CIEN Eindhoven heeft een nieuwe burgemeester Jaarmarkt Koewacht Het reglement voor de calamiteuze polders KOERSVERLOOP OP AMSTERDAMSE BEURS Weer IJzendijkenaren door Avereest uitgenodigd De toestand in Chili Bond voor mannequins Als U keelpijn hebt... EF. 2159 ï/V }A aS g is DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 6 APRIL 1957 u Mr. dr. Ch. van Rooy benoemd Via Hontenisse en Etten naar Yenlo Vlaswedstrijd met veel sensatie Wijziging blijft nodig volgens GS. Hongaren Kamp Biggekerke boden afscheidsavond aan Jubileumwedstrijd MOC 19 mei tegen Duitse club VAN MIERLO m ZOON n.i. Van 1 tot en met 5 april Minister Witte t 12,5 percent huurverhoging voldoende Wedstrijdprogram KNVB gewijzigd Hockeytoernooi van „Middelburg" Finale le klas libre Brabant en Zeeland 85 ct Hoe zit dat nu Voetbalbelangenvereniging in west Z.-Vlaanderen Plan in bespreking op vergadering J6 april Morgen Push-terrein Push II-Leiden Aloom Eindhoven werd kampioen ZEEHENGELEN in IJZENDIJKE Feyenoord-Chelsea Spanjaard nog nummer één SPORTUi't KOPT Be Fair op de onderste plaats EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN AFLOOP aar D. M. uit collega D. G. eren naar een oest G. het hek en doen om op veeauto raakte lek en D. G. en, waarbij een het andere op oken. Per vee lt ziekenhuis te «J.H.-KERK de N.H.-kerk reeds verschei- is, is bijna ge- r van een deur ir begint zijn gen. leden binnen de ■n halve meter nhout aan. Dit 'ïjfel afkomstig id in 1708. De sticht is, is in en in 1713 op herbouwd, alsof de brand den is gebeurd. IELE OUW. kinderen van de r.-k. meis int letterlijk en metjes zetten, bouw van de naast het Wit ver gevorderd, kon opzetten, die het onder- i reeds 25 jaar !t was de vreug ïrlijk dubbel zo )ND. zal in het pa- :avond verzorgd tende declama- •-Klaus. Verder 3 Schola Canto- inarie van de van St. Au- larochiële zang. ■or St. Lucia, georganiseerd samenwerking staan o.m. ,.de Marie Koenen. zangkoor met jkoor het Ave izart ten geho- VAN DAGEN. bijeenkomst het teken van wel het geval ïeid van de 70 hun voorzitter, en waardering den gesproken ter de heer J. de bejaarden an. Onder het 3bak bleven de in gezellig bij zitter de aan- :te voor de ge- u.: Don't knock van Dijk 7,30 u.: s Vegas, pe. iw 8 uur: Plateau ht 8 uur: Mijn Dorsselaer: Bil- irde-Apollo. tro: Trapeze, ervuur. uurKruispunt mpia 8 uur: Het 8 uur: Die dag Concertgebouw: >ra: Trapeze. der zonde. iurDon't knock trottoir. van Dijk 3. 7.30 n Las Vegas tm. Veras 3 uur: S 8 uur: Prijg- 3 uur: Sehieting Jur: Circus Are- et trottoir t 5, 8 uur: Mijn traard: Schietin* meersen 3 uur: de Backer 3 u.: chteneire 3 uur: Driessche 3.15 rselaer: Biljart- Terhole. •o: Trapeze. ervuur. 4.30, 8 uur: 14.30 uur: >ia 2.30 uur: De uur: Het meisje uur: Tijdbom; igde mijn leven Tijdbom, ra: Trapeze. der zonde. Vlaamse Opera Naxos; 20 uur: ouwburg: Zee- r: Het trottoir, an Dijk 7.30 U.J Vegas. ïw 8 uur: Het p: Trapeze, •vuur. uur: Kruispunt pia 8 uur: Het uur: Die dag iTrapeze. der zonde. Thans is het Koninklijk besluit verschenen, waarbij de burge meester van Venlo, mr. dr. Ch. van Rooy, benoemd is tot burge meester van Eindhoven. De benoeming is geschied met ingang van 1 mei. Burgemeester van Rooy volgt in Eindhoven mr. H. Kolf schoten op, die burgemeester van Den Haag is geworden. Met de benoeming van mr. dr. Ch. J.M.A. van Rooy tot burgemeester van Eindhoven, is deze 45-jarige weer een trede hoger geklommen op de ladder van een burgemeesterscarriè re. Hij is reeds burgemeester ge weest van Hontenisse in Zeeuwsch- Vlaanderen, van Etten en Leur en sinds 1 mei 1952 de eerste bur ger van Venlo, waarvan hij had ge hoopt, naar hij indertijd heeft ver klaard, dat het zijn laatste burge meestersbenoeming zou zijn. Charles Joan Marie Adriaan van Rooy werd op 23 januari 1912 als zoon van professor dr. A.H.M.J. van Rooy te Rotterdam geboren. Zijn moeder was Venlose van geboorte. Na zijn studie aan de universiteiten te Amsterdam en Utrecht, promo veerde hij in 1938 tot doctor in het Indisch recht met een proefschrift over het burgemeesterschap in het toenmalige Ne ds-Indië en in Nederland, ge' „Het verschil van de gemeei wetgeving in Nederland en i\ l-nds-Indië". In deze tijd werkte hij op de ge meentesecretarie van Castricum. Hij trad op 14 september 1939 in het huwelijk en werd op 23 november 1939 benoemd tot burgemeester van Hontenisse, vanwaar hij op 16 de cember 1945 vertrok om een gelijke functie te Etten en Leur te aan vaarden. Hij heeft in Etten en Leur snel de sympathie van de bevolking weten te winnen, en heeft veel ge daan in het werklozen-reservoir, dat de gemeente en naaste omgeving in die tijd in west-Brabant vormde. Op zijn initiatief werd een „industriali- satieraad ingesteld, waarmee de grondslag voor een nieuwe industrië le weivaart voor deze streek. Mr. dr. van Rooy is bestuurslid van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten afdeling Limburg, lid van de televisieraad en de radioraad, en lid van de raad van beheer van de Nederlandse Omroepzender Maat schappij. Hij is ridder in de Orde van St. Gregorius de Grote. Onder stralende zon werd de Koewacht-jaarmarkt gehouden welke een enorm grote belangstelling trok. Het voornaamste van deze dag was de grote vlaswedstrijd welke georganiseerd was door de vereniging van oud leerlingen van de r.-k. vlassersschool. Het is zeer spannend geworden en het talrijke publiek heeft 4 uur lang kunnen genieten van een wedstijd met veel sensatie. Vooral de kamp tussen de 12 opmakers van de ere-klasse was buitengewoon interessant. De jury stond vooral hier voor een zeer moeilijke taak aangezien de verschillen zeer klein waren. Toen na de oorlog IJzendüke ge adopteerd werd door de gemeente Avereest (bij Dedemsvaart) zal wel niemand vermoed hebben, dat de hierdoor ontstane vriendschapsban den zo hecht zouden worden, dat er tussen deze twee gemeenten nog steeds een geregeld contact blijft be staan. Meerdere malen waren er mensen uit Avereest te gast in IJzendijke en bij officiële gelegenheden zoals b.v. de opening van het nieuwe badhuis, was er een deputatie om de gemeen te te vertegenwoordigen. De Avereester Kunstkring" werd door de uitvoeringen die zij gaf van „Het lied van de woestijn" en „De Vogelhandelaar' in IJzendijke een zeer gewaardeerde en geziene gast Meerdere malen ook brachten de IJze.'jkenaren een bezoek aan Ave reest en stuurde men een deputatie om de dank van de IJzendijkse be volking over te brengen. Ook nu weer kwam er bij de Voor zitter van de V.V.V., de heer Retel, het verzoek om met de toneelclub „De Leeuwerik" en de phil-harmo- nikaclub „Flandria" en verdere lief hebbers voor een week-end naar Avereest te komen. Zo men schreef, zou men rekenen op een honderdtal IJzendijkenaren waarvoor men reeds de logeeradres- sen beschikbaar had. Voor de leden van „Flandria", die een muziek avond zullen geven en de leden van "f?e- L.eeuwerik", die he* toneelspel ..Drie is teveel" zullen opvoeren en ook voor een tiental IJzendijkenaren die een demonstratie zullen geven van de twee sporten gaaischieten en bollen, zal de reis vergoed worden. Men ging zelfs zover, dat men aan bood voor de kostwinners de gederf de daglonen te restitueren. Een der gelijk prachtig aanbod kon men na tuurlijk niet anders dan aannemen en zo werd besloten de reis te ma ken op 16, 17 en 18 mei. Ook de niet-spelers zal men in de gelegenheid stellen van de invitatie gebruik te maken door een extra bus te laten rijden, waarvoor men zich kan opgeven bij de heer Retel in hotel „De vier emmers". Om 3 uur werden onder het spe len van de fanfare van Koewacht de prijzen uitgereikt. De prijzen van de ereklasse werden uitgereikt door het lid van de tweede kamer J. v. Dongen, welke zijn voldoening uit sprak over het spannende en mooie verloop van de wedstrijd. De uitsla gen waren in de ereklasse als volgt: 1. L. d'Hooghe van St. Jansteen 185' pnt.2. A. Seghers van Koe wacht 180 pnt.; 3. J. Baerts, St. Jan steen 178 pnt.4. A. Hamerlinck Koe wacht 177 pnt.; 5. Jos Janssens Koewacht 177 pnt.; 6. R. Martens Koewacht 175,5 pnt.; 7. G. Herman Koewacht 175 pnt.; 8. R. Gijsel Koe wacht 174.5p nt.; 9. M. Aerts St. Jansteen 173.5 pnt.; 10. A. Inghels Koewacht 172 pnt.; 11. H. de Bruij- ne Koewacht 171,5 pnt.; 12, C. Buijs Koewacht 171 pnt. De eerste prijs won de wisselbe ker van de Commissaris der Konin gin welke reeds tweemaal gewonnen is door R. Martens van Koewacht. De prijzen van de gewone klasse werden uitgereikt door burgemeester Dierick van Koewacht, die in zijn rede allen dankte, die financieel hebben bijgedragen voor het welsla gen van deze voor de vlassersstreek zo grootse wedstrijd. De uitslagen waren als volgt: 1. I. Calle St. Jansteen 173,5 pnt.; 2. L. Fermont Koewacht 170 pnt.; 3. A. de Pau Koewacht 166,5 pnt.; 4. Art. Inghels St. Jansteen 164 pnt.; 5. A. Sturtewagen Koewacht 163,5 pnt.; 6. L. Hazevoet St. Jansteen 163 pnt.; 7. A. Mortier St. Jansteen 162,5 pnt.; 8. F. Emeleer St. Jan steen 162 pnt.; 9. F. Rombout St. Jansteen 161,5 pnt.; 10. O. van Dam me Koewacht 161 pnt.; 11. D. Ver- schraegen Koewacht 180,5 pnt.; 12. Th. Bolsens Koewacht 160 pnt.; 13. H. de Viegher Koewacht 158 pnt.; 14. M. de Letter 154,5 pnt.; 15. A. van Gremberghe Koewacht 154 pnt. Na deze uitreiking speelde de Fanfare het Wilhelmus een extra aanbieding door de burgemeester als erevoorzitter van de muziekvereni ging. Als laatste werd het woord nog gevoerd door de burgemeester van St. Jansteen die de deelnemers feli citeerde met het succes en de orga nisatoren voorstelde volgende jaren ook de steun in te roepen van de gemeente St. Jansteen. Veekeuring Wat het vee betrof dit gaf de vol gende uitslag: Het grootste getal paarden: le prijs J. Kips. Schoonste merrie 4 jaar of ouder: le p. J. Kips; 2e pr. J. van Daele; 3e pr. E. van Gaever. Schoonste ruin 4 jaar of ouder: le pr. J. van Daele; 2e pr. A. Mar tens. Schoonste 3 jarige merrie: 1. A. Thuije; In de statenaf deling en is het voor stel van G.S. om het reglement van de calamiteuze polders te wijzigen, nader bekeken. Een der leden in een bepaalde af deling uitte zijn vrees omtrent de fi nanciële consequenties, welke uit de concentratie van de nieuwe water schappen kunnen voortvloeien als de wet van 1870 wordt opgeheven. Een ander lid in die afdeling merkte op, dat in de desbetreffende voorstel- naar genomen De ruim 60 Hongaren, die in het kamp te Biggekerke moesten wachten op reisgelegenheid Canada hebben afscheid van hun verzorgers. Voor een hele reeks genodigden gaven zij in de kantine een pro gram, dat zjj grotendeels zelf vul den en waarin muziek en zang na tuurlijk domineerden. De amateur-illusionist, de heer Marquinie uit Middelburg, vulde de gaatjes fantastisch goed op. De avond werd geopend door de heer Haveman, de vertegenwoordi ger van het ministerie van sociale zaken, waarna Josef Tost op harte lijke wijze niet alleen de Zeeuwen, maar het hele Nederlandse volk dank zegde, voor al hetgeen gedaan was, voor hen en de andere Hongaarse vluchtelingen. Het kort verblijf te Biggekerke was aangenaam geweest, zei hij. Na afwerking van het feest programma werden geschenken aan geboden aan burgemeester Dreg- mans, de Canadese onderwijzer Mit chell en enkele andere personen. Dit had heel wat speeches ten gevolge. Burgemeester Dregmans liet zijn woorden vergezeld gaan van nog iets Te Santiago is officieel meegedeeld, dat bij de ongeregeldheden in de hoofdstad en Valparaiso 17 mensen om het leven kwamen en 318 werden gewond. Ongeveer duizend personen werden in hechtenis genomen, onder wie een links lid van de volksverte genwoordiging. Militaire tribunalen zullen de gearresteerden berechten. Do regering verklaart, dat de ver boden communistische partij, „gehol pen door misdadige elementen", tot de ongeregeldheden had aangezet. Zoals bekend, ontstonden de ongere geldheden, toen betogers protesteer den tegen irhogingen van de tarie ven der openbare vervoersmiddelen. De staat van beleg in het gehele land en het uitgaansverbod in Santia go zijn nog steeds van kracht. anders. Hij schonk, namens het ge meentebestuur, alle Hongaren een portefeuille met inscriptie. Als tolk fungeerde mevrouw van Breemen, een Hongaarse uit Uit hoorn. Het 40-jarig bestaan van M.O.C. wordt volgende maand gevierd. In het kader van deze viering zal op zon dag 19 mei een huldigingswedstrijd worden gespeeld tegen het eerste elf tal. Als tegenstander zal fungeren, de „Sportverein „ELZ". uit Elz bei Lim burg a. d. Lahn, uitkomende in de le klasse van de Deutsche Amateur liga. len een regeling is ontworpen, krach tens welke de financiële situatie blijft zoals ze is. Hoe het verder met de wet van 1870 zal gaan is een kwestie van later orde. Nog werd naar voren gebracht dat, indien de wet van 1870 wordt inge- trokken, er een nieuwe regeling zal komen Van de zijde van Ged. Staten werd opgemerkt, dat wijziging van het re glement voor de calamiteuze polders of waterschappen nodig is (zolang de wet van 1870 in stand blijft) om een oplossing te vinden voor de eis van een afzonderlijk bestuur. De finan ciële gevolgen bij opheffing der wet van 1870 staan buiten het vraagstuk der concentratie. Reeds lang wordt vanwege het rijk een regeling voorbe reid, welke de wet van 1870 zal ver vangen. Daarbij rijst de vraag, hoe in de toekomst rijksgelden beschikbaar zullen komen en tot welke bedragen, m.a.w. of de nieuwe regeling voor de provincie Zeeland gunstiger dan wel ongunstiger zal worden. Het lid van Ged. Staten dat antwoordde, is per soonlijk in deze gematigd-optimis tisch. Maar wel zal er rekening mede moeten worden gehouden, dat de gel den op een andere wijze over de verschillende polders of waterschap pen zullen worden verdeeld dan tot dusver. (Advertentie) Bankiers Anno 1884 BELEGGINGSADVIEZEN Laagste Hoogste Vrijd. 5-4 Alg. Kunstzijde Unie Van Berkels Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton - Feijenoord Kon. Petroleum Holl.-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij. Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H.V.A. Ver. Dell Mijen 3-3's Nederland 1947 3 Invest, cert. Ned. 2 Ned. 1962-64 koers koers laatste tijdvak 192 202 1/2 201 3/4 170 3/4 179 1/2 179 1/2 199 207 1/2 207 1/2 299 305 305 270 286 286 251 3/4 273 1/2 273 1/4 372 391 390 5/8 227 245 245 177 20 184.00 183.25 167 171 170 3/4 152 3/4 156 156 175 1/2 181 3/4 181 1/2 280 290 290 79 1/2 81 1/4 79 9/16 90 92 1/4 90 93 1/8 94 1/4 94 86 1/4 86 15/lf 86 7/16 91 1/4 91 1/2 91 11/32 91 911/2 911/8 Koersverschil t.o.v. vorige week 6 3/4 8 7 1/2 9 17 20 1/4 20 5/8 21 1/8 4.90 4 3/8 H~ 4 4 1/2 8 1 7/16 0 1/4 1/8 1/16 1/16 Schoonste 3 jarige ruin; 1. A. Suij; 2. J. Kips; 3. A. Suij. Schoonste veulen: 1. A. Suij; 2. A. Suij. Grootste getal rundvee: 1. L. van Dorselaer St. Jansteen. Meest in waarde zijnde baatgeven- de kalfdragende koe: 1. J. Janssens; 2. G. Dierick; 3. F. v. Regenmortel. Meest in waarde zijnde kalfdragen de vaars: 1. L. van Dorselaer St. Jansteen; 2. L. van Dorselaer St. ters St. Jansteen; 2. J. Pieters St. Jansteen; 3. J. Janssens. Beste kwaliteit vet vee: 1. J. Pie ters. St. Jansteen; 3 C. van Duijse, St. Jansteen. Beste kwaliteit ossen: 1. P. Coenen, 2. P. Coenen; 3. L. van Dorselaer. Schoonste stier met tanden: 1. J. Pieters; 2. J. de Bock. Schoonste stier zonder tanden: 1, J. de Bock. Schoonste pink: 1. L. van Dorse- laPT'' O T Piptpri Schoonste hokkeiing: 1. L. van Dor selaer; 2 L. van Dorselaer. Schoonste dikbil: 1. L. van Dorse laer; 2. L. van Dorselaer. Grootste getal varkens: Gebr. de Meij. toom biggen: 1. Gebr. Schoonste de Meij. Schoonste Coninck; 2. Schoonste de Coninck; 1. E. de konijn ram; F. Roegiest. konijn voedster: 1, 2. G. Coppegieters. E. In zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer heeft minister Witte heel wat punten aangesneden, die le den van de Tweede Kamer aan de orde hadden gesteld in hun voorlopig verslag over het wetsontwerp voor de huurverhoging, welk verslag wij in onze editie van gisteren publiceer den. De minister deelt in zijn memo rie aan de Eerste Kamer naar aanlei ding van zijn begroting mede, dat de 12,5 percent huurverhoging, die de eigenaar ingevolge de aanhangige wetsvoorstellen zal ontvangen, vol doende is voor een normale exploita tie. De vrees voor een grote admi nistratieve rompslomp verbonden aan de gedeeltelijke blokkering van de uit d.e voorgestelde huurverhoging voort vloeiende gelden, is volgens de mi nister ongegrond. Het systeem van huurverhoging met gedeeltelijke blokkering is van stonde af aan op zijn uitvoerbaarheid getoetst en de minister heeft dit systeem eerst aan vaard, nadat gebleken was dat de administratieve opzet en behartiging heel eenvoudig konden zijn. De minis ter verwacht dan ook, dat door de ingediende huurvoorstellen een nieuw begin voor een oplossing van het huurprobleem mogelijk wordt. Hoe wel hij de gedachte van een vast plan voor verdere huurverhogingen in be ginsel aantrekkelijk vindt, meent hij dat het thans moeilijk zou zijn een zodanig plan te realiseren. Weer wordt een poging gedaan om de losse basis waarop de Ne derlandse mannequins hun brood verdienen, te stutten. Nadat in de afgelopen jaren een mannequinbond niet verder was gekomen, dan en kele oprichtingsvergaderingen, is thans in het Amsterdamse handels register een organisatie ingeschre ven onder de naam „Top Models", die tot doel heeft de beste Neder landse mannequins ziekte- en onge vallenverzekering te verschaffen. De heer Bouwman uit Bussum, die het initiatief daartoe genomen heeft, probeert in zijn organisatie modehuizen en confectiefabrikan- ten te interesseren. Deze firma's kunnen zich bij „Top Models" als lid laten inschrijven tegen een jaarlijks abonnementsgeld en be hoeven zich voor hun modeshows slechts tot „Top Models" te wen den om verzekerd te zijn van een aantal gerenommeerde mannequins „Tot dusver zijn 36 van de be kendste mannequins bij ons inge schreven", vertelde de heer Bouw man. In het KNVB-wedstrijdprogramma voor morgen (zondag) zijn twee wij zigingen aangebracht. Alliance - Maurits (IC) is uitgesteld. Breda - Groen Wit (4F) is omgezet in Groen Wit - Wit Zwart. (Advertentie) Vandaag en morgen organiseerd de hockeyclub Middelburg op de Na- horst voor de 46ste maal haar jaar lijkse mixed-hockeytoernooi. Er wordt gespeeld in twee poules. In de eerste zijn ingedeeld de eerste klassers Arnhem en EMHC (Eindho ven), de tweede klassers Togo en HDM, beide uit Den Haag en de or ganiserende vereniging zelf. In de andere poule komen uit de derde klassers Rapide, Hulst, Pelikaan, Roosendaal, Tempo, Bergen op Zoom, Rapid, Gorcum en een combinatie van Middelburg en de Vlissingse Ma rine. 9 In het Nederlands Koffiehuis te Middelburg wordt de finale 1ste klas libre van het Gewest Brabant-Zee land KNBB gespeeld. De deelnemers zijn H. Snoeren Kaatsheuvel, L. Can ters Schouwen Duiveland, Th. Gielen Eindhoven. J. Passier Waalwijk, M. Vorstenbosch Den Bosch, W. Cor- nelissen Dongen, A. v. Eyck Helmond en Th. Goossens. Als xeserves zijn aangewezen H. v. Schaik Breda en Sytantia Walcheren. Gisteravond werd begonnen, van daag voortzetting en zondag einde. (Advertentie) De voorzitter van de Surinaamse voetbalbond heeft te Paramaribo ten stelligste ontkend, dat zijn hond enig telefonisch contact heeft gehad met K.N.V .B.-verenigingen, inzake de kwestie-Kruin. Donderdag werd door de vereni gingen B.V.V., Eindhoven en Willem II bij de K.N.V.B. een onderhoud aangevraagd, mede omdat zo werd ge zegd - tijdens onderlinge besprekin gen en gesprekken met de Surinaam se Voetbalbond belangrijke feiten in de/e kwestie ter kennis waren geko men. De voorzitter van de Surinaamse Bond zei nog, dat z.i. de overschrijving van Kruin van Suriname naar een Nederlandse vereniging volkomen re glementair is geschied. Naar wij vernemen, hebben een vijftal voetbalclubs in West Zeeuwsch Vlaanderen plannen besproken om te geraken tot de oprichting van een belangen vereniging in dat gewest. Die clubs zijn: Breskens, Groede, Schoondijke, Retranchement en Oostburg:. Geza menlijk hebben zij met dat doel be sloten een vergadering; te beleggen te Oostburg. hotel „De Eenhoorn" aldaar, op dinsdag 16 april a.s des avonds te lialf acht. Uitnodigingen namens de genoem de verenigingen gezamenlijk zullen worden (of zijn reeds) verzonden aan (Hockey) Voor morgen, zondag, werd alsnog ingelast, voor de Tresling-beker de demi-finale Push 2-Leiden. De wed strijd wordt gespeeld op het Push- terrein te Breda. Voorts zal worden gespeeld, even eens voor de halve eindstrijd van de Tresling'beker, M.O.P. 2 - Adelbor sten. Als Push 2 erin slaagt te winnen, bereiken zij de finale, welke in het Wagener-stadion te Amsterdam ge houden wordt. In hoge mate interes sant zou die eindstrijd worden, als zowel Push als MOP er in slaagden de halve finale met volle winst te beëindigen. In dat geval zou wat nog nimmer gebeurde de eind strijd om deze beker in handen ko men van een zuidelijke club. Onge twijfeld zal deze gedachte de beide kanshebbers, Push en MOP, er toe weten te bewegen zich tot het ui terste te geven. (Tafeltenniscompetitie) In de landelijke overgangsklasse van de tafeltenniscompetitie werd Atoom uit Eindhoven kampioen, want Wifra 2 moest er in eigen huis met 37 aan geloven. Carbon 3 bleek net niet opgewas sen tegen het Vlissingse Wilno, dat door een benauwde 46 overwinning twee kostbare punten veroverde. Car bon 3 degradeert door deze nederlaag naar de tweede klasse. Will van Zoelen trok bij Dordrecht aan het kortste eind (8—2) en dus moet de wedstrijd Wilno - Will van Zoelen, die vanmiddag in Vlissingen wordt gespeeld, beslissen, welke van beide teams degradatiewedstrijden moet spelen. Wilno heeft daarbij aan 'n gelijk spel reeds genoeg en speelt bovendien in eigen zaal. De promo tie- en degradatiewedstrijd gaat tus sen de kampioen van Zeeland (Sorry uit Vlissingen), Gouda (Vrienden schaar) en Den Haag (nog niet be kend). Eendracht kreeg in eigen huis een stevige 28 nederlaag te slikken van USV, terwijl BSM en Irene eerlijk deelden (55). De dag van het Zeehengelconcours, georganiseerd door de hengelaars vereniging „Lukt het vandaag niet dan lukt het morgen" te IJzendijke in samenwerking met de plaatselij ke V.V.V. begint snel te naderen. De verwachtingen zijn zeer hoog gespannen, zo hoog zelfs dat er reeds gesproken wordt over een 4 a 500 deelnemers. Van alle kanten wordt het organiserend comité om inlich tingen verzocht en de inschrijvingen die nu reeds de 200 gepasseerd zijn, nemen met de dag toe. De Schelde-oever vanaf de Hooge- weg in de richtine Hoofdplaat en Breskens zal dienen als plaats voor het concours. Voor vervoer naar en van het viswater werd gezorgd, niet alleen voor de deelnemers maar ook voor de belangstellenden, die men vanzelfsprekend verwacht. Hiervoor zal er op de dag van het concours een pendeldienst per bus gehouden worden, zodat men op een gemakke lijke manier een kijkje kan gaan ne- weer. men. Dank zij de medewerking van de gehele neringdoende middenstand is het actieve comité erin geslaagd over een zeer groot aantal zeer aan trekkelijke prijzen te beschikken. Bij de prijzen, die gratis beschikbaar werden gesteld, zijn speciale „vis sers-prijzen" zoals werphengels, mo lens enz. zodat men in totaal enke le honderden deelnemers met een prijs zal kunnen belonen. Na afloop van de wedstrijd, die ge houden zal worden na de middag van 1 tot 3 uur zullen verschillends mu ziekgezelschappen op het marktplein concerteren, terwijl ook voor ande re evenementen gezorgd wordt. IJzendijke maakt zich op om een zeer groot aantal hengelaars met hun supporters te ontvangen en het mag gezegd worden, dat alles in het werk gesteld werd om hen goed te ont vangen, zodat ongetwijfeld het doel bereikt wordt dat men het volgend jaar graag terug zal komen. Veel hangt natuurlijk af van het de overige clubs in west-Zeeuwsch- Vlaanderen. De gedachte plannen waarover la ter mededelingen zullen worden ge daan, zijn hoogst interessant, zodat ongetwijfeld besturen van alle vereni gingen op die vergadering tegen woordig zullen zijn. Voor de wedstrijd Feijenoord-Chel- sea, die op 15 mei a.s. op initiatief van de Lions Club ten bate van de vluchtelingenhulp in hét Feijenoord- stadion wordt gespeeld, zal een ver sterkt team van Feyenoord worden opgesteld teneinde de bekende en sterke Engelse eerste klasser zo goed mogelijk partij te geven. De gedachten gaan o.m. in de rich ting van de nieuwe aanwinst vail P. S.V., Trevor Ford, de vroegere sp<" Ier van Cardiff City en het elftal van Wales. Men hoopt dat deze wedstrijd, waarvoor een comit.é onder ere-voor- zitterschap van prins Bernhard en gepresideerd door minister dr. K'.om- pé is gevormd, ongeveer een ton zal opbrengen, een bedrag dat echter, slechts zal kunnen worden bereikt in dien ook vrijwillige bijdragen aan de Lions Club worden overgemaakt. (Nationale schaaktitel). De uitslag der hangpartij uit de vijfde ronde was: Visser-van Schel- tinga 01. De afgebroken partij Don- nervan den Berg uit de vierde ron de is uitgesteld wegens ziekte van Donner. De stand na de vijfde ronde luidt thans: 1. Spanjaard 4 punten; 2. Bouw meester 3,5 punt; 3-4 van den Berg en Donner 3 punten plus hangpartij; 5-6 Barendregt en Roessel 2,5 pnt, plus hangpartij; 7. van Shecltinga 2,5 punt; 8-10 Cortlever, Kramer, Orbaan 2 punten; 11-12 van den Bosch en Vis. ser 0,5 punt. Vrijdagavond werden geen wedstrij den gespeeld. DE BELGISCHE beroepsrenner Ed- gard Sorgeloos is donderdag, toen hij trainde achter een derny in de om geving van Gent, in botsing geko men met een bromfietser, die uit de tegenovergestelde richting kwam. Een medisch onderzoek wees uit, dat Sorgeloos een lichte schedel breuk had opgelopen. DE DERTIENDE PARTIJ van de tweekamp om het wereldkampioen schap tussen Botwinnik - Smyslov, die donderdagavond na 40 zetten was afgebroken, is door Smyslov (zwart) zonder verder spelen ge wonnen gegeven. De stand is thans: Smyslov 7 pnt, Rotwinnik 6 pnt. ER ZAL voorlopig géén internationale voetbalcompetitie tussen een aantal geselecteerde clubteams uit Groot- Brittannië en enkele Europese lan den worden gehouden. Een voorstel voor een dergelijke competitie werd vrijdag tijdens een bespreking te Londen verworpen. DE ORGANISATIE van de nationale zwemkampioenschappen, welke op 2, 3 en 4 augustus a.s. worden ge houden, is toegewezen aan de nieu we zwemvereniging „De Forellen" uit Rhenen. Aan het bad, waarin de titels zullen worden gezwommen, wordt nog hard gewerkt. ZONDAGMIDDAG speelt Hellas te Goes een handbalwedstrijd tegen de Zwitserse vereniging „Pfadi" uit Zurich, uitkomende in de eerste klasse van de Zwitserse Handbal Bond. DE JAARLIJKSE ontmoeting tussen de voetbalelftallen van „Vlissin gen" en „Middelburg" ten bate van „Sport steunt Zonneveld" zal op 5 mei worden gespeeld op het Ge meentelijk Sportterrein te Middel burg. ONDANKS DE moeilijkheden in ver band met de wegverbetering tussen Oostkapelle en Domburg zal de M. A C. „Scheldegouwen" ook dit jaar op Tweede Pinksterdag haar beken de „Zonneveldrit" organiseren. (Zeeuwse tafeltennis-competitie) In de. eerste klasse van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie werd slechts één wedstrijd gespeeld, doch deze bracht de beslissing voor de onderste plaats. Be Fair gaf het bezoekende Luctor goed partij, doch verloor tenslotte met het kleinst mogelijke verschil (4-6), waardoor dit team het kind van de rekening werd. De stand is nu: Sorry 12-23, Spirit 12-17, Sorry 2 12-13, Will van oZelen 2 10-10, Sla Raak 11-6, Luctor 11-6, Be Fair 10-1 In de tweede klasse deelde kampioen VSV eerlijk met MTTC (5-5), dat ech ter de tweede plaats moest afstaan aan Wilno 2. De Vlissingers bezorgden PZEM in eigen koffiekamer een 3-7 nederlaag, terwijl zij ook bij hekke- sluiter Be Fair 2 de volle buit op eisten (1-9). De stand is: VSV 15-26, Wilno 2 15-23, MTTC 14-21, Will van Zoelen 3 15-19, PZEM 15-14, Spirit 2 14-13, RTC 14-6, Sorry 3 15-6, Be Fair 2 13-2, Ook in de derde klasse werd slechts een wedstrijd gespeeld. Wilno 3 zag zich in eigen zaal met 4-6 geklopt door Luctor 2. waardoor de stand als volgt werd: PZEM 2 13-24. Luctor 2 13-20, Spirit 3 14-18, Rodelaja 12-17, Wilno 3 14-8, Will van Zoelen 4 12-6, Spirit 4 13-6, Sorry 4 11-3. DE VOETBALWEDSTRIJD tussen de B-teams van België en Nederland die voor zaterdag 27 april op het programma staat, zal in Turnhout worden gespeeld. UNIVERSITEIT GRONINGEN De heer A. E. Vonk te Middel burg werd aan de universiteit van Groningen bevorderd tot arts. BEMALINGSGEBOUW DREISCHOR. Te Zierikzee werd door de Her verkavelingscommissie aanbesteed een bemalingsgebouw bij Dreischor, De uitslag was: Hussen aannemersbedrijf, Culem- borg, 433.000; fa. Verstelle en Verhage. Vlissingen, 440.000; N.V, Holl. Betonmij., 's-Gravenhage, 450.200.; Aannemersbedrijf G. Riet veld, Papendrecht, 466.000; J. Ver- dooren, Papendr., 463.000: Aanne mersbedrijf M. van Dijk, Neder-Har- dinxveld, 476.000; gebr. Everaars en v.d. Berg, Steenbergen, 407.000; Westlands Bouwbedrijf Huizen 't Gppi, ƒ442.000; Zwaluwse Bouwcomb. Moerdijk, 419.000; Volker Beton- maatsch., Sliedrecht, 412.000; K. Winters' aannemersbedrijf, Rotter dam, 407.000; Aann. H. Stouten, Brouwershaven, 398.500; fa. M. de Oude en K. de Jonge, Zierikzee, zee, 401.000; J. Leijs, Kapelle. 404.000; N.V. v.h. G. van Dijk, Hardinxveld. 470.000; fa. K. en E. Haverland. Zwolle 460.000; P. de Raat, St.-Philipsland, 414.100; Fa. Colijn Ippel, Nieuwedijk. 423.400; Vlaanderens Bouwbedr., Den Bosch, 438.000. De raming was 448.350. GOES, 5 april. Groenten: witlof A2 33-53, BI 17-21, afw. 25-39, krop sla Al 12.15, A2 10, BI 8-12, spinazie 40-43, prei 10, rabarber 13-14. radijs 16-20, witte kool 8-11, lamsoren 48-55, knolselderij 5-6, bosselderij 5-8. KAPELLE, 5 april Groenten: radijs 15-17, aardappelen 8-8,5. rabar ber 16-19, sjalotten 10, prei 10, rode kool 7, kropsla 5-7,5, uien 10. LEEUWARDEN, 5 april. Stieren 2.85-3.22 per kg slachtgewicht. 550 vet te koeien, le kw. 2.90-3.28. 2e kw. 2.70- 2.89. 3e kw. 2.20-2.69, 3068 melk- en kalfkoeien 600-1090, 525 pinken en graskalveren. Pinken 250-475, gras kalveren geen notering, 1831 nuchtere kalveren 34-47, 587 vette, weidescha- pen en lammeren, vette en weidescha- pen 85-120, lammeren 70-130, 172 vette varkens, oude varkens 1.45-1.60. vette biggen 1.65-1.70, zouters 1.65-1.68, 306 biggen en lopers, biggen 35-54, lopers 55-95, 22 bokken en geiten, geen note ring, 75 paarden 500-990, totale aan voer 7196. Stieren, aanvoer matig, stemming willig, prijzen hoger. Melk- en kalf koeien aanvoer zeer ruim, stemming willig, prijzen duurder Pinken, aan voer ruim, stemming willig, prijzen hoger. Graskalveren geen notering. Nuchtere kalveren, aanvoer ruim, stemming beter, prijzen iets hoger. Varkens, aanvoer kort, stemming lui. Vette biggen lager, andere soorten ge lijk. Lopers, aanvoer kort, stemming rustig, prijzen gelijk. Schapen aanvoer matig, stemming stug, prijzen niet ho ger. Lammeren, aanvoer matig, stem ming voor kwaliteitsbeesten iets be ter, prijs iets duurder. Paarden, aan voer matig, stemming willig, prijzen duur. TERNEUZEN, 5 april. Sla A 8.50^ 13. B 8.50-10.40, C 5-5.70, bloemkool A2 57-70, B2 3.5-41, C2 11-28. C afw. 4-22. knolselderij C 3-4, selderij 9, ra dijs 9-24. Eigenheimers 8, Ginneke 8. Furore 10.10, andijvie 48-53, asperges B2 2.10, asperges aangevoerd G. Rop- pe te Koewacht breekpeen 2 4,5-5, prei A 10-12, B 10, rabarber 27, spina zie 2 35-48. witlof B 27-33, B2 17-19. Konstanz 322 (-1), Rheinfelden 244 Breisaeh 173 (-7), Straatsburg 260 (-6), Maxau 438 (-6), Mannheim 302 (-3). Mainz 326 (-8). Bingen 226 (-6), Kaub 254 (-6). Trier 208 (-7), Koblenz 275 (-9), Keulen 281 (-7), Ruhrort 497 (-10), Lobith 1130 (-15), Nijmegen 912 (-18), Arnhem 909 (-16), Eefde IJssel 443 (-11), Deventer 334 (-9). Monsin 5550 (-10), Visé 5038 (-11), Borgharen 4014 (-11), Belfeld 1166 (-11), Grave beneden, de sluis 502 (-2).

de Stem | 1957 | | pagina 3