Moskou waarschuwtHanden af van Jordanië Monsterproces in Padua Koewatli sprak met Nasser Resultaat van Zweedse steun Zevenbergse arbeider omgekomen bij felle fabrieksbrand Soekarno prijst de „eenheidsdemocratie Ernstige teruggang van de wegenaanleg DIPLOMATIEK RAKETVUUR HOUDT AAN Gepeperde taal aan adres van de Verenigde Staten Honduras in oorlog met Nicaragu Europese Conventie getekend Waar bleef goud van Mussolini K.R.O. bij de Cup-Final Openlijke militaire bedreiging'' Overste Fens kandidaat Uitbrekers mishandelden cipiers Boom vernielt duplexwoning DAGBLAD VOOR ZEELAND HOESSEIN WEER IN AMMAN Iets warmer P—WËmmm® HiMNSli Overleg tussen Tsjang en Mao Bij uitvaardiging noodwet Mal roos verdronk in Keizersgracht Secr.-generaal Raad van Europa Fvansen moeten meer belasting gaan betalen Voortzetting van gesprek met Bonn Twee jaar geëist Door beperking bestedingen 97e JAARGANG No. 22441 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda. Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7. p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God. Koningin en Vaderland D I N S D AG 30 APRIL i: 7 Advertentieprijs voor de gehele oplage 10.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m) Voor advertenties van plaatselijke aaid uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie l 0 14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen at te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: OUES. Westsinge] 98. Telefoon 223e - Bureau vooi Zeeuwsch-Vlaanderen: HULS1, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat Tb. Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35 Volgens de „Chicago Tribune" heeft een lid van liet militaire drieman schap in Honduras, generaal R. J. Rodrigues, verklaard, dat Honduras in staat van oorlog is met Nicara gua. Hondurese troepen zouden naar de grens van Nicaragua zijn opgerukt. Mocoron, een grensplaats in de nieu we Hohdurese provincie Gracias a Dios, zou reeds op een handvol Nica raguaanse invallers heroverd zijn. De Hondurese strijdmacht zou naar Cruta willen doorstoten, een stad die Honduras sinds 20 jaar niet in zijn bezit heeft gehad. De ministers van Buitenlandse Za ken of hun vertegenwoordigers in het ministercomité van de Raad van Europa hebben maandagochtend in 't Huis van Europa te Straatsburg een „Europese conventie voor vreedzame regeling van geschillen" ondertekend. Minister Luns, die de vergadering voorzat, verklaarde in een korte toe spraak, dat dit de dertiende overeen komst is, die in het kader van de Raad van Europa tot stand komt. Hij zei, dat een nieuw element in de hui dige conventie is, dat het ministers comité van de Raad van Europa zich met een geschil bemoeien zal als één der bij een geschil betrokken partijen zich niet houdt aan een uit spraak die op grond van het verdrag tot stand gekomen is. De Belgische socialistische senator prof. Fernand Dehousse, is maan dagochtend op de openingsvergade ring van de Raadgevende Vergade ring van de Raad van Europa bij ac clamatie herkozen tot voorzitter. 5? Andrei Gromyko, de Russische minister van Buitenlandse Zaken, is een liefhebher van kruidige taal. Nadat hij de regering in Bonn met stomheid heeft geslagen- door haar een nota te doen toekomen, die het „lompste schriftuur" wordt genoemd dat ooit door het Kremlin verzonden is, heeft hij nu in dezelfde trant de westelijke mogendheden ervoor gewaarschuwd, dat zij zich niet moeten inlaten met Jordaanse aangelegenheden. De gebeurtenissen in Jordanië, zo heet het in de nota, zijrj het produkt van een nieuwe imperialistische samenzwering, die een ernstig gevaar voor de vrede betekent en die ten doel heeft, de Arabische volken weer onder het juk van de koloniale onder drukking te brengen. De bewegingen van de zesde Amerikaanse vloot zijn „een openlijke militaire demonstratie tegen de landen van het Arabische Oosten". De Ver. Staten, aldus het Kremlin, trachten de Britten en de Fransen uit het Midden-Oosten te ver drijven, teneinde de plaats van deze landen in te nemen en de volkeren van dit gebied een nog zwaardere last van koloniale onderdrukking op te leggen. IIAMMARSKJOELD is naar Italië ge- reisd, waar hij besprekingen zal voe ren met Italiaanse ministers. Hij zal 1 ook door Z. H. de Paus worden ont- vangen. EEN BOERDERIJ te Oosthem (Fr!) I is gisteren door brand verwoest. Al het huisraad ging verloren en 15 kal-1 veren kwamen in het vuur om. MET ZIJN AUTO, waarin ook zijn vrouw en twee kinderen zaten, reed een automobilist in de* Herengracht te Amsterdam. Twee mannen, die gekleed te water sprongen, konden alle inzittenden onmiddellijk in vei ligheid brengen. EEN BESTELWAGEN, waarin vier personen zaten, werd op een onbe waakte overweg onder Groesbeek door een trein gegrepen. Drie van de inzittenden moesten met snijwonden in het ziekenhuis worden opgenomen. ZONDAG 5 MEI, bevrijdingsdag zal van alle overheidsgebouwen de vlag wimpel Ultgest0ken' zonder de oranje- TAVIANI, de Italiaanse minister van Defensie, is in ons land aangekomen voor een bezoek van enkele dagen StafgTspro'ken1 hlj met mirÜster De leer van Eisenhower krijgt van alles de schuld. En verder wordt in de verklaring nog gezegd: „De extre mistische regeringskringen in Israël en ook in Irak, die door buitenlandse imperialistische kringen als werktuig worden gebruikt, verhelen niet van plan te zijn Jordanië aan te vallen, als de binnenlandse toestand in dat land zich zou ontwikkelen op een manier, die de koloniale mogendheden en de leden van het agressieve pact van Bagdad niet aanstaat De Russische verklaring wekt de indruk van een donderslag na het weg trekken van de bewolking. Koning Hoessein is gisteren uit Saodie-Arabië in zijn land teruggekeerd. In Am man was intussen alles rustig geble ven. In een gemeenschappelijk commu niqué, dat na de besprekingen tussen koning Saoed en koning Hoessein is uitgegeven, wordt gezegd, dat de twee koningen het er over eens zijn, dat de politiek van het Arabische natio nalisme de volgende punten inhoudt: Versterking van de onafhanke lijkheid van de bevrijde Arabi sche landen van elke buitenlandse invloed. 2} Versterking van de militaire sa menwerking tussen de b^yrijde Arabische landen tegen de „ge meenschappelijke vijand". 3") Weigering deel te nemen aan een buitenlandse bondgenootschap. 4) Hulp aan de Arabische volkeren die nog zuchten onder het juk van het imperialisme. 5) Trouw aan de Arabische Liga. De Verenigde Staten hebben Jor danië hulp tot een bedrag van tien miljoen dollar aangeboden en menj acht het vrijwel zeker, dat de Jor-1 daanse regering dit aanbod zal aan vaarden. Vice-admiraal Charles Brown, be velhebber van de Amerikaanse zesde vloot, heeft gezegd, dat de huidige missie van de vloot erin bestaat „voor bereid te zijn op oorlog", maar dat haar voornaamste laak is, de vrede te bewaren. Een smaldeel van de vloot arriveert vandaag in de Libanese hoofdstad Beiroet. Ongerijmd De politieke wereld van West-Duits- land is nog altijd in hevige beroering door de Sovjet-nota van zaterdag jl. De socialisten verwijten Adenauer, dat hij de verklaring van het Kremlin te licht opneemt. Als de nota zonder meer terzijde wordt gelegd, beweren ze. is iedere mogelijkheid tot hereniging van West- en Öost-Duitsland van de baan. Von Bretano noemde de Sovjet-be schuldiging, dat 4Vest-Duitsland het voornaamste wapendepot van Europa is geworden, volkomen ongerijmd. Hij gaf een opsomming van wat de Sov jets aan oorlogstuig in gereedheid hou den en vergeleek dit met het West- fluitse aandeel 'n dr NAVO-bewape- ning. De landen van de Gemeenschappe lijke Europese Markt hebben de be schuldiging van de hand gewezen, als zouden de eenheidsmarkt en Euratom „agressieve groeperinger^' zijn. In de conferentie van de economische com missie voor Europa, die gisteren te Genève is begonnen, verwacl^ men Sovjet-voorstellen voor een uitgebrei de economische samenwerking tussen oost- en west-Europa. OP LOT 21883 is de prijs van 25000 gulden gevallen in de 535ste staatslo terij. eerste klasse. DRIE MENSEN zijn maandag om gekomen, toen bij het vliegveld van Manchester, in Engeland, een trans portvliegtuig neerstortte. FRANgOISE SAGAN, de jeugdige Franse schrijfster, die kortgeleden bij een auto-ongeluk ernstig werd gewond heeft maandag het ziekenhuis vi laten. IN PARIJS is gisteren, voor de vier de maal in deze eeuw. de voltallige kerkelijke hiërarchie van Frankrijk, bestaande uit 106 prelaten. 5 kardina len, 16 aartsbisschoppen. 85 bisschop pen cn 19 hulpbisschoppen bijeenge komen. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gister- avond 23.15 uur: Veranderlijke t bewolking met later enkele ver- r J spreide buien, mogelijk vergezeld j van onweer. Zwakke tot matige hoofdzaak uit noordelijke 1 r,chtingen. Dezelfde of iets hoge- t J re temperaturen. i Verwachting van het Belgisch weerkundig instiuut: Lichte wind uit veranderlijke richtingen. Be- J wolkt tot betrokken. Enkele on- weersachtige neerslagvlagen. Weinig verandering in tempera- 4 turen. J Vandaag: zon onder 20.02 uur, maan onder 20.54 uur. Morgen: t zon op 5.11 uur, maan op 5.57 uur. v: x Zondag heeft de Syrische president Koewatii in de Egyptische hoofd stad besprekingen gevoerd over de toestand in Jordanië. Op de foto ziet men president Nasser (links) die zijn Syrische coüega op het vliegveld verwelkomde. (Van onze correspondent) Gistermorgen om ongeveer 9 uur is hij de firma A. Hartman en Zonen bedden- en matrassenfabrick te Ze venbergen een brand uitgebroken, die aan de 40-jarige ongehuwde arbei der J. Blommers uit Zevenbergen het leven heeft gekost. Om 9 uur wilde Blommers, na tijd, met een mede-arbeider, zekere G. eveneens uit Zevenbergen, zijn werk zaamheden hervatten in de afdeling waar de kapok wordt geplozen en ge droogd. Ineens vatte een hoop kapok vlam en begon als een fakkel te bran den. De twee trachtten nog het vuur uit te trappen en hierbij kwam B. te vallen. Het vuur greep zo snel om zich heen. dat hij niet tijdig meer overeind kon komen. Ook de pogin gen van G. om hem nog weg te sleu ren, slaagden niet. Met flinke brand wonden aan het gezicht kon G. ten laatste nog uit het gebouw komen. Toen even later enige personen er in slaagden Blommers uit het brandende gebouw te halen, was hij reeds over leden. Door de geweldige rookontwikke ling was het haast ondoenlijk in het Volgens een correspondent van de Engelse „Times" in Tokio zijn naar alle waarschijnlijkheid geheime be sprekingen aan de gang tussen de staatshoofden van communistisch China en nationalistisch China, Mao Tse Toeng en Tsjang Kai Sjek, ^over de „vereniging" van Formosa' met China. President Soekarno heeft maandag- Zij achten nochtans die samenwerking 55 gebouw te komen. De Zevenbergse brandweer begon het vuur te bestrij den. Het bleek echter nodig om de Ettense brandweer met haar nevel spuit te hulp te roepen. Het vuur werd toen gelokaliseerd en spoedig was men toen de brand meester. Een flinke voorraad kapok ging verloren en ook de machinerieën en 't gebouw liepen zware schade op. Aangaande de oorzaak van de brand tast men momenteel nog in het duis ter. Door het snelle optreden van de brandweer werd voorkomen, dat de brand oversloeg naar de andere fa brieksgebouwen. Een plons en hulpgeroep trokken de aandacht van een man, die op de Amsterdamse Keizersgracht liep. Toen hij opkeek zag hij in het water een pet drijven. Met een reddings- haak trachtte hij de drenkeling te redden. Toen dit niet lukte sprong een 26-jarige man te water, wiens pogingen echter evenmin resultaat hadden. Het slachtoffer, de 23-jarige matroos Th. G. werd even later met een dreg opgehaald. Hij bleek toen reeds te zijn overleden. Plet Nederlandse Tweede Kamerlid, J. J. Fens, is een van de twee kan didaten, die maandag door het comité van ministers van de Raad van Euro pa aan de raadgevende vergadering zijn voorgedragen voor de post van secretaris-generaal van de organisatie. De tweede kandidaat is, zoals ook ver wacht werd, de Italiaan Benvenuti. avond bekendgemaakt, dat het door hem gevormde kabinet maa,ndag een noodwet heeft uitgevaardigd betref fende de oprichting van een nationale Raad. De president sprak te Cheribon (West Java) voor een gehoor van naar schatting honderdduizend mensen. Hij zei, dat de vorming van een Nationale Raad een nieuwe stap betekent naar de „ware Indonesische democratie", öie hij de „Gotong Rotong" (eenheids) - democratie noemde. Met klem bestreed hij de Ameri kaanse persberichten, dat in Indonesië de democratie op het spel zou staan. Hij verklaarde, dat hij een vurig vol geling was van de grote Amerikaanse leiders en dat de Indonesische vorm van democratie ook beoogt de mensen te bevrijden van gebrek en vrees en hun vrijheid van meningsuiting en godsdienst te waarborgen. Soekarno zei ook, dat de Neder landers nog steeds West-Irian bezet houden. Zijns inziens deden zij dit om de rijkdommen van het eiland te ex ploiteren. Indonesië wenst echter ook vriendschap met Nederalnd, aldus Soe karno. De deelnemers aan de conferentie van militaire commandanten en bur gerlijke gouverneurs van heel Indone sië, die in Djakarta gehouden is, heb ben als hun oordeel uitgesproken, dat herstel van de samenwerking tussen Soekarno en Hatta niet mogelijk is. Op 11 mei a.s. zal H.K.H. Prinses Beatrix te Zierikzee het nieuwe Rode Kruis-ziekenhuis openen, waarvan de houw mogelijk is ge maakt door de hulp van 't Zweedse Rode Kruis na de waterramp van 2953. De joto toont het exterieur van het ziekenhuis minister-President, Guy Mollet, heeft m een radiorede ee- waarschuwd, dat er ondanks de be zuinigingen van de regering tot een bedrag van 250 miljard francs, nieu we belastingen nodig zullen zijn Zij zijn noodzakelijk, zo deelde hij mede, om de franc te handhaven en om dé grote doelen, die het land zich in Algerije heeft gesteld, te bereiken. Volgens berichten in de bladen zal Mollet trachten een bedrag van 150 miljard francs aan nieuwe belastingen te ontvangen om het begrotingstekort te verminderen. Op 7 mei a.s. De Nederlands-Westduitsc bespre kingen, die aan het begin van deze maand in Bonn zijn begonnen en tot doel hebben een oplossing te vinden voor een aantal geschilpunten tussen ons land en de Westduitse Bondsrepu bliek, zullen op 7 mei in Den Haag worden voortgezet. Bij deze tweede serie gesprekken zal het zwaartepunt liggen op financiële kwesties. In Padua, dertig kilometer van Venetië, waar wekenlang het proces Montesi de aandacht van Europa opeiste, begon maan dag het monsterproces over het drama aan het Comomeer. Waar is het goud van Mussolini? Kwam het inderdaad in de partijkas der Italiaanse commu nisten terecht? Waar zijn de geheime documenten gebleven? Wie hebben er de hand in de geheimzinnige serie gruwelijke moorden? Deze en nog vele andere vragen zullen thans een antwoord krijgen. ,Twaa'£ iaar heeft een leger van po- litie-amblenarcn alle gegevens verza meld, waaruit tenslotte de enorme oossiers zijn samengesteld. De Italia- hopen en rekenen echter op één Pr?c?s zal vele politieke geheimen ontsluieren recM^H- Waren er in het kleine van ?.adua al niet meer .lournalisten van vijf we-: relddelen zijn aanwezig. De 37 verdachten, die thans terecht staan, verdacht van verduistering van ac enorme hoeveelheid goud, van waardevolle documenten en verdacht van medeplichtigheid aan de talloze daarop volgende moorden, waardoor personen, die teveel wisten spoorloos uit de weg werden geruimd, zijn zon- oer uitzondering lid van de Italiaanse communistische partij. Het „goud van Dongo", ook wel ge- oemd de schat van Mussolini, is niets anders dan de goudvoorraad van de Sociale Italiaanse Republiek, de romp- staat, die door de Duce werd gefor- de meerd na zijn bevrijding door Duitsers uit Gran Sasso. Met deze ciale republiek wilde hij de oorlog aan ae zijde der toen verslagen Duitsers voortzetten. Tenslotte begreep hij, dat de oorlog verloren was. In gezelschap van zijn vriendin en zijn voornaamste medewerkers vluchtte hij naar de Ita liaans-Oostenrijkse grens, waar hij een laatste weerstand wilde organiseren om daarna snel en pijnloos met het Italiaanse goud te kunnen uitwijken naar Oostenrijk en vandaar naar Zuid- Amerika. In Dongo, aan de oevers van het Comomeer werd zijn groep aan gehouden door een communistische veerstandsgrocp. partisanen van de 52ste brigade der Garibaldisten, die onmiddellijk ontdekte, dat de Duce niet alleen de hele goudvoorraad van Iialië wegsleepte, maar dat tevens de fascistische leiders op deze wijze ook hun persoonlijk fortuin veilig poogden te stellen. Ze namen alles in beslag en in de namiddag van 27 april maakte men in het raadhuis van Dongo een inventarislijst op in vijfvoud. Oorlogsbuitgekaapt Deze vijf lijsten zijn evenals het goud spoorloos verdwenen, evenals het ge heime staatsarchief, dat Mussolini met zich meevoerde. De verzetsmannen bemerkten echter al spoedig, dat ze niet alles in beslag hadden genomen. Ze trokken de Duitse eenheden na, omsingelden hen opnieuw en namen wederom grote voorraden goud, edel stenen en waardepapieren in beslag. Een andere Duitse eenheid, die zich eveneens nog: in veiligheid poogde te stellen, wierp al haar waardevolle bezittingen in de Mera-rivier, waar spoedig tientallen goudvissers een for tuin ophaalden. Ook dit kapitaal ver dween evenwel spoorloos, evenals trou wens alle persoonlijke bezittingen van Mussolini en volle kisten documen ten, die in zijn villa Mantero door de communisten werden buit gemaakt. Om te voorkomen dat er iets van de roof zou uitlekken, werd een spe ciale executieploeg in het leven ge- toepen. Iedereen die teveel wist werd vermoord. De politife-officier Salcmi bijvoor beeld. hoewel overgeplaatst naar het andere einde van Italië, kreeg op 6 april 1946 het nekschot. In totaal zijn er vermoedelijk 250 personen ver moord. Kunnen er nog schuldigen worden gestraft? De dossiers vertonen grote hiaten. Het onderzoek heeft slechts zeer ten dele kunnen bepalen in hoe verre de 37 verdachten de hand heb ben gehad in de moordserie. Poli tieke tegenstanders werden in deze dagen zonder vorm van proces uit de weg geruimd onder de beschuldiging gecollaboreerd te hebben met de Duitsers. Wel heeft men ongeveer 300 getui gen opgeroepen, waarvan er velen tegenstrijdige verklaringen hebben afgelegd, deze weer hebben herroe pen, daarna een nieuwe lezing hebben gecorrigeerd en tenslotte veelal heb ben verklaard, dat het gerecht niet op hen kan rekenen, omdat ze bang zijn ook het nekschot te krijgen. dc beste opiossing voor het uit de weg ruimen van binnenlands problemen. Volgens een verklaring, na de con ferentie uitgegeven, zou nu overeen stemming zijn bereikt aangaande het vraagstuk van zelfbestuur voor de buitengewesten. Over de mate van zelfbestuur, die aan iedere provincie gegeven zal worden, moet overleg worden gepleegd tussen de centrale regering en het bestuur van het be trokken gebied. Indonesië heeft voorlopig de uitgif te van invoerlicenties gestaakt. Dit in verband met de slechte monetaire positie van het land. Twee jaar gevangenisstraf heeft de officier van Justitie, mr. A.W. Ro- singh, maandagmiddag ter zitting van de rechtbank te Maastricht geëist te gen de 20-jarige mijnwerkers J.B. uit Schaesberg en H. Bo. uit Maastricht. Op zaterdagavond 2 maart sloegen zij hun bewakers in het huis van be waring te Maastricht neer; B. met een waterkruik en de ander met een afgebroken armleuning van een stoel. Daarna namen ze de benen. Het was aan het goede geheugen van twee Maastrichtse rechercheurs te danken, dat de twee ontvluchten al heel spoedig in de woning van Bo. konden worden aangehouden, terwijl zij zich onder een tafel trachtten te verschuilen. Te Schoorl is gisteren een pl.m. 25 meter hoge boom, met een middellijn van 1.30 meter, bij het vellen op een duplexwoning terecht gekomen. De bovenverdieping, bewoond door de weduwe Slot, werd grotendeels ver nield. Het benedenhuis werd bescha digd. Dat niemand werd gewond is hieraan te danken, dat de politie bij tijds de woningen had laten ontrui men. De oorzaak wordt toegeschreven aan het breken van een stalen kabel, die de Boom in de goede richting moest doen vallen. De eindstrijd om de Engelse voetbalbeker wordt zaterdag in het Wembley-stadion te Londen gespeeld tussen Manchester United en Aston Villa. De KRO brengt een directe reportage van het laatste halfuur van deze wedstrijd, waarbij in de moge lijkheid van verlenging van de strijd is voorzien. Verslaggever is Leo Pagano. „Het zou zeer te betreuren zijn, dat de wegenaanleg in de eerste plaats de sector wordt,waar men tracht dc bestedingsbeperking te verwezenly- ken". Dit zei professor S. Korteweg, hoogleraar in de Economische Weten schappen aan de Rijksuniversiteit te Groningen in een inleiding, welke hy gistermiddag hield op dc lunchbijeen- komsl van het Nederlandse Vcrkeers- instituut in de Dierentuin te 's-Gra- venhage. In Nederland zijn van rijkswege in de jaren 1930-1943 gemiddeld 35 kilo nieter nieuwe wegen aangelegd. In de jaren 1944-1956 bedroeg dit gemiddelde 28 kilometer per jaar. Professor Kor teweg meende, dat uit deze daling de conclusie kan worden getrokken dat de nationale inspanning op het gebied van de verkeersverbetering thans la ger ligt dan voor de oorlog. Volgens de K.N.A.C. is het totaal bedrag der verstrekte opdrachten in de wegenbouwsector de afgelopen maanden slechts half zo groot (of nog minder) geweest dan het totaal bedrag in de overeenkomstige maan den van 1956. Uit thans bekend gewor den cijfers blijkt dat de terugslag van ae bestedingsbeperking op de wegen aanleg belangrijk groter is dan voor bijna alle andere sectoren. Naar het oordeel van de K.N.A.C. ontstaan hierdoor achterstanden, die nagenoeg niet meer in te halen zul len zijn. Met het oog op de ernst van deze ontwikkeling belegt de K.N.A.C. donderdag aanstaande des middags in het Kurhaus te Scheveningen een bij eenkomst onder de titel „bestedings beperking cn wegenaanleg". Op 1 april 1956 hadden 103 wegen bouwbedrijven 10.000 losse arbeiders in dienst. Op 1 april jl. was dit aan tal 8000. Daarnaast zijn reeds geschool de arbeiders uit de vaste personeels- kernen van de wegenbouwbedrijven ontslagen moeten worden, zo heeft de K.N.A.C. vernomen.

de Stem | 1957 | | pagina 1