Krachtproef voor Chalidi Zwarte Ruiter bleef weg Wheeler bij Nasser Boelsanin schreef MacMillan HUURVERHOGING TE LAAG I Oproep Joliot-Curie j I voor radio verboden I Egyptisch Suez-voorstel l Voetbal-feit van de dag: Kees Rijvers naar Feijenoord Het addertje! Fabrieksbrand eist dode Vrijgezel Ger Greijn trouwt DAGBLAD VOOR ZEELAND Betogingen met felle anti-Amerikaanse leuzen Koning'verklaart'"'! Migdige communisten „Systeembouw'' nu ook in Senaat Droog Pool-probleem eist goede voorbereiding Rovers bedreigen de Bergsingel Een vriendelijke brief met vriendelijke bedoelingen Bossche Hof eiste vijftien jaar celstraf Nog eens getuigen Dat beste bier! Tragisch bedrijfsongeval in Bussum ,.De Vlo" weer vast Zeg het met bloemen Fokdag voor rundvee te Axel 97e JAARGANG No. 22437 Uitgave: N.V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda. Belgerstraat 16. Tel.: Llirectie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: H. Broeders, Ur. H M Houben, Mr J. H. Ja cobs, F. A. J. v. Oers A J. v. Putte, Pastoor M. Vos, Ir. J. W Wellen Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t '?•- per kwartaal, p. post 7.70, per week (uitsluitend bij niet post bestelling) t 0-64. Incasso wordt berekend. Losse nummers 15 ct. Prijzen buiten! abon nementen op aanvraag Postrekening 278841. Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 25 APRIL 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage fO.JS per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse^Ëiianden: GOES^WestsingelJI8^Telefoon^223e - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, JJubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bjjbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56,~Te! 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 4 Jordanië heeft gisteren zijn grens met Syrië gesloten. Uit Damascus wordt vernomen, dat voor de Syrische functionarissen deze maatregel volkomen bij verrassing kwam. Uit vele steden van Jordanië zijn betogingen gemeld als achtergrond van een door de com munisten georganiseerde staking. De betogers eisten vooral twee dingen: aftreden van de regering en bevrijding van de gearresteerde officieren. Bovendien waren er veel spandoeken met anti- Amerikaanse leuzen. Hier en daar kwamen botsingen voor. Van slachtoffers werd niets gemeld. Koning Hoessein van Jorda nië heeft in een gesprek met vier Amerikaanse correspon denten de huidige moeilijkhe den in zijn land aan het inter nationale communisme gewe ten. Hij zei desnoods de staat van beleg te zullen afkondigen om het land te redden. „Wij zullen vechten voor datgene waarin wij geloven en onze verantwoordelijkheid na komen". Met dit al is premier Chalidi en met hem koning Hoessein gisteren voor een nieuwe krachtproef gesteld. Het heeft er alle schijn van dat hij deze eerste ronde heeft gewonnen. Wel is er gestaakt, maar nergens zijn ernstige incidenten geweest. Koning Hoessein werd door de betogers be schuldigd van „samenzwering met misdadige Brits-Amerikaanse imperia listen om Jordanië de Eisenhower- leer te doen aanvaarden". In de vroege morgen trokken groep jes meest jeugdige betogers door de straten van Amman, de Jordaanse hoofdstad. Zij zongen o.a.: „De jon gens in khaki zijn de vrienden van het volk" en „komt Jordanië niet bin- schouwingen die de verschillende afgevaardigden aan zijn beleid wijd den. De mogelijkheden van bespa ring van arbeidskrachten spraken daarbij het sterkst voor een kos tenbesparing indien de noodzake lijke eerste uitgaven achter de rug zijn. De heer Kraayenvanger (K.V.P.) had ook nog een tweetal andere wen sen om het arbeidstekort in de bouw nijverheid te verlichten. Hij vroeg om verruiming voor de vrijstelling voor militaire dienst en om betere en rui mere opleidingsmogelijkheden. Het commentaar van de Kamer op de ko mende huurverhoging was kort. Men zal nog volop gelegenheid krijgen hierover te spreken wanneer het be treffende wetsontwerp, dat thans bij de Tweede Kamer ligt de Senaat zal hebben bereikt. De heer Kraayenvan ger vond het verhogingspercentage van 25% zeker niet te groot. Hij keerde zich daarom tegen hen die een ge ringere verhoging bepleiten, om aan de blokkering te ontkomen. De heer Broekz (P.v.d.A.) was even eens van mening, dat de regering ze ker niet in een lager percentage moet toestemmen. Wel pleitte hij voor een volledige looncompensatie, die naar hij meende in de grote steden zeker boven de twee procent zou moeten uitkomen. Uiteraard haalde de heer Broekz ook het socialistische stok paardje „een nationaal bouwbedrijf' weer van stal. De hulproep „systeembouw" ter leniging van de woningnood heeft gisteren ook in de Eerste Kamer geklonken. Minister Witte, die hier van een groot voorstander is, kreeg id dit opzicht alle steun in de be- H. W. TILANUS heeft na zijn herver- H tt mwM hoofdbestuur van de -H.U. meegedeeld nog een jaar de 'unctie van voorzitter te zullen blii- ven vervullen. J VREEMDELINGEN in Indonesië, dus ook Nederlanders, kunnen voorloDie Seen vergunning krijgen om het land ,e verlaten. m ACHT CYPRIOTEN zijn veroordeeld sot levenslange gevangenisstraf we- jens het verbergen van wapens en nunitie. EEN INBREKER werd in een Rotter dams warenhuis betrapt door recher cheurs op paasmorgen. „Goede mor gen en vrolijke Pasen", zei hij en ging gewillig mee. 6 PREMIER NEHROE van India zal in juni op doorreis naar Londen te Cairo een onderhoud hebben met president Nasser van Egypte. UIT DE TEGENWAARDE-gelden zal een bedrag van 115.000 worden ge bruikt voor produktiviteitsmetingen en een onderzoek naar de organisatie Ui de Nederlandse gieterijen. DE EERSTE ASPERGES op de vei ling Westerlee in De Lier brachten f 1.10 per bos op. DE VERKOOP van fietsen en brom fietsen rond Pasen is in vergelijking tot vorige jaren met 50% terugge lopen. POTVISSEN kunnen ook tandpijn heb ben. Dit toonde de Britse geleerde Bruce aan door een potvis-tand te tonen met een rotte plek ter grootte van een tennisbal. VOOR ONDERZOEK van hartziekten Is in Amerika eer uiterst kleine mi crofoon geconstrueerd, die via een ader in eik deel van het hart kan worden gebracht. DE GOUVERNEUR op de Nederland se Antillen, drs. A. B. Speekenbrink Is op vlaggend Curasao aangekomen. Na de verwelkoming werd hij in de zaal van de Staten plechtig geïnstal leerd. DE FEDERATIE van Omroepvereni gingen is vrijwel tot overeenstemming gekomen over een in onderling over leg geregelde toewijzing van zendtijd voor politieke partijen. De verwachting van het Belgisch S Weerkundig Instituut: matige tot J sterke wind uit oostelijke richtin- gen. Weinig bewolking. Tempera- tuur hetzelfde j Het KNMI: Droog weer met zon- mge perioden. Matige, af en toe vrij krachtige wind tussen noord a en noordoost. Over het algemeen a weinig verandering in tempera- tuur. Vandaag: zon onder 19.56 uur. 5 maan onder 15.18 uur opM3 4g5en-,u7'on °P 5-23' uur! maan Minister Samkalden (Justitie) heeft in de Eerste Kamer verklaard dat de regering bereid is een „gesprek" over wijziging van de echtscheidings gronden te bevorderen. Voor een staatscommissie lijkt hem de tijd nog met gekomen. totstandkoming van een -P. e aansprakelijkheidsverzeke- rrüt motorvoertuigen wordt eelinJzit ^acht gewerkt. Deze re- umrHon s meer armslag moeten die "RelcO"®?Ve4 C'at aan de regeling, rekening m omdat in ons land de worden gehouden met de bezwaren tegen verzekering. in verband met kritische opmer kingen van de heer de Grooth over de voetbalpool zegt hij, dat het niet juist is, dat nog wordt ge wacht op organisatorische voorzie ningen van de KNVB. Evenzeer is het een misverstand, dat de lange duur der voorbereiding van het justitieel optreden zou voortvloeien uit consideratie met de KNVB Het ligt voor de hand dat het Openbaar Ministerie zich behoor lijk wenst voor te bereiden. Gratiebeleid Wat het gratiebeleid aangaat zegt spr. o.m., dat het daarbij steeds gaat om individuele gevallen. Poli tieke delinquenten staan niet gelijk met commune delinquenten, maar het gratiebeleid is op elkaar afge stemd. Hij verklaart geen milder be leid voor te staan dan zijn ambts voorganger voor ogen stond. Uitbreiding van de voorwaardelijke invrijheidsstelling, zoals de heer Wit- teman had bepleit, lijkt hem niet ge wenst. nen, Amerikanen, want de Russen zullen je tegenhouden". Bij het post kantoor ontstond handgemeen tussen betogers en politie, maar de strijd was niet hevig en van korte duur. De algemene indruk was dat de winke liers in de stad hun rolluiken meer uit angst dan uit sympathie voor de betogende stakers hadden neergelaten. Voor de gezindheid van de betogers zijn de door hen meegevoerde span doeken uiterst leerzaam: „Geen lucht ledig in Jordanië, maar in het hoofd van Eisenhower" stond er o.m. op te lezen. Bij het regeringsgebouw werd een spreekkoor „opgevoerd" met als tekst: „Chalidi, treed af!" Na een uur Ofschoon de leiders van de beto ging verklaarden niet uiteen te zul len gaan alvorens de premier zou zijn afgetreden, kwam al na een uur moeizaam schreeuwen het be vel dè demonstratie te stoppen en de staking voort te zetten. Overal zag' men in de straten zwaar be- wanejide leden van de Veiligheids politie, die er ook voor had gezorgd dat de toegangswegen tot de stad waren afgezet. Er zijn enkele scho ten gevallen, maar jn de berichten wordt niet gerept over doden of gewonden. 55 Een escortevaartuig van de Franse marine, met de lopen van de kanon nen op de kust gericht, verzekert de veiligheid van de mannen aan boord van het Nederlandse schip „Bergsin gel", dat zaterdag is gestrand op de rotsen voor de kust van Algiers. Er is bovendien een commando mari niers onderweg naar deze onherberg zame kuststrook, om eventuele aan vallen van de benden, die dit gebied bevolken, af te slaan. Intussen hoopt men de „Bergsin gel" binnenkort vlot te krijgen. Aan boord van de „Bergsingel" zijn gebleven de kapitein, de stuurman, de eerste en de tweede machinist. j De Franse radio, die onder staatstoezicht staat, heeft meege- deeld, dat de minister van Voorlichting, Mare Jacquet, de uitzen- ding van de toespraak van de natuurkundige Frederic Joliot-Curie heeft verboden. De nobelprijswinnaar zou dinsdagavond hebben gesproken. De tekst van zijn toespraak, welke de gevaren van proe- i i ven met kernwapens behandelde, is door het blad „Le Monde" i gepubliceerd. j Een ivoordvoerder van de radio zei, dat Joliot-Curie een weten- schappelijk program voor politieke oogmerken had willen ge- bruiken en de tekst vóór de uitzending aan de pers had verstrekt. De atoomgeleerde werd in 1950 als Franse Hoge Commissaris voor Atoomenergie ontslagen, toen hij zich schaarde achter de i zg. „Oproep van Stockholm" tot' verbod van de atoombom, welke J door de communisten werd gesteund. Radio-Cairo heeft de inhoud bekend gemaakt van het memorandum van 'de Egyptische regering, dat woens dag aan secretaris-generaal Hammars- kjoeld is overhandigd. De regering te Cairo gaat akkoord met de arbitrage van het internatio nale gerechtshof te Den Haag ingeval zich geschillen voordoen omtrent het statuut van het Suezkanaal. Voorts verplicht zij zich de tolgelden in oe komende twaalf maanden niet met meer dan één procent te verhogen zonder toestemming van de gebrui kers van het kanaal. Ook verbindt de Egyptische regering zich „een nauwe samenwerking tussen de ka- j naalgebruikers en het orgaan voor de i exploitatie aan te moedigen". Boven- dien verbindt zij zich tegenover de V.N., de geest en de letter van de conventie van Constantinopel van 1888 te eerbiedigen. Het Russische pdrsbureau Tass heeft de tekst" gepubli ceerd van Boelganins brief aan de Britse premier, Mac Millan. Boelganin schreef: „Wij zijn van mening dat de huidige gespannen toestand in het Nabije en Midden- Oosten voortduurt vooral door het gebrek aan goede wil van bepaalde kringen in Groot-Brittannië en ver scheidene andere landen om de gerechtvaardigde belang- gen en rechten van de Oostarabische landen onder ogen te zien, welke de rich ting van nationale .onafhan- x>0000000000000000000000000000000000000000000000^( Het bestuur van de Rot terdamse voetbalvereniging Feijenoord heeft een con tract afgesloten met Kees Rijvers. Rijvers, oud-speler van NAC en van het Ne derlands Elftal, zal per 1 juli voor zijn nieuwe ver eniging mogen uitkomen. Het contract is, nadat vol ledige overeenstemming met Rijvers en zijn huidige '-•x club Saint Etienne was be reikt, donderdag 18 april in Rotterdam getekend. Kees Rijvers, die binnen kort 31 jaar wordt, is voor nemens in Rotterdam te gaan wonen. Hij zal tevens trach ten daar een werkkring te vinden. Alvorens in september de competitie begint, zal Rijvers enkele vriendschappelijke wedstrijden met Feijenoord spelen. •U000c-000000000000000000000000000ö00<xx><>0000<>0000< kelijkheid en herleving zijn ingeslagen. Boelganin stelt voor, dat de grote mogendheden der wereld gemeenschappelijk het gebruik van geweld ter regeling van ge schillen in het Midden-Oosten veroordelen. Er zou overeenstem ming kunnen worden bereikt over alle strijdvragen mits er goede wil bestaat bij de betrokken re geringen, zo zegt Boelganin. Hij is voorts van oordeel, dat Engélands economische belangen in het Midden- en Nabije-Oosten niet met geweld bevorderd moe ten worden maar door onderhan delingen en nuchtere overweging van de redelijke belangen van alle partijen. Ontwapening Aangaande de ontwapening zegt Boelganin, dat de grote mogendheden hun goede wil kunnen tonen door in te stem men met een onmiddellijk ver bod van proeven met atoom- en waterstofwapens voor een bepaalde tijd. Dit zou afgezon derd kunnen worden van het algemene vraagstuk der ont wapening en apart geregeld kunnen worden. De Russische premier vraagt dan of het niet mogelijk is door gemeenschappelijke pogingen een toestand te scheppen waarin atoombommenwerpers en raket ten van de ene staat nimmer dood en verderf zullen zaaien in het gebied van de andere staat. De regering van de Sowjet-Unie is volgens Boelganin bereid de discussies te hervatten over de voorstellen, die door de Britse oud-premier Eden indertijd zijn gedaan t.a.v. de instelling van gedemilitariseerde zones in Euro pa en de afbakening van gebie den met beperkte bewapening. Goede tvil Premier Boelganin zegt verder het van belang te achten, dat de huidige spanning in de Brits- Russische betrekkingen plaats maakt voor „goede vriedschap- pelijke betrekkingen". Hij stelt namens de Russische regering voor, in de naaste toekomst ge meenschappelijk maatregelen te nemen „om een aanzienlijke ver ruiming van culturele, weten schappelijk en een technische uit wisseling tussen de Sowjet-Unie „De Zwarte Ruiter", de bijnaam voor de 32-jarige auto-monteur Han Gr. uit Mierlo-Hout, die in de nacht van 13 op 14 april uit een speciale afdeling van de strafgevangenis te Scheveningen ontsnapte, in de buurt een Buick pikte en er mee verdween zonder tot heden te zijn opgespoord, zou woensdagmorgen in hoger be roep terecht staan voor een door de Bossche rechtbank opgelegde straf van 15 jaren met terbeschikkingstelling van de regering. Fantasten hadden verwacht dat Gr. onverwacht zou verschijnen, doch toen de deurwaarder zijn naam door de wachtkamer van het Hof had la ten schallen, kwam hij even later te rug met de boodschap: „Verdachte is niet verschenen meneer de presi dent." De tendele bevolkte tribune en het dozijn aanwezige journalisten, mits gaders het Hof zelf, keek er niet van op. Zij hadden niets anders verwacht. De Zwarte Ruiter moge dan een driest man wezen, in het hol van de leeuw waagt hij zich niet. De procureur-generaal vroeg ver stek, wat betekende dat de raadsman mr. P. Scheefhals, zijn toga kon uit trekken en werkeloos kon toezien en luisteren naar de elf getuigen a charge en de enkele getuigen a dé charge, die de reeks misdrijven nog steeds kwamen accentueren, zoals: de drie diefstallen van doktersauto's te Geldrop, Amersfoort en Nijmegen; de inbraken te Dinther (lege brandkast) en te Oss (buit f 120,-); het doodrij den van een man onder Boekei; en het schieten op een man te Tilburg toen Gr. er een Chevrolet wilde ka pen (de man liet zich vallen en ont snapte daardoor aan de dood). Dc cardo quaestionis lag evenwel in Ra- venstein, waar de bandiet op 14 no vember 1954 binnendrong in het post kantoor en bij het betrappen op roof uit de brandkast a bout portant de posthouder Van Dieten neerknalde om dan per doktersauto (gestolen te Nijmegen) naar Budel te rijden en daar de wagen langs de weg te zet ten, daar de benzine op was. Geen nieuws Van deze en meer misdrijven beticht, had de Bossche rechtbank hem in december jl. veroordeeld als bovenvermeld. Het Gerechtshof hoorden de elf ge tuigen, die geen nieuws konden bren gen, waarna de procureur-generaal mr. W. de Vries, een vlijmscherp re quisitoir uitsprak, waarin hij er aan herinnerde dat Gr. de vrijheid boven de detentie had verkozen, wat hij hem niet wilde verwijten, maar waardoor het Hof blind had te varen, zij het dan op een goed kompas. De p.g. beriep zich op het feilloos dos sier van de rechtbank, die alles be wezen achtte en dit volgens prof. dr. Baan gevaarlijk individu en volgens hem groot misdadiger geen al te zware straf had opgelegd. Spr. laakte de houding van een deel der pers, die deze lugubere figuur, een gevaar voor de samenleving, had om ringd met humor en fantasie. Tegen over zulk een geval past geen hu mor. Het is onjuist deze man te be schermen als een beschermer der kleinen. Als hij dezen in de cafés trakteerde, was dat om zich daar door populariteit te kopen. Spr. dacht er niet aan tegen Gr. een bevel tot voorgeleiding uit te vaardigen. Hij wenste alleen dezelf de straf als de rechtbank had op gelegd op Gr. te zien toegepast, opdat de gemeenschap verlost moge worden van een groot ge vaar, daar deze man, zodra hij in de knel komt, geen leven ont ziet, zoals in Ravenstein is geble ken toen hij de man, die hem het stelen wilde beletten, op een meter afstand van zich neerschoot, zoals de telefoniste Maria Bol verklaar de, waarna Gr. in blauwe overal gekleed en gemaskerd in een vier- deursauto ..wegscheurde". De uitspraak werd bepaald op mei a.s. Boelganin veroordeelde in zijn brief opnieuw de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie, die er volgens hem de schuld van is, dat Europa in twee vijandige kampen is verdeeld. Het herstel van het militarisme in West-Duitsland, met actieve steun van de Ver. Staten, is tegen het belang van de Europese vei ligheid en de Duitse eenheid, al dus Boelganin. De Sowjet-premier wees ook op Amerikaanse plannen voor lege ring van Amerikaanse militairen met atoomwapens in de NAVO- landen, waardoor een nog gevaar lijker situatie zou ontstaan. Hij beschuldigde de NAVO er voorts van, dat zij intensief voorberei dingen treft voor oorlogvoering met atoomwapens. l en Groot-Brittannië tot stand te brengen." De Sowjet-Unie is be reid om haar vertegenwoordigers te machtigen, in aanmerking ko mende vraagstukken met Britse vertegenwoordigers te bespreken, zo besluit Boelganin. De Egyptische president, kolonel Gamal Abdel Nasser, heeft dinsdag in zijn ambtswoning te Cairo ont vangen generaal Wheeler, de leider van de VN-bergingsvloot, belast met het vrijmaken van het Sxiez- kanaal. De foto geeft een beeld van de begroeting: tweede van links Nasser, die generaal Wheeler de hand drukt, achter Wheeler, geheel rechts, staat Jack Connors, zijn as sistent en achter Nasser Mahmoed Yoenis, de directeur van de genationaliseerde Suezkanaal maatschappij. Een vergadering van het produkt- schap voor bier levert dorstverwek- kenae cijfers. -De ongeveer 40 actieve bierbrouwerijen in ons land produ ceerden samen 2.570.000 hectoliter, waarvan 720.000 voor de export. De omzet in het binnenland beliep een bedrag van 120 miljoen gulden, de export 60 miljoen. Het is bijna grie zelig te bedenken dat ons land van de wereldproduktie maar rond de drie-kwart percent in handen heeft. De brouwerijen brengen als bjjpro- dukt ook penicilline op de markt. Z|j betalen jaarlijks ongeveer 30 miljoen gulden accijns en 7 miljoen omzetbe lasting. In dit bedrijf werken 4.700 mensen tegen een loonsom van 25 miljoen gulden. In Horecabedrijven zijn tientallen miljoenen geïnvesteerd en dit bracht vorig jaar rond 200 miljoen gulden aan deviezen op. Gistermorgen tegen negen uur is brand uitgebroken in een farmaceu tisch bedrijf aan de Gooiberg te Bus sum, waarbij zich ook enige ontplof fingen hebben voorgedaan. De 26-jarige mejuffrouw H. van der Wal is bij deze brand om het leven gekomen. De 28-jarige heer Baaiman uit Huizen en de 27-jarige mejuffrouw Kempen, eveneens uit Huizen, liepen ernstige brandwonden op. Zij z|jn op genomen in de Majeïlastichting te Bussum. Het bedrijf brandde vrijwel geheel uit. De schade bedraagt meer dan 100.000. De eigenaar was verzekerd. De brand is waarschijnlijk ontstaan in de nabijheid van een talbeteerma- chine. Mej. van der Wal ontdekte bij deze machine vlammen en waarschuw de de andere leden van het personeel. Met de 17-jarige jongeman de Boer vluchtte zij naar de voordeur, maar liet meisje is waarschijnlijk gestrui keld, terwijl tot overmaat van ramp de voordeur dichtsloeg. De Boer was inmiddels heelhuids buiten gekomen. Intussen had een werkmeester van een in de nabijheid gelegen Gisterochtend is de politie te Am sterdam er in geslaagd de inbreker „De vlo" te arresteren, die op 22 maart uit de strafgevangenis in Haar lem ontvluchtte. De inbreker bevond zich op het moment van zijn arres tatie in zijn woning in de Bloem- straat. Toen „de vlo" bemerkte dat het huizenblok was afgezet, trachtte hij nog via het dak te ontsnappen, maar hij gaf deze poging op toen bleek dat zich ook daar reeds politiemannen bevonden om hem de pas af te snij den. fabriek getracht de voordeur te forceren om mej. van der Wal te redden. Hij teas daarmee nog be zig toen de brandweer arriveerde. Toen de deur geopend was drongen dikke rookwolken naar buiten, maar desondanks ging de iverk- meester, de heer Brasser uit Bus sum, het bedrijf binnen en kwam even later met het slachtoffer te rug. Bij aankomst in de Majeïla stichting bleek, dat mej. van der Wal al was overleden. „De Nederlandse bloemisterij" heeft in een algemene vergadering de bloemetjes eens helemaal buiten gezet. In de eerste drie maanden van het jaar, zo vertelde de voorzitter, steeg de export van ruim 14 naar 15.5 mil joen gulden. De totale omzet van alle Nederlandse veilingen is gestegen tot 68 miljoen gulden. De totale export van bloemen en planten liep op tot bijna 49 miljoen gulden. „Een belem mering ondervond de export naar Bel gië van de Beneluxregelingen. Met spanning wordt uitgezien naar 1957, wanneer de voor drie jaar aangegane regelingen zullen worden beëindigd". Dit nare geluid moest de secretaris, mr. P. Zwahlen, laten horen. De Vereniging tot Verbetering vtn het rundvee in Zeeland, afdeling oost Zeeuwsch-Vlaanderen, zal op woens dag 12 juni een fokveedag voor rund vee organiseren op het V.V.Z.F.-ter- rein te Axel. Op 30 mei a.s., wereldvrij- gezellendag, zal in het lande lijke Schinveld in zuid-Lim burg het burgerlijk huwelijk worden gesloten tussen mej. Mia Benders uit Schinveld en de heer Ger. Greijn, gemeente secretaris te Grevenbicht. De heer Greijn is bekend als de initiatiefnemer en organisator van het wereldvrijgezellencon- qres. Na de burgerlijke huwelijks sluiting zal de inzegening van het kerkelijk huwelijk geschie den in de parochiekerk van Schinveld. De heer Greijn deelde ons mede, dat zijn huwelijk voor hem geen hinderpaal zal zijn om door te gaan met het or ganiseren van het wereldvrij- gezellencongres. Tezamen met zijn vrouw zal hij als organi sator zijn beste krachten daaraan blijven wijden. Zo spoedig mogelijk zal wor den bekend gemaakt, wanneer het vijfde, het eerste lustrum- vrij gezellencongres zal worden gehouden.

de Stem | 1957 | | pagina 1