DE VERZEKERINGS UNIE W-Brabant kan beginnen PAPIER VOOR UW PEN ZONDER WIEROOK Godsdienstige lente in Spanje PagMaü P extern Mgr. Op de Coul belast met onder wijssectie Onzekerheid voorbij D Kenmerk voor zekerheid Algera en Spaak bevestigen de verklaring van min. Luns VIJFDE BLAD ZATERDAG 6 APRIL 1957 De II. Stoel op wereldtentoonstelling Nieuw complex catacomben te Rome ontdekt 14 Heel hoog zou ik willen opstijgen De pijn verdwijnt direct Nederlandse film over Suezkanaal Mgr. mr. F. Op de Coul, directeur van het r.-k. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding te Den Haag en voorzitter van het Internationaal Katholiek Onderwijsbureau, zal de verzorging op zich nemen van de af deling onderwijs en opvoeding op de inzending van de H. Stoel naar de Wereldtentoonstelling 1958 te Brus sel. Dit heeft oud-minister Paul Hey- mans, commissaris-generaal van de H. Stoel bij de Wereldtentoonstelling te Brussel medegedeeld. De heer Heymans is juist teruggekeerd uit Rome, waar hij volledige goedkeuring door de kerkelijke autoriteiten van zijn plannen heeft gekregen. Tijdens deze besprekingen hebben de plannen voor het paviljoen van de H. Stoel definitieve vorm verkregen. De enor me kosten zullen bestreden worden door bijdragen van de bisschoppen en de katholieke organisaties van 52 lan den. Naar de Internationale Katholie kendagen, die in het kader van de Wereldtentoonstelling op 14 en 15 augustus te Brussel gehouden wor den, zal Paus Pius XII een kardinaal legaat zenden. Over de opzet van de inzending van de H. Stoel deelde de heer Hey mans onder meer het volgende mede. De Kerk en de Sacramentskapel op de tentoonstelling zal de Goddelijke Boodschap aan de lijdende mensheid in beeld brengen. Het paviljoen zal gewijd zijn aan de geschiedenis van het Pausdom, de kerstening der we reld tot aan de 16e eeuw, onderwijs en opvoeding en caritas. Verder is er een sociale sectie en afdelingen voor schone kunsten, wetenschappen en pers, radio, film en televisie. In de kerk en in het paviljoen zullen talrijke kunstwerken uit de Vaticaan se musea te bewonderen zijn. Ten overstaan van een journalist van het Amerikaanse katholieke pers bureau N.C.W.C., heeft de bisschop van Malaga, mgr. A. Herrera y Oria, oud-journalist en vooraanstaand lei der in het Spaanse sociale werk, ver klaard, dat de kerk in "Spanje zich de laatste jaren intensiever dan ooit bezig houdt met activiteiten in de godsdienstige, morele en sociale sec tor. Speciaal in de voorsteden van de grote steden en in de armste agrarische gebieden zijn nieuwe parochies en semina ries opgericht. Naast charitatieve acties kwamen ontelbare pa rochiemissies en gesloten retrai tes tot stand. Alles, wat Spanje deed op dit gebied heeft bijgedra gen tot een dieper en intenser godsdienstig bewustzijn onder het volk. De seculiere en reguliere geeste lijkheid verleende haar bijdrage door de seminarieopleiding te intensive- Bij de graafwerken aan de oude Via Latina te Rome zijn arbeiders op een tweede catacombencomplex ge stoten: in 1935 werd bij de bouw van een flat het eerste gevonden. Tot op heden zijn alleen nog maar de trap en een paar gangen blootgelegd, doch men rekent op verdere ontdekkingen. Op zichzelf kan men eigenlijk niet van ontdekkingen spreken, want vol gens in het Pauselijk Instituut voor Christelijke Archaeologie bewaarde documenten, waren er in de derde en vierde eeuw van het Christendom drie onderaardse begraafplaatsen aan de Via Latina, nl. die bij de kerk van de H. Gordianus, die bij de basiliek van Tertullianus en tenslotte de ca tacomben van Apronianus, bij de kerk van de H. Eugenius. Van deze laatsten had men tot dusver nog geen spoor ontdekt. Mogelijk behoren de nu teruggevonden gangen daartoe. ren en zo modern mogelijk op te zetten. De religieuze orden hebben jongere leraren voor de seminaries aangetrokken en hun bibliotheken uitgebreid met het resultaat, dat de filosofische en theologische studies aan de laatste ontwikkelingen op dit gebied zijn aangepast. Onder auspi ciën van de universiteit van Sala manca is reeds een groot deel van de volledige werken van Augustinus, Theresia van Avila, Dante, verschil lende andere grote katholieke auteurs en denkers, en theologische en filo sofische studies uitgegeven. Aldus mgr. Angel Herrera y Oria. De prefect van de H. Congregatie voor de Religieuzen, kardinaal Valeri heeft tijdens zijn bezoek aan Spanje enige maanden terug, herhaaldelijk blijk gegeven van de grote waarde ring, welke hij koestert voor de hoge graad van cultuur en kennis bij de Spaanse geestelijkheid, zowel religi euzen als wereldgeestelijken. Voor e» gezin zijn drie punten van belang bij een levensverzekering de kracht en de soliditeit van het concern dat achter uw polis staat. de moderne oriëntatie van ww maatschappij, want dat betekent voor - waarden die zijn aangepast aan onze tijd en gericht op de toekomst het objectief en verantwoord advies, dat gebaseerd en afgestemd is op «w belang en persoonlijke omstandigheden. Dat zijn drie grondslagen voor wvr zekerheid Dat zijn drie grondslagen van Voor een duidelijk en goed advies (waarvoor u niet alleen in 1957 maar ook in W77 dankbaar ztrk ztjn) knot w zich geheel vrijblijvend - schriftelijk of telefonisch - lot ons hoofdkantoor wenden DE VERZEKERINGS UNIE - LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ N.V. Catharijnesinge! 48 - Utrecht - telefoon 03400-22643 Met de verklaringen, welke donderdag j.l. met betrekking tot de Nederlands-Belgische waterwegenkwesties in de Nederlandse Eerste Kamer en in de Belgische Senaat zijn afgelegd, kan west-Brabant wel tevreden zijn- Althans op het stuk van de onontbeerlijke zekerheid eindelijk te kunnen aanpakken. maart bij de behandeling van de be groting van Buitenlandse Zaken in de Eerste Kamer had afgelegd. In de Belgische Senaat speelde zich iets gelijksoortigs af. Daar heeft mi nister Spaak in het kort geantwoord op vragen, die door verschillende se natoren over de waterwegenkwestie en de verklaring van minister Luns werden gesteld. Hij merkte op, dat hij gekant was tegen een verklaring in het parlement over zaken, die di plomatiek nog in behandeling waren. Overigens herhaalde hij, wat hij reeds in de Kamercommissie van Buiten- Minister Algera heeft nog eens ver zekerd, dat er geen redenen van in ternationale aard meer aanwezig zijn, welke de werken in westelijk Noord brabant doen vertragen. Hiermee herhaalde en bevestigde hij de ver klaring, welke minister Luns op 13 TTEEL hoog zou ik willen opstijgen, Heer AJ- Ver boven mijn stad. Ver boven de Wereld Ver boven de Tijd Ik zou mijn blik willen ogen willen lenen. reinigen en Uw |AN zou ik het Heelal, de Mensheid, de Geschiedenis zien zoals de Vader deze ziet. Ik zou in de wonderbaarlijke gedaantever wisselingen van de materie In de eeuwige opbruising van het leven, Uw groot Lichaam zien, dat geboren wordt onder de inblazing van de Geest Ik zou de schone, eeuwige Gedachte der Liefde van Uw Vader zien, welke zich geleidelijk verwezenlijkt De samenvatting van alles, het hemelse en het aardse, in U. En ik zou zien dat zowel vandaag' als giste ren, zelfs de kleinste bijzonderheden daar deel aan hebben. Dat ieder mens zijn bestemde plaats heeft, Iedere groepering En ieder voorwerp. Ik zou nu eens deze fabriek zien en dan weer die bioscoop, De woordenstrijd, ontstaan over een col lectieve arbeidsovereenkomst en de plaatsing van een monumentale fon tein. Ik zou de prijs van het brood zien vaststel len en het troepje jongelui naar het bal zien gaan, Het kindje dat geboren wordt en de grijs aard die sterft. Ik zou het geringste deeltje van de materie zien en het minste zuchtje van het leven, De liefde en de haat, De zonde en de genade. „Geprezen zij de God en Vader van onze Heer Jezus Christus, die ons in Christus gezegend heeft met allerlei geestelijke zegeningen uit de hemelen. In Hem toch heeft Hij ons vóór de grondvesting der wereld uitverkoren, om heilig en vlekkeloos te zijn in Zijn oog. Liefdevol heeft Hij, volgens het welbehagen van Zijn wil, ons voorbestemd, om zijn kinderen te worden door Jezus Christus" (Ef. 1, 3-5). toen Hij ons het geheim openbaarde van zijn raadsbesluit, dat Hij naar zijn welbehagen bij Zichzelf had vastgesteld voor het Bestel in de volheid der tijden: om namelijk alles wat in de hemel en op aarde is, in Christus weer samen te brengen". (Ef. 1, 9-10). In stomme verbazing zou ik begrijpen hoe vóór mij zich het grote Liefdesavon tuur afspeelt, dat begon bij de dage raad der Wereld. De Gewijde Geschiedenis, die zich, volgens de Belofte eerst in volle luister al vol einden na de Verrijzenis van het vlees, Wanneer Gij voor Uw Vader zult staan en zeggen: Het is volbracht, Ik bij de Alpha en Omega, het Begin en het Einde. Ik zou begrijpen dat alles samenhangt, Dat alles één en dezelfde beweging is van de Mensheid en het Heelal naar de Drieëenheid, in U en door U, Heer. Ik zou begrijpen dat niets profaan is, de dingen niet, de mens niet, de gebeur tenissen niet. Maar dat alles daarentegen vanaf zijn oorsprong door God is geheiligd. En dat alles medegeheiligd moet worden door de vergoddelijkte mens. Ik zou begrijpen dat mijn leven, dit nauwe lijks waarneembare zuchtje in de reu zengestalte van het alomvattende Ge heel, landse Zaken had medegedeeld, nl. dat de Belgische regering het denk beeld van een Moerdijkkanaal niet opgeeft. Maar terwijl hij vermeldde, dat de kwestie van de Stop van Ter- naaien geregeld kan worden en ten aanzien van het kanaal Gent-Terneu- zen nog naar een billijke verdeling van de kosten wordt gezocht, ver klaarde hij omtrent het Moerdijkka naal, dat hieromtrent enkel uitsluitsel te geven is na uitvoering van het Del taplan, en met inachtneming van de voorgenomen werken in west-Bra bant. Ondanks de afwijkingen in de mede delingen en formuleringen te Den Haag en Brussel mag men in deze verklaring van Spaak een althans in directe bevestiging zien van de mede delingen van minister Luns op 13 maart j.l., die nu door minister Alge ra bij de behandeling van Verkeer en Waterstaat in de Eerste Kamer zijn herhaald. De claim België wil een claim op het Moer dijkkanaal juister gezegd: op een nieuwe Schelde-Rijnverbinding be houden, maar kan daarover nu geen beslissing nemen. Wanneer het dat pas kan doen na uitvoering van het Deltaplan en van de werken in Noord brabant, ligt daarin eerder een aan sporing dan een belemmering om de laatste werken aan te vatten. In ieder geval ligt er in opgesloten, dat de claim op een Moerdijkkanaal het aan vatten van de noodzakelijke werken in westelijk Noordbrabant niet meer in de weg behoeft te staan, terwijl over het Moerdijkkanaal zeil of over de uiteindelijke vorm van een nieuwe Schelde-Rijn-verbinding thans niets beslist wordt. Men kan zich na deze verklaring van Spaak nauwelijks voorstellen, dat de interpellatie van mr. Dalwaide dinsdag a.s. in de Belgische Kamer nog nieuws zal opleveren. Minister Spaak zal toch praktisch wel niets anders verklaren dan hij nu in de Senaat al te kennen gaf. Een onmisbare schat is in het Ontwerp van de Vader. Dan, op de knieën vallend zou ik, Heer, het mysterie van deze Wereld bewonderen. Dat, ondanks de ontelbare en afschuwelijke mislukkingen door de zonde teweegge bracht. Eén lange van liefde trillende hunkering is naar de Eeuwige Liefde. TTEEL hoog zou ik willen opstijgen, Heer II Ver boven mijn stad Ver boven de Wereld Ver boven de tijd Ik zou mijn blik willen reinigen en Uw ogen willen lenen- Uitgevers Mij. Lannoo Tielt Den Haag. Aan de slag Voor west-Brabant verandert daar mee de situatie dan ook niet. Het kan rustig beginnen met de werken, wel ke sinds lang voor zijn ontwikkeling en ontplooiing noodzakelijk zijn. Dus met de verbetering van de haven van Bergen op Zoom, de doortrekking van de Langstraatweg naar Zevenbergen en Steenbergen, de aanleg van het kanaal van Bergen op Zoom naar de Mark en de uitvoering van de Zoomse weg, alsook met de nodige afwate ringsvoorzieningen. De doelbewuste politiek, waarom mr. dr. de Gou mi nister Algera in de Eerste Kamer heeft gevraagd, kan nu stelselmatig worden doorgevoerd. Men zal hierbij zeker niet opzette lijk zo te werk gaan, dat een Moer dijkkanaal volgens het plan van Cauwelaert-Steenberghe van meet af geheel onmogelijk wordt gemaakt, maar men zal zich evenmin door de Belgische handhaving van een claim op een nieuwe Schelde-Rijn-verbin ding nog behoeven te laten hinderen bij de uitvoering van hetgeen in wes telijk Noordbrabant noodzakelijk is. Praktisch zal het wel zo zijn, dat een Belgische beslissing op korte termijn de verwezenlijking van een Moerdijkkanaal nog openlaat, maar het naar voren brengen van e claim op latere termijn niet meer. Dan zouden de voltooide werken in west-Brabant een wijziging van het tracé voor een nieuwe Schelde Rijn-verbinding eisen. Hoe dit praktisch verloopt, hangt hoofdza kelijk af van de houding van België Voor Noordbrabant blijft het voornaamste, dat de belangrijke werken in het westen niet langer worden opgehouden. Men kan nu definitieve plannen maken en met de uitvoering beginnen. MARINE.PROTEST Onlangs verscheen in een dagblad (no mina sunt odiosa) een artikel over „alco- hol-bestrijding". De schrijver trok, we zouden haast zeggen, enige „retorische vergelijkingen" en sprak over „de fa brieksdirecteur naast de sjouwerman, de afgestudeerde naast de zeeman". Deze vergelijking was voor de Hilver- sumse Mejuffrouw Van Putten een aan leiding om in haar pen te klimmen. In een ingezonden artikel zegt zij o.m.: „U wilt daar klaarblijkelijk mee zeg gen, dat de zeeman in ontwikkeling wel zéér ver van de gestudeerde af staat. Als verloofde van een stuurman G.H.V. (Grote Handelsvaart, Red.) mag ik u er misschien op attent ma ken, dat veel zeelui jaren lang stude ren moeten om hogerop te komen. Dit wordt maar al te vaak vergeten. Zee man zijn is iets minderwaardigs in ons land, niettegenstaande wij door de zee vaart groot geworden zijn. Door dit soort vergelijkingen wordt het langzaam ingeburgerde begrip van zeeman-zwer ver weer aangedikt. Gelukkig heeft de zeeman een brede rug. Men is gewend aan wanberip. Juist kranten kunnen hierin verandering brengen. Plaatst U eens een artikel over het werk van de zeeman e.d. En niet bij arrestaties met koppen op de voorpagina: „zeeman rijdt winkel binnen". U zet toch ook niet met grote koppen in de krant: „Drukker gearresteerd bij vechtpartij Dat „drukker" zegt niets, maar „zee man" doet het helaas prima in een kop. Wat meer waardering voor een zee man is heus niets te veel." Het is hartverwarmend, zo schrijft het Alg. Ned. Comité „Onze Marine", dat nu eindelijk ook eens uit niet-zeeman»krin- gen geprotesteerd wordt tegen de altijd weer denigrerende opmerkingen ten aan zien van het zeemansberoep. Mej. van Putten heeft hiermede een 10 verdiend! En het ware te wensen dat zovelen haar voorbeeld volgden dat niet alleen journa listen, maar ook conferenciers, schrijvers e.d. eindelijk eens ophielden met het de biteren van dit soort „aardigheden". J. ANGENENT. SEPPE KRIJGT AUTOCROSS Naar aanleiding van een bericht in Uw blad van woensdag 27 maart met als opschrift: Etten viste echter het net SEPPE KRIJGT AUTO-CROSS, zouden wij gaarne 'n nadere uiteenzetting geven. In augustus 1956 werd onze organisatie, die een jaar daarvoor de auto-crosssport in Nederland bracht, verzocht een vier de wedstrijd op het vliegveld Seppe te verzorgen, doch wij hadden reden genoeg om op dit aanbod niet in te gaan, omdat de laatste wedstrijd die aldaar werd ge houden, slechts door goed 2500 betalende toeschouwers was bezocht. U zult het met ons eens zijn dat een zo'n gering aantal niet voldoende is voor een organi satie van zo'n grote omvang, zoals een organisatie van een auto-cross toch nog altijd is. Wij konden daarom het risico niet ne men, vooral ook al door het feit, dat Seppe in het seizoen 1956 reeds drie wed strijden had gekregen, hetgeen toch zeker meer dan voldoende was. Wij hebben toen ook dezelfde argumen ten aan de heer burgem. van Hoeven geschreven, doch omdat men nu eenmaal in Seppe toch wilde draaien hebben wij van de organisatie afgezien enkel en al leen om de redenen dat vier wedstrijden in één seizoen op hetzelfde circuit te veel is en ook omdat het aantal bezoekers wel eens zodanig gering had kunnen zijn, dat wij onmogelijk hierdoor de organisatie hadden kunnen bekostigen. Van een startgeldenkwestie, zoals U in bovenaangehaald bericht in Uw blad sug gereert, was totaal geen sprake; evenmin was er onenigheid tussen de coureurs en onze organisatie. Wat de organisatie van deze wedstrij den zelf betreft willen we U er nog op wijzen, dat het onze bedoeling is deze wedstrijden zelf niet meer te organiseren, maar deze geheel over te geven aan plaatselijke verenigingen, hetgeen in het verleden ook reeds verschillende keren is gebeurd. U had dit kunnen opmerken uit het feit dat de wedstrijd te Etten zou worden gehouden onder auspiciën van de motorclub aldaar. Het organiseren van auto-crosses is nooit voor ons een winstbejag geweest, hetgeen zeker te bewijzen valt, omdat er heel wat wedstrijden zijn gehouden waar geld bij moest, waarmee de winst van andere crosses zodanig was geslonken dat er uiteindelijk niet veel meer van is overgebleven. Onze organisatie is in de toekomst echter nog wel genegen om medewerking te verlenen bij het opzetten van een auto cross, doch zoals gezegd, de organisatie zelf, wordt door ons overgegeven aan een of andere plaatselijke vereniging, ter wijl wij tevens gaarne bereid zijn die zelfde medewerking belangeloos te ver lenen, wanneer de baten bestemd zijn voor een liefdadig doel. 's-HERTOGENBOSCH. EERSTE NEDERLANDSE AUTO CROSS ORGANISATIE, G. van Bokhoven, voorzittera GEWAPEND VOLKSVERZET In 't dagblad 28 maart 1957 las ik 'n stukje over gewapend volksverzet. Ik heb daar 'n schijntje ervaring in en moet be kennen dat ik het daar niet mee eens ben. Verzet kan zowel samengaan met hulp van buitenaf als persoonlijk. Dit ligt in 't karakter van de verzetspersoon. Men mag nooit 'n verzetshandeling doen, wanneer daardoor 'n grotere schade aan eigen volk wordt toegebracht, dan aan de vijand (uitvloeisel van 'n gestelde ver zetsdaad). Dat men zelf dikwijls in 't nauw komt, is vanzelfsprekend, daar mag men niet aan denken (vrijwillig). Wat men daar zegt, dat 't goed is dat de vijand 't weet dat er verzet is, noem ik fout. Daardoor zal de vijand dubbel ogen en oren hebben, zwaarder bewapend en zwaarder druk uitoefenen op 't volk, waardoor 't volksverzet tot 'n minimum wordt herleid. Mij is 't meermalen gelukt, zelfs officieren de snor onder hun neus weg te halen, zonder dat zij argwaan kre gen, als u begrijpt wat ik bedoel. Er is weieens tegen mij gezegd: „Ich soli dich auf der Stelle erschiessen Maar daar bleef 't dan ook bij. Toch stonden zij in hun recht (van hun kant bekeken) om zonder vorm van pro ces mij neer te schieten. Bedenkt wel, dat 'n bezetter graag z'n handen wast in onschuld, zoals Pilatus. Men kan daar gretig gebruik van ma ken, om eigen landgenoten die in gevaar zijn te helpen. Veelal worden in 'n ver zet de eenvoudigste middelen niet gegre pen, terwijl men soms stapels moeilijkhe den opwerpt voor eigen volk. Men moet nu eenmaal de geringste weerstand zoeken om in 't hart te tref fen. Ik kan me niet geheel uitspreken omdat dit 'n kwestie is binnen de muren voor de regering, want zo'n blad komt ook buiten de grenzen. Roba te R. (Wij geloven, dat een potentiële bezet ter ook wel zonder aankondiging weet, dat er „verzet" zal zijn. Als hij echter weet, dat zulk volksverzet in combinatie met de militaire verdediging goed geor ganiseerd is hoe, dat moet men hem natuurlijk niet aan zijn neus hangen dan kan dit naar onze mening preventief werken. Red.) SOLISTENCONCOURS II Na de sluiting van de eerste dag van 't solistenconcours te Kaatsheuvel werd door de heer A. A. te Dongen de opmer king gemaakt: „De heer G. Dielen, ho boïst, is al zeker 10 keer op 'n solisten concours opgetreden met 't nummer Con certo van Cimarosa, ik heb het zelf horen zeggen" (mij is bekend door wie en ook waarom). Ik zegde hem toe dit te onder zoeken. Ik heb 't gedaan en weer bleek eens wat van horen zeggen waar is. De heer G. Dielen, bedoeld door S. A., want hij was de enige, die zonder partij speel de, ontving circa 8 weken geleden zijn solo van de Muziekcommissie van 't solis tenconcours van de Tilburgse Federatie van Muziekverenigingen. Op verzoek van diverse Tilburgse Muziekverenigingen en na overleg met de jury werden hun ver plichte nummers goedgekeurd voor 't Bondssolistenconcours te Kaatsheuvel. De lijst van verplichte werken te Tilburg is pas eind januari bekend gemaakt. Er zijn op bedoeld concours niet meer dan 6 eigen keuze-werken gespeeld, want de zgn. eigen keuze-werken waren praktisch alle verplichte verken van de Tilburgse Federatie, die op ons solistenconcours als eigen keuze in 't programmaboekje ver meld stonden. Of heeft de heer S. A. te Dongen zich laten beïnvloeden, omdat bedoelde solist zijn partij niet nodig had; er zijn onder muzikanten ook zeer ta lentvolle, dat mag men hem toch niet kwalijk nemen. Waarom schrijft U solis ten, U sprak tegen mij over één. Laat U ze mij weten, dan komen ze zeker op de juiste plaats terecht. Of had U misschien beter gedaan nog 'ns nader bij mij te in formeren voor U de pen ter hand nam. Kaatsheuvel P. Soethoudt Voorzitter „St.-Jan" SPORTPARK Zondag j.l. zijn wij getuige geweest van een voetbalwedstrijd in Waalwijk tussen RWB en Veerse Boys en iedere onpar tijdige toeschouwer zal het met ons eens zijn, dat deze wedstrijd een farce was. Niets meer of minder. Deze farce spruit direct voort uit de niet genoeg te laken verhouding die er tussen de Waal wij kse voetbalclubs onderling bestaat, waardoor het mogelijk wordt dat de Waalwijkse voetbaleer te grabbel wordt gegooid. Wij willen wel uitdrukkelijk meedelen geen lid te zijn van welke voetbalvereniging dan ook, maar het is ons als Waalwijkers een doorn in het oog, dat Waalwijk, dat op allerlei gebied een voortreffelijke naam heeft, op voetbalgebied zijn naam belachelijk maakt. Er is in het verleden reeds bij herhaling geprobeerd een fusie tot stand te brengen en krachten die er zeker zijn te bundelen. Maar steeds tevergeefs. Men blijft liever door modde ren en elkaar het leven zuur maken. En voor dit gemodder en kleinzielig gedoe gaat de gemeente dan nog grond onteige nen voor de aanleg van een sportpark. Het ware beter de ruim 2 1/2 ton die voor dit sportpark zijn uitgetrokken te beste den voor woningbouw. Voetbalclubs van het Waalwijkse formaat hebben geen be hoefte aan een sportpark. Enkele Waalwijkse voetballiefhebbers (Advertentie) wanneer U Witte Kruispoeders inneemt. Afdoende tegen ze nuw- en rheumatische pijnen. Ook in tablet' mm 'achet-vorm Carillon Films te Voorburg, de on derneming van de jonge filmers Ted de Wit en Gerard J. Raucamp, heeft nu, behalve een kleurenfilm over de Nederlandse zeesleepvaart, ook een documentaire kleurenfilm in produk- tie over het werk van de Nederlandse bergers in het Suezkanaal. Ted de Wit, die het scenario schreef en de supervisie van de verfilming heeft, heeft eerst besprekingen gevoerd met de autoriteiten van de Egyptische Kanaalmaatschappij en met die van de UNO, onder wie generaal Whee ler, waarna hij toestemming kreeg om de werkzaamheden te verfilmen. Cameraman Eddie van den Enden, die nu reeds meer dan een maand bij het Suezkanaal verblijft, heeft zo juist een aantal zeer geslaagde opna men gemaakt van de berging van de laatste obstakels. Deze film is uiter aard niet bedoeld als journaal". Zij zal een uniek document vormen over het 'igantische werk, waarin Neder landers zulk een groot aandeel had den.

de Stem | 1957 | | pagina 15