M un „Argo Ollandia gleed van Schelde-helling Bevolkingsonderzoek op t.b.e. een klemmende noodzaak is N Ei Co ge Stamboek-rundvee-export Handbal in het zuiden Schoolvoetbal te Oostburg Hoi AÜVERIEREN.... doet VERKOPEN Arbeidsmarkt 1957 in Actie Toverbal begonnen Olympus stevig aan de leiding Protesten in Afd. Zeeland Togo nu alleen aan de leiding „DIPO, DE DONKERE DWERG" AANBESTEDING DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 APRIL 1957 Vorstelijke gift van reder Cartas Champagne-doop Paasvoetbal Hulst St.-Joris-tochtcn in Terneuzen Niemand onttrekke zich daaraan De r.-k. vlassers van Zeeuwsch- Vlaanderen bijeen te Koewacht Middenstandsforum te Hulst Vooruitzichten niet zo gunstig WHAT YOU CALL Rij kskweekschool won Zeeuwse voetbaltitel U stelt de hoogste eisen aan Uw BRUIDSJAPON U verlangt de nieuwste materialen V MODEHUIS Grote Markt 6 Goes kan daaraan voldoen. a r i e v e n personeel gevr. tÏTkoop*gÊvr! te koop aangeb. huTzen hypotheken verloren auto's - motoren diversen MORGEN DINSDAG 30 APRIL KONINGINNEDAG zijn onderstaande zaken te HULST de gehele dag GESLOTEN N.v. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN OOI Iets Voor de Schelde-werf te Vlissingen was het j.l. zaterdag een belangrijke dag. Voor de grootste order, welke z(j ooit kreeg, gleed 's middags kwart over twaalf glad en statig het eerste schip te water. Het was het mo torschip „Argo Ollandia" van de tijd nog volgen. Mevr, Posthuma-de T,arisen, echt genote van de president-directeur der Herstelbank, verrichtte de cham pagne-doop en hakte, of ze nooit anders deed, de laatste beletselen Het was een mooi moment toen de sierlijke 14.000 tonner in zijn ele ment dook, doch nieuws zat er niet in. Dat kwam pas op het einde, toen de heer J. Carras, de Griekse reder, die als eigenaar van een Panamese scheepvaart mij. de reuze-opdracht gaf, de mededeling deed. dat voor ieder der tien schepen 500 pond ge stort zal worden in een fonds ten behoeve van het ..Schelde-personeel", dat in aanmerking komt zich verder technisch te scholen. Na afloop der tewaterlating werd de vele genodigden, een lunch aan geboden in Britannia. Standarisatie De directeur der „Schelde", de heer Hupkes, heeft m een korte re devoering er nog eens met nadruk op gewezen, dat de beste methode om de bouwprijzen van schepen laag te houden in vergaande standarisatie gevonden moet worden. Het is in dit verband van groot belang, dat sche pen in gelijke series besteld worden, respectievelijk dat de reders hun eisen aanpassen aan bestaande stan daardnormen. De serie van 10 sche pen, zoals door de heer Carras be steld, waarbij door efficiëney aan trekkelijke bouwprijzen bereikt kon den worden heeft deze stelling ten volle bewezen. Hierna voerden nog mevrouw Posthuma. de heer R. de Bruyn, van de stichting Nederlandsdhe scheeps bouw export centrale, via welke stichting een deel van de contracten afgesloten werd, de heer J. Carras en de heer A. Lemos, Grieks parle mentslid, het woord. In zijn dankwoord aan de werf on derstreepte de heer Carras nog eens nadrukkelijk het grote belang van het Griekse element in de moderne rederswereld. Het verheugde hem, dat reeds vele Griekse reders be stellingen bij de Nederlandse scheepsbouwindustrie plaatsten en hij sprak de hoop uit dat dit in de toekomst nog in toenemende mate De verdere uitslagen van het Paas- toernooi voetballen te Hulst luiden: Afdeling A: Hervormde school Tern. - School A Tern. 3—0; St. Wil li brordusschool Hulst I r.-k. Jon gensschool Koewacht 0—0; St. Willi- brordusschool Hulst I - School A Tern. 30; St. Willibrordusschool Hulst 1 - r.-k. Jongensschool Clinge 00; Prinses Marijkeschool Axel - Koewacht 1—0; School A Tern. - Prinses Marijkeschool Axel 01; Clinge - Hervormde school Tern. 41; Clinge - Prinses Marijkeschool 20; St. Willibrordusschool Hulst I - Prinses Marijkeschool 6—0; School A Tern. r.-k. Jongensschool Koewacht 0—0; St. Willibrordusschool Hulst I - Hervormde school Tern. 3—1; Herv. school Tern. - Koewacht 00; Clinge - School A Tern. 40; Herv. school Tern. - Prinses Marijkeschool 21; Clinge - Koewacht 20. Afdeling B: Techn. school Hulst 2 - Jans. lyc. 5 30; Techn. school Hulst 2 - Hondius lyc. 3 20; Jans. lyc. 5 - Techn. school Tern. 3 02; Techn. school Tern. 3 Hondius lyc. 3 20; Jans. lyc. 5 - Hondius lyc. 3 20; Techn. school Hulst 2 - Techn. school Tern. 3 1—0. Afdeling C: Chr. ulo Axel 1 - Jans. lyc 3 20; Jans. lyc. 3 - Petrus Hon dius lyc. 2 23; Jans. lyc. 3 - Open bare ulo 1 0—4: Petrus Hondius lyc. 2 - Openbare ulo 1 30; Chr. ulo Axel 1 - Openbare ulo 1 10; Chr. ulo Axel 1 Petrus Hondius 2 14. Voor de vijfde achtereenvolgende maal hebben welpen en kabouters, gidsen, padvindsters, verkenners en zeeverkenners hun resp. 10 en 20 km lange St. Joriswandeltocht te Ter- neuzen gelopen. Op de Markt reikte oubaas L. S. Blom uit Aardenburg, districtscom mandant voor Zeeuwsch - Vlaande ren, de prijzen uit. De uitslagen luiden: Welpen en kabouters (10 km): 1 Eenhoorn-groep, Oostburg, 275 pnt. 2 Rodanborgh-groep, Aardenburg, 263 pnt. 3 Stanley-groep, Oostburg, 263 pnt. 4 Viking-groep, Gent (B.260 pnt. 5 St. Hubertus-groep, Terneuzen 256 pnt. Gidsen, padvindsters, verkenners en zeeverkenners (20 km): 1 St. Jo- ris-vendel, Goes, 295(2 pnt. 2 Schelde- zwervers, Vlissingen. 28612 pnt. 3 Doorman-groep. Terneuzen, 284 pnt. 4 E.O.S. Sr., Terneuzen, 278 pnt. 5 Ganzevendel, Goes, 274 pnt. en negen „zusjes" van haar zullen in de loop het geval zal zijn. Hij dankte de di rectie van ,.de Schelde" voor de doel treffende wijze, waarop zij de bouw van deze schepen ter hand genomen heeft en bracht nog een bijzondere dank aan de heer Hupkes voor het grote aandeel, dat hij heeft genomen bij het stand brengen van deze toch ook voor Nederland zo uiterst be langrijke scheepsbouworder. Iets ongunstiger dan vorig jaar Nadat eind december jl. het aanbod op de Zeeuwse arbeidsmarkt, uit 2032 personen bestond, had in janua ri en februari een stijging plaats tot resp. 2131 en 2397 personen. Daarna heeft zich onder invloed van het seizoen in de maand maart een daling van het aanbod voorge daan, waardoor eind maart het aan bod tot 1.813 was afgenomen. Onder deze aantallen waren resp. 1.732, 1.378, 1.581 en 1.147 geheel werklozen en 300, 753, 816 en 666 per sonen werkzaam op aanvullende wer ken. Bij vergelijking van de gedetailleer de cijfers van 31 december 1956 en 31 maart 1957 blijkt, dat vooral de landbouw en het personeel in alge mene dienst tot de afneming van het aanbod nebben bijgedragen. De daling bij andere bedrijfsklassen en bedrijfs groepen is veel minder spectaculair, terwijl bij enkele bedrijfsklassen en bedrijfsgroepen zelfs een stijging van het aanbod plaato vond. Het meest opmerkelijk is de stij ging in de bedrijfsklasse bouwnijver heid. welke vooral een gevolg is van mindere activiteit in de sector van de water-, spoor- en wegenbouw. Wanneer men de cijfers van 31 maart 1957 vergelijkt met die van 31 maart 1956, dan blijkt het aanbod thans hoger te liggen. Eind maart 1956 stonden er nl. 1694 werklozen ingeschreven en eind maart van dit jaar 1813. De bedrijfsklassen bouwnijverheid, niet-varend transportpersoneel en per soneel in algemene dienst en de groep minder geschikten hebben het grootste aandeel in het verschil, wat slechts gedeeltelijk wordt gecompen seerd door het kleiner aantal inge schreven personen uit de landbouw. Het aantal openstaande aanvragen verminderde van 587 op 31 decem ber 1956 tot 548 op 31 maart 1957. De bouwnijverheid geeft vooral een vermindering van het aantal open staande aanvragen te zien, welke niet geheel door een toeneming van de vraag in andere bedrijfsklassen en bedrijfsgroepen wordt gecompen seerd. Met nooit verflauwende ijver en met behulp van de moderne wetenschap wordt ook in Nederland de tuberculose bestreden. Daardoor is het gelukt deze vroeger veel voorkomende ziekte een heel stuk terug te dringen. Dit wil allerminst zeggen, dat wij er nu zijn en dat het verder wel zo geen vaart meer zal lopen. De medici gaan iedere dag opnieuw weer verder, maar hebben daarbij de hulp van de mensen nodig. Het is werkelijk geen luxe, dat op gezette tijden een nieuwe ronde" op het gebied van het bevolkingsonderzoek begint. Maar in de vorige ronden is wel gebleken, dat in verscheidene gevallen de bron niet kon worden ge vonden, omdat niet ieder aan het onderzoek deelnam. Dr. H. D. J. Meyer, longarts te Terneuzcnr die het onderzoek leidt, gaf ons daarover enkele inlichtingen waarbij hij er zich over beklaagde dat een nog veel te klein percentage van de bevolking zich aan deze voor de volksgezondheid hoogst noodzake lijke maatrjgel onderwerpt. Alleen al van financieel standpunt uit gezien kan, wanneer bij onder zoek blijkt dat iemand is aangetast, door direct ingrijpen veel geld be spaard worden. Wanneer het n.l. blijkt dat iemand in een sanatorium moet worden opgenomen (en dit zijn dan in de meeste gevallen mensen, die altijd hebben gedacht, dat zij niets mankeerden) kost dit handen vol geld. Het belangrijkste echter is dat men, door aan het onderzoek mee te doen, zichzelf en zijn omgeving in letterlijke en figuurlijke zin voor rampen kan behoeden. In het afgelopen jaar zijn 75 nieu we gevallen ontdekt, zo deelde ons dr. Meyer mee. Zeven gezinnen met elf patiënten zijn niet verzekerd. Op vrijdag 3 mei a.s. organiseert de r.k. Zeeuwsch-Vlaamse vlassers- bond in samenwerking met de ver eniging van oud-leerlingen en cur sisten der r.k. Vlassersschool te Koe wacht een tweetal zeer belangrijke lezingen. Op deze avond zal dr. Jac. van Lierde spreken over de belang rijkste aspecten van de Europese markt. Hierna zal de Belgische oud minister drs. A.Dequae spreken over de gevolgen van de Europese markt voor het vlas. Deze lezingen wor den gehouden in het patronaatsge bouw en zijn gezien het groot aan tal leden van beide verenigingen, en kel voor leden toegankelijk. Voor deze mensen genezen zijn zal dit heel wat geld kosten. Op de indicaties, die in de periode van 1954 tot 1957 zijn verkregen, is het lang niet altijd gelukt de bron te ontdekken. Het is zonder meer dui delijk, dat men de bron moet kennen, wil men de ziekte afdoende bestrij den. Deze niet-ontdekte bron is hoogstwaarschijnlijk te vinden bij de mensen, die het niet nodig achtten zich aan een onderzoek te onderwer pen. Zij weten niet, dat men drie soorten onderscheidt; de actieven, debieus-actieven en niet-actieven. Zij vergeten daarbij ook dat debieus-ac tieven spoedig actief kunnen worden en een ernstig gevaar voor zichzelf en de omgeving vormen. Opvallend is dat het meestal de kleine zelfstandigen zijn, die zich aan dit hoogst-noodzakelijke onderzoek onttrekken. Willen wij de gevreesde t.b.c. min stens op de plaats houden waar zij nu is, en liever nog verder terug dringen, dan zal de bevolking meer medewerking moeten geven dan tot nu toe gebeurd is. Tijd kost het bijna niet en de kosten (f 1.25 per persoon en soms valt daar ook nog over te praten) kunnen geen belemmering vormen. Voor de zomervakantie begint (van 24 juni tot 24 juli) is Terneuzen aan de beurt. Sas van Gent volgt van 16 tot 23 september; Sint Jansteen van 25 september tot 3 oktober; Hulst van tot 16 en Clinge van 18 tot 25 okto ber; Oostburg van 28 oktober tot 5 november en tenslotte Vogelwaarde van 7 tot 14 november. Laat ieder het belang van het on derzoek inzien. In vele gemeenten werd een aantal gevallen van actieve Donderdag 9 mei wordt te Hulst in hotel „De Graanbeurs" een mid denstandsforum gehouden, dat door de KRO wordt uitgezonden. In dit fo rum hebben zitting: de heer W. Pe ters. lid van de Tweede Kamer, drs. K. Samson, directeur-secretaris van de Ned. R.-K. Middenstandsbond, de heer F. de Hosson, voorzitter hoofd bestuur Kath. Interdiocesane Midden standsbond Haarlem-Rotterdam, Wou ter Perquin, directeur Partijbureau K.V.P. en de heer H. Fikkert, chef reportage KRO. De N.V. vee-export en handels vereniging van de leden der ver eniging „Het Nederlands rundvee stamboek" heeft te 's-Gravenhage haar algemene vergadering van aan deelhouders gehouden onder leiding van president-commissaris v. d. Torren uit Waddinxveen. Het was voor de eerste maal na 37 jaren, aldus directeur L. Bakker in zijn jaarverslag, dat dit niet onderte kend was door de thans oud-direc teur D. E. C. Hartog. In die 37 jaar echter heeft de heer Hartog de N.V. gemaakt tot de gezonde instel ling die ze thans is en die haar omzet in 1956 praktisch gelijk heeft kunnen houden aan die in 1955. niet tegenstaande de gehele export uit ons land minder is geweest. Dit heeft de N.V. te danken aan het ver standige en vooruitziende beleid van de heer Hartog. Deze stelde zich steeds op het standpunt dat niet het maken van (grote) winst (voor de aandeelhouders, waarvan het N.B.S. de grootste is) het eerst vereist is doch het vormen van een goed inter mediair tussen de Nederlandse vee fokkers en de buitenlandse afnemers. Wat met zich meebrengt het ver lenen van de grootst mogelijke ser vice het betrachten van grote cou lance en het leveren van zeer goede dieren, zodat de afnemers tevreden zijn. Het buitenland vraagt vooral ruim gebouwde dieren en goede constitutie en exterieur en met goede liefst beste produktie (afstamming). Dat ons vee gewild is blijkt o.a. ook uit de aan vragen om sperma voor k.i. uit vele delen van de wereld. Nederland kon in 1955 met zijn ex port doorgaan niettegestaande heel Europa door mond- en klauwzeer ge teisterd werd. Dit, dank zij ons voor behoedend enten. Toch moeten we goed actief blijven want het buiten land stelt steeds strengere veterinaire eisen. Directeur Bakker herinnerde aan de goede medewerking van de be- -trokken overheidsinstanties, van de staf van het N.R.S. en van de die renartsen overal in het land. Wplke medewerking veelal van groot be lang is temeer daar de export vaak in de haast moet gebeuren. De rekening over 1056 sloot met een flink batig saldo. Het dividend werd vastgesteld op 7 pet. (v. j. 8); het reservefonds werd verstevigd waarmee de N.V. op nog weer hech ter grondslag komt te verkeren. Directeur Bakker deelde o.a. nog mede dat de vooruitzichten voor de export niet zo gunstig zijn als vorig jaar. Totnutoe zijn er minder dieren uitgevoerd dan in de overeenkomstige periode van 1956. Italië, altijd een goede afnemer, zowel van zwart bont als van roodbont vee heeft blijkbaar minder vee nodig. Mogelijk dat de veeprijzen in ons land ook te roog zijn. Luxemburg schijnt ook minder rundvee nodig te hebben, evenals andere landen. Vermoedelijk zal de sanering hier en daar reeds doorwerken. Joego-Slavië, in 1956 en de eerste twee maanden van 1957 een goed afnemer van zwartbont ge- bruiksvee, is momenteel niet meer „aan de markt". Mogelijk vormt de vrees voor het mond- en klauwzeer een factor die de export verhindert. Maar dan zal een en ander, toch wel weer ten goe de keren want in Frankrijk bijvoor beeld is de in- en doorvoer van rundvee weer toegestaan. tuberculose ontdekt waardoor tijdig de maatregelen tot genezing konden worden genomen. Minister - president Drees heeft de eerste bijdrage geleverd voor de Ac tie Toverbal, waarmee men een mil joen gulden bijeen wil brengen voor 3000 jeugdige Hongaarse vluchtelingen in Oostenrijk. In zijn kabinet op Plein 1813 in Den Haag heeft dr. Drees zaterdag een doosje van de voor deze actie vervaardigde toverballen ge kocht van een deputatie van de Ne derlandse jeugd. Dc minister - president sprak zijn vreugde uit over het initiatief der gezamenlijke organisaties en wenste de actie groot succes toe. In het kader van de Actie Tover bal zullen in een maand tijds vier series van 250.000 doosjes toverballen door leden van diverse jeugdgroepen, sportorganisaties, schoolclubs e.d. aan de man en de vrouw moeten wor den gebracht. In elke serie zitten de kansen op het winnen van een huis, een auto. twee televisietoestellen, ra dio's, fietsen en studiebeurzen met een gezamenlijke waarde van 140.000 aan prijzen. De kopers van dit speciale snoep goed mogen de doosjes niet openen voordat in een radio-uitzending aan het eind van de maand mei bekend wordt gemaakt, welke verrassingen aan de toverballen verbonden zijn. In de zuidelijke eerste klasse heren van de handbalcompetitie besloot DES 2 de competitie met een 410 overwinning op bezoekende Agres- sive, waardoor de stand nu als volgt luidt: Stratum Meteoor 12-21; Swift 12-19, HEM 12-14. Agressive 11-12. P SV 2 12-8, DES 2 12-8, Geel Blauw 11-0. In de eerste klasse dames won Marathon de Vlissingse derby tegen Zeeland Sport met 25, waardoor beide ploegen van plaats verwissel den op de ranglijst die er nu als volgt uitziet: Eindhoven 11-22, DES 11-16, Swift 12-12, Marathon 10-10, Zeeland Sport 9-8, PSV 2 10-3, RPC 9-1. In de tweede klasse heren B zag EMM zich in Goes met 16-7 geklopt door Tonido en daardoor werden de Middelburgers alleen lantaarndra gers, want PTT behaalde een verras sende 12-9 overwinning op EBHV. De stand is hier: Marathon 11-18, Tonido 11-18, Volt 12-17, SOA 12-12, EBHV 14-12, Longa 10-7, PTT 11-4, EMM 11-2. In de tweede klasse dames B werd Tonido nog wat steviger op de on derste plaats gedrukt, want het kreeg op eigen veld een 2-4 nederlaag te slikken van Walcheren. Volt bleek niet opgewassen tegen het bezoeken de Longa (1-4), zodat de stand nu als volgt is: EBHV 10-20, Walcheren 8-11. Longa 9-11, Volt 9-5, Geel Blauw 8-3, Tonido 8-2. (Zeeuwse handbalcompetitie) Olympus heeft zich stevig aan de kop van de Zeeuwse eerste klasse heren geplaatst door een van de naaste concurrenten, Tonido 2, met lege handen naar Goes terug te stu ren. Marathon 2 had geen moeite met Tonido 3. terwijl de strijd om de onderste plaats tussen EMM 2 cn Marathon 3 in een 14-12 zege voor de Middelburgers eindigde. De stand ziet er nu als volgt uit: Olympus 10- 19, Volharding 11-16, Tonido 2 11-14. Marathon 2 8-11, Tonido 3 10-4. Wal cheren 9-3, Marathon 3 8-2, EMM 2 7-1 xx. In de eerste klasse dames kreeg Hontenisse onverwachts een 2-0 ne derlaag te slikken van De Meeuwen. Weliswaar bleef de leiding nog be houden, maar Luctor, dat een be nauwde 4-3 overwinning behaalde op het bezoekende EMM, kon dus twee punten inlopen. Volharding wist ODI een 3-3 gelijk spel af te dwingen en veroverde daarmede het eerste punt je. De stand is hier: Hontenisse 8-12, Luctor 8-11. EMM 7-9. ODI 9-7, De Meeuwen 6-4. Volharding 6-1. In de tweede klasse gaf Marathon 3 goed partij aan Walcheren 2, maar kwam door een 2-4 nederlaag toch weer wat, steviger op de onderste plaats. De stand is: Marathon 2 10- 17, Zeeland Sport 2 8-12. Walcheren 2 8-11. Olympus 8-10. Luctor 7-2, EMM 2 8-2. Marathon 3 5-0. Bij de dames-junioren eindigden alle wedstrijden in een gelijk spel. Meeuwen en Hontenisse scoorden elk een maal. Hellas en ODI eik drie maal, terwijl ook Tonido en Volhar ding de buit deelden. De stand is: Tonido 10-16. Luctor 9-14, Volharding 10-14, Hontenisse 8-10, Hellas 9-4, De Meeuwen 7-3, ODI 9-1. Het openbaar Lyceum 1 te Oost burg is winnaar geworden in dc D- klasse van het schoolvoetbal in Oost burg en wordt afgevaardigd naar het kampioenschap van Zeeland. Dc uitslagen waren: Afd. A: OL school Oostburg—OL school Schoon- dijke 1-0, Breskens—Biervliet 2-2, Biervliet—Cadzand 7-0, Schoondijke— Breskens 0-4. Oostburg—Cadzand 2-0, Schoondijke—Biervliet 1-3, Oostburg— Biervliet 0-2, Breskens—Cadzand 4-0. Schoondijke—Cadzand 1-0, Oostburg— Breskens 0-6. Eindstand afd. A: 1 Breskens 7 pnt; 2 Biervliet 7 pnt; 3 Oostburg 4 pnt; 4 Schoondijke 2 pnt; 5 Cadzand 0 pnt. Uitslagen afd. B: Techn. school Oostburg 4Techn. school Oostburg 5 2-0, Op. ULO Oostburg 2—Op. Lyceum Oostburg 3 1-0; r.-k. HBS Schoondij ke 3Techn. school Oostburg 5 3-0: Op. ULO Oostburg 2Techn. school Oostburg 4 0-1; Op. Lyceum Oostburg 3r.-k. HBS Schoondijke 3 0-3; Techn. school Oostburg 5Op. ULO Oostburg 2 0-0: Techn. school Oostburg 4r.-k. HBS Schoondijke 3 0-3; Techn. school Oostburg 5Op. Lyceum Oostburg 3 0-2; Op. ULO Oostburg 2r.-k. HBS Schoondijke 3 0-0; Techn. school Oost burg 4Op. Lyceum Oostburg 3 0-1. De protestcommissie van de afde ling Zeeland K.N.V.B. heeft een vier tal protesten behandeld. Afgewezen werden de protesten van Spui (Drie wegen - Spui op 16 februari) en Dui- veland (Zierikzee 4 - Duiveland op 2 maart). Niet verder in behandeling genomen werden de protesten van Mevo (Wolfaartsdijk - Mevo en Mevo 2 - Burgh 3, beide gespeeld op 6 april). De wedstrijd Bruse Boys 2 - Mevo 2, gespeeld op 13 april, moet worden overgespeeld op het terrein van Mevo omdat Bruse Boys met ongerechtigde spelers is uitgekomen. (Zeeuwse korfbalcompetitie) In de eerste klasse van de Zeeuw se korfbalcompetitie nam Togo al leen de leiding, want Animo moest met een 53 nederlaag naar Souburg terug. Olympia haalde de eerste puntjes binnen door een verrassende 4—1 zege op het bezoekende Swift 2. In 2A bleef Swift 3 aan de kop. Dit maal moest Tjoba 2 er op eigen veld met 24 aan geloven. TOP had wei nig moeite met Vios 2 (81) en kwam door deze overwinning alleen op de tweede plaats, want Zuidwes ters kreeg bij Vitesse de kous op de kop (31). In 2B verspeelde Elto nog geen enkel puntje, want ook Volharding 2 moest er in eigen huis met 18 aan geloven. Zeelandia bleef echter ook nog zonder verliespunten door een stevige 91 overwinning op Luc tor. Scampo'o 2 zag zich met 35 geklopt door het bezoekende Vopo en is nu alleen lantaarndrager. De Poel bleef op het nippertje baas over Togo 2 (3—2). In 3A kwamen alleen Atlas tn Stormvogels tegen elkaar in het veld. Stormvogels won met 15 en haalde daarmede de eerste puntjes binnen. In 3B kwam Swift 6 op eigen veld te gen DOS '55 niet verder dan een 66 gelijk spel en moest daardoor de eerste plaats afstaan aan Ondo, dat bij VZOD de volle buit opeiste. In 3C bleven Vopo 2 en SSS de leiding delen. Vopo 2 bezorgde Elto 2 op eigen veld een 13 nederlaag en SSS stuurde Dios met lege handen naar huis (4-1). Eindstand afd. B: 1 r.-k. HBS Schoondijke 3 7 pnt; 2 Op. ULO Oost. burg 2 4 pnt; 3 Techn. school Oost. burg 4 4 pnt; 4 Techn. school Oost. burg 3 4 pnt; 5 Techn. school Oost. burg 5 1 pnt. Uitslagen afd. C: Techn scioo/ Oostburg 2—Techn. school Oostb-, 3 4-0; Öp. Lyceum Oostburg 2—r,, HBS Schoondijke 2 0-1; Op. Ulfl Oostburg 1Techn. school Oostburg j 1-0; Techn. school Oostburg 2—r,-g HBS Schoondijke 2 1-0; Op. Lyceum Oostburg 2—Op. ULO Oostburg 1 0-0; Techn. school Oostburg 3r.-k. HBS Schoondijke 2 0-1; Techn. school Oost. burg 2Óp. ULO Oostburg 1 1-0; Op, Lyceum Oostburg 2Techn. school 3 5-0; r.-k. HBS Schoondijke 2-Op ULO Oostburg 1 2-0; Techn. school Oostburg 2—Op. Lyceum Oostburg 2 2-0. Eindstand afd. C: 1 Techn. school Oostburg 2 8 pnt; 2 r.-k. HBS Schoon, dijke 2 6 pnt; 3 Op. Lyceum Oostbur; 2 3 pnt, 4 Op. ULO Oostburg 1 3 pK; 5 Techn. school Oostburg 3 0 pnt. Uitslagen afdeling D: Techn. school Oostburg 1—r.-k. HBS Schoondijke 1 0-5, Techn. school Oostburg 1—Op Lyceum Oostburg 1 2-3. Op Lyceum Oostburgl—r.-k. HBS Schoondijke 1 1-0 Eindstand afd. D: 1 Op. Lyceum Oostburg 1—r.-k HBS Schoondijke 1 dijke 1 2 pnt; 3 Techn. school Oost burg 1 0 pnt. (Advertentie) Het voetbal-toernooi in Zeelui I behoort voor de afdeling D, wse i de oudste scholieren uitkomen. tot het verleden. In Middelburg hv t men de vier districtskampioenemt:: de eindronde. De rijkskweekschool won met 1 van het openbaar lyceum uit OorC burg en met 3-0 van het openbr lyceum uit Goes. Het St.-Janseni1.' lyceum uit Hulst won zowel vr Goes als van Oostburg met M Oostburg legde door een 2-0 zege c; Goes beslag op de derde plaats te de beslissende strijd tussen de Kwet kelingen en Hulst leverde geen dot punten op (0-0). De eindstand werd derhalve: Rijkskweekschool en St.-Janseni;! elk 5 punten; Lyceum Oostburg punten; Lyceum Goes 0 punten. Er moest dus een beslissingsw.'l strijd worden gespeeld en deze wel met 3-1 gewonnen door de kweei| lingen, die dus kampioen van land werden. DE SLUISE auto- en motorei 1 (S.A.M.) organiseert morgenmii dag, ter gelegenheid van de S.P1 feesten een oriëntatie- en pijlen:. OP DE NENYTO-BAAN te Rotte- dam zijn zondag de jaarlijkse 1 tafette-wedstrijden van DOS Vktoria gehouden. Bij de her werd de estafette over 7500 melfj gewonnen door Trekvogels Den Haag vóór Thor uit Roosc: daal. „Suprint" werd zesde. W. J. DOMINICUS BLEYLE VETRIX DAMESCONFECTIE TOBY DAMESTAILLEURS 1319. Aram kwam bij, door dat er water in zijn gezicht spatte. Eerst dacht hij, dat het regende. Maar toen zag hij bo ven zich een strakblauwe lucht en hij ontdekte, dat het over- spattende boegwater van een snelvarende boot hem had doen bijkomen. Hij merkte, dat hij, aan handen en voeten gebon den, op de bodem van een boot lag. Hij kon de mast zien en een vreemd gevormd, driehoe kig zeil, zoals hij nog nooit eerder had gezien. Langzaam keerde zijn herinnering terug en plotseling stond alles hem weer helder voor de geest. De ontvoering van de dwerg, de achtervolging der rovers en de plotselinge overval. Hij tracht te zijn hoofd op te tillen, doch het deed hem zo'n pijn en hij was zo stijf, dat hij er alleen in slaagde, het een weinig te draaien. Toen pas zag hij dat Presto naast hem lag, even eens gebonden. „Presto!" fluis terde hij zachtjes, doch de knaap gaf geen antwoord. Zijn gefluister was echter toch ge hoord, want even later boog een van de mannen in de witte gewaden zich over hem heen Hij zei geen woord, doch toen hij zag, dat Aram was bijgeko men. sjorde hij hem in een zit tende houding en bracht een mok water aan Arams lippen. Op maandag 6 mei 1957 n.m. 19.30 zal namens het r.-k. schoolbestuur te St.-Jansteen publiek worden aanbe steed in percelen en in massa: het bijbouwen van een leslokaal annex dokters- hoofdenkamer, etc. aan de r.-k. school voor l.o. te Kapellebrug gemeente Clinge. Bestek en tekening ad. f 10.per stel, rest. f 2,50 bij inlevering op de dag van aanbesteding, verkrijgbaar ten huize van de architect L. Nieuwstraat 22 te Hulst, tel. 74. De architect B.N.A. J. v. d. Avoird. Alléén bi) uooruitbetalmg Uitsluitend vooi de Zeeuwse oplage. 3 regels of rrunder f U.8U, Iedere regeJ meei 15 ct Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen hall geid berekend Bij plaatsing in de gehele op lage 3 regels ol minder 1.35; iedere regeJ meer 35 ct. 25 letters, cijfers of lees tekens gelden voor 1 regel. Dringend gevr. in geen zware post, zeer bekw. meid, boven de 20 jr., hulp van werkvrouw kunnende zelfstandig werken, reeds gediend hebbende - Zich aanbieden met zeer goede refe renties. Loonwedde frs. 2500 p. maand plus treinkosten. R Verbruggen-Debbaut Groothan del, Statiestraat 121, St. Niklaas W. 17024 Dienstmeisje gevraagd, zelfstan dig kunnende werken, geen zwaar werk. Dorp 29 Stekene. Een dienstmeisje voor d. en n. gevr. Hoog loon. Inl. bij Dokter de Smet, Dokter Verdurmenstr. 25 St. Niklaas 17065 Voor direct gevr. flinke dienst bode voor d en n. Goed loon. Bassleer, tandarts, Dorpsstr. 12, Stekene. 17054 Antiek te koop gevraagd, o. a. meubelen, porselein, kristal, ko peren en tinnen voorwerpen ouderwetse mahonie stoelen en ronde tafels, oud goud en tafel zilver enz. enz. J Jansen. Vee marktstraat 33, tel. 7936 Breda. Een bulskachel z.g.a.n. te koop. Te bevr. H. Heye, Slager, Kloosterzande In goede staat zijnde autoban den, alle maten, ook coveren, - nieuwe auto-accu's, voor alle wagens, met 15 m. garantie, zeer laag in prijs J. Tijs, Talmastr. 61, Breda tel. 4552.39973 Partij open bakfietsen, zware en lichte lucht-onderstellen en aanhangwagentjes voor auto's, 2,5 tons luchtbandenwagens. J. Tijs, Talmstraat 61 Breda - tel. 4542 39974 Te koop i.g.st.z. luchtbanden- wagen. Te bevr. bij C. Verwil- ligen, Tragel 77 St. Jansteen^ Boerenmanskleren te koop. Voorstad 39, Goes. 22349 Een woonhuis te koop. Wals- oordensestraat 35 Walsoorden. Nieuwbouw f 17.000, vrije ves tiging. Makelaars v. d. Berg en Co., Nieuwe Ginnekienst 43, Breda. 40037 Te koop: arbeiderswoning te Axel. Terstond te aanvaarden. Bevragen: Adm.kantoor Knie riem, Axel, Noordstraat 37. Geldleningen op hypotheek of op andere objecten, financiering auto's en landbouwwerktuigen, 25-jarige ervaring. Makelaars kantoor L. A. v. Opstal en zn., Jac. v. Beierenstr. 1 Goes tel. 2584. Tussen Koewacht - Terhole - over Kijkuit een krik, ketting en muursleutel verl. Tegen bel. ter. te bez. bij V. J. Thijs, Transport, Axel, Kijkuit K 54, tel. 369 Hulst. Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf Roosendaal. Hoogstraat 75, tel 4583 en 4859 Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks. Betaling te re gelen Op dinsdag 30 april (Koningin nedag) schieting bij Aug, de Gucht. Hulst. Begin 3 uur.' Op 30 april (Koninginnedag) schieting bij de Wed. A. Baart, Kloosterzande, Begin 3,30 uur. Bosch Borgh stijn A. F. Buys se D. de Cock Fa. Th. C. Fassaeri Levensmiddelen. bedrijf A. J. Heyndrickse Albert Heyn Fa D. F. v. d. Herden PEMA Reiss v. d. Berglie 't Voske P. M. v. d. Walle Julia v. d. Walle Fa. A. Wilking Beperking van goederenvervoer op 30 april a.s. Op dinsdag 30 april a.s. (Koninginnedag) worden wagenladingen vracht- en snelgoed, alsmede vrachtstukgoedzendingen niet aan- aangenomen en afgeleverd. Ook snelgoedstukzendingen worden op die dag niet aangenomen. De aanneming van expresstukgoed geschiedt als op zon- en feestdagen en alleen aan de stations. Expres- en snelgoedstuk wordt zoveel mogelijk besteld. Aflevering op de stations van snel- en expresstukgoed geschiedt als op zon- en feestdagen. Genoemde dag telt niet mede voor de leveringstermijn van vracht- en snelgoed. Nadere inlichtingen bij de stations en handels agentschappen. 97e JA. Uitgave Verschij Reigersl mmistra redactei J. M. A Mr. Dr Rechter, Westende p. kwart bij niet berekend Bureau v< Volgens i een lid vt| schap in Rodrigues, in staat v gua. Hondures grens van Mocoron, we Hondur Dios, zou r( raguaanse De Hondu Cruta wilier Honduras s bezit heeft De ministi ken of hun minis tercom Europa hebl Huis van Et „Europese c regeling van Minister voorzat, veri spraak, dat komst ts, Raad van Ei zei, dat een dige convent comité van zich met ee als één dei- partijen zich spraak die oj tot stand gek De Belgisc prof. Fernan dagochtend ring van de ring van de clamatie herl ja HAMMARSKJ reisd, waar h ren met Italii ook door Z. vangen. EEN BOERD is gisteren dc het huisraad veren kwamei MET ZIJN A vrouw en twe een automobi te Amsterdar gekleed te w alle inzittende ligheid brenge EEN BESTEI personen zatei waakte overw door een trein inzittenden mc in het ziekenh ZONDAG 5 M van alle overl worden uitgest wimpel. TAVIANI, de I Defensie, is in voor een bezo Gistermiddag 1 Staf gesproken OP LOT 21883 gulden gevallet terij, eerste kla DRIE MENSE gekomen, toen Manchester, in portvliegtuig nc FRANgOISE Franse schrijfs een auto-ongelu heeft maandag laten. IN PARIJS is de maal in de kerkelijke hier; bestaande uit 1' len, 16 aartsbis Pen en 19 hulj komen. Verwachtint 'ot vanavond, avond 23.15 bewolking mc spreide buien, van onweer, wind in hoofd richtingen. Dc re temperatu Verwachtini weerkundig tr uit veranderli wolkt tot bet weersachtige Weinig veranc turen. Vandaag: i maan onder zon op 5.11 uui

de Stem | 1957 | | pagina 8