IN AC had geen zwaar karwei bij Willem-II BELGISCHE OVERMACHT IN RONDE PARIJS-ROUBAIX MOC de betere ploeg bij WH Longa brak successen-reeks van Baronie IMNNff Gemakkelijke BVV-zege op NOAD Baronie ten val gebracht Dosko geveld bij de Valk Gerrit Voorting eerste, Wim v. Est 2e Nederlander Wrange pillen voor leiders Vlissingen tegen VSV pas in het slot op dreef: 1-1 MOC maakte geen fout Nieuw record KNVB-toto Drie trainers bij de KNAU DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 APRIL 1957 Ook Pieter de Jongh in het klassement Verdiende zege van Wilhelmina Twee Brabantse derby's ineens ABE IN DUEL fi Boskamp ernstig geblesseerd Doorzichtig voetBAL-raadsel Voetbal over de grenzen Dit is geen zwaar karwei voor NAC geweest. Slechts een en kele maal als het dreigend werd ging het „grote mes" er op, maar dan was het praktisch ook altijd raak. Voor de rust speelden de Bredanaars met het gemak en de rust, die zich een veilig staande ploeg kan veroorloven. Het was in die periode, dat de thuisclub een behoorlijke voorsprong had kunnen nemen, maar alle schotvaardigheid in de Tilburgse voorhoede was zoek en dat is ze ook na de thee gebleven. In de eerste helft werd het gelijk, nadat NAC, middels Canjels zeer actief en beweeglijk deze middag de leiding had genomen en een mi nuut of vijf vóór draaien rechtsbuiten Piet de Jong. met een even onhoud baar schot Goedhart had weten te verschalken. Het waren achttien ka raats goals, zoals men ook daarna allemaal schitterende doelpunten tot stand zou zien komen. Dat tweede bijvoorbeeld, door Luyten met het hoofd gescoord, was een juweel. En ook het laatste, ongeveer tegen slot, van de voet van Louis Overbeeke was uitermate fraai, vooral ook om (Van onze sportcorrespondent) BW heeft op NOAD een geflatteer de overwinning behaald. In een periode van NOAD-over- wicht, waarbij doelman Saris slechts ternauwernood een doelpunt kon voor komen. slaagde BW erin door Kers- sens tegen de verhouding in een 1-0 voorsprong te nemen. En het was alsof dit onverwachte succes de ge hele ploeg tot meer activiteit stimu leerde, want nog voor rust zag de technisch uitstekende Van Beurden kans tweemaal raak te schieten (3-0). Na de hervatting poogden de Tilbur- gers de achterstand weg te werken, maar wéér was het de thuisclub, die tot succes kwam toen Van Overbeek met een dieptepas de bal naar de vrijstaande Kerssens speelde, die wei nig moeite had doelman Schuurkes te passeren (4-0). Nadat Louer en Van Osch met zwakke schoten doel man Saris aan de tand gevoeld had den, doch tot de conclusie moeten zijn gekomen, dat die „veteraan" nog steeds zijn plaats onder de lat waard is, kwam BW weer aan bod. Uit een door Van Overbeek scherp genomen hoekschop schoot Van Hintum raak en kort voor het einde bracht Van Beurden, via de handen van NOAD's blunderende doelman de eindstand op 6-0. Er waren 9000 toeschouwers. Baronie is in zijn zege-rush gestuit. De Bredanaars verloren het duel te gen Longa (1-3) en struikelden zo doende zwaar. Hun kansen op het kampioenschap zijn daarmee voor een groot deel vervlogen. Bovendien bracht de uitslag een vervaarlijk rivaal in de buurt van leider RBC. Longa staat thans in theorie slechts één punt ten achter bij de Roosendalers. Wilhelmina werkte goed door 1-2 winst bij 't Gooi. De Valk zorgde voor sensatie door Dosko met 2-0 klein te houden. De stand werd: RBC ZFC Longa 't Gooi Baronie Zeist Hilversum DHC ONA Wilhelmina NEC Dosko UVS De Valk TOP de manier waaróp het tot stand kwam, vanaf het midden, waarheen hij was geswitcht, en na alle tegen standers zijn (snelle) hielen te heb ben getoond. Dat derde was een bijzonder merk waardig. In de 35ste minuut moest Jan Hoogenhuyzen na een botsing de kleedkamers opzoeken. Kees Bruy- ninckx, die hem verving, was ter nauwernood op zijn oude plaats (linksbuiten) gearriveerd, toen hij al betrokken werd in een NAC-aanval. Jan van Roessel niet slecht op de spilplaats, maar te weinig terrier moest Canjels laten passeren. Bruyninckx snelde naar het cen trum en verwierf zich daar een vrije ruimte, waar Canjels het le der voor de voeten van invaller collega toverde. Bruyninckx bleek het scoren nog niet verleerd, want keeper Feyt graaide tevergeefs naar de zuiver in de hoek geknalde bal. Het was toen 1-3 voor de Breda naars geworden. Hetgeen zij voorlo pig kennelijk voldoende achtten. Zij moesten echter spoedig weer attenter worden, want kort na dat fameuze doelpunt van Bruyninckx, die van al le zijden lachende schouderklopjes kreeg te incasseren, bracht van El- deren uit een door Koopal (uitstekend op dreef) genomen vrije schop de achterstand tot 2-3 terug. Wéér kon nog van alles gebeuren, maar de voorhoede der roodwitblauwen kreeg geen voet meer aan de grond tegen de nu op volle toeren draaiende mid denlinie en achterhoede van NAC. Het vonnis werd over Willem II ge veld. toen Overbeeke vrij kort voor het einde diens fameuze soloren met dat beheerste schot besloot (2-4), Het was jammer voor de Tilburge- naren, maar zij verdienden werkelijk niet meer dan werd bereikt, hoewel het begin heel wat mooiere beloften had ingehouden. (Van onze sportcorrespondent) Ook Dosco heeft moeten ondervin den, dat De Valk beslist niet van plan is als hekkesluiter het seizoen te beéindigen. De Bergenaren leden in Valkenswaard een 3-0 nederlaag, waarvan niets viel af te dingen en die zeker groter zou zijn geweest, in dien doelman Proost zich niet zo uit stekend had geweerd. Hij werd reeds in het eerste kwartier hevig aan de tand ge voeld, want De Valk startte met een offensief, dat de bedoelingen van de thuisclub niet verborg. Proost voelde echter nog niets voor capitulatie, evenmin als rechtsback Schinkel, die óók een uitstekende verdediger was. Na 20 minuten echter maakte Maas zich Geconcentreerd kijken NAC-verde rtigers naar nader komend, gevaar. Voor Jan van Helden en achter hem Kuys. Na een week geleden de Ron de van Vlaanderen in de sprint gewonnen te hebben, heeft Fred de Bruyne deze zondag eens te meer zijn veelzijdigheid bewe zen door de 55e klassieke koers Parijs-Roubaix op zijn naam te schrijven. Hij kon dank zij een geslaagde uit looppoging, waardoor hjj met ruim een minuut voorsprong op nummer twee, Rik van Steenbergen, over de streep kon gaan. Daarmee heeft hij een double" verricht, waartoe vóór hem slechts twee andere Belgen, te weten Gaston Rebry in 1934 en Ray mond Impanis in 1954 in staat zyn ge weest. keurig vrij en joeg de bal onhoud baar langs de Dosko-keeper. De voorhoede van de gasten trachtte tevergeefs op te tornen tegen de Valkenswaardse defensie, die zich evenwel door niets of niemand liet verrassen, ook niet door Bennaars, die overigens de zwakke indruk van de aanvalslinie niet kon weg nemen. Ook na de hervatting was de Valk veel sterker. In de 20e minuut hield Proost er een schot van De Leest uitstekend uit, maar hij kon de bal niet in zijn bezit hou den en daardoor ontstond een kans voor Wilbers, die de voorsprong van De Valk met een rake kopstoot tot 2-0 opvoerde. (Van onze sportcorrespondent) In Hilversum heeft Wilhelmina een verrassende, doch verdiende 2-1 zege behaald op 't Gooi. Nu moet wel wor den aangetekend, dat Schaap, Loos man, Burgers en Fluit bij de radio stedelingen ontbraken, 't Gooi was in de eerste helft meer in de aanval en had zelfs een beduidend groot veld- overwicht, waardoor doelman Wap al zijn talent moest tonen. Hij deed dit voortreffelijk en slechts met grote moeite kon 't Gooi voor de rust een verdiende 1-0 voorsprong nemen. Dit gebeurde in de 36e min. toen Hooier met een schitterende solo de Wilhel- mina-defensie omspeelde en hard in schoot. Even waren de gasten de kluts kwijt maar het ruttsignaal gaf opluchting. Na 26 minuten in de tweede helft gebeurde het onvermijdelijke voor de thuisclub. Een sgielle aanval werd door W. van der Plas schitterend be kroond met een goal, waardoor de stand gelijk werd. De vermoeidheid ging de Gooispelers parten spelen en daardoor waren de Wilhelmina-spe- lers niet meer voor doelman Bekke- rings heiligdom weg te slaan. Een scherpe schuiver van de beste spe ler van het veld (B. van der Plas) velde 't Gooi definitief. Het heeft wéér geklapt. De eredivisie toonde wéér, dat het een afdeling van gelijkwaardi- gen is en dat een hoge plaats in de standenlijst soms helemaal niet doorslaggevend is. Feijenoord kreeg daarvan een goed voorbeeld tegen Sparta, dat hun fraaie stadgenoten met 0-3 velde en M.V.V. slikte een pil van hetzelfde wrange recept door het 3-0 verlies bij Amsterdam. Fortuna en Ajax handhaafden hun „naam", De Limburgse leiders versloegen V.V.V. en de Amster dammers rekenden af met het zinkende S.C. Enschede. De resultaten van de twee Brabantse derby's waren eveneens curieus. N.A.C. duwde Willem II nog verder in de degradatieput door met 2-4 in Tilburg te winnen en B.V.V bracht de zondag door met het slachten van NOAD (6-0). De twee trieste kandidaten voor de (automatische) degra datie kwamen in puntenaantal gelijk. Willem II bleef veertien punten behouden en Eindhoven boekte er twee bij door winst bij Rapid (jawel), zodat 't to taal ook 14 is. Zij kunnen nu ge zamenlijk verder vechten en ho pen op een wonder.... Kas zorgde ook gisteren weer voor spectaculaire dingen. Hij kon ech ter evenmin voorkomen, dat het fiere Baronie-record aan diggelen ging. (Van onze sportcorrespondent) Vlissingen-VSV werd een matige vertoning, vooral van de roodwitten, die er deze middag beslist niet in waren. Toch waren zij aanvankelijk het meest in de aanval, doch de af werking liet alles te wensen over en dus bleven doelpunten uit. Na een kwartier namen de bezoekers het heft in handen en Vlissingen moest zich bepalen tot enkele uitvallen. In deze periode toonde doelman Baart weer eens zijn klasse, want twee gloeiende kogels van rechtsbuiten Adams stompte hij feilloos corner. Aan de andere kant had een schot van Henk de Nooyer beter lot verdiend, even als een keihard schot van Jan de Nooyer. De rust kwam zonder dat er gescoord was. Abe Lens., a in een van zijn vele duels gewikkeld met de Ajax-doel- man Pieters Graafland, tijdens de in Enschede gespeelde strijd EnschedeAjax. MOC heeft zich gehandhaafd als kandidaat voor de kampioenstitel. Het won gemakkelijk bij WH. Vlis- scingen eveneens een der promi nente ploegen uit deze afdeling moest weer een stapje terug. De Zeeuwen brachten het slechts tot een gelijkspel tegen VSV. De situatie is thans: Maurits 19 13 3 3 29 43—18 MOC 20 13 3 4 29 47—27 De Spechten 21 9 10 2 28 50—31 Vlissingen 21 10 5 6 25 51—37 Roermond 20 8 4 8 20 48—40 SC Emma 21 8 4 9 20 49—51 VSV '34 20 7 5 8 19 28—37 Brabantia 20 7 4 9 18 41—43 Alliance 20 6 4 10 16 31—35 TSC 19 3 10 15 26—34 Kimbria 20 6 3 11 15 37—54 WH '16 19 2 2 15 6 24—68 De tweede helft was nog geen drie minuten oud, toen Adams handig profiteerde van een verdedigingsfout en ditmaal was Baars kansloos (0-1). Gesteund door deze voorsprong trok ken de gasten enthousiast ten aanval. De thuisclub beging de fout om het middenveld prijs te geven en daar door kon VSV '34 telkens weer aan vallen opbouwen. Toch leverden deze niets op. Tien minuten voor het ein de ging aanvoerder Barten weer naar voren. Hij wist Jan de Nooyer op de vleugel te bereiken, die een scherpe voorzet lanceerde. Henny van Wezel en Henk de Nooyer werkten de bal samen in het Brabantse doel (1-1). In de slotfase kregen de roodwitten een groot overwicht, doch het beslis sende doelpunt bleef uit. Deze Parijs-Roubaix, die van start tot finish tegen een harde gure wind in gereden werd, is beslist in de vijftig kilometer tussen Henin-Lietard en Roubaix. In deze laatste fase was de strijd verwoed en opwindend. Al fred de Bruyne, die een grootse in druk van kracht en onverzettelijkheid maakte, toonde zich superieur aan al zijn concurrenten, nadat zijn ploeg maat Coletto zijn zege had voorbe reid door een ontsnapping over onge veer 30 kilometer, samen met de Fransman Barone. Om half elf 's morgens gingen 146 renners te St.-Denis van start. Bij degenen die, hoewel ingeschreven, verstek lieten gaan waren Koblet, Ernzer, de Feyter, Vlaeyen, Donati en onze landgenoot van der Pluym, van welke laatste van tevoren be kend was dat hij, op advies van Pel- lenaars, niet zou meedoen aan deze zware rit. Wagtmans probeerde Onmiddellijk na het vertrek viel reeds de eerste uitlooppoging te no teren. Onze landgenoot Pieter de Jongh ging met Le Ber, van Aerde, Foré, de Rycke, Groussard, Darriga- de, Molenaers en Skerl aan de haal. Het avontuur, bemoeilijkt door de straffe tegenwind, duurde niet lang en bij de 8e kilometer was de orde hersteld. Méér volharding en uithou dingsvermogen toonden Wagt mans en Pulatri, die voor korte tijd in gezelschap van Siguenza, bij de 25e kilometer het peleton vaarwel zegden. 25 kilometer verder hadden zij 2 min. 45 sec. voorsprong en door een grote krachtsinspanning konden zij 't verschil opvoeren tot ruim drie minuten. Maar méér stond de hoofdgroep hun niet toe en bij Breteuil, 85 kilometer van de start, moesten ook zij het hoofd buigen. (Van onze sportcorrespondent) In de spannende match tegen WH behaalden de gasten uit Bergen op Zoom eon verdiende zege, die te dan ken was aan hun grotere doortas tendheid en produktiviteit. WH had in de eerste helft door de sterke wind een lichte veldmeerder- heid, maar de snel uitgevoerde MOC- aanvallen waren het gevaarlijkst en reeds na 10 minuten namen de be zoekers de leiding na een waar bom bardement van het VVH-doel. F. Hoeks luidde de kanonnade in, Groenendijk kopte 't leer uit het ver laten doel. J. Verpaalen schoot op nieuw in. waarna Groenendijk de bal met de hand keerde, doch de toege snelde J. Neefs voltrok dichtbij het vonnis (0-1), daar arbiter J. Chr. Janssen terecht de voordeel-regel toepaste. Ook in de tweede helft legde MOC het accent op de verdediging, om met verrassende doorbraken te trachten de zege veilig te stellen. Daarin slaag de MOC reeds in de 6e minuut, toen W. Jansen goed doorgaf aan C. van Gaans, die vrij op doel af stoomde en keeper P. Baltus kansloos liet (0-2 Bij de talrijke aanvallen van WH gaf de hechte MOC-defensie met keeper en stopper C. de Rijk aan het hoofd geen kansen weg. Een vijftal minuten voor het einde deed W. Jansen met een zeer verrassend en hoog schot de balans definitief naar de MOC-zijde doorslaan. Hans Boskamp, de linksachter van Amsterdam, is tijdens de wedstrijd te gen MW ernstig aan het hooid ge raakt. Kort voor de rust probeerde hij, ge lijk met de Maastrichtse rechtsbinnen Toennaer. een bal te koppen. De spe lers botsten met de hoofden tegen el kaar op. Tijdens een onderzoek in het Wil- helmina-ziekenhuis er werden vijf roentgenfoto's gemaakt bleek, dat er door de botsing een diepe, drie cen timeter lange gleuf is gekomen in het voorhoofdsbeen van Boskamp. Er werden echter geen inwendige delen geraakt. Boskamp moet nog minstens drie weken in het ziekenhuis blijven en zal dit seizoen niet meer kunnen spelen. Fortuna '54 28 17 4 7 38 66-38 Ajax 28 17 4 7 38 50-35 Feijenoord 28 14 7 7 35 68-44 M.V.V. 27 13 8 6 34 42-27 S.C. Enschede 26 12 9 5 33 63-35 P.S.V. 28 15 2 11 32 75-58 V.V.V. 28 13 5 10 31 41-44 N.A.C. 28 11 8 9 30 50-51 Amsterdam 28 11 7 10 29 41-47 Sparta 27 9 10 8 28 54-49 D.O.S. 28 13 1 14 27 66-65 Rapid J.C. 27 10 5 12 25 49-51 NOAD 27 9 6 12 24 39-51 B.V.V. 28 10 3 15 23 62-63 G.V.A.V. 27 7 8 12 22 41-50 Elinkwijk 28 8 3 17 19 44-78 Willem II 27 5 4 18 14 42-67 Eindhoven 28 5 4 19 14 26 66 (Van onze speciale verslaggever) Baronie bleek toch te verslaan.... Long brak gisteren de successen- reeks, die de Bredanaars de laatste weken met vanzelfsprekend gemak hadden opgebouwd. En het ging nog gemakkelijk ook. De Baronnen misten het beste van het wonder-recept, dat hen onverhoeds tot de meest gevrees de tegenstanders maakte: de verras sing, het overrompelende. Er is trou wens een simpele verklaring voor het feit, dat het Baronie ditmaal niet lukte: Longa wist op dit gebied zelf van wanten. Het pakte de Bredanaars op hun eigen manier aan en ze slaag den erin het beter te doen. Vandaar die ietwat ontmoedigende 1-3 eind stand.... De Tilburgse treffers waren niet eens honderd procent. Maar dat wa ren de Baronie-goals in voorgaande wedstrijden ook niet allemaal. Ze had den echter stuk voor stuk hetzelfde gemeen: Ze kwamen snel en onver wacht, als bliksemschichten, die gril lig, maar raak de zaak in de puin sloegen. Al in de vijfde minuut was het zo ver. Toen liep doelman Kuystermans over een strak schot van Villevoye heen. Het had nooit hoeven te gebeu ren. Maar het gebeurde wèl. Het was opgehoopt onfortuin, dat zo'n schot normaal niet zou zijn gegeven en dat Kuystermans bovendien zijn dag niet had. Maar de eerste triomf was voor de Tilburgers. Zij merkten, dat het kón. De talrijk meegereisde suppor ters roerden zich en al veerde Baro nie op voor een verwoed tegen-offen sief, het werd toch meteen duidelijk, dat het vandaag niet zo gemakkelijk zou gaan. De Bredase reactie leidde tot een serie corners en daaruit kwa men weer verwarde situaties in het Longa-doelgebied voort, maar dat was dan ook alles. Roeland vuurde in de eerste helft eigenlijk het enige in de eerste helft eigenlijk het enige Bredase schot van betekenis af. De tweede treffer viel in de 22ste minuut. Villevoye plaatste een vrije trap met een boogschot tot vlak voor de Bredase goal. waar Zieltjens zo vrij als een vogeltje zijn hoofd maar hoefde te bewegen om te scoren. De Bredase keeper reageerde niet eens. Baronie kreeg niettemin nog één kans. Beter gezegd: Het bevocht die kans. Het begon de tweede helft met verse moed en na een kwartier lukte er toch eindelijk iets. De bal was van rechts gekomen en zou over de doellijn gegaan zijn, in dien Roeland het leer niet juist op tijd een hakje" had gegeven. Zo kwam het toch nog voor de goal van Horsten, waar Piet Kas het allemaal al lang had bekeken en zonder man keren 1-2 maakte. Het record was nog niet kwijt. Het kon nog ten goede keren. Maar zo ver kwam het niet. Ondanks het bemoedigende geroep van de Bredase aanhang, moest Ba ronie weer terug. Het werd in de 28ste minuut een geslagen ploeg, toen van Diessen na lang aarzelen in de Baronie-defensie wist toe te slaan. Zijn schot verdween via de lat in het net. Dat betekende 1-3. Dat betekende verlies. C ^k Baronie voelde, dat het niet anders meer kon. Het gaf de strijd op en aangezien Longa even eens vrede nam met het geval, doof de het vlammende Brabantse duel nogal snel. Er waren 5.500 toeschouwers. V "Vl?:. I .V, Niemand behoeft zich af te vragen, waarom het op deze plaat nu eigen lijk begonnen is. Ofschoon de bal nergens is te bekennen maken de actie-bewegingen en- de blikken van de spelers bij Halsteren-Steenber- gen wel duidelijk, waar het leer zich bevindt: In de veilige handen van de doelman. Halsteren won de ontmoeting met 2-1 en behaalde daarmee de kampioenstitel. Niet minder dan 85420 goklustigen hebben deelgenomen aan de KNVB- toto. Zij zetten totaal voor 122.807 gul den in, hetgeen een record is. Overi gens ging het totaal slechts met en kele honderden guldens omhoog. De eerste prys zal 34.386 gulden be dragen en de tweede 14.737 gulden,. Er bestaat een grote kans, dat mensen met een totaal van 11 goed geraden uitslagen met de eerste prijs aan de haal gaan, want tot gisteravond laat had zich nog niemand met twaalf (alle) goede uitslagen gemeld. Dit houdt voorts in, dat de tweede prijs dus voor mensen met tien goede uit slagen beschikbaar kan komen. Tot aan Henin Lietard (202 km) voelde niemand meer iets voor een zame of collectieve ontsnappingen. Maar wèl deed zich een serie valpar tijen voor, de meeste gelukkig zonder ernstige gevolgen. In de buurt van Doullens (147 km) maakten Genin, Cieleska en Da Silva een buiteling, die alleen laatstgenoemde noodlottig werd. Met een hoofdwond moest hij in de ambulance plaats nemen. Na Larbret (166 km) staakte Fores- tier, die zich ziek voelde, de strijd. Daarna vielen, bij de intocht van Atrecht (182 km) door aanrijdingen in het gesloten peleton tal van ren ners, bij wie Robinson, Elliott, Ruf- fet, Cohen, Lerda en Close. En nog weer een kilometer of acht verder vielen voor de zoveelste maal tien of twaalf renners over elkaar heen. De meeste kregen echter vóór Henin- Lietard (202 km) aansluiting met de hoofdmacht. Te Mons-en Pevele (219 km) waar Barone en Coletto 300 meter voor sprong hadden moest Louison Bobet afstappen wegens een lekke band. Daarna werden Robinson, Bouvet en Privat slachtoffers van een nieuwe valpartij. Achter Barone en Coletto, die zich handhaafden maar hun voor sprong niet konden vergroten, was nu een peloton van ongeveer 30 man ge vormd. Slag geslagen Toen sloeg de Bruyne zijn slag. Op 12 kilometer van de finish schoot hij uit het peleton weg. Hassenforder en Gauthier trachtten zijn wiel te hou den, maar vergeefs, want de Belg voerde zijn snelheid steeds op. In minder dan een kilometer had hij Co letto en Barone achterhaald, waarna hij aanstonds opnieuw demareerde. Coletto liet hem gaan, Barone bleef 500 meter aan zijn wiel kleven en viel toen terug. Daarmee was de strijd beslist, want de Bruyne liep meter na meter verder uit en ging tenslotte door de finish met 1 min. 11 sec. voorsprong op het eerste peloton, waarvan Rik van Steenbergen de sprint won. Klassement 1. De Bruyne 252 km in 7.15.19, gem. snelheid 34.733 km/u; 2. van Steenbergen 7.16.30; 3. van Daele; 4. Darrigade: 5. Mollin; 6. Impanis; 7. Blusson; 8. van Kerckhove; 9. Groussard; 10 Dupont; 11. Mahé; 12 Scodeller allen in dezelfde tijd als van Steenbergen; 32. Gerrit Voor ting 7.19.23; 33. Wim van Est z.t.; 57 Thijs Roks 7.22.46; 58 ex aequo o.m. Louison Bobet, Brankart en Rolland z.t.; 71 Haan z.t.; 79 van Breenen 7.26.48; 96 Pieter de Jongh 7.36.41. In een interview heeft de heer P. Korver iets verteld over de plannen voor de training van de Nederlandse atleten in de toekomst. Op verzoek van het bestuur van de KNAU, aldus de heer Korver, heeft de nationale technische commissie een nieuw plan voor de trainingsleiding ontworpen. De N.T.C. heeft namelijk inplaats van één bondscoach drie topleiders voor de training aangewezen. De heer Korver wordt hoofdcoach en krijgt de supervisie van de training. Als zodanig wordt hij hoofdzakelijk belast met de looptraining. De heer J. Grootewal wordt bondscoach voor de werpnummers en de heer A. Leeu wenhoek verzorgt de training voor de springnummers. Engeland Arsenal - Leeds United 1-0; Bir mingham City - Sunderland 1-2. Burn ley - Bolton Wanderers 1-0; Cardiff City - Luton Town 0-0; Chelsea - As ton Villa 1-1; Manchester United Tottenham Hotspur 0-0; Newcastle United - Blackpool 2-1; Portsmouth Manchester City 0-1; Preston North- end - Wolverhampton Wanderers 1-0; Sheffield Wednesday - Everton 2-2; West Bromwich Albion - Charlton Athletic 2-2. Leider Manchester United verloor één punt aan Tottenham Hotspur (0-0). Met nog zes wedstrijden te spe len, heeft de ploeg een (relatieve) voorsprong van zes punten op Preston Northend, dat met 1-0 van de „Wol ves" won, Tottenham en Blackpool. België Verviers - Beerschot 4-1: RC Meche- len - Antwerp FC 1-2; Union St. Gil- loise - Beringen 3-1; La Gantoise - Anderlecht 1-0; FC Tilleur - Standard CL 3-0; Berchem Sp. - FC Luik 2-2; SC Charleroi - Lierse SK 1-2; Daring CB - Ol Charleroi 4-2. Antwerp FC leidt met 39 p., vóór Anderlecht en La Gantoise 36 p. en Daring Brussel 33 p. Onderaan de lijst heeft SC Charleroi 15 en Berin gen 14 p. IE DIVISIE A ADO 24 18 5 1 41 80—28 Alkmaar 25 13 7 5 33 63—41 Limburgia 24 11 9 4 31 40—25 Helmondia 25 10 8 7 28 36—40 SW 24 9 7 8 25 41—39 HVC 24 9 7 8 25 49—47 Haarlem 23 7 10 6 24 40—36 Xerxes 7 9 7 23 41—41 VSV 24 8 6 10 22 31—40 Graafschap 25 6 10 9 22 37—43 Volewijckers 23 8 5 10 21 43—48 Wageningen 24 6 9 9 21 41—42 KFC 24 8 5 11 21 33—46 Roda Sport 24 8 4 12 20 42—54 DWS 25 6 7 12 19 32—53 Emma 25 2 6 17 10 27—58 IE DIVISIE B Blauw Wit 25 19 2 4 40 63—25 Stormvogels 24 13 8 3 34 47—33 DFC 25 11 7 7 29 54—44 HDVS 23 11 5 7 27 52—41 Sittardia 25 12 3 10 27 56—44 Volendam 23 10 6 7 26 53—43 Excelsior 23 6 14 3 26 32—31 Vitesse 24 9 8 7 26 42—31 RCH 24 8 9 7 25 38—33 Rigtersbleek 24 8 8 8 24 46—50 SHS 25 7 9 9 23 48—46 EDO 25 8 5 12 21 38—52 Helmond 24 8 3 13 19 41—53 AGOW 25 6 4 15 16 36—59 Fortuna VI. 24 4 5 15 13 28—53 EBOH 25 3 6 16 12 28—64

de Stem | 1957 | | pagina 4