VS WILLEN EGYPTE ÈÈN KANS GEVEN Beatrix in zonnig Rome LENTE-PRIJSVRAAG DOUANIERS JOEGEN GESTOLEN AUTO NA Encycliek over het missiewerk Nasser e.s. wensen gesprek met Hoessein Politieagent dood en verwondde collega schoot „inbreker" Komeet stelt Arend-Roland teleur niet [GEMAN Frankrijk acht waarborgen totaal onvoldoende „Slechts één beginsel... Adams krijgt nog geen rust Overste Fens kandidaat? Twee arbeiders door trein gedood ALEX NAM DE BENEN 10 DAGBLAD VOOR ZEELAND Suez-debat in Veiligheidsraad Ontstoring van motorrijtuigen wordt verplicht Arrestatie van Pavelic gelast En de buit viel niet tegen Fidei donum„ ES. manen tot zelfbeheersing Minder wind kraak in Valkcnswaard geënsceneerde Ontploffing in Franse mijn Secr.-genercial Raad van Europa Wagons ontspoorden te Dordrecht voordiger in de pro- urg voor de verkoop I jaar. Vast salaris van dit blad. |or een juist moet doen It geboden is. 9 0 0 9 9 9 3 halen 12 betalen Ivan Europa" of, Ihappen of naar If. 375.-. jipkaart aan Uw lijd duurt slechts 97e JAARGANG No. 22439 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt eike werkdag. Bureaus: Breda. Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A- C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mi. Dr A. J. J M Mes, Mr. H M L. Rechter, f. V. M. Veicauteren, L. J v' Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. p. kwartaal, p. post t 7-76, P- week bij niet postbesteil.) t 0-54- incasso berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. Voor God, Kon'ngin en Vaderland ZATERDAG 27 APRIL 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 085 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per mimi Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra, inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: UUES, Westsingel 98. Telefoon 223e Bureau vooi Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Woordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). De gebruikers van het Suezkanaal moeten het Egyptische stelsel een kans geven". Dit zei de Amerikaanse vertegenwoor diger in de Veiligheidsraad, Cabot Lodge, vrijdagmiddag bij het be«in van het Suezdebat. Hij voegde er echter direct aan toe, dat de°Egyptische voorstellen in hun huidige vorm niet tenvolle te gemoet kwamen aan de zes voorwaarden voor de exploitatie van het kanaal, die de Veiligheidsraad in oktober jl. met algemene stemmen aanvaardde. Guillaume Georges-Picot, de Franse vertegenwoordiger, gaf te kennen, dat zijn regering de Egyptische toezeggingen als ge heel onvoldoende beschouwt, Georges-Picot zei, dat de Egyp tische verklaring slechts in over eenstemming was met één der zes door de Veiligheidsraad aanvaarde be ginselen, namelijk dat de Egyptische souvereiniteit zou worden geëerbie digd.... „De verklaring is evenmin in over eenstemming met de bepalingen van de overeenkomst van Constantinopel van 1888. Zij bevat passages met on verholen bedreigingen jegens schepen, die van het kanaal gebruik zouden willen maken en zij is daarom in strijd met de in september 1951 door de Veiligheidsraad aanvaarde resolutie, waarin Egypte werd bevolen de vaart van Israëlische schepen door het ka naal niet te belemmeren,", aldus Georges-Picot, die vervolgde: „De ver klaring der Egyptische regering bevat géén waarborgen dat de schepen van alle landen vrijelijk van het Suezka naal gebruik mogen maken, zoals dit in het eerste en derde der zes begin selen wordt gevergd." Redelijke waarborgen, meende hij, kunnen slechts worden verkregen in dien de Veiligheidsraad onderhande lingen blijft voeren om tot de instel ling van een bewind over het kanaal te komen, waarmede contractueel overeenkomsten kunnen worden ge sloten. Slechts het sluiten van een derge lijke overeenkomst, waarin de Egyp tische soevereiniteit zou worden ge eerbiedigd en de belangen der kanaal gebruikers zouden worden beveiligd, zou een handvest kunnen opleveren voor het gebruik van de- internatio nale waterweg, die het Suezkanaal is. Cabot Lodge verklaarde nog, dat de V.S. van mening waren dat het Suezkanaalvraagstuk op de agenda van de Veiligheids raad moest blijven, „zolang het door Egypte voorgestelde ex ploitatiestelsel een kans wordt gegeven. De Egyptische vertegenwoordiger, Omar Loetfi, verklaarde tegenover de raad, dat de verklaring der Egypti sche regering „in overeenstemming is met de zes beginselen voor de ex ploitatie van het Suezkanaal, zoals die in oktober 1956 door de Veiligheids- laad zijn aanbevolen". Dit sloeg volgens Loefti ook op de „kwetsbaarste" van deze beginseLm. namelijk het derde, dat bepaalt de exploitatie van het Suezkanaal „los moet staan van elke nationale poli tiek". „Egypte", zo zei hij laconiek, „heeft hierin voorzien door de exploitatie van het kanaal toe te vertrouwen aan het Egyptische „gezagsorgaan voor het Suezkanaal", een onafhankelijk li chaam, dat een eigen begroting heeft." De afgevaardigde van de Philippij- nen meende, dat de Egyptische toe zeggingen voorlopig genoeg waarbor gen gaven voor eerbiediging van de rechten der kanaalgebruikers. Automobilisten, motorrijders en bromfietsers zuilen verplicht worden de storingsbronnen van hun voertui gen zodanig te ontstoren, dat de be zitters van ontvangapparaten, met name van radio- en televisietoestel len, geen hinder meer ondervinden. Dit deelt de K.N.A.C. mee. De minister van Verkeer en Water staat zal de wijziging van het radio- storingsreglement nog dit jaar afkon digen. De Argentijnse politie heeft een be vel tot inhechtenisneming uitgevaar digd tegen de 68-jari^e Ante Pavelic, cud-premier van de indertijd door de Nazi's gestichte onafhankelijke Kroatische staat. Aan do vasthoudendheid van leden van de Nederlandse Rijkspolitie, en van Nederlandse en Belgische douane beambten is het te danken geweest, dat een in Den Bosch gestolen vracht auto, volgeladen met drank, in België kon worden achterhaald. Vrijdagochtend heel vroeg sommeer den leden van de Rijkspolitie te Ber- geijk de bestuurder van een vrachtauto te stoppen. De man weigerde en reed door. De Rijkspolitie zette de achter volging in, maar slaagde er niet in de auto te doen stoppen. Later signaleer de een groep van de Nederlandse douane de vrachtauto en ook zij poog de de bestuurder tot stoppen te dwingen, eveneens vergeefs. De doua- DE PREMIEREGELING voor indus trievestiging in kerngemeenten zal van vandaag af niet meer van toe passing zijn bij uitbreiding van een industrie. GENERAAL Jacques de Bollardière, die wegens zijn houding tegenover de Algerijnse politiek van de Franse re gering, disciplinaire straf moest on dergaan, is benoemd tot plaatsver vangend opperbevelhebber van de AfrVfoT s^rhdkrachten in equatoriaal SELLINGWOLDE (Gr.) is op 104-jarige leeftijd overleden de we duwe Grietje Snater-Smeents, een der oudste inwoonsters van ons land. TALRIJKE Zwitserse verenigingen waaronder verschiUende van relief euze aard, hebben de regering ge vraagd, tussenbeide te komen ten einde stopzetting van kernproeven te bewerkstelligen. IERSE nationalisten hebben getracht de spoorlijn tussen Dublin en Belfast op drie plaatsen op te blazen. De schade was echter zo gering, dat de rails vrijwel onmiddellijk konden worden hersteld. TEN BEHOEVE van de universitaire uitwisseling tussen De Verenigde Sta ten en Polen, zal de Ford-Stichting een bedrag van 500.000 gulden be schikbaar stellen. IN ROTTERDAM is een 47-jarige ha venarbeider verdronken, doordat hij bi)i het overstappen van een sleep- schip in een roeiboot te water raakte. DE AARDBEVING, die woensdag het zuidoosten van Turkije heeft getróf- mN a°U !0l£unS de laatste berichten 16 doden hebben geeist. Alle slachtof fers woonden in de stad Fethiie die voor vier-vijfde verwoest is. MEVROUW MILLER, onderwijzeres aan een Amerikaanse school in Mannheim, mocht gisteren als 400.000ste bezoekster van de Keuken hof een bos tulpen en een in zilver gedreven tulp in ontvangst nemen. Prinses Beatrix geniet kennelijk ten volle van haar kort verblijf in Rome, waar zij onder de hoede van haar vader, Z.K.H. Prins Bernhard, een internationaal concours hippi- que bijwoont. De foto toont Prins en Prinses vrolijk lachend tijdens een wandeling door zonnig Rome. ne zette de auto achterna en reed, achter haar aan, in de omgeving van Luijksgestel België binnen, waar Bel gische beambten zich bij de achter volgers aansloten. Het werd de bestuurder van de vrachtauto op den duur kennelijk wel iets te onveilig; hij sprong uit de rijdende auto en verdween. De auto reed in een sloot en daar kwamen de achtervolgers er achter dat hun moeite alleszins gerechtvaardigd was, het bleek nl. dat de vrachtauto gela den was met flessen cognac, likeur enz. voor een totale waardevan circa tienduizend gulden. Later kwam aan het licht dat de vrachtauto, met inbegrip van de la ding, in de nacht van donderdag op vrijdag uit een distilleerderij te 's-Her- togenbosch was gestolen. In een nieuwe encyclitk „Fidei Do num" die een oproep inhoudt voor steun aan de katholieke missie, spreekt Z.H. Paus Pius XII over de sociale, economische en politieke ontwikkeling van Afrika en wijst hij op de gevaren die dit werelddeel bedreigen. De Paus noemt als een der grootste gevaren „de verleiding om zich vast te klampen aan verkeerde opvattin gen over het nationalisme, inplaats van te steunen op een constructieve samenwerking tussen de volkeren". In de encycliek, die donderdag is gepubliceerd, merkt de Paus voorts op dat het atheïstische materialisme, dat op basis van de huidige moeilijkheden de geesten van de mensen verleidt, door het zaaien van onenigheid de samenwerking tussen hen tracht te beletten. „Maar ondanks dergelijke gevaren vormt de uitbreiding van de Kerk in de afgelopen tientallen jaren als ge volg van de ontzaglijke inspanning van haar kinderen, een blijvende re den voor hoop", aldus de Paus. Er is zegt hij nog een reus achtig arbeidsveld in Afirka. In dit verband merkt de H. Vader op, dat in Afrika soms 50 priesters de zorg hebben voor twee miljoen zielen, van wie 60.000 christenen. President Koewatly van Syrië en de politieke adviseur van Nasser, Ali Sabry, zouden giste ren aan koning Saoed van Saoe- die-Arabië voorstellen, een dele gatie van ministers der drie landen naar de Jordaanse hoofd stad Amman te zenden, ten einde de Arabische eenheid te herstellen. Koewatly en Sabri reisden gisteren naar Saoedie-Arabië, om met koning Saoed te confereren over de crisis in het Midden-Oosten en met name over de Jordaanse crisis. Volgens radio-Caïro hadden de be sprekingen tot doel „een overwinning der imperialisten door de eenheid der Arabieren te verijdelen." Koning Saoed heeft koning Hoes sein in een boodschap gelukgewenst met de jongste ontwikkeling van de toestand in Jordanië. De vorst uitte zijn tevredenheid over de wijze „waarop koning Hoessein het voor beeld heeft gegeven, en de weg aan de Arabische naties getoond heeft." In Jordanië is het momenteel weer rustig. Amman wordt nog altijd zwaar bewaakt door patrouillerende legerafdelingen en telefoneren is al leen mogelijk bij wijze van uitzonde ring. Een groot aantal leiders van linkse politieke partijen zou gearres teerd zijn. In regeringskringen te Amman wordt echter ontkend, dat ook ex-premier Naboelsi tot de ar restanten behoort. Wel zou hij huis arrest hebben gekregen. James Richards, die in een aantal Arabische landen propaganda heeft gemaakt voor de leer van Eisenho wer, kreeg uit Washington de aan zegging, dat hij voorlopig maar niet naar het Midden-Oosten moest terug keren. Hij zal eerst overleg plegen met Dulles, tijdens diens verblijf in Europa. Over de bewegingen van de zesde Amerikaanse vloot is geen nader nieuws binnengekomen. Wel zijn een aantal bemanningsleden van de oor logsschepen per vliegtuig van Parijs naar Napels overgebracht, om daar scheep te gaan. Zij waren met ver lof, toen de vloot zee koos. Bij het meer van Galilea hebben zich beperkte schermutselingen voor gedaan tussen Syrische en Israëlische Vijf weken lang hebben wij, driemaal per week een foto van een nationaal of internationaal bekende figuur in ons blad opgenomen in het kader van onze Lenteprijsvraag „Wie is dat?" Elders in deze editie geven wij op verzoek van veel lezers alle zestien figuren nog eens bij elkaar. Wij wen sen alle deelnemers aan deze prijsvraag, waarmee grote prijzen te winnen zijn, een prettig weekeinde. t Verwachting van het K.N.M.I., t geldig tot zaterdagavond, opge- J ïïiaakt vrijdagavond 23.15 uur: Veranderlijke bewolking en op i ae meeste plaatsen droog weer. ^wakke tot matige wind tussen t j^rdoost en oost. Iets hogere mid- i a,vemPeraturen. van het Belgisch J i toiiï n<?'8 Instituut: Matige oos- i rino bewolkt met opkla- J PeratSffl!Chte stiiging van de tem' 5 Maan*^aaj" z°n onder 19.58 uur. Ml0nder ».28 uur. onder'isuIqZon op 5'17 uur' Zon Maan w3™ °P 4 26 U"r> 5.15* uur. Maan Het hoofd van het Britse Openhaar Ministerie heeft de advocaat van dr. Adams meegedeeld, dat hij van plan is zich verder met de dagvaardingen tegen de arts bezig te gaan houden. Deze betreffen beschuldigingen van handelingen in strijd met de wet op de lijkverbranding, de gevaarlijke ver dovende middelen en valsheid in ge schrifte. De zaak zal op 20 mei te Eastbourne beginnen. De arts zelf, die na zijn recente vrijspraak in verband met deze dagvaardingen op borgtocht is vrijgelaten, heeft aanklachten we gens smaad ingediend tegen drie Brit se dagbladen: Daily Mail, Daily Mir ror en News Chronicle. Overwogen worden ook aanklachten tegen andere Engelse bladen en bepaalde Euorpese en Amerikaanse kranten. Een 70-jarige Amsterdammer P. de J. beter bekend als „Brandkasten-Piet" is in de nacht van donderdag op vrijdag doodgeschoten bij een tevoren in scène gezette inbraak in een notariskantoor te Valkens- waard. Bij zijn arrestatie zijn om onverklaarbare reden twee schoten afgegaan uit de revol ver van een agent, die tevoren in het kantoor had post gevat. Het ene schot trof de J., het andere heeft een tweede agent van politie ernstig gewond. De J. was op het idee voor deze „kraak" gekomen door een krante- bericht, dat notaris S. te Valkens- waard wegens laakbare manipulaties was geschorst. Hij nam aan. dat de geschorste notaris wei in financiële moeilijkheden zou verkeren en dat er met deze man wel te praten zou zijn over een inbraak, waarbij dan de verzekering over de brug zou moeten komen. Zo kwam de J. op zekere dag het notariskantoor binnen stappen, waar hij zijn voorstel deed aan... de waar nemer van notaris S., de heer Man- naarts. Met deze werd afgesproken, dat in de kluis een bedrag van f 80.000 zou worden gedeponeerd, dat de J. daarna een waarschuwing zou krijgen, de „kraak" zou komen zet ten, uit de opbrengst waarvan de vermeende notaris S. f 60.000 zou 'krijgen en de J. f 20.000. De uitke ring van de verzekering zou extra winst voor notaris S. zijn, waarmee, zo meende de pseudo-inbreker, de financiële moeilijkheden van de no taris wel zouden zijn opgelost. De heer Mannaarts stelde de poli tie in kennis van deze afspraak en donderdag was het dan zover, dat de J. van de heer Mannaarts een tele foontje kreeg met de mededeling, dat „de mand klaar lag". Toen de J. 's nachts op het kantoor ver scheen, stonden daar twee agenten In het niemandsland bij de Man- delbaumpoort in Jeruzalem hebben de militaire commandanten van het Israëlische en het Jordaanse grens gebied hun tweede bespreking in twee weken tijds gevoerd over de toestand aan de grens. Rechts de Israëlische, links de Jordaanse commandant. militaire afdelingen. Amerika heeft er bij de landen van het Midden- Oosten op aangedrongen, voorzichtig heid en matigheid te betrachten in hun houding ten opzichte van de Jor daanse crisis. Radio-Moskou heeft over de jong ste gebeurtenissen in Jordanië ge zegd. dat zij het werk zijn van „de misdadige reactie, gesteund door de Amerikaanse imperialisten." Toeristen, die vrijdag visa hebben gekregen voor Jordanië van de Jor daanse ambassade in Rome, kregen tevens een gedrukte mededeling waarboven staat: „Jordanië, het land van de vrede". De tekst luidt: „Het doet ons veel genoegen alle betrokkenen te kunnen verzekeren, dat de algemene toestand in Jordanië vredig en stabiel is. De Jordaanse autoriteiten hebben bekendgemaakt, dat zij alle mogelijke faciliteiten zul len verlenen voor de komst van toe risten in Jordanië." Aan onze jtostabonnees Van de zijde van het hoofd bestuur van de P.T.T. vernemen wij het volgende: 1. „Op maandag 29 april 1957 zal aan abonnees op per post verzonden dagbladen gedu rende hetzelfde tijdvak, waar op zulks op zaterdagmiddag gebruikelijk is, zo nodig ge legenheid worden gegeven de voor hen bestemde exem plaren, die op deze dag niet meer besteld worden, koste loos af te halen." Op plaatsen waar geen tweede postbestel ling is, worden onze abonnees dus in de gelegenheid gesteld hun courant diezelfde dag nog op het postkantoor af te halen. De daarvoor in aan merking komende couranten zullen met dit doel door ons van een oranje adresbandje worden voorzien. 2. „Op dinsdag 30 april 1957 zal de postdienst geheel als op zondag worden uitgevoerd." Onze op deze dag verschij nende courant zal derhalve onze postabonnees op Ko ninginnedag niet meer berei ken, doch eerst de dag daarop worden bezorgd. DAGBLAD DE STEM Afd.: Abonnementen In een kalium mijn bij Staff elf elden dicht bij Mulhouse heeft zich vrijdag een ontploffing van mijngas voorgedaan, die vermoedelijk aan ze ven mijnwerkers het leven heeft ge kost. Er zijn vele gewonden. Reddingsploegen konden zich nog niet in de mijnen wagen, omdat deze eerst van gas gezuiverd moeten wor den. Woensdag a.s. zal een nieuwe secre taris-generaal voor de Raad van Euro pa worden benoemd. Naar verluidt is er alle kans, dat het Nederlandse Tweede Kamerlid Fens (K.V.P.) en de Italiaanse Christen-Democraat Ben- venuti op de voordracht van het mi nistercomité zullen komen te staan. De Leidse Sterrenwacht heeft eindelijk de kans gekregen om de komeet Arend-Roland waar te ne men. In de maanden november tot februari hadden de Leidse astro nomen geregeld de helderheid van de komeet gemeten, maar deze week werd hun geduld op de proef gesteld. Iedere nacht bleef de he mel bewolkt. Donderdagavond tussen negen en tien uur kon tussen de wolken door de komeet echter vrij goed worden geobserveerd. Daarna trok de lucht dicht en was waarnemen onmoge lijk. De komeet is gemakkelijk met het blote oog zichtbaar. De Leidenaars zagen een staart van ongeveer zes graden lengte. De komeet blijkt aan de verwachtingen te beantwoorden. Zij zal tot de helderste van de eeuw kunnen worden gerekend. Zij over treft verre de laatste komeet die in ons land met het blote oog zicht baar was, de komeet van Whipple- Fedtke uit 1943. Waarschijnlijk blijft ze tot midden-mei met het blote oog zichtbaar, maar het gedrag van een komeet is moeilijk te voorspellen. De komeet is het best waar te nemen in de avonduren tussen half tien en half twaalf. Ze bevindt zich dan op vijftien a twintig graden van politie verborgen in een stalen kast. Voordat de J. een poging kon doen om de kluis te forceren snelden de politiemannen toe, een zaklantaarn in de ene, een revolver in de andere hand. Daarbij is de revolver van een van de politiemannen afgegaan, waarbij de J. dodelijk werd getrof fen en de hoofdagent Verwoert in de rug werd geraakt. De heer Verwoert is in zorgwek kende toestand overgebracht naar het St.-Jozef-ziekenhuis te Eindhoven, waar de kogel uit zijn rug is verwij derd. Er schijnt voor hem geen le vensgevaar meer te zijn. Tijdens dit voorval waren bij het notariskantoor ook aanwezig de of ficier van Justitie bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch en een substituut officier, mr, A. W. baron van Im- hoff en mr. J. J. M. Dony. Het was de bedoeling de J. te arresteren, voordat hij begon de kluis te force ren en hem te vervolgen wegens uit lokking tot oplichting. Het spoorwegverkeer tussen Dor drecht en Lage Zwaluwe is gisteren avond en vannacht, tengevolge van een ontsporing op het emplacement te Dordrecht, gestremd geweest. Toen een goederentrein om tien over vijf het station uitreed in de richting Lage- Zwaluwe ontspoorden op een wissel vier wagons. Daardoor werd een der hoofdsporen op het baanvak Dor drecht-Lage Zwaluwe versperd. Over enkel spoor werd een pendel dienst gereden, zodat te Dordrecht en te Lage Zwaluwe moest worden over gestapt. De schade aan de spoorbaan zou vannacht provisorisch worden hersteld waardoor het mogelijk zou zijn van ochtend de dienst over dubbel spoor te hervatten. hoogte tussen het noordwesten en het noordnoordwesten. Ze blijft de hele nacht boven de horizon. Om half twee staat ze laag in het noor den, tegen de ochtendschemering, is ze in het noordnoordoosten. Astronomen van het observatorium te Mount Hamilton in California hebben vrydag meegedeeld, dat de Arend-Roland twee staarten heeft. Eén van de staarten is naar schat ting 40.000.000 tot 48.000.000 kilome ter lang, de andere waarschijnlijk 16.000.000 kilometer. Waarnemers in Schotland zeggen donderdagavond gedurende enkele minuten in de buurt van de komeet Arend-Roland een tweede komeet te hebben waargenomen, helderder dan de Arend, doch met een klei nere staart. Twee arbeiders, in dienst bij een particuliere aannemer te Utrecht, zyn door de sneltrein Amsterdam-Ensche- de, nabij een blokpost op drie kilo meter afstand van Weesp, aangereden en op slag gedood. De trein had drie kwartier vertraging. De arbeiders, J. van Norden en W. Schriever, waren met 18 andere ar beiders langs de spoorbaan aan het werk. De expres-trein naderde voor bij de Vechtbrug vanuit een bochten daardoor bemerkte de machinist de werklui te laat op. om nog tijdig te kunnen remmen. Mede door het feit, dat de twee slachtoffers het verst van de veiligheidsman van de spoorwegen verwijderd waren en er een straffe tegenwind stond, hebben zij het hoorn signaal van de veiligheidsman en het gegeven treinsignaai zeer vermoede lijk niet gehoord. Het is ook mogelijk, dat zij zich in de afstand hebben ver gist, die hen nog van de trein scheid de. Beide mannen, die in dienst wa ren van de Koninklijke Wegenbouw te Utrecht, laten een vrij groot gezin achter. Donderdagavond is de 9- jarige Alex Stam uit Den Hel der, die met zijn vriendje van Schagen naar Den Helder reis de, vlak na het vertrek uit Schagen, uit de trein gevallen. Hij werd hierbij slechts licht gewond. De beide jongens wa ren aan het stoeien, toen zij in aanraking kwamen met een portier, dat openvloog. Alex S. werd naar buiten gezogen maar zijn vriendje kon hem nog net grijpen. Door het ge schreeuw van deze laatste loerden medereizigers gealar meerd, die aan de noodrem trokken, waardoor de trein tot stilstand werd gebracht. Door de schok van het stoppen kon het vriendje Alex niet meer houden en moest hij hem op de baan laten vallen. Alex krabbelde echter direct over eind en, zonder zich om het geroep van de verschrikte treinpassagiers te bekomme ren, rende hij weg in de rich ting van het station. De trein had een half uur vertraging.

de Stem | 1957 | | pagina 1