as DE VERZEKERINGS UNIE Het spoor van de verrader DagblaD 3 e Stem mening en commentaar De „maandagcenttot bestrijding der t.b.c. Met één pond sterling rl STIJGEND WATER INMENGING Jarrings rapport over Kasjmier Biennale voor beeldhouwkunst te Antwerpen Italië wijst Sowjet-nota af AT EEN ONDERUJKE ERELD Het dak boven uw hoofd RADIO TWEEDE BLAD WOENSDAG 1 MEI 1957 Keuzecommissie beschuldigd Plastic-broeikas in uw tuintje Dollywood-film van Joop Geesink te Venetië bekroond BRINTA is zo gemakkelijk. V maakt 't aan tafel snel klaar! Kosten politiemacht van de V.N. TELEVISIEPROGRAMMA 8 ia lis ten §8 aclalisten gracht 298-300, dam vvKtmrt p. jr Volkskrant is in een aantal U overigens interessante beschou wingen aan het fantaseren geraakt over de toestand in het Deltagebied omstreeks het jaar 2000. In haar laatste uiteenzetting be trekt zij nu ook 't west-Brabantse gebied, waarbij zij haar relaas op smukt met nog een aantal medede lingen over hetgeen deze streek te wachten staat. Zij vertelt dan o.a., dat de zoetwaterkraan voor west- Brabant zeer waarschijnlijk bij Geertruidenberg zal worden ge bouwd en dat het water van het Zeeuwse meer dan via het Hol- landsch Diep naar het gemaal van Geertruidenberg zal stromen en van daar tot diep in Brabant. Dit nu is wel hoogst merkwaardig. Het water, dat anders de gewoonte heeft van boven naar beneden te stromen, schijnt na de uitvoering van het Deltaplan het omgekeerde te gaan doen. Het stroomt uit de Oosterschelde naar boven tot Geer truidenberg, waarna het. na een beetje hulp van een gemaal, weer verder Brabant binnenklimt. Tot nu toe gebeurt zo iets ove rigens ook wel eens, maar dan al leen bij stormrampen, waarbij men zich in Brabant bepaald niet over het aanstromende water placht te Vgrheugen. Het is immers al nor maal zo, dat men in west-Brabant meer overlast van dan behoefte heeft aan zoet water. Het wonderlijke verhaaltje van De Volkskrant zullen we dan ook maar op rekening van een door slaande fantasie stellen. f)E Westduitse Bondsrepubliek heeft een nieuwe nota van het Kremlin ontvangen, de zoveelste in de reeks van Sovjet-waarschuwin gen aan andere landen tegen atoombewapening. De Russische nota is zeer grof en dreigend gesteld; zij verklaart o.a., dat een eventuele atoomoorlog West-Duitsland „in een kerkhof" zal veranderen. Verder wordt o.m. gezegd, dat een uitrusting van het Westduitse leger met atoomwapens de zaak der Duitse hereniging on herstelbare schade zou berokkenen. Het merkwaardigste van al is in tussen, dat deze dreigende nota to taal overbodig was, omdat Ade nauer de Russische gezant zo pas nog verzekerde, dat de Bondsrege ring over geen atoomwapens be schikt en ook om geen toewijzing daarvan gevraagd heeft. Waarom heeft Moskou dan deze brief gestuurd? Blijkbaar nergens anders voor dan om de ongerust heid over Adenauers politiek, die door de verklaring der Duitse atoomgeleerden werd gewekt, ook na hun akkoord met Adenauer gaande te houden met het oog op de a.s. Duitse verkiezingen. We hebben hier dus opnieuw met een inmenging van Rusland in de binnenlandse aangelegenheden van andere staten te doen. gij het diner na de wedstrijd Hpl- land-België ontbrak afgelopen zondag van der Kuil. Hij is onmid dellijk na de wedstrijd verdwenen en naar beweerd wordt, 's avonds met zijn meisje op een kermis in ?,12!?i-i^°onplaats gezien. Volgens verklaring van hemzelf, zou hij van Timmermans gehoord hebben, dat h i.l kort voor het einde moest uit vallen, om Coen Dillen nog een kans te geven de wedstrijd ten gun- V3" ^®.c'erland te beslissen. De ?£nraiht J16rtoe zou gekomen zijn temi te ïpuzecommissie. Van der Kuil heeft - terecht - geweigerd, om aan deze opdracht te gehoorza len 18 Sl0t bUjven door- Van de zijde van de KNVB zal nu een onderzoek worden ingesteld naar de toedracht van deze nare ge schiedenis. Wij vertrouwen, dat dit onderzoek objectief en zonder aan- ziens des persoons (of der perso nen) zal geschieden. nis waar is, wat van der Kuil be weert, dan is er o.i. maar één op lossing: Keuzecommissie verdwijn en laat u nooit meer op een Neder lands voetbalveld zien. Voor de amateur-tuinier zijn broei kassen een artikel, waaraan hij in de verte denkt, soms met een knagend verlangen in het hart. Zijn mogelijk heden voor het ontkiemen van zaden en voor het opkweken van groente en bloemplanten zijn met behulp van een kas veel groter. De mogelijkheden zijn er nu. Tur kenburg maakt plastic-kasjes en hoe zen voor gebruik in tuin en kamer. De kasjes in twee maten be staan uit een eenvoudig frame en een lap plastic-doek. Het plastic heeft goede eigenschappen: het laat wel lucht door, maar geen vocht. Dat geeft een warme, vochtige atmosfeer in de kas. De prijzen variëren van vijf tot tien gulden, alnaargelang van ■de afmetingen. Geen kasjes, maar hoezen zijn er ook in de handel voor het stekken van kamerplanten. Zij bestaan uit een gebogen stuk draad en een hoes, die er uitziet als een groot formaat boterhamzakje. De hoes wordt over het draad en de pot getrokken en klaar is Kees. Vooral voor planten, die moeilijk wortels vormen, wordt de plastic-hoes aanbevolen. De Zweedse gedelegeerde bij de Veiligheidsraad Gunnar Jarring, aan wie de raad had opgedragen op zijn missie in India en Pakistan een op lossing trachten te vinden voor het vraagstuk-Kasjmier, heeft aan de raad verslag uitgebracht en gezegd, dat hij voor het ogenblik geen con creet voorstel kon doen, maar dat beide partijen ondanks de huidige im passe hem verlangend schenen te zijn om samen met de V.N. tot een vreed zame oplossing te komen. Jarring is van mening dat de aanbevolen op lossingen nu m een ander verband misschien niet meer geldig zijn. Hij verklaart in zijn verslag, dat hij de beide regeringen voorgesteld heeft de kwestie van de tenuitvoerlegging door India en Pakistan over het staakt-het-vuren en de demilitarise ring van Kasjmier aan arbitrage te onderwerpen. India echter had dit voorstel afgekeurd omdat het de In diase regering toescheen dat hierin het Indiase en Pakistaanse standpunt op hetzelfde vlak werden geplaatst. In het rapport wordt de kwestie van het zenden van een internationale politiemacht naar Kasjmier niet aan gesneden. Gezien het negatieve karakter van het verslag zal de Veiligheidsraad pas over enkele weken samenkomen om het te bespreken. Op het internationale fes tival voor publiciteitsfilms, dat ter gelegenheid van de „Fiera di Milano" van 12 tot en met 27 april in Milaan is gehouden, heeft Joop Gee- sinks poppenfilm „Philips Lampligt Band" de prijs van de „Biennale di Venetia" ge kregen- De artistieke leiding van deze film berustte bij Henk Kabos. de camera ..Animation" was in handen van Joszef Misik. Op het festival werden 466 films, die uit bijna de gehele we reld waren ingezonden, vertoond. <Adverleiitl«> ,De maandagcent"-actie, die de heer C. H. W. van der Ven in 1934, toen hij hoofd was van een school voor Batakse kinderen op Sumatra startte ter bestrijding van het hoge sterftecijfer aan tuberculose onder zijn schooljeugd en onder de Batakse bevolking, heeft zich steeds uitge breid en is thans uitgegroeid tot een internationale actie ter bestrijding van de wereld-tbc-nood. Gisteren heeft de stichting we- reld-schoolkind-steunfonds ,,de maandagcent" te Hilversum aan xle leiding van de 10.000 scholen in ons land een circulaire gezon den met het verzoek zich bij deze actie aan te sluiten. Dr. W. Gellner, directeur van de .Union internationale contre la tu berculose", te Parijs, heeft zijn me dewerking toegezegd voor de ver breiding van de idee der „maandag cent" in de 60 landen, die bij deze organisatie zijn aangesloten. De „Union" is van oordeel, dat een in schakeling van de wereldschooljeugd voor de leniging en uiteindelijke uit roeiing van deze ziekte een machtig wapen zal zijn. Zij grondvest haar mening op de belangrijke resultaten, die de heer Van der Ven met zijn actie bereikte en waarbij eerst de schoolkinderen op Sumatra iedere maandag een klein geldelijk offer brachten ter bestrijding van en ter voorkoming van dit kwaad. Later of ferden de leerlingen van meer dan 10.000 scholen en schooltjes in geheel Indonesië hun „maandagcent." Na zijn repatriëring propageerde de heer Van der Ven de maandag cent op de scholen in Nederland; de baten werden aanvankelijk aange wend voor bestrijding van deze ziekte in Indonesië, later voor het zelfde doel in Suriname en Nieuw- Guinea. Van 11 december 1956 af wordt de actie in Nederland voortgezet door de op die datum gevormde stich ting wereldschoolkindsteunfonds „de maandagcent" met zetel te Hilver sum. Op 25 mei a.s. wordt in het Middel- heimpark te Antwerpen de 4e Biënna le voor Beeldhouwkunst geopend. Het terrein der tentoonstelling zal aan zienlijk worden uitgebreid: meer dan 1 ha expositieruimte wordt bijgewon- nen in het zg. Middelheim-laag, gele gen tegenover het openluchtmuseum. De tentoonstelling zelf zal ook heel wat omvangrijker zijn dan voorheen. Ongeveer het dubbel aantal inzendin gen wordt verwacht. De kern van de 4e biënnale bevat beeldhouwkunst uit Centraal Europa; Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland komen vooral op het voorplan. Zowel interessante sculptuur van Lehm- bruck, Barlach, Kolbe en andere gro te „klassieke" kunstenaars, als van de meest vooruitstrevende heden daagse beeldhouwers waaronder: Hei liger, Hartung, Wotruba, Bodmer, Bill. Ook minder gekende maar alles zins interessante artiesten hebben werken toegezegd. Rond de kern wordt een selectie Van werken uit andere landen ge toond, zodat men zich werkelijk re kenschap zal kunnen -geven van de stand der beeldhouwkunst in gans Europa op dit ogenblik. Italië heeft de Sowjet-nota, waarin kritiek werd geleverd op zijn aanslui ting bij de Europese gemeenschappe lijke markt en de Europese atoom gemeenschap, van de hand gewezen. De nota werd aan de Sowjet-am- bassadeur te Rome overhandigd. De Italiaanse regering is van me ning, dat de Sowjet-nota slechts tot doel heeft de verdragen inzake de ge meenschappelijke markt en Euratom in de ogen van de Europese volkeren in diskrediet te brengen. De Sowjet-Unie heeft een verkeer de opvatting omtrent de ware oorza ken van de internationale spanning en omtrent de economische en politie ke betrekkingen, die het bestaan van de staten beheersen, aldus het Itali aanse antwoord. Advertentie) ilia RAADSELTJE J Een Brits dagblad heeft een raadsel gepubliceerd, dat vol- J gens de puzzel-redacteur i „goed amusement kon bieden in een verregend weekeinde". 5 Het raadsel luidde als volgt: j „16, 20, 3, 9, 47, 6, 4. Kunt u deze getallen met tweeën en omgekeerd bij elkaar zetten, J zodat het totaal, wanneer u I dat heeft opgeteld, precies tweederde is van elk getal, S waaruit het totaal bestaat, na- dat u die getallen eerst met j drieën bij elkaar heeft gezet en door 5 1/2 heeft gedeeld?" De eerste prijs ging naar een meneer, die twee weken nadat de puzzel in de krant was verschenen, een briefje schreef J van de volgende inhoud: „U bent gek. Dit raadsel kan niet". Namaak De zevenjarige Christopher Gil- burt raakte zo onder de indruk van de prestaties van een zeehond, die een bal op zijn neus balanceerde, dat hij het ook eens probeerde.. Christopher deed het alleen wat be scheidener. Hij gebruikte een geld stuk, dat op een kwaad moment van zijn neus viel en in zijn mond rolde. Van de schrik slikte de jongen het in. De huisdokter meent, dat het geldstuk wel verwijderd zal kunnen worden. Terug Willie Castle, die enige dagen te voren uit de gevangenis van Phi ladelphia was ontslagen, kwam spoe dig terug om te vragen of hij asje blief weer binnen mocht. „Ze had den mij beloofd, dat ik mocht op treden in het gevangenen-cabaret, dat binnenkort uitvoeringen zou ge ven", zei Willie. Het verlangen werd ingewilligd. Er was trouwens alle reden toe, want Willie had inmid dels winkeldiefstallen gepleegd en daarvoor kreeg hij zestig dagen ge vangenisstraf. Kaart jes Een Amerikaanse luchtvaart maatschappij heeft een nieuwe service uitgedacht voor mensen, die graag slapen als ze vliegen. Zij kunnen kaartjes krijgen met „Niet storen" erop en die kunnen de passagiers dan naast hun zit plaatsen hangen. Het garandeert hen absolute rust. Zelfs voor champagne-fuiven zullen de ste wardessen hen niet wakker maken Verkeerslichten Een vindingrijk kapper uit Brid lington heeft een verkeerslicht in zijn etalage gezet. Groen licht be tekent: Geen klanten Geel licht: Kom maar binnen. U bent zo ge holpen. Rood licht: Wilt u straks even terug komen? Het zit nu vol. Televisie Toen de 24-jarige heer Thomas bezig was een bank te Cleveland te beroven wist hij niet, dat heel zyn doen en laten werd gefilmd. Nog geen uur na de misdaad werd de film voor de Amerikaanse televisie vertoond. Een duidelijker signale ment was dus niet mogelijk. Thomas die de uitzending tot zijn stomme verbazing zelf ook zag, zat binnen de kortste keren in een klein-hokje. Een genieuze inval! £oals ccn goed architect zal zorgen voor een hechte cn verantwoorde dakconstructie, zo zal bi) een levensverzekering het dak voor het welzijn van Uw gezin - een verstandig mar» waarde hechten aan drie belangrijke punten de kracht en de soliditeit van het concern dat achter de polis staat. de moderne oriëntatie van de maatschappij, want dat betekent voor waarden die zijn aangepast aan .onze tijd eft gcrjfht op de toekomst. hei objectief en verantwoord advies, gebaseerd en afgestemd op uw belang en persoonlijke omstandigheden. Dit zijn drie grondslagen voor Uw zekerheid. Dit zijn drie grondslagen van. Voor een duidelijk en goed advies (waarvoor U niet alleen ïn 1957 maai ook in 1977 dankbaar zult zijn) kunt u zich geheel vrijblijvend schriftelijk of' telefonisch - tot ons hoofdkantoor wenden: DE VERZEKERINGS UNIE - LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ N.V. Catharijnesingei 48 Utrecht - telefoon 03400 - 22643. (Advertentie) dit merk garandeert U de sterkste matras tot op heden gemaakt tfankzij de gepatenteerde binnenvering volgens het Amerikaanse systeem HaJfc-h-ILom. D.W.U.-SOUPLEX MATRASSENFABRIEKEN, UTRECHTpAMSTERDAM. ROTTERDAM Zo ergens ter wereld de hartstochten kans krijgen welig te tieren dan zeker in Malakka. Ons nieuw vervolgverhaal brengt ons naar dat in schijn zo rustige gebied. Weldra zullen we ontdekken dat onder het stille oppervlak, vredig als een vijver, wilde stromen woeden van drif ten en kuiperijen. De avontuurlijke man die wordt aangewezen om in het warnet van sombere dreiging, van telkens terug, kerende moordaanslagen en van de meest giftige samenzweringen radicaal orde te scheppen is de held van het ver. haal „Het spoor van de verraderge schreven door William L. Worden. We maken kennis met spionage en contraspionage. De kwellende beklem, ming van de tropen wordt nog zwaarder door alle geheimzinnige figuren die deze roman als het tv are maken tot een benau wende droom. Maar dan een droom die tegelijkertijd ook beantwoordt aan de harre werkelijkheid. Hoe C.arter met schier bovenmenselijke inspanning en met een even iveergaloze moed als taaie volharding tot het hittere en geluk kig toch op een bepaalde wijze prettige einde weet te vechten, is door de bonte reeks opwindende gebeurtenissen en door de levendige beschrijving daarvan de grote verdienste van het feuilleton dat we onze lezers vanaf morgen kunnen aanbieden. We zijn er oprecht verheugd over u te kunnen verzekeren dat we nog zelden te voren de hand wisten te leggen op een zo boeiende roman. DONDERDAG, 2 MEI 1957 HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7.10 Gem. koor en orgel 7,25 Gram 7,45 Margengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. en weerber. 8,15 Gram. 8,50 V.d. vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Gram. NCRV: 10,00 Gew. muz. 10,30 Morgend. KRO: 11,00 V.d zieken 11,45 Gram. 12,00 Middag klok - noodklok 12.03 Pianospel 12,25 Wij van het land 12,35 Land- en tuinb.meded. 12,38 Lichte muz. 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,20 Sopr. en piano 13.50 Gram. NCRV: 14,00 Metropole ork. 14,45 V.d. vrouw 15,15 Vocaal kwart. 15,45 Gram. 16,00 Bijbellez. 16,30 Strijk- kwart. 17,00 V.d. jeugd 17,30 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Vocaal ens. 18,05 Instr. trio 18.30 Fries progr, 18,45 Leger des Heilskwartier 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Gram. 19,20 Sociaal perspectief, caus 19,30 Gram. 20,00 Radiokrant 20,20 Ge- var.progr. 21,45 Gram. 22,00 Tijdschrif- tenkron. 22,10 Orgelconc. 22,35 Gram. 22.45 Avondoverd. 23,00 Nws. 23,15 Sportuitsl. 23,20-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram VPRO 7,50 Dagopening AVRO: 8",00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,15 Gram. 9,40 Morgenwijd. 10,00 Gram. 10,50 V.d kleuters 11,00 Tussen de wal en het schip, caus. 11,15 Kamerork. en sol. 12,00 Orgel en piano 12,25 In 't spionnetje 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Lichte muz 12,50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13,15 Meded of gram. 13,20 Lichte 35) Ik ben er van overtuigd, dat 'k niet in de geest van mijn zoon zou handelen, wanneer ik dit deed. Laat ik volstaan met u te zeg gen, dat hij de vuurproef schitterend doorstaan heeft, i,._t alleen, maar ?oven alles, dat hij getoond heeft de Kwaliteiten van hoofd en hart te be zitten. welke de geboren leider ken merken, Er waren niet veel mensen, die zich er op beroemen konden, de grote fancis P. ooit ontroerd te hebben gezien, doch ditmaal trilde zijn stem, toen hij vervolgde: „Men noemde zijn weddenschap 1lg' 0™dat Hij de moed had met mets dan een pond sterling op zak de Wijde wereld in te trekker met de In.t 6 verzakermg. dat hij vóór dat ene jaar verlopen zou zijn, zijn eigen ss~ door O. St ra miti off CaF^1't,f0UJhebben gemaakt. Len man die een dergelijke moed bezit verspilt zijn talenten niet aan een dwaas avontuur. Welnu, dat hij getoond heeft de kwaliteiten van hoofd en hart te be zitten, welk den geboren leider ken merken, ti ad ten duidelijkste aan de dag door het feit, dat hij de man die eens mijn grootste tegenstander was een machtige tegenstander, met wié niet te spotten viel, uit het kamp der vijanden >-ist over te brengen naar het kamp der medewerkers, door welke daad een onderneming tot stand kwam van een omvang als de wereld tot op heden nog niet ge kend heeft. Mijne vrienden", riep Francis P. met verheffing van stem uit, „dat zijn nu ni«t bepaald daden, die op dolzinnigheid duiden." Francis P. zweeg een ogenblik en er kwam een geheimzinnige uitdrukking op zijn gelaat toen hij de kring van zijn gasten rondkeek. Allen voelden, dat het gewichtige ogenblik aangebro ken was, dat nu de grote verrassing komen zou. Er heerste dan ook een ademloze stilte, toen de groot-indus trieel vervolgde: „Ik heb u hedenavond als mijn gas ten om mij heen verzameld, omdat ik u een mededeling te doen heb. welke van zulk een verstrekkende aard is. dat zi het feestelijk karak ter, waarin ik meende deze te moeten hullen, ten volle wettigt. Welnu dan, voor elk veldheer breekt eenmaal het uur aan, dat hij zich uit de strijd terugtrekken moet. hij strijdensmoe is, of omdat hij voelt, dat de krachten hem gaan ontbreken, maar omdat er een dag komt, dat hij beseft niet meer te zijn opgewassen tegen de stromin- n?ü„y?n fen nieuwa tijd. Want deze ?cn h stzo(T.,ngen brengen elemen ten in de strijd, die alleen hij ten volle roeid rSen' die ermede is °Pge- Ongetwijfeld typeert het de waar achtige zeeman, wanneer hij het uur kent, waarop hij het schip, dat hem zovele jaren is toevertrouwd geweest, moet overdragen aan iemand, wiens hand zekerder is dan de zijne." Terwijl Francis P. deze laatste woorden uitsprak, hadden zich twee bedienden in livrei vlak achter hem opgesteld, bij het zware fluwelen gor dijn, dat de grote zaal van de daar achter gelegen salon scheidde. Een derde reikte hem op een zilve ren presenteerblad een glas cham pagne aan, terwijl terzelfder tijd weer andere bedienden zich geruis loos tussen de gasten bewogen, en hun verzochten een glas van de bla den te nemen, die zij hun voorhielden. Toen de miljonair eindelijk weer het woord nam, was de spanning ten top gestegen. „Mijne vrienden," zei hij, „de me dedeling, welke ik u te doen heb, is, dat heden het schip der Normans niet alleen van gezagvoerder, maar tevens van naam verandert. Van nu af aan, zal de grootste trust, welke Amerika en het vaste land ooit ge kend hebben, de naam voeren van: Norman Sparkes". Onder het uitspreken van deze laat ste woorden, had Francis P. aan bei de achter hem staande bedienden 'n wenk gegeven en op hetzelfde ogen blik schoven de zware gordijnen van een en betrad John P. in hoogst eigen persoon het podium. Maar.... hij was niet alleen. Aan zijn arm voerde hij een meisje mee van nauwelijks twintig lentes. Zij was van zulk een innemende lieftallige schoonheid, ze zag er zó stralend uit dat het enkele seconden duurde, al vorens de aanwezigen van hun ver bazing bekomen waren. Doch on middellijk daarop werd het jonge paar met een donderend applaus be groet. Temidden van dit losbrekend enthou siasme, hief de Amerikaanse mil jonair zijn glas in de hoogte en, na dat de storm enigermate geluwd was en hij zich opnieuw verstaanbaar kon maken, vervolgde .lij: „Mijne vrienden. De enige onpar tijdige rechter, die beoordelen kan, of onze daden „dolzinnig" waren is het werkelijke leven. Een nieuw schip loopt heden van stapel, een schip, dat onder leiding zal staan van de zoon van hem, die het leven van werkzaamheid vaarwel gaat zeggen, terwijl de navigatie mede geleid zal worden door de dochter van de stoere werker, die zich eveneens een wereld naam verwierf, namelijk Sir William Sparkes, op wiens nagedachtenis ik hier een dronk uitbreng. En nu", besloot de groot-Industri eel, terwijl hij voor de laatste maal de kring van zijn gasten rondkeek, „nu stel ik u voor een driewerf „hoe ra!" uit te brengen op het welvaren van het schip, dat heden van stapel liep onder de naam: „Norman Sparkes." Dat het zee houde, onder alle om standigheden van het leven, is de laatste wens van hem, die heden de brug verlaat,. Ik heb gezegd!" Als één man drongen de gasten naar voren, terwijl de muziek een opgewekte mars speelde en onder aanvoering van Bill Mackay namen de vrienden de jongeman op de schouders en droegen hem in triomf de zaal rond. Toen nam Francis P. de arm van het stralende jonge bruid je en leidde haar onder oorverdo vend gejuich der gasten naar de twee zetels, die in de grote ontvangsalon stonden opgesteld en waarlangs de gasten, onmiddellijk nadat ook John De Amerikaanse regering is van plan ongeveer veertig procent van de onderhoudskosten van de. politie macht van de Verenigde Naties in Egypte te letalen, aldus blijkt uit een rapport van een commissie van het Amerikaanse Congres. De onderminister van buitenlandse zaken Wilcox, die een subcommissie voor toewijzingen van het Huis van Afgevaardigden heeft verzocht om goedkeuring van het Amerikaanse aandeel ten bedrage van 6.583.000 dollar in de kosten, herinnerde eraan, dat men in het begin dacht 10.000.000 dollar nodig te hebben, waarvan de Verenigde Staten een derde zou beta len. Er bleek echter meer geld nodig te zijn en de algemene vergadering had de toestemming gegeven voor het besteden van nog 6.500.000 dollar te verkrijgen door vrijwillige bijdra gen. De Verenigde Staten boden aan hiervan de helft te betalen, aldus het rapport. muz. 13,55 Beursber. 14,00 Gram. 14,10 De gouden vlinder, hoorsp. 14,45 Viool duo 15,15 V.d. zieken 16,00 Van vier tot vijf 17,00 V.d. jeugd 17,45 Regeringsuitz. Nederland en de wereld. Het maandelijks overz. v. d. werkzaamh. der V.N., door mr. C. W. A. Schürmann, Nederlands perm vertegenwoordiger bij de V.N. 18,00 Nws. 18,15 Sportpraatje 18,25 lachte muz. 18,55 Gespr. brief uit Londen 19,00 V.d. kleuters 19,05 Jazzmuz. 19,40 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20,05 Meded. 20,10 Gro ninger orkestver. en koor met sol. I.d. pauze (21,00-21,30 Het intern, geofysisch jaar, lez 22,20 Act. 22,30 Lichte muz. 22,50 Sportact. 23,00 Nws. 23,15 Beursber. v. New York 23,16 Onze buitenlandse correspondenten melden 23,25-24,00 Gram. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Orgelspel en gram. 14,00 Eng. les 14,15 Knapenkoor 14,30 Franse les 14,45 Duitse les 15,00 Knapenkoor 15,15 Gram. 15,30 Idem 15,45 Duitse les 16,00 Koersen 16,03j Cello en piano 16,40 Balletmuz. 16,41-: Gram. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,15 V.&.I kind. 18,15 Jeugd en muz. 18.30 V.d. gold,!- 19,00 Nws 19,40 Gram. 19,45 Idem 19,50 Caus. 20,00 Gevar.progr. 21,30 Gram. 22,00 Nws. 22,11 Intern. Radio Universiteit 22,30 Madrigalen 22,35-23,00 Nws. BRUSSEL, 484 m. 12,00 Gram. 13,00 Nws. 14.15. 14.30, 15.30 en 16.05 Gram. 17,00 Nws.' 17,10 Gram. 17,30 Bariton en. piano 17,50 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Hoorsp. 20,50 Gram. 21,00 La Belle de Cadix, operette 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22,53 Nieuws. DONDERDAG, t MEI 1957 VPRO: 20,00 Journ. en weeroverg, #0,13 Gespr aan de schrijftafel 20,25 Beeld- humor 20,35 Jazzmuz. 20,55 Pauze 81,00 De blinde muur, documentaire, FRANS BELG.: 17.00-18,20 V.<ï, fcind,' 20,00 Act. 20,40 Onbekend 21,40 Rep. uit Cannes 21,50 Vijf min, met St, Granier 21,55 Act. Hierna; Wereldnwe. VLAAMS BELG.: 17,00-18,00 V.d. jeugd 19,00 Idem 19,30 Nws 19,50 Debat 20,20 Liederen van de straat, film 21,35 Lil. progr. 22.05 Nws. en journ. P. had plaats genomen, een eredefilé maakten. Doch toen men even later de grote Francis P. van Chicago ging zoeken was deze nergens meer te vinden. Niemand beter dan hij wist, wan neer het moment daar was om te verdwijnen. Want men moet zelf ja renlang aan het roer hebben gestaan om te begrijpen, dat een schip, waar op twee kapiteins het gezag voeren, onherroepelijk ten gronde gaat. Langs de verlichte ramen van het machtige Regents Palace, daalde de sneeuw in fijne gouden vlokjes neer, en hulde de wereldstad als in een witte mantel. Ergens ver boven de blanke daken van de metropolis ver scheen een gloeiend rode stralen krans, waar doorheen een onzicht bare hand met lichtend blauwe let ters schreef: „Normans' kauwgom is balsem voor het hart! EINDE

de Stem | 1957 | | pagina 5