dennen en woest stroomde het water door de Ourthe. De Belgische stadjes on dorpjes aan de rand van het Waal se kolenbekken leken nog grauwer on ongezleliger dan anders. En veel belangstelling trok de karavaan niet. De straten glommen van de regen en het was volkomen begrijpelijk, dat de kou alle strijdlust in de ren ners doodde. Zij reden voor lijfsbe houd en daar onder normale weers omstandigheden de beklimming van de cote de Hodimont bij Verviers stryd gegeven zou hebben, was nu de dood in de pot, d.w.z. dat het peloton m grote kameraadschappelijktheid aan een massale beklimming van deze steile berg begon. Een demonstratie van vrienden in de nood, die later op de Cauberg herhaald zou worden Het was ach- ters Verviers, dat Woutje Wagtmans bijna huilend van kou van zijn fiets afstapte; dat ook Stolker en ook Mahn hun handen niet meer om het stuur konden klemmen en alleen nog maar interesse hadden om hun ver kleumd lichaam enigszins op tempe ratuur te kunnen brengen bü een kachel. Er sneuvelden op weg naar Heerlen nog enkele renners en mogelijk heeft de heer van Erp, directeur van de Ronde, nare momenten beleefd, vre zende. dat hij nog grotere verliezen in deze pooletappe zou lijden. Intussen raakten we steeds meer op het tijdschema achter maar wie STUTTGART, maandagavond, hebben. De ramp, die onze goede irriand/M*, C? T /—li l i.a (Van onze verslaggever) Keesje, het pechduiveltje van de Tul penrallye, heeft er zin in. Hij strooi de vandaag op de eerste rij- dag van deze „lenterit" al le vuiligheid uit, die alle auto mobilisten „en route" haten: hagelbuien in de Ardennen, he vige slagregens en sneeuwval op de wegen, dwars door een fors stuk Duitsland die naar de eer ste aankomstplaats voerden, naar Stuttgart. Daar gaat Kees je vermoedelijk met dezelfde haast van de rallyemensen naar bed. Het duiveltje scheen bijzonder op de Engelse deelnemers te moeten let ten. Al 20 km na startplaats Brussel ging er een Britse ploeg aan de kant met iets ergs aan de cilinders. De bemanning gooide de motor-open, kroop verwilderd onder de wielen, sleutelde met verslagen blik aan elke moer die ze ontmoetten en maakten er zo een drama van, dat Shakespeare het bedacht zou kunnen hebben, in dien hij in onze eeuw had geleefd. In Luik zoefden dp Britten overi gens iedereen voorbij. Het scheen toch niet aan de cilinders gelegen te vrienden dr. S. Curé en J. Clark trof. moet ernstiger geweest zijn. Tot ken nismaken met onze wedstrijdburen is het nauwelijks gekomen. Vanmorgen vroeg waren ze bezig op grote plat tegronden te kijken en verdwaald te lopen in Brussel. Na berekening snel. den ze tien keer voorbij de start plaats, zonder die te zien. Toen ze eindelijk wisten waar het feest zou beginnen, wrongen zij hun wagen ge jaagd tussen allerlei woedend bellen de trams door, bedierven ze het hu meur van een flink percentage der Brusselse verkeerspolitie, brachten ze het publiek in de mening, dat er voor Tulpenrallye's niet op een auto meer of minder gekeken scheen te worden, zuchtten diep op hun plaats bij de startstreep en ontketenden op nieuw een zenuwenoorlog. Nu zón der wagen gelukkig. Ze wilden alleen maar iedereen filmen en wijzen hoe je Luik moest rijden en handen schud den en de controleurs overrompelen voor een extra stempel op hun route- boek Dat routeboek.waar was hun routeboek? En hun paspoorten zaten er inOpeens waren ze alles kwijt. De controleurs gilmlachten vermoeid, toen de equipe weghotste, door een rood stoplicht daverde en in de eer ste kilometer verdween. Verontrustend weinig En dat is het laatste wat we van dr. Curé en de heer Clark gezien heb ben. Het is niet veel. Het is eigen lijk verontrustend weinig. De andere Brusselploegen hebben we tot aan Stuttgart in de buurt gehad. Zij groep ten onwillekeurig bijeen, óók toen in Keulen de aanlooproute vanuit Noord- wijk dezelfde weg inleidde en zelfs nog na Frankfurt, waar de rijders uit de startplaatsen München en Ham burg erbij kwamen. De kennissen van het eerste uur bleven het meest ver trouwd. Helaas, dr. Curé en de heer Clark zijn ons ontvallen. Wij hoop ten dat ze zo hard aan het rijden waren geslagen, dat ze misschien een uur of wat te vroeg in Stuttgart wa ren gearriveerd, maar daar was ieder een behalve zij. Wellicht zoeken ze nog in Brussel. Bekende gezellen zijn nu nog Mul ders-Pont uit Beda, die best in Stutt gart arriveerden. De andere Engelsen waren flegma- tiekers. Zij kwamen deze morgen (natuurlijk) uit het Brittannia-hotel en trokken gezichten alsof ze iets plechtigs gingen doen. Ze reden weg met grote klokken en moyennemeters, met uitgekiende kaarten op hun stuur en met duidelijke trekken van men sen, die het ver willen brengen. Fertrouwd oranjebord Op de grauwer wordende route werd het eenzamer. De Tulpenrallye versnipperde. Soms raasde er nog een „vreemd" nummer voorbij. Bij de ca- fé's aan de Autobahnen stonden af en toe wagens met óók zo'n vertrouwd oranje wedstrijdbord. De rijders za ten zich daar vol te gieten met koffie. Het moest wel, want de aanlooproute bedoeld als een stukje om er in te komen kreeg het kaliber van een zwaar traject uit een rallye van Mon te Carlo Het was dan ook te begrij pen, dat de organisatoren van de Tul- penrallye vanavond in Stuttgart zich uitbundig in de handen staan te wrij ven, omdat ze een waardige vervan ging voor de indertijd wegens benzi- neschaarste afgelaste rallye van Monte Carlo menen te hebben gecreëerd. Er gebeurde iets uitzonderlijks in deze Tulpenrallye: de aanlooproutes vroe gen uitvallers Het scheen zwart en duister te roken boven de steden die we passeerden. Het waren wolken, maar het was als of er was gebombardeerd en alsof de gebouwen nog brandden. De wegen werden onheilspellend als donkere junglepaden, waarover de zware MACHINE SCHRIJVEN EN STENOGRAFIE Op 8 mei alaagden voor het te Hulst gehouden examen maehlneschrijven en. stenografie; Stenografie Engels mej. E. Ortelee, Axel. Voor het praktijkdiploma machine- schrijven 130 aanslagen per minuut de dames M. Scheele, C. v. Drie!, M. Lippens, S. Dieleman, L. Kaan, I. Wondergem, C. Verschelling, G v.d. Berg, Tr. de Bakker, J. Wieland, M. de Jonge, G. Kabus. D. De Keyzer, Axel; W. de Bruin, Sas van Gent; A. v. Tatenhove, Zaamslag; M. Strobbe, Rapenburg; M. Schillemans, C Neva, Hulst; A. de Koning, Graauw; die heren: B. Strooband, A. de Bruijne, R. v. Remortel, Heikant; G. v. Rattin gen, Fr. Keiler, Koewacht; P. Pica- vet, Graauw; A der Weduwe. Hulst; W. Francke, J. den. Doelder, F. Fluit, Axel. vrachtwagens voortschuifelden, ge hoorzame, snuivende olifanten, met naast hen en tussenin het flitsende grut van de personenauto's, gelijk de reptielen in het oerwoud, snel en overal. Elk met een eigen doel. Ergens bij Heidelberg... Keesje werkte intussen uit alle macht. Hij speelde het klaar nog een span bekenden uit ons spoor te wer pen. Het was de enige Belgische equipe uit die stad: vader en zoon Remael, Pol en Polleke uit Antwer pen. Polleke had het klaargespeeld een week verlof van militaire dienst te krijgen voor het avontuur, even als de toestemming van zijn meisje (dat laatste was het moeilijkst, zei hij). Ergens bij Heidelberg gingen hun remmen „trekken". Vader Pol gebood zijn zoon met het oog op de sneeuw wat kalmer aan te doen. Ze arriveerden net op tijd in Stuttgart. Ze zijn nu druk doende alle voorra dige mecaniciens op te hitsen het mankement deze nacht nog te verhel- nen. Ze zullen het wel klaarspelen, want ze geven iedereen bier. „Als het in de bergen is als van- Deze foto geeft een overzicht van de start te Noordwijk van een ge deelte der deelnemers aan de ne gende internationale Tulpenrallye, welke wordt gehouden van 6 tot 11 mei. daag. kan ik met zulke remmen mijn testament wel maken", zegt Remael senior, en aangezien Remael-junior er als enig erfgenaam zelf bij zit, kan hij dat eigenlijk ook al niet goed doen. En de bergen komenDinsdag (dat is dus vandaag) zeilt het gezelschap het Zwarte Woud in en de Vogezen in Frankrijk en de nacht daarop gaat het naar de Oostenrijkse en Beierse Alpen en danmaaf dat is nog zo ver De verkelijkheid is pas gevorderd tot Stuttgart. Daar rust onze Ford Taunus na 730 km. En daar kijken de Britten naar buiten, waar het nog steeds sneeuwt. Er komt iets echt va derlands en Brits in hun ogen als ze tegen elkaar zeggen: „Happy Christ mas". De besneeuwde dennen rond café Glemstal en de flonkerende auto lampen van nog arriverende deelne mers doen er inderdaad aan denken. ROTTERDAM, 8 mei -Aanvoer in totaal 2010, vette koeien en ossen 1289, varkens 721. Prijs in centen per kg. Vette koeien le kw 325-350, 2e kw. 290-320, 3e kw. 275-285; varkens (lev. gew.) 179, 177, 175. Vette koeien a n voer iets minder, handel kalm, le kw. goed prijshoudend, verder niet ge. heel prijshoudend, prima's boven no tering. Varkens (lev. gew.) aanvoer korter, handel vlot, prijzen even ho ger, prima's boven notering, afloop minder. ROTTERDAM, 6 mei Binnenland, se granen, ochtendbeurs, officieuze no. teringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, rode op vochtconditie tot 28. Voedergranen, met weinig handel. Zo- mergerst naar kw. 21-22,25, extra daarboven. Haver, naar kleur, droogte en kwaliteit 18,50-21, extra blanke daarboven. Rogge doorsneekwaliteit 21, gedroogde ca 21,50. Bakrogge ge schoond ca 22,50. Peulvruchten, met tamelijke omzet. Groene erwten 28-40, schokkers 35-57,50. bruine bonen blan ke droge 47,50-54,50. ROTTERDAM, 6 mei Kleiaardap- pelen 35 mm opwaarts, bintjes 9-9.50, alpha's 7,50-7,75, furore 13-15, beve landers 14-16. Voeraardappelen 3+3,25, prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardap pelen op wagon, schip of auto TERNEUZEN. mei Sla A 12,50- 13,80, A2 5-6,60, B 5'-5,20, bloemkool A 72, A2 70-74, B 54-60. B2 47-59, C afw. 26, glasaardbeien 3-5. peen 51- 67, radijs 13-16, sjalotten 8. neerlan- ders 9,90-10, prei 10-17, rabarber 27- 35, spinazie 30-44 Konstanz 312 (—1)Rheinfelden 216 4); Breisach 124 16); Straats burg 208 12); Maxau 388 1); Mannheim 225 (—5)Mainz 240 4) Bingen 160 1)Kaub 172 2) Trier 127 (onver.); Koblenz 178 3); Keulen 137 (—4); Ruhrort 337 41; Lobith 950 2); Nijmegen 724 (—5); Arnhem 761 (—2); Eefde IJs- sel 281 (onveranderd); Deventer 193 (onveranderd)Monsin 5550 (onver anderd); Visé 4991 (+29); Borgharen 3928 (+18)1 Belfeld 1078 (—36); Gra- v* beneden de (luis 464 (—13).

de Stem | 1957 | | pagina 3