ATMOSFEER RAAKT STEEDS MEER BEDORVEN IN PARIJS „ROLT DE ZAAK WEER Ik sprak met de Zwarte Ruiter Nieuwe stafchef van Jordaanse leger Grote onrust in Japan door Sovjet-kernproeven Nieuw advies SER van Orthodoxe Islamieten achter noodkabinet Aan de lezers Moskou: Bere proeven te staken, mits..... Groene Draeck" ver klaar VIJFTIG JAAR DUIKBOTEN Vrolijke keuken DAGBLAD VOOR ZEELAND Besluit rijtijden Anders dan de Masjumi Opklaringen SUGGESTIES VAN TOKIO KOSTUUM Confectiewonder Over 1955-1956 Toeslag voor melk werd vastgesteld Norman schreef brief een Politie vocht met betogers Marshall-gelden voor belangrijke werken Incidenten aan grenzen Israël van Helmondse Courant kreeg een brief Uitkering van kraamgeld Koning Hoessein wil scheiden Aanvaring voor de Nieuwe Waterweg Communisten bonden in 87s JAARGANG No. 22433 Uitgtve N. V. Uitgever» Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureau»; Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.-- p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestelL) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 19 APRIL 1957 Advertentieprijs voor de gehele opiage0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per m/rr (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden rroEs; Westsingel 98. Telefoon 223S Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULS1, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat~56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat Met intrekking van een advies uit 1956 heeft de sociale commissie van de Sociaal-Economische Raad thans een nieuw advies inzake wijziging van het rijtijdenbesluit uitgegeven. Blijkens de conclusies wordt gead viseerd in drie jaar tijds de werk week geleidelijk van 51 op 48 uur te rug te brengen. In de overgangsfase 70uden een normale ontheffingsmoge lijkheid en een soepele ontheffings mogelijkheid moeten gelden. De commissie acht een werktijd per week van gemiddeld hooogstens 51 uren, gerekend over drie weken met een maximum van 55 uur in een week aanvaardbaar. De werktijd per dag mag hoostens 10 uur bedragen, met de mogelijkheid van twee keer per week meer dan 10, doch hoogstens 12 uur. De rijtijd wordt gelijk gesteld aan de werktijd. De diensttijd per dag mag hoogstens 14 uur, met twee chauffeurs maximaal 18 uur, voor enkele malen per week, zijn. Ook ten aanzien van rusttijden, nachtarbeid enz. geeft het advies een aantal richt lijnen. Even nadat het Japanse ministerie van sociale zaken een radio-mededeling had doen uitgaan met de alarme rende waarschuwing^ dat de atmosfeer in Japan „snel bedorven raakt" door de Russische experimenten met atoomwapens tijdens de afgelopen weken, maakte het Amerikaanse ministerie van defensie bekend, dat de Sov jets opnieuw een kernwapen tot ontploffing hadden ge bracht. Het was mee van de krachtigste explosie, die men lotnutoe had waargenomen. Vertegenwoordigers van de Japanse Raad tegen Kernbommen hebben bij de Russische ambassade in Tokio geprotesteerd. Zij eisen opschorting van de kernproeven en opening van bespre kingen met Engeland en de Verenigde Staten. Het antwoord: „Wij zijn bereid de proeven te staken, als andere landen het ook doenDe Japanse overheid heeft de huisvrouwen aange raden, groenten e.d. vóór het gebruik goed te wassen. Het hoofdbestuur van de grote or thodox-Islamitische partij Nahdatul Ula.nia heeft donderdag zijn goed keuring gehecht aan het deelnemen door vier van haar leden aan het nieuwe Indonesische kabinet, zulks in tegenstelling met de twee andere Islamitische partijen, Masju mi en P.S.I.I. die hun leden verboden «ebben aan dit extra-parlementaire noodzakenkabinet deel te nemen. De Masjumi heeft ir. Pangeran Mohammed Noor, die als minister vari Openbare Werken en Energie in de nieuwe regering is opgenomen, reeds uit de partij gestoten. De P.S. I.I. heeft nog geen maatregelen ge troffen tegen haar partijlid Sudibjo, AARTSBISSCHOP Makarios van Cy prus, die na Pasen in Londen bespre kingen gaat voeren, is door de gou verneur van New York, Averell Har- riman, uitgenodigd voor een bezoek aan Amerika. ONDER PUTTEN werd een perso nenauto op een onbewaakte overweg door een trein gekraakt. De chauf feur kwam er met lichte verwondin gen af. De trein kreeg lichte schade. BERTHE SEROEN. de bekende con certzangeres en muziekpedagoge is op 74-jarige leeftijd te Amsterdam overleden. CHARLES BOHLEN, de ambassa deur van de V.S. in Moskou, heeft gisteren de Russische hoofdstad ver laten. Hij is, zoals gemeld, tot am bassadeur van de V.S. op de Philip- pijnen benoemd. EEN JAPANSE, oliemaatschappij heeft van koning Saoed rechten ver kregen voor de exploitatie van olie bronnen onder de zeebodem voor de kust langs de Perzische Golf. ALLE POOLSE schoolkinderen krij gen deze week drie dagen vrij, ter voorbereiding op dit Paasfeest. De vorige Poolse regering had dit ge bruik afgeschaft. MR. DR. CH. VAN ROOY, de nieu we burgemeester van Eindhoven, zal op 1 mei a.s. in een buitengewone vergadering van de gemeenteraad worden geïnstalleerd. OP SCHIPHOL is een groep Neder landers aangekomen, die in Canada wonen cn nu hier een vakantie ko men doorbrengen. Zij maakten de reis via de Noordpool. PRINSES MARGRIET is van Schip hol naar Parijs vertrokken, om in Frankrijk haar Paasvakantie door te brengen. Zij werd door haar moeder naar het vliegtuig gebracht. de minister van Voorlichting in het noodkabinet. Tijdens de formatiepogingen van Suwirjo had de N.U. deelname aan een zakenkabinet geweigerd, omdat daar ook communistische sympathi santen deel van zouden uitmaken. De zelfde linkse figuren, die toen door Suwirjo waren aangezocht, zijn thans opgenomen in het kabinet van Soe- karno. De president heeft inmiddels me degedeeld, dat zijn noodkabinet in een normaal parlementair kabinet zal worden omgezet, zodra aan de staat van oorlog en beleg een einde zal zijn gekomen. Hij zei echter, dat in de samenstelling van het tegenwoor dige kabinet „enkele wijzigingen" zullen worden aangebracht. De vereniging van dagbladuitge vers in Indonesië heeft zich donder dag tot de militaire commandant van Djakarta gewend, met het verzoek, het kantoor van het persbureau PIA, dat op last van het militair gezag dinsdag voor zeven dagen werd ge sloten, weer open te stellen. Soekarno is donderdag voor een vijfdaags bezoek naar Bali vertrok ken. Dit. is zijn eerste reis buiten Java sinds de vorming van zijn noodkabinet. i Verwachting van het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot vanavond, op- 1 gemaakt gisteravond te 23.15 t uur: Van het noordwesten uit op- J klaringen, maar in het zuidoosten J van het land aanvankelijk nog 0 zwaar bewolkt, met plaatselyk wat lichte regen. Overwegend J matige naar west ruimende wind. J Ongeveer dezelfde temperaturen t als gisteren Verwachting van het Belgisch J weerkundig instituut: Matige westellijke tot noordwestelijke 0 wind. Zwaar bewolkt met plaat- seljjk lichte regen. Later brede 2 opklaringen. Lichte temperatuur- J daling. 0 Vandaag: zon onder 19.44 u., 2 maan onder 8.58 u. Morgen: zon op 5.33 u., maan op 1.10 u. Het Japanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft donderdag ver klaard, dat het via de Japanse ambas sadeur te Londen, heeft voorgesteld, dat de wetenschappelijke commissie der Verenigde Naties, die de uitwer king van radio-actieve stralingen be studeert, in de eerste plaats moet uit maken of het mogelijk is, te allen tijde vast te stellen, dat ergens ter wereld een atoomwapen tot ontplof fing is gebracht. Eventueel zou dit moeten worden na gegaan door een nieuw in te stellen „commissie voor toezicht op kernwa penontploffingen". Indien het altijd mogelijk zou blij ken het plaats vinden van een kern wapenontploffing aan te tonen, zouden de Veiligheidsraad of de Algemene Vergadering zich voor een verbod van kernwapenproefnemingen moeten uit spreken. Doch indien de commissie tot de conclusie zou komen dat het thans onmogelijk is alle kernwapenontplof fingen te registreren, zou er een nieu we internationale organisatie moeten komen, om dit wel mogelijk te maken. Het Westduitse Verbond van Vak verenigingen heeft een resolutie aan vaard, waarin het beroep der achttien Duitse geleerden, om het Westduitse leger niet met atoomwapens uit te rusten, wordt onderschreven. Suggesties van Zorin De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Zorin heeft te Londen tegenover verslaggevers het Russische standpunt ten opzichte van tt de ontwapening uiteengezet in drie punten: 1Een zeer belangrijk initiatief voor de oplossing van het atoomprobleem zou een plechtige verbintenis van de belanghebbende landen kunnen zijn, om geen gebruik te maken van kern wapens. 2) Rekening houdend met het wes- fijke standpunt, is de Sovjet-Unie be reid, bij het vragen van een absoluut verbod op kernwapens en van ver nietiging van bestaande voorraden, te aanvaarden, dat dit verbod slechts na verscheidene stadia tot stand komt. 31 De regering van de Sovjet-Unie stelt voor, dat de kwestie van de kernproeven gescheiden wordt gehou den van het ontwapeningsprobleem in liet algemeen. Zorin was van mening dat het nog te vroeg was om het optimisme van de Franse afgevaardigde Moch te delen, die twee dagen geleden zei dat hij hoopvol gestemd was ten aanzien van een gedeeltelijk akkoord. Over acht jaar Maarschalk Montgomery heeft gis teren gezegd, dat binnen tien jaar de defensie waarschijnlijk voor het groot ste deel op geleide projectielen zal berusten. Hij dacht echter niet, dat het kanon zal worden afgeschaft. Verwacht wordt, aldus de veld maarschalk, dat het westelijke bond genootschap voor 1965 gebruik zal kun nen maken van oppervlakteschepen en duikboten met atoomaandrijving, atoomkoppen of -granaten voor elk passend wapen, waaronder veldge schut, strategische projectielen en geleide projectielen met een actie radius tot 800 kilometer. Ook zullen er dan intercontinentale ballistische projectielen met een werkingsbereik tot 8.000 kilometer zijn, maar deze zullen voornamelkij nog in het proto typestadium zijn. Voor aanvallen op lange afstand zal nog in hoofdzaak van bemande vliegtuigen gebruik moeten worden gemaakt, aldus veld maarschalk Montgomery. Ook voor andere doeleinden zullen bemande vliegtuigen nodig blijven. (Advertentie) IN IEDER GEVAL Mijn koop ik in het Rcigerstraat 4 t/o Markt - Breda Er wordt hard gewerkt aan de vol tooiing van de bouw van de „Groene Draeck", de Lemsteraak van Prin ses Beatrix. Op het moment is men bezig met de teakhouten versierin gen, die door de prinses zelf ont worpen zijn, en die de boot zullen verfraaien. Uit berekeningen is gebleken, dat de gemiddelde netto-opbrengst van alle melk gedurende het melkprijs jaar 1955/56 beneden de garantieprijs heeft gelegen. De overehid past het verschil bij uit het landbouwegalisa- tiefonds. Hiermede is een bedrag van circa 21 miljoen gulden gemoeid. De uitbe taling van de toeslagen, waarmee be gin april 1957 een aanvang is ge maakt, vergt ongeveer 53 miljoen gulden, zodat de voor het melkprijs jaar 1955/56 in het vooruitzicht ge stelde garantie in totaal ongeveer 74 miljoen gulden zal vergen. Ter doorbetaling aan de veehou ders van wie de melk is betrokken, zal aan de zuivelfabrieken een be drag van f 0.112 per procent vet per 100 kg melk of room worden uitge keerd. Analoog hieraan ontvangen boerenkaasproducentcn een vergoe ding van f 3.70 per 100 kg. Aan melkslijters en zelfslijtende melkveehouders in Zeeland wordt een vergoeding ter doorbetaling uitge keerd van f 0.415 per 100 liter afgele verde volle melk. De krant zit vandaag enigszins anders in elkaar dan gewoonlijk. De lezer vindt op pagina 3 al tijd de hoofdartikelen, het feuilleton, de Wonderlijke We reld" en voorts radio- en TV- nieuws. Vandaag heeft de redactie pag. 3 in beslag genomen voor een extra-pagina, die getiteld is „Passio Christi" en die het lijdensverhaal van Christus tot onderwerp heeft. Op pagina 5 zijn de normale rubrieken opgenomen. De New York Daily News heeft donderdag de tekst van een brief ge publiceerd, waarin de onlangs overle den Canadese ambassadeur in Cairo, Norman, aan de Zweedse ambassa deur schreef dat hy ,,de werkelijke redenen die me tot zelfmoord drij ven" niet kon onthullen. Volgens het blad ,,gaat dit schrij ven veel verder dan het weinige dat in Cairo openbaar is gemaakt", na dat Norman zelfmoord pleegde. De tekst van deze en van een andere brief aan zijn vrouw is woensdag aan de subcommissie van de Amerikaan se senaat voor de binnenlandse vei ligheid overhandigd, 'die eerder Nor man van communisme had beschul digd. In de brief aan zijn Zweedse col lega stond: ,.Ik zou een poos bij jou willen zijn gedurende deze laatste dagen van mijn leven en je van mijn zorgen vertellen, maar ik vrees dat ik zelfs in deze brief me er niet toe kan zetten je de werkelijke redenen voor mijn zelfmoord te onthullen". De vakbonden van het Franse spoorwegpersoneel, de Parijse metro en het buspersoneel, heb ben hun leden opgedragen, van daag het werk te hervatten. Ge lukkig, want de tweedaagse sta king heeft het land miljoenen gekost en het humeur van de Fransen vooral van de Parij- zenaars was gisteren tot ver beneden het nulpunt gedaald. De verkeerssituatie in de Franse hoofdstad was gisteren weliswaar iets beter dan woensdag, maar duizenden mensen moesten niettemin naar hun werk lopen, of in oncomfortabele vrachtauto's stappen, die schokkend en botsend hun weg zochten tussen de üuizenden, somber kijkende voetgan gers. De particuliere chauffeurs, die Tegenwaardegelden van de Mar shall-hulp zullen, naar het Algemeen Handelsblad meldt, tot een bedrag van ongeveer f 115 miljoen worden gebruikt voor de financiering van een aantal belangrijke openbare werken, n.l. f 30 miljoen voor de versterking van zwakke plaatsen in de hoogwa terkeringen, f 40 miljoen voor de deltawerken, f 30 miljoen voor de aanleg van wegen in het kader- van het Europese wegenplan, f 5 mil joen voor de slotfase van het herstel van Walcheren en bijna 11 miljoen voor de tunnel onder het Noordzee kanaal bij Velsen. Over deze besteding van tegen waardegelden is overeenstemming bereikt tussen de Nederlandse rege- ring cn die van Amerika Een woordvoerder van het Israëli sche leger heeft donderdag in Tel Aviv meegedeeld, dat een Israëlische patrouille ten noorden van het meer van Galilea door Syriërs onder vuur is genomen. De patrouille, die het vuur niet beantwoordde, kon niet ver der oprukken. Na aankomst van versterkingen kon de patrouille zich onder dekking terugtrekken, aldus de woordvoerder. Eveneens volgens Israëlische mede delingen hebben Jordaanse inval lers" en een Israëlische patrouille donderdag1 in de bergen van Hebron een vuurgevecht gehouden. De redactie van de Helmond- se Courant ontving woensdag avond de volgende „open brief": „Geachte redactie, Wij zagen en spraken met de Zwarte RuiterToen ik gisteren terugkwam van een bezoek dat we brachten aan de ouders van mijn verloofde, hebben we door louter toeval kennisgemaakt met mooie Hans. Toen ik met mijn tvagen een aanrijding veroorzaak te in Zonhoven, zat in die andere wagen niemand anders dan Hi G. Deze wagen, een met 'n Duitse nummerplaat, werd bestuurd door een, naar ik aanneem, Italiaan. Ikzelf kende H. G. onmiddellijk omdat ik niet ver van Helmond woon. Hij was ongeschoren en had één hand in het verband. Toen ik hem vertelde dat ik hem kende, bracht dit hem niet van zijn stuk en hij antwoordde: „Iedereen kent me." Hij vertelde verder dat hij in de nacht de grens over was gekomen. En dat hij die moord in Ravenstein niet bedreven had. „Ik ben geen moor denaar," zo zei hij. „En al zegt men, hij is gevaarlijk; ik ben geen moordenaar." Hij vroeg me om pcld. doch ik kon hem niet helpen. Hij vroeg aan me om dit in Hel mond te laten weten en dat ik erbij moest vertellen, dat hij bin nen zeer korte tijd zou bewijzen 'lat hij geen moordenaar was. G. R. te B. bij Helmond. P.S. Ik zou naam en adres op kunnen geven, doch het is beter van niet." Het plaatsje Zonhoven ligt in de buurt van Hasselt. De redactie van de Helmondse Courant heeft ge tracht, contact te krijgen met de politie te Zonhoven, teneinde zich ervan te vergewissen, of er inder daad een aanrijding had plaats ge had, Gisterenavond echter had men hieromtrent nog niets vernomen. Nederlandse politiefunctionarissen achten het niet geheel uitgesloten, dat de brief door de Zwarte Ruiter zelf is geschreven, met de bedoe ling. de politie op een dwaalspoor te brengen. De laatste twee dagen heeft men blijkbaar geen enkele nieuwe draad in handen gekregen, die naar de verblijfplaats van de Zwarte Ruiter zou kunnen leiden. In Helmond werd de politie nog even gealarmeerd door de medede ling. dat men Hans Gruijters in de buurt van het slachthuis aldaar had gezien. Evenals veel andere „tips" bleek ook deze echter weer van nul en generlei waarde. In Mierlo-Hout is het intussen rustig geworden. De vrouw van de Zwarte Ruiter, die aanvankelijk meende, dat men haar man vrij spoedig zou arresteren, is naar Den Bosch geweest voor een onderhoud met de advocaat van haar man. mr. Scheefhals. door de „wandeldrukte" bijna stap voets moesten rijden, waren op van de zenuwen. Op bepaalde punten van Parijs waren „stations" gevormd, ww vrachtauto's voor het vervoer van ar beiders hun passagiers kwamen halen. De „Air France" heeft donderdag door de staking van grondpersoneel 32 vluchten naar Europese steden en Noord-Afrika moeten afgelasten. Stakende leden van de bond van transportarbeiders, aangesloten bij de communistische CGT, hebben in Parijs een betoging gehouden, die uitliep op een gevecht met de politie. Toen het de politiemannen niet ge lukte de betogers in bedwang te houden, begonnen zij de arbeiders nat te spuiten. De betogers gingen ge bruik maken van stenen, die zij in de vrachtauto's hadden meegenomen. Een hevig gevecht ontstond. Op zeker ogenblik moest de politie wijken. Het getal der demonstranten groeide tot duizend, maar ook de po litie kreeg versterking. Zij nam haar toevlucht tot traangasbommen. Glei- delijk aan verloren de betogers toen terrein. Een nieuw wetsontwerp voorziet erin, dat een aantal werknemers (een deel van het overheidspersoneel en personeel bij het bijzonder onderwijs) dat niet onder het ziekenfondsenbe- sluit valt, hoewel zij een inkomen hebben, dat beneden de zogenaamde weistandsgrens ligt, voortaan toch kraamgeld zullen krijgen. Binnenkort bestaat de onderzee- bootdienst van de Koninklijke Ma rine 50 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft onze fotograaf donderdag een bezoek aan de dienst in Rotterdam gebracht, waar hij deze opnamen maakte: de toren van de eerste onderzeese torpedoboot. die op 21 december 1906 in dienst werd gesteld met op de achtergrond het monument voor de gevallenen van de dienst tijdens de tweede wereldoorlog. In de inzet: Hr. Afj. onderzeeboten „Zwaardvis" (links) en „Walrus" gezien vanuit een be tonnen bunker op het terrein van de dienst. Het Syrische blad ,.A1-Faihaa" meldde donderdag uit gezaghebbende bron, dat koning Hoessein van Jor danië gaat scheiden van koningin Di- na, die op het ogenblik in Cairo ver toeft. In de loop van de volgende week zou zijn verloving met de doch ter van de Jordaanse ambassadeur in Damascus, Sjerif Hamed Saad Ed Dine, een oom van vaderszijde, be kendgemaakt worden. Voor de monding van de Nieuwe Waterweg zijn gisterenmiddag in mistig weer twee schepen met el kaar in aanvaring gekomen. Het ziin het 8955 ton metende Duitse schip ,,Schwabenstein" en het 11732 ton me tende Noorse schip ..Bjorgholm". De ..Schwabenstein", die een gat boven de waterlijn kreeg, waar kar en paard door konden, zette de reis naar Rotterdam voort. Het andere schip ging buitengaats voor anker. Generaal-majoor Ali Hiyari is be noemd tot stafchef van het Jordaan se leger, generaal Hiyari is plaats vervangend stafchef geweest sinds generaal Noewar, tijdens de crisis in de afgelopen weekwisseling, het land verliet. Eerder was gemeld, dat Noe war 14 dagen verlof had. De benoeming van generaal Hiyari is bekend gemaakt in een koninklijk decreet, dat is uitgevaardigd na een langdurig onderhoud van koning Hoessein met dr. Khalidi, de Jor daanse premier. het Jordaanse kabinet, om generaal Noewar als stafchef te handhaven, ofschoon koning Hoessein zijn ver vanging voorstond. In de officiële verklaring wordt niets gezegd over Noewars positie. Hij heeft, naar verluidt, niet alleen als stafchef doch ook als militair ont slag genomen. Volgens onbevestigde berichten lijdt Noewar sedert de ge beurtenissen van het afgelopen weekeinde aan een zenuwinstorting. Het is waarnemers opgevallen dat de communisten, die vóór de crisis openlijk optraden, nu alleen maar 's avonds vergaderen en zich minder opvallend gedragen. Generaal-majoor Burns, bevelheb ber van het politieleger der V.N., heeft by de Israëlische autoriteiten Naar verluidt zou door zekere le- geprotesteerd tegen vluchten van Is- gerofficieren druk uitgeoefend zijn op raëlische vliegtuigen boven Gaza. Twee broertjes van S en 10 jaar onderbraken hun wandeling op de drukke Nieuwendijk in het hartje van de stad Amsterdam, om even een kijkje te gaan ne men itt een aldaar gevestigd Chinees restaurant. Eensgezind renden ze op de bin nen hun bereik staande maggi- flesjes, asbakken, bierglazen en potjes sambal toe en begonnen deze attributen in de richting van de niets vermoedende eters te gooien. De meesten konden niet verhinderen dat hun kleren door de rode en bruine sub stantie werden besmeurd. Na dat de knapen ook nog en pas sant een tafeltje in de heup zwaai hadden genomen en dit eveneens in de richting van hun „tegenpartij" hadden gemikt, vonden zij het zeker welletjes want ze zetten het op een Zo pen. De achtjarige smijtjas kort spoedig worden gegrepen. Zijn broertje werd later door de politie itigerek'end.

de Stem | 1957 | | pagina 1