se: OPENING Kasporgo Goes met internationaal gezelschap op tournee TELEVISIE- en RADIO-SHOWROOM Passiespel in parochiehuis te Terneuzen Appel besluit carrière Wim v. Est niet naar Ravenna Hoe staan clubs er de voor? KAMERLEDEN IN AFRIKA KNVB Zeeland Kampioen in kampioensclub Elastieken kousen Voor fouten Elektro- en Radio-Technisch Bureau GEBR. KUNST ■N standen PA a§ en 11 Garantiemerk voor Italiaanse textiel Yeilingdag fruit gewijzigd Zeeland blijft present in top-volleybal Honderden vissers naar Walcheren LAATSTE NIEUWS Noewar slechts met verlof Nederlandse jeugd won in Spanje Zes Nederlanders in .Parijs-Brussel Zaalhandbal in Middelburg EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN telefonisch Vakantie Vlissingen: VRIJE GEMEUBILEERDE FLAT op donderdag 18 april om 15 uur aarse 7-tal :k van Rijn, ïlden de he- ig (voorzit- ,'ijze het ge- atselijke to- ivanti" ont- voor Maat werk in de dat zij als- Ie wedstrijd eel. Het to nden". door ide onder de Vlaamse tn- Hermap wegens ont- esteld en zal gespeeld. De pr ir. P. Ma- ederom ver- famelen. vorden ver- injsma (Den alk uit Am- ■n voorberei- Pasen. Mej. paarcontact Hierna werd n serie licht ing hebbende elicht op het •na was het sociale ver- erde met di en ook wer- lelijke aange- a.m. het uit- aar de KRO- linair terrein, gehouden en proces stond, van een zeer arvoor de op* weest. P ELLING. slagersvak- R.A.I.-gebouw e onze stad- 2e prijs met iworst en een it rauwe pro- LYCEUM eerlingen van ïoudt donder- i-contactavond land". Tijdens en „Williams ïelaar Vebemo i tombola ge- jnouds talrijke lestuursverkie- in L. Hermans treden af, De iet meer her- GENOMEN pmstig uit Bel- ebrug op de Hij liet zijn boter in de laat naar Bel den in beslag- ELUKKEN. weg Water- hebben zich gedaan, waar- ider geen per- pn gebeurd, uit Hulst, die endijke nader- treffende punt de wagen om •stuurder kreeg Ie auto werd nkele uren la- mauto van de dezelfde bocht eze bestuurder letsel op, maar materiële scha- zich op deze _r, dat aan een ven kostte. RGADERING alf acht komt vergadering _.a. worden: de zoning we twonin- manstraat voor h-Vlaamse wo- een tegelpad zoning we twonin- vakantieslui- speelzandbak •school en de leslokaal voor 1. Zeeland gelden dag 18 april, de anden: te Hans- in 17.54 uur; te n 17.14 uur en 2 en 16.44 uur. tro: De strijd te stels. 8 uur: Die dag ympia 8 uur: Een 8 uur: Morgen ibra: Mambo. likker. tro: Phffft. bra: Engelen zon- De stille verklik» DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 APRIL 1957 Het bestuur van het Goese Kas- met de leden van Kasporgo des mid dags een kleurige tocht door de porgo, met zijn voorzitter, de heer Vervest aan het hoofd, heeft er hete weken op zitten. Het organiseren van een internationaal volksdans - gym nastiek- en balletfeest, dat een hele week in beslag neemt; het onder brengen van een 180 buitenlandse gasten; het leggen van contacten, regelen van vervoer enz. kost heel wat inspanning. Maar deze week kon de heer Vervest zeggen: „Het is voor elkaar!" Uit Oostenrijk, Duitsland, Luxem burg, België, Frankrijk en Engeland komen de groepen vrijdag 2 augus tus naar Goes, waar zij zeven dagen lang de gastvrijheid zullen genieten In de avond van die dag vindt de vlaggenparade plaats en daar kun nen de Zeeuwen kennis maken met de buitenlandse gasten. Zaterdag ondernemen de groepen stad' geven demonstraties van ver schillend karakter op de Markt en 's avonds is er dan nog een feest avond in „de Prins van Oranje", waarop ook enkele autoriteiten, waar onder B. en W. van Goes en de bur gemeester van Middelburg, en de .pleegouders" worden uitgenodigd. Voor deze avond is een pracht pro gram in elkaar gezet. Zo zal de Luxemburgse groep n.m. drie ballet ten geven. nl. de Notenkrakersuite van Tschaikowski; les Sylphides en „Die blauwe Vogel". Zondags gaat de reis naar Breda met groepen uit Wenen, Salzburg Neu renberg en Frankrijk en misschien ook de Nicholsons Pipe-band uit Fol kestone. S.S.S. te Breda dat zijn 40- jarig bestaan viert, nodigde Kaspor go en haar gasten uit om demon straties in het Valkenberg te geven. Maandag 5 augustus wordt een tocht door mooi Zeeland gemaakt en dinsdag een tocht naar Domburg waar Kasporgo met de groepen uit Luxemburg en Salzburg optreedt. Woensdag is 's-Heerenhoek aan de beurt. Hier vindt een officiële be groeting plaats in de Jeugdhoeve waarna een massale opvoering plaats heeft. Donderdag 8 augustus heeft te Ka- pelle nog een ontvangst plaats van de Franse groep, die daarna een be zoek brengt aan het bekende Fran se kerkhof. Des avonds wordt voor het laatst te Goes optreden en vrijdag 9 augustus gaan de buiten landers huiswaarts. De nieuwe bur gemeester van Folkestone en diens echtgenote nemen aan de gehele tournee deel. Wij vernamen voorts nog dat het gemeentebestuur van Goes de groepen op zaterdag 3 au gustus officieel zal ontvangen. Een parochiehuis vol belangstellende ouders, met daarbij pastoor van Campen en zijn beide kapelaans, de inspecteur van 't l.o. de heer mr. L. G. Wolf en het onderwijzend personeel van de jongensschool die op uitnodi ging van soeur supèrieuse van de r.- k. meisjesschool, 'n passie-avond kwa men bijwonen die eigenlijk een uitgestelde feestavond was van het zilveren jubileum van de zusters van Terneuzen, dat op 13 januari 1.1. werd her dacht. Misschien hebben de ouders, het aanvankelijk alleen maar leuk ge vonden eens te gaan zien en horen wat hun respectievelijke dochters er met behulp van de zusters van hadden gemaakt, maar dan zijn ze al gauw van de ene verbazing in de andere gevallen. De allerkleinsten, het grut uit klas 1 en 2, hadden een aardig voor- drachtje met eenvoudige liedjes, pa pieren mutsen, vlaggen en al wat er bij komt, maar het viel toen toch al op dat èr door de zusters veel werk van werd gemaakt. Wat anders werd het eerste deel van het Passie-Paasspel door leer lingen van de derde en vierde klas. In witte en paarse gewaden, op de achtergrond tegen donkerrood en grijs decor, een eenvoudig houten kruis verklankten zij in woord en zang fragmenten uit het oude tes tament, uit de psalmen, uit de pro fetieën van Isaias en de klaagzang van Jeremias, om te eindigen met de Palmenzondag. Door de hoogste klassen werd dit voortgezet met een voorstelling van fragmenten uit hetgeen onmiddellijk aan het lijden van Christus voorafging en Zijn lijden zelf om te eindigen met een stralend paasfeest op deze glorierijke dag zelf. Tenslotte verbeeldde een paasdans de blijdschap van Christus' verrijze nis. Wanneer men zag met welk een intense overgave die men alleen maar bij kinderen (of wie daarop gelijken) kan aantreffen, dan was dit hele spel diep ontroerend. De ouders waren geimponeerd door hun kinderen en beslist niet alleen om de witte en paarse klederen, die zij droegen. On der ademloze stilte hebben zij ge keken en geluisterd. Van de zusters moet het een eindeloos geduld hebben gevergd hen de teksten met alles wat daarbij hoort, te leren niet al leen, maar hen ook enig begrip hier van bij te brengen. Pastoor van Campen had, mede namens mr. Wolf daar veel goede woorden voor over. En al vragen de zusters er helemaal niet om, bij een dergelijke gelegenheid mag het wel eens worden gezegd dat zij enorm veel werk en niet alleen in de school, maar ook daar buiten bij kerkelijke plechtigheden enz. verzetten. Ook voor Terneuzen is dat bescheiden klooster van de H. Familie, van grote waarde. Het Italiaanse mode-instituut, een officieuze organisatie, heeft volgens de „Wool Review" besloten tot het uitgeven van een garantiemerk voor alle Italiaanse textiel- en bekledings artikelen. Het zal zowel voor de bin nenlandse markt als de exportmarkt worden gebruikt. De bedoeling is te verhinderen dat Italiaanse modellen in het buitenland gecopieerd worden. Het is niet onwaarschijnlijk dat dit merk officieel zal worden beschermd. In verband met de paasdagen zal er volgende week op de Zuid-Beveland- se fruitveilingen op dinsdag geen veiling van fruit worden gehouden. De veiling in deze week is voor het fruit namelijk verzet naar donderdag. Dan zal er 's morgens veiling zijn in Krabbendijke. 's-Middags om een uur in Goes en tensslotte om drie uur in Kapelle. Dit geldt slechts voor een week. (Advertentie) W..., Wim van Est zal geen deel uitma ken van het Nederlandse trio, dat op 21 april deelneemt aan de Grote Prijs van Ravenna, een rit tegen het uurwerk over 100 km voor ploegen van drie renners. Hij heeft elders contractuele verplichtingen. De Nederlandse ploeg voor deze wedstrijd zal bestaan uit Wagtmans, de Groot en Nolten. Handboogconcours in Kwadendamme ADLM te Kwadendamme heeft een handboogconcours gehouden De uitslag was: le klep W. de Jon ge, ADLM; 2e klep A. Sorber, id.; 3e „ep H' Koens. Spes Nostra: 4e klep W. de Wilde, Juliana; le zijvogel C Ruk, Zeelandia; 2e zijvogel C. West- dijk, id.; le kal H. de Jonge id 2e kal J. Priem, id.; 3e kal A. Schouwe- naar, Batavieren: 4e kal A Riik ADLM. J Sl'chting in Heinkenszand De handboogsociëteit Soranus II te Heinkenszand hield een doelschieting. De uitslag: hoogste aantal punten M. Steenbakker, Juliana. Kwaden damme; meeste rozen P. Rijk, So ranus, Heinkenszand; meeste negens C. de Jong, id., id.; meeste achten C. Raas. id., id.; meeste zevens P. de Koeijer, St. Sebastiaan, Yerseke; meeste zessen C. Bek, Soranus, Hein. kenszand; meeste vijven J. Beulens, Juliana, Kwadendamme; meeste vie ren M. Verbeek, id., id.; meeste drie- en M. Geus, id., id.; meeste tweeën W. Geijs, Soranus, Heinkenszand; meeste enen J. van Stee, St. Sebas tiaan, Yerseke. Het Vlissingse EWC, dat als enige Zeeland vertegenwoordigt in de hoofdklasse van de volleybalcompeti tie, heeft zich vrijwel veilig gesteld. De Viissingers speelden twee thuis wedstrijden èn begonnen met een 23 nederlaag tegen Velocitas. Hier na traden zij aan tegen HBS en wis ten door een 32 overwinning twee kostbare punten aan hun totaal toe te voegen. De hengelsportvereniging „Mid delburg" organiseert naar men weet op 5 mei een internationale zeehengelwedstrijd in de omgeving van Westkapelle. Al naar gelang de wind, zoekt men het viswater in de richting Domburg of Zoute- lande. Van het bestuur vernamen wij, dat er vier- a vijfhonderd deelne mers zijn. Reclame is gemaakt door geheel West-Vlaanderen tot in Duinkerken en Boulogne toe, ter wijl de directeur der provinciale V.V.V. affiches uitzette in West- Duitsland. Ook uit Nederland en eigen gewest komen er heel wat inschrijvingen binnen. De zustervereniging te Goes ar riveert met 25 deelnemers. De eigen leden zijn van mededinging uitgesloten. Er zijn, dank zij ook de medewerking van diverse grote bedrijven, fraaie prijzen disponibel voor de winnaars. Nieuwe zeeliengelclub Verschillende Steense en Hulsterse hengelaars hebben een zeehengelclub opgericht, die de naam draagt van „De Doortrappers" en die aan alle nationale en internationale zeehengel- wedstrijden zal deelnemen. De tot en met heden bijgewerkte standenlij sten van de afdeling Zee land van de K.N.V.B., zien er als volgt uit: le klasse A: Lewedorpse Boys 16 29; Noormannen 1524; Robur 16 19; Schoondijke 1618; Kruiningen 15 13; Vogelwaarde 1512; Walcheren 1410; Domburg 168; Volharding 13—3. le klasse B: Renesse 1631; Burgh T 1615; Zierikzee 2 1513; Brou wershaven 1510; Dreischor 169. 2e klasse A: IJzendijke 1628; Groede 1626; Retranchement 16 19; Zeeland Sport 4 1315; Aarden burg 2 1514; Noormannen 2 1612; Biervliet 2 1610; Zuidzande 148; RCS 3 14—4. 2e klasse B: Patrijzen 1633; Cort- gene 1426; Philippine 1626; Ra penburg 1517; Vogelwaarde 2 13— 15; Hansweertse Boys 2 1212; Yer seke 2 157! Kwadendamme 146; Corn Boys 3 14—6; Sluiskil 2 13—4. 2e klasse C: Renesse 2 1530; Zie rikzee 3 13—18; SVOWK 13—14; Brouwershaven 2 15—10; Zonnemaire 146; Dreischor 146. 3e klasse A: 's Heer Arendskerke 2 17—30; Schoondijke 2 17—26; Walche ren 2 16—18; Vlissingen 5 16—18; IJzendijke 2 15—17; Patrijzen 2 16— 15; Robur 2 1814; Lewedorijse Boys 2 15—9; Zeeland Sport 5 13—7x; Zuid zande 2 13Ox. 3e klasse B: Axel 3 14—24; Hulst 3 1 7721icTe£neAUzen 3 13~17Koewacht 2 14—-17; RIA 2 1411; Philippine 2 14—11; Hontenisse 3 14—7; Steen 3 132. 55 Generaal Noewar is niet ontslagen als stafchef van het Jordaanse leger, maar is voor veertien dagen met ver lof. Dit heeft de Jordaanse minister van Buitenlandse Zaken, Naboelsi, in een vraaggesprek met het blad „Al Alam" meegedeeld. Zoals men weet, was Noewar naar bynë uitgeweken, nadat zijn machts- ^re®P was mislukt. De toestand in is nu weer vrijwel normaal. e Perzische regering heeft de na- "°nale oliemaatschappij opdracht ge geven, te weigeren Perzische olie aan tsrael te verkopen of aan anderen, de olie naar Israël willen bren gen. Irak heeft zijn instemming be tuigd met het Egyptische standpunt, dat de Golf van Akaba géén inter nationaal vaarwater is. De Nederlandse Kamerleden mr. P. A. Blaisse, mr. J.A.W. Burger en jhr. mr. M. van der Goes van Na- ters, maken deel uit van een dele gatie van 12 parlementariërs uit de landen der Europese economische gemeenschap-in-wordingwelke op het ogenblik op studiereis is in zwart-Ajrika. De foto laat zien hoe mr. v. d. Goes van Naters met minister Houphouet-Boigny, Afri kaans minister in de regering-Mol- let te Parijs, het gulden boek van de Kamer van Koophandel te Abidjan, de hoofdstad van Ivoor kust tekende. Tweede van links staande mr. Blaisse, vijfde van links i mr. Burger. Program 22 april Promotie 4e klas KNVB: Lewed. Boys 1-Renesse 1. 2e klasse A: Zeeland Sport 4-RCS 3 2e klasse B: Cortgene 1-Corn Boys 3; Sluiskil 2-Hansw. Boys 2; Vogel waarde 2-Kwadendamme 1; Yerseke 2-Rapenburg 1. 3e klasse A: Zeeland Sport 5-Vlis- singen 5; Zuidzande 2-Walcheren 2; IJzendijke 2-Patrijzen 2. 3e klasse B: Terneuzen 3-Steen 3. Het Nederlands jeugdelftal heeft dinsdag te Barcelona in het junioren- toernooi van dc Europese voetbalunie een 52 overwinning behaald op Griekenland. Bij de rust hadden onze landgenoten een 21 achterstand. Verdere uitslagen van het interna tionale jeugdtoernooi waren: Groep A: Turkije-Oostduitsland 2-1 (rust 1-1). Polen-Westduitsland 0-3 Engeland-Oostenrijk 0-3 Groep B: (rust 2-1). Groep C: (rust 0-3). Groep D; Tsjecho Slowakije-Frank- lijk 3-3 (rust 0-3). In groep C moeten nog worden ge speeld de wedstrijden Oostenrijk-Ne derland en Engeland-Griekenland. De stand luidt hier; Oostenrijk 2 2 Nederland 2 2 Griekenland 2 0 Engeland 2 0 0 0 0 0 4 6—0 4 7—3 0 2—8 0 1—5 Zes Nederlandse wielrenners zullen op tweede Paasdag deelnemen aan de wegwedstrijd Parijs-Brussel (307 km), die nu voor de 42ste keer wordt georganiseerd. Het zijn: Martin v. d. Borgh (Echt), Piet Haanstra (Maas tricht), Piet de Jongh (Made), Jef Lahaye (Bunde), Thijs Roks (Zun- dert) en Leo Stevens (Elsloo). Bram Appel, .de middenvoor van het Nederlands elftal, heeft na rijp beraad besloten zich niet langer be schikbaar te stellen voor de nationale ploeg. Appel trekt zich binnenkort uit de actieve sport terug en beschouwt de onlangs gespeelde wedstrijd tegen Duitsland als een mooie afsluiting van zijn interlandcarrière. Appel debuteerde op 31 juli 1948 voor het Nederlands elftal in de wed strijd tegen de amateurs van Groot- Britlannië, die voori het voetbaltoer nooi van de Olympische Spelen werd gehouden. Hij speelde toen nog voor Sittard, dat in 1950 met Sittardse Boys een fusie aanging (de huidige combi natie is „Sittardia"). Onze landgenoten verloren deze wedstrijd na verlengen met 4—3, ondanks het feit, dat Appel reeds na tien minuten het eerste doelpunt scoorde. De Limburger heeft daarna nog elf keer voor het Neder lands elftal gespeeld en in totaal tien doelpunten geproduceerd. Boven dien was Appel rechtsbuiten en aan- voercfer van het elftal van Neder landse professionals, dat te Parijs de bekende „watersnoodwedstrijd" tegen het Franse nationale elftal speelde. Er bestond voor deze interprovin ciale handbalontmoeting te Middel burg grote belangstelling. De Zeeuwse junioren gaven Eindho ven goed partij. Eindhoven won met slechts een doelpunt verschil (9-10). De Zeeuwse dames bleken uitste kend opgewassen tegen die van oost- Brabant. Zij wonnen met 4-2. De Zeeuwse herenploeg gaf zijn sterke tegenstander geruime tijd uit stekend partij. Met rust was het nog 4-4. Na de hervatting voltrok zich in enkele minuten het vonnis over de Zeeuwse ploeg. Een hevig Brabants offensief leverde een dozijn doelpun ten op (4-10). Het werd 6-13. De Hulstetse biljarter, Pr. Freyser, die al heel stevig heeft meegewerkt aan het door zijn club H.B.C. ver overde Zeeuwsch-Vlaamse kampioen schap, heeft nu ook de persoonlijke Zeeuwsch-Vlaamse titel lihre be haald. Hij heeft alle wedstijren (op groot biljart 230x115) gewonnen en zijn al gemeen gemiddelde bedroeg 23.75. De tweede plaats was voor J. Blom- maert met een moyenne van 15.35 en G. Penneman werd derde. Het kampioenschap libre werd dit jaar voor het eerst gehouden. In 1948 gaf Terneuzen de stoot tot de pers. kampioenswedstrijden, toen echter in cadre gespeeld. J. de Coninck be haalde toen de titel, vóór Lampo en Pr. Freyser. In 1949, 1950 en 1951 verzekerde Freyser zich, ongeslagen, van de zege en nadien zijn geen kam pioenschappen cadre meer gehouden. Nu Freyser de Zeeuwsch-Vlaamse titel libre heeft weten te behalen door alle wedstrijden, tegen de sterkste spelers uit de gehele streek, zowel uit als thuis, te winnen, heeft hij een overweldigende prestatie geleverd. Kanaalzonetoernooi Voor het internationele Kanaalzone- schaakti -rnooi kwamen de A- en B- ploegen van VSV uit Sluiskil en Lan dau uit Axel tegen elkaar uit. De A-ploegen speelden gelijk (3-3), ter wijl bij de B-ploegen de Axelaren een 1.5-2.5 overwinning behaalden. Op deze foto ziet men de kampioen (geheel links) tezamen met zijn clubgenoten: de trotse HBC-ploeg die zich kampioen van geheel Zeeuwsch-Vlaanderen mag noemen. LANDBOUWONDERWIJS Aan de r.-k. landbouwwinterschool te Roosendaal werden de diploma's uitgereikt aan: J. Bakx, Roosendaal. C. Bastiaansen, Etten. W Bastiaansen, Oudenbosch. A. Bastiaansen, Nispen. A. Beurkens, St. Philipsland. J. v. d. Bosch, Oudenbosch. A van Boven, Nieuw-Vossemeer. A. Broos, Kruis land. L. Broos, R'daal. J. Buys, Heer- Ie. J. Buys, Oude Tonge (met lof). J. Dekkers, Zevenbergen. P. Dirven, Prinsenbeek. J. Doggen, Moerstraten. P. v. d. Eijnden, Woensdrecht. C. van Lakwijk. Rilland-Bath (met lof). P- Lambregts, Zevenbergschenhoek. J. Lazeroms, Oudenbosch (met lof). A. v. d. Maegdenbergh. Woensdrecht. J. Maris, Dinteloord. P. van Meer, Ze venbergschenhoek. F. van Oers, Nis pen. A van O verveld, R'daal. M. v. d. Pluym, Hank. J. Potters, R'daal. A. Rennen, Rutten. A. v. d. Riet, Etten. J. Veraart, Steenbergen. A Vos, R'daal. J. v. d. Weijgaert, Fijnaart. J. de Wit, Achthuizen. W. Wijtvliet, Moerdijk (met lof). Ook jongere mannen roken steeds in eer Senator. Waarom? Om de gelijkmatige, witte brand? Om het prachtige Sumatra-dekblad? Of om de heerlijk-zachte smaak misschien? Al deze eigenschappen zijn vanzelfsprekend bij zo'n „paasbeste" sigaar. Ook zènder speciaal aan de komende feestdagen te denken zeggen fijnproevers kortweg: ...ÜIWcn, öw. èvSU GROENTETEELT-VAKSCHOOL. Aan de groenteteelt-vakschool te Middelburg slaagden de volgende leerlingen: J. v.d. Berge, Veere, Kr. Bommel- jé, H. Geertse en C. Joziasse te Oostkapelle, A. Buis en C. Meliefste Middelburg, C.W. Jonker en E. Jon ker, Haamstede, L. Joziasse, Vlissin gen, W. Kaljouw en C. de Voogd, Grijpskerke, J. Labeur, Wilhelmina- dorp, M. Marinissen, St. Laurens, P. v.d. Putte, Koudekerke en A. Spruit, Steenbergen. WOONHUIS TE AARDENBURG Namens de heer H. J. Jolivet is door architect L. A. J. van Dongen aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Markt te Aardenburg. De uitslag was als volgt: L_ Leenknecht, Aardemburg 24.350; fa. A. Maas en zn., Aardenburg 23.994; J. Daansen en zn., Aardenburg 22.313; fa Th, v. Hoorickx, Sluis-Heille 21.300. Het werk is gegund aan de laag ste inschrijf ster. GOES, 16 april. Export- en in dustrieveiling: Goudrenet H80-85 56- 59, H75-85 55, H65-75 43.70-44.90, H60- 65 33.50, 2 25.60-25.90, K 39.40-40.35, F 32.40-33.80, kroet 6.50. Jonathan H65-70 56.30, H60-65 39.70-40.95, H55-60 30.25- 31, 2 20.05. Golden Delicious H70-75 75-86, H65-70 68-77, H60-65 59-67, H55- 60 40-53 2 24-31, Winston H65-75 60, H55-65 49-52, 2 27, div. appels kroet 3. Verpakt fruit: Golden Delicious H 70-75 84-93, H55-60 66, Jonathan H70- 75 58-63. Gewone veiling: Jonathan K 28-46. F 13-23, Gold. Delicious K 40-57, F 25-44, Winston K 38, F 22. In verband met Pasen wordt de fruitveiling niet gehouden op dinsdag 23 april, maar op donderdag 25 april aanstaande. Groenten: witlof A2 61-64, afw. 47- 48, kropsla Al 9-14, A2 6-10, BI 6-9, spinazie 16-38, radijs 20-26, rabarber 26-29, prei 11-12, uien 4-12, bloemkool 52, lamsoren 50-56. GOES, 16 april. Eierenprijzen. (Bericht van handelaren.) Kippeëie- ren 8. ganzeëieren 25 en kalkoeneie ren 12 cent GOES, 16 april. Aardappelen. Voor export bestond praktisch geen vraag. De prijs van klei-aardappelen bedroeg heden: Bintje 35 mm opw., binnenl. sort. 7.50, Bevelander idem 12-12.50, Alpha idem 7-7.50, Furore idem 9.50-10. Alle prijzen gelden per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrich- ting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 2,50 per 100 kg. Stro van ruwvoeder Stro v. tarwe, p. ton, draadgeperst af bedrijf 40, gerst idem 30, haver idem 25, kl. gr. erwten idem 60, schokkers idem 50. In uien bestond praktisch geen han del meer. Granen en peulvruchten. De prijzen waren: tarwe, boerenschoon basis 17 pet. vocht af boerderij 26-27.25, gerst idem 19.50-21, haver Idem 15 pet. 18.50-20, kl. gr. erwten boerenschoon af boerderij 25-35, schokkers idem 40- 50, br bonen Idem 30-46, maanzaad 130-157.50, lijnzaad slag 40-46, karwij- zaad 72. Vlas. Naar goed vlas was de vraag nog groter dan vorige week. De prij zen bedroegen: goede kwal. gerepeld vlas p. kg 17-23 ct., afwijkende kwal. 10-18 ct., goede kwal. ongerepeld vlas p. kg 14-15 c, afwijkende kwal. 6-14 c Eieren. Eieren noteerden 1.65 p. kg. KAPELLE, 16 april. Golden De licious st70-75 104, st75-80 109. st65-70 88, st60-65 69, H75-80 89-98, H70-73 84- 97, H65-70 61-84, H60-65 49-62, H55-60 37-49, 2 31-37, K 47-58, F 22-42. Jona than H75-80 58-68, H70-75 53-66. H65- 70 31-63, H60-65 40-50, H55-60 28-35, 2 18-28, K 28-37, F 12-28. Goudrenet H 75-85 55. H65-75 47, K 49, F 39. Win ston H65-70 44, H55-60 35 2 12-18, F 7-14. St. Remy H65-75 36-38, 2 31, K 28-30, F 25. Zoete Ermgaard 1 45. Lombarts Calville K 41, F 30. Brah. Bellefleur H 65 31, H35 22, K 24, 2 14. Brederode 1 32-39. Aardbeien 27 cent p. st., aardappelen nieuwe: grote 120, driel 110, Idem oude 8,5-10. Groenten: spinazie 30-35, kropsla 7-11, rabarber 22-25, radijs 11-20, bloemkool 22-71, uien stek 8-13, prei 10-17, boeselde rij 8,5. ROTTERDAM, veemarkt. 16 april. Aanvoer in totaal 5732, weektotaal 7562. vette koeien en ossen 450, ee- bruiksvee 1817, vette kalveren 295, graskalveren 322, nuchtere kalveren 2181; varkens 112, biggen 107, paarden 121, veulens 6. schapen of lammeren 204, weide-zuiglammeren 78, bokken of geiten 39. Vette koeien le kw S.30-3.50, 2e kw. 3.00-3.30. 3e kw. 2.85-2.95. Vette kal veren 3.00-3.20. 2.80-3.00, 2.40-2.70. Graskalveren 500 400 300 Nuchtere kalveren 58 50 45. Biggen 88 50 44. Slachtpaarden 2.60 2.40 2.30. Schapen 140 120 100. Lammeren 135 125 100. Kalf koelen 1180 990 780. Melkkoeien 1180 990 780. Vare koeien 900 800 670 Vaarzen 850 750 550. Pinken 600 500 400. Vette koeien, aanvoer korter, han del stil, prijzen als gisteen, prima's boven notering Vette kalveren, ruim, kalm, lager. Graskalveiren, Iets meer, lui, stabiel. Nuchtera kalveren, als vor. week, willig, wat hoger in prijs. Biggen, kleiner, tamelijk, prijshou dend. Slachtpaarden, korter, tamelijk, vooral niet lager in prijs. Schapen ruimer, kalm. niet geheel prijshou dend. Lammeren, ruimer, kalm, niet geheel prijshoudend. Kalfkoeien. als vor. week, redelijk, constant. Melk koeien. als vor. week, redelijk, con stant. Vare koeien, iets minder, kalm, prijshoudend. Vaarzen, gewoon, stil, onveranderd Pinken, gewoon, stil, onveranderd. Konstani 314 2). Rheinfelden 230 6), Breisach 162 (+4), Straatsburg 250 (+14), Maxau 420 (onv.), Mann heim 266 11), Mainz 286 4), Bin- gen 192 4), Kaub 210 Trier 167 (—7), Koblenz 224 (—3), Keulen 202 (—8), Ruhrort 406 (—9). Lobith 1030 (—10), Nijmegen 812 (—10), Arn hem 828 8), Eefde IJssel 358 9), Deventer 255 8), Moneim 5520 6), Visé 5001 (—9), Borgharen 3960 (+1), Belfeld 1115 25), Grave beneden de sluis 478 (—9). DROGISTERIJ V. d. WALLE- BLOMMAEKT HULST die gemaakt worden in opgegeven advertenties kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid aanvaarden. XTIE AGBLAD DE STEM". TE HUUR aan de zee-boulevard te bev. zitkamer, 3 2-pers. slaapk. mjet warm en koud stromend water, keuken, douche, gedurende de mnd. juni en juli (ook per 14 d.) en v.a. 17 aug. tot 2 september. Brieven onder no. 61606 bureau v. d. blad. GROTE FIRMA IN ANTWERPEN vraagt voor spoe dige indiensttreding: ELEKTRISCH PIJPLASSERS AUTOGENISCH PIJPLASSER' PIJP-FABRICATORS Voor bijzonderheden kunt u zich melden in Café-Rest. METROPOLE, Grote Markt 37, Breda op woensdag en donderdag a.s. vanaf 19.00 uur. Alleen PRIMA VAKLUI gelieven te solliciteren. 899-0 VAN ONZE waarin MODERNE DISCOBAR U GAARNE TOT EEN BEZOEK UITNODIGEND. LANGE DELFT MIDDELBURG VRIJDAG BEGINT DE VERKOOP VAN GRAMMOFOONPLATEN. TELEFOON 2471 708-o

de Stem | 1957 | | pagina 3