Rustiek Heinkenszand industriële gemeente STEM-toto smru, 't mr Fa. RAMMEL0G-F0NTEN0Y Nieuwstr. 34 TERNEUZEN ZEEUWSE ZWEMKALENDER met diverse evenementen CORN. BOYS WERDEN FEESTELIJK INGEHAALD Wijziging KNVB wedstrijd programma Steunfonds J. v. d. Zande in het leven geroepen Puskas praatte mond voorbij Deze week reeds f 225.- HAZEWIND! de 13 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 16 APRIL 1957 Nog eventig nieuwe huisen Belangrijkheid Onderzoek naar radio-activiteit in Japan Op stadhuis sprak burgemeester den Boer EVVC stelde zich praktisch veilig Luijten opgesteld in Voorlopige Jeugd AFDELINGSVOETBAL IN ZEELAND 'a-Heer Arendskerke II werd kampioen EXAMENS MARKTEN TOTO-formulier WATERSTANDEN ene jongen hoort het van de Mnderf VRAAG ER NAAR EN LET ER OP MA WIL HALEN! irtien gezellige u het meeste luister! En... en er evenzoveel de deelnemers ton» van InnHhniiwnrodukte: Heinkenszand, een gemeente van ruim 2100 inwoners, met ais voornaam ste inkomstenbron de landbouw. Echter óók een van de mooiste en vrien delijkste dorpen in de Zak van Zuid Beveland, waar de industrie steeds meer en meer voet aan de grond krijgt. Een gemeente, waar de Kon. Maatschappij De Schelde te Vlissingen ruimte heeft gekregen om honderd woningen te bouwen, die zij zo broodnodig heeft voor de huisvesting van haar personeel. Woningen, die door grondgebrek niet in Vlissingen gebouwd kunnen worden, zodat men is aangewezen op de gemeenten in Walcheren en Zuid Beveland. tigden, breiden zich steeds meer en meer uit, wat eveneens met nieuw bouw gaat gepaard. Onlangs nam een uiterst modern ingericht garage bedrijf annex tractoren-werkplaats een nieuwe industriehal in gebruik. Tien man personeel telt dit garage bedrijf en het ziet er naar uit, dat dit aantal steeds zal toenemen. Een fabriek van landbouwwerktuigen biedt werkgelegenheid aan ruim 30 man en ook in dit bedrijf zijn gro te. zeer grote levenskansen. Tien man vinden emplooi in een timmer fabriek, die voornamelijk kozijnen, deuren etc. vervaardigt. Plaatselij ke aannemersbedrijven hebben elk minstens tien, man ih dienst en kort geleden kwam er. ook werkgelegen heid voor de meisjes, die tot dusver alleen op de landbouw waren aan gewezen. Een „hantjschQenenfabriek vestigde in Heinkenszand eeri fili aal en dertig meisjes staan thans achter .de'ibreimachin.es. Ook dit be drijfje hefeft zeer goede kansen en biedt niet alleen, werk aan de dertig meisjes, doch zorgt ook voor thuis werk. Hét dichtmaken der toppen wordt ril, als thuiswerk aanbesteed en deze bijverdienste verheugt zich in een zeer grote belangstelling, zelfs uit de omliggende dorpen en uit Goes. Doch men houdt het werk zoveel mo gelijk in eigen plaats. Wanneer er definitieve levenskansen liggen voor de handschoenenfabriek zal men over gaan tot een definitief en permanent gebouw, zodat dan de huidige tijde lijke huisvesting een leegstaand cafeiokaal kan worden verlaten. Nog dit najaar wordt begonnen met de bouw van dertig Scheldewoningen. Dat deze dertig zullen uitgroeien tot de gestelde honderd stuks is verre van uitgesloten. Honderd woningen met gemiddeld vier personen per woning. Voor Heinkenszand met zijn huidig areaal van 550 woningen van ingrijpende betekenis, want binnen afzienbare tijd zal dan de bevolking met ruim twintig procent toenemen. Heinkenszand heeft steeds een be langrijke plaats ingenomen in de ..Zaak van Zuid-Beveland", Welis waar geen uitgesproken centrumge meente of verzorgingscentrum, doch het scheelt niet veel. Vroeger en ook., nu nog vinden velen uit de omrin gende dorpen werk in Heinkenszand, in de landbouw-bedrijven en de in- dustrietjes, die van jaar tot jaar1 iri belangrijkheid toenemen. De drie kerl-.en in Heinkenszand een ka tholieke, een gereformeerde en een hervormde trekken eveneens de mensen uit de omliggende dorpen naar zich toe evenals de drie scho len, welke deze welvarende gemeen te bezit. In de vorige eeuw kenmerkte de belangrijkheid van Heinkenszand zich wel sterk door de aanwezigheid van een Kantongerecht. Doch hoewel het Kantongerecht reeds lang verdwe nen is, telt Heinekenszand nog steeds een notaris onder zijn inwoners even als een tandarts, de enige in de Zak van Zuid Beveland. Industrieën In de laatste twee jaar werd in deze plaats voor ongeveer een half miljoen gebouwd, en de bouw gaat nog steeds door. Industrieën die zich in deze, in de Zak van Zuid-Beve land centraal gelegen gemeente ves- Drinkumter Wat voor de industrie en te vesti gen industrie van zeer groot belang is, is wel, dat Heinkenszand zuiver en voldoende drinkwater in de bo dem heelt. In tijden van nood kan Heinkenszand zelfs Zuid - Beveland van drinkwater voorzien. Een expor teur van landbouwprodukten deed zijn voordeel met deze aanwezigheid van zuiver water; in het najaar werkt hij met dertig meisjes aan het ver- zendklaar maken van diverse land bouwprodukten in gewassen toestand naar het buitenland o.a. aardappelen en wortelen. En zorgt hierdoor voor. onze nationale deviezenpot. Heinkenszand is niet alleen een gemeente, waar het goed werken is, het is er ook goed wonen en voor de nodige ontspanning zorgen de tal loze verenigingen. Want het moet ge zegd worden, dat het verenigingsleven hier bloeit als vrijwel nergens an ders. Op een inwonertal van 2100 telt men in deze gemeente: twee hand boogschutterijen, een zaterdagvoet balclub een zondagvoetbalclub", een tafeltennisvereniging, een bloeiende gymnastiekvereniging, een harmonie vereniging Euterpe" ofwel „Eu- terdepeu" zoals men in Heinkens zand zegt handbalverenigingen en meerdere jeugdclubs. En dan niet te vergeten het mus- sengilde. Een gilde, dat waarschijn lijk uniek is in Zeeland en zich hoofdzakelijk toelegt op het doden van mussen, die voor de landbouw zeer schadelijk zijn. Dit MusSengilde maakte dus van de nood der land bouwers een deugd. Ieder lid van het Mussengilde moet per jaar een mi nimum aantal halen. Blijft hij hier onder, dan betaalt hij een boete voor de pot, waaruit het jaarlijkse feest wordt bekostigd: de kroning der Mus- senkoning, wat hij wordt, die de meeste mussen heeft geschoten. En dat men in Heinkenszand niet mis is. wat dit mussenschieten betreft blijkt wel uit het gemiddelde aantal mussen, dat jaarlijks sneuvelt: ruim dertigduizend. Bloembollen De laatste Jaren kreeg Heinkens zand een nieuwe bron van inkomsten. In feite niet nieuw want een twintig tal jaren geleden legde men zich hier eveneens op toe, doch toen werd het een groot fiasco. Thans zijn de voor waarden en omstandigheden anders geworden en een nieuwe cultuur deed zijn intrede: de bloembollen. Werden er enkele jaren geleden nog maar enkel# roeden voor deze teelt be stemd, van jaar op jaar neemt de bloembollenteelt toe. Ongetwijfeld zal deze cultuur ook zijn invloed hebben op het toeristenbezoek en burgemees ter Derkx houdt hiermee zelfs enigs zins rekening getuige zijn slogan: „Heinkenszand Uw bollenland". En het staat als een paal boven wa ter, dat evengoed als de industrieën Heinkenszand ontdekten, ook de toe rist de waarde van de rustieke ge meente weet te waarderen en onbe wust zal zorgen voor een nieuwe bron van inkomsten. Een woordvoerder van het Japan se bureau voor de kernenergie heeft medegedeeld dat in de nabije toe- Komst in geheel Japan een onderzoek naar radio-actieve besmetting zal worden uitgevoerd, waarbij monsters stof, regen en sneeuw zullen worden onderzocht! Men wil ook nagaan in hoeverre het water van bepaalde stromingen in de Stille Oceaan en van de Ja panse en de Oostchinese Zee radio actief besmet is. Vruchten, groenten, bomen en plan ten en ook de aardoppervlakte in Ja pan zullen op het voorkomen van ra dio-activiteit worden onderzocht. OP VERZOEK van de Westduitse Schaakbond zal het Nederlandse schaaktiental op 31 mei en 1 juni a.s. een tweedaagse wedstrijd spelen tegen t vertegenwoordigende team van West-Duitsland. De wedstrijd zal te Dortmund plaats vinden. MAANDAGAVOND ZIJN twee lea gue-wedstrijden gespeeld, t.w Burnley-Aston Villa 2—1; Wolver- h amp ton Wanderers-West Brom- wich Albion 5—2. f Zoals reeds gisteren in ons blad werd gemeld, behaalde Corn. Boys zondag door een 3-1 over winning op Biervliet het kam pioenschap in Zuid i derde klas se D. Het is het eerste kampioenschap dat door Corn. Boys in deze klasse werd behaald, hoewel deze club reeds vele competities tot de toonaangevende, heeft behoord Vermoedelijk is dit kampioenschap wel het mooiste ge schenk dat de spelers i.vim. het in mei a.s. te vieren 25-jarig bestaan konden aanbieden. Het is dus begrij pelijk dat het behaalde succes grote vreugde veroorzaakte. Om kwart over zes werden de spe lers die de wedstrijd in Biervliet ge wonnen hadden, door de harmonie De Verenigde Vrienden aan de grens van de gemeente afgehaald, waar door de voozitter van de harmonie bloemen werden aangeboden. Met de muziek voorop en omstuwd door een grote mensenmenigte ging het daarna naar het stadhuis, waar bestuur en spelers van Corn. Boys door het gemeentebestuur werden ontvangen. De burgemeester, de heer R.A.J. den Boer, sprak in zijn felicitatierede waardering uit voor de sportieve geest die in de Sasse voetbalclub heerst en wenste bestuur en leden van harte geluk met het mooie succes De ontvangst ten stadhuize werd be sloten met een dronk op het kam pioenschap. 's Avonds om acht uur recipieerde het bestuur van Corn. Boys in zaal Flora. Het werd een drukke receptie, waar o.a. diverse verenigingen van hun belangstelling lieten blijken en waar het behaalde kampioenschap nog eens duchtig werd gevierd. Thans is alle hoop gevestigd op do promotiewedstrijden voor de 2e De kring Zeeland van de KNZB hield in hitel Luctor et Emergo te Breskens zijn jaarvergadering, welke namens het hoofdbestuur werd bij gewoond door de heer G. Benders. De voorzitter, ir. J. Geerling sprak in zijn openingswoord nog eens over de slechte toestand, waarin enkele van de toch reeds weinige zwemba den in Zeeland verkeren. Ir. J. Geerling, P. Sampon en J. Jongman werden als bestuursleden herkozen. De voorzitter, en secretaris Piet Slabber, werden afgevaardigd naar de jaarvergadering van de K.N. Z.B. op 27 april te Utrecht. In ver band met het nieuwe reglement werd een commissie van beroep sa mengesteld. Hierin kregen zitting M. L. Remery, Sas van Gent; A. Zandee Middelburg en J. de Jong, Vlissingen. Een van de voornaamste reglementswijzigingen is, dat de com missie niet meer door de algemene vergadering, doch door het bestuur zal worden benoemd. Daar P. A. Bouwens en C. Wage naar zich niet herkiesbaar hadden gesteld voor de technische commissie, werd deze als volgt samengesteld: E. Carets, Goes, voorzitter; mej. C. Voogd, Middelburg secretaresse en P. Bockstael uit Sas van Gent. De wedstrijdkalender voor het ko- mende seizoen werd als volgt sa mengesteld: Seheldebekerzwemwed- strijd op 13 juli; Ronde van Sas op 31 augustus; havenwedstrijd te Bres kens op 27 juli of 10 augustus. De wedstrijd Zeeland-Vlaanderen zal op een nader vast te stellen da tum in Middelburg worden gehou den. Ook voor de seniorenkampioen- scnappen te Goes en de juniorenkam- P'°|nschappen te Sas van Gent. als mede voor de langebaanwedstrijden te Goes konden nog geen data worden vastgesteld. In Axel wordt op 8 of h> juni een demonstratiemiddag ge- nouden, terwijl de competitie nog nader zal worden geregeld. 500 zwemdiploma's In 1956 konden door de KNZB in zeeland m totaal 519 zwemdiploma's v" ""eefeikt. Souburg spande daarbij de kroon met 189, gevolgd 01 Middelburg met 133. Aardenburg kwam met 101 eveneens uitstekend voor de dag. doch Vlissingen stak daarbij met slechts 48 schamel af. In Breskens konden 40 diploma's wor den uitgereikt. Ti*r^ss^nSse EWC, dat als enige U u° ,ffeland vertegenwoordigt in de hoofdklasse van de volleybalcompe- titie heeft zich vrijwel veilig gesteld. Vlissmgers speelden twee thuis wedstrijden en begonnen met een 2-3 nederlaag tegen Velocitas. Hierna tra den zij aan tegen HBS en wisten door een 3-2 overwinning twee kostbare punten aan hun totaal toe te voegen. In het KNVB-program voor maan dag 22 april (2e paasdag) zijn de na volgende wijzigingen aangebracht. Ingelast: Excelsior - Hermes DVS (1 B) (wordt a.s. vrijdag reeds ge speeld); Oosterparkers-Oldenzaal (2e divisie A); JVC-SARTO (2A); Taxan- dria-Internos, Rood Wit-WVO, Axei- RAC (2B); Boeimeer-SCO; Ierseke - Ria (4H). Uitgesteld: Oosterparkers - Heracles (2e divisie A): De Spechten-MOC (IC) DESK-JVC (2A); Boeimeer - Groen Wit (4F). Woensdagavond (morgen) speelt het Voorlopig Ned. Jeugdelftal (spe lers van 18 tot 20 jaar) te Utrecht een oefenwedstrijd tegen DOS. De opstelling: Doel: Bals (Zeist); Achter: Kanselaar (AGOW en Los (DFC); M'dden: Pothoven (Vitesse). Schil der (Volendam) en Luyten (NAC) Voor: Brokx (Ajax) Bekker (Sche. veningen-Holland iSport), Sleven (W), N.N., Snijders (VVV). De linksbinnenspeler zal nog nader worden aangewezen. Oorspronkelijk was Rutten opgesteld, doch deze kan wegens een blessure niet mee spelen. DE JONGE PHILIPPINES® coureur P. Moelker, die zijn rennersloop baan begon met overwinningen te Heinkenszand en Lewedorp heeft deze week de eervolle uitnodiging ontvangen en aanvaard om op 30 april een wedstrijd mee te rijden in Den Haag. In de eerste klasse A van de afde ling Zeeland van de KNVB werd de wedstrijd tussen Vogelwaarde en Wal cheren uitgesteld. In de eerste klasse B beèindigde kampioen Renesse de competitie ongeslagen, want het be zoekende Zierikzee 2 werd met 11-1 verpletterd. Dreischor en Brouwers haven kwamen geen van beide tot scoren. In 2A werd slechts "één wedstrijd gespeeld. RCS 3 zag zich op -eigen veld met 1-2 geklopt door Zeeland oport 4 en kwam dus weer wat ste viger op de onderste plaats. (Van onze verslaggever) Het bestuur van de Bergen op Zooms - Halsterse sportvereni ging Olympia '47 heeft een Ja nus v. d. Zande-steunfonds in het leven geroepen. Janus v. d. Zande, de atleet van internationale reputatie, verblijft nu al weer een poosje in het sanatorium De Klokkenberg te Breda Hoewel de grote atleet zich er nooit over uitge laten heeft, werd het de bestuurderen van Olympia '47 duidelijk, dat v. d. Zande zich wel zorgen maakte, zor gen van financiële aard. Om hem deze zorgen met één slag te ontnemen, heeft het bestuur van de vereniging besloten een steunfonds ten behoeve van Janus in het leven te roepen. Het deed dit niet zonder de KNAU erin te kennen, welke organisatie echter onmiddellijk haar goedkeuring aan het besluit van Olympia '47 hechtte en zelfs haar volle medewerking toe- zegde. Janus v. d. Zande kan der halve gerust zijn. Reeds heeft het bestuur van 'de ver- eniging besloten om de baten van de stratenloop, die zondag 12 mei aan- staande te Halsteren wordt gehouden, tnnoV f I"""8 V' d' Zan<le-stei.n- fonds te storten, om daarmee het ronds een „bodem" te geven Vanzelfsprekend hoopt het 'bestuur der vereniging dat de sympathiseren- den financieel medewerking zullen verlenen. Men kan zijn aandeel over maken op postgironummer 45429 ten name van de heer J. Kooien, Fortuin graat 28 Bergen op Zoom De heer Kooien is de penningmeester van Olympia '47. Met dit steunfonds, zo zegt men bij Olympia '47, willen wij Janus helpen. Ais hij de Klokkenberg verlaat en weer naar zyn vrouw en kind in het Halsterse terugkeert, mag hij niet voor onoverkomelijke problemen van financiële aard gesteld worden. Van daar het Janus v.d. Zande-steunfonds. In 2B kwam de beslissing nog niet uit de bus. Weliswaar bleef Patrijzen met ruime voorsprong aan de kop door een 2-4 overwinning op Hans- weertse Boys 2, doch Kortgene bleef met 4-1 baas over het bezoekende Vogelwaarde 2 en werd dus nog niet uitgeschakeld. Patrijzen heeft echter aan twee punten uit de twee resteren de. wedstrijden genoeg om de vlag te kunnen hijsen. De strijd om de rode lantaarn tussen Corn. Boys 3 en Sluis kil 2 eindigde in een benauwde 3-2 zege voor de Sassenaren. Kwaden- damme kwam tegen het bezoekende Yerseke 2 maar net met de hakken over de sloot (1-0) In 2 C stelde Brouwershaven 2 zich veilig door een 5-3 overwinning oo SVOWK. In 3 A viel de beslissing. Schoon- dijke 2 kreeg namelijk in Vlissingen bij Walcheren 2 de kous op de kop (2-1) en daardoor werd 'sHeer Arendskerke 2, zonder zelf in het veld te komen, kampioen. Zeeland Sport 5 veroverde twee kostbare puntjes, want Lewedorpse Boys -2 moest 'met een 3-0 nederlaag over de Sloedam terug. Vlissingen 5 drukte Zuidzande 2 nog wat steviger op de onderste plaats (3-0), terwijl Yerseke 2 en Robur 2 de buit eerlijk deelden (2-2). In 3 B tenslotte had Philippine 2 weinig moeite met Steen 2, dat met een 7-2 nederlaag naar huis moest. Enkele dagen nadat Ferenc Puskas in Linz had verklaard, dat hij een contract had getekend met „Inter" Milaan, heeft hij deze verklaring weer moeten intrekken. Het bestuur van Infer heeft hem gedwongen de verklaring van de club secretaris dr. Alberto Valentini te be vestigen, dat ondertekening van een contract niet mogelijk is, zolang de iifa een uitspraak heeft gedaan in de schorsingskwestie van de Honved- spelers, bij wie Puskas behoort klasse. Corn. Boys bezit momenteel echter een elftal dat een aardig par tijtje voetbal weggeeft. Men gaat dan ook met vertrouwen de komende zware promotiecompetitie tegemoet. WERKTUIGKUNDIG INGENIEUR A. T. J. M. Smals te Vlissingen slaagde aan de technische hogeschool te Delft voor het kandidaatsexamen werktuigkundig ingenieur. VERLOSKUNDIGE Aan de rijksvroedvrouwenschool te Rotterdam slaagde voor verloskundige mej. C. S. M. Nagelkerke uit Lewe dorp. JUDO EN JIU JITSU Te Bergen op Zoom slaagden voor judo en jiu jitsu de volgende perso nen. Oranje band judo: J. v. Maris, Vlissingen. I. Becu, Groede. R. Kloet, H. Klootwijk, H. Kerkhove, Vlissin gen. S de Winne, Retranchement. Jeugd aspirant oranje band: P. Buys, B.o.Zoom. Jeugd aspirant gele band: C. v. Bavel, T. v. Bavel, Oud-Gastel. B. Funk, Oudenbosch. J. Stuitje, W. v. Zundert, S. Mulder, J. Willems, R. Potters, Roosendaal. Jeugd witte band: J. Matthee, A. Bakker, R'daal. 2e graad jiu jitsu: S. de Winne, Re tranchement. A. v. d. Vijver, Bres kens. M. Zuijdweg, Kats. C. Lavooy, Hansweert. C. v. Sabben, Goes. W. Heyboer, 's Gravenpolder. GEMEENTE-ADMINISTRATIE. De heer R. A. J. Coone. schrijver ie klasse ter gemeente-secretarie van Sas van Gent. slaagde te Breda voor het schriftelijk gedeelte gemeente administratie I. Acht weken aan een stuk hebben vele duizenden geprobeerd goede oplossingen te geven voor de STEM-toto. Het is hun niet gelukt. Geen nood, zij kunnen deze week opnieuw meedoen en ditmaal om een inzet van 225.— Dubbel en dwars de moeite waard om een (geheel gratis) gokje te doen. Vopr de goede orde drukken wij hieronder nogmaals de voorwaarden af, waaraan de deelnemers aan de STEM-toto hebben te voldoen. ROTTERDAM. 15 april. Binnen landse granen, oehtendbeurs, officieu ze noteringen per 100 kg franco Rot terdam. Tarwe: rode op vochtconditie 28.-. Voedergranen: zomergerst, vrien delijker, naar kwaliteit 21-22.50, extra daarboven. Haver, vast, naar kleur, droogte en kwaliteit 18.50-21, extra blanke 22. Rogge, vast, doorsneekwa liteit 20.50, gedroogde 21.50. Bakrogge geschoond 22.50. Peulvruchten: groene erwten 26-38, schokkers 35-52; schok kers en bruine bonen praktisch zon der zaken. Bruine bonen in de blanke droge kwaliteit 48-51. Volgende week geen graanbeurs. ROTTERDAM, veemarkt, 15 april. Aanvoer in totaal 1830, vette koeien en ossen 1082, varkens 748. Vette koeien ie kw. 330-350, 2e kw. 300-330, 3e kw. 285-245. Varkens (lev. gew.) Ie kw. 179, 2e kw. 177, 3e kw. 175. Vette Allereerst zij nogmaals gewezen op een gewoonte, die tal van inzenders zich hebben aangewend, maar die hun formulieren ongeldig maakt. Zij vullen op één briefkaart meerdere oplossingen tegelijk in. Dat mag niet. Het is wel toegestaan om de wed strijden over te schrijven en op een briefkaart te plakken, zodat men dus toch meer dan één beer tegelijk kan meedoen, maa* nogmaals: één oplos sing per briefkaart. Verder zijn er sommige inzenders die menen, dat men de uitslagen moet invullen. Het gaat echter om de wed strijd-resultaten. Men moet dus 1 (winst thuisclub), 2 (winst bezoeken de club) of 3 (gelijkspel) invullen. U kent voorts de uiterste termijn (vrijdagmiddag uiterlijk twaalf uur moeten de inzendingen in ons bezit zijn). Aan U de taak om de resulta ten goed te raden Hieronder volgt weer de lijst van adressen, waar de formulieren kunnen worden ingeleverd. 1 Feij enoord-Eindho ven Willem II-GVAV BVV-Sparta SC Enschede-NAC PS V-NO AD RBC-Zeist 't Gooi-LONGA DHC-DOSKO Baronie-TOP TSC-SC Emma Controle totaal-cijfer: Reserve-wedstrijd Elinkwijk-MVV Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, BREDA Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. koeien aanvoer even groter, handel redelijk, vooral niet lager in prijs, prima's boven notering. Varkens (lev gew.) aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen iets hoger. Konstanz 316 1), Rheinfelden 236 2), Breisach 158 4), Straatsburg 236 (—12), Maxau 420 (—10). Marm- heim 277 (—1), Mainz 290 (—4), Bin- gen 196 (—4), Kaub 2168 (—3), Trier 174 (—2), Koblenz 227 4-I, Keulen 210 (—7), Ruhrort 415 (—12), Lobith 1040 (—12), Nijmegen 822 (—13), Arn. hem 836 10), Eefde IJssel 365 6', Deventer 263 6)Monsin 5526 4) Visé 5010 (—8), Borgharen 3959 (—9), Belfeld 1140 (—5), Graven beneden de sluis 487 6) Oilo Tromso HAZEWIND! Nu regenjas sen voor jongens omdat ze het beslist willen. Hier is model WIEN, van mooie Ralnflex, precies goed van lengte voor Ideale bescher ming. Schuine klepgakken. Hij weet al wat hij kiest I In ieder geval een Hazewind regenjas. Omdat ze zo goed staan, zo goed zitten en zo mooi blijven I Milano EDWIN HAZEWIND I Nieuwl Geklede Wevenit pakjes voor meneertjes van 5 tot 9 jaar met trotse (èn ver standige!) moeders! Bekijk model üDWIN maar eens: Kleermakerswerkl Colbert- zakken met klep, binnenzak, broekje met ver stelbare taille band - net als vader ook heeftl Laat hem eens rondstappen in dit „geklede" (maar vooral niet „opgeprikte"!) pakje. Wie is trotser? De zoon of Moeder? HAZEWIND! Dit t« n ,m, model MARIO uit de MAnlU W\ nieuwe 8toel«terlc serie, die Hazewind beroemd maakte (één van elke 4 jongens draagt nu Hazewind!) Dit ie de populaire anorak met de originele anorak «luitlng en het altijd-goed kledende model (met oapuohon natuur* lijk) van sterk Hawiflex gemaakt

de Stem | 1957 | | pagina 11