Nieuwe „as" gevormd: Ver. Staten - Duitsland 1 auto-ongeluk te Zwij ndrecht Arrestaties Amerikaanse en Britse luchtmachtattaché in Praag Nieuwe voor rechterhand Kroestjef Dr. Schaerf president van Oostenrijk Raadgevende vergadering wil conferentie van geleerden over A-proeven PTT-stakinjj in Italic Commentaren op NA VO-conferentieONZE DODEN HERDACHT /es doden DAGBLAD VOOR ZEELAND En weer bleef de STEM-toto staan..,. Dulles weer bij Adenauer Samenwerking Indonesië en Rusland Mevr. Maleter naar Canada TER STEMBUS IN OOSTENRIJK Guur weer Onze équipe in de Tulpenrallye W ildc staking bij Chrysler Eerst vastgehouden toen tanks laten komenzeggen V.S. Nieuw onderzoek dood Louis Renault Val van Italiaanse regering Noewar en Hayari naar Cairo Mendes France: waarborgen Algiers - Moderne Romeo II 97e JAARGANG No. 22446 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr A. J. J M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.— p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor Cod, Kon.ngin en Vadertand M A A N D A G 6 MEI 1357 Advertentieprijs voor ae geneie oplage i 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0-85 Der m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard ui! Zeeland uitsluitend in de Ze®"wse editie t 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/mi Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te Hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98. Telefoon 223S - Bureau voo. Zeeuwsch-Vlaanderen: HULS'l, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (BjjbuT^s: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuvvstraat ^l. Tel.jiaJS) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, heeft zaterdag voor de tweede maal tijdens zijn verblijf in Bonn een bezoek gebracht aan bondskanselier Adenauer. Hij besprak met Adenauer de resultaten van de NAVO-conferentie. De meeste leden van de delegaties van de NAVO-landen schijnen van mening te zijn, dat Dulles het leiderschap van de Atlantische gemeenschap op zich heeft genomen en dat de leiding van de NAVO die voor de Suezcrisis, zij het niet officieel, in handen van de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië was in feite niet meer bij deze drie landen gezamenlijk berust. Al was dan ook het weer van dien aard, dat menigeen zou ver moeden dat wel een aantal wed strijden zou worden afgelast, dit is niet gebeurd en kon dus onze Stem-toto normaal doorgaan. De gelukkige prijswinnaar zou moe ten komen uit die inzenders, die als controle totaal-cijfer 17 had den ingevuld. En dat waren er niet weinig Wij hadden dan ook gedacht, dat het deze keer wel eens raak zou kunnen zijn. Maar niets daarvan. Velen had den net slechts één cijfertje ver keerd, maar ja, dat doet 't em nu net, nietwaar. Is 't niet om te mopperen Inderdaad, maar ook 't voetbalspel is vaak grillig en een bijna van te voren vaststaan de uitslag kan toch wel eens niet zo uitvallen. Maar niet getreurd, volgende week bent U misschien wel de ge lukkige en.... dan weer van een grotere pot dan vandaag. Want wij gaan gewoon door en laten ons evenmin als U dat na tuurlijk doet ontmoedigen. Wij tel len dan ook weer gewoon 25.. er bij op en brengen hiermede dus het bedrag op 275 gulden. Is me dat even de moeite waard Daar zullen wel weer de nodige brief kaartjes tegenaan gegooid wor den Wij wensen U thans reeds veel succes en natuurlijk kijkt U wel in de krant van dinsdag 7 mei a.s. waarin U alle bijzonderheden voor de toto van a.s. zondag kunt vinden. HET HOOFD van de afdeling duik boten van de Amerikaanse marine heeft verklaard, dat alle nieuwe Ame rikaanse onderzeeboten op kernener gie zullen varen. OP DE diamanttentoonstelling, die van 21 juni tot 14 juli in Amsterdam gehouden wordt, zal onder meer een collectie uit Londen ter waarde van meer dan 100.000 pond sterling te zien zijn. DE PAUSELIJKE internuntius in Ne derland, mgr. Paolo Giobbe, is voor ongeveer twee maanden naar Rome vertrokken. Als tijdelijk zaakgelastig de treedt op mgr. Ottavio de Liva, raad bij de Heilige Stoel. EEN WESTDUITSER, Alfons Lie- berle uit Hamburg, is in Praag gear resteerd. Hij wordt beschuldigd van spionage voor de Amerikaanse spio nagedienst. EEN FRANSE FIRMA heeft éen ap paraat ontworpen, dat de vorming van ijzel op startbanen en wegen aan kondigt. DE LEIDERS van veertig Britse vak bonden hebben besloten tot onmiddel lijk overleg met de werkgevers in de metaal- en scheepsbouwindustrie over het loonvoorstel van het hof van on derzoek naar aanleiding van de jong ste stakingen in Engeland. DE INUUSTRIëLE produktie in Hon garije daalt, hoewel de kosten en de lonen hoger worden, aldus een waar schuwing van het blad Nepszabadsag. FOSTER DULLES, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, is zaterdag uit Bonn nair Parijs gevlo gen om aldaar te confereren met Amerikaanse diplomaten in West-Eu ropa. Ook zal hij in Parijs een be spreking hebben met de Franse pre mier en de minister van buitenlandse zaken. Deze waarnemers geloven dat deze leiding verschoven is naar West- Duitsland en de Verenigde Staten, die als het ware een nieuwe as vprmen. Als eerste resultaat hiervan en als een diplomatiek succes van Dulles en Adenauer beschouwen zij de nadruk, die in het aan het einde van de con ferentie uitgegeven communiqué wordt gelegd op de Duitse hereniging. Niettemin zijn verschillende West- duitse bladen ontevreden, omdat er geen nieuwe, concrete voorstellen met betrekking tot de Duitse hereniging zijn gedaan. Rusland heeft uiteraard kritiek. Het Russische persbureau Tass verklaart: „Uit het slotcommuniqué blijkt, dat de staten NAVO-leden voor nemens zijn voort te gaan met hun militaire voorbereidingen. De bewoor dingen van het communiqué zijn ge goten in de Westerse propagandastijl, welke bestaat uit niet door feiten gesteunde verzekeringen, dat de Sow- jet-Unie een bedreiging voor andere landen vormt. Brief van Smirnof De Sowjet-Unie heeft door mid del van haar ambassadeur in Bonn, A. Smirnof, om een verkla ring gevraagd, dat het zijn strijd krachten niet met kernwapens zal uitrusten en niet zal toestaan dat de buitenlandse troepen op het gebied van de Bondsrepubliek dergelijke wapens bezitten. Deze brief van Smirnof was een ant- Vv oord op een brief van Adenauer, waarin deze zich beklaagd had over het dreigende karakter van een Sow- jet-nota over een eventuele uitrusting van de Westduitse strijdkrachten met kernwapens. Bovendien had Adenauer geschreven dat hij Smirnof twee da gen vóór deze nota had meegedeeld, dat de Bondsrepubliek geen atoom wapens bezat en er ook niet om had gevraagd. In de jongste brief van Smirnof staat, dat genoemde verklaring van Adenauer geen antwoord vormde op de belangrijke Russische vraag, nl.: zal West-Duitsland de stationering van kernwapens op zijn gebied verbieden? Het Indonesische kabinet heeft zijn goedkeuring gehecht aan het ontwerp van een basis-overeen komst op het gebied van econo mische en technische samenwer king tussen Indonesië en de Sowjet-Unie. dat in september vorig jaar door de regering-Ali Sastroadmidjojo werd getekend. Blijkens een communiqué heeft het kabinet ook zijn goedkeuring gehecht aan een ontwerp-noodwet betreffende de instelling van een nationale raad, overeenkomstig de bekende „concep tie" van president Soekarno. Mevrouw Mari Maleter, de vroege re echtgenote van generaal Maleter, ,,de held van Boedapest" is in het geheim uit Wenen naar Montreal in Canada vertrokken. In vluchtelingen- Kringen wordt gezegd, dat zij verge zeld is van haar drie kinderen. Generaal Maleter die het vorig jaar oktober de opstand in Hongarije heeft geleid, zit op het ogenblik gevangen in Hongarije. Hij werd gearresteerd op 4 november toen hij onderhande lingen wilde plegen met de Russische strijdkrachten over het terugtrekken van de Sowjet-troepen uit Hongarije. Weersverwachting van het KN MI tot vanavond, opgemaakt I zondagavond 23.15 uur: Wisselende bewolking met nu en dan regen-, hagel- of natte 5 sneeuwbuien. Matige tot kracliti- J ge en af en toe harde wind tussen noord-west er. noord. Zeer koud voor de tijd van het jaar. Verwachting van het Belgisch Weerkundig* Instituut: Matige tot vrij sterke noordenwind. Afwisse- lend zwaar bewolkt met opklarin- l gen. Neerslagvlagen met sneeuw- J of hagelbuien mogelijk. J Vandaag: zon onder 20.13 uur. Maan op 11.06 uur. Morgen: zon op 5.00 uur. Maan onder 1.44 uur. Dr. Adolf Schaerf, 67 jaar oud, is tot president van Oostenrijk gekozen. Sinds 1945 is deze zoon van een glasblazer voorzitter van de socialistische partij. Hij heeft bijna 100.000 stemmen meer behaald dan de verslagen kandidaat voor het president schap, prof. Wolfgang Denk. Deze behoorde niet tot een partij en was kandidaat gesteld door de conservatieve volkspartij (die met de socialisten de coalitieregering vormt) en de rechtse vrijheidspartij, de grootste oppositiepartij. De voorgan ger van Schaerf, dr. Theodor Koer- ner, eveneens een socialist, is in ja nuari gestorven. De ambtstermijn van een president is zes jaar. In 1938, na de „Anschluss", werd Schaerf door de Nazi's gearresteerd. Hij bracht toen twee weken in de ge vangenis door. In 1944 werd hij op nieuw door de Nazi's gevangen ge nomen. Na zes weken kwam hij toen vrij. Deze telejoto's geven een beeld van de presidentsverkiezingen, welke zondag in Oostenrijk werden ge houden. De bovenste opname toont de socialistische kandidaat voor het presidentschap, vice-kanselier Adolf Schaerf, die te Wenen zijn stem uit brengt. Hij werd gekozen. De on derste foto laat zien hoe professor Wolfgang Denk, de tegen-kandidaat in Wenen stemde. Op treffende wijze heeft Nederland zaterdag zijn doden herdacht. Op Texel en in Amersfoort, in Vught en op de Waalsdorpervlakle. Overal.... De bovenste foto geeft een beeld van het défilé langs het Nationaal Monument op de Dam te Amster dam tijdens de plechtige herdenking van de gevallenen in de laatste we reldoorlog, welke, zoals overal in Nederland, op zaterdagavond 4 mei werd gehouden. Aan de voet van het monument de kransen, die door de nabestaanden werdén gelegd- Foto onder: in Rotterdam heeft H. K.H. Prinses Wilhelmina zaterdag avond een door de beeldhouwer Mari Andriessen vervaardigd mo nument voor de gevallenen ont huld. Deze opname toont de prinses (tussen mariniers op de voorgrond en het monument) tijdens de twee minuten stilte, welke bij het pas onthulde monument in acht werden genomen. Op de Rijksweg 16 tussen j Rijsoord en Zwijndrecht bij 1 de oprit van het viaduct on- der de gemeente Hendrik Ido Ambacht, is gisteroch tend omstreeks kwart over vijf een uit de richting Rot. terdam komende, tot perso nenauto omgebouwde, be stelwagen tegen de muur van een viaduct gebotst. De ge- volgen waren ontzettend van de veertien inzittenden waren er zes vrijwel op slag dood, terwijl er vijf zware en drie lichte verwondingen op liepen. De auto was eigendom van een classificeer-bedrijf. De inzittenden, in dienst van de firma Lonkhuizen uit Dordrecht, keerden terug van werk zaamheden bij de B.P.M. te Pernis, waar zij tot half vijf tanks hadden ge reinigd. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. De stoffelijke over schotten zijn naar Zwijndrecht over gebracht. De bestelauto werd bestuurd door G. Wieringa. Hoe het mogelijk is ge weest, dat de auto tegen een muur van het viaduct is opgebotst, staat niet vast. Uit het onderzoek is echter geble ken, dat de wagen in elk geval niet is geslipt. Hij vertoonde ook geen ge breken. De grote kracht waarmee de bot sing is geschied, kan geconsta- I Ze zijn startklaar: Ben van Genk en Jan Nollen, uu) Stem- équipe, die alle wetenswaardig- heden van de Tulpenrallye zal J verslaan. Vol goede moed zijn S deze rallye-rijders gisteren naar Brussel vertrokken. In de avonduren meldde onze redac- teur zich, vanurt de Belgische hoofdstad, voor wiens verslag wij naar de sportpagina, uer- wijzen- „Gunst, hebben ze Brussel kun- J nen halen?", informeerde een i onzer collega's ter redactie. J „Pessimist", scholden wij te- rug. Want Rallye-équipe 238 is J niet voor een kleintje vervaard, S „En gij geloof da", zei onze pessimist weer. Enfin, lees de rallye-kroniek. De raadgevende vergadering van de Raad van Europa heeft zaterdag aan het ministercomité aanbevolen, onmiddellijk een conferentie van vooraanstaande geleerden te organiseren, die met spoed verslag zal moeten uitbrengen over de aard en om vang van het stralingsgevaar als gevolg van de aanhoudende atoomproeven. De Nederlandse afgevaardigde J. J. R. Schmal was de eerste die de kwes tie der atoomproeven deze week tij dens de debatten ter sprake bracht. Aan de stemming van zaterdag ochtend ging een bewogen debat vooraf. De socialistische fractie van de raadgevende vergadering heeft later op de dag een verklaring uitgegeven, waarin een beroep wordt gedaan op de Verenigde Staten, Engeland en de Sowjet-Unie, onmiddellijk praktische Bij de Chrysler-automobielfabriek ti Detroit in de V.S. is een wilde sta king uitgebroken, die heeft gemaakt, dat de vervaardiging van Chrysler-, Dodge- en Plymouth-auto's moest worden gestaakt, terwijl meer dan veertigduizend arbeiders buiten werk geraakten. De staking volgde op een geschil over „waarborgen tegen ontslag". Zowel de directie van Chrysler als de leiding van de betrokken vakbond hebben verklaard, dat het hier een wilde staking betreft. Het post- en telegraafverkeer In Italië ligt van zondag te middernacht af drie dagen stil als gevolg van een staking van 100.000 employés, die meer loon willen; Het allernoodzakelijkste werk zal worden verricht door de hogere amb tenaren, wier vakbond zich niet met de staking kan verenigen. De Amerikaanse en de Britse luchtmachtattaché in Tsjecho- Slowakije zijn vrijdag aangehou den in een verboden militaire zone bij Praag in de omgeving van „belangrijke militaire ob jecten", aldus heeft het Tsecho- slowaakse persbureau Ceteka zaterdagavond gemeld. Het Tsjechoslowaakse ministerie van buitenlandse zaken heeft in af zonderlijke nota's bi- de Amerikaan se en de Britse ambassadeur te Praag geprotesteerd tegen de activi teit van deze attachés. De Ameri kaanse kolonel Teberg en de Britse kolonel Masfterman, handelden in strijd met de status en de taak van militaire attachés, aldus Ceteka. Tsjechische lezing Volgens diplomatieke kringen te Praag werden de twee kolonels vrij dag drie uur vastgehouden en gefo tografeerd door gewapende Tsjechi sche militairen, toen zij zich in een auto in een plattelandsdistrict in de omgeving van de Tsjechische hoofd stad bevonden. Zij hadden geweigerd hun voertuig te verlaten of vragen van de Tsjechische officieren te be antwoorden. De Britse en Amerikaanse diploma, tieke vertegenwoordiger te Praag hebben een tegenprotest ingediend, waarin wordt gezegd dat de Tsjecho slowaakse autoriteiten zich ten on rechte gemengd hebben in het werk van de attachés. Volgens waarnemers bevinden zich aan de buitenkant van Praag grote hoeveelheden militair materieel, waaronder tanks en artillerie, ter voorbereiding van een parade op ne gen mei voor de viering van de dag van het Tsjechoslowaakse leger. In kringen van de Britse ambassa de te Praag werd verklaard, dat het incident zich voordeed, nadat de gan gen van verscheidene Britse diploma ten de laatste dagen door de Tsje chische veiligheidsautoriteiten zeer nauwkeurig waren gevolgd. Het tegenprotest Het Britse ministerie van bui tenlandse zaken, dat reeds voor de ontvangst van de Tsjechische nota via de Britse ambassadeur had geprotesteerd, heeft d~ Tsje chische lezing van het voorval „uiterst onnauwkeurig" genoemd. In vrijwel gelijkluidende Ameri kaanse en Britse protestnota's aan de Tsjechoslowaakse autoriteiten, waar van de Amerikaanse gisteren werd gepubliceerd, wordt verklaard, dat de attachés door een Tsjechoslowaakse militaire politieman van de hoofdweg naar de plaats waar zij door militai ren drie uur werden vastgehouden, werden geleid en dat twee twee-moto- rige straalvliegtuigen van een ouder type cn twee tanks vlak bij de Brit en Amerikaan werden neergezet, waardoor legerfotografen „geënsce neerde en misleidende foto's" konden maken. voorstellen voor controle en beper king van atoomproeven te doen en middelerwijl alle proeven met kern wapens voor een bepaalde tijd op te schorten. De raadgevende vergadering, die van 16-30 oktober weer bijeen zal ko men, heeft de regeringen van de lan den van de Raad van Europa aanbe volen, hun premiers van tijd tot tijd te laten vergaderen om te komen tot een betere coördinatie van de buiten landse politiek van de Europese lan den. teerd worden uit het feit, dat de motor geheel van de auto is af gerukt en onder de wagen terecht is gekomen. De verongelukte wa gen is volkomen vernield. De slachtoffers De mensen, die bij dit ongeluk het leven lieten waren: S. Kruidink, 36 jaar, J. Brul. 70 jaar. C. Bozuwa, 58 jaar. H. Sterkman, 46 jaar, B. Vos, 30 jaar, allen uit Dordrecht en B. Verhoof. 21 jaar Papendrecht. Zwaar gewond werden in Dordtse ziekenhui zen opgenomen: S. Cupido, W. Pisto- rius. A. Wouters. G. Wieringa, wo nende te Dordrecht, en C. de Boer, wonende te Papendrecht. Zij verkeren in levensgevaar. Lichtgewond en na behandeld te zijn naar huis vervoerd werden: P. van Looijen uit Dordrecht, P. van der Stelt uit Papendrecht, J. Rijkens uit Tilburg. Een speciale kamer van het Parijse hof van beroep heeft zaterdag een nieuw onderzoek gelast naar de dood van Louis Renault, stichter van de Renault-autofabricken. die in 1944 stierf, nadat hij enkele weken gevan- gen had gezeten in de gevangenis Fresnes buiten Parijs. De order van het gerechtshof eist, dat het onderzoek geheel wordt her opend en dat alle getuigen opnieuw gehoord worden. Het hof is ingegaan op het beroep van mevrouw Renault tegen een uit spraak in februari. Mevrouw Renault heeft gezegd, dat haar echtgenoot in een ziekenhuis is overleden aan de gevolgen van mis handeling die hij in de gevangenis Fresnes heeft ondergaan. Giuseppe Saragat, vice-premier van Italië cn leider van de sociaal-demo cratische partij, heeft op een partij bijeenkomst te Rome voorgesteld, dat de sociaal-democraten hun vrijheid van actie hernemen en de regerings coalitie verlaten. Als de partij dit voorstel aanvaardt, heeft de 22 maanden oude coalitiere gering van de christen-democraat Antonio Segni geen meerderheid meer in het parlement. Saragats verklaring kwam onver wacht. Nog kort geleden had hij zich krachtig uitgesproken tegen het ver laten van de regering, zoals geëist werd door de linkse fractie van zijn partij. Het presidium van de Opper-i trale comité van de communistische ste Sowjet van de Sowjet-Unie partij van de Sovjet-Unie. heeft Koezmin benoemd tot eer- Koezmin is hierdoor de rechterhand 1 geworden van de eerste secretaris Ste Vice-premier van de Sowjet- (van de partij, Kroestjef, bij de uitvoe- Unie en tot voorzitter van het Gosplan (de commissie voor plannen op lange termijn), al dus heeft het persbureau Tass zaterdag gemeld. Het presidium onthief Baibakof van zijn voorzitterschap van het Gosplan van de Sovjet-Unie en benoemde hem tot eerste vice-premier van de Rus sische federale republiek en tot voor zitter van het Gosplan van deze deel staat van de Sovjet-Unie. Koezman is de zesde bewindsman, die de titel eerste vice-premier draagt. De anderen zijn Molotof, Ka- ganowitsj, Mikojan, Perwoechin en Saboerof. Koezmin behoort niet tot het cen- De twee voormalige chefs van de Jordaanse generale staf Ali Aboe Noewar en Ali Hayari zijn gisteren onverwachts per vliegtuig uit Da mascus naar Cairo vertrokken. Generaal Noewar kwam naar Syrië na de mislukte revolte in Jordanië. Zijn opvolger, generaal Hiyari, volg de hem spoedig. Zij kregen politiek asiel in Syrië. De Syrische regering heeft hen kort voor hun vertrek gemaand alle politieke activiteit te staken. Volgens de Egyptische radio zijn gisteren zestig Syriërs uit Libanon uitgewezen. De reden voor de uitwij zing zou dinsdag door de Libanese re gering worden bekendgemaakt. V.S.-straal jagers naar Saoedi-Arabië Van gewoonlijk welingelichte zij de te Washington is vernomen, dat acht straallesvliegtuigen za terdag van het Amerikaanse vliegveld bij Wiesbaden zijn opge stegen met bestemming Saoedi- Arabië. Van dezelfde zijde werd vernomen, dat generaal Dale Smith, die de lei ding heeft van de Amerikaanse lucht machtmissie in Saoedi-Arabië, zal worden belast met de leiding van het program tot opleiding en modernise ring van de land-, zee- en luchtstrijd krachten van Saoedi-Arabië. ring van de grote economische her vormingsplannen. zoals de decentra lisatie van de industrie. Over de carrière van Koezmin is heel weinig bekend. Zijn naam kwam niet voor op de lijst van 1.500 gede legeerden naar het twintigste congres van de communistische partij in fe bruari 1956. Op het buitengewone congres van de „Orthodoxe Franse radicaal-socia listische partij," dat in Parijs is ge houden, zijn twee moties aangeno men. In de eerste wordt nogmaals vast gelegd dat de afgevaardigden van de partij in de nationale vergadering bij belangrijke stemmingen één lijn moet trekken en in de tweede wordt aan het partijbureau de bevoegdheid ver leend onmiddellijke strafmaatregelen te treffen tegen de afgevaardigden van de partij in het parlement, die zich zouden willen onttrekken aan de partijdiscipline. Zoals bekend is Pierre Mendes-France de bezieler van deze partij. Hij heeft de socialis tische regering-Mollet ervan beschul digd een politiek te volgen die tot verlies van Algerië leidt. Hij wil te dien aanzien waarborgen van de re gering. welke waarborgen op dit con gres nader werden vastgesteld. Een rechtbank in Milaan heeft bepaald, dat een man niet be- schuldigd kan worden van moedwillige- verlating van zijn vrouw als hij een muur bouwt in het midden van zijn huis en aan een kant hiervan gaat wo nen. Een vrouw had een aan klacht Ingediend, dat haar man haar verlaten had. „Hij liet mij niet helemaal in de steek", al dus de vrouw. „Hij bouwde een muur in onze woning en ging er achter wonen hai I nie I du mi

de Stem | 1957 | | pagina 1