en Teruggekeerde Hongaren gearresteerd of opgehangen De Zeven Provinciën Pleidooi in proces-Adams Leiders in Djakarta onaangenaam verrast Russische atoomproef Visvangst in Flevoland Ongunstige reacties Brits defensieplan Weer staking in haven van Londen Parijs maakt zich op voor Brits vorstenpaar or lecties Timmers Motors Raadsman zag af van verder verhoor van getuigen Regeling voor autorijscholen in voorbereiding 10 PAYS BAS 19.75 r ums DAGBLAD VOOR ZEELAND Nederlandse tanker door Suezkanaal Kadar verleende geen amnestie Minder warme lucht uit het noorden Ontevredenheid bij communisten in Oost-Duitsland CVP-motie over de onderwijspolitiek in Kongo verworpen Vijf Cyprioten ter dood veroordeeld TOP MERKEN IN 1957 D.K.W. - B.S.A. B.M.W. Overeenstemming over concept c.a.o. dagbladjournalisten Geen herfstcollectie van Fath Eenvoudige zaak. zegt mr. Lawrence te Yack-kalfs nse leest, heel tptjkerlooe 75 losendaal Molen- 68 Den Bosch: kostuum" enz. modellen MNS t 2 8 I. *4 Donderdag 97e JAARGANG No. 22422 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.-- p. kwartaal, p. post f 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 6 APRIL 1"7 Advertentieprijs voor de gehele oplage 10.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 085 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 014 per m/m (Ingezonden Mede delingen I 0 35 per m/mi Bil contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge- mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwseh-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG^Nieuws Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). Meer dan duizend ladingkler ken in de Londense haven heb ben gisteren het werk neerge legd uit solidariteit met de la dingklerken in Tilbury, die sta ken uit protest tegen het te werk stellen van niet-georganiseerd personeel. In een groot deel van de Londense havens ligt het werk stil als gevolg van deze staking der ladingklerken, zonder wie de havenarbeiders niet kunnen werken. Op 75 schepen kan niet worden ge werkt, waardoor 18.000 havenarbei ders onverrichterzake naar huis moes ten terugkeren. Het vijftienduizend ton metende Ne derlandse motortankschip ..Purfina Nederland" is gisteren het Suezkanaal gepasseerd, als grootste schip en eer ste geladen tankschip na de herope ning van het kanaal. Het schip heeft een diepgang van 29 voet. Het bin nenkomen van de Golf van Suez uit werd door het laatste nog in het ka naal liggende wrak bemoeilijkt, maar dank zij de aanwijzingen van een loods, verliep alles zonder ongeluk ken. Verder was het kanaal geheel in orde. De kanaalautoriteiten waren erg vriendelijk, zo deelde de kapitein van de Purfina Nederland" mee. Onder de Hongaarse vluchtelingen in ons land heerst grote ongerustheid over het lot van hun landgenoten, die op aandringen en met medewerking van de Hongaarse legatie naar hun vaderland zijn teruggekeerd. Tot dusver zijn bijna 50 Hongaren uit heimwee of uit bezorgd heid voor achtergebleven familieleden naar Hongarije terugge reisd. Vaak ook hebben zij hun besluit genomen onder druk van de Hongaarse legatie, welke niet nalaat de uitgewekenen te be werken. Van da andere kant ontvangen ge vluchte Hongaren ook brieven, zelfs telefoontjes uit Hongarije, met ver zoeken spoedig terug te keren. Dit geschiedt waarschijnlijk onder druk der geheime politie. Verschillende gevluchte Hongaren verkeren in de veronderstelling vei lig te kunnen terugreizen, daar hun op de legatie verzekerd wordt, dat zij vallen onder een „algemene" amnes tie, .die Kadar wel afkondigt, maar niet nakomt. Tot op heden heeft echter nog niet De aankondiging van presi dent Soekarno, dat hij „de bur ger Soekarno" heeft aangewe zen om een „extra-parlementair nood-zakenkabinet" te vormen, heeft de leidende politici in Djakarta duidelijk onaange naam verrast. Nationalistische en communistische bladen hebben het besluit van Soekar no geprezen,* maar de leiders van de invloedrijkp Islamitische partijen, met inbegrip van de Masjumi, de Nahdatul Ulama en de PSII, waren WESTDUITSE taxichauffeurs hebben de eis gesteld, dat de doodstraf in West-Duitsland weer van kracht zal worden verklaard. Sinds 1950 zijn dui zend aanslagen op taxichauffeurs ge pleegd, waardoor 150 chauffeurs de dood vonden. ARCHITECT W.M. Dudok uit Hilver sum reist binnenkort naar Bagdad, waar hij ontwerpen moet maken voor een paleis van justitie en het hoofd bureau van de rijkspolitie. DE AMERIKAANSE generaal Wilbur McReynolds, de samensteller van de ,,C" en ,.K" noodrantsoenen in de tweede wereldoorlog, is met zijn vrouw in zijn woning in Florida door zijn Franse chauffeur vermoord. DE VOORMALIGE commandant van het marine bewakingskamp te IJmui den, een der vroegere bewakers en een IJmuidens koopman, alle drie betrokken bij de jarenlange verduis tering uit dit kamp, zijn in hoger beroep te Amsterdam veroordeeld tot resp. negen, negen en vier maanden. DE FILMACTEUR Anton Wallbrook, bekend o.a. uit Gas Light, brengt op 10 april een bezoek aan Amsterdam. TOERISTEN uit de Westduitse Bonds republiek en uit Frankrijk zullen bin nenkort zonder paspoort de Neder landse grens kunnen overschrijden, indien hun bezoek aan ons land niet langer duurt dan drie maanden. Een persoonsbewijs is voor hen voldoende. J Weersverwachting van het K.N. M.I. tot vanavond, opgemaakt gis- teravond te 23.15 uur: Verander- J üjke bewolking, plaatselijk mist. Hier en daar wat regen of motre- t gen en lagere middagtemperatu- ren. In het zuidoosten van het J land echter overwegend droog weer cn aanvankelijk nog zonnig met iets lagere temperaturen. Overwegend matige wind tussen noord en noordoost. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte tot matige wind uit veranderlijke richtingen. Aanvankelijk mooi tot bewolkt, nadien, tegen het einde van de middag en des avonds, on- weersachtig. Vandaag: zon onder 19.22 uur. Morgen: „on op 6.02 uur. Zon onder 19.24 uur. Maan op 10.47 J uur. Maan onder 1.55 uur. Maan- - dag: zon op 6.00 uur. Maan onder t 2.37 uur. gisteren niet bereid commentaar te leveren en zeiden slechts .„wait and see". De leiders van de christelijke en katholieke partij nemen hetzelfde standpunt in. Verscheidene religieuze leiders heb ben er hun teleurstelling over uitge sproken, dat Soekarno de voormalige vice-president drs. Hatta, niet heeft uitgenodigd om de bijeenkomst op het presidentiële paleis van donderdag- a-ond bij te wonen, waarop de pre sident zijn besluit bekendmaakte. Zij zeiden het voorts te betreuren, dat gerespecteerde en kundige figuren zo als sultan Hamengku Buwono van Jogja, Sutan Sjahrir en de voorzit ters van de katholieke en christelij ke partij, niet tot de genodigden be hoorden. Waarnemers in Djakarta menen dat de formateur zal slagen. Het onafhankelijke blad „Indonesia Raja" voorspelt echter, dat het nege ren van Hatta zeker niet zal worden aanvaard door de opstandige buiten gewesten en de militaire commandan ten, die de wens hebben uitgesproken voor het herstel van de samenwer king tussen Soekarno en Hatta. Sumual handhaaft proclamatie De initiatiefnemers van de procla matie van 2 maart in Oost-Indo- nesië, waarbij het bestuur over dit gebied werd overgenomen door overste Ventje Sumual, zijn in Makassar bijeengekomen en hebben met algemene stemmen besloten hun proclamatie te hand haven, „ongeacht wat de gevol gen van deze revolutionaire stap zullen zijn". Op deze vergadering werd voorts be sloten een organisatie in het leven te roepen „om de betrekkingen tussen het gebied en de centrale regering in Djakarta te onderhouden". één gerepatrieerde zijn pleegadres in Nederland zijn goede aankomst ge meld, ofschoon zulks uitdrukkelijk wsa afgesproken. Anderzijds weten betrokkenen in Nederland van een terugge keerde jongeman met zekerheid dat hij gearresteerd is, ter dood veroordeeld en begenadigd tot 3 jaar dwangarbeid. Van een andere repatriant vragen de ouders in Hongarije nog steeds aan het Ne derlands adres of hun familielid nog niet wil terugkeren. Het be trokken familielid moest echter reeds lang op de plaats van be stemming aangekomen zijn. Over een derde teruggekeerde, een jonge man, is donderdagavond jl. be kend geworden, dat hij een week na aankomst door de geheime politie is gearresteerd en wegens revolutio naire activiteit standrechtelijk opge hangen. Na informatie bij meestal welinge lichte kringen in Oostenrijk bleek men ook daar in onzekerheid over „Freiheit", het in de Oostduitse stad Halle verschijnende dagblad der communistische partij, heeft gemeld, dat „arbeiders en intellectuelen waar onder partijleden, op een partijverga dering in de reusachtige scheikundige fabrieken te Leuna de ontbinding der partij hebben geëist." „Vijanden van de Duitse Democra tische Republiek, waaronder vooraan staande economen, hebben te Leuna de Hongaarse tegenrevolutionairen openlijk verdedigd", aldus „Freiheit" dat ook nog meldt dat sommigen de eis hebben gesteld, dat „bestuursle den van de Oostduitse communisti sche partij zullen worden opgehan gen". het lot der teruggekeerden te verke ren. Men heeft echter redenen om met een aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid aan te nemen, dat vele teruggekeerden kort na hun aankomst om politieke redenen gearresteerd zijn. Het staat in ieder geval vast, dat de amnestie van Kadar slechts betrek king heeft op illegale grensoverschrij ding en niet daden, die als revolutio nair af anti-communistisch gebrand merkt zouden kunnen worden. De amnestie bleef overigens slechts tot 31 maart van kracht. Het Britse ministerie van de fensie dèelt mee, dat de Sov jet-Unie op 3 april weer een kernproef heeft genomen. De vorige Russische proef is in het Westen op 8 maart geconstateerd. Dat was, volgens de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, de achttiende proef van de Sovjet-Unie. De Britse bekendmaking is bevestigd door de Amerikaanse commissie voor kernenergie. Met 109 stemmen van socia listen en liberalen tegen 94 stemmen der C.V.P. is in de Bel gische Tweede Kamer de motie van de C.V.P.-afgevaardigde de Schrijver verworpen. De motie sprak haar afkeuring uit over het onderwijsbeleid van de re gering in Belgisch Kongo en in het bijzonder over de discriminatie, die de regering bij het verdelen van de onderwijssubsidies in Belgisch Kongo toepast. De C.V.P.-afgevaardigde diende zijn motie in na een interpel latie van de C.V.P.waarin de par tij tot uitdrukking bracht, dat er geen onderscheid gemaakt mag worden tussen de gouvernements- en missie scholen in Kongo, die krachtens over eenkomst beide 43 p&V van de sub sidies ontvangen tegen 10 pet. voor de protestantse scholen. Daar de heer De Schrijver zich met het antwoord van minister Buisseret van Onderwijs, dat klachten over de verdeling van de subsidies berusten op vergissingen van het gouvernement in Kongo, niet kon verenigen, diende hij de inmid dels verworpen motie in. Vijf jonge Griekse Cyprioten, van wie twee studenten, zijn gisteren op grond van de nood wetten, ter dood veroordeeld. Zij waren beschuldigd van schieten op Britse militairen in februari jl. Zij werden op 10 februari bij het dorp Lyssi ten oosten van Nicosia gearresteerd. Zij ontkenden schuld. De veroordelingen zijn uitgesproken op grond van de noodbepalingcn, die ondanks de donderdag aangekondigde verzachting der maatregelen van kracht zijn gebleven. Sedert de in voering van deze bepalingen zijn 23 Cyprioten ter dood veroordeeld (met inbegrip van de vijf van gisteren), negen zün opgehangen, drie hebben gratie gekregen en zes wachten nog op de beslissing van de gouverneur. In Flevoland wordt op het ogenblik veel vis gevangen, doordat de vis sen naar de nog niet drooggevallen plaatsen zwemmen. De visserij-in spectie neemt nu van de vissers de ondermaatse vis over tegen een bepaalde vergoeding, deze vis wordt of tot eendenvoedsel verwerkt of aan de andere zijde van de dijk in het IJsselmeer uitgezet. Paling e.d. gaat normaal naar de afslag. Op de foto zien we een visser, die zijn dagvangst onder het wakend oog van een tweetal leden van de visserij-inspectie overlaadt. Ad verten'H- Scootmobiles v. Coothplein 25 BREDA Uit gewoonlijk betrouwbare bron in Londen wordt verno men, dat de bondgenoten van Engeland in de N.A.V.O. ongun stig gereageerd hebben op de Britse defensieplannen die voor zien in halvering van de Britse strijdkrachten en overschake ling op atomaire defensie. Men verwacht dat de bezwaren op de vergadering van de NAVO-raad in Bonn, van 2 tot 4 mei. ter sprake zullen worden gebracht. Vooral West- Duitsland zou veel bezwaren hebben. De NAVO-landen op het Europese vasteland zouden menen, dat Enge land teveel gaat vertrouwen op tech nici voor een „druk - op - de - knop- oorlog", ten koste van de landstrijd krachten. Zij zouden donderdag reeds, De onderhandelingsdelegaties van de Nederlandse Dagbladpers en de door de federatie van Nederlandse journalisten vertegenwoordigde jour nalistenkringen hebben gisteren over eenstemming bereikt over een con- cept-C.A.O. dagbladjournalisten. Het resultaat van deze besprekingen zal thans aan de besturen en ledenver gaderingen der beide organisaties ter goedkeuring worden voorgelegd. onmiddellijk na de publikatie van het witboek over de Britse defensie, hun bezwaren op een NAVO-bijeenkomst in Parijs geuit hebben. Deze landen zouden voorts vrezen dat Engeland de terugtrekking van zijn troepen van het vasteland zal versnellen. In februari maakte de Britse regering bekend, dat zij 27.000 man uit West-Duitsland wilde terug trekken, doch na overleg met de bond genoten werd dit aantal voorlopig tot 13.500 teruggebracht. Washington zou minder kritisch te genover de Britse plannen staan ook al zou het „Pentagon" (het ministe rie van defensie) de Britse defensie politiek „defaitistisch" achten. Na een verblijf in de Caraibische wateren en een bezoek aan Sint Maarten is gisterochtend Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën" in Den Helder aangekomen. Op de foto ziet men de oorlogs bodem in de mist op de rede van Den Helder. Mevrouw Fath heeft om gezond heidsredenen besloten, dat haar modehuis dit jaar niet met een herfstcollectie zal uit komen. De verkoop van parfums, kousen en accessoires wordt normaal voortge zet. Een woordvoerder van het modehuis deelde mee, dat mevrouw Fath „zeer vermoeid" is. In 1954, na de dood van haar echtgenoot, heeft zij de lei ding van het modehuis op zich geno men. Parijs heeft zich bijzonder opge maakt voor de komst van het Brit se vorstenpaar, dat maandag naar de Franse hoofdstad zal vliegen voor een staatsiebezoek van vier dagen aan Frankrijk. De Fransen hebben de statige pa leizen van de vroegere Franse ko ningen weer enigszins in hun oude glorie hersteld, vlaggestokken langs de boulevards geplaatst en duizen den schijnwerpers bij en tegen de openbare gebouwen en langs de oevers van de Seine aangebracht. Gisteren de vijftiende dag van het proces voor de Londense recht bank „Old Bailey" tegen dr. John Bodkin Adams, die ervan wordt beschuldigd zijn 81-jarige, overleden patiënte mevrouw Morrell door het toedienen van overmatige doses verdovende middelen om het leven te hebben gebracht, bracht de onverwachte wending dat de verdediger, Geoffrey Lawrence, afzag van het verder ho ren van getuigen a décharge, nadat twee hunner hun verkla ringen hadden afgelegd. Lawrence die een aanvang maakte met zijn pleidooi, verklaarde tegen over de uit tien mannen en twee vrouwen samengestelde jury dat het „tijd wordt, dat er een einde aan deze zaak komt en dat er thans genoeg getuigenissen zijn afgelegd". „Het bewijsmateriaal dat u is voor gelegd, is meer dan voldoende om het u mogelijk te maken tot een oor deel te komen", aldus Lawrence. Hij herinnerde de jury eraan, dat zij tot taak had de haar voorgelegde zaak uitsluitend te beoordelen op grond van de getuigenissen voor de rechtbank. „Wat u hierover in de kranten heeft gelezen, in treinen, cafés of restaurants heeft gehoord, wat uw vrienden en kennissen ervan zeggen en alle geruchten en klfets- praatjes, die er buitendien nog tno- gelijk over deze zaak de ronde doen dit alles mag geen invloed op uw oordeel hebben, want het kan volko men onjuist zijn", verklaarde hij. Mogelijkheden gelden niet Lawrence legde er de nadruk op, dat de „mogelijkheid, dat mijn cliënt de misdaad, waarvan hij wordt be schuldigd, zou hebben begaan, niet voldoende is om hem te veroorde len". „Ik wil u erop wijzen, dat de ge neesheren, die voor de rechtbank heb ben getuigd, met waarschijnlijkheden hebben gewerkt, doch bij het beant woorden van de vraag of een beklaag de schuldig moet worden geacht aan het hem ten laste gelegde mag niet van waarschijnlijkheden worden uit gegaan", aldus Lawrence. De verdediger vervolgde met te wij zen op de spanning waaronder zijn cliënt thans reeds vier of vijf maan den leefde, waarna hij kwam te spre ken over de aantekeningen die de verpleegsters van mevrouw Morrell zes jaar geleden „elke dag en nacht hebben gemaakt en die de toestand weergeven, zoals hij toen was". „Deze aantekeningen der verpleeg sters vormen in feite het enige be trouwbare bewijsmateriaal in deze zaak. want zij werden terstond ge maakt, terwijl zij. die nu mondelinge verklaringen hebben afgelegd, hun geheugen moesten raadplegen betref fende feiten, die zes jaar geleden voorvielen", aldus Lawrence. Volgens de verdediger was uit de verpleegsteraantekeningen geble ken, dat de stelling van de openba re aanklager, dat mevrouw Mor rell in haar drie of vier laatste levensdagen in een soort doodsslaap verkeerde, onhoudbaar was. „Wij vinden in deze aantekeningen opmerkingen over de patiënte als „spraakzaam", helder bij zinnen, enz. en dit klopt niet met de verklaringen van de aanklager, dat mevrouw Mor rell toen in een coma-toestand leefde. „Ik verzoek u, dames en heren van de jury, te bedenken dat dit in feite een eenvoudige zaak is. U moet steeds voor ogen hou den dat dr. Adams er niet van beschuldigd is in de periode, voor afgaande aan deze dagen, ge poogd te hebben mevrouw Mor rell van het leven te beroven", verklaarde Lawrence. Hij vervolgde: „dr. Adams heeft mevruw Morrell morfine en heroïne als pijnstillende middelen laten toe dienen. Wat kon hij anders doen bij een 81-jarige verlamde vrouw, die volgens de dokters nog zes tot twaalf maanden had te leven, aan hersen zwakte leed, geprikkeld was en in woede kon uitbarsten.?" De raadsman achtte het verder zeer belangrijk, dat twee der als getuigen gehoorde dokters hebben verklaard, dat het niet uitgesloten is, dat mevr. Morrell een natuurlijke dood is ge storven. Dan is dr. Adams dus geen moordenaar, zo merkte hij op. Lawrence stelde verder dat de „uiterst fantastische veronderstelling is gemaakt dat deze dokter plotseling een stervende vrouw, wier levensduur nog zeer beperkt was, door een over matige dosering met verdovende middelen om het leven heeft gebracht, omdat hij belust was datgene te ont vangen, wat hem door zijn patiënte haar testament was toegedacht". „Dit nu is uiterst onwaarschijnlijk daar hij, indien hij de natuur aan het Werk liet binnenkort toch zijn deel van de nalatenschap zou ontvangen", verklaarde Lawrence. De openbare aanklager, sir Regi nald Manningham-Buller, heeft in zijn slotbetoog de jury gevraagd: „waarom heeft dr. Adams bewerk- stellichd, dat mevrguw Morrell ver slaafd is geraakt aan verdobende middelen"? Over de aantekenboekjes van de verpleegster zei sir Reginald „waar komen ze vandaan? Ze zijn zonder twijfel echt, maar de ver pleegsters hebben u gezegd, dat ze gewoonlijk na het overlijden van de patiënt worden vernietigd. Maar deze boekjes zijn van 1950 tot 1957 bewaard: Wie heeft ze be waard? Wie had belang bij het be waren? Er is er maar één, dr. Adams". Sir Reginald zet maandag zijn be toog voort. Langs de routes, die de koningin zal nemen, zullen 20.000 Franse sol daten worden opgesteld. De cavalerie van de republikeinse garde zal de koningin begeleiden en meer dan 4.000 gendarmen en 1.700 mannen van de overvalpolitie zullen op de been zijn. Tijdens het verblijf van koningin Eli zabeth en haar gemaal in het paleis van de Franse president zullen meer dan 20 Franse rechercheurs en detec tives van Scotland Yard haar bewa ken. Een balletuitvoering in het opera gebouw zal het hoogtepunt van de eerste dag vormen. Dinsdag zullen koningin Elizabeth, prins Philip en president Coty een rondvaart op de Seine maken. Op de oevers van deze rivier zullen historische tableaus worden opge voerd, terwijl massakoren, ballet groepen en muziekkorpsen die langs de Seine zijn opgesteld hun beste beentje zullen voorzetten. Na beëindiging van de rondvaart zal het grootste vuurwerk sinds het bezoek van koningin Victoria aan de Franse hoofdstad worden afgestoken. Prins Charles en prinses Anne, die niet meegaan naar Frankrijk, krijgen van de Parijzenaars een aantal ge schenken. waaronder een model van een Parijse metro, dat kan rijden. Op het departement van Verkeer en Waterstaat wordt gewerkt aan een wijziging van het wegenver keersreglement, die het mogelijk zal maken aan degenen, die on der hun toezicht een motorrij tuig doen besturen, speciale eisen te stellen, zo deelt de KNAC Deze wijziging, die waarschijnlijk dit jaar tot stand zal komen, wordt ge zien als een voorlopige oplossing. Als bestaande wettelijke rechten zich daartegen niet verzetten (dit wordt met behulp van proefprocessen na gegaan) zal het geven van rijlessen worden gebonden aan nog verder gaande voorwaarden, die zullen wor den vastgelegd in een aparte rij- schoolwet. De KNAC heeft een uitgebreid on derzoek laten instellen naar de mo gelijkheden tot verbetering van de rij-opleiding. De resultaten daarvan worden neergelegd in een handboek voor rij-instructeurs, dat men nog dit jaar gereed hoopt te krijgen. In op dracht van en in nauwe samenwer king met de KNAC is de Nederland se stichting voor psychotechniek, on der leiding van prof. jhr. dr. D.J. van Lennep, reeds eind 1953 met het onderzoek begonnen. Inmiddels zijn vier rapporten verschenen. Het vier de, dat pas is uitgekomen, bevat de criteria waaraan een goede rij-oplei ding naar de mening der onderzoekers moet voldoen.

de Stem | 1957 | | pagina 1